Nieuwjaar Fotocursus Verantwoordelijkheid en gemeenscliapszin een zaak van iedereen EiiMirasn-raEuws Urker Mannen Ensemble geeft indrukwekkend nieuwjaarsconcert op Goeree-Overflakkee Groei Bloei oi^aniseert zesdaagse reis naar Schotland Schaakvereniging De Zwarte Pion voor beginners en gevorderden in Diekhuus Nieuwjaartoespraak burgemeester Stoop: Tentoonstelling P.V. 'De Reisduif Jubilee Campaign NL start actie voor gelovigen in Kazakstan Nieuwjaarsborrel DPN Middelhamis Met Wereldcontact naar Oost en West Canada! Damclub 'Denk en Zet' Koninklijke Maatschappij Ibinbouw Plantkunde t^ Afdeling Goeree-Overflakkee Knippen en plakken in de Wintertuin Vooruitblik 2004 Midde Iha rn is/Somme Isdijk, uitslagen van 5 januari jl. Afdeling 1 PAGINA 9 VRIJDAG 9 JANUARI 2004 DIRKSLAND - In een vrijwel afgela den Ned. Herv. kerk van Dirksland hebben liefhebbers van een bijzonde re zanguitvoering kunnen genieten van een optreden van het Urker Man nen Ensemble, voor wiens kwaliteiten niemand minder tekent dan dirigent Pieter Jan Leusink. Onder zijn inspi rerende leiding weten de - 'slechts' - twaalf zangers van het ensemble een vocale prestatie neer te zetten die, waar ze ook optreden, volle kerken trekt. Zo ook afgelopen zaterdagmid dag, toen het Urker Mannen Ensem ble Dirksland aandeed tijdens zijn Nieuwjaarstournee door Nederland, goed voor een maar liefst twee uur durende uitvoering! Goed, Leusink mag dan van zichzelf en over zijn koren gezegd hebben dat ze in de 'offi ciële muziekwereld' nauwehjks meetellen en dat men wel vindt dat zijn Bach-uitvoe- ringen het af moeten leggen tegen die van andere 'muzikale grootheden'. Maar wi'e daar dan ook hóe over moge denken, feit is dat Leusink met zijn koren - het Urker Man nen Ensemble en het Holland Boys Choir - onbetwist muzi'ek maakt, anderen raakt en onder de indruk brengt van wat met de men selijke stem allemaal mogelijk is. Vocale muziek van allerlei soort, vol overgave en expressie en met veel dynamiek gebracht, verstillend, maar ook uitbundig jubelend, soms 'explosier, maar ook herkenbaar. Voeg daar voor de uitvoering van afgelopen zaterdag de Urkse robuustheid aan toe - hoe wel het ensemble tegenwoordig niet meer uit uitsluitend Urkers bestaat, en u weet dat de honderden aanwezige luisteraars veel moois en goeds te genieten hebben gekregen in het prachtige kerkgebouw van Dirksland. Maar óók dat diegene die er niet was, heel veel heeft gemist...: indrukwekkende ensemble zang, overtuigende solozang. Zowel Neder landse, Duitse, Engelse, Franse als Hebreeuwse koormuziek prijkte op het pro gramma, variërend van werken van Klaas Jan Mulder en Meindert Kramer tot Handel, Buil, Gounod, Dubois en Schorer toe. En werd vóór de ingelaste pauze muziek gebracht die in ieder geval voor minder geoefende oren goed te volgen moet zijn geweest - o.a. 'The Holy City', 'Ziet in blin de razernij'. Psalm 134, 'Blijf met mij Heer' en 'De Kruisbanier', na de pauze staken de mannen af naar 'diepere wateren' en lieten overtuigend horen wat ze ook dan waard zijn, toen ze met effectvolle en soms zeer krachtige zang hun toehoorders overrompel den, met een volume dat menig koor dat soms wel 120 zangers telt in plaats van 12 nog niet voortbrengt. De flesjes water die de Urkers in de wijde broekzakken van hun tra ditionele dracht bij zich hadden, zullen als smeer- of zangwater zeker hun dienst heb ben bewezen... Het programma werd afgewisseld met orgel solo's door