De Hervormde pastorie van Oude Tonge is weer bewoond 'B^^' Ophalen oud papier Uitslag dressuuiivedstrijd Oostmoer Modeshow door personeel Thuiszorg en Maatschappelijk Werk MddseómdkerS/ ^eccmï^er 8 EIIAIIDCn-IIIEUWS Sommelsdijk ^ü&t: .«a De beste wensen voor het nieuwe jaar. Stuur de decemberoplossingen op. We zijn vooral benieuwd naar de antwoorden op de vragen waarmee je in de krant kan komen. 020 626 44 36 \AAA/w.amnesty.nl /U7o/inee/ti/ooA^dp EIÜVriDEII-rflEUWS PAGINA 22 DINSDAG 30 DECEMBER 2003 :4ez.in ■WitiéSl» Nog geen jaar na het vertrek van ds. Van Lingen naar Kin derdijk, krijgt Oude-Tonge weer een eigen predikant in de persoon van - nu nog - kandidaat De Wit. Deze lioopt zich op zondag, 4 januari aan de Hervormde Gemeente te ver binden en wordt in het ambt bevestigd door ds. J.P.J. Voets uit Stolwijk, een neef van ds.Voets te Middelharnis. Kandidaat De Wit, die nu 38 jaar oud is, Icomt - evenals als zijn vrouw - uit het onderwijs. Na enige tijd als groepsleerkracht aan de Chr. School te Maasdam te hebben gewerkt, werd hij later directeur van de betreffende school, een functie die hij bijna 8 jaar heeft bekleed. Ondertussen was hij aan de theologische studie begonnen. Om daar wat vaart achter te kunnen zetten, zette hij zijn volledige weektaak op school óm in twee dagen per week naar school, de overige dagen wijdde hij aan de studie. Deze situatie duurde zo anderhalfjaar. Naar mate de studie vorderde, kreeg dit steeds meer de voorrang boven het onderwijs. Toen kwam vanuit Arnemuiden de vraag of hij in deeltijd de pastor ale taak van de plaatselijke predikant, ds. Voets, wilde komen ver lichten. En zo kwam de weg naar de gemeente voor hem open te lig gen. Een halve weektaak werd (meer dan) een volle weektaak toen ds. Voets in 2001 uit Arnemuiden vertrok. Hij stond ér nu alleen voor. Jaarlijks moest hij vele begrafenissen leiden. Daarbij kwam de pas torale zorg eromheen. Toch zag kandidaat De Wit kans zijn studie in september 2003 af te ronden. Hij werd daarin begeleid door ds. Russcher, thans predikant te Bameveld. Vanwege zijn warme belangstelling voor zieke en hulp behoevende gemeenteleden heeft hij bij zijn studie als hoofdvak 'pas- torale psychologie' gekozen. Dat was het gevolg van het feit dat hij bij het pastorale werk telkens weer op de vraag naar de verhouding tussen theologie en psychologie stuitte. Hij spitste zijn studie toe op het terrein van de dementie, wat resulteerde in de scriptie: 'Pastoraat en Dementie'. Vooral Psalm 142 had hem daarbij heel erg aangegre pen, waar David vanuit de duisternis van de spelonk - met geen enkel uitzicht - Zijn oog op God richtte. Bij zijn kerkelijk examen koos hij voor: 'Dogmatiek'. Op 22 december jl. nam het gezin De Wit na vier en een halfjaar afscheid van Arnemuiden. De belangstelling was overweldigend. Het afscheid viel hen zwaar. Zij hadden het gevoel dat ze van een dorps gemeenschap - waarmee ze vergroeid waren - losgescheurd werden. Bovendien moest kandidaat De Wit mensen die ernstig ziek waren en die hij regelmatig bezocht, achterlaten. Dat gaf hem het gevoel alsof hij niet klaar was. Niettemin overheerste de dankbaarheid. Enkele dagen geleden namen kandidaat en mevrouw De Wit met hun beide dochtertjes - één van 10 en één van 3 jaar oud - hun intrek in de ruime pastorie aan de Kerkring te Oude Tonge. Ze waren vol lof over de wijze waarop ze door de gemeente zijn ontvangen. Ze richten nu het oog op de toekomst. Je komt als vreemdeling wonen temidden van mensen die er hun bedding hebben, aldus kandidaat De Wit. Het is het Woord dat je aan hen bindt, het Woord waarop de Heere ver wachting heeft