rocti Sepp'Cycles 'Floddertje' schenkt beer aan kinderdagverblijf ^t Voortvarend Scheepje' Kerstconcert Sleutels overhandigd na oplevering nieuwe Prins Mauritsschool Hans Groenendijk Fietsen wordt Dammen en Schaken in Ouddorp Winterexpositie in Röderliaus gunnen Kerstavond 'de Christenvrouw' Kinderkerstfeest in 'de Samaritaan' EiyurflSBMIIEU Kerstfeestviering Oranje Nassauscliool Herv. Kerk Sommelsdijk Allen tot ziens in de krant! ifi Dammen Schaken ABC PUZZEL LANDEN, PLAATSEN EN GEBIEDEN IN EUROPA Kies uit de volgende aardrijkskundige namen: Alkmaar - Berlijn - Engeland - Finland - Frankrijk - Griekenland - Groningen - Kopenhagen - Nederland - Noorwegen - Normandië - Parijs - Rome - Rotterdam - Sicibë - Spanje - Turkije - Utrecht - Venetië - Zwitserland ^,**.,....,rf*.,«.Hrf*>,.-.^ op 17 december hoopt Koen Kor- pershoek (Middelharnis) jarig te zijn. Bij deze alvast een fijne ver jaardag gewenst! ^üSt: Gelukkig blijft er een Hetsenzaak in Sommelsdijk na de sluiting van Hans Groenendijk Fietsen nabij de molen. Derk en Louise Seppen- woolde uit Boskoop hebben de zaak overgenomen en hopen op 3 januari a.s. de deuren te weer te openen. PAGINA 11 VRIJDAG 12 DECEMBER 2003 OOLTGENSPLAAT - In verband met de opening van het nieuwe kinderdagverblijf "t Voortvarend Scheepje' in Ooltgensplaat heeft 'Floddertje, goed tweedehands goed' een enorme beer geschonken voor in de knuffelhoek. In het prachtige verbouwde pand aan de Langeweg (voorheen Rabobank) werd de beer met enthousiasme ontvangen. In het dag verblijf is flexibele opvang mogelijk van 6.30 tot 18.00 uur. Er zijn babygroepen, peuter- groepen en buitenschoolse opvang voor kinderen van 4 tot 12 jaar. Er wordt volgens een pedagogisch werkplan gewerkt, dat ter inzage ligt in het kinderdagverblijf Op alle dagen (maandag t/m vrijdag) is er nog mogelijkheid tot plaatsing. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Ria Jongejan, tel: 639300, of kijken op website www.t-voort varend- scheepje.nl. Ook bent u van harte welkom tijdens het open huis morgen, zaterdag 13 december, van 14.00 tot 16.00 uur. 'Floddertje', gevestigd aan de Noordzijdsedreef 10 te Ooltgensplaat is al begonnen met de opruiming. In december 25% korting op alles met een rode stip, vanaf 6 januari gaaf heel veel kleding weg tegen 50% korting! Kom gerust eens langs of kijk op website www.flod- dertje.org met twee pagina's actueel nieuws boordevol foto's. 'Hoddertje' werkt charita tief; in 2004 is voor ruim 1000 geschonken aan goede kinderdoelen. Dus een winkel van kinderen voor kinderen! NIEUWE TONGE - Donderdag 18 decem ber a.s. hoopt de Oranje Nassauschool te Nieuwe Tonge de jaarlijkse kerstfeestvie ring met ouders, kinderen, bestuur, familie en belangstellenden te houden. Het team van de school nodigt u allen uit om hierbij aan wezig te zijn. Alle groepen laten tijdens deze bijeenkomst iets van zich horen. Daarnaast zijn er de Bijbelvertelling en een vrije ver telling. De avond begint om 18.45 uur. Na afloop is er voor iedereen gelegenheid om in de school een kopje koffie te drinken. Kin deren en leerkrachten hopen u te ontmoeten! Op 19 december a.s. om 20.00 uur wordt in de Ned. Herv. Kerk van Sommelsdijk een koor- en ook samenzangavond gehouden door de Exodus Cantorij uit Sommelsdijk en het Christelijk Gemengd Koor Song of Praise onder leiding van Reinata Heemskerk. Verdere medewerkenden zijn; Carla Martens (sopraan), Jannie v. d. Velden (sopraan), Diana Abspoel (hobo), Veronique Streevelaar (dwarsfluit). Jan Teeuw (orgel) en Matthijs Mijnders (piano). De entree tot dit concert is vrij. Nu Sinterklaas weer vertrokken is, lijkt het erop dat er weer serieus gedamd wordt. Alhoewel...?! F. van Eek, die nu eindelijk wel eens partij wil winnen, slaagde hier opnieuw niet in. Hij kwam enkele schijven achter tegen A. de Mik sr en tegen hem red je het dan niet meer. Een belangrijke partij was die tussen de nummers 1 en 2, respec tievelijk De Mik jr. en K. Tanis. Hoewel Tanis het zéér goed doet in het damkam- pioenschap van Goeree-Overflakkee, toonde de Mik jr. zich in de onderlinge competitie van Ouddorp opnieuw de sterkste. Hij kreeg een doorbraak naar dam en won aldus de partij. De voorsprong van De Mik jr. op de nummer 2 is al bijna niet meer te overbrug gen. De heren W. van Schie en J. Moerkerk speelden een interessante partij. De partij was gevorderd tot een stand met ieder acht schijven. Moerkerk deed toen een verkeerde zet.waama Van Schie twee schijven kon geven, er vervolgens drie kon slaan naar dam. Dat ziende gaf Moerkerk het op. Hier door komt Van Schie weer op gelijke hoog te in de tussenstand met K. Tanis. Terwijl om tien uur drie partijen beslist waren, gin gen J. van den Ouden en J. van Koppen vro lijk door met een lang gelijkopgaande partij. In een vijf om vijf stand, die normaal in remise zou moeten eindigen,vergaloppeerde J. van Koppen zich nog. Plotseling stond hij verloren. Beiden speelden een mooie partij, maar alleen Van den Ouden kreeg het volle pond en bleef Van Koppen met lege handen achter. De uitslagen: A. de Mik sr. - P. van Eek 3-0 A. de Mik jr. - K. Tanis 3-0 W. van Schie - J. Moerkerk3-0 J. van den Ouden - J. van Koppen 3 - O Bij de schakers was het niet anders; op één na werden alle partijen beslist. Blijkbaar had nog niet iedereen de pakjesavond goed ver- GOEDEREEDE - In de wintermaanden en in het voorjaar van 2004 exposeren in het Röderhaus aan Noordzijde Haven 13 te Goe- dereede achttien kunstenaars uit onder ande re Nederland, België, Iran en Duitsland. Ook is er werk tentoongesteld van de Goereese kunstenaars Harald Jassoy, Helmut Roder en van Co Schellevis. De tentoonstelling betreft schilderijen, stenen beelden, mondgeblazen glaswerk, keramiek, zeer fraaie potloodteke ningen en een groot aantal etsen van de Duitse kunstenaar Theo Heimann. Even een kijkje nemen bij het werk de kunstenaars die in 2004 in het Röderhaus exposeren, kan op woensdagen, donderdagen en zaterdagen van 11.00-13.00 uur en van 16.00-18.00 uur. teerd, getuige de volgende partijen, waarin de nodige 'presentjes' werden uitgedeeld. Adam van Huizen en Maart Breen waren het eerst klaar. Adam damt tegenwoordig ook en dat komt zijn spel bij het schaken duidelijk niet ten goede. Al vrij snel stond wit aan aUe kanten vast en kon zwart het ene na het ande re stuk oprapen. Maart beklaagde zich nog enigszins door te stellen dat hij nu vier zwartpartijen had gespeeld, maar met een score van 3,5 punten kan hij niet ontevreden zijn en mag hij weer naar boven kijken! Jan Grinwis ging in het Siciliaans al vroeg in de fout door kort na de opening een smk in de aanbieding te doen. Krijn van der Wen de nam dit presentje dankbaar in ontvangst en schoof de partij bekwaam naar winst. Peter Klink ging ook al kort na de opening in de fout en verloor eveneens een stuk. Van Esvelt zei dankjewel en kon zo eindelijk weer