de jaren in Dirksland gewoond hebbende organist Martin Mans, die ook het mannenensemble op orgel begeleidde. Op de hem eigen wijze bespeelde hij dit onlangs gerestaureerde Künckel-orgel, waarvan hij in z'n jeugdjaren de klavieren reeds menig maal beroerde. Met prachtige registraties etaleerde hij hóe mooi dit Dirkslandse orgel kan klinken en welk verrassend klankkleu renpalet het instrument bezit. Een concert op zaterdagmiddag, van drie tot vijf uur. Leusink, laat je nóg eens van je horen op 'teiland? Evenals voorgaande jaren wil de KMTP/afdeling Goeree-Overflakkee, ook dit jaar weer samen met afd. Roosendaal, een buitenlandse tuinreis organiseren. De reis staat gepland van 21 t/m 26 juni 2004. Op maandag vertrekken we in de namiddag richting IJmuiden, vanwaar we 's nachts per luxe ferry naar Schotland varen. Op zaterdagmorgen komen we weer aan in Nederland. We hopen uiteraard op net zo'n geslaagde reis als voorgaande keren. Het programma staat nog niet helemaal vast, maar de volgende tuinen worden bij na zeker bezocht; Edinburgh Botanie Gar den, Drummond Castle (Italiaanse formele tuin). House of Pitmuies (met High-tea) de beste privétuin van Schotland, Crathes Castle, Crarae Gardens in een wilde nataur- lijke omgeving met rivier. Op zo'n reis mag de cultuur niet ontbreken en we bezoeken dan ook een Whisky-stokerij en natuurlijk de stad Edinburgh. Daarnaast zult u ook in ruime mate kennis maken met de schitte rende natuur. Op deze reis worden we begeleidt door een ervaren reisleider. Deze kent alle wetenswaardigheden van de tui nen en de omgeving. Verdere informatie, over de kosten, wat inbegrepen is en wat niet, kunt u navragen bij Anne-Mieke Tol lenaar, tel. 0187-632087. Indien u over weegt om mee te gaan; uiterlijk op 15 janu ari willen we weten wie er allemaal mee gaat, en vol is vol. Scrapbooking, memory's, creatief met foto's, hoe je het ook wilt noemen, het is een verslavende hobby, overgewaaid uit Amerika en langzamerhand een rage in Nederland. Wij willen jullie laten zien hoe leuk deze hobby is om te doen en dat het een feest is en blijft om de albums later steeds opnieuw te bekijken, zowel in je eentje, als samen met de (klein-) kinderen, buren, vrienden, familie en kermissen. We hopen er een gezellige dag van te maken en je gaat natuurlijk ook zelf aan de slag Meer informatie (over de kosten, over wat u zelf mee moet nemen, over wat inbegre pen is) en aaimielden kan bij Gerda Veen- huyzen, tel. 0187-492591 of Marjan van Noordennen tel. 0187-682432. We organi seren deze activiteit op dinsdag 20 januari 2004, op Ouddorp onder de vuurtoren, vanaf 10.00 tot ongeveer 16.00 uur. Wat een begin. Oud en nieuw wordt meer en meer gekenschetst door schrille tegen stellingen. Er ligt een diepe kloof tussen een daklozendiner gemaakt van 'onze restanten' en een knallende jaarwissel ing. Van overdenking van het voorbije jaar is nauwelijks sprake. Of het moest zijn dat oude idolen de ether vervullen. Vervuilen ook. En wat er rond midder nacht de lucht inging is niet te beschri jven. Mooi, dat wel. Maar tegen welke prijs? Consuminderen valt niet mee. De goede voornemens liggen nog voor het oprapen. Op oudejaarsdag werden maat regelen getroffen voor meer opvang van daklozen tijdens vorst. Wij moesten eerst het afval van de nieuwjaarsnacht opruimen, dan ontslakken en vervolgens richting receptie. Beste wensen, alle maal. Alle goeds. En een beter beursjaar, hoor ik menigeen