De auto in 2004 Visser Visser NieU-WS XLk Vz PiereixS^ee Goedereede in Zuid-Afrika Muziekvereniging 'Amicitia' pakt uit met 'Concert of the Year' Wetjes en Weetjes De Zwarte Pion EIIIUnDBI-IIIEUWS Uitslagen Damclub 'Denk en Zet' Zuid-Holland steunt groene en recreatieve projecten Officier bij de grote vaart bij Jeugdcontact VRIJDAG 16 JANUARI 2004 Zakelijke ritten met privé-auto Auto van de zaak REGISTERACCOUNTANTS "^y Maandag 12 januari 2004 Damvereniging Dirksland Ruim €1.900.000 subsi die toegekend Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol land hebben ruim 1.900.000 aan subsidies toegekend voor 55 groene en recreatieve projecten. Met liet geld worden onder meer natuur vriendelijke oevers gecreëerd en wandelpaden aangelegd. Maar ook kleine initiatieven zoals de bescher ming van kerk- en steenuilen wor den ondersteund. STICHTING DIERENBELANG HOEKSCHE WAARD DIRKSLAND - Het afgelopen jaar kon muziekvereniging 'Amicitia' uit Dirksland door verschillende omstandigheden niet haar jaarlijkse uit voering houden. Mede daardoor heeft de vereniging toen besloten er dit jaar een waar spektakel van te maken. Wat gaat er dan precies gebeuren? Op zaterdag 14 februari a.s. zal de muziekvereniging zich presenteren in verenigingsgebouw 'De Schakel' tijdens een groots opgezet 'Concert of the Year', naar het voorbeeld van de bekende 'Night of the Proms' con certen, maar dan met lokaal talent. Een groot verschil met voorgaande jaren is dat er niet meer in blokken gewerkt zal worden, maar dat er een voortdurende afwisseling zal zijn van de afdelingen. Daardoor zal het programma niet snel saai worden. PAGINA 7 "Wetjes en Weetjes is een rubriek waarin aandacht wordt besteed aan wetgeving, fiscaliteiten. sociale vraagstukken, arbeidsproblemen e.d Problemen, vragen en onderwerpen kunnen door de lezers worden aangedragen bij de redactie. De fiscale behandeling van de auto die zakelijk wordt gebruikt, is met ingang van 1 januari 2004 substantieel gewijzigd. In dit artikel worden de belangrijkste wijzigin gen besproken. Onderscheid kan worden gemaakt tussen een privé-auto waarmee zakelijke ritten worden gereden en de auto van de zaak. De belastingvrije vergoeding voor zakelijke ritten met een privé-auto is vastgesteld op 0,18 per kilometer. Deze vergoeding geldt voor alle zakelijk ritten, waaronder ook het woon-werkverkeer. De gebruikelijke reiskostenforfaits die golden voor het woon-werkverkeer zijn afgeschaft. Deze wetswijziging biedt mogelijkheden om aan werknemers met een grote afstand woon-werk, een hoge belastingvrije kostenvergoeding te verstrekken. Uiteraard kunt u als werkgever de vergoeding per gereden zakelijke kilometer hand haven op 0,28. Dit heeft dan tot gevolg dat over het verschil van 0,10 loonbe lasting ingehouden dient te worden. Een tweetal aandachtspunten: de kilometervergoeding geldt per persoon en per afgelegde kilometer; aan de vier werknemers in een (carpool)busje, mag aan allen 0,18 per kilometer vergoed worden. Op een dag waarop geen woon-werkverkeer plaatsvindt wegens ziekte of vakantie, mag geen kilometervergoeding gegeven wor den. Met ingang van 1 januari 2004 geldt voor alle auto's van de zaak, een uniforme bij telling van 22%. Dit geldt voor personenauto's én bestelbusjes, als die geschikt zijn voor privé-gebruik. Voor dat laatste gelden specifieke regels. Voor degenen die voorheen 10%, 15% of 20% bijtelden, heeft het ophogen naar 22% dus gevolgen. Er is slechts één manier om aan de 22% te ontkomen: niet meer dan 500 privé-kilo- meters rijden en dit ook nog kunnen aantonen door bijvoorbeeld een sluitende rit- tenadministratie. Het is echter ook mogelijk om dit beperkte privé-gebruik aanne melijk te maken doordat de werkgever u privé-gebruik van de auto verbiedt. Dat moet vastliggen in een overeenkomst