Uit elkaar 2mm n m n s Ut: Ruim 200 mannen gaven prachtig concert! fwekh i R i m \1 \1 Mo M tb. M M Provincie presenteert visie op toerisme en recreatie voor Overflakkee y\Mü fjnzzd^ars, 1MMA>IVEL iü \1 Ik Ib 1\ IA 222t^3ii 35 3I3è M M M 52 5k 55. 5K M bi b^ 21 Ti Ik H Bij leven en welzijn tot kijk in de krant van oudjaar. Iedereen gezegende Kerstdagen gewenst Damclub 'Denk en Zet' „Eilanden-nieuws" Damvereniging ENEO '52 te Melissant Gebr. de Waal Drukkerij -dewaal.com Ingezonden: Oom Ko, Volg de lijnen, ^at een wirwar. Breng de letters in de bijbehoren de vakjes. Als dit goed verloopt, dan weetje de naam van de maak ster hier op de foto en tegelijkertijd wat ze zegt. 'Z>lClPU^tr 6 7 5 P 2S 23 33 3Q 53 50 52 fc fe bi 22 TL 23 n ld Maaijke Bos (Ooitgensplaat) hoopt vandaag, 19 december, 8 jaar te worden. Vanaf deze plaats onze gelukwensen. ^ü&t: Middelharnis/Sommelsdijk uitslagen van 15 december jl. Afdeling 1 Kerstavond bij Spirit Uitslagen van maandag 15 december 2003 Gedeputeerde Staten (GS) van Zuid-Holland hebben de ontwerpstreekplanuitwerking "toeristisch-recreatieve ontwikkeling Overflakkee" op 16 december vastgesteld. "De provincie presenteert hiermee een integrale visie op de gewenste ontwikke ling van toerisme en recreatie voor Over flakkee voor de periode tot 2010", zegt Leen van der Sar, gebiedsgedeputeerde Zuid-Holland Zuid. De ontwerpstreekplan uitwerking ligt van 5 tot en met 30 januari 2004 ter inzage in de regio. Het plan is een uitwerking van het spreek- plan Zuid Holland-Zuid en geeft nader rich ting aan de toeristisch-recreatieve ontwikke lingen op Overflakkee. De regio zelf heeft een belangrijke stem in het proces gehad: de gemeenten Middelhamis, Goedereede, Dirksland en Oostflakkee en het waterschap Goeree-Overflakkee hebben een bijdrage geleverd aan de discussie en de ruimtelijke afweging. Eén van de sectoren met groeimogelijkhe den op Overflakkee is de sector toerisme en recreatie. Met name de mogelijkheden voor verblijfsrecreatie, zoals campings, vakantie bungalows en jachthavenplaatsen worden uitgebreid. Ook worden voorstellen gedaan voor het bevorderen van agrotoerisme ('kamperen bij de boer') en recreatief mede gebruik van bijvoorbeeld natuurgebieden. Stellendam, Middelhamis en Herkingen- Battenoord zijn gebieden waar concentratie van ontwikkelingen wordt voorgesteld. Het agrarisch grondgebruik is en büjft de drager van de open ruimte op Goeree-Over flakkee. Het uitgangspunt voor nieuwe ont wikkelingen is dat karakteristieke elemen ten, zoals ringpolders en grote open ruimten, zoveel mogelijk behouden blijven en ver sterkt worden. Bovendien moeten de ont wikkelingen in samenhang zijn met die op de Kop van Goeree. Gemeenten zullen de diverse plannen moeten vertalen naar hun bestemmingsplannen, nadat de streekplan- uitwerking is vastgesteld. Daarbij moet ook op inrichtingsniveau rekening gehouden worden met Europese wet- en regelgeving, zoals de Vogel- en Habitatrichtlijn. Terinzagelegging De ontwerpstreekplanuitwerking ligt van 5 tot en met 30 januari 2004 ter inzage in het provinciehuis van Zuid-Holland, alle gemeentehuizen en bibliotheken op Goeree- Overflakkee en het waterschapshuis van het eiland. Bedenkingen met een poststempel datum tot en met 2 februari 2004 worden aangenomen en verwerkt. Tegen de streek planuitwerking kan geen beroep worden aangetekend. Langeweg 13 3245 KE Sommelsdijk Postbus 27 algemeenge br 3240 AA Middelhamis Tel: (0187)47 10 20 Fax:(0187)48 57 36 De betere woninginrichting sinds 1920 Zandpad 36, Middelharnis, Tel. (0187) 48 27 84 Op vrijdag 12 december j.l. bereikte het SOW-proces het beoogde einddoel: de Pro testantse Kerk in Nederland. De