denken. Het akelige 2003 overdoen kan niet, maar nog zo'n dollemansrit overleeft dé beurs niet. Het jaar 2003 was sowieso belabberd. Wat een toestanden allemaal. Overal leek de mediagekte toe te slaan. Van het micro foontje van Margarita tot een camera voor Catharina-Amalia. Gelukkig beleven we nu wat rustiger vaarwater. En die royale satire gaat gauw vervelen. Of geldt voor u ook: geen beter vermaak dan leedvermaak? Zo wandelden we het jaar 2004 in. Wie dacht nooit eens aan het jaar 2000? Ik kon mij niets anders indenken dan 19- zoveel. Niet dat ik zeker wist dat de Hei land voor 2000 zou terugkeren. Maar dat jaar lag in mijn beleving ver weg. De wederkomst laat nog op zich wachten, maar de tekenen zijn er. Wat te doen in 2004? Wat een vraag. Doorleven natuur lijk. Doorgaan ook. Prima, maar met Wie? Gemakshalve met een hoofdletter, zodat u meteen begrijpt wie ik bedoel. Niet zomaar wat veranderingen. Geen cosmetische ingreepjes in de marge van het bestaan, maar radicaal veranderen. Nee zeggen, waar het moet, volmondig ja, waar het kan. Wat brengt 2004 waar het de vaak genoemde saamhorigheid betreft, gaan we voor 'rekening houden met elkaar?' Wat bezielt de ander, en wat drijft mij? Een beetje meer compassie kan geen kwaad, en jezelf relativeren moet. De gezindheid van Jezus moet allen die Hem liefhebben uitstralen. Geen preken voor eigen parochie, geen onnodige scherpsli jperij of nieuwe dogmatiek. Dan wordt 2004 een anno Domini. Overzicht voor ronde 16, in de huishoudelij ke competitie van de schaakvereniging De Zwarte Pion te Middelhamis, gespeeld op 05-01-2004. V..Hooff-v.d.Staaij 1-0, v.Prooijen-Bom 1- 0, v.d.Ouden-I.Lagendijk 0-1, Hennekes- Peeman 1-0, Boeter-Moedt 0-1, Veroime- v.d.Waal 1-0, Struik-Dupree rem, Neleman- Minnaar rem, d.Haan-C.Smit rem, Mulder-Noordijk 1-0, Vreeker-Loosjes 0-1, H.Smit-M.Lagendijk 0-1. MIDDELHARNIS - to januari gaat in het 'Diekhuus' te Middelhamis de cursus 'Foto grafie' weer van start. Zoals vanouds wordt de cursus weer gegeven door Theo Masten broek. De opzet is ten opzichte van de voor gaande tien jaren in hoofdzaak gelijk geble ven. Er komt v/etr een beginnergroep op zes maandagavonden en een zaterdagochtend (12 juni). De start is 26 januari. Op de avon den wordt uitleg gegeven over camera's en opnametechniek. Het is de bedoeling dat door het geven van opdrachten gefotogra feerd wordt en de resultaten onderling wor den besproken. Vooral compositie en stand punt komen aan de orde. ook zal aandacht worden besteed aan digitale camera's, hoe er mee om te gaan, hoe printen en dergeUjke. De cursuskosten bedragen 70,00. De cursus voor gevorderden omvat drie maandagavonden en drie zaterdagochtenden en zijn bedoeld voor fotografen die al iets meer van de techniek weten. Hierbij ligt de nadruk op het onderling bespreken van door de cursisten gemaakte foto's. Naast de beeldopbouw komen hier ook de technische aspecten aan de orde. Op twee zaterdagen zal op locatie worden gefotografeerd. Deze groep start op 19 januari. De geplande zater dagen zijn 27 maart, 8 mei en 12 juni. De cursuskosten bedragen 70,00. De resultaten van beide groepen worden na afloop in 'Het Diekhuus' tentoongesteld. Voor meer informatie en aaimieldingen kunt u terecht bij het 'Diekhuus', tel 0187- 482400 (tassen 9.00 en 12.00 uur). Ifl het gemeentehuis van Dirksland hield burgemeester Stoop afgelopen maandagavond zijn nieuwjaarstoe spraak, tijdens de nieuwjaarsreceptie van