Januari Tebruari "Maart Mei Jidi Juni Oktüber "Nhzuemher December EIIAHENBn-niELIWS (Au0U6tU& PAGINA 11 DINSDAG 30 DECEMBER 2003 Evenals de afgelopen jaren, verliep ook de jaarwis seling van 2002 naar 2003, op wat kleine incidentjes na, weer redelijk rustig. En weer - volgens traditie - was er de 21e nieuwjaarsduik op het strand in Oud- dorp. Ongeveer honderd deehiemers kozen voor een frisse duik in het koude water. In de eerste weken van het nieuwe jaar waren er natuurlijk ook weer de nieuwjaarstoespraken van de verschillende burge meesters op Goeree-Overflakkee. Burgemeester S. Stoop van Dirksland riep de burgers om de 'waar den niet alleen te belijden, maar ook in de praktijk te brengen'. Zijn collega Sinke uit Goedereede riep de bestuurders op te handelen naar de behoeften van de 'geëmancipeerde burgers'. In Middelhamis riep loco burgemeester Slootweg ambtenaren en bestuur ders op om 'te zeggen watje doet en te doen watje zegt'. Hij riep op tot saamhorigheid, 'want alleen samen kunnen we een stabiele en levenskrachtige gemeenschap vormen'. Burgemeester Van Peh van Oostflakkee, riep de inwoners van 'zijn' gemeente op zich niet afzijdig te houden van de politiek. Hij raadde iedereen aan meer contact op te nemen met de raadsleden. Tijdens het eveneens traditionele nieuwjaarsconcert van fanfare 'De Hoop' in Stellen- dam werden zes jubilarissen gehuldigd. Op een andere nieuwjaarsbijeenkomst - van de UFA in Stellendam - zag directeur Joh van Nieuwenhuyzen, ondanks de strenge quoteringsregelingen toch nog lichtpuntjes voor de visserijsector. De eerste maan den van dit jaar stonden in het teken van de herden king van de Watersnoodramp van 1953. Op 7 janu ari kreeg de o.b.s. 'Buten de Poorte' in Goedereede als één van de weinige officieel een lespakket uitge reikt over de Ramp. In het kader van diezelfde her denking startte de Stichting On'wijs Goeree-Over flakkee een groot intemetproject: On'wijs Nat '53. In Nieuwe Tonge sloot de 87-jarige klokkenmaker Jan L. Th. Huijsen voorgoed zijn winkel, nadat hij 62 jaar in het vak heeft gezeten. Zaterdag 11 januari overleed een 81 jarige bewoner van Zorgcentrum 'De Vliedberg' in Ouddorp, als gevolg van brand in zijn kamer. Op dinsdag 14 januari presenteerde het Waterschap en het Zuiveringsschap het Waterstructuurplan voor Goeree-Overflakkee. In dit plan worden bouwstenen aangedragen om de steeds toenemende hoeveelheid water op Goeree-Overflakkee in te passen binnen de ruimtelijke ordening. Dirigent Jan Bezuijen van de Christelijke Zangvereniging 'Hart en Stem' in Oud dorp vierde zijn vijfentwintigjarig jubileum bij het koor. De 'School met de Bijbel' in Sommelsdijk presenteerde een unieke verjaardagskalender, die geheel in eigen beheer werd vervaardigd. Het doel was om geld in te zamelen voor speeltoestellen rondom de school. Vanaf deze maand beschikt de Protestants Christelijke Woonvoorzieningen op Goeree-Overflakkee over een ambulante begelei dingsdienst, waardoor er ook aan bewoners thuis begeleiding kan worden gegeven. Minister van Onderwijs Van der Hoeven bezocht in Oude Tonge de Rooms Katholieke Basisschool 'De Nobelaer', waarmee de projecten On'wijs Nat '53 en 'Kijkdij- ken' officieel van start gingen. Staatssecretaris Van Aardenne kwam naar het Ouddorpse strand om onder winterse weersomstandigheden de campagne 'Een ramp raakt ons allemaal' van de organisatie Kerkinactie te starten. Tijdens de actie bleef een reuzenfles het beeld bepalen van het Ouddorpse strand. De eerste dag van deze februarimaand stond in het teken van de herdenking van de Watersnoodramp van 1953. Koningin Beatrix woonde de stijlvolle en waardige