3 SVR-kampeerboeren klaar voor 2004 Kerstpakketten in Roemenië in dankbaarheid ontvangen Bijbelstudieavonden van Frank Ouweneel over 'De Tabernakel' Qelukkig Nieuwjaar De wetgeving ook? s u s c s s w s c s ^^rif fen maal per twee weken krijgen de eÜandeüjke raadsfracties de gelegenheid om hun standpunten en meningen te verduidelijken in de rubriek 'Fractiegewijs'. De colleges van Burgemeester en Wethouders, welke de gemeenten besturen, krijgen ook om de twee weken gelegenheid hun visie op bepaalde zaken die in de gemeenten spelen onder de aandacht van de burgers te brengen in de rubriek 'Collegeaai. Beroep SVR op Nederlandse gemeenten SVR-Vakantiebeurzen ^dHHdn i ^/tHHdrl 2 N A A L D B O O M X B H K R E B E X R O O R E L O S U C A C T A R A N K S I L H A F M N D V S P A R U I N U A D E E K D T L D J R N R R E U S K I E E H G E S N L T E L E R S R T T P K N 0 T I L G I E A N A R C I E I L E L S C R O U E I A T X J D 0 T T E R B L 0 E M E NAALDBOOM ARONSKELK SPAR LELIE ORCHIDEE KNOTWILG BEUK BERK ES(llx) BRANDNETEL KLAVER DOTTERBLOEM ROOS HERDERSTASJE CACTUS MARGRIET LIS DEN HULST TULP NARCIS CROCUS ELS EIK ES (lOx) ANJER On in Volgende week donderdag, vrijdag en zaterdagavond wor den er in 'De Schakel' in Dirksland Bijbelstudieavonden gehouden over 'De Tabernakel', door Frank Ouweneel. Een schaalmodel van de Tabernakel. Collegeaal Op deze eerste werkdag van het jaar 2004 begin ik met u allen veel gezond heid en geluk toe te wensen. Mag het komende jaar een gezegend jaar zijn. Ik mag u iets vertellen vanuit het gemeen tebestuur van Oostflakkee. Ik zal enkele punten aan de orde stellen die het afge lopenjaar van belang waren en die ook in 2004 zeker aan de orde zullen komen, zonder in een keer volledig te willen zijn. Mijn persoonlijke verant woordelijkheid ligt op het gebied van volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieu en van openbare werken. Op het gebied van volkshuisvesting heeft het College van B en W aan de Raadscommissie en aan de Raad gevraagd de kaders aan te geven waarbinnen het College woningbouw mogelijk moet maken. Een aantal keuzes moet worden gemaakt. Er kan gebouwd worden voor starters, voor senio ren of voor de zorg. Er kan een verdeling gemaakt worden over de kernen. Men kan kie zen voor rijtjes, twee-onder-een-kap of vrij staand. De keuze is vooral daarom moeilijk, omdat de provincie de mogelijkheden erg beperkt. Uit gangspunt is migratiesaldo nul. Dat betekent dat zo gebouwd moet worden dat het aantal inwoners voor het eiland en voor de gemeente niet toenemen. Wethouder flndries van de gemeente Oostflakkee. Naar mijn idee is het belangrijk dat naar behoefte wordt gebouwd, maar vooral ook dat in alle kernen alle leeftijdsgroepen vertegen woordigd blijven, zodat alle activiteiten moge lijk zijn. je kunt dat het streven naar een leefbare kern noemen. Het winkelaanbod en de kansen voor een ondernemer worden door de vraag bepaald; dat is de vraag van de huidige bewo ners. In de eerste helft van dit jaar zal er duidelijk heid komen over de woningbouw. Een heel ander ondenwerp is de riolering. Aan leg en onderhoud van riolering is voor iedere gemeente een enorme financiële inspanning. Het komende jaar gaat de gemeente de riole ring van het buitengebied aan pakken. De Gemeente heeft de taak voor de afvoer van afval(water) te zorgen voor elk perceel binnen het grondgebied. De provincie kan de Gemeen te van die taak ontheffen als uitvoering een onevenredige inspanning van de gemeenschap zou vergen. Oostflakkee heeft voorlopig met de Provinciale overheid overeenstemming over de te verienen ontheffingen op basis van een compleet rioleringsplan voor het buitengebied. Binnen enkele maanden zal de Gemeenteraad zich over de bereikte overeenstemming uitspre ken, waarna het plan definitief zal zijn. Infor matie aan belanghebbenden heeft daarna prio