de gemeente Dirksland. En goed beschouwd was het heel wat, dat hij 'zijn' burgers toewenste: "een geluk kig, gezond, inspirerend, veilig, voor spoedig, vreugdevol 2004 toe. Moge de zegen van de HEERE God op ons werk rusten." Werk dat op een of andere manier gedaan mag worden ten dienste van de gemeenschap van Dirksland, aldus Stoop. Terugblik 2003 Terugblikkend op 2003 bracht de burge meester een aantal gebeurtenissen in herin nering, zowel nationaal als internationaal. De oorlog in Irak, de kabinetsformatie, een kabinet "dat ons in de loop van het jaar trak teerde op forse bezuinigingen, en dat tevens het ontslag van alle burgemeesters per 1 januari 2006 in het vooruitzicht heeft gesteld..." Iets dichter bij huis: de provin ciale wisseling van de bestuurswacht. En nog dichter bij huis: welke zaken binnen de gemeente Dirksland aan de orde zijn geweest. Zoals de discussie over de ver plaatsing van de C 1000 naar de Gelderse- dijk en de eventuele komst van een Aldi aan het Korteweegje, het instellen van dorpsra den voor de afzonderlijke kernen, de start van de bouw van twee nieuwe basisscholen in Dirksland, de bouwkundige voltooiing van een woonzorgcomplex bij zorgcentrum Geldershof, de viering van het eerste lustrum van Roparunhospice 'Calando', de Nationa le Herdenking van de watersnoodramp van 1953, de verbouwing van dorps- en vereni gingsgebouw 'De Schakel', de succesvolle presentatie van een Schetsboek over beeld bepalende boerderijen in de gemeente Dirks land in het kader van het Jaar van de Boer derij, de totstandkoming van het Algemeen Subsidiebeleidsplan voor de periode tot en met 2006, nagenoeg alle openbare gebou wen beschikken over een recente gebruiks vergunning in verband met de brandveilig heid, en de discussie over de totstandkoming van een peuterspeelzaal in Herkingen, "een dossier waar ik met wat minder vreugde aan terugdenk", aldus Stoop. Jaarwisseling Waar hij eveneens met minder plezier aan terugdeiïkt is de jaarwisseüng in Dirksland. Waar in Meüssant de oudjaarviering prima is verlopen en het voor de bevolking georga niseerde feest aan de verwachtingen heeft voldaan, heeft Stoop, zo hij zei, in Dirksland de ormist aan den lijve ondervonden. "Ondanks de duidelijke afspraken hebben mensen gemeend het jaar te moeten begin nen zónder eerste goede voornemens. De kan me niet voorstellen dat iemand het een goed voornemen vindt om het er op te laten aan komen dat de ME de orde moet herstellen, om de brandweer te beletten om de schade aan de openbare weg te beperken, om de per soonlijke veiligheid van politie en brand weer geweld aan te doen door hen te beko gelen met vuurwerk en lege flessen of hen met geweld te intimideren. De vind deze vorm van verstoring van de openbare orde zeer ernstig. Ik zal mij met de politie en de brandweer beraden op de moge lijkheden om de zogenaamde feestvierders - volgens mij moet je gewoon spreken over raddraaiers - aan te paicken." Wel had Stoop in zijn nieuwjaarstoespraak woorden van waardering voor het geduld van brandweer- en politiemensen. Maar naast een terugblik sloeg Stoop ook een blik vooruit, wat er zoal voor 2004 te verwachten valt. Een jaar van stevige discussies in de gemeenteraad, zo voorspelde hij. "Discus sies over het financieel meerjarig perspec tief, omdat op langere termijn de financiële vooruitzichten niet positief zijn." De raad gaat onder externe begeleiding de kaders formuleren voor een programmabegroting 