een puntje op zijn conto bijschrijven. Wilko Breen wist Eddy Derrez het punt te ontfutselen. Wilko had een duidelijk voor deel, waar Eddy het moeilijk mee had; het absurde g3 deed de witte stelling geen goed, daar Wilko zo een stuk kon oprapen. De rest was eenvoudig. Wim van Geelen kon opge lucht ademhalen na zijn partij tegen Albert Schaefer. Een ingewikkelde stelUng vanuit de Zwarte Leeuw (Wim's lijfopening) was dermate ingewikkeld dat Albert zeeën van tijd verbruikte en uiteindelijk door zijn vlag ging. De stelling was op z'n minst nog steeds onduidelijk, maar ook de tijd is een belang rijk spelelement in het schaken. Arie Baas zette Gert-Jan Zonneveld weer met beide benen op de grond. Laatstgenoemde liep nog een beetje met zijn hoofd in de wolken na zijn mooie winst van vorige week. Arie zet te de partij zéér goed op en wist met gepoin teerde zetten de zwarte stelling om te kege len. Vooral het loperpaar was moordend! Maar je hebt nu eenmaal baas boven baas... Hans van Meenen en Willy Tanis-Koole speelden een aantrekkelijk Damegambietje, waarin wit een aanhoudend initiatief had; Willy deed het echter nauwkeurig en wist alle dreigingen te pareren. Een terechte pun- tendeling viel haar ten deel. Kees van den Nieuwendijk versloeg Jan Verzijden in het eindspel; toch wel één van de sterke punten van Kees de afgelopen jaren. Een vrijpion creëren en doordrukken, daartegen waren zelfs de verdedigingskunsten van Verzijden niet opgewassen. Bonne Faber en Willem- Jan Tanis speelden een Sveshnikov- Sicili- aan, waarin de theorie ver gevorderd is. Op zeker moment kon Borme groot positievoor deel behalen, maar wachtte hiermee één zet te lang. In het eindspel wist Willem-Jan een pion buit te maken, maar door lopers van ongelijke kleur leek de partij nog steeds bin nen de remise grenzen. Een blunder van Bonne besliste de partij op slag, toen deze zijn toren in de aanbieding deed. De kraker van deze avond was de partij tussen Reinier van der Wende en Hans van Calmthout. Bei de heren hadden zich op elkaar voorbereid, wat te merken was aan de eerste twaalf zet ten. Kort daarna bood Hans remise aan wat door Reinier werd afgeslagen. Achteraf een onterechte beslissing daar Reinier kort daar op de fout in ging, waardoor zwart een ver opgerukte c-pion verkreeg. Wit moest de Puzzelreglement 1. Stuur je oplossingen aan het eind van de maand naar Oom Ko, p/a Eilandcn-Nleuws, Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. Per maand zijn er 100 k 120 punten te verdienen. Zelfgemaakte raad sels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten op. 3. Smur af en toe een briefje, dat wordt beantwoord. 4. Bij 500 punten ont vang je een boeken- bon van 10,-. Deze keer 2 raadsels van Jacob Meijer (Ouderkerk a/d IJssel. We hebben ze kant en klaar gekregen. Hopelijk beleven jullie er veel plezier aan. Doe je best! A De eerste mens. B Hier was de spraakverwarring. C Zoon van Noach D Eén van de zonen van Jakob. E In deze storm zat Paulus (Handelingen 27). F Aan deze man schreef Paulus een brief. G Op deze berg stierf koning Saul (1 Samuel 31). H Hij was een koning van Juda. I Vader van David (1 Samuel 16) J Zo heette één van de pilaren van de eerste tempel 1 Koningen 7) K Eén van de kooplieden van Scheba (Ezechiël 27 20 - 25) L Vrouw van Jakob. M Hier kwam Jakob tot zijn vader (Genesis 35). N Syrische generaal (2 Koningen 5). O Koning van Israël (1 Koningen 16). P Eerste zendeling (HandeUngen 13). Q Broeder (Romeinen 16 20 - 25). R Een stad door de Israëlieten gebouwd (Exodus 1). S Richter T De zee van U Man van Bathseba (2 Samuel 12). V Eerste vrouw van koning Ahasveros (Esther I). W Eén van de twaalf verspieders (Numeri 13 13 - 23). IJ Woord dat veel in Prediker wordt gebruikt. Z Vader van Johannes de Doper. 