Nieuws i' PvdA ristenUnie uit de kerken Bingo te Dirksland De tweewekelijkse rubriek waarin beurtelings de eilandelijke gemeenten 'fractiegewijs' hun mening geven. Jlflf^ Een geslaagde "ff oud en nieuw viering? GEMEENTE ^IDDELHARNIS Thuiszorg Collectief Vraagafhankelijk Vervoer Hondenpoepbeleid Betrokkenheid burger Milieu-uituoeringsprogramma 2004 en branchegerichte aanpak Wet Werk en Bijstand Renovatie sportzaal aan de Sportlaan te Middelharnis Met de beste wensen jammer, jammer, jammer.... Week van Gebed voor de eenheid van de Christenen éfk^ Vergoedingsregeling uittredende vissers 2003 open Fractiegewijs Bij het schrijven van de eerste "fractiege wijs" voor het nieuwe jaar zijn de meeste nieuwjaarsrecepties en nieuwjaarsbegroetin gen weer achter de rug. Toch willen wij u vanaf deze plaats, en op deze wijze een gezond, een gelukkig, een rustig maar bovenal toch een gezegend jaar 2004 toe wensen. Aan Zijn Zegen is immers alles gelegen. Wanneer kan een afgelopen jaar "geslaagd" genoemd worden? Daar kunnen we van mening verschillen. De één zal zeggen: "Mijn jaar is geslaagd als ik gezond ben gebleven". De ander zal zeggen: "Mijn jaar kan geslaagd genoemd worden als ik mijn boterham goed verdiend heb". En zo kun nen we nog wel een paar meningen opschrijven. Als we terugzien-op-het afgelo pen jaar zijn er zeker zaken te noemen die redenen geven tot dankbaarheid. We moch ten als gemeenteraad het afgelopen jaar onze gemeente in alle rust besturen. Het is een voorrecht dat we op deze plaats van de aarde wonen waar veel zegeningen te tellen zijn ten opzichte van zoveel anderen die in armoe en oorlogsgeweld hun weg moeten gaan. Toch zijn er ook veel zaken te noemen die reden geven tot teleurstelling, tot verdriet. We kunnen allemaal zaken noemen in ons privé - of ons maatschappelijk leven die dit standpunt ondersteunen. Maar de vraag staat nog open: Wanneer is het jaar geslaagd? We staan weer op de drempel van een nieuw jaar waarvan we niet weten wat het brengen zal. Ja, onze agenda's staan wellicht al tot december vol, echter niemand van ons kan met zekerheid zeggen dat hij geplande werkzaamheden ook zal uitvoeren. Het jaar, ons leven, ons politiek bezig zijn kan naar onze stellige overtuiging alleen dan geslaagd genoemd worden als we het in dienst stellen tot Eer van die God die tijd nog ruimte kent. Onze bede mag dan ook zijn dat we het nieuwe jaar met Hem eindi gen maar ook beginnen. En zo kom ik dan aan het opschrift boven ons: 'fractiegewijs'. Op veel plaatsen lees en hoor ik dat de oud en nieuw viering geslaagd genoemd mag worden. En men doelt dan op het feest wat gehouden is in 'de Staver' voor onze jeugd. Als we kijken naar de opkomst, als we kijken naar de overlast, die althans, in Middelhar- nis is afgenomen kunnen we spreken van een geslaagd evenement. Toch kunnen we het niet anders dan verdrietig vinden dat er zoveel jeugd bij elkaar was om op deze wij ze afscheid te nemen van het oude jaar en zo het nieuwe jaar in te gaan. Wat zou het goed geweest zijn om thuis, met familie en vrienden oud - en nieuw te vieren. Hebben wij dan geen oog voor onze jongeren, voor al onze jongeren? Welzeker. We zullen het komende jaar dan ook constructief meewer ken aan het maken en formuleren van beleid ten aanzien van jeugd - en jongerenbeleid. Alleen hopen we dat ook juist ouders hun verantwoordelijkheid zullen kennen en nemen. Zij zijn in eerste instantie verant woordelijk voor hun eigen kinderen. Wat een prachtige taak is hier voor ouders weg gelegd, met vallen en opstaan, zeker! Maar wel met