M P^^LITIE Nieuwe praktijk voor liuisartsen en tandartsen geopend Volgende week één krant Go((l) 4 real!! OPEL Nieuws Saddam Hussein 0900-8844 Hulpverlening aan kotter uit Jersey Geen sluiting voor Le Due DöRROSTRUMK Grote zoekactie voor de kust Kerstzangavond Geref. Gemeente Dirksland Kerstsamenzang op Markt Goedereede ■(/Minnaard Kerstconcert Kerstzangavond in iVliddeiiiarnis Kerstdiensten Geref. kerk iVliddelharnis 2:^02 Pi -& MAKELAARDIJ Taxatie f- ERA Bel otts- chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden i"^ Visser&Visser Inbraak winkelpand Inbraak groothandel Inbraak Car Hifi bedrijf Arbeidsongeval met letsel Snelheidscontroles BARENDRECHT «TEL. 0180-642 111 MIDDELHARNIS «TEL. 0187-617300 GOUDA-TEL. 0182-358 235 BARNEVEID» TEL. 0342-405 140 Taxatierapport nodig van woning of bedrijfspand? OBILITEITSCENTRUM Nijverheidsweg 4, Dirksiand Eén vertrouwd adres voor al uw rijplezier! (0187) 47 02 72 of (0187) 68 45 45 Jeugdkerk Goeree Overflakkee: Nieuwe samenwerkingsover eenkomst verkeersveiligheid actief in beeld en geluid Gospelkoor Ter Amore' Vrijdag 19 december 2003 76e jaargang nr. 7266 In verband met de Kerstdagen zal er volgende week alleen op dinsdag 23 december een krant verschijnen. Voor deze uitgave gelden gewijzigde sluitingstijden voor de familieberich ten. Deze kunnen maandag 22 decem ber tot 16.00 uur ingeleverd worden. Het jaar 2003 is bijna vergieden. De gebeurte nissen rolden als liet ware over elkaar heen. Voor ons gevoel is de Golfoorlog al lang bijgezet in de rij van oorlogen in het verleden. Toch was het echt in 2003. En dan nu deze week, ineens het grote nieuws: Saddam Hussein is gevangen genomen. De man waar het allemaal om begon nen was, werd eindelijk gevonden. In een high-tech-wereld moet het mogelijk zijn iemand snel te lokaliseren. Dat is een kwestie van afluisteren, van peilen, van elektronica. Zo Is het dus niet gegaan. De opgejaagde dictator gebruikte de moderne media niet. Er viel dus niet veel te luisteren. Maar dat had wel een prijs: eenzaamheid. Wie niet beter weet, zou medelijden krijgen met die bebaarde, ietwat verwilderd kijkende man, die als een holenmens leefde. Dat is hem nu. Vroe ger gewend aan weelde. Zijn woord was wet, zijn woord besliste over leven en dood. Waarschijnlijk heeft hij een heleboel schaapjes op het droge gebracht: er zijn dit voorjaar enor me sommen geld opgenomen bij de banken. Hij had trouwens ook een aardig zakcentje bij zich. Nu een opgejaagde, een zwerver Helemaal alleen. Saddam Hussein: "Ik was dictator". Met zijn gevangenneming werd hij van prooi ook weer speler op het wereldtoneel. Allereerst was het een enorme opsteker voor president Bush, üib zich a/Wfcé/ intensief moet bezighouden met de verkiezingen van 2004, zijn herverkiezing. Hij had het beloofd: "we vinden hem". En nu: "we vonden hem". In de tweede plaats is Saddam een signaal: zo gaat het, de Amerikanen hebben me dan maar gevonden. Eerloos heeft hij zich overgegeven. Dictators zijn niet altijd helden. Misschien wer ken ze nog wel mee als ze ondervraagd worden. Nu zal immers bekend worden in hoeverre het verzet tegen de Amerikanen centraal gecoördi neerd werd en hoeveel invloed de Soennieten hebben. Deze minderheid, waartoe Saddam Hussein behoorde, heeft niets te verliezen. Inte gendeel: er staan nog legio rekeningen open. Aanval is dan de beste verdediging. De vijand is gauw gevonden: de bezetters van het land. De grens tussen bevrijden en bezetten is snel over schreden, zeker als de media in het algemeen niet pro-Bush zijn. Dat is een volgend probleem waardoor Saddam Hussein ineens toch nog een belangrijke rol kan