2005. De burgemeester hoopt dat er uit de discussies een heldere conclusie zal kunnen worden getrokken over de financiële toe komst van de gemeente. Dit jaar zal ook een belangrijke stap worden gezet op weg naar meer intensieve samen werking tussen de gemeenten op Goeree- Overflakkee. "Ik hoop dat we dit jaar voor de burger zichtbaar kunnen gaan maken wat de samenwerking concreet inhoudt." Een aantal zaken dat in 2003 nog niet is afge rond, zal in 2004 een vervolg krijgen. Zoals de uitvoering en afronding van de aanleg van de riolering in het buitengebied, uitbreiding c.q. verbouwing van het gemeentehuis, invulling geven aan het gebiedsgericht wer ken met andere partners: provincie, water schap en andere gemeenten, besluitvorming over de uitvoering van de Wet Werk en Bij stand als vervanger van de ABW en de "WTW, voorbereiding van de besluitvorming over het gebruik van het vrijgekomen schoolgebouw aan de Irenelaan in Dirksland (woonzorgcomplex), besluitvorming over de vrijkomende basisschool aan de Beatrix- laan in Dirksland, invulling van de locatie Startblok (bijvoorbeeld een peuterspeelzaal, of een inloopmogelijkheid voor jongeren, e.d.), en verdere verdieping van de werkwij ze van de dorpsraden. Verantwoordelijkheid en gemeenschapszin Aan het slot van zijn nieuwjaarstoespraak vroeg burgemeester Stoop aandacht voor de begrippen 'verantwoordelijkheid' en 'gemeenschapszin', waarin volgens hem voor iedereen een taak en rol ligt. Zo is ener zijds de gemeente verantwoordelijk voor openbare veiligheid, kwalitatief goed onder wijs, milieubeheer, beheer van de directe woon- en leefomgeving, gezondheidszorg en welzijn, maar anderzijds is bij dat alles ook een groot aantal partijen betrokken van wie men daarin mede afhankelijk is - ande re instanties zoals politie, justitie, onderwijs, zorginstellingen, bedrijven. Dus ligt op deze terreinen niet alleen voor de gemeente een verantwoordelijkheid, "maar gezamenlijk zullen we onze gemeenschappelijk ervaren verantwoordelijkheid moeten invullen, ieder vanuit zijn eigen taak of rol", aldus Stoop. "De gemeente kan dit alles niet alléén waar maken; we zijn ook afhankelijk van de inspanningen van anderen." Tot die anderen, zo liet Stoop naar voren komen, hoort ook de 'gewone' burger, die ook zijn eigen maat schappelijke verantwoordelijkheid heeft voor de manier waarop hij omgaat met wet ten en regels, met waarden en normen. "Inwoners dragen evenzeer een verantwoor delijkheid voor hun eigen welbevinden: een gezond leefgedrag. Ook hierbij doe ik een beroep op het daadwerkelijk beleven van die verantwoordelijkheid. Echt omzien naar elkaar, in de straat en in de buurt." Wanneer het gemeentebestuur probeert inhoud te geven aan zijn verantwoordelijk heden, doet het dat met het oog op de gemeenschapszin. Beleid wordt gemaakt ten dienste van de gemeenschap. Immers: "de overheid, ook de gemeentelijke overheid, is er ten dienste van de gemeenschap. Ik hoop en vertrouw dat alle betrokkenen bij de gemeenschap van Dirksland, te weten ande re overheidsorganen, kerken, maatschappe- Ujke instellingen, scholen, bedrijven vanuit dezelfde waarde over de gemeenschap wil len bezig zijn. Voor een goed leven en wel zijn in Dirksland", aldus Stoop. SOMMELSDIJK - Postduivenhoudersver- eniging 'De Reisduif houdt vrijdag 16 en zaterdag 17 januari haar jaarUjkse hokken- show. De leden brengen eUc zes duiven in, drie mannetjes en dne vrouwtjes. Ieder geslacht wordt