3^^ U: Oecumenische Werkgroep organiseert'Solidariteitsmaaltijden' AGENDA GEZONDHEID SERVICE Voorlichtingsavond 'Samen op Weg' Nog kraampjes vrij voor Vrouwendag ^o). vrienden en vriendinnen/ ^/tnn/irl -f \mt^en: Pas de Deux en Ciubkampioenscliappen Paard- en ponyclub 'de Goede Reede' \Jer^eteken Iedereen een goede zondag ge\/venst en daarvoor een fijne zaterdag. EIIAIHNBn-ltlEtJWS 2 maart - 9 maart -16 maart - 23 maart - 30 maart - 6 april. De maaltijden zijn ook dit jaar weer in de Hervormde Exodus Kerk aan de Dorpsweg in Sommelsdijk. De maaltijd is gratis, maar wat u wel moet meenemen is: een soepbord - een lepel - uw geldelijke bijdrage. De maaltijd is van 18.30 - 19.15 uur. U bent van harte welkom. v/lH i>üm 7^0 Hoe\/eei hagbls ^eeer pe^e ri^AMSf^^m LAretJ VAiust^ ^^nn^rl 3 19-16-25-26-5/ 7-9-14-7/ 21-9-20/ 22-1-14/ 4-5-14/ 5-20-5-18/ 5- 14/ 26-15-5-20-9-7-8-5-9-4/ 7-9-14-7/ 21-9-20/ 22-1-14/ 4-5-14/ 19-20-5-18-11-5. Vandaag viert Aart Jan de Winter (Ouddorp) zijn feest. De felicitaties jongen. Op 18 januari hoopt Marieke Tanis (Ouddorp) te verjaren. Onze gelukwensen alvast. ^os>t: Arjo van Gils (Achthuizen) Jannie Hoek (Ouddorp) Een advertentie in Eilanden-Nieuws heeft altijd succes regio Goeree-Overftakkee Cursus: Shantala Babymassage «A 13 tAG 16 JANUARI 2004 In de 40-dagentijd, dat is de tijd voor Pasen, zullen er weer solidariteits- maaltijden worden georganiseerd door de Oecumenische Werkgroep. De 40-dagen tijd is een tijd van vasten en bezinning. Bezinning op het lijden en sterven van Christus. Ook bezin ning op het lijden van vandaag de dag. Daarom wil de Werkgroep ook kinde ren en volwassenen die 'lijden' steu nen met de opbrengst van de giften die gegeven kunnen worden tijdens de solidariteitsmaaltijden. Dit jaar hebben voor de Q U tweede en laatste keer als .^i"^ I 'if» doel gekozen de speel- en i I belevingstuin van het Q (7) kinderdagcentrum de Regenboog in Middelhar- nis. Voor het eerst dit jaar hebben we ook een doel in het buitenland, namelijk Peru. Het is een project opgezet door Nederlandse mensen. Het eerste doel is: de realisatie van de speel- en belevingstuin voor kinderdagcentrum de Regenboog in Middelhamis. Dit kinderdag centrum is er voor kinderen met een ontwik kelingsachterstand en voor kinderen met een verstandelijk of meervoudige handicap. De Regenboog is bezig met de realisatie van een speel- en belevingstuin voor kinderen van het kinderdagverblijf. Puzzelreglement 1. Stuur je oplossingen aan het eind van de maand naar Oom Ko, p/a EUanden-Nieuws,/ Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. Als u het doel per bank of giro wilt steunen stort dan uw bijdrage op 3416.62.313 t.n.v. de Regenboogtuin te Middelhamis. Voor info over het doel kunt u ook kijken op: http://conimunities.zeelandnet.nl Janneke gaat ook naar het kinderdagcen trum. Wie Janneke is kunt u zien op het film pje wat te zien is op: http://communities.zeelandnet.nl Het tweede doel is: het hotel project van Niiios Hotel en Stichting Ninos Unidos Peruanos in Peru. Het doel van stichting Niiios Unidos Peru anos is kinderen in extreem armoedige omstandigheden in Cusco gerichte hulp geven. In Cusco leven duizenden kinderen in uitermate slechte omstandigheden. Veel zijn ondervoed, worden mishandeld en mis bruikt, leven op straat of leven in gebroken gezinnen. Niiios Unidos Peruanos is in 1995 