spelen. Iedereen gruwt van hem, maar de wijze waarop hij behandeld zal worden, kan wel gebruikt worden om aan te geven hoe verkeerd president Bush bezig is. Nu al wordt hij op twee fronten aangesproken: de manier waarop Sad dam Hussein aan de media werd getoond en het feit dat hij persoonlijk voor de doodstraf is en zich dus niet tegen zo'n eis van de aanklager of uitspraak van de rechter zal verzetten. Zo spreekt men een woordje mee In de verkie zingsstrijd. Hoe had men Saddam dan wel moeten tonen? Inderdaad was het weinig verheffend dat voor het oog van de wereld een (medisch) onderzoek plaats vond. Je denkt dan aan het gezegde: wat gij niet wilt dat u geschiedt, doet dat ook een ander niet. Moeilijk om ethisch geen onder scheid te maken, waar het emotioneel wel is. Gelukkig zijn ook de Amerikanen ervan over tuigd dat een proces voor een Irakees tribunaal gewenst is. Dat betekent dus dat het nog wel even zal duren voor het zover is. Niet alleen omdat er een gefundeerde aanklacht moet wor den opgesteld, maar ook omdat de Iraakse rege ringsraad zeker nog geen stabiele vertegen woordiging is. Die tijd zal zeker benut worden om na te gaan óf er en, zo ja, waar massaver- nietingswapens zijn Misschien komt er ook nog wel een heleboel geld terug. Kortom, de vangst van deze week is niet alleen belangrijk, maar geeft aan Saddam weer enig gewicht op het wereldtoneel. Je moet er niet aan denken. Je moet er niet aan denken. Zeker niet met foto's van martelingen, gifgasoorlog en wrede executies op het netvlies. Volgende week is het Kerst Het Kind is geboren. De grootste van de zondaren kan nu zalig worden. Daar wel eens aan gedacht? REGISTERACCOUNTANTS Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee MIDDELHARNIS - In het afgelopen week einde is er ingebroken in een winkelpand aan het Zandpad. Men kwam binnen door een ruit te verbreken. Uit de winkel nam men een grote hoeveelheid kinderkleding weg, als mede kinderwagens, beddegoed en zwem- kleding. Ook enkele etalagepoppen werden van kleding ontdaan. Men heeft het pand verlaten via een achterdeur. STELLENDAM - Bij het openen van een groothandelsbedrijf op de Nijverheidsweg ontdekte maandagmorgen een 37-jarig per soneelslid dat in het pand was ingebroken. Onbekenden hadden enkele sloten doorge knipt. Uit het groothandelsbedrijf werden onder meer diverse hoeveelheden parfums weggenomen. OUDE TONGE - Dinsdagmorgen is er aan gifte gedaan van een inbraak in een car hifi bedrijf aan de Tramweg. Onbekenden heb ben zich, in de nacht van maandag op dins dag, de toegang verschaft en voor enige dui zenden euro's aan apparamur weggenomen. De recherche van het district De Eilanden stelt een onderzoek in. OUDE TONGE - Woensdagmorgen liep een 49-jarige Hagenaar in een kas op de Oostendesedijk schedelletsel, een gebroken neus en schouder op, toen hij een val van zo'n drie meter maiikte. De-man was in de kas bezig met montagewerkzaamheden en stond daarbij op een kar, die door nog onbe kende oorzaak kantelde. Het slachtoffer kwam daarbij met zijn hoofd en schouders op een opstaande rand terecht en werd door GGD-personeel naar het Medisch Centrum Rotterdam-Zuid, locatie Zuiderziekenhuis vervoerd. Door de Arbeidsinspectie wordt een onderzoek ingesteld. GOEREE-OVERFLAKKEE - Personeel van de Verkeerspolitie (Project Verkeers handhaving) hield woensdagmorgen radar snelheidscontroles op de Rijksweg N57 bij Stellendam, De Staakweg in Dirksland en de Wellestrijpsedijk in Herkingen. Tussen half acht en half tien en tussen elf uur en kwart voor twaalf werd gecontroleerd op de N57. Van de in totaal 1.432 voorbij de radarwagen rijdende automobilisten kunnen er binnenkort 151 een acceptgirokaart in hun brievenbus verwachten, wegens hef overtre den van de maximum snelheid van 100 km/uur. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 145 km/uur. Op de Staakweg werd mssen acht uur en kwart voor tien gecontroleerd. Hier namen 35 van 360 passerende automobilisten het niet zo nauw met de 50 km/uur. Hoogst gemeten snelheid: 78 km/uur. Tussen kwart voor elf en kwart voor twaalf stond de snelheidsradar op de Wellestrijpse dijk, waar 15 van de 30 de daar geldende 60 km/uur overschreden. Hoogst gemeten snel heid bedroeg 102 km/uur. Makelaarskantoor Tamboer beëdigd inakelaarAaxaleur. lid iWM 0187-4765.^.S Dinsdag 16 december was het vissersschip 'Margret of Ladrom', met als thuishaven Jersey, onderweg van Stellendam naar Ply mouth, ongeveer 2 mijl ten westen van de uiterton, toen het te maken kreeg met motor storing. Via de kustwachtpost Ouddorp werd de hulp ingeroepen van de Stellendamse red- dingboot. Daarvan werd de bemaiming rond 12.30 uur opgepiept, 10 minuten later voer men uit en 20 minuten later was men ter plaatse. De bemanning van het vissersschip was inmiddels aan het proberen de motor weer aan de gang te krijgen, maar dat lukte aanvankelijk niet. Er werd daarom een sleepverbinding gemaakt, waarmee richting Goereese Gat werd gevaren. Even later luk te het de bemanning wel de motor weer aan de praat te krijgen. De sleepverbinding werd daarom verbroken, maar de 'Prinses Mar griet' bleef nog wel standby om indien nodig weer te hulp te schieten. Dat bleek echter niet meer nodig. De 'Margret of Ladrom' kon zelf zijn weg vervolgen, terwijl de red- dingboot weer terugkeerde naar haar eigen station. www.cormelissant.nl ELISSAHT Autobedrijf Cor Melissant 0187-6015 98 Flakkee Caravans 0187-60 5191 Cor Melissant Tweewielers 0187-6017 06 De mogelijkheid dat voedselfabrikant Le Due te Dirksland gedwongen wordt tot sluiting van een half jaar - zoals vorige week in deze krant vermeld - is van de baan, zo heeft de meervoudige kamer van de Rotterdamse rechtbank besloten. 2 beëdigde/gecertificeerde makelaars/taxateurs NVM SOMMELSDIJK - Ben jij tussen de 16 en 25 jaar?? Dan mag je dit niet missen!! Op 21 december is de maandelijkse jeugdkerk, en wel in het Prieel van De Staver in Sommels- dijk. Deze keer hebben we Jan Stoorvogel uitgenodigd om te spreken. De band is "X- FADE," dus dat belooft wat.. De Jeugdkerk heeft trouwens een nieuwe naam: Go(d) 4 real!! De zaal is open om 19.30 uur en we beginnen om 20.00 uur. Wij hebben er in ieder geval weer erg veel zin in. JIJ OOK? See You on the 19th of October in Jeugdkerk "Go(d) 4 real" in "bet Prieel". Check our website: eiland.jeugdkerk.nl Altijd 60 kwaliteitsoccasions met 6 tot 12 maanden BOVAG-garantie. Kijk op ^^v^.axxiauto.nl of kom fangs.'Watertoren 25, Dirksland Tel. 60 35 90 MIDDELHARNIS - In het waterschapshuis te Middelhamis is vanmiddag de nieuwe samenwerkingsovereenkomst Verkeersvei ligheid Goeree-Overflakkee van de Regio nale Projectgroep Verkeersveiligheid Goe- ree-overflakkee voor de jaren 2004- 2008ondertekend, onder andere door gedeputeerde Mamix Norder van de provin cie Zuid-Holland. Meer hierover in onze edi tie van a.s. dinsdag. Actueel Nieuws Vacatures Shop Evenementen Informatie Opel Linkz en vanzelfsprettendai onz« occaswrts ind. foto COMBI I uvr foto-$anriem I 0(JDIM«^ Wctftim W. !01I7| UI611 Fox 6U7M Wethouder Van Oosterom knipt de 'hechtingendoor en OUDDORP - Aan de Molentienden te Ouddorp heeft wet houder Van Oosterom afgelopen zaterdag de nieuwe huis- >>rftikig van zowel huisartsen als tandartsen geopend. Nieuwbouw was noodzakelijk omdat de oude praktijken