RMUl meer aandacht voor oudere werknemer 1 mmia Nieuws Wisser Visser mm m mm-mimmmMË m mmw uit de kerken Wetjes en Weetjes Gokken De eigenwoningregeling verder verduidelijkt Woningcorporaties houden zich aan regels EIIAUDBI-raEUWS BOEEDï-EIJ HET BEURTVEER Ophalen oud papier IVIelissant 'Een verantwoorde balans' is het the ma van de nota Arbeidsvoorwaarden beleid 2004 van de Reformatorisch Maatschappelijke Unie (RMU). De nota werd afgelopen dinsdag gepre senteerd in perscentrum Nieuwspoort te Den Haag. Na de overhandiging aan dr. H.H.F. Wijffels (voorzitter van de SER) volgde een forumdiscussie met medewerking van dr. H.H.F. Wijffels, mr. J.W. van der Steen (directeur arbeidsvoorwaardenbeleid AWVN) en de auteurs van de nota. Innovatie/verhoging arbeidsproductiviteit Loonwens/arbeidskosten Arbeidsparticipatie/leeftijdsbewust personeelsbeleid Zorgstelsel 90 jaar geleden 28 November tot 12 December 1913 Antirevo lutionair m HOC SIGNO VINCES Orgaan uitslag Yerkooning. Veiling van de Hofstede *de Grutter slee* dd. 10 Dec. 1913. Yerluiriftg Boerderij. De heer J ZAAIJER Pz te 's Graven- öage, Suniia,me.straat 23. is voorne mens bij in.schiijving voor 10 jaren van 1 September 1913 tot 1923 in het geheel of in perceelen te ver huren 7551 eene iu uitmun tenden toestand verkeerende in den Polder Oud-Kraaijer, gemeente MeUssant groot 49. IG. 20 H, A, en twee peiceelen los land, mede in dien Polder groot 2. 40, 70 U. A. Algemeene bepalingen en perceels- beschrijvingeii zijn te bekomen bij den heer 1. VV. ZAAIJER te Dirksland, dieteveiisdtMioodige inlichtingen geeft. van Sommelsdijk en Middelbarnis op Dordrecht tot op heden gedreven door de firma HOEK en WITVLIET zal vanaf 1 Jmtuari 1914 worden voort gezet door A I.HOEK en ZÜÜN. 7552 Piaalseiijk fneu\»s. Publflcatie van de Vereniging Streelonuseuni, Kericstraat, Sommeisfttjlc. E.BI. Oliebollentestdag bij banketbakkerij Van Helden Partner in AWBZ-instelling Verhuisregeling Echtscheiding Erfgenamen Tijdelijke verhuur |3^fepttéte^f^|^|e||^^^ met Visser ;^^i|isS^$(S|iWö>a&t3#iÖ Mtódeihamis en Gouda, Hoe- jr^liö^l^ iöïg:fe|Si0§^ aanvaardt dé redactie geen enke- lÊ)i»tS^gr^ielgtó^ of voor de gevolgen ee^iëTERACCOUNTANTS Ruim 90 procent van de corporaties houdt zich aan de regels. Dit blijkt uit brieven die minister Dekker (VROM) aan alle 564 afzonderlijke corporaties heeft gestuurd. In deze brieven staat het oordeel van de minister over het functioneren van de corporatie in 2002. Door fusies is het aantal corpo raties in 2002 met 25 afgenomen ten opzichte van 2001. Kerstzangavond in 'Ons Dorpshuis' Nieuwe Tonge Agenda Gezondheid Service regio Goeree-Overflakkee Cursus: Een maatje minder Cursus: Over Gewicht PAGINA 6 AG 12 DECEMBER 2003 In de nota Arbeidsvoorwaardenbeleid is de RMU-visie verwoord op tal van maatschap pelijke en arbeidsrechtelijke onderwerpen. De RMU vestigt de aandacht op een vijftal kernpunten, te weten: innovatie en verho ging van de arbeidsproductiviteit, gematigde loonwens, arbeidsparticipatie (door oude ren), betaalbaarheid van de pensioenen en de levensloopregeling en het nieuwe zorgstel sel. Met het thema 'Een verantwoorde balans' komt tot uitdrukking dat de RMU zoekt naar een verantwoorde balans in conti nuïteit en vernieuwing, werk en inkomen, arbeidsmarkt en sociale omgeving, wense lijkheid en betaalbaarheid. De RMU ziet voor de