nationale herdenking in Oude Tonge mee. Ook in andere plaatsen op Goeree-Overflakkee werd stilgestaan bij de ramp die vijftig jaar geleden plaatsvond. In Den Bommel werd een herdenkings dienst en een kranslegging gehouden, evenals in Middelhamis. Ook de diverse scholen in de regio besteedden aandacht aan de herdenking. In Oude Tonge en Stellendam werd de Herdenkingscantate uitgevoerd, door diverse koren. De cantate werd geschreven en gedirigeerd door Arie J. Keijzer. Op de 'Dag van de huisvesting', 5 februari, bood de ANBO, in de gemeente Goedereede en Middelhar- nis een rapport aan de verantwoordelijke bestuur ders aan, waaruit de noodzaak aan woonvoorzienin gen voor ouderen bleek. In Dirksland werd de eerste ondergrondse glasbak in de gemeente in gebruikge- nomen door raadslid G. Robijn. In dezelfde plaats ging op de 1 Ie de 'eerste paal' de grond in voor de nieuwbouw van de Chr. Basisschool Prins Maurits. In Ouddorp ontving het gemeentebestuur de 'Ruim telijke Kwaliteitsprijs' voor de ontwikkeling van het 'Kruidvatpand' aan de Dorpstienden. Op vrijdag 14 februari, bezochten ter gelegenheid van een werkbe zoek in het kader van de Provinciale Statenverkie zingen verschillende provinciale CDA-kopstukken en twee kamerleden de gemeente Goedereede. Na een bezoek aan het havengebied van Stellendam, waar de verschillende problemen werden besproken, was er 's avonds in Ouddorp een drukbezochte ver kiezingsavond. Op de rotonde in Stellendam, wer den de juist geplaatste houten meeuwen, door van dalen van hun meerpalen gerukt. In het Van Weel- Bethesdaziekenhuis was het kinderartsenkorps weer volledig. Zelfs vier kinderartsen verlenen hun dien sten aan het ziekenhuis. De tienjarige Boekhandel Akershoek vierde dit jubileum en heropende de winkel, die inmiddels ook een uitbreiding achter de rug had. Een schok ging er door de gemeente Mid delhamis en daarbuiten toen bekend werd dat de bekende en alom gerespecteerde Leen Jordaan, plot seling overleed op 24 februari. Jordaan was actief voor 'De Staver', de brandweer en als PvdA-raads- lid voor de gemeente Middelhamis. In Goedereede bespraken besmurders en inwoners van Goeree-Havenhoofd het opgestelde beeldkwali- teitplan voor deze kleine kem van de gemeente Goedereede. Tijdens de bijeenkomst bleek dat het plan de goedkeuring van de inwoners van het Havenhoofd niet kon wegdragen. In de 'Lukaskapel' van 'de Samaritaan' nam ds. J. Willemsen afscheid als geestelijk verzorger van de HDG. Het Van Weel-Bethesdaziekenhuis in Dirks land is een flexbureau in werking getreden. Dit bureau zorgt er voor dat er op elk gewenst moment verpleegkundigen beschikbaar zijn. Ook is het zie- kerihuis een vierde chirurg rijker in de persoon van dr. René van der Hul. Op camping 'De Klepperstee' in Ouddorp is een AED beschikbaar gesteld, dit is een Automatische Externe Defibrillator. Dit appa raat stelt 'De Klepperstee' in staat om snel op te tre den bij een geval van hartstilstand. De commissie Grondgebied en Economische Zaken van de gemeente Dirksland boog zich over de ver plaatsing van de Cl OOG en de vestiging van een Aldi aan het Korteweegje... De meningen waren verdeeld! In MeUssant viel de School met de Bijbel 'De Regenboog' tweemaal in de prijzen in een gedichten wedstrijd welke werd uitgeschreven door de 3V0. Kathleen van der Spaan en Geerd Stmik waren de gelukkigen. De brandweer van Ooltgens- plaat kon eindelijk de nieuw tankautospuit én de nieuwe kazerne in gebmik nemen. Dat de samen werking tussen bieb en bank in Ouddorp een bijzon der combinatie is bleek uit de uitreiking van een prijs van de Provincie Zuid-Holland. De bibliotheek