De 'meule van Meijer' hééft de wind weer in de zeilen STUNTVERKOOP O 'Sprookjesachtige dagen' in Middeliiarnis... Plaatse kinderopvang officieel geopend SMEIIZSH Korting i Veero op internet EIIAIIDBf-itlEUWS Heren 3 Intermezzo gaat ongeslagen de winterstop in Kerstconcert Vrouwen- l(oor Tres Animé' Voorlichtingsavond VMBO-leerlingen De stuntverkoop gaat nog steeds door! Op alle dozen die in de winkel staan opgesteld En alle overige schoenen Ro Team Ws Pn 1 Intermezzo 1 9 32 2 3 Volley Voorn 1 Yuml 8 8 17 19 4 5 6 Spivo 1 6 Rijnmond 1 Kwiek 1 12 8 7 8 4 PAGINA 6 DINSDAG 16 DECEMBER 2003 SOMMELSDIJK - Door het lichten van de vang heeft gedeputeerde E. van Heijningen zaterdag de gerestaureer de molen 'De Korenbloem' in Som- melsdijk officieel in gebruik genomen. Dat gebeurde onder barre, herfstach- tige omstandigheden, maar het feeste lijke karakter van de bijeenkomst was er niet minder om. De korenmolen uit 1705 - de oudste molen op Goeree- Overflakkee - is weer geheel maal- vaardig. Wat de Stichting tot Behoud der Molens op Goeree-Overflakkee - de eigenaar van De Korenbloem - nog rest, is het rondbreien van de derde en laatste fase van de restauratie. Als alles volgens planning verloopt, zou die volgend jaar moeten plaatsvinden. De geschiedenis van De Korenbloem gaat terug tot 22 december 1704. Toen verleende ambachtsheer Francois van Aerssen de plaatselijke molenaar, Aren Arentszoon Korvijnck, concessie tot het stichten van een nieuwe stenen korenmolen ten behoeve van bakkers en burgers. Een nieuwe molen bou wen was nodig omdat de vorige molen, een houten exemplaar, in december 1703 door een stormwind ernstig was verzwakt. De Korenbloem, een ronde stellingmolen, werd deels opgebouwd met materialen van die oude molen. Dat De Korenbloem bekendheid geniet als de 'meule van Meijer' heeft het bouwwerk aan de Westdijk te danken aan de drie mole naars met die naam, die er vanaf 1920 actief waren. "Het geslacht Meijer oefende sinds 300 jaar het molenaarbedrijf uit in Sint Phi- lipsland en vertrok ruim tachtig jaar geleden naar hier", vertelde voorzitter L. Vroeginde- weij van de Molenstichting tijdens zijn speech in gebouw De Doele. "We zijn blij dat mevrouw Meijer en haar zoon Jan van daag hier aanwezig kunnen zijn." Romp en gevlucht In 1973 kwam de molen in handen van de gemeente Middelharnis, die in de jaren 1975-1977 overging tot gedeeltelijke restau ratie. Met name de romp en het gevlucht werden onder handen genomen. Nadat de molen van Sommelsdijk in 1988 in eigen dom kwam van de Molenstichting, die thans met behulp van vrijwillige molenaars elf eilandelijke molens aan het draaien houdt. volgde in 1997 de eerste fase van de volgen de restauratie. Die bestond uit het vernieu wen of repareren van het dakbeschot, wind- peluw, voorkeuvelens, penbalk, korte en lange spruit, lange schoor, staartbalk, krui- rad, buitenroede, wat vloerbalken en nog een stuk of wat kleinere zaken. De kosten van die operatie waren 117.000 euro. De tweede fase, dit jaar uitgevoerd door molenmaker Herrewijnen uit Spijkenisse, bestond uit het maalvaardig maken van De Korenbloem. Voor 105.000 euro werden de twee koppels maalstenen hersteld, een nieuw koppel kunststenen geplaatst en de régulateur, mengketel, meelpijpen, meelkui- pen en bloem- of meelbuil hersteld. "Bijna alle onderdelen uit de molen zijn uit elkaar geweest en daar waar nodig gerepareerd of vervangen", aldus Vroegindeweij. "Molen- makerij Herrewijnen had de opdracht om De Korenbloem weer zo te laten functioneren als toen de gebroeders Meijer hun maaibe drijf uitoefenden. En