toekomst de verhoging van de arbeidsproductiviteit als een belang rijke doelstelling van het economisch beleid. De inzet van het kabinet op innovatiebeleid wordt dan ook door de RMU onderschreven. Aandachtspunt is echter wel dat eenzijdige aandacht voor arbeidsproductiviteit negatie ve gevolgen kan hebben voor het welzijn van medewerkers. Innovatief denken moet geen opgelegde zaak zijn; het heeft alles te maken met een attitude voor alle betrokke nen (overheid, werknemers en werkgevers). Betrokkenheid, deskundigheid, flexibihteit en creativiteit zijn daarbij belangrijke sleu telwoorden. De RMU is van mening dat er meer samenwerking moet komen tussen het hoger onderwijs en het bedrijfsleven. Verder vindt de RMU dat het in dienst nemen van hoger opgeleide arbeidskrachten het innova tief vermogen van het midden- en kleinbe drijf kan stimuleren. De RMU kiest voor behoud en groei van werkgelegenheid boven inkomensstijging. De RMU komt tot deze keuze door een zorg vuldige afweging tussen enerzijds het belang van eerlijke en billijke beloning en zorgvul dige inzet van winst uit arbeid en vermogen en anderzijds de zorg voor de continuïteit van het bedrijf en werkgelegenheid. Uiter aard maken ook de afspraken van het Najaarsoverleg onderdeel uit van de afwe gingen. Voor 2004 betekent dit dat de RMU inzet op een eenmalige resultaatafhankelijke uitkering in plaats van een structurele loons verhoging. Werkgevers hebben in de visie van de RMU de verantwoordelijkheid men sen zo lang als mogelijk in dienst te houden en zich maximaal in te zetten voor integratie en reïntegratie van werknemers. De RMU wil eventuele loonruimte inzetten voor het ontwikkelen van een betaalbare en beheers bare prepensioenregeling, duurzame werk gelegenheidsontwikkeling en bijscholing. De RMU steunt het overheidsbeleid dat gericht is op vergroting van de arbeidsparti cipatie, maar plaatst daar wel een kantteke ning bij. De combinatie van arbeid en zorg mag geen afbreuk doen aan het recht van kinderen op veiligheid en geborgenheid. Daarnaast vraagt de RMU aandacht voor het vele werk (onbetaalde arbeid) dat door vrij willigers wordt verricht. De RMU zet in 2004 in op speciale aandacht voor oudere werknemers. Leeftijdsbewust personeelsbeleid is dan ook van groot belang. Dit kan betekenen dat er in veel bedrijven en instellingen een cultuuromslag moet plaatsvinden. Daarnaast is het van belang dat de arbeidsomstandigheden verbe terd worden voor ouderen, zodat arbeidspar ticipatie mogelijk blijft. De RMU denkt hier bij aan scholing, stressbeperking en aanpas sing van werk en werkplek. Betaalbaarheid pensioenen/levens loopregeling De RMU vindt het wenselijk dat de AOW als volwaardig basispensioen en als pijler van het pensioensysteem blijft bestaan. De betaalbaarheid moet op de langere termijn worden gegarandeerd. Er dient ruimte te zijn voor individuele wen sen. Wie eerder met pensioen wil, moet daarvoor kunnen (mee)sparen. Ook dienen er mogelijkheden te komen voor hen die lan ger willen doorwerken. De RMU is geen voorstander van de voorge stelde levensloopregeling en benoemt deze regeling als 'elitair'. Lang niet iedereen is in staat een substantieel deel van zijn inkomen opzij te zetten voor het opnemen van bij voorbeeld een sabbatical year. Bovendien is er al een scala aan verlofregelingen opgeno men in de Wet arbeid en