I ALLE maten Bedrijfstak geeft techniekles op SBO 'Het Kompas' GEZOND WEL Een baby in huis., en dan? 'n 4-DAAGSE ACTIE Phonak lanceert de MAXX-D Sparta laat winst glippen Gaan voor Go(u)d Spelavond bij ZAJW EIIA ^NtlËyiia 1 I 1 H M H M M M M M H H H H M M M M N M N H M M H N H H H H H N H H H H H H H H N H H N H N N H VAN DAM iViODE Help Charlotte Nieuw geavanceerd hoortoestel voor de smalle beurs VOLLEYBAL FAMILIEBERICHTEN CORNELIS TROOST Abonneert U op Eilanden-Nieuws BARTWESDUK BART WESDUK Dhr. B. WESDUK ADVERTEREN LEONARD CORNELIS VAN SETERS LEONARD CORNELIS VAN SETERS Herv. Qq Het Zaterdagavond jeugdwerk Nieuwe Tonge heeft voor zaterdag 21 januari a.s. een spelavond georganiseerd. Ben jij 14 jaar of ouder? De deuren van verenigings gebouw 'Elim' aan de Zuiddijk staan van af 19.30 uur voor jou open! Gezondheid en Welzijn op de Zuidhollandse eilanden Contact leggen met je baby Aanmelding Meer informatie Uitzoeken maar! Geef wat van uw tijd Geef kinderen met astma meer lucht PAGINA 3 DINSDAG 20 JANUARI 2004 Vol spanning vei*wack+ met lie-fde onivangan, een kindje klein waai^ wij C^oa dankbaar voot^ zijn. en leven De Heei-e/ Die leven gaf spaarde, vefblijdde ons zeef met de geboot-te van ons vierde kindje We noemen Waar PAafÜe. Ko Witte (Z\a\ra Witte-van der Wende AAiranda A/^arjolein A'^artin Dirksland, 19 januari 2004 ■il 1 -l-loge Vad 35, 3253 Bfl Ouddorp i^ Tel, (0-187) Ó8 10 Ó4 S. ig Ter gelegenheid van ons 25^arig huwelijksfeest =1 willen wij iedereen bedanken voor alle kaarten, |- i felicitaties, bloemen en kado's. ■:•:- ij; Hans en Aat Troost-Orgers Wij hebben je mogen begeleiden in je laatste levensdagen. Het was een grote vreugde dit in saamhorigheid voor je te mogen doen. Je was voor mij een lieve echtgenoot en voor de kinderen een lieve vader. We konden altijd op je rekenen. Heden, 16 januari 2004, is vrij plotseling van ons heengegaan mijn lieve man, onze vader, schoon vader en opa echtgenoot van Adriana Pleuntje Visser op de leeftijd van 74 jaar. We zullen je missen A. P. Troost-Visser Sjanie en Leen Thijs en Anneke Rudie en Paula Leendert en Esther John en Janny Mia en Jan Maria en Mahe Klein- en achterkleinkinderen Dahliapad 81 3251 CJ Stellendam Gelegenheid tot condoleren en afscheid nemen dinsdag 20 januari 2004 van 19.00 tot 20.30 uur in het Rouwcentrum aan de Nieuweweg 2 te Melis sant. De begrafenis zal plaatsvinden woensdag 21 ja nuari 2004 om 14.00 uur op de algemene begraaf plaats aan de Voorstraat te Stellendam. Vertrek vanuit het Rouwcentrum te Melissant om 13.30 uur. Na de begrafenis is er alsnog gelegenheid tot con doleren in het eerder genoemd Rouwcentrum te Melissant. Geen bloemen Heel bijzonder, heel gewoon Gewoon een héél bijzondere man. Met diepe droefheid geven wij u kennis dat geheel onverwacht van ons is weggenomen mijn lieve man, onze zorgzame vader, schoonvader en opa echtgenoot van Neeltje Smit in de leeftijd van 71 jaar. N. Wesdijk-Smit Ineke en Rinie Iris Sonja en Kees Martin Paul Steven en Lisa Danny Fabiola Melissa Bart Jan 16 januari 2004 Prins Bemhardlaan 49 3241 TA Middelhamis Gelegenheid tot condoleren dinsdag 20 januari van 19.30 tot 20.30 uur in Hervormd verenigingsge bouw 'De Hoeksteen', Ring 13 in Middelhamis. De rouwdienst, waarvoor u wordt uitgenodigd, zal gehouden worden woensdag 21 januari om 13.00 uur in 'De Hoeksteen'Aansluitend zal de begrafe nis plaatsvinden om 14.00 uur op de algemene begraafplaats 'Vrederust' te Middelhamis. Na de begrafenis is er alsnog gelegenheid tot con doleren in bovengenoemd verenigingsgebouw. Geen bezoek aan huis Geen bloemen Mochten wij u vergeten zijn een rouwkaart te stu ren, dan kunt u deze advertentie als zodanig be schouwen. Met droefheid en verslagenheid geven wij kennis van het geheel onverwacht overlijden van onze geliefde zwager en oom echtgenoot van Neeltje Smit in de leeftijd van 71 jaar. Familie Smit Sterke de Heere onze zuster, schoonzuster, kinde ren en kleinkinderen in dit zware verlies om dat te verwerken. 