Eerste openbare vergadering Dorpsraad Dirksland Bibliotheken vieren de Nationale Voorleesdagen voor peuters en kleuters 'Allergie' Uitzegendienst bij Berea gemeente eiiaudbi-iiieuws Koffie Radio Plus Tijdens 'uniek korte' gemeenteraadsvergadering in Middelharnis werd zelfs nog een belangrijk agendapunt geschrapt Good Luck heeft moeite met hekkensluiter JOP in Dirksland? Eerst in Dirksland Van dinsdag 27 januari tot en met zaterdag 7 februari vinden voor het eerst de Nationale Voorleesda gen plaats. In deze extra lange week staan de boeken voor peuters en kleuters in de schijnwerpers. Op verschillende manieren zullen boekhandels en bibliotheken het belang van voorlezen en van goede prentenboeken onder de aandacht brengen. Voorleesontbijt Berichten uit de Gezondheidswijzer Maandthema in de maanden januari en februari 2004: Men moet waarschijnlijk heel ver teruggaan in de annalen van de gemeenteraad van Middelharnis om een vergadering, zoals afgelopen don derdag terug te vinden. De raadsleden hadden namelijk maar een klein half uurtje nodig om de agenda te behan delen. Wethouder Brief PAGINA? DINSDAG 13 JANUARI 2004 Tijdens de raadsvergadering van 25 september 2003 zijn de leden voor de dorpsraden van Dirlisland, Herkin gen en Melissant benoemd. De dorps raden zijn daarna enthousiast aan de slag gegaan om de eerste openbare vergadering voor te bereiden. De dorpsraden zijn ingesteld om de gemeen teraad gevraagd en ongevraagd van advies te voorzien over de veiligheid en leefbaarheid van de dorpskernen in de gemeente Dirks land. Op de advertentie die door de gemeen te in juni van dit jaar in de regionale pers is geplaatst, hebben voldoende enthousiaste inwoners gereageerd om breed georiënteer de dorpsraden op te kunnen zetten. De (tech nische) voorzitters van de dorpsraden zijn raadsleden, die daarvoor door de raad zijn benoemd. Als eerste wordt in Dirksland een openbare vergadering van de Dorpsraad Dirksland gehouden en wel op donderdag 15 januari 2004. Deze vergadering vindt plaats in de raadzaal van het gemeentehuis. Voorstraat 15 te Dirksland en begint om 19.30 uur. Belangstellenden en inwoners van de kern Dirksland zijn van harte welkom om deze vergadering op de publieke tribune bij te wonen. Als belangrijkste punt staat op de agenda de plaatsing van een Jongerenontmoetings- plaats (JOP) in Dirksland. Aan de dorpsraad is gevraagd hierover een advies uit te bren gen aan de gemeenteraad. Moet er een JOP komen in Dirksland? Zo ja: waar? Zo nee, op welke manier kan dan wel een ontmoetings plaats voor jongeren gerealiseerd worden? Tijdens de vergadering kunnen inwoners hun mening over dit onderweip kenbaar maken aan de leden van de dorpsraad. Om de vergadering op een goede manier te laten verlopen, moet hiervoor wel spreekrecht worden aangevraagd bij de secretaris van de dorpsraad (tevens griffier van de gemeente raad) mevrouw S. Kiewiet-de Wit, telefo nisch bereikbaar onder nummer 0187- 608080 of per e-raail; s.ldewiet@dirks- land.nl. Verzoeken om in te mogen spreken moeten uiterlijk 13 januari om 19.30 uur binnen zijn. Na de pauze willen de leden van de dorps raad nog van gedachten wisselen over de parkeerproblematiek rond het ziekenhuis in Dirksland, eveneens met de bedoeling om aan de gemeenteraad hierover een advies uit te brengen. Ook voor dit onderwerp kan, op de genoemde manier, spreekrecht worden aangevraagd. De leden van de Dorpsraad Dirksland: achterste rij van links naar rechts: Aart Lugthart, Jan Arie Hogchem, Pieter Struik, Kees Kieviet en Cerrit Robijn (voorzitter, raadslid PvdA). Voorste rij van links naar rechts: Jeanette Speksnijder, Antoinette van Kampenhout en Tineke den Ouden. Zo organiseren de openbare bibliotheken van Ooltgensplaat, Oude Tonge, Middelhar- nis