zorg. De RMU is van mening dat het nieuwe zorg stelsel gebaseerd moet zijn op solidariteit tussen jong en oud, gezond en minder gezond. Bij de financiering van de algemene zorgverzekering moet sprake zijn van inko- raenssolidariteit. De RMU is daarom voor stander van het systeem van inkomensafhan kelijke premies, al dan niet voorzien van een nominaal deel. Daarnaast pleit de RMU voor een 'zorgkostenplafond', een lastenmaxime- ring voor ziektekosten. Daarbij denkt de RMU aan 10 procent van het besteedbaar jaarinkomen voor gezinnen en 5 procent voor alleenstaanden. WAO De RMU staat gereserveerd tegenover de plannen van het kabinet om de WAO ingrij pend te wijzigen. Juist nu eerdere maatrege len zoals onder andere de Wet verbetering poortwachter vruchten beginnen af te wer pen, is er rust nodig. De eerste negen maan den van dit jaar is de instroom in de WAO met 27 procent afgenomen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Ook in het hui dige stelsel kan er voor gezorgd worden dat uitsluitend diegenen die het echt nodig heb- DIRKSLAND. Uitslag van de door Notaris v. d. Sluys gehoude veiling van Bouw- en Tuingrond te Dirksland van de Erven van wijlen den heer A. P. de Graaff. Perc. 1 800.— Jb. Poortvliet 2 700.— Jb. Both 3 790 H. M. Roodzand 4 870.— J. de Ruiter 5 830.— H, M, Roodzand Totaal f 8990,— Pero. 1. A. van Oostenbtugge, Dirkalapd f 1666 2. i. HoUeman, Nieuwe Tonge 3007.95 3. P, Zorge, Meliaaant 1124.43 4. P. Zorge, 1383.8S 6, Jb. Fiaake, Ooedereede 1372. aT 6. 1486.80 7. A. HoUeman, Nieuwe Tongf 2676,90 8. Jolis. Tieleman, Meligsant 2562, SO 9. 0. A. Trommel, 1614.47 10. Jobs. HoUeman, Dirksland 2180 11. C. Struik, Sommeisd^k 8322.67 12. 1. Visbeen, Meliesant 2641 13. 0. van Markenatein, Sommelsdijk 2278 14. Jb. Both, Dlrkaland 2321 15. Volb. Dijkgraaf, Dirksland 1369 16. W, de Ruiter, Dirksland 8.21.07 17. Hnib, Grooteuboer, Dirksland 3667 18. Mar. Labaur 2840 19. Dk. Labeur 2680.67 20. Johs. Kaalander 2377.85 21. O, da Bruin Mz.j182«.«0 Uuddorp, Zaterdagavond hebben enkele upgeschoten belhamels poging tot doodslag gepleegd op J. B. L. die onverhoeds op de publieke weg aangevallen en _met een flesch zoodanig op het hoofd werd geslagen dat geneeskundige hulp moest worden ingeroe pen. Van dit geval is procesverbaal opge maakt, Enkele dagen geleden is hier op hel strand een goudstuk gevonden waarschijnlijk herkomstig van een vroeger gestrand schip. (Te Iaat ontvangen voor het vorig nummer). IMrksInnd. Den sden Janujri zal het 1 '/j eeuw geleden zijn dat de tegenwoor dige watermoleuaar K. Zoen en diens voor zaden huu dienst in dien molen aanvaar den, Di molen die hei volgi nd jaar vervangen wordt door een machine dileert van het jaar ■73'. De. pi ijzen van de cokes aan de Gasfabriek zijn met lo cl. per Heet. ver laagd. Voor geklopte cokes betaald men afge haald 55, voor ParelcokcS 40 et. per Hec toliter. Stelleililain, fi^en voorstel van Gede- pu;eeide S'aton in Zuid-Holland, ora den Hoofdelijken Omslag voor 1914 met f 600 Ie veihoogen, is door den Raad ééup.'rig verwoipfn, - In een voor Vrijdagavond door de ;issch';rsvereeniging Eensgejiiidheid uil ge schreven vergadering van slakende garnaleu- visscLerB is besloten de staking in elk geval tot 15 December a.s. vol !e houlen en na ditn da'um weer Ie beginnen, indien de beirokken lirma's den prijs gedurende d'U winter voor a'le Ie leveren garnalen met 2 ceul per KG, verhoogen wil, terwijl geduiende den zomer alleen de 7.