Weeskinderen in Malawi gesteund met 2000 euro Een sprankelend Kerstconcert Nierdonor Ja/Nee. Drukkerij Gebr. De Waal EIIAIIDEn-illEUWS EllAnDEn-tllEU W5 -^ Deltahoofden en spuwende havenmonden Tentoonstelling met topografische impressies door Nee! Korteweg Woensdag 24 december 2003 Al>Vs;TlTEllEN Weet u het al van elkaar? Inzamelen goederen Oost-Europa ook in 2004 weer iedere eerste zaterdag van de maand SOMMELSDIJK Tel. (0187) 471020 Tentoonstelling Watergrond Donderdag 25 december 2003 Vrijdag 26 december 2003 Zondag 28 december 2003 PAGINA 9 DINSDAG 23 DECEMBER 2003 Het Chr. Gemengd koor 'Deo Cante- mus' heeft ook dit jaar voor een kleine 10.000 mensen geconcerteerd, voor mensen die overal vandaan kwamen. We zagen ze in Staphorster kleder dracht, van Flakkee, maar ook uit Veenendaal. Vijf avonden in het Con certgebouw De Doelen waren nodig om aan de vele bezoekers plaats te kunnen bieden. En nog waren er men sen die teleurgesteld moesten worden. Opvallend is dat 'Deo Cantemus' bij het Voorjaarsconcert niet meer dan één avond nodig heeft om alle bezoe kers tevreden te stellen. Dat zit hem niet in de kwaliteit van het concert. Die doet voor de Kerstconcerten beslist niet onder. Zit het hem in de kerstsfeer? Hoe het ook zij, er stonden weer twee koren op het podium rond het prachtige Doelenor gel. Naast 'Deo Cantemus' van Cor de Haan was dat het Interkerkelijk koor 'Nieuwpoort- Langerak' een koor van de man die op een virtuoze wijze de vleugel bespeelde, André van Vliet. Wat opviel was het enthousiasme en de soepelheid waarmee de dirigent, Cor de Haan, de koren nu al jaren leidt. Hij heeft zowel het orkest als de koren volledig in de hand. Knap! De bas-bariton Sander Heutinck met zijn diepe volle stem was een aanwinst. We mochten diverse malen van zijn prachtige zang genieten. Soms hoorde je hem boven de koren uit. Zijn lange adem bleek o.a. bij het gedragen gezongen 'Silent is the night' van Jay Althouse, een rustig stuk na het flits ende 'Prepare Ye'. De sopraan Mariëtte Oelderink hebben we al eerder op het podium gezien. Het was niet de eerste keer dat ze met 'Deo Cantemus' opt rad. Soms zongen de beide solisten afzon derlijk, soms ook samen. Was dat het geval, dan smolten beide stemmen ineen, zó, dat niet de een de ander overheerste. Uitermate beheerst zong Mariëtte de vele coloraturen van het mooie 'Rejoice Greatly' uit de 'Messiah' van G.F. Handel, zonder ook maar één keer te ontsporen. Ze werd daarbij begeleid door het zo vertrouwde strijkorkest 'Continuo' van Marco Bons, dat trouwens bij geen enkel stuk ontbrak. De organist André de Jager goochelde met het Doelenorgel. Constant zat hij tijdens het spe len te registreren. Daarnaast kwam zijn naam maar liefst zeventien maal in het pro grammaboekje voor, de ene keer als bewer ker van de gezongen liederen, de andere keer ids de man die de muziek voor het orkest getoonzet heeft. Het kwam zelfs voor dat hij ziowel voor het bewerken als voor de orkes tratie van een lied gezorgd had. Öij de 'Royal Line' van Dan Burgess begon cje tamboerijn, daarna vielen de mannen in, de vrouwen volgden, steeds meer instrumen ten vulden het orkest aan. Met een indruk wekkend slot werd de pauze ingeluid - de pauze, een prima gelegenheid om elkaar onder het genot van een kop koffie als fami lie, vrienden en kennissen in de hal te ont moeten; daarvan werd dan ook volop gebruik gemaakt. Hoewel er over het geheel heel wat te zeggen zou zijn, wil ik me beperken tot eiikele opvallend mooie stukken: 1.) Het gedragen 'Son of Mary', waarbij de soliste, de vrouwen en mannen van het koor elkaar afwisselden om tenslotte gezamenlijk in een machtig slot te eindigen: 2.) Ook 'Celebration' van Tom Fettke viel bij het publiek enorm in de smaak. En terecht. Het begon met het bekende 'Heilig, heilig, heilig, Heere God almachtig', waarna twee liederen op knappe wijze met elkaar verweven werden. Sander