in Ouddorp mag zich de 'meest innovatieve biblio theek van Zuid-Holland' noemen. Op 14 maart gin gen de inwoners van Stad aan 't Haringvhet met de gemeentelijke pohtici in debat voor de microfoon van Radio Superstar. Een grote wens van de bewo- ter Sinke tekeningen aan als dank voor het opknap pen van hun speeltuintje aan de Blauwe Distelstraat. Op de dag voor Koninginnedag werden traditiege trouw weer de lintjes uitgereikt. Dit jaar was de oogst mager: In Goedereede waren er lintjes voor de heren Van Holten en Louis; in Middelhamis voor mevrouw Van der Weide, de heer Couwenberg en de heer De Feijter; In Dirksland behoorde P. Nach tegaal tot de gedecoreerden. Op 9 mei werd in Middelhamis, aan de Westhaven- dijk, de geheel verbouwde en aangepast^ Afvalwa terzuiveringsinstallatie in gebruik genomen. Burge meester mevrouw G. de Vries en ir. J. Boeve van het Zuiveringsschap verrichtten de officiële ope ningshandeling. Een andere instelling in Middelhar- nis opende ook haar deuren na grondig te zijn ver bouwd: De Gemeenschapsbibliotheek aan het Ker- De Culmrele Rralenketting. Geheel Stad aan 't Haringvhet stond in het teken van dit initiatief Diverse festiviteiten en bezienswaardigheden wer den getoond, die door velen werden bezocht. In Dirksland werd een tentoonstelling ingericht in het gemeentehuis. Melissant kreeg haar hangplek voor ouderen. Er is nu een weer- en windbestendig onderkomen voor de wat oudere inwoners van Melissant, die gelegenheid biedt om elkaar te ont moeten en bij te praten. Op Goeree-Overflakkee werd weer de traditionele Molendag gehouden, onder ideale weersomstandigheden werden de molens dmk bezocht. Op 'De Klepperstee in Oud dorp werd een typetje onthuld. In het vervolg zal bij veel evenementen van het Ouddorpse recreatiepark 'Sammy de Salamander' als visitekaartje optreden. In het complex 's Landshaven in Sommelsdijk wer den de eerste woningen betrokken. Deze levens- loopbestendige woningen liggen in de wijk 'De Tenmklih 2003 ners bleek dat er meer nieuwbouw voor de eigen bewoners moet komen. De christelijke zangvereni ging 'De Lofstem' in Ouddorp vierde haar zeventig jarig bestaan en het lid mevrouw Witte Bmggeman werd gehuldigd voor haar vijfenveertigjarig lid maatschap. Ook bij de blusgroep Middelhamis wer den onderscheidingen uitgereikt aan de heren De Blok, Van der Valk en Van Lommei. De HDG sloot haar jubileumactiviteiten af met een herdenkingsdienst en een receptie, ter gelegenheid van haar vijftig jarig bestaan. De chauffeursvereni ging Flakkee - de grootste en oudste van Nederland - vierde haar veertigjarig bestaan en ter gelegenheid daarvan stak Modehuis Fabert het bestuur in nieuwe kleding. In Dirksland kwam op 17 maart een 37- jarige vrouw om het leven bij een verkeersongeval op de Monnikenweg. En op de 21e van deze maand kwam op de Vissersweg in Goedereede een 19-jari- ge jongeman uit Ouddorp om het leven. Het bedrijf Ademnet kwam in Stellendam uit de startblokken. Het bedrijf wil door middel van adem halingscursussen bij bedrijven verschillende licha melijke klachten bij de werknemers oplossen. Statenlid K. van de Ketterij nam afscheid van het provinciebestuur, na twaalfjarig lidmaatschap van Provinciale Staten. Alle vier de burgemeester van Goeree-Overflakkee kregen uit handen van delega ties van het Wereld Natuur Fonds een nieuw voor zitters hamer uitgereikt. Deze hamer is gemaakt van hout met het FSC-keurmerk. In Middelhamis ging officieel de bouw van het Knooppuntcomplex van start. Wethouder Slootweg verrichtte de officiële handeling door het slaan van de 'eerste paal'. In het Waterschapshuis werd de expositie Kijkdij- ken