PSmakelijke gerechten en smaakmakende keukens uiteraard van Ardil i I j d e ri Ds. L. de Wit wijst Hervormde gemeente op 'liet Lam Gods' Hollen of stilstaan? Filmlddag SWO é^e voordellgsPe Ket^KeiiBpeciWBP 3995,- reeds 1000^» tevreden klUHteh De Christenvrouw Dirksland Gospeltheek Berea gemeente EiiAifinai-iiiEuv^ RAI: In 2003 zijn 488.977 auto's verkocht Werkgroep Ozun V e r a n d r e n Stoofvlees met spruitjes 5980r ARDl KEUKENS BV FAMILIEBERICHTEN (Me^*^'ifje "Rebekka I (^errit 'Dirl(jacoS JOB VAN HOVEN echtgenoot van Gerda Tanis Van loden letters naar computer Gebn de VVaaliiÉ^öftrrielsdijk is al, vele jarpnhet adres yoor dr^werk van kwaftett, Bij intrede in Oude Tonge: 'Des anderen daags zag Johannes Jezus tot zich komende, en zeide: Zie het Lam Gods, Dat de zonde der wereld wegneemt!' Met deze tekst uit Johannes 1 vers 29 deed ds. L. de Wit afgelopen zondag intrede in zijn nieu we gemeente, de Ned. Herv. gemeente van Oude Tonge, nadat hij er was bevestigd door ds. J.P.J. Voets uit Stol- wijk. Kerkdiensten Ger. Gemeente nmVtEQEnRecIameborden-Autobelettering-Spandoeken-enz... Een onderzoek naar het bewegings patroon van kinderen op de basisschool De GGD Zuidhollandse Eilanden heeft gedurende drie en een halfjaar gegevens verzameld over het bewe gingspatroon van de jeugd op het basisonderwijs in de regio. Uit de gegevens blijkt dat een groot deel van de jeugd op de Zuid-Hollandse eilan den regelmatig beweegt. Echter, er is ook een groep kinderen die lichame lijk inactief is en niet aan de Norm Gezond Bewegen voldoet. Samen zingen in Ouddorp Bijeenkomst 55-plus kring Vrijwilligers gezocht Optreden Shantykoor en mosselen eten PAGINA 4 DINSDAG 13 JANUARI 2004 Heerey laat Uw lief^de licKte^/ in kef leven van ons kind; Cypdai z\j de Wegy de Waa^-Keid en ket J_even in lA vindt. Dn ve»*wonde»*ing ove.f ^ods gave mockten wij niet dankbaafkeid in ons gezin onh/anQen OoK'né en (^^fcxt^oo de iMews Jabin eh Wiljan 8 janwan 2004 LeeiAWey-iksfvaat 17/ 3245 VC\ SommelsdijU Tel. (0187) 48 50 '7(3, Gij Wiens wijsheid nimmer faalt had mijn geboortestond bepaalt (Ps. 139 berijmd) De Heere, Die leven gaf en leven spaarde heeft op Zijn tijd en wijze ons zeer willen verblijden met ■:S de geboorte van onze zoon en broertje Wij noemen hem 'J{icl<^ ■X- Jaap en Ina van Splunter-Stegeman «- Jarinda, Anja, Carolien, Jan I 31 december 2003 Kerkboek 12 3253 ED Ouddorp I Tel. (0187) 68 38 35 Tijdelijk verblijf: Ziekenhuis Dirksland. Immers is mijn ziel stil tot God; van Hem is mijn heil. Immers is Hij mijn Rotssteen en mijn Heil, mijn Hoog Vertrek, ik zal niet grotelijks wankelen. (Psalm 62:2 en 3) Na een geduldig gedragen Mjden heeft de Heere, op Zijn tijd, tot Zich genomen Zijn kind, onze lieve en zorgzame schoonzoon, zwager en oom JOB VAN HOVEN echtgenoot van Gerda van Hoven-Tanis in de leeftijd van 54 jaar. De Heere ondersteune Gerda, de kinderen en klein kinderen en heilige deze roepstem aan ons aller hart. Goedereede: Stellendam: Middelhamis: Stellendam: Pijnacker: Nunspeet: Kapelle: Nunspeet: Pa en Ma Tanis Jan en Anneke Janneke en Leen Bram en Klaasje Lieneke en Adrie Pia en Hans Josien en Aren Margriet en Jaap neven en nichten Goedereede, 9 januari 2004 Met droefheid geven wij u kennis dat door de Heere, na een ernstige ziekte, van ons is weggeno men mijn Ueve