Heutinck begon, daarna zongen de beide solisten afzonderlijk en samen, ook de koren hadden er een behoorlijk aandeel in, om ten slotte massaal te eindigen; 3.) Magistraal klonk het 'Let this child be bom in you' van Dan Burgess. Die Engelse muziek heeft toch iets! In dit stuk - waarbij de bas-bariton over een geweldig volume bleek te beschikken - waren behalve de koren ook alle muziekinstrumenten betrok ken. Op het eind gingen 'alle registers' open. Het vormde m.i. het hoogtepunt van de avond. André van Vliet had een Kerstfantasie voor het orkest gecomponeerd met bewerkingen van 'Immanuel', 'Geen wiegje als rust plaats' en 'Rejoice to the Lord'. Daarbij kwamen alle instrumenten aan de orde. Nu eens viel de vleugel op, dan weer waren het de violen, de trompetten, de slaginstrumen ten, de dwarsfluiten, enz., die je hoorde. Ook André de Jager had voor een Kerstfantasie met zo'n zeven bekende liederen gezorgd, waarbij alle instrumenten een plaats kregen. Erg mooi zongen de koren het knap met elkaar verweven 'Ere zij God' en 'Stille Nacht' van de componisten P. Powel en F.X. Gruber. Het doet je ook wat als je samen met zoveel mensen de kerstliederen zingt die je vroeger op school al geleerd hebt, zoals 'komt allen tezamen', 'heerlijk klonk het lied der eng'- len', enz. Het geheel stond in het teken van 'Wachten en verwachten'. Het programma liep de hele bijbel door. Van het Paradijs tot aan de Wederkomst. ïjet deed weldadig aan dat de dirigent liet blijken dat hij applaudisseren niet op prijs stelde. Dat past ook niet bij een programma als dit. Voor het traditionele Ga nu heen in vrede' werd door allen het 'Ere zij God' aangehe ven, waarbij de koren de bovenstem zongen. Al met al: een indrukwekkend concert! We vernamen dat met de aanmeldingen die nu reeds ontvangen zijn voor de Kerstcon certen van 2004 - te houden op 1113, 16 20 en 23 december - al één zaal geheel gevuld kan worden. Maar: ga eerst eens naar het voorjaarsconcert op 24 april a.s. in 'de Doe len'. U zult er beslist geen spijt van hebben. Kaaiten zijn te bestellen bij mevrouw Van der Sluijs te Oud-Beijerland, tel. 0186- 616I2I8. Wist U trouwens dat 'Deo Cante mus' opnieuw het voornemen heeft om mee te werken aan een koor- en samenzangavond bij de vuurtoren in Ouddorp, 26 juni 2004? vH Kerstnachtdiensten ÓUDDORP - Ger. Kerk 19.00 uur ds. C. G. Kant, kin- derdienst en 22.00 uur ds. C. G. Kant, kerstnacht- dienst - Doopsgezinde Gem. 16.30 uur ds. J. Smink, I Duitstalige dienst en 18.30 uur ds. J. Smink, kerst- nachtdienst in Dorpstienden. STELLEND AM - Ger. Kerk 22.15 uur ds. H. Mast. IVELISSANT - Ger. Kerk 22.00 uur ds. H. C. de Jong. SOMMELSDUK - Herv. 'Exodus' Gem. 22.30 uur ds. M. R. Hoffenkamp. l^DELHARNIS - Ger. Kerk 22.00 uur ds. L. J. Lin- gen. ©UDE TONGE - Evangelie Gemeente Beréa, gebouw 'De Bron', kerstnachtdienst Harry Scheeimeijer. DEN BOMMEL - Ger. Kerk 21.30 uur de heer K. Baas. QOLTGENSPLAAT - Ger. Kerk 22.00 uur kerstnacht- f dienst. 'm DEN HAAG - Algemeen directeur Nierstichting Nederland, Paul Beer- kens, gaf vorige week samen met Jel- tje van Nieuwenhoven het startsein voor de campagne Nierdonor Ja/Nee. Weet u het al van elkaar? Dat deed hij door op het Buitenhof in Den Haag bij het Tweede Kamerlid een button op te spelden met de tekst 'Nierdonor Ja/Nee weetuhetalvanelkaar.nl'. Met de grootste publiekscampagne in haar geschiedenis, hoopt de 35-jarige Nier stichting zoveel mogelijk Nederlan ders te overtuigen van het belang van orgaandonatie. In Nederland wachten nierpatiënten gemid deld 4,5 jaar op een niertransplantatie. Die lange wachttijd is de aanleiding voor de campagne. Hoewel ruim 80% van de Neder landers positief staat tegenover orgaandona tie, hebben slechts 2,5 miljoen mensen zich als donor laten registreren. Staat iemand niet geregistreerd - nu acht miljoen Nederlanders - dan zullen zijn of haar naasten misschien ooit toestemming moeten geven voor orgaandonatie. In de meeste gevallen doen zij dit niet omdat ze niet op de hoogte zijn van de wensen van de overledene. De cam pagne Nierdonor Ja/Nee. Weet u het al van elkaar? gaat mensen aansporen hun partner, kind(eren), ouder(s), broer(s) of zus(sen) te laten weten of ze donor willen zijn. 