Herrewijnen en zijn mensen zijn daar zeker in geslaagd." De Molenstichting kon de kosten ophoesten dankzij subsidies van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg en de provincie, en dank zij giften van onder meer de serviceclubs op Goeree-Overflakkee, de Rabobanken op het eiland en het Prins Bernhard Cuhuurfonds. Bijzondere motor Na de fasen 1 en 2 volgt noodgedwongen fase 3. Vroegindeweij kondigde de werk zaamheden in die laatste fase zaterdag reeds aan: "Het herstel van het voegwerk van de romp, dat er niet goed uitziet, en - wat u niet kunt zien, maar wat wel moet gebeuren - het verbeteren van de fundering." Maar dat is niet het enige. De Molenstichting wil ook proberen een bijzondere motor terug te halen naar de Sommelsdijkse molen. "Een bijzon derheid van De Korenbloem was dat er in 1912, door de toenmalige eigenaar Land heer, een 25 pk motor in is geplaatst, een motor van het merk Brons, gefabriceerd in 1908. Een heel bijzondere motor. In 1978 is deze eruit gehaald, gelukkig behouden voor sloop, maar wel verkocht aan het Motormu seum in Zwolle, dat niet meer functioneert. Deze motor willen wij proberen terug te halen naar Sommelsdijk." Volgens de voorzitter van de Molenstichting zal fase 3 ongeveer 77.000 euro moeten kos ten. De stichting heeft nog 32.000 euro beschikbaar, waardoor er momenteel dus nog een tekort is van 45.000 euro. "U sm begrijpt het ai!", sprak Vroegindeweij. "Want het is vanmorgen hier de plaats en de tijd om dit aan u, subsidiegevers en sponsors voor te leggen. Wij verzoeken de gemeente Middelharnis, de Rijksdienst voor de Monu mentenzorg en de provincie om te kijken of er nog wat beschikbaar gesteld kan worden, zodat wij de derde fase ook uit kunnen voe ren. Overigens zijn natuurlijk ook nieuwe sponsors van harte welkom." Vruchtbare aarde Bij gedeputeerde en leerUng-molenaar Van Heijningen viel de oproep van de Molen stichting in vruchtbare aarde, zo leek het. Hij prees het werk van de stichting en het belang van het instandhouden van onder meer molens om het saamhorigheidsgevoel in de gemeenschap te bevorderen én het toerisme een extra impuls te geven. Van Heijningen meldde dat Provinciale Staten 2 miljoen euro beschikbaar had gesteld voor monumenten en - onder goedkeurend gemompel vanuit de zaal - zich sterk wil maken voor het genereren van 20 procent subsidie ten behoeve van de finale restaura tiefase van De Korenbloem. "Ik verwacht van anderen dat zij soortgelijke stappen zul len zetten", aldus gedeputeerde Van Heij ningen, die zijn oproep extra kracht gaf door zijn zorg uit te spreken over de aange kondigde veranderingen in de rijkssubsidië ring. "De eerste berichten zijn uitermate zorgwekkend. Het lijkt erop dat de monu menten in de steek worden gelaten." De zorgen van Van Heijningen werden zaterdag gedeeld door onder meer de heer Endedijk van Vereniging de Hollandse Molen en Vroegindeweij zelf, die grote reparaties op het programma heeft staan van onder meer de molens te Stellendam, Ouddorp en Den Bommel. In dankbaarheid Maar zaterdag overheerste toch het feestge voel. Iedereen was blij dat De Korenbloem weer de wind in de zeilen heeft. Zo ook J. Dambruin, de voormalige molenaar van de inmiddels gesloopte molen De Dankbaar heid in Middelharnis. "Ik ben hier in dank baarheid. De 'meule van Meijer' draait weer", zei hij, vlak voordat het hele gezel schap zich van De Doele naar de Westdijk spoedde om daar, in wind en regen, de wie ken van de Sommelsdijkse molen voor het eerst weer aan het werk te zetten. Steeds meer bedrijven en instellingen gaan zich op het pad van de