zoon, broer, zwager en onze oom in de leeftijd van 54 jaar. Sterke de Heere ons in dit smartelijke verlies. J. van Hoven-Tanis S. E. Verduijn-van Hoven K. J. Verduijn EUy en Jan Michel Suzanne Ouddorp, 9 januari 2004 ■mm m "In dit tekstgedeelte", aldus ds. De Wit, "komen wij in aanraking met een man, die zonder aanzien des persoons, op onze weg wordt geplaatst en ons stil zet. Wie is deze man? Het volk vraagt zich af of het mis schien de Christus is. Ook de leiders van Jeruzalem zal dit ter ore zijn gekomen, want zij stuurden er een speciaal gezantschap op uit om deze zaak nader te onderzoeken: 'Wie zijt gij?' 'Gij' met nadruk voorop: Gij, wie bent u? Wie geeft u het recht om onze levensreis te onderbreken? Direct antwoordt Johannes: 'Ik ben de Christus niet'. Maar wie dan wel? Dat zegt Johannes ook: 'Ik ben de stem des roependen in de woestijn: Maakt den weg des Heeren recht'. Deze man wil gehoord worden, niet gezien. Het gaat niet om zijn persoon, maar om zijn getuigenis. Ook vandaag, bij een intrede, gaat het niet gaat om de prediker, maar om de prediking! Johannes is de stem, die klinkt in de woe stijn. Daarbij sluit hij aan bij de profeten die vóór hem geweest zijn. Een stem temidden van de wildernis, onvruchtbaarheid en gees telijke dorheid, temidden van kromme en verdraaide wegen die bij God vandaan lopen. Dat blijkt immers uit het vervolg: 'Maak de weg des Heeren recht'Het is het beeld van de heraut die voor de Koning uitgaat: Zorg dat uw levensweg in orde is, want de Kurios is in aantocht en het gericht komt met Hem mee! Op die levensweg zijn de bulten en kuilen. De bulten van de zonde die zichtbaar opgehoopt ligt in ons leven, of de kuilen waarin we geprobeerd hebben de zonde toe te stoppen. Maar in het licht van de Heilige Die komt, komen ze openbaar. ledere keer als de stem van de verkondiging klinkt, wordt de zonde aan het ücht gebracht en wordt ons toegeroepen: Neem de zonden weg, die op uw levenspad liggen, vóórdat de Koning komt. Is het geen wonder dat deze God nog een stem laat uitgaan en ons oproept om de weg in orde te maken, voor dat Hij komt? Aangrijpend is het wanneer u gewoon verder leeft, en u zich over de ontmoeting met God geen moment druk maakt. Ook aangrijpend is het wanneer u uw levensweg overziet door uw eigen bril, waardoor alle bulten en kuilen in de weg niet zichtbaar zijn en daardoor denkt dat het straks wel mee zal vallen. Maar aan de oever van de Jordaan staan er ook die het hoofd buigen en - terugziende op hun levensweg -hun zonde hebben beleden. Dan kijkt u niet op de weg van een ander, maar de Heilige Geest brengt u langs al die plaatsen waar uw eigen levensweg is krom getrokken. En het spoor van zonde dat ik getrokken heb, is zo groot dat fk dit niet krijg weggenomen. Wel moet ik mijn zonde belij den, maar tegelijk sta ik voor de onmoge lijkheid om deze weg te dragen. En als er niets gebeurt, blijven die daar liggen tot de jongste dag; hoe zal ik dan bestaan voor Zijn aangezicht? In de woestijn wordt echter nog een dag gegeven, die vóór die grote dag van Zijn komst in heerlijkheid uitgaat. Er staat immers dat Johannes des anderen daags Jezus tot zich zag komende, waarop Johan nes riep: 'Zie het Lam Gods, dat de zonden der wereld wegneemt'Daar is het Lam van God. Gekomen naar deze wereld, gekomen naar deze