Ballonnenwedstrijd voor prinses Loura Hamelink, de 'Amalia' van Goeree-Overflakkee! "Zwaar weer op komst voor visserij" soloconcert Kerstconcert Laatste kans Louis van Dijk Kerstconcert iVlannenkoor 'Ons Koor' Burgemeester C. Sinke: Grondprijs Bedrijventerrein- Nu ook gemeentegids op de website Vuurwerk, nood en hulpverlening Kerstnachtdienst in Stellendam chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Korteweg loopt fors op Vieringen rond Kerstfeest in de Gereformeerde Kerk van Ooitgensplaat Uw woning of bedrijfspand verkopen? Burgemeester op kraamvisite: Herv. Kerk Sommelsdijk Dinsdag 16 december 2003 BIBLIOTa>\ 76e jaargang nr. 7265 De heer J. Goemaat van de Christen- Unie sprak tijdens de raadsvergade ring in Goedereede zijn zorg uit over de gestegen prijs per vierkante meter in het te ontwikkelen Bedrijventer rein aan de Korteweg bij Stellendam. Goemaat vergeleek de huidige grondprijs van 102 euro per vierkante meter met de grondprijs van 2000 toen was 52 euro de prijs per vierkante meter Korteweg. Hij vond dat er veel te lang is onderhandeld met een grondeigenaar. En door die lange tijd steeg de grondprijs zodanig dat er al een 120.000 euro per jaar renteverlies wordt geleden. Als al de grond uitgegeven wordt zal het Bedrijventerrein pas na tien jaar kostendekkend zijn. Goemaat vroeg ook hoe het staat met de uitgifte van de grond op het Bedrijventer rein. Wethouder A.C. Lokker erkende "dat het is gelopen zoals het gelopen is. Het zijn moei lijke en lange onderhandelingen geweest. Als iedereen zich aan de afspraken had gehouden had dit korter gekund". Hij weet de dat de belangstellenden vanaf het begin inmiddels elders zijn voorzien. Toch ziet hij wel lichtpuntjes omdat hij met vier gegadigden in gesprek is. Als er dan tot grondaankoop wordt overgegaan "kan de renteteller al vlug in bedwang worden gehouden". Lokker hoopt dat dit op korte termijn al verwezenlijk kan worden. Wel verklaarde hij dat de gemeente nog niet veel kan doen om dat de vaststelling van het bestemmingsplan nog niet onherroepe lijk is vastgesteld door de provincie. VVD'er Van der Meer adviseerde de gemeente om wel wat doortastender te onderhandelen. "Geef maar opties uit óp kavels, want straks springen er weer een paar vissen uit de vijver! Het kost de belas tingbetaler wel 11.000 euro per maand" waarschuwde Van der Meer. Als u dit jaar nog naar een uniek concert van Louis van Dijk op Flakkee wilt, dan bent u morgenavond van harte uitgeno digd in 't Prieel te Sommelsdijk. Louis van Dijk zal dan een soloconcert geven voor jong en oud. De bekende pianist zal een programma naar eigen keuze ten gehore brengen, maar ook verzoeknummers komen aan bod. De avond begint om 20.00 uur.kaarten kosten 15 en zijn nog te reserveren via telefoonnummer 0187- 605175 of verkrijgbaar in de zaal. Op maandag 22 december a.s. geeft het man nenkoor weer haar traditionele kerstconcert. Dit keer in de Exoduskerk te Sommelsdijk. De traditie van de laatste jaren om te concer teren in de Katholieke Kerk aan de Lange- weg is doorbroken, omdat de trouwe luiste raars in grotere getale kwamen dan de kerk kon bergen, en dat geeft problemen met de veiligheid. Ook in de opzet van het concert is "een wijziging doorgevoerd. Meestal trad 'Ons Koor' op met een 'collega-koor', maar de meeste bezoekers vonden dan het aandeel van het mannenkoor te beperkt. Het gehele concert wordt nu dan ook door het mannen koor gezongen, met twee instrumentale blokjes van het blokfluit-ensemble 'Cunan- do' o.l.v. Elly Bakker. Dit ensemble was al eerder succesvol aanwezig bij één van de kerstconcerten van het mannenkoor. 