fusiekerk zal wat de Nederlands Hervormde Kerk betreft leiden tot een 'uittocht'. Hoe groot deze zal zijn is moeilijk te zeggen, maar er is straks sprake van een uit elkaar gaan. Hoe tegenstrijdig het ook klinkt; Samen op Weg leidt tot scheiding. KerkeUjke wegen gaan onvermijdelijk uiteen. Bij een schei ding wordt de uitdrukking 'als vrienden uit elkaar gaan' nogal eens gebruikt als een doekje voor het bloeden, maar deze zegs wijze moet nu in de alledaagse praktijk worden gebracht. De wegen van hen die 'meegaan' en van de 'bezwaarden' lopen te zeer uiteen, maar scheiden doet nog altijd Ujden. Nu de breuk tussen hen die 'mee gaan' met de PKN en hen die dit niet willen en kunnen meemaken definitief üjkt, zijn we als hervormden verpUcht als broeders en zusters uit elkaar te gaan. De negatieve betekenis van 'uit elkaar gaan' hoort niet bij christenen. Integendeel, de harten zouden moeten huilen. Er mag niet gedacht, laat staan gezegd, worden: 'laat ze maar gaan die lastposten' of 'ik ben büj dat ze "weg" zijn'. Andersom mag niet gedacht worden: 'Daar heb ik (gelukkig) niets meer mee te maken'. Hervormden die 'blijven' en zij die 'gaan' lijden aan de kerk, en aan alles wat er nu gebeurt. Kort om, voor schampere opmerkingen of grim migheid is geen plaats. De PKN heeft onmiskenbaar een andere grondslag dan de Nederlands Hervormde kerk, het gereformeerde karakter heeft dui delijk aan zeggingskracht inboet. Dit is voor Hervormden, die moeite hebben met de nieuwe kerk, onvoldoende om de PKN af te wijzen. Onder protest en met een bezwaard gemoed, gaan zij mee. Dat de bezwaarden oimiogelijk meekunnen met de nieuwe gefuseerde kerk is eveneens duide lijk. Het gekibbel heeft de onderlinge ver houdingen geen goed gedaan. Er zijn, over en weer, wat al te forse uitspraken gedaan. Het zij nu eenmaal zo, alhoewel ik het wederzijdse verwijt van 'leugenachtigheid' onwaardig vond. Ook hier geldt: gedane zaken nemen geen keer. Beide 'partijen' zijn kerkelijk gezien Hervormd en kuimen hierop aangesproken worden. Onderlinge contacten moeten, zeker in onze tijd, niet gemeden worden. Tenslotte. In een aantal gemeenten zullen Hervormden eerdaags in zekere zin afscheid van elkaar nemen. Hopen ze op een weerzien? De geschiedenis leert anders, maar laten we, ondanks de schei ding, elkaar als broeders en zusters zoveel mogelijk blijven vasthouden en de moge lijkheid tot 'grensverkeer' open houden. Als het goed is zeggen we geen vaarwel tegen elkaar. Breuken, hoe en waar dan ook, kunnen geheeld worden. Het gaat erom dat wij eenmaal 'Thuis' komen, in het Vaderhuis. Daar is één Kerk. Harry J. Goosens/ Stad aan 't Haringvliet Puzzelreglement 1. Stuur je oplossingen aan het eind van de maand naar p/a Eilanden-Nieuws,y Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. 2. Per maand zijn er 100 120 punten te verdienen. Zelfgemaakte raad sels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten op. 3. Stuur af en toe een briefje, dat wordt beantwoord. 4. Bij 500 punten ont vang je een boeken- bon van 10,-. Net voor de donkere dagen rond kerst komen we nog met een tweetal opgaven. In de oude- jaarsbijlage sluiten we af met de laatste puzzels van december. Wacht dus even met inzenden. Bij deze prachtige ketting die heel mooi kerst laat zien, hoort de volgende opdracht. Steeds komen we een bewering tegen die wat te maken heeft met Jezus' geboorte. Als zo'n opmer king waar is moetje de nummers daarvan (die je tussen haakjes erachter ziet staan, geel kleu ren in het letterveld). In andere gevallen wordt er een leugen beweerd, kleur dan de nummers zwart daarvan. Wie goed kijkt ziet een naam verschijnen van iemand die niets van