vertrouwen. Vertrouwen in Hem, die we ook in 2004 mogen volgen met de bede: Heere wat wilt U dat we doen zullen? SGP FRACTIE MIDDELHARNIS p/a: Steneweg 15 3241 XC Middelharnis tel 0187-487504 E-mail: dam.steneweg@filternet.nl flan het begin van een nieuwjaar wil de PvdJ\ U en de Uwen een gezond en geluiddg 2004 toewensen. Een nieuw jaar dat voor een groot aantal men sen niet zo bijzonder goed is begonnen. Een groot aantal thuiswonende ouderen en gehan dicapten worden, blijkbaar zonder dat men daarvan duidelijk op de hoogte was gebracht, opgezadeld met een forse verhoging van de eigen bijdrage voor begeleiding en dagbeste ding die men vanuit een instelling krijgt. Deze verhoging van de eigen bijdrage komt bovenop de verhoging van de eigen bijdrage in de thuis zorg. De Tweede Kamer fractie van de PvdA maakt zich grote zorgen over het grote aantal mensen dat thuishulp opzegt omdat de nieuwe eigen bijdrage te hoog is. Per uur gaat de bijdrage in een klap omhoog tot bijna 12 euro. Voor veel mensen wordt de hulp zo onbetaalbaar. De PvdA-fractie heeft voorspeld dat de gevol gen veel te drastisch zijn en dat zorg voor mensen zo onbetaalbaar dreigt te worden, maar de regeringscoalitie heeft er niet naar wil len luisteren. De PvdA heeft in schriftelijke vragen staatsse cretaris Ross van Dorp gemaand de Tweede kamer aan te geven hoeveel mensen vanwege de hoge eigen bijdragen de thuiszorg opzeggen en uit te zoeken of het vooral om mensen met lage en midden inkomens gaat. De PvdA wil precies in kaart gebracht zien wat de gevolgen zijn van het regeringsbeleid en zal de gegevens gebruiken in een nieuwe poging het beleid bij te stellen. En daarbij kunt u helpen. Als u de dupe bent van een van de twee maatregelen, zoals hier boven omschreven, dan bent u hierbij uitgeno digd om uw verhaal op te sturen of te mailen aan een van de onderstaande adressen. Wij zorgen er dan voor dat uw verhaal in Den Haag wordt gehoord. In de gemeente Middelharnis is Taxi op Maat inmiddels uitgegroeid tot een gebruikersvrien delijk systeem van vervoer van deur tot deur. En bijna was dit systeem uitgegroeid tot een eilandelijk systeem. Echter, de gemeente Coe- dereede heeft gemeend om af te zien van deelname. Op dit ogenblik wordt gestudeerd om met de drie overige gemeenten Taxi op Maat te realiseren. De PvdA fractie hoopt dat dit collectief vraagafhankelijk vervoer in 2004 van de grond komt. Wij zullen er in ieder geval regelmatig de aan dacht voor blijven vragen. Tijdens de begrotingsvergadering van 2002 heeft de raad in meerderheid een PvdA motie aangenomen waarin het college werd opgedra gen in de eerste helft van 2003 de al eerder toegezegde evaluatie van het hondenpoepbe leid aan de raad aan te bieden. Tot op heden heeft de raad een dergelijke evaluatie niet ont vangen. In een door de meerderheid van de raad aange nomen motie van teleurstelling heeft de raad haar diepe teleurstelling uitgesproken over het uitblijven van de toegezegde evaluatie van het hondenpoepbeleid, terwijl hondenpoep nog steeds ergernis nummer I mag worden genoemd. Zo schreven we eerder. De PvdA fractie vindt dat daar wat aan gedaan moet worden. Ook hierbij kunt u helpen. Stuur of mail uw ergernis naar een van de onder staande adressen. Dan plaatsen wij dat op de politieke agenda. PVDA FRACTIE MIDDELHARNIS W. Hooijman B. Kleingeld p/a Chr. De Vrieslaan 13 Middelharnis Mail: middelharnis@pvda.nl Internet: www.middelhamis.pvda.nl. VOORUITSTREVEND DORPSBELANG De fractie van Vooruitstrevend Dorpsbelang '78 wil dit keer in de rubriek Fractiegewijs wat uitgebreider