en bovendien moet aangetoond kunneri wor den dat de werkgever daadwerkelijk controleert en hier ook echt de hand aan houdt. Overigens is een verbetering dat woon-werkverkeer weer volledig als zakelijk wordt aangemerkt. De rubriek 'Wetjes en Weetjes' komt tot stand in samenwerking met Visser Visser Registeraccountants te Barendrecht, Middelhamis en Gouda. Hoe wel uiterste zorg is besteed aan de inhoud, aanvaardt de redactie geen enke le aansprakelijkheid voor onvolledigheid of onjuistheid of voor de gevolgen daarvan. MIDDELHARNIS/ SOMMELSDIJK Afdeling 1 J. A. Dekker - J. Lodder0-3 Afdeling 2: A. Verolme - H. Bijdevaate1 - 1 J. Jordaan - W. Vroegindeweij..O - 3 Afdeling 3: J. A. Nipius-D. A. Doomhein0-3 J. Groenendijk - B. du Pree3 - O Zeeuwse competitie 2e klas Denk en Zet - Aagtekerke 23-5 Mackloet - M. C. de Smit1 - 1 A. van der Veer-J. Houwes0-2 I. Koese - J. van den OudenO - 2 C. Spee-A. A. Bouwens2-0 Hoewel het er even naar uitzag dat Mac kloet de wedstrijd zou gaan winnen, werd het uiteindelijk toch remise. Koese hield heel lang stand, maar moest ten slotte in Van den Ouden zijn meerdere erkennen. Spee wist een schijf voordeel in een zege om te zetten. Van der Veer kwam ook een schijf voor, maar maakte even daarna een Overzicht voor ronde 17 in de huishoudelij ke competitie bij de schaakvereniging 'De Zwarte Pion' te Middelhamis, gespeeld op 12 januari jl. Van Prooijen-Hennekesrem I. Lagendijk-Moedtrem Van den Ouden-Boeter1-0 Van der Staaij-Verolmerem Minnaar-Struikrem Van der Waal-Bom0-1 De Jager-Dupreerem Peeman-Neleman1-0 Vis-Mulder0-1 C.Smit-Visser0-1 De Haan-H. Smit0-1 Loosjes-Van der Velde1-0 M. Lagendijk-Vreekerrem fout, die hem de partij en daarmee de winst voor de club kostte. Wat de competitie betreft. Lodder - geko men uit afdeling 2 - zag kans de kampioen van vorig jaar te verslaan. Heel knap! Ook Bijdevaate deed het goed door A. Verol me, met een schijf minder, toch nog remi se af te dwingen. Vroegindeweij speelde een goede partij. Hij won ondanks sterk verzet van zijn tegenstander. Doomhein had niet zoveel moeite met Nipius, terwijl Groenendijk tegen Du Pree zoveel schij ven voor kwam dat het niet meer mis kon gaan. Uitslagen van maandag 12 januari: Afdeling 1: Jac. Wolfert - H. Keuvelaar0-3 Joh. Wolfert - W. Knöps 3-0 M. V. 't Geloof - D. Wolfert0-3 Afdeling 2: M. Poortvliet - W. Nieuwland0-3 J. v.d. Groef - C. v.d. Kroon 1-1 W. Stolk - A. Los1-1 J. Knöps - H. de Munck3-0 De provincie Zuid-Holland heeft de groene subsidies ingesteld in 1997 met als doel de duurzame inrichting en beheer van de groe ne ruimte te stimuleren op het gebied van natuur, recreatie, landbouw en landschap. Hieronder een greep uit de projecten die subsidie hebben gekregen. Natuurvriendelijke oevers Het waterschap Goeree-Overflakkee wil bijna 4,5 kilometer oever langs de Zuid kreek in Middelhamis aankopen en dit op een natuurvriendelijke wijze inrichten. Het is de bedoeling dat er grote delen rietland ontstaan met op een aantal plaatsen lage droge oevers of diepere putten. Ook komt er een wandelpad. Het waterschap, dat voor dit project 226.800,00 subsidie van de provincie ontvangt, hoopt dat de ecologi sche oevers met name voor de Noordse woelmuis aantrekkelijk zullen zijn. Kanovoorzieningen in Bergschenhoek Het aanleggen van natuurvriendelijke oevers is onderdeel van een plan van het Hoogheemraadschap van Schieland voor het recreatiegebied Lage en Hoge Bergse Bos in Bergschenhoek. Het hoogheemraad schap wil daarnaast de infrastructuur verbe teren om daarmee de veiligheid te vergroten voor kanovaarders. De provincie stelt voor dit project 27.500,00 beschikbaar. Kerk- en steenuilen De Kerkuilenwerkgroep Zuid-Holland zet zich al jaren in voor behoud en versterking van populaties kerk- en steenuilen in Zuid- Holland. De werkgroep