^. jroughï (de groole ongepelde garnalen) met 2 ceul per K.G. moeien verhoogd worden. N, R. Ct. Aangezien het landwerk hier algelou- pen is, hebhen zich eenigc werklieden van hier naar Vlaardingen begeven en zijn daar grondwerkers op het terrc'n van een ie bouwen zecpfabiiek. Door den heci A. de Jager is vei gunning aangevraagd, tot hot bouwen van een viselnneelfabtiek legen zijn pcllerij aan de molenkade. Mtnd aan 't IInriiiKvliet. Bij het binnenkomen in deze haven, had .schipper A.Jelier het ongeluk op een zandbank te varen. Door lichtiög eener gedeelte der lading werd erger voorkomen. Met hoog waler hoopt men het schip vlot te krijgen. Nu alle bieten van de kaai ajn ver voerd en het pulprijden weer lot '1 verledene behoort, zal Vrijdag a.s. de grooue straat schuring plaats hebben, zoodat dit jaar toch voor Kerstmis het dorp schoon zal z'jn. Nieuwe ToiiKe. De vorige Zondag werd alhier in de Kerk, in aansluiting der üogslptedikalie nog een bankbiljet »df 10 benevens 2 gulden gecollecteerd, Sinds eenige dagen kan de toren klok niet worden geluid, omdat een nieuwen balk moet worden aangebracht daar de bel aanhangt, Ullddclharnis. Te beginnen met i Jan. a.s, zal schipper M. Smit alhier een beurt- veer openen van Middelhamis naar Dordrecht en omgekeerd VOOR HKT LEViSN: Voor de wairote der liefde iwijgt de koude berekening. Wacht 11 voor hen, die kwade dingen vertellen van anderen, waar lij zelf zijn in üfsial om de laagheden te verricliton, die !i ander toedichten. Die begint, heeft hot werk voor de helft voleindigd. o Opgeruimde kalmte voegt den jnensch, woeste drift kenmerkt het wild gedierte. o— Een verschil van gevoelen zal niet 100 dikwijls twee menschon scheiden als een loisverstand. —o— Er zijn menscheu, die eerst dan rechtaf in hun humeur rijn, als J.ij eon ander er uit hebben gemaakt. o Wie in ramp of tegenspoed ook de hoop verliest is reddeloos verloren. Zoo gij wilt dat een niensch leven zal, laat dan de hoop in hem opbloeienzonder deze kua- uen geestkracht noch leveusmoed bestaan. - o— vVolkon verduisteren de zon, hartstochten het verstand. o Hut is dikwijlï verkieslijker mot zichzelf te spreken dan met anderen. Obskiivatou ben een WAO-uitkering krijgen. Bovendien past een verhoging van de WAO-uitkering niet in de huidige economische omstandig heden en verhoogt het nodeloos de aantrek kelijkheid van de WAO. Strenge en recht vaardige keuringen zijn cruciaal om het stel sel van sociale zekerheid te kunnen behouden. NED. HERV. KERK Beroepen te als predikant voor buitengewo ne werkzaamheden, ten behoeve van de arbeid, in opdracht van de Geref. Zendings bond, van het Centrum voor Israël Studies in Israël (Israëlconsulent), C.J. Rodenburg te Utrecht; als predikant voor buitengewone werkzaamheden, ten behoeve van de arbeid van de Geref. Zendingsbond (stafmedewer ker studie en toerusting), S.J. van der Vlies te Rotterdam; te Amstelveen (Nieuwe Kruis kerkgemeente; SoW), mw. R.J. Storaphorst te Weerselo; te Nijkerk (wijk 1), A. de Lan ge te Bruchem en Kerk wij k/Del wijnen; te Oude Pekela (b.w. Juhanakapel) i.c.m. Assen (Sionsgem.), bijstand pastoraat, E. Gouda, kandidaat uit Groot-Ammers; te Oude-Tonge, L. de Wit te Amemuiden. Aangenomen naar Axel (SoW gemeente), W. Quak te Vlaardingen; naar