riteit. Ook in de kernen ligt een flinke taakstelling. Natuurlijk moet het normale onderhouds- en vernieuwingsprogramma worden uitgevoerd, maar daarnaast heeft de Gemeente als taak het aanbod schoon water aan de Waterzuivering te verminderen en de verontreiniging van het oppervlaktewater terug te dringen. Een van de methodes is de aanleg van bergbe- zinkbassins. Het eerste is enkele weken gele den in gebruik genomen aan de Kolfweg in Oude Tonge. Het was me een genoegen omwonenden en belangstellenden te kunnen laten zien hoe een dergelijk mooi systeem werkt. Mensen konden afdalen in het onder grondse bassin om te kijken. Natuuriijk ook om te kijken waar het geld blijft. Ook de loskoppeling van het verhard oppen/lak is van belang. Voorkomen wordt dat het water direct en snel in het riool loopt. Het is beter dat schoon water wordt opgenomen in de grond en daar zijn natuuriijke gang gaat. We bereiken dit gedeeltelijk door een aparte afvoer voor het schone water te maken. Ik wijs u op de grote activiteiten die er zijn in onze gemeente. De verbouw van het Gemeen tehuis. De start van de bouw van de nieuwe woningen in Ooitgensplaat. De start van de bouwactiviteiten in het plan Suijssenwaerde in Oude Tonge. Ik zal u een volgende keer daar graag over bijpraten. Het jaar 2004 2al niet ongemerkt aan u en aan uw gemeente voorbijgaan. Ik wil u vragen mee te denken, mee te praten en in ieder geval uw vragen aan uw bestuur voor te leggen. Surft u daarom vooral ook eens naar www.oostflakkee.nl. de moeite waard. Ik hoop velen van u ook in 2004 weer persoon lijk te ontmoeten. NICO ANDRIES V/eÜiouder VROM en Openbare Werken In de Qemeente Oostflakkee. Puzzelreglement l. Stuur je oplossingen aan tiet eind van de maand naar Oom Ko, p/a Eilanden-Nieuws,^ Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. Als het aan de kampeerboeren van de Stichting Vrije Recreatie ligt wordt 2004 weer een kampeerjaar bij uit stek! Evenals in de afgelopen zomer, toen weer meer recreanten kozen voor de rust en de ruimte van de boeren- campings in het algemeen en de betaalbaarheid van de SVR-campings in het bijzonder, verwacht men ook in het komend seizoen weer een ware toeloop van kampeerders naar deze campings. De SVR-kampeerboeren staan klaar om hen te ontvangen, maar prangende vraag is: in hoeverre werkt de overheid daaraan mee? Op dit moment wordt immers gewerkt aan een wet tot intrekking van de Wet op de Openluchtrecreatie (WOR). Na intrekking van die WOR zullen gemeenten hun beleid inzake de ruimtelijke spreiding en de diver siteit van het kampeeraanbod - waaronder ook het kleinschalig kamperen (bij de boer) - via het bestemming.splan en de daarbij behorende gebruiksvoorschriften, kunnen vormgeven. De intrekkingswet zal een over gangsperiode kennen, zodat de gemeenten in staat zullen zijn zich voor te bereiden op de nieuwe situatie en zo nodig bestemmings plannen aan te passen. Direct na Prinsjesdag heeft de SVR de Tweede Kamer gewezen op het gevaar van rechtsongelijkheid en onduidelijkheid voor kampeerboeren en kampeerders en daarbij verzocht om gedegen afspraken waar recre ant en ondernemer mee gebaat is. In dit kader doet de SVR nu, aan het begin van dit nieuwe jaar, een dringend beroep op de Nederlandse gemeenten om bij voormelde aanpassing van hun bestemmingsplannen te streven naar een betere, uniforme oplossing voor recreërend en ondernemend Nederland. De SVR, bij welke Stichting tweeduizend kleinschalige campings zijn aangesloten en een half miljoen recreanten,' is voorstander van mogelijke verruiming van de regels voor het kamperen bij de boer naar 25 kampeer- plaatsen per boerenerf. Recreanten die meer willen weten over de mogelijkheden van het kamperen bij de SVR-boer worden van harte uitgenodigd met de SVR kennis te komen maken op één van de SVR-Vakantiebeurzen. Het motto van deze beurzen