het Imma- nuëlsteken moest hebben. Wie was dat? Lever die naam in. Met advent denk je aan de Heere Jezus die geboren zal worden. (1-5-9-17-21-25-33-41- 49-53-57-65-69-73-77). Kleur die afzon derlijke hokjes dus! Met de kleur die bij leugen of waarheid hoort. De Heere Jezus lag in een paleis wieg. (13- 29-37-45-61) Koning Herodes wilde het kindje Jezus goed verzorgen. (6-7-8-14-15-16-22-23- 26-27) Alleen Jozef en Maria waren bij de gehoor- te van hun Kind. (4-12-20-24-28-36-44-52- 60-68-72-76-80) Jezus werd iri Jeruzalem geboren. (30-31- 32-39-40-46-47-48-54-56) De wijzen hielden de wacht bij hun scha pen. (62-63-64-66-67-70-75-78-79) Gabriel vertelde aan Maria dat zij de moe der van de Heere Jezus zou worden. (2-3-7- 11-10-19-18-35-34-38-42-43) Jezus' wieg was een kribbe. (50-51-55-59- 58-71-74) B. D. E. G. H. Arnette Vogelaar (Rhoon) Je had het prima naar je zin in Engeland. Maar liefst drie dagen liep je stage in 'The factory Shop'. Leuk dat je je loon in waardebonnen uitgekeerd werd. Je hebt vast zeebenen, datje niet ziek werd bij windkracht 6. Het kerstconcert met de mannenkoren van Martin Mans en Dinant Struik, dat afgelopen maandag werd gehouden in de Ned. Herv. kerk te Sonmielsdijk, is een prachtige avond geworden. De mannenkoren zongen zowel apart als samen, en er was solozang. Ook Duo Gavotte (Martin orgel en Noortje van Middelkoop panfluit) trad op. De sonore mannen- zang klonk prachtig in de oude kerk van Sommelsdijk; van fluisterzacht - o.a. bij Stille Nacht, tot majestueus in de lofliederen. Het takijk opgekomen pubUek heeft genoten van deze avond. Helaas was er veel te weinig plaats, zodat velen teleurgesteld moesten worden omdat de kerk ruim vóór aanvang al tjokvol zat. Dit heeft de besturen van de koren meteen doen besluiten om volgend jaar dit concert te herhalen, bij leven en welzijn. C. Spee - J. Lodder3-0 J.A. Dekker - A. van der Veer 1-1 I. Mackloet - M. Klink3-0 Afdeling 2 A. Verolme - H.H. Verolme3-0 J. van Hoorn - W. Vroegindeweij .3 - O J. Jordaan - H. Bijdevaate0-3 Afdeling 3 M. Prins - J.A. Nipius3-0 R. Jacobs - J.A. Doomhein3-0 B. du Pree - J. Groenendijk 1-1 Het kostte Spee heel wat moeite om de sterk spelende Lodder te bedwingen. Uiteindelijk gelukte het om hem na drie en een half uur spelen tot overgave te dwingen. Dekker en Van.der Veer, twee aan elkaar gewaagde spelers, konden geen van beiden enig voor deel behalen, wat resulteerde in remise. Mackloet speelde een sterke partij tegen Klink. Door sterk positiespel kwam Klink in de loop van de wedstrijd zwaar onder druk te staan. Mackloet wikkelde de partij knap af. In afdeling 2 speelden de naamgenoten Ver olme tegen eUcaar. Door een misrekening van H.H.Verolme kwam A.Verolme al snel een stuk voor en wist door goed spel de winst binnen te halen. Van Hoorn blijft het goed doen. Vroegindewey kwam in het begin een schijf achter. Toch wist hij het 72 zetten lang vol te houden. Toen gaf hij zich op een uiterst sportieve wijze gewonnen. Jordaan en Bijdevaate zijn twee spelers die niet vaak remise tegen elkaar spelen. Zo ook nu niet. Na een leuke partij was het nu Bij devaate die met de winst naar huis ging. A.s. zaterdag is er weer Spirit! Spirit Kerst avond om precies te zijn. Deze avond zal worden stil gestaan bij de Kerstboodschap van de Heere Jezus met Bijbelstudie en zin gen. Tevens zullen er deze avond spellen gedaan worden en in de pauze worden er hapjes geserveerd. Neem de vrienden en vriendinnen maar mee. Tot zaterdag. telt duizenden abonnees en wordt op Goeree-Overflakkee zo goed als huis-aan-huis gelezen! In afdeling 3 moest Nipius na twee overwin ningen op rij zijn meerdere in de goed spe lende Prins