"De Jiojbjby vaxi Geslaagd Rabobank Ontbijtseminar Cijfers&Trends HSV 'De Viscromte' Kerstzangavond EIIAIfDBi-niEUWi Aan het moderamen en aan alle synodeleden van de Nederlandse Hervormde Kerk 1. A. van Heukelen 71 cm. 2. J. Landman 70 cm. 3. A. Schaaf 68 cm. 4. L. Bolier .67 cm. 5. R. Beyer 58 cm. 6. K. Struik 39 cm. am deelnemer 1. J. Landman 2. A. Koole Punten 42 44 3. L. Boüer 51 4. D. Saarloos 5. A. Schaaf 55 56 6. H. van Heukelen 7. P. van der Groef 8. H. Maan 59 65 66 9. N. Bazen 70 10. K. Struik 71 11. A. van Heukelen 12. P. Regeer 76 85 13. M. Knöps 87 14. T. Knol 87 15. F. van Eek 88 te Sommelsdijk PAGINA 11 VRIJDAG 5 DECEMBER 2003 OPEN BRIEF Gerrie Admiraal en Gerry Lodder hebben een hobby waaraan ze niet alleen zelf plezier beleven, ze dienen er ook de samenleving mee. Zij verzorgen namelijk de EHBO-lessen aan de oudste leerlingen van de basis scholen in Nieuwe Tonge: groep 7 van OBS 'De Panne bakker' en groep 8 van CBS 'Oranje Nassau'. Als we de school binnensluipen voor een foto is Gerry Lodder met één van de kinderen bezig in een schriftje en staat Gerrie Admiraal als een echte juf voor de klas. De leerlingen hebben allemaal hun jeugd-EHBO boekje voor zich op tafel. Ze zijn juist bezig met een overhoring. Soms willen alle jongelui tege lijk antwoord geven op een vraag, maar dat mag natuurlijk niet. Iedereen komt aan de beurt, en een ander de tijd gunnen om na te denken is ook leerzaam. Gerrie: "Eerst behandelen we de theorie. Daarna komt de praktijk aan de beurt. Dat is vaste prik. Kinderen mogen verbandjes aanleggen, in de stabiele zijligging leggen en beademen. Reanimatie mag niet op deze leeftijd." "Ik ben ooit zelf begonnen met EHBO omdat ik er meer over wilde weten", vertelt Gerrie Admiraal. "Zeker toen ik kinderen kreeg, had ik het gevoel van 'als er iets gebeurt, sta ik met twee linkse handen.' Dat wilde ik niet. Mijn buurvrouw bleek het zelfde gevoel te hebben en samen met haar ben ik naar EHBO gegaan. Na ongeveer drie jaar stond ik opeens voor de klas. Eerst alleen op de openbare school, waar Lukje Mooy al actief was met EHBO lessen. Toen Lukje na twee jaar samenwerken stopte, heb ik de teugels van haar overgenomen. Maar alleen was wel alleen. En toen ik aan Gerry Lodder vroeg of ze wilde meedoen, vond die het meteen leuk. Toen mevrouw Corrie van Kempen uit Oude Tonge na 17 jaar stopte met de EHBO lessen op de Oranje Nassauschool, vulden wij ook haar plaats in. En daar geven wij al weer drie jaar samen les. Zo is de continuïteit van de EHBO-lessen aan de Nieuwe-Tongse jeugd gewaarborgd en dat is heel belangrijk. Even belangrijk is dat je zelf je EHBO kennis bijhoudt op herhalingscursussen, dat spreekt voor zich." "In het begin was het erg onwennig hoor", zegt Gerrie Admiraal eerlijk. "Je vraagt je af: kan ik dit wel, ben ik hier geschikt voor. Les geven en kennis overdragen is tenslotte iets wat je wel een beetje moet liggen. Je moet ook wel eens een beetje streng dur ven zijn. En het is ook een kunst om de aandacht telkens op een ander manier te prikkelen. Maar het nader bekijken van het menselijk hchaam prikkeh de nieuwsgierigheid, de materie is erg interessant voor kinderen. En gelukkig zijn er voldoende hulpmiddelen, zoals de wandkaarten van EHBO-verenging Nieuwe Tonge. Daar zijn we veel mee bezig. Ook op internet is een leuke site over EHBO: www.ehbo.nl/Jeugd. Daar