Alles over uw voeten I Ouddorp GpMPJTËRCURSUSSEN Elektromonteurs ,e„beho,ve.a„ Elektromonteurs .e„be.o,v..an EiiAnDBn-iiiEiiwa ^ongoed iaKkee Burgemeester C. Sinke in Nieuwjaarsrede: Aquafitlessen in z^vembad Stellendam Opera- en Oratoriumkoor Zuid-West-Nederland vraagt tenoren Hervatting repetities Ouddorpse zangverenigingen Gevraagd: Schipper Zn. electrotechniek b.v. wenst u een voorspoedig en gezond 2004 VORKHEFTRUCK-SERVICE Yrpegindeweij VW Ouddorp aan Zee presenteert nieuwe gidsen tijdens de Vakantiebeurs "Strak financieel beleid zal nodig zijn!" "Als onzekerheden in visserij blijven zullen mensen het hoofd in de schoot gaan leggen" "Het woord visserij komt in provinciaal werkpro gramma zelfs niet voor!" Tijdens een zeer drukbezochte Nieuw jaarsbijeenkomst in het gemeentehuis van Goedereede, was er maandag volop gelegenheid voor de aanwezigen om elkaar te ontmoeten en hier van werd ruimschoots gebruikgemaakt. De bijeenkomst werd opgeluisterd door muzikale medewerking van de fluitiste Nadine Stolk en stadsbeiaar dier Jan Bezuijen op het orgel. Jaarwisseling Visserij Verlovingskaarten Geboortekaarten Jubileumkaarten Trouwkaarten Visitekaartjes Enveloppen Briefpapier Brochures Fakturen Boeken Folders Posters Gebr. de Waal Drukkerij Abonneert U op Eilanden-Nieuws Voor de inwoners van doen wij graag een stapje extra. Verlovingskaartjes Huwelijkskaarten geboortekaartjes of jubileumkaarten Tarievenlijst 2004 \^;0^,::^^^:,xJ. van Alphen Binnenkort gaat de cursus Omgaan met de computer Voor inlichtingen en opgave: J. VAN ALPHEN (0187) 47 02 20 NIMWEGEN iïec/ameöorden-Aufo6e7etteriiig-5pandoeJte/i-enz... Nieuwbouw Utiliteitsbouw Renovatie Aarding Centraal antenne installaties Zwakstroom installaties Telefoon-Installaties ULMILolLoL/l \J\ W l\ Ld I zoals kantoren, winkels, bedrijven en dergelijke WOniriyUÜUWp r UJ K tön zoals seriematige woningen en luxe woningen Wij bieden: - Een prettige werkomgeving; - Goede (secundaire) arbeidsvoorwaarden. Gegadigden kunnen hun sollicitatie richten aan: Afdeling personeelszaken, Postbus 16, 3244 ZG NIEUWE TONGE (ds?) es 17 77 PAGINA 4 OodeTongé Postbus 98,3240 AB Middelharnis, tel. 0187-471071, fax 0187-487477 E-mail: mfo@woongoedflakkee.nl, internet: w-ww.woongoedflakkee.nl Goeree-Overflakkee en Schouwen-Duiveland Tel, Verkoop en verhuur van nieuwfe en gebruikte vorkheftrucks en palietwagens flBSMiSBhderneming Middelharnis 0187 - 482319 - Fax 0187 - 482118 www.tref.nl/middelharnis/vroegh8f Wederom een prachtige accommodatiegids en voor het eerst apart, een fonkelnieuwe informatiegids voor de Kop van Goeree. Beide gidsen zal VVV Ouddorp aan Zee o.a. presenteren tijdens de Vakantiebeurs te Utrecht van komende week. De nieuwe informatiegids voor 2004 bevat o.a. een toeristisch abc en complete overzichten met campings, hotels, restaurants en strandpaviljoens. Tijdens de Vakantiebeurs is VVV Ouddorp aan Zee vertegenwoordigd met een eigen stand (C.099) in het 'Lekker-weg-in-eigen-land-pavil- joen' in hal 8. Mocht u de stand tijdens de beurs bezoe ken, kunt u beide gidsen gratis meenemen. Heeft u ook vakantieplannen? Wilt u een vakantie boe ken! Laat u inspireren op de Vakantiebeurs en uit de eerste hand informeren over alle mogelijke bestera mingen en soorten vakanties. De beurs is geopend van af woensdag 14 januari, van 's morgens tien tot 's avonds zes uur, vrijdag tot 's avonds tien uur. Aan de balie van VVV Ouddorp aan Zee in 't Blaeuwe Huus, is een beperkt aantal kortingskaarten a 1,50 p.p. op de normale entreeprijs verkrijgbaar. Deze kortings kaart geldt voor max. 2 personen (op op)! Aan het begin van de nieuwjaarstoespraak van burgemeester C. Sinke, die hij uitsprak tijdens deze bijeenkomst, dankte hij ieder een die zich beroepshalve of vrijwillig heeft ingezet voor de gemeente en de gemeen schap, zoals de mensen in het gemeentehuis, de brandweerlieden en de politiemensen. Ook bedankte hij de verenigingen, waarbij velen 'in vrijwilligheid' hun verenging of club draaiende hielden. "U vormt het cement tussen de stenen", verzekerde Sinke. In zijn toespraak stond de burgemeester ook nog even stil bij het feit dat de jaarwissehng in de gemeente niet overal even geruisloos voorbijging: Stellendam had een rustige jaarwisseling op een enkel incident na, het Havenhoofd genoot van het 'giga-vreugde- vuur' in Goedereede was het redelijk rustig, alleen hebben enkelen gemeend "de voorzij de van het gemeentehuis en een postbus met zwaar vuurwerk ernstig te moeten beschadi gen". Maar Ouddorp sprong er, volgens Sin ke, deze keer negatief uit. ''De schade was nog overzichtelijk, maar enkele winkeliers hadden toch met ruitbreuk te maken. Met name het ongecontroleerd stoken van vuren en het hinderen van de brandweer bij het beheersbaar houden daarvan, heeft er toe geleid dat de politie moest optreden. Hope lijk blijft het bij een incident". Verder stond de burgemeester stil bij de noodzaak tot actiever bezig te zijn met de opdracht om meer samen te werken met andere gemeenten. In het jaar 2004 zal de gemeente getoetst worden op haar bestuurs kracht door de provincie. Hierbij zal volgens Sinke de kwaliteit van het bestuur en de ambtelijke organisatie getoetst worden. "Aan de bak dus!" was het advies van Goe- rees' eerste burger. "Want hard werken aan goede kwaliteit in alle opzichten blijft harde noodzaak". Sinke wees erop dat de komende maanden het thema veiligheid in verschillende burger avonden zal worden besproken. "Hopelijk geeft dit initiatief zicht op wat de mensen zich bij dit onderwerp voorstellen", wenst Sinke. Naar aanleiding van de begroting vertelde Sinke dat het financieel en economische minder gaat in Nederland en dat dit ook in de gemeentelijke begroting is terug te vinden. "Daarom zal er strak financieel beleid nodig zijn en een efficiënte uitvoering van de taken. Tijdig doortrekken van de lijnen naar 2005 en verder, zal zeer noodzakelijk zijn om niet voor verrassingen te komen staan". Recreatie en landbouw kunnen terugzien op een goed jaar. Dit in tegenstelling tot de vis serij, die een aparte plaats kreeg in de nieuw jaarsrede van de burgemeester: "In een gemeente als deze waar vele honderden mensen voor hun brood afhankelijk zijn van deze bedrijfstak kan niet voldoende bena drukt worden dat de boomkor- en rondvisse- rij in Nederland op een kritisch punt is geko men. Wie vanaf 1990 tot 1999 rekent zag de vangsthoeveelheden en de quota dramatisch dalen, met ongeveer 40%. In enkele jaren is daar tot nu toe nog eens 30% bijgekomen. Dan reken ik nog maar even niet de rondvis- sers die in één jaar 60% moesten inleveren. Daar valt geen bedrijf op te voeren en de onzekerheid is dan ook groot in deze bedrijfs-tak". Sinke wees erop dat de resul taten - door hard werken en veel lobbyen - voor dit jaar lijken mee te vallen, maar toch gaat er 15% van het quotum af. "Het zijn juist deze onzekerheden, die het zo moeilijk maken visie te ontwikkelen op een bedrijfs matig gezonde duurzame visserij. Blijven we met deze onzekerheden zitten, dan zullen mensen het hoofd in de schoot gaan leggen en dat zou een ramp betekenen". Sinke vroeg aandacht en een positieve benadering van alle bestuurders voor