ingaan op de manier waarop de partij aankijkt tegen betrokkenheid van de bur ger bij de politiek en het openbare bestuur. Met de invoering van het zgn. dualisme heeft de overheid beoogd om de burger dichter bij de politiek te brengen. Daarvoor werden de bevoegdheden en verantwoordelijkheden van de gemeenteraad en het College gescheiden. De gemeenteraad stelt de kaders van het te voeren beleid vast. De gemeenteraad doet dat middels het vaststellen van een programmabe groting en het College voert het beleid uit. De gemeenteraad heeft weer een controlerende rol op de uitvoering van het beleid door het Colle ge. Om de kaders van het beleid vast te kun nen stellen is het belangrijk dat de verschillen de politieke partijen kennis nemen van de gevoelens die leven onder de burgers. Ook de leden van de gemeenteraad van Middelharnis zoeken naar mogelijkheden om met de burger in contact te komen en zo te weten te komen welke mening de burgers hebben over de ver schillende beleidsterreinen zoals het te voeren sociale beleid, het jeugd- en jongerenbeleid, het beleid op de ruimtelijke ordening enzo voort. De voltallige gemeenteraad van Middelharnis heeft besloten om de komende jaren burger avonden te houden waarbij voor de burger de mogelijkheid bestaat om zijn of haar mening over het wel en wee van het eigen dorp aan de gemeenteraad kenbaar te maken. De eerste bur geravond zal nog deze maand plaatsvinden in Sommelsdijk. VDB '78 vindt deze bijeenkom sten bijzonder zinvol. Het is belangrijk dat er mogelijkheden zijn voor de burger om zijn of haar standpunten naar voren te brengen en in contact te treden met de gemeenteraad. Het dualisme heeft ook beoogd om het papier- en vergaderwerk voor de gemeenteraad terug te brengen waardoor de leden van de gemeente raad meer tijd krijgen om daadwerkelijk met de burger in gesprek te gaan. De leden van de fractie van VDB '78 zullen de komende periode dan ook zoeken naar mogelijkheden om her kenbaar te zijn voor de burgers en meer dan wij dat nu al doen, in contact te treden met de burger. VDB '78 is overigens van mening dat zij als politieke partij een eigen visie en beleids standpunten (op alle beleidsterreinen) moet hebben. De burger kiest immers voor die partij waarvan hij of zij vindt dat deze standpunten het beste aansluiten bij de eigen ideeën. De idee om de burger mee te laten denken en spreken over de eigen leefomgeving acht VDB '78 zeer belangrijk. Niet voor niets pleit VDB '78 voor het oprichten van dorpsraden voor de kleine kernen Nieuwe Tonge en Stad aan 't Haringvliet. Deze dorpsraden dienen naar mening van VDB '78 zo opgezet te worden dat alle geledingen uit het dorp hierin vertegen woordigd zijn. Het is naar mening van VDB '78 zelfs mogelijk dat de raden, afhankelijk van het onderwerp, steeds door andere burgers gevormd wordt. VDB '78 ziet mede daarom niets in de idee om deze raden een afspiegeling te laten zijn van de vertegenwoordigende poli tieke partijen in de gemeenteraad. De dorpsra den denken mee en geven advies aan de gemeenteraad die de beslissingbevoegdheid houdt over het te voeren beleid. Het gaat om wat de burger vindt dat er in de eigen leefom geving dient te veranderen, anders kan, beter kan. VDB '78 gaat er van uit dat de inwoners de deskundigen zijn op het gebied van wonen en welzijn in hun eigen dorp.VDB '78 wil daar voor een luisterend oor bieden aan de burgers. Wanneer u hierover ook een mening heeft en aan ons kenbaar wil maken kunt u contact met ons opnemen. In elk dorp van onze gemeente zijn fractieleden die u graag hierover te