Oosterzee ca. (parttime), T.J. de Heer te Almere; naar Rot- terdam-Lombardijen, R.J. van Amstel te Beilen (SoW); als predikant buitengewone werkzaamheden i.o. Geref. Zendingsbond (Israëlconsulent), C. J. Rodenburg te Utrecht. Bedankt voor Bruchem en Kerkwijk-Del- wijnen, G. Wassinkmaat te Hoevelaken; voor Kamerik, A. Visser te Apeldoorn (b.w.); voor 's-Gravenmoer, J. Westland uit Bergambacht. Toegelaten en beroepbaar: J.S. Dijkhui zen, Smitstraat 29-2, 1092 XP Amsterdam; mw. M. Gaastra, Kattenwinkelweg 26, 8015 PW Zwolle; L. de Wit, Oranje Nassaustraat 33, 4341 GA Amemuiden. Toegelaten en niet beroepbaar: A. Ver wijs, Krakelingweg 10, 3707 HV Zeist; G. Vierwind, Halvinkhuizerweg 25, 3882 BE Putten. H: >H GEREF. KERKEN Beroepen te Lutten-Slagharen, C.W. Hoek te Zwartsluis. (verbeterd bericht) Aangenomen naar Rotterdam-Lombardij- en, R.J. van Amstel te Beilen (SOW). GEREF. KERKEN (VRIJG.) Beroepbaar gesteld door de classis Hattem, H. Prins, Meulenbeldlaan 159, 7602 XK Almelo, tel. 0546-870843. NED. GEREF. KERKEN Beroepen te New Westminster (Vancouver, Canada; Christian Ref Church), P.G. Sinia te Rijsbergen. Preekconsent verleend door regionale ver gadering Harderwijk, C.W. Lodewijk, Popu lierenhof 2, 8091 DR Wezep. Tel. 0318- 3764367. E-mail: c.w.lodewijk@fiItemet.nI. CHR. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Urk (Maranathakerk), R. Kok te Sliedrecht. 't* -t- 't» GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Amsterdam-Noord, C. Neele te Aagtekerke. Bedankt voor Doetinchem en voor Gorin- chem, P. Mulder te Dordrecht; voor Koot- wijkerbroek, W.J. Karels te Hardinxveld- Giessendam; voor Lelystad, J.J. van Ecke- veld te Zeist; voor Rotterdam-Zuid, L. Blok te Ermelo; voor Vlaardingen, Middelburg- Centrum en voor Zoetermeer, G. Clements te Gouda; voor Vlissingen, G.J.N. Moens te Goes. OUD GEREF. GEM. Beroepen te Hendrik-Ido-Ambacht, G.W. NijhofteUrk. OUD GEREF. GEM. IN NED. Bedankt voor Dordrecht, G. Gerritsen te Hardinxveld-Giessendam. Bij Banketbakkerij van Helden te Middel hamis heeft men geïnvesteerd in een com pleet nieuwe oliebollenlijn. Naast een nieuwe machine die het scheppen van de banketbakkers overneemt, is er een extra grote frituurbak aangeschaft om de olie bollen zo mooi en gelijkmatig mogelijk te bakken. Tijdens het proefbakken, aan staande vrijdagmiddag en zaterdag, kan iedereen deze oUeboUen zeer voordelig testen. Want ter gelegenheid van deze test- dagen om de lekkerste oliebollen te bak ken, krijgt men elke derde oliebol gratis. Smulpashouders krijgen zelfs elke tweede oliebol gratis. Hoe dit in zijn werk gaat, kan men aan de achterkant van het bak- kerspand (Spuiplein) bekijken. De nieuwe oliebollenlijn is onderdeel van de gloednieuwe banketbakkerij achter de winkel, die sinds maandag 8 december weer in gebruik is genomen. Hierbij zijn kosten nog moeite gespaard om optimale omstandigheden te creëren voor het maken van heerlijke banketbakkerspro- ducten. Hierdoor kunnen de banketbak kers volop aan de slag om weer de lekker ste creaties voor de kerst te maken. In februari zal er een open dag worden geor ganiseerd waarbij iedereen de gelegenheid krijgt om de nieuwe bakkerij te bekijken. "Wetjes en Weetjes is een rubriek waarin aandacht wordt besteed aan wetgeving, fiscaliteiten, sociale vraagstukken, arbeidsproblemen e.d. Problemen, vragen en onderwerpen