vind je een heleboel voorlichting plus leidraad voor het verzorgen van lessen. Ook in mijn eigen 'dikke' EHBO boek vind ik dikwijls de nodige informatie. Je hebt overigens Jeugd EHBO A en B. Het eerste is voor basisschoolleerlingen,-het tweede voor tie ners. Daarmee zij wij dus niet bezig." "Een EBHO-Ies verloopt volgens een vast patroon. We hebben ieder onze eigen specialiteiten. De grenzen daartussen zijn niet strak afgebakend, we vullen elkaar aan. De één weet meer over dit, de ander meer over dat. Gerry Lodder bijvoorbeeld weet als laborante veel over het bloed, diabetes, plasma, insuline, en bloedcellen. Eerst overhoren we wat de vorige keer is behan deld. Na het overhoren wordt een nieuw onderwerp bij de kop gepakt. Wij bespreken de hoofdstukken uit het boekje op een eigen gekozen volgorde. Bij het hoofdstuk over het skelet leg gen we uit waarom het skelet belangrijk is; voor vorm, steun, stevigheid, en bescherming. Als je geen skelet zou hebben, ver tel ik dan, dan zak je als een plumpudding in elkaar. Nee, zoiets doe ik niet voor, dan heb je ze voorlopig niet stil. Verder zijn de vijf hoofdregels van de EHBO belangrijk, die moeten ze echt allemaal weten: 1) Let op gevaar, 2) Ga na wat er is gebeurd en wat het slachtoffer mankeert, 3) Stel het slachtoffer gerust, 4) Zoek deskundige hulp en 5) Help het slachtoffer op de plaats waar hij ligt of zit. Ook verschillende handgrepen zijn van belang om te weten, zoals de handgreep van Rautek en de hand greep van Heimlich. De kinderen krijgen volop de gelegenheid om vragen te stellen. Je krijgt ook heel veel verhalen te horen. Iedereen maakt wel eens iets mee in en om het huis. Een zusje dat een kraal in de neus had gestopt, een broertje met een insec- tenbeet, enzovoort. Soms komt er geen eind aan de verhalen, maar toch vinden ze praktijk ook heel leuk. Want als je zou vra gen 'wat gaan we doen, theorie of praktijk?', dan kiezen ze voor de praktijk." "Verhalen van de kinderen en lesgeven moeten wel in even wicht zijn", vindt Gerrie. "Op de Oranje Nassauschool neigen de leerlingen ertoe om heel diep op de stof door te gaan. Ook moeilijke woorden willen ze precies snappen. Ze vragen bij voorbeeld 'wat is transpireren?", of 'wat zijn oorsuizingen?" Het gebeurt wel dat ik moet zeggen: 'Willen jullie nog verbandjes doen? Dan gaan we nu stoppen met de verhalen, anders is de tijd voorbij'. De groep op De Pannebakker is met 10 leerlingen een stuk kleiner en rustiger, maar zeker is dat elke groep zijn eigen leuke dingen heeft. We proberen ook altijd om de actuali teiten in de lessen te betrekken en af en toe wat extra's te doen. Zo zullen we bij de behandeling van brandwonden niet schro men om over de gevaren van vuurwerk of over 'Volendam' te praten; we delen dan ook promotiemateriaal uit van de Neder landse Brandwonden Stichting, bijvoorbeeld stickers. Maar we laten de kinderen geen enge plaatjes zien of foto's van slacht offers. De plaatjes in het boek zijn ook speciaal op kinderen gericht, dat is wel doordacht." "Als we een eind op weg zijn in het boekje, komt de stabiele zij ligging aan de beurt, dat is erg spannend voor de jongelui. De leerlingen spelen zelf voor slachtoffer, dat vinden ze heel leuk. We maken geen gebruik van Lotus slachtoffers, al zou het mis schien wel en idee zijn om te laten zien wat een echte Lotus kan en