16 januari 2004 Met verdriet namen wij kennis van het plotseling overlijden van onze vriend en buurman We wensen zijn vrouw, kinderen en kleinkinderen veel sterkte toe. J. ten Hagen Riek Verschut, Oma en Bobby fam. Van Wezel-van der Linde fam. B. Kooijman Middelhamis, 16 januari 2004 Prins Bemhardlaan in Jezus Uw verzoenend sterven, is het rustpunt van ons hart. Als we alles, alles derven blijft uw liefde ons bij in smart. Bedroefd geven wij u kennis van het overlijden van onze lieve broer, zwager, oom, pleegvader en opa 13 januari 1922 19januari2004 K. van Seters C. C. van Seters-Dorst W. Vogelaar-van Seters J. Verhoeff-van Seters J. A. van Seters A. E. van Seters-de Bruyn Marco en Willy Arnoud neven en nichten Zorgcentmm 'Geldershof, kamer 117 Poldersweegje 2 te Dirksland Correspondentie-adres J. A, van Seters Kraaijerdijk 2a 3248 LC Melissant Er zal een rouwdienst gehouden worden op vrijdag 23 januari 2004 om 13.00 uur in het rouwcentmm aan de Nieuweweg 2 te Melissant, aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de begraafiplaats aldaar. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in het rouwcentrum in Melissant. Indien u geen rouwbrief heeft ontvangen, kunt u deze advertentie als zodanig beschouwen. Met verdriet geven wij u kennis van het overlijden van onze oom Hugo en Tineke Agnes Hester en Hans Henk en Marijke Leen en Janneke Pim en Hermien Hugo en Selma Marjan en Leen Tonny en Arnold Leen en Anneke Jitse en Gera Janita en Bart Marion en Gerritjan Dirksland, 19 januari 2004 Voor elke moeder verandert er heel wat met de geboorte van een baby. Een kind is belangrijk en vraagt veel aandacht. Voor moeders met (ernstige) psychische problemen is het niet altijd vanzelfsprekend om aandacht en liefde te kimnen geven. De moeders hebben vaak veel tijd voor zichzelf nodig. Het is ook belangrijk deze tijd te nemen, maar thuis gaat alles gewoon door. Omdat het belangrijk is dat ook een moeder met psychische problemen plezier beleeft aan het contact met haar kind, kan een steuntje in de rug wel kom zyn! De moeder-baby begelei ding van Context, Centrum voor GGZ preventie, helpt deze moeders hierbij. Voor een kind is contact met zijn of haar moeder en vader erg belangrijk; zeker in de eerste levensjaren. De zorg van de ouders heeft grote invloed op de groei en de ontwikkeling van de kleine. Uit wetenschappelijk onderzoek blijkt dat baby's van moeders met psychische pro blemen meer risico lopen op problemen. Baby's uiten dit in bijvoorbeeld huil-, eet- en slaapproblemen of driftig gedrag. Op latere leeftijd kan dit kind slechter meeko men op school of zelfs last krijgen van depressieve gevoelens. Het is dus van groot belang om een moe der met psychische problemen te helpen goed voor haar kind te zorgen en haar kind een goede start te geven. Daarom is er een aanpak gemaakt, de moeder-baby begelei ding. Deze begeleiding is ontwikkeld om de risico's op het ontstaan van problemen te verkleinen. De begeleiding is erop ge richt om een veilige, goede en prettige relatie tussen moeder en baby tot stand te brengen. Met de moeder-baby begeleiding willen we bereiken dat de moeder meer zelfver trouwen ontwikkelt en meer oog krijgt voor de manieren waarop een baby contact probeert