is 'zoek je eigen kampeer- boer en -boerin uit' en daartoe bestaat volop gelegenheid: op 7 februari te Leiden (Groen- oordhallen), 14 februari te 's-Hertogenbosch (Brabanthallen), 21 februari te Leeuwarden (FEC) en 28 februari te Hengelo, Overijssel (Expo Center). Per maand zijn et 100 a 120 punten te verdienen. Zelfgemaakte raad sels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten op. 3. Stuur afen toe een briefje, dat wordt beantwoord. Bij 500 punten ont vang je een boeken- bonvan 10,-. Welkom in het nieuwe jaar. We hopen op fij ne, leerzame raadsels. Misschien komen er wel puzzelaars bij. Ken je iemand in je omgeving die best graag raadsels oplost? Nou wat let je om hem op onze krant te wij zen. Er staat best een leuke beloning tegen over. Stimuleer het maar eens. In een oude kerkbode van Serooskerke (Schouwen) vond ik een treffend verhaal wat ik jullie graag door wil geven. Vooral vanwege het nieuwe jaar. Er stond boven: Gods goedheid. Het gebeurde t^dens de oefeningen van een vlooteskader op volle zee. Alleen op het vlaggenschip was een vlootpredikant, de kleine schepen moesten het met een preken- boek doen. Op een kleine mijnenveger was men echter het leesrooster kwijt. De gezag voerder liet toen naar het vlaggenschip sei nen:" Wat is het onderwerp van de preek voor vandaag?" Het vlaggenschip seinde terug:" Wij zullen het nazien, u hoort nader van ons". Inmiddels werd de wacht op de brug afgelost en kwam een jonge officier in actie. Tot zijn verbazing zag hij kort daarna de volgende vlaggenseinen omhoog gaan op het admiraalschip" "Hoe ver reikt Gods goedheid?" De officier die van de voorge schiedenis niet op de hoogte was gesteld en dus nergens van wist, was erg verbaasd, en dacht met kloppend hart dat dit één van de trucjes kon zijn waarmee de marine de besluitvaardigheid en het reactietempo van zijn officieren test. Slechts enkele seconden dacht hij na. Toen liet hij terug seinen:" Dat is van hieruit niet te overzien". Ongewild typeerde de officier wat de Bijbel zegt: "De Heere is lankmoedig en rijk aan goedertie renheid". In een psalm staat zelfs dat Gods goedheid verspreid ligt op al Zijn werken. Hij immers heeft ons het nieuwe jaar weer doen beleven, geeft eten, gezondheid en noem maar op. Van Hem moeten we het hebben. Waar of niet? Marinda Stroober (Nieuwe-Tonge) bijt de spits af in 2004. In welke profetie lees je het?:* (uit het Oude-Testament) 1. "O alle gij dorstigen! Komt tot de wate ren". 2. "Die Mijn naam vreest, zal de Zon der gerechtigheid opgaan". 3. "En gij Bethlehem Efratha!" 4. "Mené, mené, tekel, upharsin". 5. "Nog 40 dagen, dan zal Ninevé worden omgekeerd". 6. "Alhoewel de vijgeboom niet bloeien zal". 7. "Mensenkind, spreek tot de oudsten van Israël". *Je kunt kiezen uit: Maleachi, Jesaja Jona, Micha, Daniël, Habakuk en Ezechiël. Mieke Korpershoek (Middelharnis) vraagt welke plant/bloem erover blijft na juiste door streping van de planten, bloemen en bomen in haar raadsel. Mieke schrijft nog dat de woor den horizontaal, verticaal en diagonaal staan. De letters mogen meerder keren gebruikt wor den. Met de letter X bedoelt ze een leeg vakje, doe daar dus verder niets mee. Leuk om weer eens iets van jou te ontvangen Mieke. De weg te strepen woorden: Wietse Villerius (Sommelsdijk) van harte geluk ermee joh. Feest was het bij Wietse Villeriiis (Som- melsdyk) op 6 jan. Op 13 januari is het feest bij Rinus van Rossum (Den Bom mel), hij hoopt dan namelijk 14 te wor den. Een paar dagen later, de vijftiende, zal als alles goed gaat Arjo van Gils (Achthuizen) 16 worden. Jongens, alle bei een fijne dag gewenst! Ik hoop dat jul lie nog een poosje mee blijven doen aan de puzzels. Enkele weken geleden vroeg de fami lie Gaasenbeek via deze krant om een bijdrage voor Kerstpakketten voor kinderen in Roemenië. Gaasenbeek laat weten dat de kerstpakketten in dankbaarheid zijn ontvangen. 