'Ons Koor' zal een mengeling van kerstmu- ziek laten klinken o.l.v. van hun enthousias te dirigent Willem Chr. Meyboom, die zelf speciaal voor 'Ons Koor' enkele populaire, typisch Engelse kerstmuzieknummers heeft bewerkt voor een maiuienkoorbezetting. Ook enkele liederen met samenzang staan op het progamma. Het mannenkoor hoopt weer vele toehoor ders te mogen begroeten op maandag 22 december in de Exoduskerk aan de Dorps weg te Sommelsdijk. De aanvang is 20.00 uur; de toegang is gratis, evenals een heerlijk kopje koffie of thee in de pauze. Tijdens verschillende diensten wordt er in de Gereformeerde Kerk van Ooitgensplaat de geboorte van de Heere Jezus gevierd. Aller eerst wordt op 24 december weer de jaarlijk se kerstnachtdienst gehouden. De dienst begint om 21.30 uur. Er is vooral veel ruim te voor samenzang, het Jongerenkoor Jeho- su? zal haar medewerking verlenen en er zal een korte meditatie worden gehouden. Zo als gewend wordt er ook weer gecollecteerd voor een speciaal doel; dit jaar is gekozen voor leermiddelen en meubels voor een schooltje in het dorpje Fiscut op het platte land van Roemenië. Op eerste Kerstdag is er 's morgens om 9,30 uur een speciale dienst voor de kinderen. Alle kinderen van de kin- demevendienst zullen hun medewerking verlenen in de dienst en omdat ook de ver kondiging is afgestemd op de kinderen hoopt men met jong en oud een fijne viering te hebben. In de middagdienst van 15.30 uur zal de liturgie zijn opgebouwd uit samen zang en declamatie en ook hier zal een korte meditatie worden gehouden. Iedereen is van harte welkom de diensten bij te wonen in het kerkgebouw aan de Zuid Achterweg. Ook als u niet (meer) gewend bent een kerkdienst te bezoeken mag u zich zeker welkom weten. Makelaarskantoor Tamboer beëdigd makelaar/laxaleur. lid NVM 0187-4765.'ï5 DIRKSLAND - Afgelopen week werd in de gemeente Dirksland de nieuwe gemeente- gids huis-aan-huis bezorgd. De gids heeft een totaal nieuwe opzet en lay-out gekregen. Het gemeentebestuur spreekt de wens uit dat door die nieuwe opzet de gids nog beter aan de gebmikerswensen zal voldoen. Vanaf heden heeft de gemeente Dirksland nu ook de gemeentegids digitaal beschikbaar op haar website http://www.dirksland.nl. De gids is vervaardigd en wordt onderhou den door de uitgever van de papieren gemeentegids Wegener Suurland uit Eind hoven. Dit bedrijf zorgt er ook voor dat vier maal per jaar de gids van nieuwe gegevens wordt voorzien. Op de pagina's van de digi tale gemeentegids is daarvoor een formulier beschikbaar waarmee bestaande gegevens kunnen worden gewijzigd en nieuwe gege vens kunnen worden aangereikt. Dit formu lier kan rechtstreeks, digitaal, worden ver zonden naar Wegener Suurland. Uiteraard blijft ook de papieren gemeente gids beschikbaar. Die is altijd verlmjgbaar in het gemeentehuis en wordt op aanvraag gra tis toegezonden. Ook hierin is een mutatie formulier opgenomen. Met elkaar leven we in de laatste weken van december 2003. Binnenkort hopen we met elkaar weer oud en nieuw te vieren. En zoals we eigenlijk gewend zijn, zal er ook weer veel vuurwerk bij de jaarswisseling worden afgestoken. Veel jonge en oudere mensen zullen vuurwerk gaan kopen of hebben het al gekocht. Een ieder zal er ook wel plezier aan beleven om het allemaal af te steken. Als we echter het totale bedrag straks weer zullen horen, dat aan de totale hoeveelheid vuurwerk is uitgegeven, en we zetten daarte genover de enorme nood in de wereld, en zeker van de vervolgde christenen in zoveel landen, zouden we dan niet een klein bedrag voor hulpverlening apart kunnen zetten? Daarom roept de Stichting De Ondergrond se Kerk (SDOK) te Gorinchem iedereen, jong en oud op, om een kleine gift te storten op bankrekeningnummer 38.52.87.445 t.n.v. Stichting De Ondergrondse Kerk te Gorin chem o.v.v. 'waar meest nodig'. De SDOK hoopt dan met deze financiën een extra actie te kunnen doen om de nood te kunnen leni gen. Van harte aanbevolen! Voor inlichtingen kunt u altijd bellen met de heer Kruithof, hoofd voorlichting en fonds werving van de SDOK, tel.: 0183-561186 of 0651-125621. SOMMELSDIJK - Nee, ze weten van eikaars bestaan nog niet af. En het is niet onwaarschijnlijk dat de één nooit te weten komt dat de ander bestaat - al zal dat andersom wél het geval zijn, als in beider leven alles voorspoedig blijft gaan. We hebben het over het jongste prinsesje van Neder land, Amalia, én over de kleine Loura, het jongste dochter