gegeven. Hij acht het onuitsprekelijk groot dat de Heere de verkondiging van het Woord in handen van nietige, zondi ge mensen heeft willen leggen. Ook al hoopt de aanstaande predikant alle aandacht aan het pastoraat te besteden, toch is hij ervan overtuigd dat het onder de prediking gebeurt. Dat heeft de Heere beloofd: "Door Mijn Woord zal het geschieden!" De eerste zaterdag in het nieuwe jaar is op 3 januari a.s. De mannen van Mannenkoor 'Ons Koor' te Sommelsdijk staan die dag dan alweer paraat voor hun vereniging. Van af 9 uur 's morgens trekken ze er in ploegjes van 3 of 4 op uit om het oud papier op te halen in heel Sommelsdijk, met uitzondering van de Westplaat. Wilt u het oud papier goed verpakt aan de weg zetten? Verpakkingsma terialen gelieve u te ontdoen van plastic en piepschuim. De bundels zo nodig met een touwtje of met plakband vastsnoeren, zodat het papier niet kan verwaaien. Als het op een goed zichtbare plek is neergezet, wordt mee genomen en in de containers aan de Molen weg in Middelharnis opgeslagen. Tegen twaalf uur moet het karwei weer geklaard zijn. Alvast bedankt voor uw medewerking! Uitslag van de dressuurwedstrijd voor paarden, gehouden op zaterdag 27 december jl. in Manege Oostmoer, Oostmoersedijk 2a te Stad aan't Haringvliet. Voor de F proeven dient een minimum aantal punten behaald te worden van 210 en voor de overige proeven minimaal 140 punten. F-pweven. Myra Lugthart, Amigo, 225 pnt, F6; Rosa Rietveld, Caroline, 222 pnt, Fl; Myra Lugthart, Amigo, 207 pnt, F5, Adrie Mierop, Sjappeloep, 202 pnt, F2. B-proeven. Stephanie Flierman, Lismar, 163 pnt, BB; Stephanie Flierman, Lismar, 162 pnt, B7; Corinne Zijlmans, Omy Walt, 153 pnt, B8; Corinne Zijlmans, Omy Walt, 138 pnt, B7. Ll-proeven. Juliette Kamp, Amber, 157 pnt, Ll-16; Juliette Kamp, Amber, 152 pnt, LI-17. L2-proeven. Saron Donker, Sjappeloep, 153 pnt, L2-22; Saron Donker, Sjappe loep, 143 pnt, L2-20. Ml-proeven. Francis Rietveld, Magnifi cent, 143 pnt, Ml-26; Francis Rietveld, Magnificent, 142 pnt. Ml-25. M2-proeven. Elly Hanse, Jolien, 152 pnt, M2-32; Coby Vink, Champ, 148 pnt, M2- 31; Coby Vink, Champ, 143 pnt, M2-32; Elly Hanse, Jolien, 138 pnt, M2-31. Puzzelreglement Stuur je oplès-singen aai4 hét eind van de jnaaiicl naar OomKo, p/a Eilanden-Nfeuws, Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. 2. Per maand zijn ef löO a 126 punten te verdienen. Zelfgemaakte raad- sels voorzien van oplossing leveren j; f 15 extra punten op. si rSluur af en toe een ■briefje, dat wordt beantwoord. 4. Bij 500punten ont- vang je een boeken- bonvan .v'f€:4>fe.-v -:>,;:■:•.:■:■■>:;■■; Zo zijn we toe aan de laatste opgaven van 2003. Voor je het weet ben je aan het eind. Het zegt ons ook dat we aan ons levenseinde moeten denken. Dat schui ven we het liefst zover mogelijk van ons af. Een mens kan met de dood niet leven. Het verlamt je. 't Kan als een zyvaar gewicht op je ziel liggen. Maar eerlijk gezegd, meestal zit het niet in onze gedachten. Eigenlijk leven we alsof we eeuwig op de aarde zullen zijn. Toch moeten we van ons eind weten wil er ooit een goed begin zijn. In het boekje over Akke Jan, een ouderling uit Rijssen, las ik een treffend verhaal. Het heette: "De boer en de worm Op een avond zat een boer thuis bij zijn open haard, 't Was iemand die gerust leefde. Dag in dag uit. Nee aan sterven dacht hij niet. Veel te druk met zijn werk. Buiten was het guur. De wind loeide om de schoorsteen. Soms zwakte het wat af. Het vuur in de haard verminderde dan wat. Wacht, hij zou het opstoken. Hij mikte er een verse stobbe op. Al gauw knetterden de vlammen omhoog. Maar wat was dat? Zag hij dat nu goed? Een