woestijn, temidden van een krom en verkeerd geslacht, om de zonde weg te nemen. Je mag ook lezen: om de zonde weg te dragen! Niet alleen wordt ons hier een weg gewezen, maar ook bevolen. Want het staat er in de gebiedende wijs: 'Zie Het Lam van God'. De evangelist laat ten volle uitko men in Wie en dóór Wie vergeving der zon de mogelijk is. God had de zonde kunnen wegnemen door ook de zondaar weg te doen, maar nu heeft Hij van eeuwigheid af een weg uitgedacht, waarin Hij Zijn Zoon zendt als hét Lam Dat de zonde wegneemt en tóch de zondaar spaart - geen zwaarder werk dan dat is denkbaar! Hij was het ware Lam waar het offer, dat iedere morgen en avond in de tempel gebracht werd, naar heen wees. In gedachte zie je de offeraar gaan naar de tempel. Eigenlijk moest hij sterven vanwege zijn zonde. Maar daar bij het altaar zie je hem staan, terwijl hij belijdenis doet van al zijn overtredingen en tegelijk de han den legt op het hoofd van de levende bok, die als in een afschaduwing de zonde overneemt en dan ook de dood sterft. Zo is Christus het Lam dat ter slachting geleid werd, beladen met de zonde en schuld van Zijn volk, wer kelijk een Lam zonder gebrek, zonder zon de. Die gehoorzaamheid heeft bewezen. Die een rechte weg is gegaan en Zich daartoe al van eeuwigheid vrijwiOig bereid heeft ver klaard toen Hij zei: 'Brandoffer en offer voor de schuld voldeden aan Uw eis, noch eer. Toen zeid' Ik: zie Ik kom'. En Hij is gekomen. Daar is een Lam van God, Waar mee wij kunnen verschijnen voor God. Een krachtig Lam. Want waar wij nog niet in staat zijn om ook maar één enkele zonde weg te nemen, is Hij in staat om de zonde - het staat hier in enkelvoud, dat wil zeggen: het totale van het zondige, je hele afkerige bestaan - weg te dragen, zodat over het rond van deze aarde een volkomen Lam wordt aangewezen, dat aangenaam is bij God, om de schuld te verzoenen. Tegelijkertijd laat Johannes in die enkele woorden 'het Lam van God' horen dat dit Hem alles gekost heeft, namelijk Zijn leven. Hij draagt de zon de - waardoor de weg naar het Vaderhart is geblokkeerd - naar het kruis, om daar als offer de dood in te gaan en zo de weg naar het Vaderhart te ontsluiten. De heerlijkheid van dit evangelie is echter nooit vrijblijvend. Het is een persoonlijke oproep tot een ieder van ons: Zie het Lam! En het is de Heere Zelf Die ervoor zorgen zal dat er onder deze evangelieverkondiging ook volgelingen zullen zijn", zo sprak ds. De Wit zijn nieuwe gemeente toe, om met een persoonlijke toespitsing zijn intrede preek af te sluiten. "Slaan wij de kaart van ons eigen leven eens op en laten wij onszelf afvragen of onze reis nog steeds verloopt volgens onze eigen uitgestippelde route óf dat wij - terugziende op onze weg - onze zonde belijden, terwijl we onze handen leg gen op het Offerlam en Hem volgen. Want als er in ons leven geen dag aanbreekt waar op wij het Lam zijn gaan volgen, dan zullen al de dagen van ons verleden óns toegere kend blijven! Maar nu staat in de tekst: 'het Lam dat de zonde der wereld wegneemt'. Tegenwoordige tijd dus. En dat wil zeggen dat Hij een volhardend Lam is; Hij doet dat vandaag nog steeds. Haast u dan tot Hem om uw levens wil! Maar Hij is ook onver moeibaar. WanI ook na ontvangen genade, als de weg loch weer is afgebogen, is het: 'Zie het Lam Gods, dal