woord staan. Voor meer informatie kunt u bellen met de fractievoorzitter Wim Nattekaas (0187) 470277 of Hans Groenendijk (0187) 483014. U kunt ons ook mailen info@vdb78.nl. We leven op het eiland van kust, rust en ruim te. Helaas zal dit niet zo blijven als we niet met elkaar waken over deze waarden. We heb ben de afgelopen jaren te maken gehad met milieuoverlast op verschillende gebieden, ver der worden er diverse activiteiten ontplooit die een potentieel risico voor het milieu en onze inwoners inhouden. Daarom vindt de fractie van de ChristenUnie het goed dat er structureel gecontroleerd gaat worden in hoeverre overlast en/of risico's ver minderd kunnen worden. Helaas is het zo dat er dan ook af en toe handhavend moet worden opgetreden. Zonder controle is de kans aanwe zig dat de regels tóch overtreden worden, al hopen wij dat de controles uitwijzen dat de waarden kust rust en ruimte door alle inwoners en ondernemers van Middelharnis een warm hart worden toegedragen. Dat we volgens de CDA-fractie meer vertrouwen in de inwoners en ondernemers van Middelharnis moeten heb ben lijkt ons helaas wat los van de dagelijkse werkelijkheid. De voorgestelde branchegerichte aanpak, die enige jaren omspant, heeft als voordeel dat door de jaren heen, afhankelijk van de poten tiële risico's, alle beoogde branches aan de orde komen. Het is goed als dit ondersteund wordt door een vaste structuur. Nadelig kan zijn dat berekenende ondernemers of inwoners gaan speculeren op de vastgestelde planning. Onze fractie wil dan ook benadrukken dat onaangekondigde controles ook blijvend tot de activiteiten blijven behoren. We hopen dat door de werkwijze de beoogde effecten bereikt worden en dat de milieuwaar den bij onze bestuurders, ondernemers en inwoners blijvend in goede handen zullen zijn, zoals het goede beheerders van de schitterende schepping betaamd. Er is al meer dan wenselijk aan waardevolle zaken onnodig opgeofferd. Per I januari is de nieuwe Wet Werk en Bij stand in werking getreden. De Wet Werk en Bijstand betekent volgens de Christenunie een onacceptabele verschraling van het gemeentelijke minimabeleid. Nu het tot uitvoering van de wet gekomen is, moet de gemeente in een lokale verordening vastleggen hoe zij het beleid gaat vormgeven. Het onge noegen van de ChristenUnie fractie richt zich tegen een aantal onderdelen van de nieuwe Wet Werk en Bijstand. Zo krijgen bijstands moeders met kinderen jonger dan vijfjaar een sollicitatieplicht opgelegd. De ChristenUnie vindt dat bijstandsmoeders met jonge kinderen geen sollicitatieplicht opgelegd mogen krijgen, zodat zij zelf voor hun kinderen kunnen zor gen. Dit dient in de lokale verordening te wor den opgenomen. Een ander punt van zorg voor de ChristenUnie fractie is de afschaffing van de categorale bij stand. Dit zal leiden tot een toename van de loketafhankelijkheid van veel rechthebbenden. De mensen die leven van een minimum inko men, worden weer gedwongen met het handje open te staan aan het uitkeringsloket. Tevens zal de druk op de gemeente enorm toenemen. Dit zal tot veel meer uitvoeringskosten leiden, die beter besteedt kunnen worden aan het ver strekken van uitkeringen aan bepaalde doel groepen. De verordeningen waarin deze zaken ten goede gekeerd kunnen, en wat ons betreft dus moe ten, worden, zullen dit jaar behandeld moeten worden. In de raadsvergadering van 8 januari j.l. stond het agendapunt renovatie van de sportzaal aan de Sportlaan op de agenda. Door fiet college van B&W is een voorstel voorbereid, waarin renovatie van deze zaal werd afgezet