geopend. Enkele weken konden de prestaties van de basisschooUeerUngen van Goeree-Overflak kee, die hun zicht op de watersnoodramp hebben uitgebeeld in de vorm van 'Kijkdijken'. Krijn Kie viet, organist van de Nederlandse Hervormde Kerk in Dirksland, stond stil bij het feit dat hij al veertig jaar lang de erediensten begeleid. In Nieuwe Tonge reikte burgemeester mevrouw De Vries, twee Koninklijke Onderscheidingen uit aan twee leden van de vrijwillige brandweer; het waren de heren C. van den Doel en J.A. de Jong. Bij de firma Imabo Esselink aan de Industrieweg in Middelhamis werd het Verkoopinformatiecentrum Woongebied Haven- kanaal officieel geopend. Belangstellenden voor een woning in dit gebied kunnen ter plaatse alle voor lichting krijgen die wordt gewenst. Dertig specialisten op het gebied van kanker, van intemationale afkomst, bezochten Calando en de polikliniek in het ziekenhuis. In een interview ver klaart wethouder W.J. van der Kamp, dat het wet houderschap 'boeiend, maar zwaar is', waarin hij benadmkt dat goede communicatie over en weer heel belangrijk is. Nadine Stolk uit Middelhamis won het 40e Jeugdsolistenconcours in Melissant. In Middelhamis vond op de 1 Ie van deze maand een uitslaande brand plaats: Pizzeria/Grillroom Sphinks werd goeddeels verwoest. In 'De Staver' in Sommelsdijk behaalden weer een vijftigtal senioren hun rijvaardigheidscertificaat voor 50-plussers. In Oude Tonge onthulde minister De Boer een 'dank-juUie-wel-monument'. Dit, ter herinnering aan de vele hulpverleners tijdens de Watersnood ramp. De Openbare Lagere School in Nieuwe Ton ge hield een geslaagde reünie. Vele oud-leerlingen deelden hun herinneringen. In Goedereede in de expositiemimte van het Röderhaus exposeerde Har- rald J. Jassoy 'Ontstaansgeschiedenis van een por tret'. In Nieuwe Tonge werd aan de ds. Wentink- straat een hennepkwekerij opgerold. Ruim 1300 planten werden vernietigd. Vijftig jaar was Rita Maliepaard uit Stad aan 't Haringvliet al verbonden aan de zangvereniging 'Soli Deo Gloria' uit die zelfde plaats en dat lieten de Stadse zangers niet onbetuigd: ze ontving een speciaal voor haar ver vaardigd jubileumbord. In MeUssant schonk de moedergeit van de familie Visbeen het leven aan een vijfling. En dit schijnt zeer bijzonder te zijn. Aan de Hofdijksweg bij Ouddorp raakten twee paar den met een rijtuig in de sloot. De brandweer had grote moeite om de beide viervoeters weer op het droge te krijgen. In Stellendam bleven de activitei ten op Koninginnedag tot een minimum beperkt omdat de Oranjevereniging door gebrek aan belang stelling niet in staat is geweest om de dag goed voor te bereiden. 'Samen moet er gebouwd worden aan de toekomst'Dit spraken de eilandelijke woning bouwverenigingen af tijdens een mini-conferentie in Ooltgensplaat. Het gemeentebestuur van Goederee de zette de heren Lokker en Meyboom in het zorme- tje omdat zij mevrouw Arts uit het koude water van de haven hadden gered. Burgemeester C. Sinke overhandigde de redders een oorkonde van de Maat schappij tot Redding van Drenkelingen. Op haar beurt werd het college in het zonnetje gezet. Kinde ren van Goedereede-Havenhoofd boden burgemees- kepad. Wethouder G. de Jong verrichte de officiële heropening. Op maandag 12 mei sprak de Ameri kaanse predikant Joe Schimmel voor een goed gevuld 'Prieel' van 'De Staver' over de gevaren van de popmuziek. Hij toonde de satanische invloeden aan bij diverse bekende popartiesten. De voorzitter van de WLTO, Jaap van Nieuwenhuy zen, luchtte zijn hart over de 'ongenuanceerde beschuldigingen' die de natuurorganisaties richting de boeren leveren. In Goedereede