tje van Max en Linda Hamelink te Sommelsdijk. Wat die twee met elkaar te maken hebben? Ach, feitelijk niets natuurlijk. Maar zo doen wij dat nu eenmaal in Nederland. Als bin nen het Huis van Oranje een belangwekkende gebeurtenis centraal staat waarnaar heel Nederland verwachtingsvol heeft uitgezien, dan geeft dat er een speciaal tintje aan als op dezelfde dag een zelfde gebeurtenis plaatsvindt bij niet-koninklijke burgers in het land. En was de aanstaande geboorte van de baby van Willem-AIexander en Maxima zo'n belangwekkende gebeurtenis, dit gold ook de aan staande gezinsuitbreiding van het gezin Hamelink-Kalle. En toen gebeurde 't.In de vroege morgen van zondag 7 december werd in het ziekenhuis van Dirksland eerst Loura Anna Hamelink geboren, in de latere middaguren gevolgd door... de Koninklijke geboorte in Den Haag! En zo kreeg de feestelijke gebeurtenis in het gezin van Max, Linda, Juliet (4 1/2) en Mamix (2) Hamelink nóg een beetje Gezellig aan het kraambed; v.l.n.r.: kraamverzorgster Maartje, burgemees ter De Vries met Loura, Max met Mamix en Linda met Juliet. extra glans. Én.op Goeree-Overflakkee was Loura de enige baby die óók op 7 december werd geboren. Reden genoeg, zo vond ook de burgemeester De Vries van de gemeente Middelhamis, om voor deze nieuwe inwoonster van 'haar' gemeente iets speciaals te doen. Afge lopen vrijdagmorgen toog ze dan ook naar het woonhuis van de Hamelinkjes, waar de vlag nog uithing, om de gelukkige ouders een fraai bloemstuk te overhandigen; voor de kleine Loura bracht ze een knuffel mee en een rammelaar, met daarop - toepasselijk - een kroontje afgebeeld. Ook de verpakking was geheel in stijl: oranje pakpapier met roodwitblauw lint. Maar op haar beurt had ook kraam verzorgster Maartje - zus van moeder Linda en dus tante van de klei ne Loura - d'r beste beentje voorgezet om alles in stijl te houden: beschuit met oranje muisjes had ze klaargemaakt, feestelijk gevolgd door een dienblad met champagne! Proost. Trouwens, was 't tante Maartje die tijdens de kraamdagen moeder en kind verzorgde, bij Loura's geboorte was het tante Geertje - schoonzus van Max en Lin da - die assisteerde; ja, zo gaat dat altijd bij de zussen Kalle. De bevalling verliep zeer voorspoedig en ook nu maken moeder en kind het goed. Dat laat ook de foto wel zien. SOMMELSDIJK - Ook de 'School met de Bijbel' in Sommelsdijk heeft de geboorte van prinses Catharina-Amalia op feestelijke wijze gevierd, 's Maandags hing de driekleur te wapperen en had de oudercommissie voor een traktatie gezorgd in de vorm van lange vingers, bestreken met oranje muisjes. Hoogtepunt echter vormde afgelopen donderdagmorgen, toen omstreeks kwart voor twaalf zo'n 270 kin deren aan de Sperwer oranje ballonnen oplieten met daaraan een kaartje met naam en adres. Er stond een straffe wind zodat de balloimen snel het wijde luchtruim kozen. Tot ieders grote verassing ging 's middags rond twee uur de telefoon op school. Een mevrouw uit Delft had de ballon van Tim van Dijk uit groep twee in haar boom hangen! En wie weet, is er wel een ballon in Wassenaar beland...! In een memo aan de gemeenteraad van Goedereede heeft portefeuille houder 'Visserij' burgemeester C. Sinke uitleg gegeven over de stand van zaken met betrekking tot de aange kondigde vangstbeperkingen voor de visserij. Sinke verzekert de raadsleden in het memo dat de adviezen die door de biologen aan de Visserijraad - dat zijn de visserijministers van EU-landen - zijn gegeven tot verbijste ring heeft geleid. "De voorgestelde reductie van 40% van de scholvangst (die sinds 1999 al 28% heeft ingeleverd), daaraan gekoppeld een zware reductie van de tongvangst (die ook al eerder zwaar heeft ingeleverd) i.v.m. de gemengde visserij en een verdere vermin dering van de kabeljauwvangst, die vorige jaar al meer dan gehalveerd was, mogen zonder enige overdrijving desastreus heten. Het zijn adviezen die hun weerga niet ken nen", aldus het memo. Volgens Sinke is er zwaar weer óp komst voor de visserij. Platform Visserij gemeenten Als