doet. Vaak hoor je al gauw de vraag: wanneer gaan we beademen? Sommige kinderen zijn erg enthousiast, anderen vinden de pop maar eng. Ze zeggen soms zelfs: dat durf ik niet, daar word ik misselijk van of zo. Maar als ze dan horen dat ze dan geen examen kunnen doen en geen certificaat krijgen, dan hebben ze die angst al snel overwonnen. Tijdens de praktijkles sen mogen de kinderen zachtjes praten en dan is het best gezel- hg in de klas." Voor zwakke leerlingen is er extra aandacht. Zij moeten stukjes uit het boek overschrijven in een schriftje, de belangrijkste din gen worden door Gerty Lodder onderstreept; dit geeft hen de gelegenheid om extra te studeren. "Als iemand niet zou slagen is dat sneu", vindt Gerrie. "We zijn heus wel een beetje soepel, we geven ook best wel eens een zetje in de goeie richting, en dan blijken de kinderen het best te weten, alleen komt het er bij iedereen niet even vlot uit. Maar.eerlijk is eerlijk: de kinde ren moeten wél aan de criteria voldoen. En ja, dan komt aan het eind van het jaar het examen in zicht. Heel erg spannend. Wie de theorie niet haalt, kan ook geen praktijkexamen doen. In het begin van een cursusjaar denk je wel eens: wat moet er weer van terechtkomen?" Maar later blijken ze heel veel te weten, knikt Gerrie, "De examenvragen maken wij zelf. Voor de prak tijk komt mevrouw Atie Hollaar op school; zij neemt het prak tijkexamen met stabiele zijligging, beademen en verbandleer af Meestal slagen ze allemaal hoor, gelukkig. Als afsluiting van de cursus wordt na het examen een gezellige ochtend georgani seerd. Niet opzienbarend, maar wel gezellig, met spelletjes zoals Memory, een quiz, darten, maar ook limonade en chips, punten tellen en nog iets lekkers voor degene die de meeste punten heeft gehaald. Aan het einde van zo'n ochtend worden de certificaten uitgereikt en dan zit onze taak voor dat jaar er weer op." Op naar een volgend jaar. L.S., Ondergetekende wil, door middel van dit ;schrijven, zijn grote zorg kenbaar maken over de nood waarin onze Nederlandse Her vormde Kerk zich bevindt. .Volgens de jongste gegevens zou de N.H.K. nu 640.971 lidmaten en 841.748 doopleden •tellen. Dat is dus 1.482.719 leden. Dat is 35.542 leden minder dan eenjaar eer der. Dat is ongeveer 2,39% ledenveriies in 1 jaar! U weet dat de synode van de N.H.K. bestaat uit 75 leden, dan zou ieder lid van deze synode 19.769 leden moeten vertegen woordigen. Op dit moment vormen de Waalse gemeen ten in de N.H.K. 1 classis. Deze gemeenten hebben nu 652 lidmaten en 69 doopleden. Dat is dus 721 leden. In de synode zijn deze gemeenten met 1 lid vertegenwoordigd. Deze gemeenten zijn dus duidelijk in de synode oververtegenwoordigd! Als deze kleinste classis als uitgangspunt zou worden genomen voor een evenredige vertegenwoordiging, dan zou de synode van de N.H.K. 2056 leden behoren te hebben, in plaats van de 75 leden nu. Volgens het artikel van ds. J. Jeltema in het blad 'Woord Dienst' van 27 september 2003 nummer 18, zou in 2002 de classis Middelstum 5212 lidmaten en doopleden tellen. In 2003 zou deze classis 5124 lidma ten en doopleden tellen. Deze classis heeft ook in de synode 1 lid afgevaardigd. Als deze classis als uitgangspunt zou worden genomen voor een evenredige vertegen woordiging, dan zou de synode van de N.H.K. 289 leden behoren te tellen in plaats van de 75 leden nu. Het