vertegenwoordigd door een jong, een jaarling en een meerjarige duif. De zestallen worden vrijdagochtend gekeurd door een ketmneester. Die zal door middel van een puntentelling de drie mooiste zestal len en de 'schoonsten' onder de jongen, de jaarüngen en de meerjarigen bekend maken. Alle belangstellenden zijn van harte welkom om de tentoongestelde duiven te komen bezichtigen in het verenigingsgebouw. Van Gorcumstraat 5 te Sommelsdijk. Openingstijden: vrijdagavond vanaf 20.00 uur, zaterdagmiddag van 15.00 tot 17.00 uur en 's avonds vanaf 20.00 uur. De verkoop van bonnen, geschonken door prominente en hard spelende Uefhebbers uit de regio, is op zaterdagavond rond de klok van 22.00 uur. De bonnen kuimen ingezet worden via de heer M. A. van Nimwegen, bij voorkeur 's avonds na 20.00 uur, telfefonisch via num mer (06) 51888558. (Meer informatie over de bonnen is te vin den op de kabelkrant, pagina 211). Let op.' De trekking van de grote verloting vindt plaats op zaterdag 14 februari. Wereldcontact is een grote landelijke Ver eniging met een eigen Reisorganisatie en heeft bijna 50.000 leden. Voor al die leden vormt Wereldcontact op non-profit-basis een belangrijke schakel tussen Nederland en verre landen, waaronder de USA, Canada, Australië, Nieuw-Zeeland, Zuidelijk Afrika, het Verre Oosten en andere verre bestem mingen. Leden van Wereldcontact kuimen gratis een beroep doen op de specialistische kermis van de medewerkers en regio-vrijwühgers. Wereldcontact heeft verstand van verre rei zen! Regio-vrijwilligers zijn enthousiaste reizi gers, die uit eigen ervaring hun reisverhalen vertellen en daarnaast praktische reistips geven. Verder weten zij alles over de voor delen, de extra's, die het lidmaatschap van Wereidcontact biedt. De regio-vrijwUliger voor Zeeland en West- Brabant, Leny Marinussen-Koole, zal, in samenwerking met Cees Broekhuizen, de regio-vrijwUliger voor het zuidwesten van Zuid-Holland namens Wereldcontact een dia-presentatie verzorgen over een prachtige vakantie in Oost en West Canada, o.a. met auto en camper. De avond wordt gehouden op dinsdag 20 januari 2004 in het Verenigingsgebouw 'Onder de Wiek', Ring 57 te Dirksland. De christelijke mensenrechtenorgani satie Jubilee Campaign NL is een actie gestart voor gelovigen in Kazakstan. Met name de niet-geregistreerde geloofsgemeenschappen in dit land hebben het moeilijk, aldus Jubilee Campaign NL. Godsdienstvrijheid is in de grondwet van Kazakstan vastgelegd. Volgens de gods dienstwetgeving in deze voormalige Sov jetrepubliek zijn gemeenten niet verplicht om zich te laten registreren bij de overheid. Lokale autoriteiten treden echter hard op tegen niet-geregistreerde gemeenten. In hun acties tegen niet-geregistreerde gemeenten beroepen autoriteiten zich op een administratieve wet uit 2001. Deze schrijft inderdaad registratie voor. Deze wet is echter buiten werking gesteld door de nieuwe godsdienstwet (2002). Dat betekent dat de acties tegen niet-geregistreerde gemeenten illegaal zijn. De christelijke gemeenten hebben er de grootste moeite mee om zich bij de over heid te laten registreren omdat ze zich dan moeten houden aan beperkende regels van de overheid. Dit heeft vooral betrekking op evangelisatieactiviteiten van de gemeenten. "De overheid valt ons vaak lastig," vertelde een voorganger. "De politie verstoort onze samenkomsten en noteert dan de persoons gegevens van alle aanwezigen. Voorgan gers worden voor verhoor