digitale informatieverstrekking begeven. Een website is inmiers een uitstekende manier om mensen eenvoudig, snel en 24 uur per dag van informatie te voorzien. Sinds kort is ook de Veero (Vereniging voor Eigenaren en/of Exploitanten van Recreatieterreinen te Ouddorp aan Zee) in het bezit gekomen van een eigen website: www.veero.info. De website biedt nut tige informatie \/oor alle recreatieondememers op de Kop van Ooeree, maar zeker net zo goed voor alle geïntf sseerden in de recreatiesector. Op de website !t u actuele berichtgeving over ontwikkelingCi nieuws in de recreatiesector, zowel lokaal, inciaal als landelijk nieuws. Persberichten, r.i.iar ook actueel (Veero)nieuws evenals nieuws van VVV Ouddorp kunt u op deze website vinden. Tevens zijn er talloze 'dos siers' te vinden waarin u uitgebreide informatie kunt vinden over actuele zaken zoals bijvoor beeld de HAP, WOZ, de Tweede Maasvlakte, veiligheid, permanente bewoning en nog vee) meer. In deze dossiers vindt u niet alleen uitleg over de problematiek, ook kunt u er oudere pers berichten of berichtgeving op na slaan. Indien u helemaal op de hoogte wilt blijven van het laatste actuele nieuws, dan kunt u zich ook aanmelden voor de gratis digitale Veero-nieuws- brief, waarmee u op de hoogte gehouden kunt worden van het laatste nieuws. Wilt u als instan tie een bijdrage leveren aan de informatievoor ziening of wilt u meer informatie? Kijk op www.veero.info of neem contact op met info@veero.info. Jongens D Kampioen! Heren 3 van volleybalvereniging 'Intermez zo' heeft ook de laatste wedstrijd voor de winterstop zijn ongeslagen status weten te behouden. Goed spel van de nieuwe aanwin sten, Martin van de Boogert(debutant) en Michel van Oostenbruggeftweede wed strijd), tegen Spivo 4 gaf de 1 -3 overwinning extra glans. Aan het begin van de eerste set werd een voorsprong gepakt die niet meer werd weg gegeven. In de tweede set zorgden een serie passfouten voor een achterstand. Speler/coach Eelco van Lenten wist echter tijdig de organisatie weer op orde te bren gen, zodat Maurice Everaers met een ace Intermezzo de setwinstkon brengen. In de derde set spande het er om. Spivo wist snel Intermezzo op een achterstand te zetten maar de thuisploeg wist niet of het kon vol houden, want in blokkerend opzicht had Intermezzo in Christiaan Hoogmoed een las tig te passeren tegenstander. Toch was Spivo eerder bij de 25 en won deze set. Het setver- Ues bracht Intermezzo weer bij de les. Inter mezzo zette alles op alles in de vierde set. Spelverdeler Marco Krijgsman wist uitblin ker Gert van Nieuwaal goed te vinden, zodat die keer op keer onhoudbare ballen kon slaan. De ballen die nog terug kwamen wer den opgevangen door de solide verdediger WiUiam Fraanje. De vierde set eindigde vrij gemakkelijk in een 13-25, waarmee Inter mezzo 3 zich in de top nestelt van de vierde klasse A. Het team staat vierde, maar wil het echt doorstoten (het verschil met de nummer 1, Holy 3, beslaat negen punten) dan dienen de mannen van Eelco van Lenten meer 4-0 overwinningen te halen. Jongens D bestaan de uit Justin Arendsman, Mare Bal, Boaz Izelaar, Frank Mastenbroek, Rijk Verkerk en Matthijs Versaevel wisten mede dankzij een klinkende 0-4 overwinning op Spivo in Spij kenisse het kampioenschap overtuigend weer binnen te halen. Onderstaand de eind stand van Jongens D poule A. Het Heren recreantenteam van Intermezzo had weinig moeite met het Zuidlandse Set- point. In thuishaven de Gooye te Dirksland werd het jonge team verslagen met 3-1. Alleen in de derde set lukte het niet. De inbreng van routinier Wim Versaevel in de vierde set bracht weer rust in het team en de wedstrijdoverwinning. Intermezzo houdt een korte winterslaap. 