de zonde der wereld wegdraagt'. Dagelijks. Dagelijks reinigt, dagelijks vernieuwt. Als dan het Lam Gods langskomt tijdens de prediking, dan springt het hart op van vreugde omdat Hij u, die over uw eigen bulten en kuilen struikelt, u weer opricht, door de zondelast over te nemen en weg te dragen naar de offerplaats. Met die machtige woorden heft Hij dan Zelf uw hoofd op en vestigt uw oog op Hem, om Hem te volgen naar de offerplaats, de plaats van het gericht, naar Golgotha. Daar aan schouw ik de plaats waar ik eigenlijk de dood had moeten sterven, maar nfi zie ik er het Lam, Die daar hangt in mijn plaats. Plaatsvervangend: 'Dit deed Ik voor u, daar gij anders de eeuwige dood zou sterven'. Zalig zij, die deze tekst niet alleen in hun geheugen bewaren, maar zich met deze woorden neerbuigen aan de voeten van dat Lam. Als wij dan hier onze ogen sluiten en wij ze aan de andere zijde zullen opendoen, zal er een en al verwondering zijn: 'daar zul len wij het Lam zien, staande als geslacht, en het voor eeuwig zingen: 'Geprezen zij het Lam, want gij hebt ons Gode gekocht met Uw bloed' MELISSANT - Donderdag 15 januari, 19.30 uur, ds. G. J. N. Moens uit Goes. DIRKSLAND - Woensdag 14 januari, 19.30 uur, ds. C. Sonnevelt uit Veenen- daal. In 2003 zijn in totaal 488.977 perso nenauto's geregistreerd en dat zijn er precies 8.977 meer dan de prognose van de RAI Vereniging en de Neder landse Dealer Associatie (NDA) onderdeel van BOVAG. Voor 2004 rekenen RAI en NDA op een stabiele markt van 480.000 nieuwe personen auto's. Vergeleken met 2002 zijn de autoverkopen in 2003 gedaald met 4,3 procent. De belang rijkste verklaring voor deze daling is de stag nerende economie in Nederland. Een andere verklaring voor de daling van de autoverko pen is het wegvallen van de overheidssubsi die op extra zuinige auto's op 1 januari 2003. Veel autokopers gingen in november en december 2002 nog snel even bij de dealer langs voor een nieuwe auto met subsidie. Hierdoor verdubbelden de verkoopaantallen in die laatste twee maanden van 2002. Merken De best verkopende merken in 2003 zijn Opel (55.698), Peugeot (52.412), Renault (47.159), Ford (42.146) en Volkswagen (40.390). Vergeleken met de top 5 van 2002 wisselden alleen Renault en Peugeot van plaats. Drieëntwintig merken zagen de verkopen in 2003 stijgen. Vijfentwintig merken kregen te maken met een daling van de verkoopaan tallen. Grootste stijger in 2003 is Kia met een groei van 84,6 procent. Modellen De top 5 van best verkochte modellen lever de een nieuwe nummer 1 op: de Peugeot 307 (25.243). De eerste plaats bleef daarmee wel in handen van Peugeot. De plaatsen twee tot en met vier zijn: de Peugeot 206 (19.204), de Volkswagen Golf (13.641), de Ford Focus (13.403) en de Opel Astra (13.095). Brandstof Het marktaandeel van benzine-auto's in 2003 stabiel gebleven (75,6 procent). Het marktaandeel van dieselauto's steeg in het afgelopen jaar licht van 21,6 procent in 2002 naar 22,9 procent in 2003. Nieuwe auto's met een LPG- of gasinstallatie hadden in 2003 een marktaandeel van 1,6 procent. In 2002 was het marktaandeel voor gas/LPG nog 3,7 procent. Reklai"® Julianaweg 84c - 3248 AN Melissant Tel.; 0187-487557 Mobiel: 0626-368 886 De Nederlandse Norm Gezond Bewegen voor kinderen luidt: Dagelijks een uur intensieve lichamelijke