KERKGANGERS IN EEN VERPLEEGHUIS e 11) i e k IE Juf, bedankt^^^! PREDIKBEURTEN Bijbellezen EiiAnDBh-raEuna Kerstzangavond Fakkeldrager Wie helpt aan twee fietsen...? 0900-8844 Kerstconcert Kerstzangavond Herv. keric Steiiendam Adventsviering Remonstrantse Gemeente Ophalen oud papier Stellendam Een aparte ervaring Verschillende kerkgangers Dankbaarheid Meeleven van familie Voorbede Dankbare aandacht voor dit werk W. H. Velema te Sommelsdijk EIIAnDEI1-l1IElJW5 Zondag 14 december 2003 Wij zoeken per 1 januari 2004 een in STELLENDAM Tel. 47 10 20 Snelheidscontroles Uit: Kerstzangavond Ned. Herv. kerk Stad aan 't Haringvliet Gospelkoor Ter Amore' iH>of^ de Alelrmte?^' Drukkerij Gebr. De Waal VRUDAG 12 DECEltfBER 2003 Ja, dat was ik zondag 30 november. Mijn vrouw verblijft enkele weken in een ver pleeghuis in Beekbergen. Die zondagmor gen stond blanco in mijn preekrooster. Dus heb ik gezegd: dan kom ik naar Beekbergen. Ik rijd je dan in de rolstoel naar de kerk ruimte. Dan zijn we samen kerkgangers daar. Dat was een heel andere vulling van de zon dagmorgen dan ik gewoon ben. Vrijwel altijd ga ik er op uit om zelf een kerkdienst te leiden. Ondanks de ziekte van mijn vrouw mag ik dat nog steeds doen. Er zijn in onze kerkelijke gemeente altijd weer zusters bereid om haar gezelschap te houden totdat ik van mijn preekreis terugkom om de zorg over te nemen. Overigens ga ik meestal niet verder dan in een straal van vijftig kilometer rond Apeldoorn. Dat is dus een klein uur rij den. Hoe het kwam weet ik niet. Bij de invulling van het preekrooster aan het begin van dit jaar had ik deze zondag vrij gehouden, zon der ook maar iets te vermoeden van de om standigheden waarin we die zondag zouden verkeren. Door ei"varing geleerd zeg ik dan tegen mezelf: Ik zal wel zien wat de Heere ermee voor heeft. Er zullen lezers wat vreemd aankijken tegen deze uitdrukking in verband met mijn agenda. Toch ben ik in de loop der jaren versterkt in de overtuiging dat er ook bij het invullen en openhouden van een zondag niets bij geval gebeurt. Stel u voor: in januari houd je zo maar de laatste zondag in november open en dan blijkt je vrouw in een verpleeghuis te verkeren. Ove rigens werd ik voor de avonddienst door een Apeldoornse gemeente gevraagd voor te gaan, zodat ik na het middagbezoek in Beek bergen naar de kerkdienst ben gereden. Door dit alles was ik zelf kerkganger in een verpleeghuis. Voor hen die daarmee ver trouwd zijn is het een bekend gezicht: bewo- ners die voornamelijk in een rolstoel, meest al door familieleden, in de kerkzaal worden gebracht. Tekenen van herkenning en groe ten tussen de bewoners van de verschillende afdelingen. De een is er minder aan toe dan de ander. Maar ze zijn er met familieleden of kennissen. In deze dienst hoefde het perso neel van het huis niet veel te doen omdat er heel wat begeleiders waren. En dan de domi nee, gastpredikant in het huis vanuit de plaatselijke gemeente. Daardoor kende hij velen van de bewoners en kon een teken van instemming tijdens de dienst gemakkelijk, opvangen. Zelf had ik in het Diaconessenhuis in Leiden meermalen een dienst geleid. Ik kende de aparte sfeer van zo'n ziekenhuisdienst dus wel. In een verpleeghuis is de situatie verge lijkbaar en toch anders. De dienst vraagt van de voorganger nog meer inspanning. Hij moet het bijzondere karakter van zijn aan wezige gehoor kunnen verwerken en daarop in(s)preken. Wellicht vraagt de lezer zich af: Wat wilt u met dit verhaal. Kort en goed: drie dingen. In de eerste plaats eens duidelijk in deze krant uitspreken hoe dankbaar we moeten zijn dat er verpleeghuizen in Nederland zijn (niet alleen op Flakkee) waar zondags gebe den, gezongen en gepreekt wordt. Ik ben met een dankgebed in mijn hart de kerkzaal uit gegaan. In deze rubriek