erkemien. Jacobs weet van geen ophouden. Hij gaf de flink tegenstribbelende Doomhein geen kans. Zo behaalde hij zijn vierde achtereenvolgende overwinning. Du Pree speelde met Groenendijk een spannen de partij. Ze gaven elkaar niets toe, wat ook uit de eindstand blijkt: remise! Afdeling 1 C. Visbeen - J. Looij3 - O A. het Jonk - A. Doom1 -1 T. Goedegebuur-B. VisbeenO- 3 H. Zoon - B. van der Spaan3 - O Afdeling 2 L Non -T. de Geus3 - O B. Grootenboer - A. Visbeen1 -1 Evelien Visbeen - L. Steketee3 - O P. Kom - H. van Heukelen1 -1 In de eerste afdeling heeft C. Visbeen deze avond de verdiende puntjes mee naar huis kunnen nemen. J. Looij kwam gaandeweg steeds meer in de verdrukking, waarbij zijn rechtervleugel vast kwam te staan. Hij had op het laatst geen goede zetten meer, zodat hij de partij moest opgeven. A. 't Jonk en A. Doom speelden de langste partij van deze avond, 't Jonk had al bij de 16e zet een listige voorpost op veld 24 neer gezet, waar Doom de gehele partij rekening mee moest houden. De partij ging overigens volkomen gelijk op. Met beiden nog 6 schij ven op het bord dacht Doom door een 'twee om twee' combinatie door te kunnen breken, maar 't Jonk kon dit door het offeren van een schijf nog net voorkomen. Nadat ze beiden de maximum speeltijd hadden bereikt, werd remise overeengekomen. T. Goedegebuur wist in zijn partij tegen B. Visbeen zijn belager goed van zich af te houden. Hij had een gedegen stelling opge bouwd, waarin zelfs winstkansen voor hem waren te bespeuren. Maar na een gecompli ceerde afwikkeling was het Visbeen die de damlijn wist te bereiken. Weliswaar pakte Goedegebuur deze dam nog handig af, maar de overmacht van Visbeen was te groot om nog enige weerstand te kunnen bieden. De op 10 november jl. afgebroken partij tus sen H. Zoon en B. van der Spaan werd uit gespeeld en gewonnen door Zoon. Van der Spaan moest in de slotfase enkele schijven offeren om de damhjn te kunnen bereiken. Hiema miste hij enkele voor de hand Uggen- de remisekansen, waardoor Zoon drie van zijn vier schijven kon gaan kronen tot dam. Dit was voor Van der Spaan te veel ge vraagd. In de tweede afdeling heeft J. Non temau- wemood gewonnen van T. de Geus. Er lagen voor mevrouw De Geus enkele remi sekansen gereed, maar ze durfde deze niet uit te voeren. Hierdoor kon Non de partij in zijn voordeel afmaken. B. Grootenboer en A. Visbeen hebben er een klassieke partij van gemaakt. Het was van begin af aan te zien dat ze met een punten- deüng al tevreden zouden zijn. En dat was dan ook de uitslag. L. Steketee heeft het niet kunnen bolwerken tegen de sterk spelende Evelien Visbeen. Evehen heeft door deze winstpartij de lei ding in de tweede afdeling overgenomen. Ze gaat alleen op kop en houdt daarmee alle (manneUjke) rivalen achter zich. Hoe zal dit verder aflopen? H. van Heukelen had tegen P. Kom de touw tjes in handen. Hij kwam al gauw een schijf voor te staan en dat maakt soms overmoedig. Want na een verkeerde uitvoering van een drieslag waren de rollen omgekeerd en behaalde Kom een schijf winst. De verbou wereerdheid was op beide gezichten te lezen, waama ze de partij maar voor remise hielden. Na ongeveer de helft van de competitie te hebben gespeeld volgt hieronder de tussen stand, bijgewerkt tot en met 15 december 2003. Afdeling 1: H. Visbeen7 -14 B. Visbeen8 -14 J. Looij8 - 12 A. het Jonk9 -12 C. Visbeen8 -11 A. Doom8 -11 W. Doorduin6 - 9 H. Zoon4 - 5 B. van der Spaan8 - 5 T. Goedegebuur8 - 2 AfdeUng 2: Evelien Visbeen9 -18 B. Grootenboer8 - 17 P. Kom8 -17 J. Non9 -10 A. Visbeen8 -12 H. van Heukelen8 -10 T. de Geus9 - 5 H. de Geus8 - 4 L. Steketee7 -1

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 13