tegen het bijbouwen van een zaal bij de Staver. Het uit breiden van de Staver bleek in dit voorstel fors duurder en voor deze meerkosten heeft het college geen dekking in de begroting. Door de PvdA is tijdens de vergadering een voorstel ingediend om de bespreking van dit agenda punt te verdagen tot juli 2004. Dit voorstel heeft de steun van een meerderheid van de raad gekregen. Onze fractie betreurt dit zeer. Los van het standpunt van welke fractie dan ook heeft de raad zichzelf de kans ontnomen om de voors en tegens van het voorstel met elkaar in een debat te bespreken. Ook een eventuele spoedi ge start van de duurdere optie is hierdoor geblokkeerd. Gevolg hiervan is dat de, toch al krappe, capaciteit van sportr^^oorzieningen voor de scholen voorlopig geen uitbreiding krijgt. Dit terwijl de leerlingen, die op de dependance van de Prins Maurits te Stellendam ondenwijs volgen, volgend schooljaar naar Middelharnis komen. Uiteraard moet een besluit goed afgewogen genomen worden, maar het beroep op gege vens die in juli "wellicht" een positief beeld t.o.v. het ene of het andere voorstel geven, betekenen hier dat onze leerlingen in de kou staan. Hiermee toont de raad meer besluite loosheid dan wijs besluiten. Wilt u over deze of andere zaken met ons doorspreken? Wij zijn te bereiken op vww.middelharnis.christenunie.nl of middels fractie@middelharnis.christenunie.nl. U kunt de ChristenUnie raadsleden uiteraard ook direct benaderen: Johan van Oostenbrugge, (0187) 486839 en Ron de Rover, (0187) 486870. van 2002 op 2003, die de raad van Middelhar nis in meerderheid ertoe heeft doen besluiten. En - naar nu blijkt - met succes. Want mede door de organisatie van dit feest, voor het over grote deel op kosten van de gemeenschap, is het gelukkig met de "als gebruikelijk" te kwalifi ceren overlast in de vorm van vernielingen, brandstichtingen en baldadigheid in de kernen Middelharnis en Sommelsdijk, dit jaar met de oud- en nieuvwiering meegevallen. En dat is als zuivere winst aan te merken en in feite gaan in dit geval de kosten voor de baat uit. De WD gaat er dan ook vanuit dat voor de jaarwisseling van 2004/2005 weer een beroep zal worden gedaan op degenen die het initiatief genomen hebben tot deze party alsmede op degenen die "hun" Ie nieuwjaarsdag begonnen zijn met hard werken om het de hoofdzakelijke jeugdige bezoekers naar de zin te maken. Mogelijkerwijs kan dan ook voor de jeugd van de andere kernen van de gemeente een dergelijk initiatief aan de dag gelegd worden. Naast deze dan overwegend goed verlopen nieuwjaarsviering waren de dagen daarna nog op veel plaatsen de sporen van een overdadig vuurwerk in onze gemeente zichtbaar. Hoewel de WD een klemmend beroep doet op het gemeentelijk reinigingsapparaat om zoveel mogelijk die ergerlijke sporen na de jaanwisse- ling uit onze gemeente weg te wissen, zouden wij de ouders/opvoeders alsmede alle bewo ners op willen roepen tot een stukje zelfwerk zaamheid. Wanneer alle inwoners letterlijk en figuurlijk op nieuwjaarsdag 10 minuten zouden besteden aan het schoonvegen van hun eigen straatje, dan was eveneens voor iedereen een andere grote bron van ergernis, de door vuur werkresten hier en daar sterk vervuilde straten, aanzienlijk kleiner. Het is een kleine moeite maar het resultaat is direct voor ons allen zichtbaar! WD-fractie, Dingeman van Es en Rein Osinga 0187-651295/652532 De jaarwisseling 2003/2004 gaat de geschiedenisboeken van Middelharnis in met de vermelding van het opmerkelij ke feit dat er een heuse oud- en nieuwparty gehouden is in "de Staver". Hoe