'Voor we verder praten over een eventuele andere wet, moeten op z'n minst alle 150 kamerleden elkaar laten weten of ze donor zijn of niet', zei Jeltje van Nieuwenhoven bij de start van de campagne. 'Komend voorjaar moeten we dan nog maar eens goed kijken naar de huidige wet en naar eventuele ande re oplossingen.' Minister Hoogervorst [VWS] reageerde enthousiast op de Nierdonor Ja/Nee. 'Weet u het al van elkaar?: 'Ik onderstreep deze cam pagne van de Nierstichting van harte. Het is van levensbelang dat je je nabestaanden op de hoogte brengt van jouw keuze. Toch is orgaandonatie niet iets waar je dagelijks bij stil staat. Ik moet eerlijk bekennen dat ikzelf niet meer zeker wist of ik me had aangemeld als donor. Aangespoord door deze actie heb ik het uitgezocht. En gelukkig is bevestigd dat ik al geregistreerd stond als donor. En nu weet mijn vrouw het ook!' Nierdonor Ja/Nee. Weet u het al van elkaar? is een grote multimediale campagne. Zo snijdt Robert ten Brink in een tv-cotmnercial het onderwerp aan in het spel Lotto Week end Miljonairs. De kijkers worden gestimu leerd hun keuze kenbaar te maken omdat alleen dan het donorentekort kan worden teruggedrongen. Bovendien hoeven nabe staanden niet opfcen moeilijk moment belast te worden met dl donatievraag als ze van de keuze van hun dierbare overledene op de hoogte zijn. De speciale website weetuhetal vanelkaar.nl. kan helpen bij het bepalen van de keuze ten aanzien van orgaandonatie. De tv-commercial, radio-spots en advertenties in dag-, week- en maandbladen verwijzen naar deze site. Nierdonor Ja/Nee. Weet u het al van elkaar? is een van de middelen waarmee de Nier stichting de wachttijd voor een donomier de komende jaren wil terugdringen tot maxi maal twee jaar. Daarnaast blijft de Nierstich ting ijveren voor een andere Wet op de Orgaandonatie, gebaseerd op een geen- bezwaarsysteem. Dat betekent dat iedereen orgaandonor is, tenzij hij/zij daartegen bezwaar aantekent. Op zaterdag 3 januari 2004, tussen 09.30 en 11.30 uur, wordt aan de Waterweg te Middelhamis (naast nr. 37) weer de maandelijkse inzameling actie gehouden voor de Oost Europa Werkgroep Middelharnis. Met grote dankbaarheid kijkt de werkgroep terug op de inzameldagen van het afgelopen jaar. In de achterüggende jaren is al heel veel ingeleverd en zijn er aS tientallen vrachtwa- genladingen weggebracht naar Oost Europa. Vaak werden hiervoor kosteloos trailers beschikbaar gesteld, maar ook heeft de werkgroep transportbedrijven moeten inhu ren. Voor een transport naar Oost Europa moet zo'n 2.500 worden neergeteld. Mocht u bewogen zijn met dit werk voor de arme naaste, breng dan uw goederen naar bovengenoemde inzamelingsplaats. Wel zal dan een minimale bijdrage in de transport kosten van u worden gevraagd van 1,25. De nood - zowel materieel als financieel - is zeer groot. U kunt ook financieel helpen door een gift over te maken op rekening 34.20.07.408 t.n.v. Oost Europa Werkgroep Middelhamis. Let op: Zet s.v.p. géén goederen en zakken voor de deur aJs bij de inzameUngsplaats niemand van de werkgroep aanwezig is. Uit sluitend op de eerste zaterdag van de maand, tussen 09.30 uur en 11.30 uur, kunt u er uw spullen kwijt. In december 2003, net voor de Kerstdagen, zijn door de werkgroep heel veel voedsel pakketten verzonden naar het Roemeense plaatsje Dorolt. Daar is door de plaatselijke predikant en enkele vrijwilligers een bezoek gebracht aan de armste mensen van deze plaats. De mensen daar waren bijzonder gelukkig deze pakketten, een Bijbel daarbij ingesloten, uit Nederland te hebben mogen ontvangen. Ze zijn er