worm kronkelde uit een houtgaatje van de stronk en probeerde zo aan de hitte te ontsnappen. Maar hoe het beestje zich ook draaide en in welke bochten het zich ook wrong, het krulde op in het hete vuur en verteerde. Toen op dat moment kreeg de boer met kracht een stukje uit Gods Woord naar zich toe. "Waar hun worm niet sterft en het vuur niet uitgeblust wordt.Het greep hem verschrikkelijk aan. Hij kon het niet kwijt raken. En laat dit nu het door God gebruikte middel zijn. De boer is later zalig gestorven. Had rust in Christus gevonden. Natuurlijk kan de Heere je ook op een andere manier aan Zijn voe ten brengen. Maar reken erop dat we van deze drie vijanden zullen weten: Je eigen zonden, de wereld en de dood. Het lijkt me toepasselijk om een puzzel te laten maken die over het einde gaat. ledere keer vertellen we iets over het laatste van iemand uit de Bijbel. Over wie gaat dat? Die vijf namen inleveren dus. 1. De stenen komen tegen hem aan. Zijn vijanden knarsen met hun tanden. En hij hij ziet de heerlijkheid van God, de Zoon des mensen staande aan Gods rech terhand. Op het laatst valt hij biddend op zijn knieën en roept met grote stem om vergeving van de zonden van zijn moor denaars. 2. Hij zit op de rechterstoel met zijn konink lijk kleed aan. Terwijl hij een toepsraak houdt roepen de mensen hem toe: "Een stem Gods en niet des mensen!" Op het zelfde ogenblik wordt hij van de wormen gegeten en sterft. Zijn einde is vreselijk. 3. Hij hoort allerlei onrustig geroep. Er wordt een verschrikkelijk boodschap bij hem gebracht. Van schrik valt hij achter over van zijn stoel en breekt z'n nek. 4. Hij heeft heel wat gesproken op zijn sterfbed. Uiteindelijk legt hij heel rustig zijn voeten samen en overlijdt. 5. Haar laatste woorden zijn: "Ja, voor zoveel". Direct daarna valt ze dood neer. Drie uur na haar man sterft ze zodoende. In elke zin zit een wapen verborgen. Kun jij ze vinden in het raadsel van Anne Co Heys- tek (Sommelsdijk)? 1. Ik vind zo'n wesp eerlijk gezegd maar dom. 2. Geef toe dat dat boek dolkomisch is. 3. Dieter kan onze grapjes niet waarderen. 4. Heb je de jarige weer een poets gebak ken? 5. Dat plan stinkt een uur in de wind. 6. Heb je die rare vol verf al gezien? Naomi Clement (Oude-Tonge) Heerlijk dat je een goed rapport kreeg. Oma beloonde dat met geld. Niet gek zeg. Ben je al bezig geweest met de strijkkralen? Door je nieuwe horloge ben je natuurlijk weer goed bij de tijd. Bij wat moeilijkere puzzels schiet mama toe, ook voor Ricardo is ze de help ster. Dat geeft natuurlijk niets, 't Is eigenlijk alleen maar mooi als groot en klein betrok ken zijn. Corné Bos (Ooltgensplaat) Via je zus ben ik op de hoogte gesteld datje ermee stopt. Leuk dat je zo'n lange tijd meedeed en dikwijls zelf puzzels verzon. In elk geval heb je heel boeken en cd' s wellicht nog als herinnering. Het ga je goed. Je zus sen blijven gelukkig bij de club. Ze zullen je allicht wel eens raadplegen als ze er niet uit kunnen komen. Bedank Liesbeth voor haar leuke geprintte kerstkaait. Tjonge, ze kan goed overweg met de computermogelijkhe- den. Marinda Stroober (Nieuwe-Tonge) is de gelukfckige. paÓ^neBl'Oére (Sommelsdijk) hoopt 6 Jaiiuari jaiig te zijn en Leonie Bijnagte (Sehetjjeniisse) op 7 jaimari. Een goede 'dag ijéweiist, Willianne Boer (Sommelsdijk) Welkom bij jeugdboek, 't Is altijd leuk als er nieuwe puzzelaars bij komen. En eerlijk gezegd ook nodig, want andere verdwijnen. Je hoeft niet persé de opgaven uit te knippen. Gewoon de oplossingen op papier zetten is ook prima. Van brugsmurfen heb ik wel eens gehoord, maar basisbaby's zijn in mijn oren nieuw. Hoe krijgen ze het