LITIE Wethouder Andries opent rioolbunker in Oude Tonge Vertrekkend brandweerman Jan du Pree Koninklijk Ondersclieiden OPEL Nieuws 3^^zA-6 0900-8844 Kerstzangavond in Wijkcentrum Middeiharnis Bingo te Dirksland Kerstfolderactie Evangelisatieplatform ■(/Vlinnaaj^ Harpuitvoering in Sommelsdijk ^^^^®mmm 'Haal meer uit uw naaimachine' groot succes Gemeente Oostflakkee werkt hard aan rioleringsplan Morgen zangavond in 'Dorpstienden' DöRROSTRUyK Boetes voor Le Due MAKELAARDIJ VL ^^S Visser Visser EBlBUfe- chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Getuigenoproep aanrijding Vrouw aangereden Automobilist verliest macht over het stuur (0187)68 47 21 instaüatiebedrijf Eén vertrouwd adres voor al uw rijplezier! Workshop Ja, 't mag best een flink karwei worden genoemd dat in Oude Ton ge werd aangepakt. In het kader van de uitvoering van het gemeen telijk rioleringsplan werd aan de Kolfweg gedurende de afgelopen periode een bergbezinkbassin gemaakt, als onderdeel van het rio leringsysteem. In slechts zo'n twee tot drie maanden tijd werd het hele karwei gerealiseerd, dat nu zó ver is afgerond dat wethouder Andries van de gemeente Oostflakkee afge lopen woensdagmiddag de officiële openingshandeling kon verrichten, in aanwezigheid van de omwonen den die hierbij waren uitgenodigd. ■ia taxatie no^^"^ WJ ERA Rel onsl Hl (0187) 47 02 72 of (0187)68 45 45 Taxatierapport nodig van woning of bedrijfspand? BARENDRECHT* TEL. 0180-642 111 MIDDELHARNIS TEL. 0187 - 617 300 GOUDA* TEL. 0182-358 235 BARNEVELD* TEL. 0342-405 140 Vrijdag 12 december 2003 jaargang :^i. 7J264 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflaickee OOLTGENSPLAAT - Zaterdagmorgen 29 november jl. omstreeks kwart voor elf vond op het Weespad een aanrijding plaats. Hier bij raakte een 41-jarige vrouw uit Ooltgens- plaat gewond. Het slachtoffer, dat op een fiets reed, stak de weg over, maar werd hier bij door een auto aangereden. De bestuurster van de auto, leeftijd tussen 30-40 jaar en lang blond haar, reed na de aanrijding door. Het slachtoffer, dat diverse kneuzingen opliep, is inmiddels onder doktersbehande ling. De politie van het district De Eilanden is op zoek naar getuigen die meer informatie kun nen verschaffen. Zij worden verzocht con tact op te nemen via telefoonnummer 0900- 8844 (lokaal tarief). OOLTGENSPLAAT - Een 86-jarige vrouw uit Ooltgensplaat is dinsdagmiddag om streeks twee uur licht gewond geraakt, nadat zij op de Pieter Biggestraat door een auto werd aangereden. Het slachtoffer stak de weg over en werd door een 41-jarige automobiliste uit Oolt gensplaat over het hoofd gezien als gevolg van de laagstaande zon. De vrouw kwam ten val en werd door GGD-personeel voor on derzoek en behandeling naar het ziekenhuis in Dirksland overgebracht. MELISSANT - Dinsdagmiddag omstreeks half zes raakte een 75 jarige automobilist uit Middelhamis licht gewond, nadat hij op de Provincialeweg N215, in de richting van Dirksland, van de weg raakte. Door nog onbekende oorzaak verloor de man in een bocht de macht over het stuur, ramde met zijn auto enkele verkeersborden en bomen en kwam vervolgens tot stilstand. De man werd licht gewond door GGD-per soneel overgebracht naar het ziekenhuis in Dirksland. üio Trappenbouw Staal - RVS - Glas - hout- combinaties Eigen ontwerpen Houdt u van kerstliederen, en van zingen, en van sfeer? Op zaterdagavond 20 december 2003 (19.30 uur) geeft ouderenkoor 'Avond klanken' uitvoering van haar Kerstoptreden