opgericht door Jolanda van den Berg en Titus Bovenberg. Zij adopteerden 12 Peru aanse kinderen en wonen en werken in het Niiios Hotel, dat in 1998 met behulp van donateurs en sponsors is gerealiseerd. Alle winst uit het hotel wordt gebruikt om Kin derhulpprojecten op te zetten. Dankzij vele trouwe Niüos donateurs en sponsors kunnen de projecten succesvol voortbestaan en uit groeien. Niüos is zowel in Nederland als in Peru een officiële stichting. Als u het doel per bank of giro wilt steunen stort dan uw bijdrage op bankrekening 43.99.71.365 of Girorekening 6946511 van de Stichting Niüos Amsterdam o.v.v. Niüos hotel. Als u meer wilt weten over het hotel project kunt u ook kijken op internet www.targetfound.nl Solidariteitsmaaltij den In 2004 zullen op de volgende dinsdagavon den in de veertigdagentijd weer solidariteits maaltijden gehouden: Gezien de vele vragen die er in kerkeitfaden en gemeenten leven, nu de Hervormde syno de ondanks bezwaren van zeer velen in her- vormd-gereformeerde kring, besloten heeft de Hervormde Kerk per 1 mei voort te zetten in het verband van de Protestantse Kerk in Nederland, heeft het hoofdbestuur van de Gereformeerde Bond - mede op verzoek - besloten een voorlichtingsavond op Goeree- Overflakkee te beleggen. Deze zal gehouden worden op donderdag 29 januari in Hervormd Centrum Elim, Zuid- dijk 19 te Nieuwe Tonge. De aanvang is 19.45 uur. Zowel de voorzitter van de Gereformeerde Bond, ds. G.D. Kamphuis uit Amstelveen, als de algemeen secretaris, drs. P.J. Ver- GOEREE-OVERFLAKKEE - De viering van de Internationale Vrouwendag vindt dit maal plaats op zaterdagavond 6 maart, in Het Diekhuus te Middelhamis. Er is vanaf 19.00 uur een non-stop programma met optredens en presentaties in de grote zaal. Ook buitenlandse vrouwen op Goeree-Over- flakkee zijn betrokken bij de organisatie en de presentatie. Het organiserende team op Goeree-Over- flakkee is volop bezig met de voorbereidin gen. In veel ruimtes van Het Diekhuus zul len activiteiten worden gehouden. Zo wor den in de grote zaal door diverse organisaties presentaties gegeven en er treedt een vrou wenkoor op. In de Foyer zijn buitenlandse hapjes te koop en verschillende soorten thee te proeven. Er wordt gezorgd voor kinderop vang. Alle vrouwen en meiden vanaf circa 12 jaar zijn welkom. De toegangsprijs bedraagt 1,-. In twee zalen waar kraampjes worden opge steld en allerlei organisaties zich presente ren, zijn nog enkele tafels vrij. Belangstel lenden kunnen hiervoor contact opnemen met M. Evers, tel. (0187) 652330 of met A. Tuinenburg, tel. 485452. gunst, hoopt op deze avond een korte inlei ding te verzorgen. Daama zal men uitge breid met elkaar in gesprek gaan over de vra gen die in de gemeenten leven. Ambtsdragers, leden van de Gereformeerde Bond en andere belangstellenden worden van harte uitgenodigd deze avond aanwezig te zijn. Permaandzijner 100 4 120 punten te verdienen. Zelfgemaakte raad sels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten op. Stuur af en toe een briefje, dat wordt beantwoord. Bij 500 punten ont vang je een boeken- bon van 10,-. Willen jullie op een tweetal dingen goed let ten? Zet altijd je naam erbij als je iets naar me opstuurt. Helaas komt het toch regelma tig voor dat er geen afzender te lezen is. Jam mer van jouw moeite en de punten verdwij nen in het niet. Wie van de acht vragen (dec. 3) voor het nieuwe onderdeel "Vergeleken" de helft van lege regels voorziet komt niet in de krant. Een rijtje vraagtekens lezen is van zelf niet zo bijster interessant voor onze lezers. Gelukkig komen deze dingen niet al te dikwijls voor. De meeste kinderen maken er iets leuks van. Ga zo door! Ricardo Clement (Oude-Tonge) is altijd een handige kerel op de computer. Hij maak te voor ons dit plaatje van een timmerman. Hoeveel nagels(spijkers) heeft deze meneer laten vallen? Tel ze! Arianne Stroober (Nieuwe-Tonge) tracteert ons op een een alfabetpuzzel, en zogenaamde codekraker. Los hem op volgens a=l, b=2, c=3 enz. Tussen de woorden hebben we een schui ne streep geplaats voor de duidelijkheid. Probeer de volgende 6 vragen te beantwoorden: 1Wat lees je 2. Wat is dit? 3. Wie zei het? 4. Tegen wie? 5. Wat is de oplossing? 6. Waar lees je deze geschiedenis? Nou Arianne, je zet ons goed aan het werk. Mooi 15 extra punten erbij in elk geval. Floris van Gilst (Achthuizen) mogen we blij maken. Neem er iets moois voor. Alinda den Hoed (Middelhamis) Hartelijk welkom bij onze club. Er is geen leeftijdsgrens voor onze raadseloplossers. In de praktijk stoppen ze er meestal mee zo rond hun zestiende tot grofweg hun twintig ste in een enkel geval. Natuurlijk is het goed dat jij start met de jan. 1-opgave. Lever je adres en geboortedatum en jaar bij me in. Doe er gelijk een leuke pasfoto bij. We zijn benieuwd! Over een paar weken hopen we je eerste zelfgemaakte raadsel er wel in te zet ten. Hou het maar in de gaten. Arnette Vogelaar (Rhoon) Dat was een tref. Jullie hadden de krant van 19 december niet. Maar oma kon hem nog terug vragen aan je oom. Je hebt nu ruim 260 puzzelpunten. Zo zit je dus al weer op de helft voor de volgende bon. 1Waar heb je in je leven het meeste een hekelaan? De zou het niet weten. 2. Wat is voor jou het mooiste moment van de dag? De avond, daar hou ik wel van. 3. Als je één dag miljonair kon zijn, wat zou je dan doen op die dag? De helft weg geven aan een goed doel en van de rest iets leuks kopen of doen. 4. Voor wie heb je bewondering Voor Prins Bernard (senior) 5Wat is de beste uitvinding Het wiel. 6. Het mooiste boek? Logboek Lammers. 7. Predikant die het leerzaamste preekt. Dat vind ik moeilijk te zeggen. 8. Wat voor grappigs maakte je wel eens mee in je leven? Veel lolUge dingen. 1. Waar heb je in je leven het meeste een hekelaan? Aan de lessen engels op school. 2. Wat is voor jou het mooiste moment van de dag? 's Avonds met z'n aUen aan tafel warm eten. 3. Als je één dag miljonair kon zijn, wat zou je dan doen op die dag? Mooie dingen kopen die ik graag wil hebben. 4. Voor wie heb je bewondering? Mensen die andere mensen helpen. 5. Wat is de beste uitvinding? De afwasmachine. 6. Het mooiste boek? Olga'skinderen. 7. Predikant die het leerzaamste preekt. 8. Wat voor grappigs maakte je wel eens mee in je leven? 