behoorlijk uit hun jasje waren gegroeid. Zo was er al meer ruimte nodig voor bijvoorbeeld praktijk verpleegkundigen en mondhygiënistes, en in de toekomst zeker ook voor part timers. De voorbereiding van de nieuwbouw werd dan ook mede gericht op toekomstige ontwikkelingen. De negen maanden durende bouw van de praktijk is vlot verlopen en werd tijdens de opening daarom ook vergeleken met een ongecom pliceerde zwangerschap. De artsen zijn blij met hun nieuwe locatie, al werd anderzijds ook regelmatig opgemerkt dat de oude locatie vanwege haar ligging dichterbij het strand ideaal was voor toeristen. "Maar", zo liet namens de huisartsen Wim Scheijgrond tijdens de opening weten: "we zijn er ook primair voor de bewoners van Oud dorp." Voor de openingshandeling kreeg wethouder Van Oosterom twee 'workshops' aangeboden: door het verwijderen van de 'hechtingen' opent daarmee de huisartsenpost (joto Persinirii Flakkee). - met een schaar - onthulde hij het bord van de huisartsenpraktijk, en met een grote tandenborstel mocht hij de 'tandplak' verwijderen van het naambordje van de tandartsenpraktijk. De wethouder prees het artsenteam om de fijne samenwerking voorafgaand San en tijdens de bouw. De gemeente is blij met deze medische samenwerkingsvorm, die resulteerde in een modem medisch centrum aan de Dorpstienden. Vanwege deze gemeentelijke waardering wilde de wethouder de art sen iets tastbaars aanbieden: het planten van twee bomen, die beide zijden van de entree versieren. Ze staan bekend onder diverse namen, waarvan die van 'levensboom" echter wel de meest toepasselijke is bij het werk in de huisartsenpost. "Het zijn bijzondere sterke én medicinale bomen, waarvan de geneeskrachtige stoffen in de farma cie worden toegepast. Ze hebben ook prachtige bladeren die vanuit de steel tweezijdig uitwaaieren, net als het nieuwe gebouw, met links het huisartsengedeelte en rechts dat van de tandartsen", zo schetste Van Oosterom de symboliek erachter, en besloot: "samen één, is samen sterk. Geïnspireerd door deze gedachte - te werken voor een goede gezondheid van de burgers, dfe samenwerking wens ik de art sen namens de gemeente Goedereede van harte toe, in het belang van een gezonde gemeenschap in Ouddorp!" Woensdagmorgen 17 december werd op een tanker die de Nieuwe Waterweg invoer een Duits bemanningslid vermist. Onmiddellijk werd een zoekactie gestart, waaraan werd deelgenomen door de KNRM reddingboten van Ter Heijde 'de Bruinvis', Hoek van Hol land 'de Kapiteins Haze winkel', Schevenin- gen 'de Jan van Engelenburg' en Stellendam 'de Prinses Margriet', alsmede de politiebo- ten P3 en RPA 15. Tevens zocht een heli mee en zocht ook de KNRM wippertruck van Ter Heijde langs het strand. Om 7.45 uur werd alarm geslagen. (Waarschijnlijk is de man al in de nacht over boord geraakt.) Rond 09.30 uur ontdekte de bemanning van de heli iemand ter hoogte van MW 5. Door de red- dingboot Kapiteins Hazewinkel werd de - inmiddels overleden - man aan boord geno men en naar de wal gebracht. Waarschijnlijk is hij door een waterdichte overal blijven drijven, maar door onderkoeling overleden. Op vrijdag 26 december zal in het kerkge bouw van de Gereformeerde Gemeente aan de Mozartsingel te Dirksland de traditionele Kerstzangavond worden gehouden. Zoals gebruikelijk zullen die avond het Dirkslands Mannenkoor, het jeugdkoor 'luventa' en het gemengd koor 'Soü Deo Gloria' hun kerst liederen ten gehore brengen. Ouderling A.H. ten Hove zal de opening en de meditatie ver zorgen. Het 110 leden tellende Dirkslands Maimenkoor staat onder leiding van Frans Cornet. Het koor wordt muzikaal begeleid door Jan Hoek. Jeugdkoor 