deze in de geva renzone verkerende bedrijfstak. Hij beloofde de aanwezigen dat bij het bezoek van de Commissaris van de Koningin - volgende week donderdag - de visserij tot hoofdthema is verheven. "Het kan toch niet zo zijn dat de provincies Noord-Holland en Zeeland zicht daar intensief mee bezighouden en dat in het provinciale werkprogramma Zuid-Holland het woord visserij zelfs niet voorkomt!" aldus een ontstemde burgemeester. Aan het eind van de toespraak refereerde Sinke terloops aan het bestuurlijk niet gemakkelijk jaar 2003. Wel riep hij op de aanwezigen te trachten in waardigheid en met respect voor elkaar deze gemeente te besturen. "Daarbij is open communicatie van groot belang en goed overleg onmis baar!" In zwembad 't Zuiderdiep te Stellendam zijn inmiddels weer op de woensdagavond, van 20.45 tot 21.45 uur, de Aquafit lessen van start gegaan. Aquafit is een combinatie van Aquarobics en Aquajogging. Deze combinatie van bewegingsvormen maakt het mogelijk om de lessen gevarieerder aan te bieden dan voorheen de Aquarobics lessen. Evenals de Aquarobics lessen zullen ook de Aquafit lessen door muziek worden ondersteund. Deze lessen zijn bedoeld voor mensen die hun conditie willen verbete ren of op peil willen houden. In principe kunnen ook mensen die niet kunnen zwem men deelnemen aan de Aquafit lessen. Bedroegen de deelnamekosten vorig jaar nog 5,30 per keer, vanaf 1 januari 2004 is dit bedrag verlaagd tot 4,00 per keer. Wilt u meer informatie, dan kunt u contact opnemen met Zwemcomplex 't Zuiderdiep, tel. (0187) 491543, of kijken op website info@zuiderdiep.nl. Het Opera- en Oratoriumkoor Zuid-West- Nederland zou graag in contact willen komen met mannen die tenor zingen. Man nen die de ambitie hebben om wat meer met hun stem in koorverband te willen betekenen worden, na telefonische aanmelding, van harte uitgenodigd een repetitie bij te wonen. Het koor houdt zich uitsluitend bezig met klassieke muziek. Kortgeleden werd het Requiem van Mozart met orkest en solisten uitgevoerd in tot de laatste zitplaats gevulde R.K. Kerk van Oude Tonge. De grotere koorwerken van eveneens grote componis ten vormen de hoofdmoot van het repertoire van het koor. Voor het komend jaar staan weer verschillende concerten op de agenda, zowel óp als bfiiten het eiland, tot zelfs bui ten Nederland: voor eind april zijn enkele uitvoeringen in het Duitse Weimar gepland. De repetities verlopen ontspannen maar wel serieus en staan momenteel in het teken van de Matthaus Passion van J.S. Bach. De uit voering van dit indrukwekkende werk van Bach, waarin het lijden en sterven van Jezus Christus wordt vertolkt, zal zijn op 19 maart 2005 in de Ned. Herv. Kerk van Dirksland, met solisten en begeleid door het Randstede lijk Begeleidings Orkest. Nimmer eerder vond uitvoering van de Matthaus Passion plaats op Goeree Overflakkee. Het koor staat onder leiding van dirigent Bas van Houte uit Schiedam. Het koor repeteert op woensdagavond in het verenigingsge bouw naast de R.K. Kerk in Middelharnis. Voor inlichtingen over de vacatures en over het koor kunt u bellen met de voorzitter, Ina Krijger, tel. 0187-485024. Hoe herken je voetklachten? Wanneer moet je naar bijvoorbeeld een voetverzorger? Wat kun je zelf doen om voetklachten te voorko men? Gezondheid Service wil u hier graag nader over informeren en organiseert bin nenkort, in samenwerking met bibliotheek Middelharnis, de themabijeenkomst 'Alles over uw voeten' Voor deze voorlichtingsbijeenkomst zijn een voetverzorger, een voetreflexzonethera- peut en een orthopedisch specialist uitgeno digd. Zij