te maken. Een baby zal zich vei liger voelen als de moeder reageert op lachen, huilen, geluidjes maken en bewe ging. Bij de moeder-baby begeleiding leert de moeder van ervaren trainers en in haar eigen huis, hoe ze kan reageren op haar kindje. Hiervoor is vooral de videocamera een nuttig hulpmiddel. De trainer maakt opnamen terwijl de moeder met het kind speelt, de baby in bad doet en eten geeft. Deze video-opnamen worden samen met de moeder bekeken. Het is van belang om te zien wat er goed gaat en ook om te zien waar de moeder nog wat tips kan gebrui ken. Door te zeggen wat er goed gaat, merkt de moeder dat ze meer plezier kan hebben in de omgang met de baby. Door tips te geven en een luisterend oor te zijn, worden problemen sneller aangepakt. Een moeder met psychische problemen en een baby (tot één jaar oud) kan zichzelf opgeven voor deze begeleiding. Ook kan de huisarts of een andere hulpverlener hiervoor doorverwijzen. Voorwaarde hier bij is dat de moeder in behandehng is bij een GGZ (Geestelijke Gezondheid Zorg) instelling of op een andere manier hulp verlening krijgt (bijv. Algemeen Maat schappelijk Werk). Na aanmelding wordt door een trainer contact opgenomen met de moeder. Meer informatie over de bege leiding wordt gegeven in een kennisma kingsgesprek met de moeder en de trainer. Tijdens een huisbezoek wordt overlegd wat nodig is en wat de beste aanpak is. Aan deelname zijn geen kosten verbon den. Voor vragen, meer informatie, of aanmel ding, kunt u contact opnemen met Con text, Centmm voor GGZ preventie, tele foonnummer (010) 4933555, en vragen naar Jelske van der Veen. Op donderdag 15 januari jl. heeft een bedrijfsadvi seur van Bureau TOP vanuit de branchegroepen metaal- en elektrotechniek een gastles techniek gegeven op SBO 'Het Kompas' in groep Satumus. De les ging vooral over techniek in de sector metaal en elektro. Doel van de les was kinderen op een speelse wijze kennis te laten maken met dit vakgebied. De gast docent, een vervroegd uitgetreden vakmantechni- cus, heeft een en ander verteld over het vak, waar na de kinderen zelf aan de slag mochten met een aantal praktische opdrachten. Voor de kinderen was dit een unieke ervaring, waarvan zij erg hebben genoten. Als bewijs van deelname ontvingen alle kinderen een certificaat. Start morgen, woensdag t/m zaterdag! Geldig voor het gehele grote console in onze winkel MIDDELHARNIS, tel. 47 03 94 Geef 90 minuten van uw tijd. Collecteer in de week van 10-15 mei voor Charlotte en al die andere kinderen met astma, Bel (033) 434 12 95 of mail naar ikcollecteerfSastmafonds.nl Met de introductie van de Phonak MAXX 211D brengt het Zwitserse Phonak voor het eerst een hightech hoortoestel op de markt voor de smal le beurs. Tot nog toe waren hoortoe- stellen met hightech oplossingen uit sluitend in het hogere prijssegment beschikbaar. De MAXX211D is een geavanceerd toestel dat veel van de voorheen exclusieve technieken nu voor een veel grotere doepgroep be schikbaar maakt. Met name grote groepen ouderen zullen van de techni sche vooruitgang die de MAXX 211D in zich heeft, profiteren. Het nieuwe hoortoestel heeft inwendig een chip die het geluid in 6 verschillende geluidskanalen verwerkt. Het geluid kan met behulp van een computer daardoor pre cies afgesteld worden op de vorm en ernst van. het gehoorverlies. Daarnaast heeft het toestel een ruisonderdrukker die het horen en verstaan, met name in rumoerige omstandigheden, minder vermoeiend maakt voor de gebruiker. Ook heeft de MAXX 211D een slim systeem om het bekende fluiten van hoortoestellen tegen te gaan. Belangrijk is dat de MAXX 21ID een