werd op 14 mei de geheel vemieuwde supermarkt CoopCompact Goeree geopend. De familie Van Heest heeft door de vemieuwde winkel weer een 'mooie plaats van samenkomst' voor de Goereeërs gecreëerd. Op 17 mei werd weer de traditionele Rabobank Fietsdag gehouden. Het werd een geslaagd evene ment, ondanks de - eveneens traditionele - regen bij de start. Ouddorpse ondernemers, verenigt in de VEERO en de Ondememingsvereniging Ouddorp, schreven een verontruste brief naar de inspectie Volksgezondheid. In die brief bundelen ze hun klachten over de slechte bereikbaarheid van de cen trale Huisartsenpost. ROC Zadkine en de organisa tie voor zorg en dienstverlening Zuidwester teken den een samenwerkingsovereenkomst. Met het plaatsen van de handtekeningen bezegelden Zuid wester en Zadkine hun jarenlange samenwerking op het gebied van opleidingen in de gehandicapten zorg. De Oostflakkeese wethoujJBr Andries gaf het startsein voor het bouwrijp makeii van plan Water- ryck Suyssenwaerde. Het plan omvat een apparte mentencomplex met winkels op het Handelsterrein, recreatiewoningen op de eilandjes in de Suissenpol- der en de bouw van woningen op het Crispijnter- rein. Vierenveertig leerlingen van een lyceum uit de Poolse stad Chelm - de partnerstad van Middelhar- nis - waren op doorteis in Middelhamis, ze bezoch ten onder andere het Rien Poortvlietmuseum. Terwijl zo'n honderd vijf tig deelnemers genoten van de nieuwe haring, tijdens de traditionele haringparty op het terrein van de Visafslag in Stellendam, trok er over de omgeving van Melissant en het westelijk deel van Goeree-Overflakkee een korte hevige storm. Dit betekende dat op 4 juni een einde kwam aan het voortbestaan van vele bomen. Diezelfde middag kreeg Zorgcentmm Geldershof in Dirksland het 'Woonzorg KwaUteitslabel' uitgereikt, wat door een trotse directeur Verwijs in ontvangst werd geno men. In de nacht van zondag 8 op maandag 9 juni verloren twee jonge mensen uit Nieuwe Tonge en Sommelsdijk het leven bij een emstig verkeersonge val op de Oudelandsedijk tussen Sommelsdijk en de watertoren van Dirksland. Twee andere betrokkenen moesten met zware verwondingen worden overge bracht naar ziekenhuizen in Rotterdam. Op donder dag de 12e werd een juwelier aan het Zandpad in Middelhamis overvallen door een gewapend drietal. De overvallers wisten met de buit te ontkomen. Afscheid werd er genomen van Bert Kleingeld, de 'woningbouwduizendpoot' van Woongoed Flakkee. Na veertig jaar maakt Kleingeld gebmik van de VUT-regeling. Een afscheid van andere orde was het vertrek van twee organisten van de Christelijke Gereformeerde Kerk. De heren Wessels en Kieviet, namen tijdens een gemeentelijke muziekavond afscheid. Verpleeghuis 'De Samaritaan' nam een volledig gerenoveerde keuken in gebmik. ledere dag worden er in die keuken vierhonderdenvijftig maaltijden bereid. In Ouddorp werd de heer L. Mierop benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. Al veertig jaar is hij betrokken bij het werk van de Ouddorpse voetbalvereniging WFB. De gemeente Dirksland behaalde als één van de eersten de VCA certificering binnen voor de personeelsle den van de afdeling Weg- en Waterbouw van de gemeente. In het begin van de junimaandag werd de Ouddorpse avonddriedaagse verlopen. Ongeveer 535 deelnemers liepen deze 31e avonddriedaagse mee. En in Middelhamis deden ongeveer 500 schoolkinderen mee aan de - inmiddels traditionele - Unicef loop. Op vrijdag de 20e verscheen er een jubileumeditie van Eilanden Nieuws. Al vijfenze ventig jaar houdt deze krant de lezers op Goeree- Overflakkee en ver daar buiten op de hoogte van het grote en kleine nieuws op