1. In dit land wordt de Tour de France gereden. 2. Dit is een klein land aan de zee en beroemd om het water. 3. Hier staat de Brandenburger Tor. 4. Vanuit dit land vertrok de Titanic. 5. In dit land wordt veel geskied; het ligt ten zuidwesten van Duitsland. 6. Hier gebeurt al het vervoer met boten. 7. Vroeger geloofden de mensen hier in mythen en sagen. 8. In deze stad vind je o.a. de Eifeltoren en de Are de Triomphe. 9. In deze stad staat de Martinitoren. 10. In dit gebied zijn de geallieerden in 1944 geland. 11. Op dit eiland Ugt de vulkaan de Etna. 12. Dit land heeft veel fjorden. 13. Een andere naam voor dit land is: "het land van de duizend meren". 14. In deze stad is het Vaticaan gebouwd. 15. Deze plaats heeft de grootste haven van de wereld. 16. Deze stad is bekend om zijn kaasmarkt. 17. Dit land is eigenlijk een schiereiland, samen met het buurland Portugal. 18. Een buurland van Griekenland, dat toe wil treden tot de Europese Unie. 19. Hier staat de zeemeermin. 20. Deze stad heeft de hoogste toren van Nederland. Bijnagtes (Scherpenisse) Gelukkig konden jullie uit de vragen komen. Je treft het maar met een moeder die nog in de oud papierdoos wil duiken. Mooi meegenomen dat nov. 1 en 2 te vinden waren. Anja van Splunter (Ouddorp),Beimo en Guido van Gils (Achthuizen), Jannie Hoek (Ouddorp), Marijn Villerius (Dirksland) en Nathalie Bijnagte (Scherpenisse). Allen veel geluk met de beloning! DIRKSLAND - Zo'n drie weken vóór planning klaar; en dat voor de bouw van een hele school! Daarom ook niets anders dan dikke tevredenheid en complimenteuze woorden, toen afgelopen dinsdagmorgen officieel de sleutels werden overhandigd van het nieuwe schoolgebouw van de c.b.s. 'Prins Maurits' in Dirksland. En dat gebeurde natuurlijk in de nieuwe school, waar directeur Jan van der Welle van Aannemingsbedrijf W&S Bouw b.v. te Stad aan 't Haringvliet de sleutels uitreikte aan directeur W.J. Bruggeman van de 'Prins Maurits', in aanwezigheid van het gehele bouwteam. Dat zijn - naast W&S Bouw b.v. en natuurlijk de Prins Mauritsschool als opdrachtgever - architectenbureau Bom bna te Middelharnis, Technisch installatieburo H.C. Doomhein te Herkingen en Schip- per&Zonen elektrotechniek b.v. te Nieuwe Tonge. Vanaf het begin hebben ze met elkaar in goede harmonie samengewerkt en de nieuwbouw gerealiseerd. Duurzaam bouwen aan een onderhoudsarme school, dat is de opzet geweest en thans ook in het hele gebouw terug te vinden. Na de kerstvakantie zal de nieuwe school in gebruik worden genomen, maar de officiële opening vindt pas plaats op maandagmiddag 29 maart 2004. Immers, in tegenstelling tot de thans nog aanwezige 'steriele' sfeer zal dan pas te zien zijn dat in de school geleefd wordt, als de mimtes na enige tiijd gezellig opgeluisterd zullen zijn met tekeningen en knutselwerkjes van de kinderen. Én; het zal de Minister van Onderwijs zélf zijn die de nieuwe 'Prins Maurits' komt openen! kwaliteit geven om dit gevaar te keren, waarna Hans de partij bekwaam uitspeelde en Reinier mat zette. Door deze uitslagen neemt de spanning bovenin steeds meer