rich- tinggevoeüge microfoon heeft. Dat is de enige techniek in hoortoestellen die mensen daadwerkelijk beter in lawaai laat verstaan. Beter verstaan op feestjes en dergelijke is de meest gehoorde wens van hoortoestelge- bruikers. De MAXX 21ID heeft een luisterspoel waarmee het signaal van ringleidingen opgevangen kan worden. Ringleidingen zijn bijvoorbeeld vooral in kerken aanwe zig en geven de hoortoestelgebruiker de mogelijkheid de dienst veel beter te volgen. Bepaalde hightech voorzieningen zijn niet in de MAXX aanwezig. Zo is er geen moge lijkheid om de MAXX te combineren met een afstandsbediening en de MAXX kent ook niet meer dan één luisterprogramma. Desondanks biedt de MAXX veel meer dan tot nog toe in het onderste prijssegment beschikbaar was. De MAXX is verkrijgbaar bij vrijwel alle audiciens. Voor lokale dealeradressen kunt u contact opnemen met Phonak, (030) 6008850, ofinfo@phonak.nl De vergoeding voor hoortoestellen volgens de Regeling Hulpmiddelen is per 1 januari 2004 niet gewijzigd. Per hoortoestel kan aanspraak gemaakt worden op een bijdrage van 462,50. Individuele polissen en aan vullende verzekeringen kunnen in de prak tijk wel tot hogere tegemoetkomingen lei den. De Phonak Groep is een inleidende onder neming van hoortoestellen en gespeciali seerde FM oplossingen die zowel voor hoortoestellen als voor andere toepassingen gebruikt kunnen worden (beveiliging, media, sport, toerisme-industrie). De Groep heeft wereldwijd meer dan 2400 medewer kers in dienst en heeft eigen dochtermaat schappijen in meer dan 25 landen. Meer informatie over de Phonak Groep is verkrijgbaar op www.phonak.com. Tegen V.S.S. uit Spijkenisse heeft Sparta dames 1 met 2-2 gelijk gespeeld, het had een 3-1 overwinning kunnen zijn, indien ze in de laatste set wat meer op veiligheid gespeeld hadden. Tot tweemaal toe werd ui geserveerd. In de eerste set daarentegen leek de set verloren te gaan, bij een achterstand van 18-23 werd toch nog de setwinst gehaald, dank zij het goed serveren van Marian Slui. Dat gaf zoveel moed dat de dames nu wat fel ler speelden. Ze waren nu attenter dan in de eerste set. Toch gaf V.S.S. zich niet zomaar gewonnen, want het was een goe de ploeg met een heel snelle service, wat nog wel wat punten opleverde. Na winst in de derde set leek een overwin ning voor de hand te liggen. Door een lich te blessure van Els van Es raakte Sparta wat uit balans. Dit leidde tenslotte tot een 2-2 gelijkspel. Na de wedstrijd was zowel Sparta als V.S.S. gezien het getoonde spel van beide teams, toch tevreden met dit resultaat. De wedstrijd duurde ruim ander half uur. In augustus 2004 vinden in Athene de Olympische Spelen plaats. Vanwege deze spelen heeft de Doopsgezinde Gemeente Ouddorp als motto voor het jaar 2004 gekozen voor het thema 'Gaan voor Go(u)d'. ledere zondag avond in januari (en later verspreid door het jaar) worden sprekers uitge nodigd om over dit thema te spreken. De vierde spreker in deze serie diensten is Teun Stortenbeker, een gast die eigenlijk geen nadere toelichting behoeft. Teun Stor tenbeker, directeur van Stichting De Hoop in Dordrecht en regelmatig gastspreker in de Doopsgezinde Gemeente Ouddorp, weet als geen ander met grote bevlogenheid te vertel len over de liefde van Christus, die hem dringt zijn moeilijke maar zegenrijke dienst aan drugsverslaafden te verrichten. U bent van harte welkom op zondag 25 janu ari - aanvang 18.30 uur - deze bijzondere dienst mee te maken in het kerkgebouw van de Doopsgezinde Gemeente aan de Dorp- stienden 3 te Ouddorp! Teun Stortenbeker.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 3