'luventa', dat momenteel 60 enthousiaste leden telt, wordt gedirigeerd door John Blonk. José de Vogel zal het jeugdkoor die avond muzikaal bege leiden. Gemengd koor 'Soh Deo Gloria', dat 35 leden telt, wordt gedirigeerd door Leo van den Hill. De muzikale begeleiding van dit koor en van de samenzang is in handen van Annemarie van der Veer De zangavond begint om 19.00 uur. De deuren van de kerk gaan een half uur van te voren open. Iedereen is hartelijk welkom. Het begint inmiddels een traditie te worden: de kerstsamenzang in Goedereede op Twee de kerstdag. Het Christelijk stadskoor Goe ree nodigt u ook dit jaar weer van harte uit om mee te zingen met bekende kerstliede ren in een sfeervolle omgeving: de prachtig verhchte Markt van Goedereede. Om half zes begint de kerstsamenzang en kunt u lui steren naar een aantal blazers uit Goederee de en het stadskoor onder leiding van diri gent Jaap de Geus. Het programma bevat veel samenzang van bekende kerstliederen, ook het koor zal ook enkele liederen zingen. Er worden programma's uitgedeeld, zodat u kunt meezingen, maar vergeet niet een lichtje mee te nemen en u warm aan te kle den! Indien u dit initiatief ook financieel wil steunen kunt u een bijdrage geven in een collectebus die voor het podium zal staan. MAKELAARDIJ Middelharnis S.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34,3241 AA Middelharnis Tel. (0187) 482606 Op dinsdag 23 december 2003 organiseert gospelkoor 'Per Amore' o.l.v. Ad de Joode een kerstconcert met medewerking van het Middenbouwkoor van de Christelijke Scho lengemeenschap Prins Maurits o.l.v. Marco van 't Hoff. Dit concert, met samenzang, wordt gehou den in de Gereformeerde Kerk te Ouddorp, aanvang 19.30 uur, de kerkdeuren zijn ge opend vanaf 19.00 uur. Er zal een collecte gehouden worden ter be strijding van de onkosten. U bent van harte welkom! Op woensdag 24 december zal er in de Nederlandse Hervormde Kerk te Middelhar nis weer een Kerstzangavond worden gehouden. Het thema van deze dienst zal zijn 'De geboorte van Jezus Christus'. De volgende thema's zullen worden bezongen: 'Geen plaats' wat gaat over de reis naar Bethlehem en 'De herders en de engelen' wat handelt over de blijde boodschap door de engelen aan de herders verteld. Deze avond zal worden verzorgd door de Her vormde Zangvereniging 'Jeduthun' en staat onder leiding van dirigent Jan Wisse. Verder werken mee: een koperkwartet; Bart- Jaap de Bakker aan het orgel; declamatie wordt verzorgd door Ati van Nimwegen en gesproken woord door Arie Numan. Zoals voorgaande jaren is er ook dit jaar weer gekozen voor veel samenzang. Het belooft volgens de organisatie een prachtige avond te worden. De avond begint om half acht en de deuren van de kerk gaan om zeven uur open. De kerstdiensten van de Gereformeerde kerk Middelhamis, behorende tot de Protestantse Kerk in Nederland, zullen dit jaar weer gehouden worden in de aula van de Prins Mauritsscholengemeenschap. Aan de nacht dienst, die op 24 december om 22.00 uur begint, wordt medewerking verleend door muziekvereniging 'Amicitia' uit Dirksland en gospelkoor 'Together' uit Nieuwerkerk. Thema voor de dienst is: 'de wereld omge keerd'. De Kerstmorgendienst op 25 decem ber begint om 10.00 uur. Ook zullen het combo o.l.v. Peter Schouls, het gelegen- heidskoor (cantorij) en het kinderkoor 'Eigenwijs' bijdragen leveren. Het thema is dan 'David's zoon, lang verwacht?!' In bei de diensten is de voorganger ds. L.J. Lingen In verband met de te verwachten drukte doet u er goed aan om op tijd aanwezig te zijn. Kijk ook op www.gk-middelhamis.nl.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 1