Projectgroep Verkeersveiligheid verlengt samenwerkingsverband Kerstzang te Eï] Doelenconcert op Radio Flakkee Wijziging preekbeurt Nieuwjaarsduik Kerstmuziek vanaf Toren Goedereede Verschijning laatste editie Eilanden- Nieuws 2003 www.buijze.nl 5 Maria (I) IM>RROSTRIIiJK Elektronische spelletjes Nieuwjaarsbijeenkomst SWO 55+ Gerard Struik in Flakkeecialiteiten Doopsgezinde Gemeente Ouddorp 'Alle ter beschikking staande middelen inzetten! MAKELAARDIJ ^-2 s ber 2003 jaargang nr. 7267 chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Reorganisatie bij Maaskant Ledenvergadering Koninklijke Scliuttevaer Goeree-Overflakkee Wenst u gezegende Kerstdagen en een voorspoedig 2004 3^1jne ^Kersttfagen en een <^oorspoecfig 2004 Automobielbedrijf Flakkee B.V. kievit warmte ttlBIII actief in beeld en geluid ^[mD@DiiQmffi instattatiebedrijf Uw woning of bedrijfspand verkopen? ERA Bel ons. (0187)47 02 72 of (0187) 68 45 45 GEMEENTE GOEDEREEDE Uitnodiging Nieuwjaarsreceptie Het jaar 2003 spoedt zich ten einde en 2004 maakt zijn opwachting. Het is een goede gewoonte van het gemeentebestuur om met elkaar stil te staan bij het oude en het nieuwe jaar. Wij nodigen u daarom uit voor de nieuwjaarsreceptie. Deze wordt gehouden op maandagavond 5 janu ari 2004. Vanaf half acht bent u van harte welkom in het gemeentehuis van Goedereede. De muzikale omlijsting is deze avond in handen van de heer J. Bezuijen. Namens het gemeentebestuur van Goedereede, De secretaris, R.S.M. Heintjes De burgemeester, C. Sinke Op de vooravond voor kerst, morgen 24 december, bent u vanaf 20.30 uur hartelijk welkom om in de Ned. Herv. kerk van Goe dereede te komen zingen, ter voorbereiding op de herdenking van Christus' geboorte. Er staan veel bekende Psalmen en Gezangen op het programma, betrekking hebbend op het Kerstfeest. De liederen zullen door middel van Bijbellezing aan elkaar worden verbon den. De declamatie zal worden verzorgd door mevrouw A. den Hertog-Manschot. Organist is Jan Bezuijen. De aanvang van deze avond is 21.00 uur. De kerk gaat om 20.30 uur open. De toegang is gratis. BRUINISSE/STELLENDAM - De beide vestigingen van Maaskant Shipyards gaan met ingang van 1 januari 2004 op eigen benen verder als twee zelfstandige dochteronderne mingen van Maaskant Holding B.V. Met deze organisatorische herstructurering verwacht de directie de eigen identiteit van de bedrijven te versterken en de efficiency te verhogen. B.V. Scheepswerf Maaskant in Stellendam blijft zich concentreren op nieuw bouw en reparatie van Noordzeekotters, inclusief het verzorgen van dokfaciliteiten. De Plaatselijke Commissie Oude-Tonge, onderdeel van de SWO organiseert een Nieuwjaarsbijeenkomst voor 55+ers van Oude-Tonge in het Infocentrum, Bemhard- straat 27 te Oude-Tonge. Deze bijeenkomst wordt gehouden op woensdag 7 januari 2004 van 14.00 uur tot ongeveer 16.00 uur. U wordt verwelkomd met een kopje koffie met wat lekkers! Ook een lekker hapje met een drankje staan op het programma. Komt u allen zodat we met elkaar een gezellige middag kunnen maken! Er zijn geen kosten aan verbonden. Al vele jaren krijgt Radio Flakkee de opna men ter beschikking van Doelenconcerten die worden gegeven door het Christelijk Gemengd Koor 'Deo Cantemus' uit Rotter dam. Ook van het Kerstconcert dat dit jaar wordt gegeven. Naast Deo Cantemus wer ken daaraan mee: het Interkerkehjk koor Nieuwpoort-Langerak, Mariëtte Oelderik (sopraan), Sander Heutink (bariton), André de Jager (orgel), André van VUet (vleugel) en een groot strijkorkest o.I.v. Marco Bons. De algehele leiding heeft Cor de Haan. Een gedeelte van het Kerstdoelenconcert is ook op televisie te zien en te horen, maar het hele concert wordt op Radio Flakkee uitgezonden op Eerste Kerstdag van 14.00 tot 17.