150 kinderen uit de dorpen Firiteaz en Fiscut hebben een kerstpakket ontvangen. Zij waren dolgelukkig en willen dan ook de bevolking van Goeree-Overflakkee hartelijk bedanken. Naast een aantal particulieren hebben ook enkele bedrijven geld gestort. Ook werd er tijdens de kerstuitvoering van Gem. zangver. 'Apollo', het kinderkoor 'ApoUo' en de Blue Stocking Singers werd gecoUeQteerd en het resultaat was 345 euro! De familie is ook deze verenigingen erg dankbaar. "Wij kunnen ons niet voorstellen wat een eenvoudig pakketje teweegbrengt, als je niets hebt, nauwelijks genoeg om te eten, geen speelgoed of iets dergelijks. De huizen in deze arme dorpen - als je het al huizen kunt noemen - hebben meestal geen woon kamer, alleen een keuken en slaapkamers. Daar moeten de kinderen zich dus ook ver maken als het geen weer is om buiten te komen. Dertig graden vorst is niets bijzon ders", aldus Gaasenbeek. Deze armoedige omstandigheden hebben de initiatiefnemers er toe gedwongen om een nieuw plan te maken voor een volgend pro ject: een zaaltje bouwen in het dorp Firiteaz. Grond is beschikbaar, vergunning wordt aan gewerkt, ter plaatse kan goedkoop gebouwd worden. Op zondag kunnen de mensen het zaaltje als kerk gebruiken, door de week voor allerlei andere zaken, vooral ook voor bejaarden en kinderen. "Natuurlijk draait het weer om geld en ik kan het niet alleen. Ik denk, dat we zo'n 20.000 euro nodig hebben en dat is veel geld. Er zijn al zoveel goede doelen. Toch geloof ik er in. Van een ondernemer ontving ik al 250 euro, de opbrengst van een overtol lige oude auto die in de weg stond. Mis schien zijn er mensen met creatieve ideeën om geld in te zamelen. Misschien zijn er kin deren, die iets voor andere kinderen willen doen?" zo vraagt Gaasenbeek zich af. Wie geld wil storten kan dit doen op rek. no. 3613.53.774 van de Stichting Filadelfia te Dirksland. Wie informatie wil, kan bellen: 0187 612526. (Hans Gaasenbeek). De Bijbelstudie behandelt de Tabernakel die de Israëlieten moesten bouwen en meenemen gedurende hun reis van Egypte naar Kanaan. In de Tabernakel woonde God temidden van Zijn volk. Wat heeft een tent van meer dan 3000 jaar oud, die allang tot stof is vergaan, de mensen nog te zeggen? "Onmetelijk veel", verklaart Ouweneel, want "het is wonderlijk wat een 'schatten' in De Tabernakel zijn 'verborgen". Tijdens de Bijbelstudies zullen o.a. de volgende onderwerpen aan de orde zullen komen: God wil temidden van mensen wonen Hoe kan een zondig mens tot God komen Jezus Christus: het Volmaakte Offer Priesterschap Reiniging en heiliging Ingaan in het Heiligdom De Gemeente De Heilige Geest De schoonheid van de Persoon van de Heer Jezus De heerlijkheid van God Aanbidding De Hogepriester De Grote Verzoendag De vrije toegang tot God de Vader Getuigen van Jezus Christus De woestijnreis Het voortdurende brandoffer De Tabernakel is in het Oude Testament zo gedetailleerd beschreven dat hij kan worden nagebouwd; er zijn dan ook vele evangelisten en Bijbelleraars geweest die een Taber nakelmodel hebben vervaardigd. Gedurende de Bijbelstudie worden ca. 100 kleurendia's van verschillende schaalmodellen getoond. Vóór in de zaal zullen (aan weerszijden van een fraai Tabernakelmodel) twee projecti eschermen opgesteld taan: een scherm voor de kleurendia's en een scherm voor de weergave (door middel van een beamer) van de van toepassing zijnde Bijbelteksten en belangrijke, verduidelijkende informatie. In verband met de veelzijdigheid van het onderwerp is de Bijbelstudie verdeeld over 3 avon den: Data 15, 16 en 17 januari 2004 Plaats Verenigingsgebouw De Schakel, Beatrixlaan 31, Dirksland Aanvang 19.30 uur Toegang vrij; pauze met koffie. Organisatie Comité Tabernakel-avonden Dirksland (tel. 605085 of 484362).

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 13