moderamen en de synode van de N.H.K. zijn zeer nalatig geweest, omdat zij geen systeem van evenredige classis vertegen woordiging hebben ingevoerd! Ondanks herhaalde verzoeken hiertoe van diverse synodeleden en kerkelijke groepen. Al sinds de invoering van de kerkorde van 1951 had men hieraan kunnen werken. Wel zorgde men er voor, dat de ringen in een classis ongeveer evenveel kerkleden zijn gaan ver tegenwoordigen. Nu zijn de ringen van de ene classis groter geworden dan de diverse classes! Door deze oneerlijke classis vertegenwoordiging zijn veel gemeenten die problemen hebben met het SoW-proces monddood gemaakt. Daardoor is het ook mogelijk geworden dat er een kerkorde is aangenomen, die een ver woestende uitwerking zal hebben op de gemeenten die wel meegaan naar de P.K.N. Mede doordat de vertegenwoordiging van de classes in de synode berust op een verouderd Woensdag 26 november jl. organiseerden de gezamenlijke Rabobanken op Goeree- Overflakkee het jaariykse seminar Cy- fers&Trends. Een presentatie voor advi seurs en vertegenwoordigers uit het mid den- en kleinbedrijf. Dit keer beleefde het seminar haar 27e editie. De aanwezigen moesten vroeg uit de veren: vanaf 07.15 uur was de ontvangst in Partycentrum 'Grutterswei' te Oude Tonge. Spreker was de heer H.C. Droogh, stedenbouw kundige bij architectenbureau Rothuizen Van Doorn 't Hooft uit Goes; hy ging m op het thema 'Bedrijfshuisvesting'. Prikkelen van economie De heer A.H. Jongepier, algemeen directeur Rabobank Flakkee Oost, opende het ontbijt en heette de aanwezigen welkom. Daarna was er gelegenheid om op het gemak gebruik te maken van het uitgebreide ontbijt. Omstreeks 08.00 uur startte de heer Droogh zijn presentatie. Hij begon zijn inleiding met herinneringen aan zijn opa, een innovatieve zakenman die altijd vooriiep op zijn tijdge noten. Met wonen en werken was opa zijn tijd altijd een stap voor. De heer Droogh benadrukte dat de wereld steeds kleiner wordt; we zijn in staat in korte tijd grote afstanden te overbruggen. Bovendien leven wij ook in een 'digitale samenleving'. Het is belangrijk om met de vestiging van een bedrijf rekening te houden met deze facto ren. Ook factoren als representativiteit en bereikbaarheid spelen een rol bij de keuze van een locatie. De heer Droogh stelde de vraag wat Goeree-Overflakkee nu juist aan trekkelijk maakt om een bedrijf te vestigen. Natuurlijk is Goeree-Overflakkee een eiland en oneerlijk systeem van honderd jaar gele den. Ds. J. Jeltema schrijft: "Het valt dan ook niet uit te leggen waarom in de synode de ene hervormde acht keer meer stem zou moeten hebben dan de andere." Vele gemeenteleden, kerkenraden en classes zijn ontevreden over het gedrag van de hui dige synodeleden. Zij vinden dat deze syno de onverantwoord bezig is, omdat zij bezig is met een fusie door te drukken die niet wordt begeerd. Ook krijgen de kerkleden nu een verwerpelijke kerkorde opgedrongen! Synodeleden zitten in de synode 'zonder last of ruggespraak'. Zij hoeven zich in hun stemgedrag dus niet te houden aan mogelij ke verstrekte opdrachten door of vanwege de classis, die zij vertegenwoordigen. Tijdens de synodevergadering van juni 2003 stemden diverse synodeleden anders dan wat men in hun classis van hen had verwacht. Beseft u wel dat dit stemgedrag van deze synodeleden de uittocht van duizenden trou we kerkleden