en Ouddorp op Woensdagavond 28 janu ari gezamenlijk een lezing door Marijke van Boven (uitgeverij Lemniscaat, boekhandel De kleine kapitein en Boekenpost). Zij ver telt over het belang van voorlezen, geeft vele voorleestips en laat zien hoe je een geschikt boek voor het kind kunt kiezen. Natuurlijk neemt ze de allermooiste prentenboeken mee. Er is gelegenheid om boeken te kopen. De lezing is in de Gemeenschapsbibliotheek van Middelhamis en begint om 20.00 uur. De toegang is gratis maar wel graag van tevoren aaimielden bij de Gemeenschapsbi bliotheek ivm de koffie en thee (telefoon nummer 485564). Bij Voorleesdagen horen ook Voorleesont bijten, want zowel voorlezen als ontbijten zijn dagelijkse broodnodige behoeften: de Gemeenschapsbibliotheek leest op dinsdag 27 januari voor bij Kinderdagverblijf Harle- kijntje en zal met de kinderen smullen van een gezamenlijk ontbijt. De bibliotheken van Oostflakkee organiseren met de plaatse lijke peuterspeelzalen een ontbijt, de datum is nog niet bekend. Alle bibliotheken lezen voor uit het bekroonde prentenboek Ik wil de maan van John Emmet. Het gaat over een mol die voor het eerst de maan ziet en diep onder de indruk is. Met behulp van grote vertelplaten wordt het verhaal nog spannen der. Op woensdag 28 januari is er voor peuters een gezellige inloopochtend in de Gemeen schapsbibliotheek Middelharnis. Natuurlijk zijn ook ouders en andere begeleiders van Het logo van de voorleesdagen. harte welkom. Van half 10 tot half 12 zullen bibliotheekmedewerksters de mooiste pren tenboeken laten zien. Kinderen kunnen kleu ren, knutselen, zingen en luisteren. Elk half uur wordt er voorgelezen over de mol en de maan. En natuurlijk staan de koffie en limo nade klaar. Extra aandacht tijdens de Voorleesdagen is er voor de peuterkoffers: de bibliotheken hebben prentenboeken over verscheidene onderwerpen zoals zindelijk worden, gezins uitbreiding, slapen gaan in koffers voor u verzameld. Deze koffers kunnen op een geldige biblio theekpas geleend worden voor drie weken, de kosten zijn 2,00. Leuk voor uw peuter, handig voor u! Peuters die tijdens de voorleesdagen lid wor den van de Gemeenschapsbibliotheek Mid delhamis en de bibliotheken in Ooltgens plaat en Oude Tonge (gratis tot en met 15 jaar!) krijgen een welkomstgeschenkje. Eén op de vijf mensen krijgt tijdens zijn leven te maken met een allergische reactie. Mensen kunnen voor talloze stoffen aller gisch zijn, zoals stuifmeelkorrels van bomen, grassen en struiken, huisstofmijt en voedingsmiddelen als koemelk. Wanneer men wordt blootgesteld aan de stoffen die de allergie bewerkstelligen kunnen verschillen de reacties optreden. Mogelijke reacties zijn niezen, hoesten, jeuk aan de ogen, uitslag of eczeem. Door het nemen van maatregelen kunnen, ondanks een bestaande aanleg, klachten worden voorkomen of worden ver minderd. Voor mensen die meer willen weten over het Allergieën, heeft de Gezondheidswijzer Zuidhollandse Eilanden een informatiepak ketje samengesteld, dat iedereen gratis kan ophalen of aanvragen. In het informatiepak ketje wordt uitgelegd hoe allergische reac ties worden veroorzaakt en hoe een allergie vastgesteld kan worden. Ook worden de klachten en verschijnselen van een allergi sche reactie beschreven en er worden tips gegeven hoe u de klachten zelf kunt voorko men/verminderen. De gratis informatiepakketjes kunnen op maandag tot en met vrijdag tussen 10.00 en 17.00 uur telefonische aangevraagd of opge haald worden bij de Gezondheidswijzer in de GGD vestiging die het dichtst in de buurt is. Let op: De GGD in Middelhamis is open op: maandag en vrijdag van 9 tot 12 uur en op woensdag van 13.30 tot 16.30 uur. Het telefoonnummer van de Gezondheidswijzer is: (0181) 652404. De