komen nogal eens negatieve kanten van onze samenleving aan de orde - helaas. Ik ben blij nu op dit positieve te mogen wijzen. De bekostiging van dit hele bedrijf (excuus voor de uitdrukking) inclu sief de geestelijke verzorging, komt voor een groot deel uit de publieke middelen - al weet ik dat er juist in deze sector gekort wordt - helaas. Mijn tweede opmerking raakt het meele ven vanuit de familie- en vriendenkring. Wat is het voor de bewoners goed en sti mulerend als er bij zulke diensten mensen van buiten het huis aanwezig zijn. Ik schrijf dit niet om kerkgangers aan de dominees te onttrekken, maar wel om zich ervan bewust te zijn wat het voor bewoners betekent, dat familie en vrienden met hen meeleven en (in bescheiden mate) mee gaan. Ik ben ervan overtuigd dat die dienst voor mijn vrouw moeilijker zou zijn geweest als we hem niet samen hadden kunnen beleven. Indien u familie in een verpleeghuis hebt waar kerkdiensten wor den gehouden, wees dan ook eens een keer zondags bij hen. Als derde punt wijs ik op het belang van de voorbede in de kerkdiensten. In die voorbe de behoren verzorgenden en verplegenden, evenals verzorgden en verpleegden een plaats te hebben; samen met directie en be stuurders. U begrijpt dat ik dan ook denk aan de geestelijke verzorgers en predikanten. Via het Kerknieuws in 'Eilanden-Nieuws' blijf ik op de hoogte van de wisseling die er ook op dit tertein op Flakkee heeft plaatsge vonden. Ik zou willen afsluiten met het vragen van dankbare aandacht voor al het werk dat in verpleeghuizen wordt gedaan. Ik som het maar op met de woorden materieel en spiri tueel, fysiek, mentaal en psychisch. Allen die daar werken zullen in deze verschillende woorden aspecten van hun dagelijkse en zondagsarbeid herkennen. Nu ik zelf gedurende drie weken elke dag in een verpleeghuis ben geweest, had ik be hoefte om iets van mijn ervaringen door te geven, ter stimulering van alle werkers daar en van de bezoekende familie en vrienden. Het gaat ten diepste om het lichamelijk en geestelijk welzijn van de bewoners. Bij de overweging van het bovenstaande moet de lezer zelf maar uitmaken of dit arti kel meer ligt op pastoraal dan op ethisch ter rein. Ik zou er geen bezwaar tegen hebben als uw conclusie is: zowel ethisch als pasto raal. Het Christelijk gemengd streekkoor 'Vox Humana' hoopt op maandag 22 december in de Ned. Hervormde Kerk te Sommels dijk haar jaarlijkse Kerstzangavond te hou den. Er zijn weer mooie liederen ingestu deerd en ook de samenzang ontbreekt niet, terwijl een panfluit, trompet en piano het koor muzücaal zal ondersteunen. Het orgel zal worden bespeeld door Arie van der Vlist. De algehele leiding is in han den van Peter Burger, dirigent van het koor. Ds. L. D. Burger zal een appèlwoord spre ken. Al met al belooft het weer een mooie avond te worden. Jong en oud is dan ook hartelijk welkom. De avond begint om 20.00 uur, de kerk gaat open om 19.30 uur. De toegang is gratis, wel wordt er een collecte gehouden ter bestrijding van de onkosten. SOMMELSDIJK - Woensdag 17 december a.s vindt de jaarlijkse advent- viering van het Remonstrants Vrouwen contact plaats. Voor deze viering, die in de kerk aan de voorstraat in Sommels dijk gehouden wordt, wordt u van harte uitgenodigd. Aanvang 19.30 uur. chr. stxeelsblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-liollandse en Zeeuwse eilanden is een uitgave van UitgeveTsmaat- schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning; dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187) 47 10 20 Fax (0187) 48 57 36 Postbus 8, 3240 AA Middelhamis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 10 20 e-mail: AIgemeen@gebr-dewaal.com (onder vermelding van "adv" of 'adm') tarief per mm 0,27; contracttarieven op aanvraag sluitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluitingstermijn overlijdensberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, 06-50448359 REDACTIE; hoofdredacteur: J. Vülerius, tel. (0187)47 10 22, privé (0187) 60 14 40 e-mail: J.ViIIerius@gebr-dewaaI.