portefeuillehouder Visserij neemt Sinke al enkele jaren deel aan het opgerichte Plat form Visserijgemeenten. In de loop van november heeft dit platform zich, namens alle deelnemende gemeenten, per brief gericht tot de Vaste Kamercoimnissie en tot de Minister. In die briefis aangegeven dat nu al ruim tien jaar op grond van beoogd herstel van het paaibestand door de vissers is ingeleverd en dat met de nu voorliggende adviezen letter lijk en figuurlijk een nekslag wordt uitge deeld aan de ondernemers in de visserij en visverwerkende industrie. Op basis van de LEI-cijfers is aangegeven dat vele bedrijven al in 2002 onder de nullijn opereerden. Betoogd is dat het toch niet zo kan zijn dat de beleidsmakers nu overgaan tot het geven van de laatste duw voor het beëindigen van de Noordzeevisserij en aanverwante bedrijven. Aangegeven is dat gevreesd wordt voor zeer ernstige gevolgen voor zeer belangrijke vis serijgemeenschappen (als Urk en Goederee de). Het platform heeft minister Veerman van Landbouw en in zijn kielzog parlemen tariërs in Den Haag en Brussel opgeroepen zich tot het uiterste in te zetten voor vissers en hen gevraag mede-verantwoordelijkheid te nemen voor het behoud van de visserij sector. De Kerngroep uit het Platform Visserijge meenten, bestaande uit burgemeester Sinke, zijn collega's Schutte van Urk en Verbree van Reimerswaal, is op 26 november in Bunnik bijeengeweest om zich te beraden over verdere acties. Afgesproken is een maximale inzet te plegen richting Kamer- conmiissie en Minister, voordat laatstge noemde als deelnemers aan de beslissende Visserijraad op 17 december naar Brussel afreist. Op donderdag 4 december is het Platform naar Den Haag geweest voor overleg met de Vaste Kamercommissie voor LNV. De actu ele problematiek is door Sinke, Schutte en wethouder Bais van Den Helder in afzonder lijke bijdragen voor het voetlicht gebracht. Tijdens die bijeenkomst is er gewezen op de inconsistentie en de enorme gevolgen die op de visserijgemeenten afkomen, wanneer wordt ingestemd met de voorgestelde kortin gen op de TAC's. Zeer betrokken Het bleek dat in de 'zeer betrokken discus sie' ook de Kamerleden 'worstelen' met de biologische adviezen. "De realiteit is echter dat men daaraan niet zomaar aan voorbij kan gaan. Het belang van de visserijsector voor de verschillende visserijgemeenten is hen wel duidelijk. Ze hebben dan ook begrip getoond voor onze positie en de grote zorg Op 19 december a.s. om 20.00 uur wordt in de Ned. Herv. Kerk van Sommelsdijk een koor- en ook samenzangavond gehouden door de Exodus Cantorij uit Sommelsdijk en het Christelijk Gemengd Koor Song of Praise onder leiding van Reinata Heemskerk. Verdere medewerkenden zijn: Carla Martens (sopraan), Jannie v. d. Velden (sopraan), Diana Abspoel (hobo), Veronique Streevelaar (dwarsfluit), Jan Teeuw (orgel) en Matthijs Mijnders (piano). De entree tot dit concert is vrij. Op woensdag 24 december wordt er in de Gereformeerde Kerk van Stellendam een kerstnachtdienst gehouden. Er wordt dan het Kerstfeest gevierd: Het feest van Gods hef- de. In deze dienst zal Ds. H. Mast uit Vlaar- dingen voorgaan, medewerking zal worden verleent door de Praiseband eXalt en orga nist Dhr. B. van Beek. Aanvang dienst 22.15 uur, door open 21.45 uur. die wij hebben uitgesproken. Eén fractie zei dat de Rijksoverheid de Gemeenten niet in de kou mag laten staan bij ingrijpende besluitvorming, maar ook maatregelen moet treffen voor de sociaal-economische gevol gen", aldus het memo van Sinke. Vandaag, dinsdag 16 december wordt de Kerngroep alsnog bij de Minister verwacht. Hij heeft een uur vrijgemaakt in zijn agenda voordat hij afreist naar Brussel, om de argu menten van het Platform nog eens aan te horen "en naar wij hopen daardoor extra gemotiveerd, zich de volgende dag in het overleg in de Visserijraad in Brussel te bege ven. En dan is het afwachten, want meer kunnen we dan niet doen. Het blijft dus ongemeen spaimend en bedreigend", aldus Sinke.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 1