verzonnen. Wil lianne, je had nog een vraag over de puzzels. Als je een puzzel fout hebt, krijg je dan geen punten? Nou dat hangt ervanaf. Is het een klein missertje, dan trek ik er gewoon 1 of meer punten af. Is 't ie helemaal fout, dan gaan er 10 af. Uiteindelijk valt het meestal wel mee. Maar er moeten natuurlijk regels zijn. Stuur eens een fotootje van jezelf op. Liesbeth Bos (Ooltgensplaat) Jammer dat je kerstpuzzels te laat aankwa men. In deze tijd hebben ze het razenddnik bij de krant, dus wil ik zorgen dat alles ruim schoots qua tijd aanwezig is. Overigens heb ik daar zelf ook al alles voor nodig. Maar we bewaren ze tot volgend jaar! Jantine Mans (Ooltgensplaat) Erg leuk: Je mee gaat doen! Knap hoor dat je al zo kunt schrijven. Doe maar goed je best met de puzzels. Papa en mama helpen je allicht. We zetten gelijk je foto in de krant, dan weet iedereen hoe je eruit ziet. 1. De Geest: Vrede, liefde, trouw, blijd schap, goedheid, vriendelijkheid, zacht moedigheid, zelfbeheersing en lankmoe digheid. Het vlees: Jaloersheid, nijd, dronkenschap, onreinheid, losbandig heid, afgoderij, twist, hoererij en toverij. 2. 1. Slang; 2. Os; 3. Kat; 4, Bij, lam; 5. Vlieg; 6. Hond, raaf; 7. Aap; 8. Ree; 9. Koe; 10. Egel; 11. Mol; 12. Uil; 13. Aal; 14. Ezel; 15 Adder. 3. Schaal A is zwaarder. 4. De politie is je beste vriend. 5. Horizontaal: 1. Abram; 3. Saraï, 5. Elisa; 6. Nahas; 7. Jakob, 9. Horeb; 11. Sorek, 12. Adama. Verticaal: 1. Azote; 2. Maria; 3. Simon, 4. Idbas; 7. Jezus; 8. Balak; 9. Hosea; 10. Baësa. 6. Germany, Great-Brittain, England, Spain, France, Switserland, Norway, United States, Italy, Austria, Russia, Danmark. 7. l.Mus, zwaluw; 2. Leeuw; 3. Bijen; 4, Paard; 5. Roerdomp, steenuil; 6. Ram, bok, rund; 7. Sprinkhaan, kever; 8. Hert; 9. Schaap; 10. Vis. 8. 1. Winter; 2, Regen; 3. Neus; 4. Sneeuw; 5. Warme; 6. Engels; 7. Suiker; 8. Roos; 9. Snert; 10. Trein; 11.Nevel; 12. Licht; 13. Top. ÈUanden-Nieuws is een krant die u op de hoogte houdt van het regionale nienws. Maar we doen meer! Ook extra informatie ifliyer uiteenlopende onderwerpeii***' wordt voorgeschoteld. En natuurlijk komt nw advertentie in Eilanden-Nieuws prima tot zijn recht, en.... hij wordt gezien! sf Op dinsdag 16 december heeft de Stichting Thuiszorg en Maatschappe lijk Werk in Het Prieel van De Staver een bijeenkomst georganiseerd voor het voltallige personeel, waarbij ook de personeelsleden van de Zorg en Welzijn Groep van Goeree-Overflak- kee aanwezig waren. Deze middag stond in het teken van 'gekleed gaan'. Tijdens deze bijeenkomst is in samenwer king met Modehuis Fabert en de Outdoor- shop uit Middelharnis een modeshow ver zorgd. Een aantal enthousiaste personeelsle den van zowel Thuiszorg en Maatschappelijk Werk als de Zorg en Wel zijn Groepn en enkele kinderen vertoonden zich allereerst in de kleding waarin zij dage lijks hun werk verrichten of waarin zij naar school gaan. De bedrijfskleding werd ter. beschikking gesteld door de Outdoorshop te Middelharnis. Vervolgens werd vrijetijdskleding uit de nieuwe voorjaarscollecte van Modehuis Fabert geshowd en daarna lieten de manne-, quins zich in feestelijk kledij zijn. De reacties van medepersoneelsleden op de metamorfose van hun collega's van uniform via vrijetijdskleding naar een zeer feestelijke look waren erg enthousiast. Vooral de heer A. van der Veen de directeur oogstte als eni-. ge heer veel bijval in zijn witte kostuum,, maar ook de zeer feestelijk geklede dames en kinderen werden erg enthousiast ontvan gen. Na de modeshow werden aan de personeels leden de kerstattenties uitgereikt.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 22