Goeree-Overflakkee. De eilandelijke wegen werden op zaterdag 21 juni eni ge tijd bevolkt met de deelnemers aan de zestiende Tmckmn. De passagiers - bewoners van Hemesser- oord - en chauffeurs van de 237 vrachtwagens en bussen beleefden weer een onvergetelijke zaterdag. In het kader van de Culturele kralenketting op Goe ree-Overflakkee, trok er door de straten van het stadje Goedereede een heuse verhalenverteller rond. Pau Heerschap verraste de vele toehoorders met veelal boeiende verhalen. Oud wieheimer Jan Janssen opende in Ouddorp Akershoek Bike Trend Shop van de gelijknamige familie. Alles is er in deze winkel te koop voor de modeme veeleisende fietser. Westplaat'Wethouder A.C. Lokker van Goederee de benadrukt tijdens een gesprek met deze krant dat de illegale bewoning van recreatiewoningen met alle middelen bestreden gaat worden. Jan Bezuijen uit Ouddorp viert zijn vijfentwintig jarig jubileum als beiaardier van de toren in het stadje Goedereede. Op de vijfde van deze maand werd op het strand van Ouddorp weer de traditionele reddingsdemonstratie gehouden, dit keer onder tropische weersomstandig heden, maar zonder een helikopter van de marine, die moest dit keer uit zuinigheidsoverwegingen op de basis blijven. Op woensdag 6 augustus verloor een achtjarig meisje uit Alphen a.d. Rijn het leven bij een eenzijdig verkeersongeval op de Staakweg mssen Dirksland en Melissant. De Zorgcluster voor Goeree-Overflakkee heeft een nieuwe naam gekre gen. In deze maand maakte het bestuur de nieuwe naam bekend: voortaan zal deze instelling door het leven gaan als 'Sjaloom Zorg'. In Nieuwe Tonge besloot de zelfstandig kraamverzorgster. Trees Looij, bekend als zuster Trees haar werkzaamheden te beëindigen. Op 12 augustus ondertekende de gemeente Oostflakkee een samenwerkingsovereen komst voor de realisatie van een winkelcentram voor de locatie Dabbestraat/Oostdijk en omstreken. Op vrijdagavond werd in Ouddorp weer de Lichtjes fietstoer gehouden, meer dan 1200 fietsers maakten een toch door sfeervol verlicht Ouddorp. In de nacht die hierop volgde vond er tussen Goedereede en Ouddorp een emstig verkeersongeval plaats, met als trieste balans: twee doden en vijf gewonden. Camping en Caravanhandel 'De Grevelingen' bij Nieuwe Tonge ontving een onderscheiding van de Kamer van Koophandel voor de wijze waarop de familie Buijs de ondememing hebben ontwikkeld. 2003 was ook het jaar van het jubileum van de Technische School, in dit kader werd er een ont moeting georganiseerd tussen drie ex-directeuren en de huidige directeur. 749 wandelaars vertrokken weer voor de traditionele Omloop Goeree-Overflak kee. 24 uur later kwamen er 232 wandelaars minder binnen. Martin Mans vierde zijn vijfentwintigjarig jubileum als kerkorganist en in Goedereede werd voor de tiende keer de Kunstdag georganiseerd. In Stellendam ging aan de Scharrezeeweg een enor me berg hooi in vlammen op. Op het Havenhoofd in Middelhamis werd een kunstwerk opgericht: een palmboom van granito en staal. In Ouddorp nam 'meester' Albert Slagboom afscheid van OBS de Westhoek, na bijna 27 jaar voor de klas te hebben gestaan. In de gemeente Oostflakkee stelde gedeputeerde Van Heijningen Windpark 'Piet de Wit' officieel in gebmik. In Dirksland werd ter gelegenheid van Open Monu mentendag herde schetsboek 'Om de boerderij' uit gegeven. En in ditzelfde kader werd in Ouddorp het boek 'Landleven op de Kop' uitgegeven. Minister Hoogervorst bezocht het Van Weel-Bet hesdaziekenhuis in Dirksland, hij beloofde te stre ven naar een betere bereikbaarheid van kleine zie kenhuizen. In een dmkke dienst in de Sporthal 'Dorpstienden' in Ouddorp werd