Gezondheidswijzer kunt u vinden in de: Van Hogendorpstraat 50 te Spijkenisse; Oostzanddijk 26 te Helle- voetsluis; Pad van Jongejan 3 te Oud-Beijer- land en Sportlaan 5 in Middelhamis. De Gezondheidswijzer Zuidhollandse Eilan den is het publieksinformatiecentrum van de GGD voor iedereen met vragen over o.a. gezondheid en gezondheidszorg, ziekten, gezondheidsrecht, alternatieve geneeswij zen en adressen van patiëntenverenigingen, praatgroepen en zelfhulpgroepen. In de Gezondheidswijzer zijn mensen aanwezig die u helpen met het beantwoorden van uw vragen. Ook kunt u zelf informatie opzoeken en doorlezen. Er zijn folders, tijdschriften, boeken en naslagwerken aanwezig. Veel fol ders kunnen gratis worden meegenomen. In de uitzending van Koffie Radio Plus van Radio Superstar a.s. zaterdag 17 januari zijn twee leden van de modelbouwvereniging Flakkee uit Middelhamis te gast. De heer M. Wierckx praat in de uitzending over model- treinen en de heer L. Brijs praat over model boten. De uitzending van Koffie Radio Plus begint om 10.00 uur. Heeft u vragen aan bei de heren, dan kunt u die tijdens de uitzen ding stellen. De presentatie is in handen van Jan van Dop. De frequenties zijn 105.9 op de kabel en 107.3 in de vrije ether. Heeft u misschien ook iets te vertellen over uw hobby of vereniging, dan kunt u dat doen bij Koffie Radio Plus van Radio Superstar. Neem contact op met de presentator Jan van Dop. Telefoon 0187-651208 of e-mail info radiosuperstar.nl MIDDELHARNIS - Zaterdag 10 januari waren het eerste en tweede team van Storm- vogels te gast bij Good Luck. Good Luck 2 had moeite de rust te bewaren en speelde voornamelijk tegen zichzelf. Met een incomplete ploeg werd toch de overwinning behaald. Het eerste team van de korfballers uit Middelhamis traden, in een wederom goed gevulde Staver, aan tegen hekkenslui ter Stormvogels uit West-Kapelle. De uit wedstrijd had Good Luck vrij eenvoudig met 11-19 gewonnen en vooraf heeft coach De Leeuw zijn ploeg nadrukkelijk laten blijken, dat er geen sprake van onderschatting mocht zijn. Dit bleek toch, enigszins onbewust, wel in de wedstrijd tot uiting te komen. Ondanks een 3-0 voorsprong had Good Luck moei te met Stormvogels. Het kon het geduld doorgaans niet opbrengen om een goede aanval op te zetten. Tevens leken de spelers van Good Luck niet zo gemotiveerd als de week ervoor tegen de nummer 2. Toch bleef Good Luck wel vechten voor de punten, zodat er met 9-5 gerust werd. Ook in de tweede helft bleef Good Luck wis selvallig spelen en leek vooral verdedigend niet 100 geconcentreerd te zijn. Ondanks dat de arbiter vaak de aanvallende duels affloot bleef Good Luck toch de kansen afmaken. Dit gebeurde diverse malen door Jan-Willem de Vos vanaf 2,5 meter, die de onreglementair afgeslagen aanvallen van Good Luck via een strafworp terecht mocht verzilveren. Toch kwam Stormvogels hal verwege de tweede helft op twee punten van Good Luck, 14 - 12. Maar met name door goed verdedigend werk van Nico Overduin bleef Good Luck op de been en kon het ver der zoeken naar doelpunten. De slotfase speelde Good Luck wederom professioneel uit en het laatste fluitsignaal klok bij een standvan 18- 15. Geen mooie wedstrijd van Good Luck, maar het belangrijkste is dat de punten van zowel Good Luck 1 als 2 wederom in Middelhamis zijn gehouden. Het publiek had er misschien wat meer van verwacht, maar ondanks dat Stormvogels hekkensluiter is speelde het onverwacht een goede wedstrijd. Hopelijk laat Good Luck volgende week tegen DVS in Hendrik Ido Ambacht weer zo'n goed resultaat zien. Foto's van beide duels zijn te vinden op www.kvgoodluck.nl. Doelpunten Good Luck: Jan-Willem de Vos (6), Marcel Kievit (3), Nico Overduin (3), Samantha de Vos (3), Britt Abbas (1), Lies- beth Los (1) en Arjan Zondervan (1). 