ontvangt 500,00 subsidie voor het plaatsen van nestkasten en het geven van voorlichting over het leven van kerk- en steenuilen. Wandelen tussen landgoederen Het gebied rond Leiden en Oegstgeest staat bekend om haar landgoederen, buitenplaat sen en parken. Om deze groene gebieden met elkaar te verbinden wil de gemeente Leiden een wandelpad met bmggetjes aan leggen tussen landgoed Endegeest in Oegstgeest en de Nachtegaallaan in Leiden. Het halfverharde wandelpad, waarvan de aanleg start in het voorjaar van 2004, wordt zo natuurlijk mogelijk ingepast in het land schap. De provincie steunt dit project met mim 47.000. Nieuwe aanvragen Tot 1 maart 2004 kunnen nieuwe aanvragen worden ingediend voor de subsidieregelin gen Groene projecten en Recreatieve pro jecten. De subsidievoorwaarden staan op www.zuid-holland.nl. Op deze website staat ook de hele lijst van projecten die sub sidie hebben gekregen. ^tfii»J»^J»^^^9>^^^^^ifi i& iCr i& i&i&«S><&«&<&i&i&ife Kent u het Spaanse ras Podenko? Dat is een hond, die in Spanje veel wordt gebruikt voor de jacht. En is de hond afgekeurd, dan wordt hij meestal ergens gediunpt. Dit is ook gebeurd met de moeder van de vier pups die nu in De Dierenstee zitten. Hun moeder werd mishandeld en is zwanger gevonden en meege bracht naar Holland. Na de geboorte is ze overleden. De pups hebben wy ondergebracht in pleeggezinnen voor verzorging en socialisatie. De hondjes zyn ruim twaalf weken, bruin wit, reu- tjes. Het zyn vriendelijke dieren maar zij moeten consequent, doch met zachte hand worden opgevoed. Heeft u belangstelling voor één van deze pups, belt u dan eerst met De Dierenstee. Dan zijn nu de katten aan de beurt. Dat zijn er niet zoveel meer, want de afgelopen weken hebben veel katten weer een nieuwe baaas gevonden. Maar iedere dag wordt er wel een kat gevonden en bij ons gebracht. Jacky is een vondeling, zwart wit, een poes van ongeveer twee jaar. Toos is ook een vondeling, cypers-wit, ongeveer zes jaar. Gompie is een cypers-witte poes van zes jaar, een vriendelijke maar afwachtende kat die graag binnen is. Zij is niet gewend aan kinderen en andere katten. Shelly en Sima zijn broer en zus, allebei zwart, ruim vier jaar en altijd samen geweest. Zij zijn niet gewend aan kinderen, komen liever niet buityen en komen niet op schoot. Zij zoe ken een tehuis waar zij samen welkom zijn en waar het lekker rustig is. Jantje is ook weer een vondeling, een zwart witte kat van ongeveer twee jaar. Ook Minnie en Mickey zijn broer en zus, Mick is wit met cypers en Minnie, schildpadkleurig, zijn respectievelijk tien en negen jaar en altijd samen. Het zijn lieve schootkatten, die alleen buiten komen als het lekker weer is. Zij zijn hef voor kinderen en zoeken samen een mstig tehuis. Droopy is al een tijd bij ons, een mooie cypers-wit kat van twaalf jaar. Hij is een beetje afwachtend en daarom valt hij niet op. Hij kan wel eens fel zijn. Droop is niet gewend aan kinderen en is een beetje op zichzelf Wie geeft deze kat een kans? U vindt deze dieren in De Dierenstee, Groene Kruisweg 14a te Numansdorp, telefoon: 0186-655150, Onze openingstijden; maan dag t/m zaterdag vanaf 11.00 tot 16.00 uur. Mijn vrouw en ik reisden in okto ber/november 2003 per auto rond in het westelijk deel van Zuid-Afrika. Vooral in het noordwesten en noorden van de Noordkaap, tegen het grensge bied met Namibië aan, ben je ver weg van de gebruikelijke toeristische rou tes. Goede wegen, waarop je soms tientallen kilometers geen andere weggebruikers ontwaart, leiden via het slaperige stadje Springbok naar Upington, het belangrijkste handels centrum van die streek aan de oever van de Oranjerivier. Na een tijdje in het mooie, dunbevolkte woe stijngebied van de Grote Karoo te hebben doorgebracht, is het echter toch weer prettig je in een wat