in de hand zal werken en scheuren en breuken zal veroorzaken in gezinnen en gemeenten? Het besluit tot kerkfusie zal velen in grote gewetensnood brengen. Voor God kunnen ze het niet verantwoorden om zich mee te laten nemen in een kerk met een ondeugde lijke grondslag. Met pijn zien we dat de besluiten van u als synode, gemeenten uiteen drijft. Met als gevolg dat men niet meer in staat is kerkgebouwen te onderhouden en mogelijk genoodzaakt deze te moeten verko pen. Waardoor de Islam onze kerken kunnen gaan overnemen! In het Reformatorisch Dagblad van 22 februari 2003 las ik, dat de scriba van de SoW-kerken ds. B. Plaisier aan de redactie van het Centraal Weekblad verzocht: "Om voortaan geen kritische artikelen over het SoW-proces meer op te nemen. De top bepaalt wat er moet gebeuren en het plaatse lijke vlak moet volgen." Zijn dit geen pauselijke neigingen? Heeft ds. Plaisier van de synodes van de SoW-kerken wel eens een functie-omschrijving ontvan gen? Heeft ds. Plaisier wel eens een functio neringsgesprek gehad? Op de classicale vergadering van de classis Dordrecht van de N.H.K. op 22 mei 2003 heb ik de voorzitter van de synode ds. A. W. van der Plas gevraagd of het moderamen van de N.H.K. aan de redactie van het Centraal Weekblad heeft verzocht om geen kritische artikelen over het Samen op Weg proces meer op te nemen. Ds. Van der Plas gaf toen als antwoord: Dat het moderamen zo'n verzoek nooit heeft gedaan en ook-nooitzal doen. i van rust, kust, natuur en ruimte. Maar hoe kunnen wij de vestiging van ons bedrijf ook in de toekomst veilig stellen? Een oplossing zou men kunnen zoeken in het toevoegen van een prikkel aan de economie van het eiland. Vergrijzing biedt kansen Hiertoe maakte de heer Droogh een uitstap je naar het onderwerp vergrijzing. Neder land vergrijst, ook Goeree-Overflakkee. Naar vergrijzing wordt altijd zorgelijk geke ken. Maar waarom eigenlijk? Een 65-plusser is al lang niet meer iemand die achter de geraniums zit! De ouderen van straks zijn de jongeren van nu; opgegroeid in drukke tij den vol studie, werk, intemet, mobiliteit en sociale contacten. De ouderen van later zijn interessante mensen die het eiland wat te bieden hebben. Deze mensen willen graag fijn wonen en hier ligt een kans voor Goeree- Overflakkee. De bedrijven van later kunnen hun producten en diensten afstemmen op de doelgroepen van die tijd: senioren. Senioren die precies weten wat ze willen en bereid zijn hiervoor te betalen. Een vitaal, breed georiënteerd mens die met plezier wil wonen op het eiland. De vergrijzing kan als wapen ingezet worden, en moet dan ook beslist niet als een bedreiging worden gezien. Tot slot schetste de heer Droogh op een humoristische manier het eiland Goeree- Overflakkee in het jaar 2025. Met de woor den "kleur Goeree-Overflakkee met grijs," sloot de heer Droogh zijn presentatie af. Na nog enkele vragen vanuit het pubüek was er voor ieder nog de tijd om onder het genot van een kopje koffie na te praten. De Rabo banken kijken weer terug op een geslaagd ontbijtseminar Cijfers&Trends. Dus de scriba ds. Plaisier gaat eigenzinnig zijn gang! Hij walst over het moderamen heen! Anders had de preses van de synode er toch van moeten weten? Op deze classicale vergadering deelde ds. Van der Plas ook mee dat hij tegen deze nieuwe kerkorde heeft gestemd! Hopelijk kan hij nu de synode