kunnen door de lezers worden aangedragen bij de redactie. De eigenwoningregeling roept nog wel eens wat vragen op. Hoe moet deze bij voorbeeld worden toegepast in een situatie waarbij de partner in een AWBZ-instel- ling is opgenomen. Geldt de regehng ook in een situatie wanneer de woning wordt verkocht na een echtscheiding? Hoe werkt de verhuisregeling? De Staatssecretaris heeft onlangs een toelichting gegeven hoe de eigenwoningrege ling moet worden toegepast. Hieronder volgt een uitleg van de regeling in verschil lende situaties. Stel dat één van de partners langer dan twee jaar in een AWBZ-instelling is opge nomen. Is deze partner (deels) eigenaar van de woning, dan kan de eigenwoningre geling onder voorwaarden ook na twee jaar voor de gehele woning blijven gelden. De hypotheekrente van een nieuwbouwwoning is aftrekbaar als de'woning is bestemd om in het kalenderjaar of in één van de volgende twee jaren als hoofdver blijf te dienen. Bijvoorbeeld: een woning in aanbouw is gekocht in juh 2001. De oplevering is begin 2004 gepland. De eigenwoningregeling geldt pas vanaf 2002, omdat de woning dan pas in één van de volgende twee jaren als hoofdverblijf dient. De rente over 2001 is niet aftrekbaar, ook niet als deze in 2002 wordt betaald. Na de verhuizing geldt voor de oude woning, mits leegstaand, dat de rente nog aftrekbaar is in het kalenderjaar en de daaropvolgende twee kalenderjaren. De termijn is dus minimaal 24 maanden en maximaal 36 maanden. De partner (en tevens (mede)-eigenaar) van de woning die na een echtscheiding de woning verlaat, kan de hypotheekrente nog maximaal twee jaar aftrekken. De ex- partner moet dan nog wel in de woning wonen. Verlaat deze de woning, dan is de hypotheekrente niet meer aftrekbaar. TAya de erfgenamen geen huisgenoot van de erflater, dan is er geen sprake van een eigen woning. Vanaf de overlijdensdatum valt de woning (en hypotheekschuld) in box 3 en is de hypotheekrente niet meer aftrekbaar. Voor huiseigenaren die hun woning tijdelijk verhuren (bijvoorbeeld tijdens hun vakantie) geldt dat de huuropbrengst voor driekwart wordt belast in box 1. Het eigenwoningforfait geldt niet over deze periode. De hypotheekrente blijft wel aftrekbaar. Bij 9 procent van de corporaties zijn niet alle regels goed nageleefd. Dit is een stijging ten opzichte van 2001; toen ging het om bijna 6 procent van de corporaties. De onregelma tigheden die aangetroffen zijn hebben betrekking op het verstrekken van geldlenin gen, het aanbieden van verzekeringen die geen relatie hebben met het wonen en ande re activiteiten die niet passen binnen het kader van de volkshuisvesting. Het komt enkele malen voor dat corporaties onvol doende overleg voeren met hun huurders, dat een klachtencommissie ontbreekt of dat de samenstelling van hun bestuursorganen niet in overeenstemming is met de regels. In financieel opzicht is er weinig veranderd in vergelijking met 2001. Iets meer dan 4 procent van de corporaties beschikt over een vermogen dat de komende jaren lager is dan het zogenoemde minimaal gewenst weer standsvermogen (3,9 procent in 2001). Met de meeste van deze corporaties zijn afspra ken gemaakt om dit te verbeteren. De minister van VROM oordeeh jaarlijks over het presteren van de woningcorpora ties. Het oordeel gaat over de naleving van de regels en het gevoerde financiële beleid