zullen ieder vanuit hun eigen vak gebied uitleg geven over de basisprincipes van voetverzorging. De koffie en/of thee staat voor u klaar, er is ruimschoots gelegen heid tot het stellen van vragen en zelfs een demo-behandeling na afloop van de uitleg behoort tot de mogelijkheden! Zo'n 4 weken voorafgaand aan dit thema zal in de bibliot heken in de regio Goeree Overflakkee een informatiepakket ter inzage liggen, zodat u zich vooraf een beeld kunt vormen over wat er allemaal komt kijken bij een goede voet verzorging! Datum: donderdag 12 februari 2004 Plaats: bibliotheek te Middelharnis Tijd: 19.30-21.30 uur Sprekers: voetverzorger, voetreflexzonethe- rapeut, orthopedisch specialist Kosten: gratis voor leden van Gezondheid Service, 8.00 voor niet-leden van Gezond heid Service (waarvoor u een acceptgiro kaart krijgt toegestuurd). Om organisatorische redenen is aanmelding noodzakelijk. Dat kan bij Gezondheid Servi ce, bereikbaar op werkdagen tussen 09.00 en 12.00 uur via telefoonnummer 0181-626226 tot 2 februari a.s. Het totale pakket van Gezondheid Service kunt u vinden op www.zwg.nl. Langeweg 13 3245 KE Sommelsdijk Postbus 27 3240 AA Middelharnis Tel. (0187)471020 Fax (0187) 48 57 36 De modellenboeken voor worden bij u thuis gebracht, waar u in alle rust uw keus kunt maken. Gebr. de Waal Drukkerij Sommelsdijk Bel: (0187) 47 10 20 en vraag naar Plony intereemeentelijk Samenwerkingsverband Goeree- Overflakkee Regionaal Overslagstation Goeree-Overtlakkee, Johannis Polderseweg 19 te Middelharnis. Telefoon 0187 - 48 68 50. Deelnemende gemeenten: Goedereede, Dirksland, Middelharnis, Oostflakkee, Openingstijden: Maandag t/m vrijdag: van 08.30 tot 11.45 uur en van 13.00 tot 16.45 uur. Zaterdag: van 10.00 tot 12.00 uur. met Ingang van 1 januari 2004 Welk afval wordt geaccepteerd? Het afval moet afkomstig zijn van woningen en bedrijven op Goeree-Overtlakkee. De volgende afvalstromen worden geaccepteerd tegen de per 1 januari 2004 geldende tarieven exclusief BTW (bedragen in euro's). Tarief A. Brandbare restfractle, kostprijs 133,00 per ton. Brandbare restfractle, zoals huisvuil, bedrijtsvuil en afval van bouw- en sloopwerken. In dit afval mogen geen stenen of meta len voorwerpen zitten. Houten balken of planken mogen maximaal 200 cm lang zijn. In dit afval mogen geen chemische afvalstoffen, spoorbielzen, asbesthoudende materialen of grond aanwezig zijn. Tarief B. Schoon houtafval, kwaliteit A, kostprijs 100,00/ton Schoon houtafval. Hieronder wordt verstaan gesorteerd schoon hout (evt. geschilderd) en al dan niet voorzien van hang- en sluit werk. P/aten spaanplaat of multiplex en gecreosoteerd hout horen niet onder deze categorie. Tarief C. Composteerbaar snoelhout, kostprijs 71,00rton. Composteertsaar snoelhout, grof plantsoenafval, zoals takken en stammen tot een diameter van 10 cm. In dit afval mogen geen andere afvalstoffen aanwezig zijn. Tarief D. Veegvuil, kostprijs 93,00 per ton. Veegvuil ontstaan bij het machinaal vegen van de straten of wegen. Tarief E. Recyclebaar puin, kostprijs 36,00 per ton. Recyclebaar puin, zoals metsel-, straat- en betonpuin zonder wapening, dat kleiner dan 40 cm en te breken is. Hierin mag maxi maal 10 procent zand aanwezig zijn. Asfalt- en asfalthoudend puin, puin uit de petrochemische industrie en puin van schoorste nen mogen hierin niet aanwezig zijn. Tarief F. Gemengd puin, kostprijs 64,00 per ton. Gemengd puin, dat niet groter is dan 40 cm en dat voor niet meer dan de helft van het volume is vennengd met onvertirandbare stof fen, zoals zand en grond. Verontreinigde grond of zand mag