(X) uur. Tijdens de kerkdiensten in de Chr. Geref. Kerk te Middelhamis op zondag 28 december gaat niet ds. F. den Butter voor, maar ds. A. van de Weerd. De aan vangstijden blijven ongewijzigd. Sneeuw, hagel en een koude zee zullen geen belemmering vormen voor de 'dappe ren' onder ons die het nieuwe jaar zullen beginnen met een frisse duik in de Noord zee. Begeleid door de redders van de Oud- dorpse Reddings Brigade, die op 1 januari 20()4 wederom de traditionele Nieuwjaars duik organiseert, zullen de zwemmers zich - na het afschieten van het wipperkanon - klokslag 14.00 uur te water gaan voor een korte duik of en klein stukje zwemmen, tot aan de tweede zandbank aan strand 't Flaauwe Werk, bij de post van de Ouddorp- se Reddings Brigade (Westerduinpad). Voor alle deelnemers en belangstellenden is daarna, tegen een kleine vergoeding, erwtensoep en Glühwein beschikbaar. Deelname aan de nieuwjaarsduik staat (op eigen risico) open voor iedereen die een goede gezondheid heeft. U kunt zich opge ven vanaf 12.30 uur in de reddingspost, waar u zich ook kunt omkleden. Na de nieuwjaarsduik zal voor leden, oud-leden, sponsors en donateurs van de Ouddorpse Reddings Brigade een nieuwjaarsreceptie worden gehouden in de reddingspost. Voor meer informatie kunt u kijken op website www.reddingsbrigade.net/ouddorp. De afdeling Goeree-Overflakkee van de vereniging 'Koninklijke Schuttevaer' houdt zaterdag 27 december a.s.'haar jaarvergade ring in m.f.g. 'Grutterswei', Willemstraat 14 te Oude Tonge. Na behandeling van de huishoudelijk zaken zal één der leden verslag uitbrengen van het congres in mei jl., te Made gehouden. Dit congres werd georgaiuseerd door afdeling 'de Amer'. In het bestuur zijn aftredend en herkiesbaar de heren Schippers, Bouwens en Keijzer. Wegens langdurig lidmaatschap zullen ook enkele jubilarissen worden gehuldigd. Het agendapunt dat de meeste tijd vraagt, is de behandeling van voorstel len voor het Hoofdbestuur, Regiobestuur en/of Afdelingsbestuur. Tot slot volgt de verkiezing van afgevaardigden naar het congres op 13 en 14 mei 2004 te Alphen aan den Rijn, georganiseerd door de afdeling 'Rijnstreek'. Tijdens de jaarvergadering van a.s. zaterdag zijn ook de dames van de leden hartelijk welkom! Aanvang half drie. Na een aantal herhalingen is op zaterdag 27 december om 09.00 uur weer een andere inwoner van Goeree-Overflakkee te gast bij Jan Lodder in het programma 'Flakkeeciali teiten' op Radio Hakkee. Het is de 72-jarige Gerard Struik. Het is een geboren en getogen Mehssantenaar. Voor zijn pensionering was hij boer, maar in zijn vrije tijd zat hij ook niet stil. Tot zijn 65e deed hij regelmatig mee aan schaatswedstrijden en won daarmee veel prijzen. Ook was hij voorzitter van een schoolbestuur en voorzitter van een mannen koor. En hij maakte veel fietstochten naar België, zelfs naar Parijs. In 'Rakkeecialitei- ten' vertelt Gerard Struik over deze onder werpen. De herhaling