in het Wijkcentrum aan de Doetinchem- sestraat. Het programma voorziet in klassie ke en moderne kerstliederen. De leiding is in handen van dirigent Jan Hol, die ook op de piano begeleidt. Het zangkoor nodigt ieder een van harte uit en hoopt dat ook kinderen en oudere jeugd deze kerstzangavond zullen bezoeken. De avond wordt traditioneel win ters afgesloten, omstreeks 21.30 uur. Er zijn ook mensen die erg opkijken tegen het lange Kerstweekend, omdat zij nauwe lijks tot geen bezoek te verwachten hebben en het vooruitzicht hebben op vier eenzame dagen thuis. Bent u wel in staat om een kor te afstand te reizen en een dag zonder bege leiding of zorg buitenshuis door te brengen? Lokaal Ouderenwerk Middelhamis doet er wat aan. Bel voor plannen voor Tweede Kerstdag naar: (0187) 483366. Op dinsdag 23 december organiseert de stichting SVIK een bingo in de Victoriahal te Dirksland. Er zullen acht rondes en één superronde worden gespeeld. Aanvang 20.00 uur, deuren open om 19.30 uur. Op zaterdagmorgen 20 december hoopt het evangelisatieplatform Middelhamis/Som- melsdijk een Kerstfolderactie te houden. Het platform is een samenwerking tussen Gere formeerde Gerr'^entc, Christelijke Gerefor meerde Kerk, Hervormde Gemeente Mid delhamis en Hervormde Gemeente Som- melsdijk. Het is de bedoeling om deur aan deur te folderen in Middelhamis en Som- melsdijk met de boodschap van de komst van Jezus Christus naar deze wereld om zon daren zalig te maken. Het platform roept jong en oud op om te helpen met het bezor gen van de folders. Aanmelden of verdere informatie is verkrijgbaar bij Jan-Kees Wiel- houwer (telefoon 48 90 74). Tevens wordt de kerkelijke gemeenten gevraagd dit werk in de voorbede te gedenken. Er wordt om 9.30 uur gestart vanuit verenigingsgebouw 'Vita Nova' te Sommelsdijk. De opening zal worden verzorgd door ds. Den Toom. Kom op tijd, de koffie staat klaar! Evangelisatieplatform Middelharnis/Sommelsdijk Eigenlijk had 'ie 'm al eerder kuimen ont vangen, maar de decorandus had juist toen reeds aangegane verplichtingen te vervullen, dus werd 't gewoon even uitgesteld: het uit reiken van een Koninklijke Onderscheiding aan vertrekkend brandweerman Jan du Pree (50) te Dirksland. Bij gelegenheid van zijn officiële afscheid van de vrijwillige brand weer van Dirksland, afgelopen dinsdag avond in de Dirkslandse brandweerkazerne, werd Jan benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. Vijfentwintig jaar trouwe dienst heeft hij erop zitten, en zo vond 'ie 't mooi geweest. Én, zo redeneerde hij daarbij: vrijwillig ben ik aan de brandweer gegaan, vrijwillig ga ik ook weer. Dus niet als hij over enkele jaren vanwege z'n leeftijd - op z'n vijfenvijftigste - eruit móet. Hem werd dan ook eervol ontslag verleend. Sinds juli 1978 was Jan du Pree aan de Dirkslandse brandweer verbonden en ging hij ervoor, zoals dat trouwens van elke rechtgeaarde brandweerman geldt. En als 't 'es nodig was, was Jan ook de beroerdste niet om doorde weeks eens een dag extra op te offeren voor de brandweer. Hij werkte zich op tot hoofd brandwacht en bekleedde de functie van eer ste chauffeur/pompbediende. En met dat alles had hij - zoals dat officieel heet - een 'langdurige bijdrage verleend aan de veilig heid in zijn woonplaats en in de regio' en had hij zich 'geruime tijd ten bate van de samenleving ingespannen', 't Was dan ook vanwege 'de aard, de duur en de uitstraling van zijn activiteiten', dat Jan du Pree 'deco rabel' werd