2 januari komt de ver eniging weer bijelkaar. 2004 wordt dan van af 19.30 uur in gebruik genomen met een mix toumooi voor de heren en dames van zowel de regulier-als de recreanten afdeling van Intermezzo, tevens zal meisjes A hier aan deel nemen. 10 januari vangt de compe titie weer aan met thuiswedstrijden. Het heren recranten team heeft op 7 januari de kraker in Numansdorp tegen Apollo. Onder staand de uitslagen. Op vrijdag 19 en zaterdag 20 decem ber a.s. vindt, in de showrooms van Opeldealer Knöps te Sommelsdijk de eerste editie van de 'Sprookjesachti ge dagen' plaats. Een viertal onder nemers, te weten Opeldealer Knöps B.V., Joh. de Heer Muziekinstrumen ten, Fabert Compleet Wonen Sla pen en Naaimachinehandel Vlieto, nemen u mee naar een sfeervolle omgeving, waar de kwaliteit van hun producten is gerelateerd aan een prijsverhouding waar u letterlijk alleen maar van kunt dromen. Bovendien ontvangt u bij aanschaf; uit de door de ondernemers geselec teerde aanbiedingen, twee toegangs bewijzen voor de 'Winter Efteling' in Kaatsheuvel geheel gratis. Dromen Droomt u van een auto die niets te verber gen heeft? Dan bent u bij uw regionale Opeldealer aan het juiste adres. Tijdens de Sprookjesachtige dagen hanteert Opel dealer Knöps op een ruime selectie gebruik te auto's een minimale inruilwaarde van 1.250,=. Indien u niet meteen wilt beslissen, maar er eerst nog een 'nachtje over wilt sla pen' kunt u dit het beste doen op één van de slaapsystemen van Fabert Compleet Wonen Slapen uit Oude-Tonge. "Tijdens de showdagen introduceren wij het aller nieuwste M Line Box Slaapsysteem", zeg gen de heren Fabert. Een systeem met tal rijke keuzemogelijkheden en dat alles van een uiterst hoge kwaliteit. "Het aantal stij len is ronduit verrassend, en dat alles inclu sief 10 jaar garantie". Sfeervol Tijdens de showdagen kunt u zich naar een sfeervolle droomwereld laten vervoeren door de muzikale klanken van de toetsenis ten van Joh. de Heer. Als primeur showt Joh. de Heer Muziekinstrumenten (met ves tigingen in Rotterdam, Sliedrecht, Goes en Boskoop) u het allernieuwste Technics sx- KN7000 digitale keyboard. "Om alle moge lijkheden aan de bezoekers te tonen, wordt het instrumenten bespeeld door een topde- monstrateur van Technics zelf', zegt direc teur Slager van Joh. de Heer. "Tevens han teren wij tijdens de showdagen scherpe kerstprijzen op diverse instrumenten en zijn er leuke cadeaus voorhanden". Ook de nieuwste Husqvama naai- en boorduurma- chines vinden hun weg naar de Sprookjes achtige dagen. Naaimachinehandel Vlieto uit Ooltgensplaat introduceert type 730. "Een prachtsysteem", zegt de heer van Vliet van deze onderneming. "Compleet met draadinstekers, een volautomatisch knoops gat- en een gebruiksvriendelijk inrijg- en spoelsysteem". Tevens diverse aanbiedin gen op de bekende naai-, borduur- en lock- machines. De Sprookjesachtige dagen in Middelhar nis. Een 'kwaliteitsshow' die u niet mag missen. De show is geopend op vrijdag 19 december a.s. van 10.00 tot 22.00 uur en op zaterdag 20 december van 10.00 tot 18.00 uur en vindt plaats in de showrooms van Opeldealer Knöps, Langeweg 113 te Sommelsdijk. Voor meer info kunt u kijken op website www.knopsbv.nl. Op donderdag 18 december a.s. geeft het vrouwenkoor 'Tres Animé' een kerstconcert in de N.H. Kerk te Nieuwenhoom. Aan dit concert werken mee het Mannen koor 'Ons Koor' uit Sommelsdijk en pianist/ organist Arjen Leistra. Dit alles staat onder leiding van