gevarieerdere omgeving te bevinden en daarom zakken we via Middel burg en Graaff-Reinet, in de Oostkaap, af naar de meer toeristische Westkaap. Een vriend maakte ons attent op het bestaan van het Goedereede Gastehuis in Robertson, en dat maakt je natuurlijk - als autochtone bewoners van Goeree-Overflakkee - nieuwsgierig. Daarom verbleven we in Robertson een paar dagen bij Karl Pretorius en zijn vrouw Elsa op hun boerderij Goede reede. Toen Karl hoorde waar we vandaan kwamen, was dat een schot in de roos. Hij had al eerder Flakkeeënaars ontmoet en was een aantal jaren geleden ook zelf op ons eiland. Graag vertelde hij over het ontstaan van de naam Goedereede, maar daaraan ging het verhaal van zijn familie vooraf Zelf schreef hij daar, heel beknopt, het vol gende over: "Johannes Pretorius, de stamva der van de Zuid-Afrikaanse Pretoriusfami- lie, heeft in 1666 de Kaapkolonie bezocht, onderweg naar Mauritius. Hij heeft zich in 1669 permanent in de Kaap gevestigd. Johannes is groot geworden in Ouddorp, gemeente Goedereede, op het eiland Goeree. Zijn vader, Wessel, was predikant van de Hervormde Kerk, terwijl zijn zoon, ook Wessel, één van de Kaapkolonie's eerste wijnboeren was. Toen Karl Pretorius de boerderij Goree, district Robertson, in 1995 kocht, heeft hij de naam naar Goedereede veranderd. Goedereede is gelegen in de prachtige Breede Rivier vallei en is lid van de Rooiberg Wijnmakerij. Net zoals Johan nes meer dan 300 jaar geleden een "goede reede" had om zich in de Kaapkolonie te vestigen, is daar altijd een goede rede om Rooiberg's veelzijdige vrugtige wijn te genieten". Doorgevraagd, vertelde Karl nog het vol gende. Johannes studeerde aan de Universi teit van Leiden voor predikant. Vanwege zijn liberale opvattingen kreeg hij het echter aan de stok met de rector, met als gevolg dat Johannes drie maanden van de universiteit werd verwijderd. Zijn vader, destijds dus predikant in Ouddorp (de Pretoriuslaan aldaar is naar hem vernoemd), probeerde tevergeefs nog een goed woordje voor hem te doen. Johannes had het echter wel gezien en besloot de studie eraan te geven en in dienst te treden van de VOC. Met één van hun schepen voer hij naar Mauritius, bezocht toen ook de Kaapkolonie en bij een volgen de tocht besloot hij daar te blijven. Tijdens zijn verblijf in Nederland bezocht Karl ook de Universiteit van Leiden, waar hij in het archief nog documenten aantrof die betrekking hadden op de straf van Johannes. In 1994 besloot Karl, toen general manager van Sasol's Chemical Divison (een grote Zuid-Afrikaanse onderneming in de olie- en chemiebranche), met dat werk te stoppen omdat hij niets anders deed dan wereldwijd reizen en zijn vrouw en drie zonen bijna niet zag. Hij kocht daarom in 1995, zonder erva ring op dat gebied, de boerderij Goree - wel ke naam overigens niets met Goeree of het eiland Goray te maken had - aan de Goree Road in Robertson, en veranderde vanwege zijn Goereese wortels de naam in Goederee de. Hij teeh, onder de supervisie van een bekwa me bedrijfsleider, 350 ha. fruit: aardbeien, meloenen, druiven (hoofdteelt), perziken, abrikozen, Clementines en citroenen. En als je op zijn boerderij logeert, mag je zoveel plukken van de op dat moment oogstbare vruchten als je maar wilt! De Breede Rivier doorkruist het gebied dat tot de boerderij behoort, en dat is veel groter dan de 350 ha. welke wordt beteeld. Er hoort ook een groot bergachtig gebied bij dat niet of nauwelijks in cultuur kan worden gebracht, maar dat een eldorado voor verza melaars van fossielen moet zijn. Robertson, in het dal van de Breede Rivier, is een rustig stadje met ongeveer 35.000 inwo ners. Het Ugt in een groot wijnbouwgebied met ongeveer 30 wijnbouwers. Vaak prach tig gelegen boerderijen met soms kilometers lange rozenhagen. In het gebied wordt ook