'iiiiiwiiiiiii I ^^im^^' De t>oerderij aan de Geerweg, die een rijksmonume 'n! ::iil \v<trden en na restauratie het centrum zal zijn voor een naluur-kanoroute. Of dit kwam doordat er vier personen zich absent hadden gemeld - burgemeester De Vries en de heren Van Dam, Ozinga en Paul - of door het kleine aantal agendapunten. Eén van de oorzaken was wellicht dat het agendapunt waar nog wat discussie over mogelijk zou zijn van de agenda werd afge voerd dit gebeurde wel na een korte discus sie over deze afvoering van de agenda. Er blijkt binnen afzienbare tijd behoefte te ontstaan aan extra gymcapaciteit voor de scholen in de kemen Middelhamis en Som- melsdijk. Deze verwachte groei komt door uitbreiding van de dorpskernen en vergro ting van de Prins Mauritsscholengemeen- schap, door opheffing van de vestiging in Stellendam. Er is een onderzoek ingesteld waarbij werd gesteld dat renovatie van de gymzaal aan de Sportlaan, die is vrijgeko men door verhuizing van de RSG, financieel voordeliger zou zijn dan een dergelijke voorziening te treffen door uitbreiding van 'De Staver'. De laatste optie bleek een half miljoen euro meer te kosten dan de renova tie van het gebouw aan de Sportlaan. Het advies van de Stichting Olympia was echter om de uitbreiding van de sport voorziening bij De Staver te laten plaatsvinden. Ondanks deze duurdere oplossing vindt Stichting Olympia dat uitbreiding van De Staver 'maatschappelijke winst' oplevert. Deze winst bestaat uit het feit dat de nieuwe accommodatie ook 's avonds gebmikt kan worden onder toezicht van De Staver. Naar een dergelijke voorziening in de avonduren blijkt veel vraag te zijn. De heer W.I.M. Hooyman van de PvdA, pleitte er voor om genoemd agendapunt van door te schuiven naar de raadsvergadering van juli. Volgens hem is er dan wellicht nog wat mimte op de dan gepresenteerde jaarre kening en kan deze ruimte besteed worden voor uitbreiding van De Staver. Een meer derheid van de raad was het met hem eens. Wethouder G. de Jong betreurde het dat het punt van de agenda is afgevoerd. Hij deed nog een poging om een meerderheid van de raad tot andere gedachten te brengen, maar dit mocht baten. De Jong wees de raad erop dat er haast geboden is, want als er pas in juli door de raad een besluit genomen gaat wor den over de uitbreiding van De Staver moet de realisatie van de sportzaal van de RSG wachten. Het lukt dan zeker niet om de loca tie aan de Sportlaan voor het nieuwe seizoen gereed te hebben, want in deze sportzaal moet nog heel wat gebeuren voordat ze aan de eisen voldoet. Volgens de wethouder is snelheid geboden omdat dit in het belang is van de kinderen. Het pleidooi van de wet houder kon toch een raadsmeerderheid niet overtuigen en het voorstel tot renovatie wordt pas in de raadsvergadering van juli behandeld. Een ander punt dat de snelheid van vergade ren zeker bevorderde was het in één keer behandelen van de ingekomen stukken. Met één hamerslag van waarnemend voorzitter Nattekaas werden deze behandeld. Toch zat bij die stukken wel een brief van de heer G.J. Kievit waarin hij ingaat op de verslagleg ging rondom de door hem ingediende bezwaren en het intrekken van zijn bezwa ren rondom Het Knooppunt. Deze brief werd voor kennisgeving aangenomen en dit was tegen het zere been van de heer Lucas Har tong, van Democratisch Platform Neder land, die in de gemeente Middelhamis een afdeling van zijn partij heeft opgericht. Har tong heeft volgens zeggen, na een beroep op de Wet Openbaarheid van Bestuur, inzicht gekregen in de brief van Kievit aan de gemeente waar hij ingaat op de publicatie van de gemeente tijdens de raadsvergadering van november. .Volgens Hartong schetst de heer Kievit in zijn brief in