leiden in de richting zoals Gods Woord die aangeeft! Eén van de vragen in de formulieren voor het bevestigen van dienaren van het Woord, ouderüngen en diakenen in de N.H.K. luidt: 'Ten tweede, of gij de Schriften van het Oude en Nieuwe Testament houdt voor het enige Woord van God en de volkomen leer der zaügheid en de leringen verwerpt, die daar tegen strijden." Als de synode van de Hervormde Kerk straks voor deze fusie stemt en deze kerkor de van de P.K.N, aanneemt, dan plegen zij meineed tegenover God en zijn Woord! Want dan ondersteunen zij leringen die de volkomen leer van de zaligheid bestrijden! Als de fusie van de 3 kerken door zou gaan, dan komt er in de P.K.N, ook een synode van 160 leden. Als bij deze fusie geen kerkleden te kennen zouden geven om niet mee te gaan, dan zou ieder Ud van deze nieuwe synode ongeveer 13.398 leden moeten gaan vertegenwoordigen! Als ook in de P.K.N, de Waalse gemeenten met 1 lid in deze synode zijn vertegenwoor digd, dan zijn zij ook in deze synode weer oververtegenwoordigd. Ruim 10 jaar geleden heeft men gemakshal ve de verouderde grenzen van de classicale vergaderingen van de N.H.K. met die van de Gereformeerde Kerken gelijk getrokken. Daardoor is straks in de P.K.N. ook sprake van een oneerlijke classisvorming! De synode van de G.K.N, telt momenteel 68 leden. De G.K.N, tellen nu ongeveer 661.020 leden. Dat is 6650 leden minder dan eenjaar geleden. Dat is ongeveer 1% leden verlies in 1 jaar! Dan zou ieder lid van deze synode nu 9.720 leden moeten vertegen woordigen! Momenteel is in de Gereformeerde synode ook de Duitse Evangelische-Altreformierte Kirche uit Bentheim en Ostfriesland verte genwoordigd. Deze E.A.K. heeft 13 gemeenten en telt ongeveer 7000 leden. In de synode van de P.K.N, komt de E.A.K. met 2 stemgerechtigde synodeleden! Ook deze kerk is in de synode van de P.K.N, zeer oververtegenwoordigd! Zij behouden hun eigen synode en willen geen homohuwelij ken sluiten! Dit is toch ook een vorm van federatie? De Evangelische Lutherse Kerk heeft onge veer 15.000 leden. Met 5 leden komen de E.L.K. in de synode van de P.K.N.! Deze kerk heeft dan 4 synodeleden teveel in de P.K.N.! De E.L.K. houden wel hun eigen synode van 30 leden! Dit is toch ook een vorm van een federatie? Volgens artikelen in diverse bladen zal de voorgestelde fusie voor de Samen op Weg kerken een financiële,ramp ga^n worden! De contributie aan de Lutherse Wereld Federatie gaat men berekenen van 15.000 leden naar 2.500.000 leden, omdat volgens de voorzitster van de E.L.K., ds. I. Frisz, de P.K.N, ook de belijdenisgeschriften van de E.L.K. hebben overgenomen. Ook de Wereld raad van Kerken wil dan meer contributie- gelden gaan ontvangen! Bij een federatie kunnen deze contributieverhogingen niet gebeuren! Daarom synode, bezint u voor u instemt met deze fusie! 1. Het zou van wijsheid getuigen als de synode van de N.H.K. op 12 december 2003 zou besluiten, om deze fusie niet door te laten gaan! Of wilt u de verantwoordelijkheid dragen voor het ontstaan van groot verdriet als gevolg van scheuren in de gemeenten? Bij u ligt een grote verantwoordelijkheid! Hoe kunt u stetimien voor een fusie, ter wijl het grondvlak van de kerk verdeeld is? Zelfs een dankstond plannen op 12 december, terwijl die dag mogelijk voor velen een dag van treurnis zal zijn, van wege het opheffen van de Nederlandse Hervormde Kerk. Is dit er niet het bewijs van dat het moderamen de bezwaarden ten diepste niet verstaat of wil verstaan? Ook heeft deze synode geen mandaat van de kerkleden ontvangen in verband met de bovengenoemde oneerlijke vertegen woordiging van de classes. Zij lopen nu de kans om vele processen te moeten gaan voeren! Dit geeft geen ver trouwen! Deze fusie geeft alleen maar verliezers! Er zullen meer kerkleden weggaan dan de 15.000 lutheranen die er bijkomen. 