veel fmit gedroogd en er bevinden zich even eens nogal wat paardenfokkerijen. Iets ten oosten van Robertson ligt een plaats met een bekende Ouddorpse naam, namelijk Klaas Voogd. Klaas Voogd Wes west) heet het eigenlijk. Helaas hebben we de oor sprong daarvan niet kunnen achterhalen, maar misschien is er in Ouddorp wel iemand die daar meer over weet. Daar dichtbij is de Sheilam cactus succulent garden, een gro te cactuskwekerij met export over de hele wereld. Heel interessant. De wereld is groot, maar het is onze ervaring dat je vrijwel altijd en overal mensen ont moet die op één of andere manier binding hebben met de plaats of de streek waar je zelf woont, waardoor die wereld ineens een stuk kleiner lijkt. Dat maakt reizen ook zo interessant. Meer informatie over het Goedereede Gaste- huis kunt u vinden op intemet www.farm- stay.com.za. (Klik; Western Cape, pagina 3, Robertson.). P. de Man Er zal een heel breed repertoire ten gehore worden gebracht. Zeg maar van klassiek tot pop en van musical tot rock. Er is daarbij veel tijd ingemimd voor de lokale zangta lenten. De gecontracteerde talenten zijn Jan- ny en Claudia van de Velde, Gert Jan Grin- wis en de Black Jack Blues Band. Janny van de Velde-Koning werd op 13 oktober 1964 geboren te Hoogvliet. Daar is het zingen ook begonnen op het jeugdkoor "Abbandono", waar zij verschillende solo's zong onder leiding van Margaret de Swart. Deze dirigente heeft eigenlijk de grondslag gelegd voor haar verdere zangstudie. Toen zij dertien jaar was heeft zij tot haar acht tiende zangles gekregen van Reinata Heems kerk. Pianolessen kreeg zij van pianist Nol van Dijk. Ondertussen was Janny vaste soliste geworden van het Quistelijk gemengd koor "Zanglust" uit Pemis, wat uit ruim 100 leden bestond. Zij zong verschil lende grote werken zoals "Dank sei dir Herr" van G.F. Handel, "Once upon a time in the west" van Ennio Moricone, "Agnus Dei" en het "Alleluja" van Mozart, "The Holy City" van R. Adams en "Hark, hark my soul" van H. Rowe Shelley. Op haar achttiende deed zij toelatingsexamen voor het Rotterdams Conservatorium, alwaar zij een tweejarige opleiding volgde en onder andere zangles kreeg van Margreet Honig. Zij woont al sinds 9 jaar op Goeree-Overflakkee, waar van de laatste vier jaar in Sommelsdijk. Vorig jaar heeft zij nog in Dirksland haar medewerking verleend aan het herdenkings concert van de watersnoodramp. Claudia is 15 jaar en zit in de vierde klas van het Atheneum van de Prins Maurits school in Middelhamis. Claudia is geboren in Spijke- nisse, waar zij tot haar 6e jaar heeft gewoond. De rest van haar jeugd heeft zij op het eiland Goeree-Overflakkee doorge bracht, eerst 5 jaar in Achthuizen en nu inmiddels 4 jaar in Sommelsdijk. Sinds Claudia op de Prins Maurits zit, zingt zij aan één stok door. Zij heeft in het onderbouw- koor gezongen, vervolgens in het midden- bouwkoor, en nu zingt zij in het boven bouwkoor. Ze doet dit niet onverdienstelijk, zij zingt bij alle drie de koren verschillende solo's. Ook heeft Claudia solistisch meege werkt aan een cd met Franstalige psalmen. De Prins Maurits houdt ook ieder jaar een songfestival waar alle leerlingen aan mee kunnen doen. Claudia heeft al verschillende keren gewonnen. Verder heeft ze gitaarles op de muziekschool van Middelhamis bij Leo Verkerk, en volgt ze sinds vorig jaar zangles bij Marijke Nieuwenweg. Komende zomer hoopt ze mee te doen aan het het openluchttheater 'Mare'. Gert Jan Grinwis werd 13 augustus 1982 te Ouddorp geboren. Na bij de Christelijke Scholengemeenschap 'Pnns Maurits' in Middelhamis het Atheneum doorlopen te hebben, ging hij vanaf 2000 Geschiedenis en Muziekwetenschappen stoderen aan de Uni versiteit Utrecht. Vanaf 1999 volgt Gert Jan zanglessen, eerst bij Liesbeth Franken te Zierikzee en vanaf 2001 in