hier in niet aanwezig zijn. Tarief G. Verontreinigd puin, kostprijs 175,00 per ton. Metsel- en betonpuin dat niet groter is dan 40 cm en dat veront reinigd Is met roet, koolteer van schoorsteenkanalen, teer of der gelijke. Gipsafval en gasbeton vallen eveneens onder dit tarief. Tarief H. Asfaltpuin, kostprijs 98,00 per ton. Bitumen niet groter dan 40 cm en afkomstig van de wegenbouw. Tarief K. Asbestcementgolfplaten, met bewijs van melding gratis, zonder bewijs van melding 170,00 per ton. Asbestcementgolfplaten, alleen van particulieren, verpakt in dub bel plastic. De aanbieder moet wel een afgifteformulier Invullen en een bewijs van melding overhandigen. Tarief L, Kadavers, gratis. Kadavers van huisdieren, vogels en vissen. Tarief M. Atvalglas, kostprijs 30,00 per ton. Vlakglas, zoals vensterglas, dubbelglas, etc. Tarief N. Autobanden. Personenauto: 2,30 per band, vrachtwagenband: 16,00 per band, tractorband: 25,00 per band en aanhangwagen: 12,00 per band. Tarief O. Oud papier en karton, kostprijs 50,00 per ton. Schoon en droog papier en karton, zonder plastic, hout ol derge lijke afvalstoffen. Tarief T Spoorbielzen, kostprijs 175,00 per ton. Schone spoorbielzen, stalen platen of bouten mogen er in zitten. Geen gewolmaniseerd hout (groen hout), maximale lengte 4 meter. Tarief V. Dakbedekking incl. grind, kostprijs 196,00 per ton. Bitumineuze dakbedekking van platte daken, inclusief grind. Er mogen geen andere materialen tussen zitten. Gratis Oude metalen en wit- en bruingoed kunnen gratis worden afge geven. Algemeen - Niet gesorteerd afval wordt geweigerd. - De aangeboden afvalstoffen worden gewogen op een weegbmg. - Ter plaatse wordt een weegbon gemaakt waarop de volgende gegevens worden genoteerd: gegevens aanbieder, vervoerder en kenteken vervoermiddel, hoeveelheid en soort afval, herkomst van hel afval en voor bedrijven het afvalstroomnummer en gelei- debiljetnummer. - Periodiek wordt aan iedere afvalaanbieder, de geadresseerde op de weegbon, een nota ter betaling toegezonden. Indien nodig wordt het kenteken achteraf nagetrokken. - Op het overslagslatlon is een beheerder aanwezig. De aanwij zingen van de beheerder dienen strikt te worden opgevolgd. OUDDORP - Na aUe drukte van uitvoeringen rond de kerstdagen en een periode van rust daarna is het nu weer tijd om een aanvang te maken met de repe tities. In Ouddorp hopen het kinderkoor 'Jong begonnen'het jeugdkoor 'van Knop tot Bloem' en het gemengde koor 'Hart en Stem' dat te doen op maandag 12 januari a.s. Vanzelfsprekend hebben deze koren het komende jaar weer uitvoeringen gepland; daarnaast vinden er ook andere ontspan- lüngsactiviteiten plaats die heel goed zijn voor de onderlinge verhoudingen en de sfeer binnen de koren. Misschien was u of jij al heel lang nieuws gierig hoe het er op een zangrepetitie aan toegaat? Dan is aanstaande maandag de perfecte gelegen heid om eens kennis te komen maken bij één van de koren in zaal B van m.f.g. 'de Dorpstienden' te Ouddorp. De aanvangstijden zijn: voor het kinder koor 18.00 uur, het jeugdkoor 18.45 uur en het gemengd koor 20.00 uur. Overwin uw schroom en kom vrijblijvend langs; wie éénmaal is geweest, blijft vanzelf komen! J weer van start. Deze cursus, die bedoeld is voor beginners, gaat hoofdzakelijk over liet programma Word. Daarnaast wordt aandacht besteed aan Windows, internetten en e-mailen. De cursus wordt gegeven in Middelharnis. Reklan"® Julianaweg84c-3248AN-Mellssant Tel.: 0187-487557 Mobiel: 0626-368 886 (0187) 65 23 66 KI info® schipperelectro.nl

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 4