wel de toestemming tot het houden van deze party in de gemeenteraad enige discussie heeft opgeleverd, is het verheugend te constateren dat de raad in meerderheid besloten heeft tot de organisatie van deze avond. Hoewel de WD vanaf het moment van de eerste sugges tie daaromtrent positief gestaan heeft tegen over dit initiatief, is het wel de goede ervaring in Melissant geweest bij de nieuwjaarsviering Terugblikkend op de oud en nieuw-viering moet mij iets van het hart. Door ongeregeldhe den in de kleinste kern van onze gemeente kwam ons zo mooie dorp in de negatieve publiciteit. Landelijke dagbladen hebben de 'relletjes' op de voorpagina wereldkundig gemaakt. Dat was even schrikken. Hoe kon dat zover komen? Ik zou het zinvol vinden in de commissie Alge mene Bestuurszaken het voorgevallene te eva lueren. Mijn insteek in deze discussie zal er op gericht zijn in de toekomst negatieve publici teit te voorkomen. De direct betrokkenen zullen allen de hand in eigen boezem moeten steken en zich de vraag stellen: Heeft mijn houding, mijn opstelling, mijn beslissing ertoe bijgedragen dat het gegaan is zoals het gegaan is? Het is een gegeven dat op verschillende plaat sen in den lande de overgang van oud naar nieuw "gevierd" moet worden met vreugdevu ren. Het kan en mag niet toegestaan worden dat de vuren een bedreiging gaan vormen voor omwonenden. Dat zal de jeugd zich moeten aantrekken. Omstanders van de 'vreugde'vuren (waaronder ouders) hadden ook hun verant woordelijkheid moeten nemen om escalatie te voorkomen. Is dat ook gebeurd? De sterke arm zal ook bij zichzelf te rade moe ten gaan of de opstelling wel de juiste was. Andere jaren kwam het niet tot escalatie. Werkte de inzet van de Mobiele Eenheid niet als de bewuste rode lap op een stier? De jeugd speelde, na de inroeping van de ME, een spel letje met de politie/ME/brandweer door op diverse locaties vuren te ontsteken. Ook de burgemeester zal in het driehoeksover leg het vervelende gebeuren moeten evalueren. Ik hoop dat dit overleg als resultaat heeft dat een ingewortelde traditie niet op voorhand onmogelijk gemaakt wordt, maar op een veilige locatie zijn beslag kan krijgen.- Is dat mogelijk? Jazeker! We herinneren ons allen nog het vreug devuur op 28 juni 2003. Ter gelegenheid van de culturele dag werd ter afsluiting een groots vreugdevuur op het strandje aan de Zeedijk ont stoken. Hierbij is geen wanklank gehoord. Oud en jong huppelden rond het middernachtelijke uur van zielevreugd op muziek van plaatselijke dj's. Zo kan het dus ook. Laten wij hopen dat de komende jaarwisseling beter en vreedzamer zal verlopen. Dan komt deze kern nog positief in het (regionale) nieuws. Daar heeft ze recht op! CDA-Middelharnis J.R. Dillingh, Boudewijnstraat 21 3243 AD Stad aan 't Haringvliet tel.:0187-611441 e-mail: fam.j.dillingh@zonnet.nl NED. HERV. KERK Beroepen te Aalten (wijk II), ds. M. J. Kooi- stra te Jubbega Hoomsterzwaag; te Amstel- veen-Buitenveldert (g.v. z.huis Amstel veen), kandidaat A. A. van den Berge-Geu- deke te Wilnis, die dit beroep heeft aangenomen; te Amsterdam; (Thomaskerk gemeente), ds. A. G. L. van Nieuwpoort te Amstelveen; te Doom, ds. M. A. de Hoog te Willemstad; te Engelen (Protest. Gemeen- te),kandidaat C. A. Terlouw te Culemborg; te Hendrik Ido Ambacht (wijkgem. Elim), ds. J. A. Brussaard te Scherpenzeel; te Waverveen, kandidaat C. H. Hogendoom te Haastrecht; te Zwolle (Adventskerk), ds. N. A. Eygenraam te Zuidhom; te Zwolle (Gro te Kerk), ds. J. Mulderij te Oostwold. Aangenomen naar Bermebroek, ds. W. M. Schinkelshoek te