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden gewei gerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal 9.25. Per Jaar €35,00. Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelhamis 342001108 Derde Adventszondag OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur ds. A. Belder, Nieuwe Tonge, bediening Heilige Doop en 18.30 uur kand. H. Juffer, Elspeet. Eben-Haëzer: 9.30 uur kand. H. Juffer, Elspeet en 18.30 uur ds. J. C. den Toom, Som melsdijk - Gen Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur ds. C. G. Kant en 18.30 uur ds. J. A. P. Vlasblom - Doopsgezinde Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. J. Smink. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. C. Oorschot, Tholen en 18.30 uur kand. M. Diepeveen. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 uur kand. M. Diepeveen en 18.00 uur ds. M. B. van de Akker, Nieuwerkerk a/d IJssel - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. C. van Westenbrugge en 18.30 uur ds. G. C. Kant. MELIS SANT - Herv. Gem. 10.00 uur kand. T. R, Rietveld, Ridderkerk en 18.00 uur kand. A. R Muilwijk, Keste- ren - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Krek 9.30 uur ds. H. Siebert - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur dr. T. E. van Spanje, Ooltgensplaat en 18.00 uur ds. D. Ph. C. Looijen, Amers foort - Ger. Gem. 10.00 uur leesdienst en 18.00 uur student G. Beens, voorbe reiding Heilig Avondmaal. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. van Wijk, v.m. bedie ning Heilige Doop - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. C. den Toom en 18.00 uur kand. A. Belder Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. T. W. van Bennekom - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. K. J. Holtzap- fell - Herv. 'Exodus' Gem. 10.00 uur ds. M. R. Hoffenkamp. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. C. Gielen, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. nabetrach- ting Heihg Avondmaal - Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. P den But ter- Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lees dienst - Ger. Kerk 10.00 uur ds. L. J. Lingen en 17.00 uur drs. W. M. van Laar - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur ds. A. van Groos en 14.30 uur ds. J. B. Wilmink. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur ds. H. J. Catsburg, Goes en 18.00 uur ds. J. Maas, Wekerom - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. C. Schuurman, Ridderkerk en 18.00 uur ds. A. Belder, Nieuwe Tonge - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lees dienst - Evangelie Gemeente Beréa, gebouw 'De Bron' 10.00 uur de heer Kees Verkerk. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. J. Geluk, Rotter dam en 18.00 uur ds. H. A. Samsom - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lees dienst - Ger. Kerk 10.00 uur ds. P Rozeboom en 18.00 uur ds. A. S. Rien- stra. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur ds. P. van Duijvenboden en 18.00 uur kand, G. C. Blok, Poederoijen - Ger. Kerk 10.00 uur (Heilig Avondmaal) en 18.00 uur dr. J. Vlaardingerbroek. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. G. van Meijeren en 18.00 uur dr. T. E. van Spanje - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 uur de heer Van Krimpen en 18.00 uur drs. P. C. Koster (Heilig Avondmaal). LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur kand. A. L. Komaat, Strijen. Eens stelde een kapitein zijn mansctiap- pen op de proef. Hij zette in een woest en bergachtig landschap een parcours uit. De soldaten begonnen één voor één aan de tocht, leder kreeg een fakkel mee. Na ein deloos geploeter en veel zwoegen kwamen de mannen aan. Zij zaten allemaal onder de schrammen en builen. Slechts één sol daat kreeg van de kapitein een goede aan tekening. Waarom? Hij had als enige in het zicht van het eindpunt zijn nog bran dende fakkel in de grond gestoken. Deze fakkel was een baken voor zijn kameraden. De anderen droegen wel fakkels, maar daar bleef het bij. Fakkeldrager zijn, wat is dat eigenlijk? Het stelt weinig voor, zegt de één in deze tijd waarin er meer straatverlichting is dan ooit. Het betekent veel, roept een ander. Een fakkeldrager is voorhoede en achter hoede tegelijk. Het is iemand die stil staat en waarschuwt en tegelijk een doorloper Is die helpt door anderen licht te verschaf fen. Hij verlicht in de letterlijke betekenis van het woord. Wie kan zonder licht tegenwoordig? Vroeger wel? Kunstlicht, las ik in een streekroman, is vertrouwen op het eigen kennen en kunnen van de mens heid. Ongetwijfeld een rake opmerking, maar de enkeling die zich nog licht ver schaft met kaars en olielamp is een zeld zaamheid geworden. Wie brandt er als een fakkel en wie neemt de fakkel over? Lampen zijn er vandaag de dag in veel maten en er zijn nog meer soorten. Voor eik vertrek en doel een lamp. Van klassie ke plafonnière tot moderne tafellamp. Van tl tot bedleeslampje. Zelfs de tuin is tegenwoordig op en top verlicht. Licht bronnen geven ook ijw huis en tuin sfeer, las ik ergens. Zou het waar zijn? Ongetwij feld. Maar licht is meer dan sfeer. Het is de bron van leven. Zonder de zon was de aar de onbewoonbaar. Donker en kil. Zonder mens, dier en plant. Of er fakkeldragers zijn die anderen ver lichten, weet Eilander niet altijd zeker. Hij loopt zelf ook vaak in het donker en kan wel een goede lamp gebruiken. Niet een lichtbron die koud en kil kunstlicht ver spreidt, maar warm licht dat schijnt tot in de verste uithoeken van zijn bestaan. Zijn vrouw zegt dat hij zelf een fakkeldrager moet zijn. Morgen, zaterdag 13 december, hoopt de Financiële commissie van het Open Her vormd Jeugdwerk te Stellendam aldaar oud papier op te halen. Om 9.00 uur zal worden begonnen op de Molenkade, Nieuweweg en de Schoolstraat. Wilt u het papier tijdig en goed gebundeld neerzetten? Een warm welkom voor jullie voor de kerst avond van Z.A.J.W. 13 december a.s. Deze avond begint om 19.00 uur met soep, brood en nog meer lekkers. Tot ziens in 'Elim' Commissie Z.A.J.W. De werkgroep INLIA Goeree-Overflakkee - een werkgroep die buitenlanders behulp zaam is bij het aanpassingsproces aan de Nederlandse samenleving - is voor het echt paar Korshid, afkomstig uit Irak, op zoek naar twee gebruikte fietsen die nog in rede lijke staat verkeren of die in aanmerking komen om zonder al te veel kosten door de vrijwilUgers van INLIA te worden opge knapt. De belangstelling gaat uit naar een heren- en een damesfiets of twee damesfiet sen, üefst zo eenvoudig mogelijk, niet al te groot, bij voorkeur met een terugtraprem. Mocht u zo'n fiets ter beschikking hebben, dan verneemt de werkgroep dit graag van u. U kunt dan bellen naar Geesje Vroeginde- wey (tel. 483938), Annewien Buyze (tel. 487308) of Nel Bevelander (tel. 631495). De fam. Korshid zou met uw aanbod heel erg gebaat zijn. Verder is de werkgroep nog op zoek naar een in redelijke staat verkerende elektrische naaimachine. Ook hiervoor kunt u bellen naar één van bovenstaande tele foonnummers. Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee Personeel van de Verkeerspolitie (bureau Verkeershandhaving) hield woensdagoch tend en -middag snelheidscontroles op de Langeweg in Ooltgensplaat, de Plaatweg, de N215 en de N57 in Stellendam en de Konin gin Julianaweg in Sommelsdijk. Tussen kwart voor acht en kwart over negen werden 18 van de 317 passerende automobi listen te hard op de Langeweg. Hoogst ge meten snelheid bedroeg 112 ktn/uur in plaats van de toegestane '80'. Tussen half acht en half tien reden 15 van de 240 automobilisten te hard op de Plaatweg. Hoogst gemeten snelheid bedroeg 116 krn/ uur in plaats van de toegestane 80 km/uur. Op de N215 lapten 10 van de 224 passanten de maximum snelheid van 80 krn/uur aan hun laars. Tussen half elf en elf uur bedroeg de hoogst gemeten snelheid 102 km/uur. Van de 1255 passerende automobilisten namen 88 het niet zo nauw met de maximum snelheid van 100 km/uur op de N57. Hoogst gemeten overtreden: 141 km/uur. Op de Ko ningin Julianaweg flitste de radar tussen kwart over tien en kwart over twaalf, 19 van de 340 auto's. Hoogst gemeten snelheid be droeg 70 km/uur, waar 50 km/uur is toege staan. Tussen half twee en half drie reden 110 van de 450 passerende automobilisten te hard op de Nijverheidsweg. Hoogst gemeten snel heid bedroeg 93 km/uur in plaats van '50'. .Deze verhandeling kan in handen komen van sommigen die de Bijbel werkelijk lief hebben, die daarnaar leven en die daar veel in lezen. Bent u er daar één van? Schenk mij uw aandacht en ik zal een paar dingen noe men die u in de toekomst van pas kunnen komen. Laten we ons vast voornemen om steeds meer in de Bijbel te gaan lezen. Laten we ernaar streven in hoofd en hart steeds meer van het Woord doortrokken te worden. Dat we er goed van voorzien zullen zijn op onze reis naar de dood. Wie weet hoe stormachtig onze oversteek zal zijn? Ons gezichtsvermo gen en ons gehoor kunnen ons ontvallen en we kunnen in diepe wateren terechtkomen. O, dat we dan in dat uur het Woord 'in ons hart verborgen' hebben. Laten we ons vast voornemen ieder jaar dat we leven steeds waakzamer te worden ten aanzien van ons bijbellezen. Laten we zorg vuldig omgaan met de tijd die we daaraan besteden. Laten we, terwijl we lezen, niet gapend en slaperig over de Bijbel gebogen zijn. Laten we lezen zoals een Londense zakenman de beursberichten in de Times leest, of zoals een vrouw een brief leest van haar man die in het buitenland zit. Laten we ons ervoor hoeden nooit een dominee of een preek of een boek of traktaat of vriend boven het Woord te stellen. Vervloekt zij het boek of traktaat of de menselijke raad die tussen ons en de Bijbel inkruipt en de Bijbel voor onze ogen verbergt! Ik zeg het nog eens, laten we waakzaam zijn. Zodra we de Bijbel open slaan, komt de duivel naast ons zitten. O, dat we zullen lezen met een hongerige geest en een eenvoudig verlangen om gesticht te worden. Laten we ons vast voornemen de Bijbel een grotere plaats in ons gezinsleven te geven. Laten we daaruit iedere morgen en avond lezen voor onze kinderen en laten we ons er niet voor schamen als andere mensen dat zien. Het lezen van de Bijbel in het gezin heeft menigeen, zo niet voor de hel, dan toch voor de gevangenis, het werkhuis en de Staatscourant behoed. Laten we ons voornemen meer over de Bijbel te mediteren. Het is een goede zaak om, als we de wereld intrekken, twee of drie teksten met ons mee te nemen om daar over na te denken iedere keer dat we daartoe de gelegenheid hebben. Daardoor worden we voor veel ijdele gedachten bewaard en dringt hetgeen we die dag gelezen hebben dieper door, Daardoor wordt onze ziel voor vruch teloosheid en het uitbroeden van slechte din gen bewaard. Onze gedachten worden erdoor geheiligd en verlevendigd en zo wordt voorkomen dat ze worden als een vij ver waar de kikkers gedijen maar de vis sterft. Laten we ons vast voornemen om met gelo vigen meer over de Bijbel te spreken als we elkaar ontmoeten. Helaas is de conversatie van christenen als ze elkaar ontmoeten dik wijls