ds. C.G. Kant ver bonden aan de Gereformeerde kerken van Ouddorp en Stellendam. Dominee mevrouw Martha Hoffen- kamp werd verbonden aan de Exodus gemeente in Sommelsdijk. In Dirksland werd de eerste paal geplaatst voor de nieuw te bouwen openbare school 'De Inktvis'. Tijdens een drukbezochte receptie in de Technische School, ter gelegenheid van het hon derdjarig jubileum werd het boek 100 jaar Tech' gepresenteerd. De vier eüandelijke gemeenten, het waterschap en de provincie tekenden in Oude Tonge een overeen komst, waar in ze zich verplichten om de knelpun ten op het eilandelijk wegennet met voortvarendheid aan te passen. In Ouddorp aan de Groenendijk verloor een motor rijder uit dezelfde plaats het leven bij een ongeval. In Oostflakkee kreeg SGP-er Breeman uit handen burgemeester Van Pelt de Legpenning wegens zijn 25-jarig raadslidmaatschap. In het Museum in de Toren in Goedereede werd een kroonluchter ont huld. Het Ziekenhuis in Dirksland heefï nu ook de beschikking over een mobiele faciliteit voor hartca- theterisatie. Na bijna dertien jaar verbonden te zijn geweest aan de Nederlandse Hervormde Gemeente van Goede reede nam ds. R. Veldman afscheid vanwege het aaimemen van een beroep naar IJsselmuiden-Graf- horst. In MeUssant hield Zorgboederij 'De NoUes- tee' twee geslaagde open dagen. In het Waterschapshuis in Middelhamis werd het boek 'Zoals het is gebeurd' gepresenteerd. Dit is een bundeUng van de artikelen die D. Hoogzand in Eilanden Nieuws heeft geschreven. Op de eerste van oktober werd de nieuwe naam ont huld voor de voormaUge school 'De Wegwijzer' aan de Prinsessenlaan in Sommelsdijk. De nieuwe naam is 'De Ark'. Het ziekenhuis in Dirksland heeft goed gescoord in een onderzoek van het weekblad Elsevier, in dat onderzoek scoorde het ziekenhuis goed. Ds. T.W. van Bennekom werd op de 12e van deze maand verbonden aan de HDG als geesteUjk verzorger.De ondernemersvereniging 'Oostplaat' in Middelhamis hield een opendag die heel druk werd bezocht. Na een dienstverband van dertig jaar nam algemeen directeur van de HDG, Iz. Van den Boogert afscheid. In Oude Tonge werd een samen werkingsovereenkomst ondertekend door de gemeente Oostflakkee en een projectontwikkelaar om te komen tot de ontwikkeling van een regionaal bedrijventerrein. Het Deltanatuurproject Westplaat Buitengronden aan de noordkant van Goeree-Over flakkee werd door gedeputeerde Van der Sar offi cieel geopend. Op het Noordzeepark in Ouddorp opende wethouder Grinwis een vakantiewoning voor gehandicapten. Dit is een initiatief van de Lionsclub Goeree-Overflakkee. Keukencentmm Tieleman in MeUssant werd uitgeroepen tot de beste van Nederland, een onderscheiding die door de heer Tieleman en zijn personeel in dankbaarheid werd aanvaard. Ook over Den Bommel is een boek geschreven over de wederwaardigheden van het dorp in de rampnacht van febmari 1953. Rien Bake- laar - de kapper van Den Bommel - is de auteur. In Ouddorp ontving Jaap Bezuijen de gouden CDA- speld vanwege zijn afscheid als bestuursUd van de CDA-afdeling Goedereede. Het KNRM-reddingstation Stellendam-binnen ont ving een nieuwe reddingboot: 'de Willemtje'. De woningbouwvereniging 'Beter Wonen' uit Goe dereede herdacht de oprichting, vijftig jaar geleden. Volgensd jaar wordt er nog temggekomen op dit heugelijke feit. Heel groots was de presentatie van het boek 'Veldnamen en Boerderijen op Goeree- Overflakkee', de Commissaris van de Koningin nam het eerste exemplaar in ontvangst namens de samensteUers, de Stichting Rethorica. De Sommelsdijkse brandweer-ondercommandant WieUiouwer nam afscheid, na een verbintenis van vijfendertig jaar aan de