meegenomen en soms enkele dagen opgesloten. Ook tijdens evangelisatieacties worden we vaak gehin derd." "Iedereen heeft recht op godsdienstvrijheid, ook de inwoners van Kazakstan," zegt Arie de Pater, directeur van Jubilee Campaign NL. "Daarom moeten de invallen in gemeenten en arrestaties van voorgangers zo snel mogelijk stoppen! Eerdere acties hebben laten zien dat de regering van Kazakstan gevoehg is voor buitenlandse druk. Voor ons te meer een reden om in actie te komen en nu opnieuw bij de over heid aan de bel te trekken." De eilandelijke contactgroep Jubilee Cam paign Schouwen-Duiveland zal aan deze actie mee doen en in eigen regio de kerken, verenigingen en clubs benaderen. Ook vraagt zij voorbede voor deze christenen! Meer inhchtingen zijn te vinden op de web site www.jubileecampaign.nl en bij Wihna Slaager,tel.0111-651521. Aanvang 19.30 uur, zaal open om 19.00 uur. Ieder is van harte welkom! Leden hebben gratis toegang, niet-leden betalen 2,50. Gaarne van tevoren aanmelding bij de afde ling ledenservice (0343-530555), per e- mail: vereniging@wereldcontact.nl of bij de regiovrijwilligers resp. tel. (0113) 215231, e-mail: marikoo@zeelandnet.nl of tel. (010) 5921744, e-maU: cebrokabelfoon.nl DPN Middelhamis organiseert donderdag 15 januari een Nieuwjaarsborrel in Het Diekhuus, waarop men kennis kan maken met de landelijke en plaatselijke gezichten van het Democratisch Platform Neder land. ledere belangstellende uit de gemeente Middelhamis en (wijde) omgeving is har telijk welkom! DPN heeft een gast uitge nodigd om een korte inleiding te houden over een actueel thema, waarna gelegen heid is tot discussie en genoeglijk samen zijn. Tijdens de avond is er uiteraard volop gelegenheid om een praatje te maken en vragen over de jongste politieke partij van Middelhamis te steUen! De borrel wordt gehouden in de 'Rode Kruis' zaal van Het Diekhuus aan het Beneden Zandpad en begint om ongeveer 8 uur 's avonds. Voor meer informatie kunt u bellen met de heer Hartong, telefoon 0187 484255. C. Spee - M. Klink1-1 I. Koese - J.A. Dekker 1-1 A. van der Veer -1. Mackloet0-3 Afdeling 2 A. Verolme - C. Polder3-0 J. van Hoom - J. Jordaan 1-1 H. Bijdevaate - H.H. Verolme 0-3 AfdeUng 3 J.A. Nipius - J. Groenendijk0-3 B. du Pree - D.A. Doomhein 3-0 Na een korte winterstop is de competitie weer hervat. Spee en Klink maakten het elkaar niet al te lastig. Er werd redelijk vlot remise aanvaard. Koese maakte het Dekker niet gemakkelijk. Er zat voor geen van bei den winst in, zodat ze met remise genoegen namen. Van.der Veer kon de zegereeks van Mackloet niet stoppen. Ondanks goed tegen spel bouwde MacMoet in het verloop van de partij een overwicht op, wat uiteindelijk de vierde achtereen- volgende overwitming voor Mackloet opleverde. In afdeling twee speelde A.Verolme een sterke partij tegen Polder. Verolme bouwde langzaam een overwicht op en haalde zo de winst biimen. Van Hoom en Jordaan gaven elkaar niets toe. Het werd remise. Bijdevaate speelde een sterke opening tegen H.H. Verol me. Maar in het middenspel kwam laatstge noemde beter te staan, na een foutje van Bij devaate kon Verolme een doorbraak force ren en de winst binnenhalen. In afdeling drie deed Groenendijk goede zaken door in een prima gespeelde partij tegen Nipius de winst te behalen. Du Pree had veel geluk tegen Doomhein. In een gewoimen stand gaf Doomhein de winst uit handen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 9