2. Het zou van wijsheid getuigen, dat de synode van de N.H.K. zou besluiten, dat er een eerlijk systeem komt van evenredi ge classisvertegenwoordiging. Waardoor alle kerken meer verantwoordelijkheid en respect gaan gevoelen voor elkaar! 3. Het zou van wijsheid getuigen, dat de synode van de N.H.K. zou besluiten dat haar organisatie, haar deelname in diverse projecten en instellingen en haar fmancië- le toestanden eens goed worden bekeken. 4. Het zou van wijsheid getuigen, dat de synode van de N.H.K., nadat bovenstaan de 3 punten zijn uitgevoerd, dan pas een federatie met andere kerken zou willen aangaan. Een federatiemodel is eerlijker dan een fusiemodel! Dan heerst de ene kerk niet over de andere kerk! Men heeft dan ook meer respect voor elkaar en de financiële gevolgen zijn beter te overzien. En als belangrijkste argument: het zal de Her vormde Kerk behoeden voor scheiden. Tot slot nog een opmerking: De E.L.K. en de E.A.K. behouden hun synodes als de fiisie doorgaat. Waarom mogen dan de N.H.K. en de G.K.N, hun synodes ook niet houden? Van harte hoop ik dat de zorg die ik aan u kenbaar wilde maken, bij u is overgekomen. Dat zal alleen zo zijn als u tegen de voorlig gende kerkorde stemt en daarmee tegen fusie. Ik wens u daarbij Gods zegen toe. Ridderkerk, november 2003 L. Verhoeven, Ringdyk 196, 2983 GN Ridderkerk Op zaterdag 29 november 2003 organiseer de hengelsportvereniging 'de Viscromte' een zoutwater wedstrijd aan het Hartelka- naal bij de Pionier. Na inschrijving waren er 25 deelnemers. Het weer was somber met een koude stevige wind, tegen het eind brak nog even een waterig zonnetje door. Kort om, aardig visweer. Maar de vis liet het behoorlijk afweten, dus de vangsten vielen tegen. In totaal werden 18 vissen gevangen met een totale lengte van 601 cm. De gezel ligheid daarentegen was er niet minder om, aan de waterkant en in de kantine. Het was overigens de laatste wedstrijd van het sei zoen 2003. Onderstaand de uitslag. 7. L. Doomheim36 cm. 8. A. Nobel 35 cm. 9. W. Melissant34 cm. 10. H. Maan 33 cm. Eindstand van het Zoutvissen in 2003: Het Christelijk gemengd streekkoor 'Vox Humana' hoopt op maandag 22 december in de Ned. Hervormde Kerk te Sommels dijk haar jaarlijkse Kerstzangavond te hou den. Er zijn weer mooie liederen ingestudeerd en ook de samenzang ontbreekt niet, terwijl een panfluit, trompet en piano het koor muzikaal zal ondersteunen. Het orgel zal worden bespeeld door Arie van der Vlist. De algehele leiding is in han den van Peter Burger, dirigent van het koor. Ds. L. D. Burger zal een appèlwoord spre ken. Al met al belooft het weer een mooie avond te worden. Jong en oud is dan ook hartelijk welkom. De avond begint om 20.00 uur, de kerk gaat open om 19.30 uur. De toegang is gratis, wel wordt er een collecte gehouden ter bestrijding van de onkosten.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 11