toe, wat de competitie zéér ten goede komt. De uitslagen: Adam van Huizen - Maart Breen .0 - 1 Jan Grinwis - Krijn van der Wende .0 - 1 Peter Klink - Hans van Esvelt0-1 Eddy Derrez - Wilko Breen0-1 Albert Schaefer - Wim van Geelen .0 - 1 Arie Baas - Gert-Jan Zonneveld1-0 Hans V. Meenen - Willy Tanis-Koole rem Kees V. d. Nieuwendijk - Jan Verzijden 1- O Bonne Faber - Willem-Jan Tanis .0- 1 Reinier v.d. Wende - H. v. Calmthout O - 1 Voor verdere informatie over de dam- en schaakvereniging kunt u kijken op website http://www.flakkeenet/~schaken/ontspan- ning. Op woensdag 17 december a.s. hoopt 'de Christenvrouw' afd. Middelhar- nis/Sommelsdijk haar kerstavond te houden in verenigingsgebouw 'de Hoeksteen' te Middelharnis. Ds. L.J. Lingen uit MiddeUiamis zal een medita tie houden; muzikale medewerking zal worden verleend door Gerda van Wezel en Elza de Waard. Aanvang 19.30 uur. Ook gasten zijn hartelijk welkom. SOMMELSDIJK - Op 20 december zullen de HDG Kinderkoren 'Het Jongeland' en 'Het Jeugdland' een kerstuitvoering geven in De Lukaskapel van Verpleeghuis 'de Samaritaan' te Sommelsdijk. De kinderko ren zullen deze avond hun kerstrepertoire laten horen, afgewisseld door samenzang en declamatie. Iedereen is van harte welkom! De avond begint om 19.00 uur en zal onge veer een uur duren. De kinderkoren repeteren iedere vrijdag avond van 19.00-20.00 uur in Verpleeghuis 'de Samaritaan'. De koren verlenen hun medewerking aan de samenzangdiensten, die worden gehouden in De Lukaskapel van 'de Samaritaan' en hebben ook andere uit voeringen op het programma staan. Zit jij op de basisschool en houd je van zingen? Kom dan op 20 december a.s. naar de kerstuitvoe ring; wie weet, vind je het wel zó leuk datje ook lid wilt worden van één van de koren. Ook jij bent van harte welkom om mee te komen zingen! De kinderen uit groep 1 tot en met 5 bij 'Het Jongeland', en de kinderen die in groep 6 of hoger zitten mogen mee zingen in 'Het Jeugdland'. Als jij of je ouders meer willen weten, bel dan gerust naar één van de onderstaande telefoonnum mers. Bijvoorbeeld om een informatieboek je op te vragen. De eerste koorrepetitie in het jaar 2004 staat gepland op 2 januari. Namens 'Het Jongeland': Petra van Straten (tel. 602814). Namens 'Het Jeugdland': Nicole Bos-Jordaan (tel. 483842). Derk heeft al twaalf jaar ervaring in de fietsenbranche, maar ze wilden graag een zaak beginnen in een groter dorp. Toen ze dan ook via een goede kennis getipt werden over de sluiting van de Sommelsdijkse fietsenhandel, besloten ze de stap te wagen. In de winkel heeft u straks de keus uit een breed assortiment fietsen. De goede en degelijke Batavus fietsen, maar ook de sportieve en betaalbare Giant. Voor mensen die een exclusieve fiets willen, is er de Santos, sportief en helemaal naar de wens van de klant gemaakt. Service en kwaliteit staan bij Derk en Louise hoog in het vaandel, ook wat betreft de repa raties. De jarenlange ervaring van Derk moet het mogelijk maken om reparatieopdrach ten zo veel mogelijk de volgende dag gereed te hebben. Zelf zijn Derk en Louise fervente fietsers en dat willen ze overbrengen op hun klanten: "De fiets is een prachtig product. Iedereen heeft er wel één. En zo heb je altijd wel aan knopingspunten via zo'n Hollands product". Derk en Louise Seppenwoolde, de nieuwe eigenaren van de Sommelsdijkse fietsenzaak. (F.:Persb.Fl.)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 11