zeer dankbaar voor. Warmte geeft warmte Een heel ander aspect van de werkgroep is dat u bij enkele leden een bestelling kunt doen voor open haardhout. U krijgt het hout thuis bezorgt, aangeleverd per kubieke meter, gekloofd en wel. U hoeft er dus ver der helemaal niets meer aan of voor te doen, dan alleen betalen. De opbrengst hiervan komt geheel ten goede aan de werkgroep, die er weer een goede bestetimiing voor heeft. Een telefoontje naar één van de werk- groepleden is voldoende: 0187-483650 of 0187-481061. Dit alles onder de slogan: 'Onze warmte geeft hen warmte'. Dan ook een fijn geboortekaar^e. Wij hebben ze voor u. Maak uw keuze uit ons nieuwe modellenboek! Ook de jeugd was muzikaal actief tijdens de Midwintermarkt. MffiDELHARNIS - De Midwinter- markt die vorig weekeinde in Middel harnis is gehouden heeft maar liefst ruim 2000 euro opgebracht. Deze opbrengst is geheel bestemd voor het weeskinderenproject in Malawi, geadopteerd door de Soroptimisten van Goeree Overflakkee. De organisa tie kijkt terug op een vlekkeloze dag. Alleen het weer was een spelbreker, zodat de midwintermarkt moest wy- ken naar de lokalen van het Diekhuus. De hele dag was er in diverse winkels op D'n Diek muziek te horen. Zoals van trotse opa Kees v.d. Sluijs met zijn Oude Tongse klein zonen, de tweeling Come en Wiïbert v.d. Boogert. Zij verzorgden een ontroerend optreden door de combinatie van één gevormde stem en twee jonge veelbeloven de stemmen, ondersteund door 3 gitaren. Ook de jonge saxofoonleerlingen van Max Nunnemakers en de jeugdige koperblazers van Joop Nijholt heten voluit van zich horen, bijvoorbeeld tussen de kledingrekken van de Hema. Zij hadden er kennelijk zoveel plezier in dat mensen uit de lunchroom kwa men vragen welke cd erop stond. De harpist Bart Lodder uit Sommelsdijk speelde de hele middag in het "Biruienhuis". In de middag werd hij zelfs spontaan bijge staan door een zangeres die zo van Iers repertoire hield. Voor alle deelnemers geldt: volgend jaar Vanaf 19 december stelt Neel Korte weg haar werk tentoon in de Galerie van het provinciehuis in Den Haag. De Commissaris van de Koningin, Jan Franssen, opent de tentoonstel ling over bijzondere topografische impressies, die een nieuw licht wer pen op het vertalen van hedendaagse ruimtelijke ordening. Zij laat zien dat ze op een pakkende wijze de emo tionele drijfveren kan verbeelden vTan de ontwerpers van ruimtelijke ordeningsprojecten in Nederland. De kaarten van de planneimiakers van Ruimtelijke Ordening zijn vaak niet her kenbaar voor de argeloze kijker. Door Kor teweg worden kaarten niet gezien als platte projecties van pure informatie. Zij vertaalt vaktechnische gegevens in overdrachtelij ke vaak figuratieve impressies. Ze toont ruimtelijke schilderingen en tekeningen zonder dat daar een legenda voor nodig is. We zien deltahoofden, steengroene vogels, spuwende havenmonden en provinciemas kers. Ze voegt daarmee een verrassend en vaak poëtisch element toe aan technische vertalingen. Zo ontstaat een nieuw verband tussen schilderkunst en topografie. Neel Korteweg werd geboren in Den Haag en woont en werkt in Amsterdam. Na haar studie op de Rijksacademie voor Beelden de Kunst in Amsterdam studeerde ze archi tectuur. Als extern adviseur voor ministe ries, gemeenten en bedrijven werkte zij mee aan nieuwe plannen als de Kop van Zuid in Rotterdam, de Waalsprong in Nij megen en de tweede Maasvlakte. De ten toonstelling in het Provinciehuis Zuid-Hol land toont een selectie van dit werk samen met een kort overzicht van haar recente boeken en publicaties. De kaart van de pro vincie Zuid- Holland zelf wordt op deze expositie verbeeld als oog, hand en masker. De tentoonstelling Watergrond, Topografi sche impressie door Neel Korteweg is van 19 december 2003 tot en met 23 januari 2004 te zien in het provinciehuis in Den Haag, op werkdagen van 9.00 - 17.00 uur. Een beeld van het tentoongestelde is op aanvraag beschikbaar. Eerste Kerstdag ÓUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur kand. J. den Ouden, Nederhemert en 18.30 uur kand. D. C. Flapper, Staphorst. Eben-Haè'zer: 9.30 uur kand. D. j C. Flapper en 18.30 uur kand. J. den Ouden - Ger. Gem.9.30en 18.30 uur leesdienst-Ger. Kerk 10.00 j uur br. K. Baas, kerstgezinsdienst - Doopsgezinde I Gem. 9.30 uur ds. J. Smink. èoEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. J. W. van Estrik en 18.30 uur ds. W. L. Smelt. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 uur ds. W. L. Smelt en 18.00 uur ds. J. W. van Estrik - Ger. Kerk i 10.00 uur ds. C.G. Kant. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. W. J. 1 Tennissen, MeUssant - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.30 uur mw. ds. A. B. I Worst - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur lees dienst. Herv. Gem. 10.00 uur ds. G. van Meijeren en 18.00 uur Kerstfeest met de kinderen - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. van Wijk - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDUK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. C. den Toom en 18.00 uur ds. K. Groenendijk - Lukaskapel HDG 10.00 uur zingen kerstliederen; ds. T. W. van Bennekom - Rem. (ier. Gem. 10.00 uur ds. J. F. Klijnsma-Herv. 'Exodus'Gem. 10.00 uur ds. M. R. Hoffenkamp - CAMA Christengemeente, het Prieel, 10.00 uur Kerstsamenkomst plus maaltijd. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. P. Voets en 18.00 uur ds. C. Gielen - Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. P. den Butter - Ger. Gem. 9.30 uur leesdienst en 1830 uur ds. A. A. Bragge - Ger. Kerk 10.00 uur ds. L. J. Lingen - Ger. Kerk (Vry- gemaakt) geen opgave. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur ds. A. Belder en 18.00 uur ds. H. v. d. Belt - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur dr. P. Buitelaar, Ridderkerk en 18.00 uur ds. J. Blom, Katwijk - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Evangelie Ge meente Beréa, gebouw 'De Bron' 10.00 uur ge-zins- dienst. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 9.45 uur samenzang Kerstliederen; 10.00 uur di. H. A. Sam- som en 18.00 uur ds. P. van Duijvenboden - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur ds. P. C. Koster en 18.00 uur de heer K. Baas. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 9.45 uur zingen van Kerstüederen; 10.00 uur ds. P. van Duijvenboden en 18.00 uur ds. H. A. Samsom - Ger. Kerk 9.30 uur ds. H. P. de Goede. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 urn- Dr. T. E. van Spanje - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 uur de heer De Jong. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur kand. A. van Kralingen, Ridderkerk. Tweede Kerstdag OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur ds. C. Oorschot, Tholen - Ger. Gem. 9.30 uur leesdienst - Doopsgezinde Gem. 10.00 uur ds. J. Smink, Kerst- zangdienst. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 10.00 uur kerstfeestvie ring zondagsschool. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 uur kerstfeestvie ring zondagsschool. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 uur kerstfeestviering zondagsschool. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. G. van Meijeren - (ïer. Gem. 10.00 uur ds. G. J. N. Moens. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur kerstfeestviering zondagsschool. SOMMELSDUK - Herv. Gem. 10.00 uur kerstfeestvie ring zondagsschool. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur kerstfeestvie ring zondagsschool - Chr. Ger. Keik 9.30 uur ds. P. den Butter - Ger. Gem. 10.00 uur kerstfeeset zondags school - Ger. Kerk (Vrygemaakt) 9.30 uur leesdienst NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur kerstfeest zondagsschool 'Samuel' - Ger. G^m. 10.00 uur kerstfeest zondagsschool in Herv. kerk. OUDE TONGE -Herv. Gem. 9.30 uur kerstfeestviering zondagsschool - Ger. Gem. 9.30 uiu- Kerstfeest met de kinderen. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur kerstfeesrviering zondagsschool. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur kerstfeestvie ring zondagsschool. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 10.00 uur kerst- feestviering zondagsschool - Ger. (ïem. 9.30 uur ds. J. Schipper en 14.30 uur kerstfeest zondagsschool. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur kerstfeestvie ring zondagsschool. OUDDORP - Herv. Gem. 9.30 uur kand. J. K. Abbink, Vriezenveen en 18.30 uur ds. D. Zoet, Loon op Zand. Eben-Haëzer: 9.30 uur ds. D. Zoet en 18.30 uur kand. J. K. Abbink - Ger. Gem. 9.30 uur leesdienst en 15.00 uur ds. J. Schipper, bediening Heilige Doop - Ger. Kerk 10.00 uur ds. W. v. d. Kooij en 18.30 uur ds. P. C. Koster - Doopsgezinde Gem. 9.30 uur ds. D. van Beveren en 18.30 uur ds. J. Smink, doop- en belijdenisdienst. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. J. van Dijk, Ridderkerk en 18.30 uur ds. J. W. van Estrik, bediening Heilige Doop. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 uur ds. M. B. van den Akker, Nieuwerkerk en 18.00 uur kand. L. de Wit, Oude Tonge - Ger. Kerk 10.00 uur de heer P. Reedijk en 18.30 uur ds. J. C. van Wes tenbrugge. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. C. M. Vis ser, Boven-Hardinxveld, bediening Heilige Doop en 18.00 uur ds. A. van Wijk - Ger. Gem. 10.00 uur leesdienst en 18.00 uur ds. W. Harinck- Ger. Kerk 9.30 uiu" ds. D. J. Lagerweij - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Bel der, Nieuwe Tonge en 18.00 pur Prof. Dr. W. Verboom, Waddinxveen - Ger. Gem. 10.00 en IS.OOuurds. W.J. Karels. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 ds. A. P. Voets en 18.00 uur ds. F. van Duijvenboden - Ger. Gem. 10.00 uur ds. W. Harinck en 18.00 uur ds. W. J. Karels. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. C. den Toom en 18.00 Ouur ds. G. van Meijeren - Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. J. W. van Estrik - Rem. Ger. Gem. GEEN DIENST - Herv. 'Exodus' Gem. 10.00 uur ds. M. R. Hoffenkamp - CAMA Christengemeente, het Prieel, 14.30 uur K. van Holten, doopdienst. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. C. Gielen en 18.00 uur ds. A. P. Voets - Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. P. den Butter - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. J. Schipper - Ger. Kerk 10.00 uur kand. W. van Laar jr. en 17.00 uur mevr. kand. J. E. van Asselt - Ger. Kerk (Vrij gemaakt) geen opgave. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur ds. L. D. Burger en 18.00 uur ds. A. Belder - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur student G. van Manen. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Wil- lemsen, Dirksland en 18.00 uur ds. A. van Lingen, Kinderdijk - Ger. Gem. 10.00 uur leesdienst en 14.30 uur student G. van Manen - Evangelie Ge meente Beréa, gebouw 'De Bron' 10.00 uur Har ry Scheermeijer. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. A. Samsom en 18.00 uur ds. L. Schaap, Strijen - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur ds. H. G. van der Zwaag en 18.00 uur ds. Th. de Koek. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur ds. E. Ver- sluis, Molenaarsgraaf en 18.00 uur ds. J. Willem- sen, Dirksland - Ger. Kerk 10.00 uur de heer M. Jansen en 18.00 uur dr. J. Vlaardingerbroek. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. J. C. Klein, Sint Philipsland en 18.00 uur dr. T. E. van Spanje - Ger. Gem. 9.30 uur leesdienst en 18.00 uur ds. D. de Wit - Ger. Kerk 9.30 uur drs. J. H. Becker, Openbare beüjdenis en bediening Heilige Doop en 18.00 uur ds. A. S. Rienstra. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. van Wijk.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 9