geacht. Burgemeester Stoop van de gemeente Dirksland speldde hem dins dagavond de bijbehorende versierselen op. p^ mmr m www.opclrueuws.nl Actueel Nieuws Vacatures Shop Evenementen (nformotie Opel Linkz cn vanzeifsprakvndal onze occosions Ind. foto MAKELAARDIJ Middelhamis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsesfraat 32-34, 3241 AA Middelhamis TeUOl 87) 482606 Altijd 60 kwaliteitsoccasions met 6 tot 12 maanden BOVAG-garantie. Kijk op w^^v.axxiauto.nl of kom /angs.'Watertoren 25, Dirksland Tel. 60 35 90 Zaterdag 20 december a.s. vindt er een kerst concert plaats in de Remonstrantse kerk aan de Voorstraat te Sommelsdijk. Tijdens dit concert spelen de harpleerlingen van Ghis- laine Maclaine Pont, die in september begonnen is met het geven van harplessen op Goeree-Overflakkee. De leerlingen brengen naast kerstliedjes ook klassieke werken ten gehore. Het concert begint om 16.00 uur. Na afloop is er gelegenheid om een afspraak met de docent te maken voor een proefles. Gas -Water -Warmte Dorpsweg 4, Ouddorp, Tel. (0187) 68 21 01 vmw.conTielissant.nl ELISSAMT OBILITEITSCENTRUM Nijverheidsweg 4, Dirksland Autobedrijf Cor Melissant 0187-6015 98 Flakkee Caravans 0187-60 5191 Cor Melissant Tweewielers 0187-6017 06 OOLTGENSPLAAT - Naaimachinehandel 'Vlieto' Ooltgensplaat organiseerde afgelo pen weken de workshop 'Haal meer uit uw naaimachine'. Hiervoor waren alle klanten die in het bezit waren van een Husqvama Viking naai-borduurmachine uitgenodigd. In groepjes van maximaal zeven personen werden er bij 'Panorama' te Ooltgensplaat vijf middagen/avonden gevuld. Er werd een kussen gemaakt met daarop een applicatie of open borduurwerk, versierd met behulp van de zwaardnaald, de biezenvoet, de smalle soutache-/koort-voet, en de contourdraad-/ soutache-geleider. In de achterkant werd met behulp van de nieuwe voet een Winde- ritssluiting gezet. "Hier hebben we wat van geleerd; dat moet je méér doen!" was de reactie van bijna alle deelnemers. Om alle Husqvama Viking klanten in de gelegenheid te stellen een workshop te volgen, is mevrouw Corry Huijer van 'Panorama' bereid gevonden weer een workshop te ver zorgen. Zij gaat dan werken met het Fashion Fun pakket, waarin een kantstikvoet, blinde ritsvoet, groot tommes en enkele mallen zit ten. Iedereen die bij 'VUeto' Ooltgensplaat een naaimachine heeft gekocht, kan zich opgeven via tel. 0187- 631973 of 631522. Wethouder Andries laat, bij wijze van officiële openingshandeling, de tweede pomp in het bergbezinkbassin zakken. Die openingshandeling was tevens de afslui ting van een vrij lang traject, zo lichtte de wethouder deze middag toe. "Er is al veel over gesproken en veel procedures zijn er ook gevoerd, voor dit belangrijke project, het bergbezinkbassin. Riolering is een onge looflijk dure aangelegenheid. En we hebben de afgelopen tijd ook kunnen zien dat 't niet niks is wat hier onder de grond werd gereali seerd, toen 't allemaal nog open lag. 't Was dan ook best een ingreep voor de omgeving en de omwonenden, voor wie we geprobeerd hebben de overlast zoveel mogelijk te beper ken." En de omwonenden die woensdagmid dag aanwezig waren, gaven te verstaan dat 't inderdaad meegevallen is allemaal. Geen ontevreden woord is erover gevallen tijdens een gezellig samenzijn in de speciaal vóór deze gelegenheid op de Kolfweg neergezet te feesttent, waarin catering Van der Baan uit Dirksland de aanwezigen voorzag van overheerlijke hapjes en dito door dit bedrijf zelf