is dinsdag om 18.00 Op Tweede Kerstdag, tussen 12.00 en 13.00 uur, zal voor de 28e keer vanaf de Toren van Goedereede het traditionele Kerstconcert worden gegeven door stadsbeiaardier Jan Bezuijen en een koperblazersensemble, samengesteld uit blazers van de gemeente Goedereede. Dit jaarlijkse kerstconcert wordt door veel inwoners en bezoekers van Goedereede altijd zeer gewaardeerd. Tijdens het concert worden bekende kerstliederen gespeeld. Jan Bezuijen zal ook improvisaties spelen op thema's uit de 'Kerstmuziek'. Ook is het Torenmuseum onder in de toren geo pend. Degenen die de toren willen beklim men hebben dan uiteraard ook de gelegen heid om de musici aan het werk te zien. Altijd een speciaal moment! Directie en medewerkers danken u voorde prettige samenwerking in het afgelopen jaar en wensen u Dorpsweg 28, 3245 VC Sommelsdijk, Tel. (0I87I48 44 66 ^gj^ www.toyotaflakkee.nl CJOTOYOTA Dinsdag 30 december verschijnt de laatste krant van 2003. Voor opgave van familieberichten gelden gevnj- zigde sluitingstijden. Deze kunnen maandag 29 december tot 16.00 uur ingeleverd worden. De eerste krant in 2004 komt uit op dinsdag 6 januari. INKOMENS- EN VERMOGENSPUNNING Industrieweg 44 3241 MAMiddelharnis Tel.: (OiST) 482609 E-mail: info@kieN'itwarmte.!il www.)cieiiit\wai"mte.nt COMBI OUDKHV-WcAtToal 35 TtL (0117] itl611 ftn6U7H Gas - Water - Warmte Dorpsweg4, Ouddorp, Tel. (0187) 68 21 0( Makelaiir.skantoor Tiiniboer beëdiad makelaar/taxateur, lid NVM 0187-476.'i55 Door de Doopsgezinde Gemeente in Oud dorp worden rondom het Kerstfeest weer diverse diensten georganiseerd: Op 24 december Duitstalige Kerstdienst om 16.30 uur, dit jaar voor de 16e keer. Daarna volgt de Kerstnachtdienst bij kaars licht. Er wordt begoimen om 22.00 uur. Muzikale medewerking wordt verleend door o.a. de gezamenlijke koren 'Sursum Corda" uit Dirksland en 'Met Hart en Stem' uit Oud dorp o.I.v. Johan van Broekhoven. De sfeervolle kerstnachtdiensten van de Doopsgezinde Gemeente zijn een begrip. Omdat vorig jaar op het laatste moment bleek dat de kerstnachtdienst niet kon plaats vinden in de sporthal werd toen gekozen voor meerdere kerstnachtdiensten in ons eigen kerkgebouw. Er waren er maar liefst drie! Dit jaar willen we graag weer alle men sen in één dienst met elkaar de kerstnacht dienst laten meebeleven. Dat is maar op één plek mogelijk, de 'Sporthal - Dorpstienden' Op 25 december de Kerstmorgendienst om 09.30 uur. We gaan met daglicht naar de kerk. Op de dag zelf vieren we het feest van Gods menslievendheid. In deze dienst zingt het Ouddorps Doopsgezind kerkkoor. Met de Kerstontmoeting - samenzang - op de tweede kerstdag om 10.00 uur - sluiten we de kerstvieringen af. Voorganger in alle diensten is ds. J. Smink. Onder de naam Regionale Projectgroep Verkeersveiligheid Goeree-Overflak kee (RPVGO) wordt al sinds 1997 in samenwerkingsverband gewerkt aan verbetering van de verkeersveiligheid op het eiland. Dit nadat uit de landeUj- ke registratie van verkeersongevallen bleek dat op Goeree-Overflakkee meer verkeersslachtoffers vielen dan in andere regio's. De provincie Zuid-Hol land zag daarin voldoende reden om, samen met andere wegbeheerders, de handen ineen te slaan om de verkeers veiligheid te verbeteren. Daartoe werd een organisatie opgericht - de RPVGO, met het ISGO als coördinator - waar binnen afspraken