9 Pas de Deux Het jeugdbestuur van paard- en ponyclub 'de Goede Reede' organiseerde afgelopen zaterdag de jaarlijkse 'Pas de deux' en de uitreiking van de clubkampioenschappen 2003. Bij Pas de deux gaat men verkleed te paard en rijdt men samen met een andere mi- ter en paard synchroon op de tonen van bij behorende muziek. Zo kwamen dit jaar weer veel verschillende gezichten voorbij, zoals Bob de Bouwer, Harry Potter en Hermelien, zeemeermiimen, indianen. Cowboy's, Lord of the Rings, katten en zelfs stokpaardjes. Door de juryleden werd gekeken hoe de oefening werd uitgevoerd. De jury bestond deze avond uit Jos de Kooning, die punten gaf voor de dressuur, en Wilma Nanninga, die lette op de kleding en de keuze van de bijbehorende muziek en tevens ladyspeaker was. In de pauze was er een mooie show: Jolanda Adelaar met Olympic Guusje. Zij hadden een verpletterende Kür op muziek. Guusje is een fjord die op dit moment Z2 dressuur loopt en afgericht is tot Grand Prix niveau. Hij blijkt een enorm talent te hebben voor passage en piaffe. Maar het meest wordt Guusje nu ingezet voor Dressuurclinics en shows. Kortom het was weer een geslaagde avond met veel gezelligheid. Onderstaand de uitslag van de Pas de Deux van zaterdagavond. Proef zonder galop: 1. Nysje Goekoop en Mariëlle Tanis als Lord of the Rings, 121 pnt; 2. Ashley Cook en Mendy Smit als Indiaan 119 pnt; 3. Willianne Lokker en Wendy Wassing als Bob de Bouwer 114 pnt; 4. Richelle Wassing en Lisette Steehouwer als Kerstvrouwen 114 pnt; 5. Lyen Knoester en Marjan Grinwis als Zwart en Wit 112 pnt; 6. Linda Regterschot en Suzanne Regter- schot als Cowboy 107 pnt; 7. Sanne Temmink en Marjolein Rietdijk als Cowboy 102 pnt. Proef met galop: 1. Samantha Paulen en Lesley-Ann Stee houwer als Soldaten 131 pnt; 2. Diandra Beijen en Martina Smit als Pira ten 127 pnt; 3. Dyonne Steehouwer en Diandra Beijen als Hawai Girls 127 pnt; 4. Laura ten Have en Chantal Breeman als Cowboy 125 pnt; 5. Lesley-Ann Steehouwer en Antje Stee houwer als Katten 121 pnt; 6. MeUssa van Rijswijk en Natalie Grinwis als Cowboy 120 pnt; 7. Dyonne Steehouwer en Angelique Stee houwer als Lord of the Rings 113 pnt; 8. Marjolein Huizer en Rob Huizer als Har ry Potter en Hermelien 109 pnt. Originaliteitprijs: Samantha Paulen en Lesley-Ann Steehou wer als Soldaten. Clubkampioenschap Het nog jonge jeugdbestuur van 'de Goede Reede' heeft van het hoofdbestuur de opdracht gekregen om onderlinge wedstrij den en allerlei activiteiten voor de jeugd te organiseren. Voor dit jaar staat op 6 mei de poets- en spelletjesdag voor de kinderen gepland. In het jaar 2003 werden vijf onderlinge wed strijden gereden waarvan de vier beste mee telden voor het clubkampioenschap. Onder staand de clubkampioenen in de categorie dressuur. A pony's: Sanne Tenmiink; B pony's startkaarthouders: Mariëlle Tanis; Bpony's recreatie: Marjolein Huizer; B paarden: Lyen Knoester; LI pony 's en paarden: Bianca Hameeteman; L2 pony's en paarden: Laura ten Have. Cursus: Praten over Peuters Hebt u ook wel eens moeite met de jaloezie en driftbuien van uw peuter? Weet u soms ook niet hoe u moet reageren als uw peuter koppig is? Net als u zijn er veel ouders die met dit soort problemen te maken krijgen. Problemen als deze komen aan de orde tij dens de cursus 'Praten over Peuters'. U krijgt informatie over de Uchamelijke en sociaal-emotionele ontwikkeling van kinde ren en u leert effectief te reageren op het gedrag van uw peuter. Deze cursus draagt bij aan het voorkomen van problemen in de omgang tussen ouder(s) en kind in de toe komst. Startdatum: 11-02-2004 Aantal bijeenkomsten: 4 Tijd: 20.00 tot 22.00 uur Plaats: Dirksland Voor meer informatie over de inhoud, kos ten, data en aanmelding kunt u bellen met Gezondheid Service tijdens werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur op nummer 0181- 626226. Voorlichtingsbijeenkomsten: Verhoogd Cholesterolgehalte De bijeenkomsten zijn bedoeld voor mensen met een verhoogd cholesterolgehalte. Daarbij wordt besproken wat goed is om te eten en wat juist minder verstandig is. Aan de hand van opdrachten wordt de informatie getoetst aan de praktijk. Zo kunt u zelf bepa len wat u wellicht in uw voeding zou kuimen veranderen. Startdatum: 02-02-2004 Aantal bijeenkomsten: 3 Tijd: 18.30 tot 20.00 uur Plaats: Dirksland Voor meer informatie over de inhoud, kos ten, data en aanmelding kunt u bellen met Gezondheid Service tijdens werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur op nummer 0181- 626226. Heerlijk: even ontspannen bezig zijn met uw baby. Even afstand nemen van de dagelijkse bezigheden. Dat kan tijdens de cursus Shan tala Babymassage. Tijdens deze cursus leert u ritmische massa getechnieken die u oefent met uw eigen baby. Dit werkt zeer ontspannend, zowel voor het kind als voor de ouder/verzorger. Behalve het masseren, komen er veel onder werpen aan bod die te maken hebben met de relatie tussen ouder en kind, zoals de omgang met huilbaby's, de veranderde thuissituatie en het bevorderen van een opti maal herstel van het Uchaam van de vrouw. Startdatum: 29-01-2004 Aantal bijeenkomsten: 6 Tijd: 09.00 tot 11.00 uur Plaats: Stad a/h Haringvliet Voor meer informatie over de iithoud, kos ten, data en aanmelding kunt u bellen met Gezondheid Service tijdens werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur op nummer 0181- 626226. Cursus: Helemaal jezelf in relatie tot anderen Op een effectieve manier met een conflict omgaan zonder zelf het onderspit te delven. Voor uzelf opkomen. Geen dingen meer doen die u eigenlijk niet wilt. Dit kunt u leren tijdens de cursus 'Helemaal jezelf in relatie tot anderen'U leert in te zien wat uw behoeften zijn en ook in deze behoeften te voorzien, zonder de wensen en verlangens van anderen uit het oog te verliezen. Tevens leert u voor uw eigen mening uit te komen. Na afloop van de cursus voelt u zich zeker der en de omgang met anderen is evenwich tiger. Startdatum: 05-02-2004 Aantal bijeenkomsten: 13 Tijd: 19.30 tot 22.00 uur Plaats: Oude Tonge Voor meer informatie over de inhoud, kos ten, data en aanmelding kunt u bellen met Gezondheid Service tijdens werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur op nummer 0181- 626226. Cursus: Kennismaken met de computer voor senioren Stap voor stap wordt u wegwijs gemaakt op de computer; naast groepsuitleg van de docent zult u vooral ZELF gebraik leren maken van de verschillende toepassingsmo- geüjkheden voor de computer. U leert met behulp van de computer onder meer een brief typen, een reisroute plannen, een recept opzoeken in een kookboek, een spelletje patience spelen of een programma installeren. Ook krijgt u uitleg van wat inter net nu eigenlijk is. U hoeft geen computer te bezitten om mee te doen. Gezondheid Servi ce zorgt voor een mimte waar de computer gedurende de cursus voor u klaar staat. Startdatum: 05-02-2004 Aantal bijeenkomsten: 6 Tijd: 09.30 tot 11.30 uur Plaats: Dirksland Voor meer informatie over de inhoud, kos ten, data en aanmelding kunt u bellen met Gezondheid Service tijdens werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur op nummer 0181- 626226.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 13