activiteit, waarbij de activiteiten mini maal twee maal per week gericht moeten zijn op het verbeteren of handhaven van lichamelijke fitheid (uithoudingsvermo gen, spierkracht, lenigheid en coördina tie). Bijna een kwart van de kinderen op de Zuid- Hollandse eilanden voldoet aan deze norm. Dat betekent dat 75% van de kinderen in de regio waarschijnlijk tot een risicogroep behoort. Op basis van de verzamelde infor matie is het voor een gedeelte van deze kin deren niet geheel zeker of zij wel of niet aan de norm voldoen. Wel kan geconcludeerd worden dat minstens één op de twintig kin deren (en waarschijnlijk meer) met een ern stige vorm van bewegingsarmoede kampt. De verwachting is dat, door de aanwezigheid van televisie, video/DVD en computer in (bijna) ieder huishouden, de bewegingsar moede bij kinderen zal toenemen, met als één van de belangrijkste gevolgen een toe nemend aantal kinderen met overgewicht. De gegevens zijn verzameld via het Jeugd gezondheidszorg Informatie Systeem. In dit systeem worden de bevindingen van de jeugdartsen en jeugdverpleegkundigen van de GGD anoniem geregistreerd. Zij zien elk jaar alle kinderen in groep 2 en in groep 8 van het basisonderwijs tijdens het preventief geneeskundig onderzoek. De afgelopen drie en een halfjaar hebben zij aan deze kinderen (en hun ouders) gevraagd hoe vaak de kin deren sporten, hoe vaak zij verder aan lichaamsbeweging doen en of zij op de fiets naar school gaan. Gezien het belang van de signalering van trends betreffende lichaamsbeweging zal de GGD over ongeveer drie jaar opnieuw een onderzoek houden over lichaamsbeweging. In de Doopsgezinde Kerk aan de Dorpstien- den te Ouddorp is er zaterdagavond 17 janu ari a.s. van half acht tot half negen weer een samenzangavond. Iedereen hartelijk wel kom. Zaterdag 17 januari is het weer de derde zaterdag van de maand. Van 10.00 tot 12.00 uur staan wij voor de eerste keer in het nieu we jaar weer klaar om uw gebruikte spullen (mits schoon en heel) in ontvangst te nemen op ons adres aan de Heerendijk bij Trans portbedrijf Hendriks (voorheen Maliepaard Transport). Mogen wij weer rekenen op uw steun voor onze Roemeense zustergemeente in Ozun? Contactpersoon is dhr. G. Groe nendijk, tel: 0187-641934. OOLTGENSPLAAT - De eerste bijeen komst van de 55-plus kring in 2004 zal gehouden worden op donderdag 15 januari om 14.30 uur in 'Elthato'. Na een meditatie volgt na de pauze een diaklankbeeld over het vakantiewerk onder gehandicapten, ver zorgd door mevrouw H. de Jong uit Ridder kerk. Ook de collecte deze middag zal voor dit doel worden bestemd. Iedereen hartelijk welkom. Voor vervoer kunt u bellen naar de familie P. Mans, tel. (0187) 631336. Het jeugdwerk Ooltgensplaat organiseert een filmmiddag voor de jeugd van Ooltgens plaat op woensdag 21 januari. De middag wordt gehouden in 't Centrum, van Weel straat 10. De kosten zij 1,50 per kind. Voor alle kinderen van groep 1 t/m 8 begint de middag om 13.30 en duurt tot 15.00 uur. Als je wilt komen kan je je aanmelden via briefjes op school. Voor informatie: bel Corina Pieterse: tel: 632848. De SWO en het eilandelijk jongerenwerk organiseren samen wekelijks in Oude Tonge een inloop voor jongeren van 12 tot 18 jaar. Voor deze activiteit zijn wij op zoek naar vrijwilligers die één keer per maand op vrij dagavond van 