werden gemaakt die formeel vastgelegd werden in een samenwerkingsovereenkomst. De ter mijn waarvoor die overeenkomst gold, is inmiddels verstreken, maar men was het erover eens: er moest een vervolg op komen. Dat werd een nieuwe samen werkingsovereenkomst, geldend voor de periode 2004-2008. Afgelopen vrij dagmiddag werd die in het water- schapshuis te Middelharnis onderte kend door vertegenwoordigers van alle betrokken partijen. Projectgroepstructuur Dat zijn de wegbeheerders op Goeree-Over flakkee (de gemeenten Dirksland, Goederee de, Middelhamis en Oostflakkee, het water schap Goeree-Overflakkee, de provincie Auid-Holland en rijkswaterstaat), het ISGO, politie Rotterdam-Rijnmond, 3VO, Centrum voor Educatieve Dienstverlening, Con- nexxion, het Openbaar Ministerie, de Kamer van Koophandel en contactpersonen uit het voortgezet onderwijs. De RPVGO is opgebouwd uit een Stuur groep, die uit bestuurlijke vertegenwoordi gers bestaat van alle deelnemende partijen, een Coördinatieteam, dat bestaat uit ambte lijke vertegenwoordigers van alle partijen, en een vijftal Werkgroepen, die zorgdragen voor de daadwerkelijke realisatie van ver- keersveiligheidprojecten. Dat zijn de werk groepen 'Infrastructuur', 'Jongeren', 'Oude ren', 'Handhaving' en 'Zwaar verkeer' Werkwijze Voor het uitvoeren van projecten wordt jaar lijks een werkplan opgesteld met daarin opgenomen de projecten die in het komende jaar aan de orde zullen komen. De aanpak van een beoogde effectievere verkeersvei ligheid richt zich op drie punten: educatie, voorlichting en infrastructuur. Bij educatie moet worden gedacht aan de aangestelde verkeersleerkracht, die basis scholen bezoekt en daar lesprogramma's verzorgt. Door middel van voorlichting pro beert de projectgroep aandacht te besteden aan specifieke zaken zoals landbouwver- keer, waarvoor een folder is ontwikkeld; ook krijgt bijvoorbeeld de bietencampagne extra aandacht in de regionale kranten. Aan infrastructuur - de inrichting van wegen - wordt gewerkt door bijvoorbeeld de aanleg van rotondes en drempels. Infrastructurele projecten zijn erg duur; ze vergen dan ook veel inspanning en onderzoek voordat ze gerealiseerd kunnen worden. Doelstelling Zoals gezegd, werd zes jaar geleden een samenwerkingovereenkomst ondertekend om de verkeersveiligheid op het eiland op een hoger niveau te brengen. In die overeen komst onderschreven de betrokken partijen de landelijke verkeersveiligheidtaakstellin- gen. Dat wil zeggen: ruim 34% minder ver keersdoden en ruim 27% minder ziekenhuis gewonden in 2010 ten opzichte van het gemiddelde in de jaren 1997 tot en met 1999. In die jaren bedroeg het gemiddeld aantal verkeersdoden 5 en het gemiddeld aantal ziekenhuisgewonden 40. Verder moest de samenwerkingsovereenkomst bijdragen aan vergroting van het draagvlak voor verkeers veiligheid in het algemeen en Duurzaam Veilig in het bijzonder, én het bevorderen van de uitvoering van verkeersveiligbeid- projecten en -activiteiten. Continueren Hoewel cijfermatig de resultaten ten aanzien van de verkeersveiligheid inmiddels er gun stiger uit lijken te zien, zijn dit jaar tot op heden toch weer negen dodelijke verkeers slachtoffers op Goeree-Overflakkee te betreuren, ondanks al de genomen maatre gels. "Je moet niet denken aan alle tragedie die daar achter steekt voor de betrokken families en