dirigent Willem Chr. Meyboom. Aanvang concert 20.00 uur. Kerk open 19.30 uur. Kaarten kosten 5,00. U wordt van harte uitgenodigd om naar dit mooie kerstconcert te komen luisteren. Heren Recrea - Setpoint3-1 Spivo 2 - Heren 1 3-1 SDC 3 - Heren 22-2 Spivo 4 - Heren 31-3 Spivo 2 - Dames 3-1 Fusion 5 - Dames 22-2 Spivo 1 - Jongens Al 4-0 Spivo 1 - Jongens Dl 0-4 Schovoc 1 - Meisjes Al n - u Rowi 1 - Meisjes BI 1-3 Capelle 1 - Meisjes Cl n - b Spivo 1 - Meisjes C2 3-1 De decanen van de scholen voor VMBO (CSG Prins Maurits, Technische School, Groene Schoon en Regionale Scholenge meenschap) van Goeree-Overflakkee orga niseren de jaarlijkse voorlichtingsavond over vervolgopleidingen op maandag 12 januari 2004 in het nieuwe gebouw van de RGO aan de Julianaweg 54 te Middelharnis. Alle derde- en/of vierdejaarsleerlingen en hun ouders (ongeveer 1200 personene!) kun nen deze avond tijdens een drietal voorlich- tingsrondes kennis nemen van zo'n veertig tal vervolgopleidingen/studierichtingen: administratie, bouwkunde, brood en banket, grafisch onderwijs, laboratoriumonderwijs, motorvoertuigentechniek, plantenteelt, sport en bewegen, toerisme, verpleegkunde, etc, etc. De voorlichters van de regionale opleidings centra zullen ingaan op vragen over toela tingseisen, kosten, opbouw van de oplei ding, huiswerkbelasting, specialisaties, doorstroommogelijkheden en beroepsper spectieven. Ook is er een informatiestand van Connexxion. De eerste voorlichtingsronde vangt aan om 19.15 uur. De heer Jongepier heeft zojuist, samen met Luc, Femke en Jip, 't VoorVi'arend Scheepje geopend. Kinderopvang 't Voortvarend Scheepje in Ooltgensplaat werd zaterdag 13 december officieel geopend door de heer André Jongepier, directeur van Rabobank Flakkee Oost. Jongepier werd daarbij geassisteerd door Luc, Femke en Jip, die iedere week met veel plezier bij 't Voortvarend scheepje komen spelen. In de zomer van 2000 werd de eerste vestiging van 't Voortvarend Scheepje geopend in Rotterdam en is inmiddels uitgegroeid tot drie groepen dagopvang en twee groepen buitenschoolse opvang. Angela van Hetten (eigenaresse) kwam samen met Ria Jongejan (hoofd) op het idee om in de gemeente Oostflakkee een tweede ves tiging te gaan starten. Het voormaUge pand van Rabobank aan de lan geweg kwam te koop te staan en beide dames waren meteen verliefd op deze locatie, 't Was immers een uitgelezen pand met vele moge lijkheden! De plannen waren snel gemaakt en toen kon er flink aan de slag worden gegaan met allerlei aanpassingen aan het gebouw. Nu 't eenmaal klaar is, is het resultaat dan ook prachtig! Bij binnenkomst is er een mooie speelbal, mét de boot van 't Voortvarend Scheepje, en een prachtige muurschildering met allerlei Disney figuren. Verder is er ruimte voor een babygroep, een peutergroep, een verticale groep (O tot 4 jarige) en een buitenschoolse groep. Alle groepen zijn gezellig met vrolijke kleuren en op een kindvriendelijke manier ingericht. Ook heeft 't Voortvarend scheepje een grote buitenspeelplaats, waar de kinde ren al hun energie op kwijt kunnen. Medio februari zal een tweede groep worden geopend; ook zijn er al enkele kinderen die gebruik maken van de buitenschoolse opvang. ~t Voortvarend scheepje vaart vrolijk voort met een gezellige en volle kinderopvang in Ooltgens plaat. Heeft u belangstelling en wilt u informatie of een kijkje komen nemen, dan kunt u contact opnemen met Kinderopvang 't Voortva rend Scheepje: Ria Jongejan hoofd kinderopvang), Langeweg 27, 3257 KC Ooltgensplaat, tel.: 0187 639300.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 6