Utrecht bij Gem ma Jansen. Als solist verleende hij in 2{X)3 zijn medewerking aan een aantal uitvoerin gen van Tsrael in Egypt' van G.F. Handel. In juni van datzelfde jaar vervulde hij de rol van 'First Sailor' in de opera 'Dido and Aeneas' van Henry Purcell, georganiseerd door studenten Muziekwetenschappen en onder algehele leiding van Gert Oost. Recenteüjk zong hij solo in een project rond om J.S. Bach van het Flakkeese koor 'Fiori Musicali. De Black Jack Blues Band is een formatie die blues brengt en beleeft zoals dat daarbij hoort; emotioneel en met de grootst mogelij ke passie. De gedrevenheid, waarmee de blues worden gespeeld en gezongen, is ken merkend voor deze groep. De jarenlange ervaring van de leden speelt hierin zeker een grote rol. Hoewel tussendoor diverse andere muziekstijlen werden verkend, bleef de blues toch als een rode draad door de muzi kale levens een grote rol spelen. Met een zeer gevarieerd repertoire, wil de BJBB een zo breed mogelijk bluespubhek bereiken. De Black Jack Blues Band bestaat uit Ab van.de Ree, Wim van der Valk, Jan Breur, Theo Droger en Rien Smits. Voor meer informatie over de BJBB kunt u kijken op de website www.blackjackbluesband.wolweb.nl. Het fanfare-orkest onder leiding van Ivo Kouwenhoven zal niet alleen de artiesten begeleiden, maar ook zelfstandig enkele werken uitvoeren. Enkele daarvan worden dan weer begeleid door de BJBB. Ook de slagwerkgroep onder leiding van Marian Zoon is weer present. Deze jongens zullen zowel serieus werk als echte showstukken laten horen en zien. Daarbij worden ook minder voor de hand liggende 'instrumen- ten'gebraikt. Verder is er een majoretteshow onder leiding van Ineke en Petra Collens, en wordt het geheel gecompleteerd met een licht- en geluidsshow door Happy Music Entertainment BV. Omdat de organisatie van een dergelijk eve nement veel geld kost, zal de entree dit keer niet gratis zijn. Maar door het aantrekken van vele .sponsors is het entreegeld wel laag gebleven. Vanaf zaterdag 17 januari a.s. kunt u kaarten a 3,00 reserveren voor het 'Concert of the Year'. Dit kan telefonisch bij onderstaande adressen. In Dirksland: Karla Lenstra, tel. 603920, of Klazina van Valen, tel. 602749, en in Melissant bij Marleen Kuiper, tel. 602184. Of via e-mail: amicitia- dirksland@zonnet.nl. Het 'Concert of the Year' wordt gehouden op zaterdag 14 febmari a.s. in verenigings gebouw 'De Schakel' te Dirksland. Het con cert begint om 20.00 uur. De zaal is open vanaf 19.30 uur. In de nieuwe 'Schakel' is geen podium meer. Daarom zal er een oplo pende tribune voor het publiek worden gebouwd, zodat ook de achterste rijen alles goed kunnen zien. Voor verdere informatie over het concert en over de vereniging zelf kunt u terecht op website: www.amicitia- muziekvereniging.nl. De gegevens daar zijn altijd up-to-date. Zaterdag 24 januari is het weer jeugdcon tact in Ouddorp. Deze avond hoopt de heer K. v.d. Wende de jongelui iets te vertellen over zijn werk als officier op de grote vaart. Een ieder die meer wil weten over dit onderwerp, kan naar deze jeugdcontact- avond komen. Om 19.15 uur gaat de zaal in Eben Haëzer, Preekhillaan 3 open en staat de koffie/limo nade weer klaar. De avond begint om 19.45 uur en iedereen vanaf 15 jaar is hartelijk welkom. De laatste tijd komen er weinig jongeren naar het Jeugdcontact. De contactcommis sie vindt dit heel jammer. Daarom wordt er gehoopt dat de groep wat groter wordt. "Voor de sprekers zou het ook wat leuker zijn als de voller zit en zeker voor de spre kers die van ver moeten", aldus de commis sie. Het gehele seizoen komen er verschillende onderwerpen aan de orde. De jeugdcontactcommissie Ouddorp hoop veel jongeren te mogen begroeten. Meer info op http://jvdaniel.filtemet.nl/

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 7