en beheer. Voor het financiële oordeel laat de minister zich adviseren door het Centraal Fonds voor de Volkshuisvesting. Zo bere kent het Fonds een minimaal gewenst weer standsvermogen op basis van het risicopro fiel dat voor elke corporatie wordt bepaald. Hierbij wordt rekening gehouden met risi co's in de bedrijfsvoering, de lokale en regionale woningmarkt en de kwahteit van de organisatie. Op vrijdag 19 december 2003 wordt in 'Ons Dorpshuis' te Nieuwe Tonge een Kerstzang avond gehouden. Aan deze avond werken drie koren mee, namelijk kinderkoor 'Apol lo' en de Blue Stocking Singers, beide onder leiding van Nelleke Bruggeman, en het Gemengd koor 'Apollo' onder leiding van Marlous Smit. Deze drie koren hopen samen voor u een fijne avond te verzorgen. De toe gang is gratis. Wel zal er na afloop een deur collecte worden gehouden waarvan de opbrengst bestemd is voor de straatkinderen van Roemenië. Dit project zal op de zang avond worden toegelicht. De aanvang van het concert is om 20.00 uur. De zaal is open vanaf 19.30 uur. De gokkoorts steekt vele mensen aan. Hun hoop en illusies zijn gebaseerd op getallen en uitslagen. Hoe groot is de kans om te win nen? Wie zijn de echte winnaars en wie zijn de verliezers? Over het gokken, in de ruim ste zin van het woord, wordt op maandag 15 december om 21.00 uur gesproken in het programma 'Ontwaakt Radio' op Radio Flakkee. De presentatie is in handen van Marjan van Peperstraten. De herhaling is dinsdag om 16.00 uur. Deze cursus is bedoeld voor mensen die een paar kilo willen afvallen. Een verwijzing van de huisarts is noodzakelijk. In de bijeenkom sten worden de richtlijnen goede voeding besproken in relatie tot afvallen. Ook wordt er van alle deelnemers verwacht dat zij een eetverslag bijhouden en dit door de diëtist laten beoordelen. De diëtist zal aan de hand van de eetverslagen iedere deelnemer per soonlijke tips en adviezen geven. Hiernaast zal er tijdens de bijeenkomsten aandacht geschonken worden aan gedrags- en hou dingsveranderingen om een beter resultaat op de lange termijn te kunnen bereiken. Startdatum: 14 januari 2004 Aantal: zes Tijd: 09.30-10.30 uur Plaats: Dirksland Voor meer informatie over de inhoud, kos ten, data en aanmelding kunt u bellen met Gezondheid Service, tijdens werkdagen van 09.00-12.00 uur, via nummer 0181-626226. De cursus 'Over Gewicht' is bedoeld voor mensen met ongeveer 15 of meer kilogram overgewicht. De cursus is een combinatie voor Richtlijnen Goede Voeding, energiebe- perkt dieet, maar de nadruk ligt vooral op het eetgedrag. Het Maatschappelijk Werk ver zorgt ook 1 of 2 bijeenkomsten. Zo komt men tot langzaam afvallen, gewichtsbehoud en acceptatie te komen. De cursus bestaat uit 10 bijeenkomsten. De cursus wordt gratis aangeboden. Wel is een verwij sbrief van de huisarts noodzakelijk. Startdatum: 15 januari 2004 Aantal: tien Tijd: 09.00-11.00 uur Plaats: Ouddorp Voor meer informatie over de inhoud, kos ten, data en aanmelding kunt u bellen met Gezondheid Service, tijdens werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur, via nummer 0181- 626226. Morgen, zaterdag 13 december, wordt in Melissant het oud papier weer opgehaald voor de Hervormde Gemeente. Het ophalen begint om 09.00 uur. Wih U het papier goed gebundeld aan de kant van de straat zetten?

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 6