grote lijnen de gang van zaken rondom de start van de bouw en stillegging daarvan. Kievit legt in zijn brief uit dat hij zeker het recht aan zijn kant heeft gehad, rondom de affaire van Het Knooppunt. Hartong: "De gemeente dient de wet te ken nen en op een verstandige en normale manier met de belangen van haar burgers om te agaan. B. en W. hebben ervoor gekozen om zeer lichtvaardig met rechterlijke- en commissie-uitspraken om te gaan en dat is hen vies bevallen. In de beantwoordings- brief aan de heer Kieviet weigeren B en W botweg inhoudelijk in te gaan op zijn brief ("wij achten het onjuist hier verder op in te gaan"). Afgezien van het feit dat dit een voortzetting is van slecht beleid is het gewoon dom. Ik vraag mij hardop af waar dit moet eindigen en blijf het een teken van minachting vinden voor de familie Kievit persoonlijk en de gemeenschap in het alge meen. Mijn conclusie is dan ook duidelijk; ons eerdere verslag omtrent de bewuste raadsvergadering is juist gebleken en het zou B en W uitermate sieren om nu eens ruiter lijk excuses te maken aan de familie Kievit en alsnog een correcte weergave van de fei ten te geven aan de bevolking. Is dat nu zo moeilijk? Anders worden de scherven (aldus in november CDA'er Dillingh) nooit opge ruimd. Sterker nog: dan komen er steeds meer bij", aldus een enigszins verbolgen Lucas Hartong. De raad besloot verder om een positief advies aan de Rijksdienst voor de Monu mentenzorg te geven om de boerderij aan de Geerweg 6 aan te wijzen als rijksmonument. Deze boerderij staat al zeven jaar leeg en 'dit is nadelig voor de conditie van het van het complex', aldus de gemeente Middelhamis. Momenteel is er een gegadigde voor de boerderij, die vanuit de boerderij kanover- huur wil gaan organiseren, door het ruim schoots aanwezige water rondom de boerde rij- OUDE TONüE Jolian en Lenie Crezee hebben bij Evangelie gemeente Beréa Oude Tonge aan de wieg gestaan. Als leden van het eerste uur hebben zij de gemeente al heel wat veranderingen zien ondergaan, mensen kwamen, mensen gingen, maar zij bleven. Altijd dienstbaar, ahijd klaar met raad en daad, ook altijd bereikbaar voor mensen met nood. Al enige tijd voelden zij dat God een roeping had voor hun leven. Het verlangen om de wereld in te gaan om het Evan gelie te verkondigen groeide in hun harten. Zo kwamen zij terecht bij Operatie Mobilisatie, een organisatie die door middel van schepen de hele wereld overvaart en het evangelie verspreidt, gemeenten dient en onderwijst. Johan en Lenie vonden, samen met zwager en zus Kevin en Marja, een plaats aan boord van het OM-schip de 'Doulos' Om als gemeente, familie en vrienden afscheid te nemen van dit echt paar was er zondag 11 januari 2004 een speciale uitzegendienst. Deze feestelijke dienst stond in het teken van Johan en Lenie, maar boven al in het teken van hun Heer en Heiland, Jezus Christus. De Evange lie gemeente Beréa Oude Tonge zal deze broeder en zuster missen daar zij werkzaam waren op vele vlakken van het gemeenteleven, maar wetend dat zij allen verbonden blijven in Hem waar zij ook heen zullen gaan, was het een feest om hen uit te zenden. Gelukkig is het afscheid niet voor lang, want voor het eerst in 26 jaar zal de 'Dou los' Nederland aandoen, en wel op 24 april a.s. Het is dan mogelijk om het schip te bezoeken in de haven van Scheveningen, waar het tot 2 mei zal liggen. De 'Doulos' zal het tot einde van 2004 in Europese wateren blijven, daarna vertrekt het richting Midden Oosten en Afri ka. Als u meer informatie wilt over het werk van Johan en Lenie bij OM of wilt u hen financieel steunen, dan kunt u contact opnemen met het TFC (Thuis Front Comité) via telefoonnummer 0167-572818.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 7