gezinnen", sprak projectgroep- voorzitter Jan van der Mast vrijdagmiddag uit de grond van z'n hart. "Daarom blijven we er een fervent voorstander van om alle ter beschikking staande mogelijkheden in te zetten om de verkeersonveihgheid zover mogelijk terug te dringen", al zei hij zich te realiseren dat een nullijn nooit haalbaar zal zijn. "Echter, een dalend aantal verkeersdo den van ca. 3300 in de jaren '70 tot ca. 1300 nu, is toch moedgevend, zeker als je daarbij betrekt de sterk toegenomen mobihteit." Ze woonde in het kleine Nazareth, Maria, jonge vrouw. Ze wist dat Hij eens komen zou, haar volk bleef Hem verwachten bij dagen en bij nachten. God had het Zelf beloofd. Zijn woorden zijn getrouw. Een engel kwam naar Nazareth, ze was in huis, alleen, toen plots het engelenlicht haar woonvertrek bescheen. Een engel sprak haar aan, kwam haar God 's plan ontvouwen. Maria, begenadigde, ze moest op God vertrouwen; Hij zou het wonder werken, door Zijn Geest alleen. Ik sta geheel tot Uw beschikking, stamelt ze, ze heeft haar woord gegeven. Nee, ze begrijpt het niet, dit wonder in haar leven: zij zal het Kind, God's Zoon, straks dragen in haar schoot? Hoe zal dat zijn? Dit wonder is zo groot Gelovig, steunend op God's woord, wil zij zich overgeven. Het woord van God werd vlees, werd vlees in Nazareth. En elk die voor dit wonder buigt, wordt in het licht gezet, het licht van 't Kind van Bethlehem, dat straalt door alle tijden. Dat licht zal door een nacht van donkerheid de wereld eens bevrijden, bevrijden elk die in dat Licht gelooft en op God's woorden let. Verbeterd Maar om die dalende tendens op z'n minst zich te laten voortzetten, zal blijvend aan de verkeersonveiligheid gewerkt moeten wor den. Vandaar ook de behoefte aan continu ering van de regionale samenwerking op dit terrein, dus: een nieuwe samenwerkings overeenkomst. "Bij het opstellen van de nieuwe overeenkomst werden de partijen zo goed mogelijk betrokken en hebben ze een zo volledig mogelijke inbreng gehad" liet Van der Mast weten, "zodat waar nodig ook ver6etering kon worden aangebracht." Eén van de belangrijkste verbeteringen is het aanstellen van een fulltime verkeerscoördi- nator, zodat projecten nu centraal geregeld kunnen gaan worden. Slag maken Onder de aanwezigen om de nieuwe samen werkingsovereenkomst te ondertekenen was ook gedeputeerde Mamix Norder van de provincie Zuid-Holland. Hij maakte er geen geheim van "dat ook bij Provinciale Staten en Gedeputeerde Staten de verkeersveilig heid scherp op het netvlies staat". En ook Norder wees deze middag op het belang van samenwerking. "Het gaat er niet alleen om dat maatregels worden genomen, maar ook dat dit gebeurt in regionale samenwerking. We zullen een slag moeten maken van weg- beheer naar verkeersbeheer." 2 beëdigde/gecertificeerde makelaars/taxateurs NVM Sommigen zeggen dat computer- en video spelletjes in het gunstigste geval leerzaam en in het ongunstigste geval onschuldig ver maak zijn. Anderen noemen ze gevaarlijk en zeggen dat ze agressiviteit bevorderend en verslavend werken. Zijn er risico's waarvan u en uw gezin op de hoogte moeten zijn? Dat hoort u maandag 29 december op 21.00 uur als u afstemt op Radio Flakkee. De presenta tie is in handen van Yvonne Caka. De herha ling is dinsdag om 16.00 uur.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 1