blusgroep Sommelsdijk. Hij ontving een koninklijke onderscheiding, evenals ds. J. Karels, die afscheid nam van de Gereformeerde Gemeente van Middelhamis. In Middelhamis werd het voormalige Dienstencen- tmm offcieel geopend, daarbij hoort een nieuwe naam: 'Wijkcentrum Middelhamis-Zuid' De Stichting tot Bescherming van het Dorpsgge- zicht overhandigde aan wethouder W.J. v.d. Kamp het rapport 'In Menheerse het bewaren waard' hier in wordt aandacht gevraagd voor cultuurhistorische waarde van het Spuikwartier en de Vissersbuurg. In Middelhamis gaat een nieuwe partij uit de startblok ken: Democratisch Platform Nederland, de initia tiefnemer Lucas Hartong, verklaart dat er in Middel hamis behoefte is aan nieuwe partij. In het gemeentehuis in Goedereede werd een expo sitie geopend van werken van de Rotterdamse kun stenaar Herman BieUng. De Mèkkerstee in Ouddorp ontving de AWBZ- erkenning, financiering van de door haar geboden zorg vindt nu vanuit de AWBZ plaats. Het echtpaar Hakkenbrak-Grootenboeer in MeUs sant vierde het heuglijk feit dat zestig jaar zijn getrouwd. Een pand aan de Binnenweg in Sommelsdijk ont ving de Dorpsherstelprijs 2003. Wethouder P.T. Grinwis van Goedereede moest aftreden omdat hij informatie zou hebben onthouden aan de raad vanwege het ondertekenen van de Ver mogensverklaring van de UFA. In Dirksland werd het geheel gerenoveerde vereni gingsgebouw 'De Schakel' officieel geopend door gebiedsgedeputeerde Van der Sar. Janneke Koningswoud, 'de motor achter palUatieve zorg' ontving een koninkUjke onderscheiding voor haar werk voor Calando. 'Ebbe en Vloed' in Oude Tong wordt multifunctio neel centmm op het gebied van de ouderenhuisves ting, hiervoor werd een contract getekend. In Sommelsdijk werd het appartementencomplex 's Landshaven officieel geopend. In Ouddorp start Radio Goeree Lokaal met een christelijke verzoekplatenprogramma 'U zij de glo rie'. Jaap Soldaat, die sinds 1976 lid is geweest van de blusploeg MeUssant, werd koninklijk onderschei den. Een delegatie PvdA-politici bezocht Goeree- Overflakkee, ze kregen veel huiswerk mee, varië rend van visserij- tot dmgsproblematiek. In een enquête van de werkgroep Goeree-Overflak kee van de SociaUstische Partij spraken de patiënten een vernietigend oordeel uit over de Huisartsenpost. Bij de Ouddorpse vogelvereniging 'De Putter' wer den vier jubilarissen gehuldigd. Met wel viermaal een openingsceremonie werden de activiteitenlocaties De Krammerlaan en 't Want geopend. In de gemeente Goedereede werd een ondememers- vereniging opgericht voor bedrijven die op verschil lende bedrijfsterreinen zijn gevestigd. T.A. Bakelaar mocht weer het wethouderspluche beklimmen in de gemeente Goedereede, hij volgt P.T. Grinwis op. De botter GO 3 is na veel omzwervingen weer aan gekomen in zijn thuishaven. Het wachten is nu op betere tijden en wat fmanciën om de botter te res taureren. De drie woningbouwverenigingen van Ooltgens plaat, Den Bommel en Sommelsdijk hebben een samenwerkingsverband opgericht onder de naam 'Samen Sterk'. Wethouder Andries opende in Oude Tonge een rioolbunker, dit was tevens de afsluiting van een lang traject van rioleringaanleg. In verband met de geboorte van het prinsesje Ama- Ua werd er ook in onze regio veel beschuit met muisjes gegeten. In Dirksland werd weer een brandweerman met een onderscheiding uit gezwaaid, dit keer was het Jan du ftee, na vijfentwintig jaar trouwe dienst. De Zweedse ambassadeuff was te gast in Oude Ton ge hij nam een boek in ontvangst over de Zweedse woningen die geschonken werden na de water snoodramp van 1953.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 11