Colijnsplaat; naar Sleen, ds. H. J. H. Pap te Dedemsvaart; naar Wijn- jewoude (bijstand pastoraat ged. 1 jaar), ds. J. de Roo te De Hoeve. GEREF. KERKEN IN NEDERLAND Beroepen te Oudemirdum, Nijemirdum en Sondel (SoW), kandidaat M.W. Jans te Leeuwarden, die dit beroep heeft aangeno men; te Venlo (Protest. Kerkgemeenschap), ds. G. Gosker te Amstelveen/Buitenveldert, die dit beroep heeft aangenomen. GEREF. KERKEN (VRIJG.) Beroepen te Assen-Kloosterveen, ds. S. de Jong te Buitenpost. Bedankt voor Dromen, ds. C. J. Mewe te Spakenburg-Zuid; voor Uithuizen, ds. R. Prins te Hoofddorp (Haarlenmmermeer). Beroepbaar: ds. M. J. C. Blok, Molenpad 3, 7731 GX Ommen. Tel. 0529-450326. E- mail: thijsblok@filtemet.nl. NED. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Nunspeet, kandidaat M.J. Strengholt te Hilversum. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Zoetermeer, ds. D. de Wit te Nieuw Beijerland, die bedankte voor Rijs- sen-West en voor Stolwijk. Bedankt voor Enkhuizen, ds. W. Harinck te Woerden; voor Gorinchem, ds. D. de Wit te Nieuw Beijerland; voor Krimpen a.d. IJssel, ds. G. J. N. Moens te Goes; voor Meliskerke, ds. P. Mulder te Dordrecht; voor Zwijn- drecht, ds. M. Karens te Werkendam. GEREF. GEMEENTEN NEDERLAND Beroepen: te Temeuzen, ds. J. Roos te Opheusden. OUD GER. GEMEENTEN IN NED. Beroepen te Werkendam, ds. D. Monster te Bameveld. Bedankt voor Rijssen, ds G. Gerritsen te Hardinxveld-Giessendam. Op woensdag 21 januari organiseert de Oecumenische Werkgroep Goeree-Over- flakkee een gebedsdienst. Het thema van de dienst is: 'Mijn vrede geef ik U' (Johannes 14 vers 27). De dienst begint om 19.30 uur en zal gehouden worden in de Gereformeerde kerk in Stad aan het Haring vliet. U bent allen van harte welkom. Op 22 januari organiseert de Stichting SVIK te Dirksland een bingo in de Victioriahal aan de Philipshoofjesweg. Er zullen 8 rondes en één superronde worden gespeeld. Aanvang 20.00 uur, deuren open 19.30 uur. De stich ting staat garant voor een klinkend prijzen- paficet. Iedereen is welkom. Op 1 januari 2004 is de Vergoedings regeling voor uittredende vissers uit de visserij 2003 (VUVIS 2003) open gesteld. De regeling sluit aan bij de Vergoedingsregeling voor uittredende vissers uit de visserij 2002. VUVIS 2003 kent alleen een vergoeding voor vervroegde uittreding. Aanvragen kunnen worden ingediend door vis sers; mensen die hun beroep uitoefe nen aan boord van een vaartuig dat in gebruik is voor de zeevisserij. Vissers die hun beroepsactiviteit beëindigen met het oog op vervroegde uittreding kun nen hun aanvraag doen in het kader van deze vergoedingsregeling. De visser moet hier voor uiterlijk drie maanden na het indienen van zijn aanvraag 55 jaar zijn maar nog geen 65 jaar. De vergoeding bedraagt EUR 200,- per maand voor de maanden tussen de beëin diging van de arbeids- of maatschapsover eenkomst en de eerste van de maand waarin de aanvrager de leeftijd van 65 jaar bereikt. Aanvragen kunnen worden ingediend van 1 januari 2004 tot en.met 31 januari 2004 bij LASER Dordrecht. Er is maximaal EUR 480.000,- aan subsidiegelden beschikbaar. Toekenning van bijdragen en subsidies vindt plaats op volgorde van ontvangst van de aan vragen en tot het subsidieplafond is bereikt. Als ontvangstdatum geldt de datum waarop de aanvraag volledig is. Voor het aanvragen van de brochure en het aanvraagformulier of meer informatie over deze regeling, kunt u bellen met Het LNV- Loket, telefoon 0800-22 333 22 of via het internet www.minlnv.nl/loket.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 11