geïmporteerde wijn uit Duitsland. De doelstelling van de aanleg van het berg bezinkbassin is tweeledig. Enerzijds was een grotere bergingscapaciteit vereist van afvoerwater. Anderzijds moest er voor wor den gezorgd dat van het afvoerwater vooral de vervuiling richting waterzuiveringsinstal latie wordt getransporteerd en niet een grote hoeveelheid afvoerwater die niet of nauwe lijks vervuild is, zoals regenwater dat van daken afvloeit. Want dat leidt tot overmatige belasting van de waterzuivering. Het berg bezinkbassin biedt hierin een oplossing. Eigenlijk is het een ondergrondse bunker, een enorme betonnen bak, waarin het afvoerwater terechtkomt waarin het vuil naar beneden zakt. Als op gegeven moment het opgevangen water tot bepaalde hoogte is gekomen, is de vervuiling dusdanig bezon ken dat boven in het water schoon genoeg is om - via een overstortsysteem - op het oppervlaktewater geloosd te worden. De vervuiling kan dan via andere kanalen rich ting waterzuivering worden gesluisd. Het bassin aan de Kolfweg is in twee helften verdeeld, die ieder 4 meter breed, ruim 2 meter hoog en maar liefst 32 meter lang zijn. Het hele systeem voldoet aan de nieuwste rioleringseisen. Eén pomp was er al in aangebracht, de twee de liet wethouder Andries woensdagmiddag met een takeltje in het bassin zakken, bij wij ze van officiële openingshandeling. Aan sluitend konden belangstellenden een kijkje nemen in het ondergrondse bouwwerk, nu er nog geen water in staat. Binnenkort zal de omgeving eromheen weer met gras worden ingezaaid en zullen er weer bomen worden geplant, zodat de Kolfweg in de komende jaren weer écht Kolfweg kan worden. Ook op andere locaties in de gemeente gaat Oost flakkee aan de riolering werken, onder ande re door het aanbrengen van bergbezinkbas- Binnen in het bergbezinkbassin is een dijfusiemuur gebouwd: een betonnen wand met gaten, waar door de kracht van het instromende water wordt gebroken en verdeeld. Achter deze muur de rest van de enorme ruimte. OUDDORP - Morgenavond om half acht is de jaarlijkse kerstavond van de Chr. zang ver. 'Hart en Stem'. Medewerking wordt verleend door het koor 'Sursum Corda' uit Dirksland o.l.v. Johan van Broekhoven, het Chr. kinderkoor 'Jong Begonnen' en het Chr. jeugdkoor 'Van Knop tot Bloem'o.l.v. Inge de Vries. En natuurlijk het Chr. gem. koor 'Hart en Stem' o.l.v. Jan Bezuijen. Orgel en piano worden bespeeld door Cora Siezenga en Johan van Broekhoven; ook is er een koperkwartet aanwezig voor o.a. begeleiding van de samenzang. Het belooft een mooie en afwisselende avond te wor den, waar iedereen hartelijk welkom is. Plaats: zaal A/B van m.f.g. 'Dorpstienden' te Ouddorp; Aanvang: 19.30 uur, zaal open 19.00 uur; Entree: 3 p.p., maximaal 11.- per gezin. DIRKSLAND - De rechtbank te Rotterdam heeft voedingsfabrikant Le Due te Dirksland boetes opgelegd voor verschillende milieuo vertredingen, onder andere het uitbreiden van de fabriek zonder dat daarvoor vergunning was verleend, het illegaal lozen van afvalwater en het overschrijden van de geluidsnorm. In totaal werd voor 17.000 aan boetes opgelegd. Niet alleen het bedrijf, maar ook de directeur zelf werd voor 7000 beboet. Daarnaast bestaat nog de mogelijkheid dat het bedrijf gedwongen wordt een halfjaar te sluiten. 2 beëdigde/gecertificeerde makelaars/taxateurs yf^^^ REGISTERACCOUNTANTS Makelaarskantoor Tamboer beëdigd makelaar/taxateur, lid NVM 0187-476555 .11

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 1