18.30 uur tot 22.30 uur het vrijwilligers team willen versterken. Heeft u interesse of wilt u meer weten, bel de SWO 641344 of mail swo@flakkee.net De Plaatselijke Commissie Oude-Tonge organiseert een 'maritieme middag' in het Infocentrum, Bemhardstraat 27 te Oude- Tonge op woensdag 28 januari a.s. van 14.00 tot 18.00 uur voor 55 -plussers van Oude-Tonge. Het Shantykoor zal tweemaal een optreden verzorgen, voor en na de pauze. Daarna kunt u heerlijke Zeeuwse mosselen eten. Het belooft een gezellige middag te worden! U kunt zich opgeven t/m vrijdag 23 januari bij de SWO: 641344. De kosten zijn 5,00 p.p. Ingrediënten: 800 gr. runderlap, in blokjes 750 gr. spruitjes 3 gesnipperde uien, 1 runderbouillontablet 2 tl. nootmuskaat peper zout Bereidingswijze: Bak het vlees aan. Laat het vocht dat uit het vlees komt helemaal verdampen en bak het dan aan alle kanten bruin. Voeg de gesnipperde uien toe en bak deze even mee. Voeg het bouillonblokje, peper, zout en nootmuskaat toe en vul de pan dan met water zodat het vlees net onder staat. Coed doorroeren, aan de kook brengen en dan het vuur zo laag zetten dat het vlees lekker sud dert. Laat het minstens 3 uur sudderen. Roer af en toe door de pan en voeg zonodig wat water toe. Altijd met beetjes omdat de saus door de uien vanzelf indikt. Maak tijdens het sudderen de spruitjes schoon en zet deze met water en een beetje zout op. Laat ze 10 tot 75 minuten zachtjes koken. Afgieten en verdelen over de borden. De spruitjes een klein beetje prakken en hierover het stoofvlees scheppen. COMPLEET AAET APPARATUUR Royale hoekopstelling met hoge hangkasten, glaskast en brede korvenkast Compleet met 90 cm schouw, combimagnetron, koelkcist, keramische kookplaat, geïntegreerde afwasautomaat en multiplex werkblad met spoelbak en kraan. COMPLEET MET APPARATUUR Praktische keuken van alle gemakken voorzien Leverbaar in vele kleurcombinaties. Compleet met ladenkast, combimagnetron, afwasautomaat, kookplaat, schouw, koelkast en multiplex werkblad met spoelbak en kraan. COMPLEET MET APPARAT Maxi-line hoekkeuken met een maximum aan bergruimte in de onderkasten en ergonomische werkhoogte. Compleet met korvenkast, carrouselkast, glaskast, afwasautomaat, combimagnetron, koelkast, keramische kookplaat, 90 cm schouw en multiplex werkblad met spoelbak en kraan. De voordeligste KenKeHspeciallst! Ceclllaweg 4 - Sint-Annaland - Tel. 0166-653448 éiJJA Woensdag 14 januari komt De Christen- vrouw voor de eerste keer in het nieuwe jaar weer bij elkaart. Er wordt begonnen met een broodmaaltijd voor de leden. Deze begint om 17.30 uur (half zes). Kosten hiervoor zijn 9,-. Om 19.30 uur (half acht) wordt er een creatieve avond gehouden onder leiding van Mevr. Els Westdijk-van Wagenin- gen. De kosten hiervoor zijn 5,00. (Zo mogelijk schaartje meebrengen). Gasten en leden van harte welkom. OUDE TONGE - De tieners van de tvangehe gemeente Berea Oude Tont^e houden aanstaande zaterdag 17 januari een benefiet gospeltheek. Het thema van de avond zal zijn 'Liefde' en is georganiseerd door en voor jeugd van 12 tot 16 jaar. Iedereen is welkom De avond begint om 20.00 uur en zal 23 00 uur afgelopen zijn. De toegangsprijs bedraagt 2,50. De opbrengst van de avond gaat naar weduwen en weeskin deren in Kosovo.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 4