bedroevend onvruchtbaar! Wat worden er een lichtzinnige, alledaagse en hefdeloze dingen gezegd! Laten we meer over de Bijbel spreken. Daardoor verdrijven we de duivel en blijven onze harten op God gericht. O, dat we er allen naar zullen streven tezamen zo te wandelen in deze boze wereld dat Jezus tot ons komt en met ons gaat zoals Hij met de twee discipelen op weg ging naar Emmaüs! En laten we ons tenslotte voornemen om ieder jaar dat we leven meer en meer bij de Bijbel te leven. Laten we ons bij herhaling rekenschap afleggen van onze meningen en handelingen, van onze gewoonten en stem mingen, van ons gedrag in het openbaar en in ons gezin, in de wereld en in ons huis. Laten we alles aan de Bijbel toetsen en het besluit nemen om met Gods hulp daarnaar te handelen. O, dat we in toenemende mate mogen leren 'onze wegen te bewaren' bij het Woord. Ik breng al deze dingen onder de aandacht van allen die deze verhandeling lezen om ze ernstig en biddend te overwegen. Ik zou graag willen dat de predikanten van mijn land predikanten zijn die de Bijbel lezen, de gemeenten gemeenten zijn die de Bijbel lezen en de natie een natie is die de Bijbel leest...." J.C. Ryle (1816-1900), Christen-zijn in het dagelijks leven. Over de praktijk van het geloof. Uitgeverij De Groot Goudriaan, Kampen. Gebonden. ISBN 90-6140- 500-9. 377pag. Prijs 22,64- J.M.J. Kieviet Op dinsdag 23 december a.s. is er een kerst zangavond in de Ned. Herv. kerk te Stad aan 't Haringvliet. De aanvang is 19.30 uur. Aan het eind van de avond zal bij de uitgang een collecte worden gehouden. Aan de avond werken mee het kinderkoor 'Bid en Zing' te Nieuwe Tonge o.l.v. Peter Wildeman, de Chr. Gem. Zangvereniging 'Soli Deo Glo ria' o.l.v. Paul Kieviet, het orgel wordt bespeeld door Kees Villerius, Jacques van Broekhoven speelt trompet, Lianne van de berg speelt dwarsfluit, Ria Meiaard zingt solo en Adry van den Boogert verzorgt de declamatie. De beide plaatselijke predikan ten, te weten Ds. H.A. Samsom en ds. N.J.A. van Exel verzorgen de schriftlezing en de meditatie. U bent hartelijk welkom! Op dinsdag 23 december 2003 organiseert gospelkoor 'Per Amore' o.l.v. Ad de Joode een kerstconcert met medewerking van het Middenbouwkoor van de Christelijke Scho lengemeenschap Prins Maurits o.l.v. Marco van 't Hoff. Dit concert, met samenzang, wordt gehouden in de Gereformeerde Kerk te Ouddorp, aanvang 19.30 uur, de kerkdeu ren zijn ge-opend vanaf 19.00 uur. Er zal een collecte gehouden worden ter be strijding van de onkosten. U bent van harte welkom! Dan ook een fijn gebooriekaartje. Wij hebben ze voor u. Maak uw keuze uit ons nieuwe modellenboek! SOMMELSDIJK Tel. (0187) 471020 Woensdag 17 december verzorgt de Chr. Gem. Zangver. 'Soli Deo Gloria' een Kerst samenzangavond in de Ned. Herv. Kerk van Stellendam. Op deze avond zullen een voudige kerstliederen worden uitgevoerd, o.a. de Cantate Pastorale van Koos Bons en How beautiful upon the mountains van John Stainer. Ook werken een aantal kin deren mee van de Chr. Bassisschool 'Het Kompas'. Een korte meditatie wordt ver zorgd door Ds. W.L. Smelt. Het orgel wordt bespeeld door Arjan de Vos. De muzikale leiding van deze avond is in han den van W. Chr. Meyboom. ledereen is hartelijk welkom. Aanvang 20.00 uur. Veertig jaar is ze juf geweest, in hart en nieren, maar 'met stille trom' nam ze onlangs afscheid van school en leerlingen van de Koningin Beatrixschool te Ouddorp. Ter gelegenheid van haar vertrek trakteerde juf Luime 'haar' klas op een schooheisje naar de Vlindertuin in Kwadendamme, nabij Goes. "JUF, BEDAJSfKT!" zouden de leerlingen haar door middel van dit stukje willen toeroepen. "We hopen dat het u wel gaat!" Vandaar deze foto, speciaal voor 'juf' Luime.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 2