De drie goudvinken van Goeree scoren wederom Open middag rond kerkorgel Opgerichte 'Ondernemersvereniging Goedereede' lijkt in een grote behoefte te voorzien bij 'de stelle' Kerst bingo in Ooitgenspiaat Good Lucii vol brengt missie Geen concurrent van anderen verenigingen Vereniging start met non verbale communicatie Kerstmaaltijd SWO Themamiddag SoW-proces EIIIUr«^rM1IEUW5 Clubkampioenschappen Creatieve Kerstmiddag PAGINA 7 DINSDAG 2 DECEMBER 2003 Pau Heerschap (links) en Piet Westhoeve, twee van de drie goudhaantjes, presenteerden zaterdag avond hun nieuwe cd in een overvolle Doopsgezinde kerk te Ouddorp. OUDDORP- In een overvolle Doops gezinde kerk te Ouddorp is zaterdag avond een bijzonder cultureel product gepresenteerd: de tweede cd van Pau Heerschap en Piet Westhoeve met pastels van Hans Dolieslager. Het duo liet het publiek live genieten van de gehele inhoud van 'In 't voorbiegóón', een cd die in twee stukken uiteenvalt. De eerste verhalencyclus heet 'Momenten' en bevat vooral herinneringen van Heerschap uit de jaren vijftig. Verhalen die meermalen een lach van herkenning opwekten. Dat gold ook voor de tweede cyclus, 'Voor keuninginne in vaoderland', waarin Heerschap vooral ver telt over zijn periode van militaire dienst ("grenadier voor altijd") en zijn tijd voor de klas. Alles in Ouddorps dialect en aaneenge regen door de zelf gecomponeerde pianomu ziek van Piet Westhoeve, een serie geprojec teerde pastels van Hans Dolieslager én een aantal foto's uit het familiealbum van Pau Heerschap. Westhoeve, Dolieslager en Heerschap over handigden de eerste cd aan burgemeester Sinke, die zei intens van de voorstelling te hebben genoten. Sinke dankte het trio in zijn eigen streektaal, het midden-Zeeuws, dat toch de nodige verwantschap heeft met het taaltje op 'In 't voorbiegóón'. Volgens de burgemeester beschikt de gemeente Goede- reede in de personen van Westhoeve, Dolie slager en Heerschap over "drie goudvin ken". De laatste prees Sinke om zijn "poëti sche gaven en de manier waarop hij gevoelens in het dialect tot uiting weet te brengen", de middelste om zijn "prachtige plaatjes" en de eerste vanwege zijn "muzika le genie en passende klanken". Na afloop was het een drukte van jewelste bij de verkooptafel. De cd ging daar voor een gereduceerd bedrag oyer de toonbank en Heerschap en Westhoeve hadden het bijzon der druk met het signeren van aangekochte exemplaren. Het culturele product, dat geheel van Goereese bodem afkomstig is en er - door het 40 pagina's tellende boekje en de vormgeving van Hans Dolieslager - zeer verzorgd uitziet, is te koop voor 14,95 bij de boekhandel? Vroegindeweij (Ouddorp en Middelhamis), Akershoek en Van der Boom én bij de VVV in Ouddorp. Zo lang de voor raad strekt. DIRKSLAND - Op zaterdag 6 december a.s. zal rond het kerkorgel van de Gerefor meerde Gemeente te Dirksland een open middag worden gehouden. Iets langer dan een halfjaar geleden werd het orgel opgeleverd nadat het uit de oude kerk was overgeplaatst naar het nieuwe kerkgebouw aan de Mozartsingel. In de nieuwe kerk heeft orgelbouwer Nijsse uit Oud-Sabbinge het instrument opnieuw tot klinken gebracht. Het resultaat van deze herintonatie is een ware klankmetamorfose, die het alleszins rechtvaardigt om orgel liefhebbers de gelegenheid te geven hiervan kennis te nemen. Dat kan tijdens de open middag van zaterdag 6 december. Deze informele bijenkomst begint om 14.00 uur. Na een welkomstwoord zal orgelbouwer Nijsse een en ander over het kerkorgel en over de door hem daaraan verrichte werkzaamheden vertellen, gevolgd door een klankdemon stratie van het instrument. Na een koffiepauze is er voor bezoekers de gelegenheid om het orgel van dichtbij te bekijken of te bespelen, terwijl anderen rustig beneden in de kerk kunnen luisteren en genieten van de prachtig geworden orgelklank én van de fraaie akoestiek in de kerkzaal. De open middag eindigt om 16.30 uur. Op vrijdag 12 december organiseert v.v. OFB te Ooltgensplaat weer een gezellige bingo met vele mooie prijzen,boodschap- penmanden,planten,vlees-gourmetschotels, roUade's en div.mooie kerst artikelen. In de superronde is een waardebon te winnen t. w.v. 70,= te besteden bij Golff supermarkt Groenendijk. U bent welkom in verenigings gebouw 't Centrum te Ooltgensplaat. De aanvang is 20.00 uur en het eerste kopje kof fie of thee is gratis. Tot ziens! Op zaterdag 29 november werden in zwem bad 't Zuiderdiep de jaarlijkse clubkam pioenschappen gezwommen. Er werd gezwommen in drie categorieën: r*upillen 1 - meisjes en jongens geboren 1992 en eer der. Pupillen 2 - meisjes en jongens geboren 1993 en later, en Aspiranten. Er werd begonnen met delOO m schoolslag. Bij de pupillen 1 was het Tanneke den Eer- zamen die een hele snelle tijd van 1.47.62 neerzette en daarmee al direct een grote voorsprong nam op de rest. Fenna Deelen tikte aan in een tijd van 2.01.66 en behaalde hiermee een 2e plaats. Bij de jongens was het Coen Bolle die met een tijd van 1.41.72 liet zien dat hij duidelijk de sterkste was. Bart Teunissen werd 2e in een tijd van 1.51.06. Op de vrijeslag werd er bij de meis jes een spannende strijd geleverd tussen Fleur van Beuningen en Patty Kreeft, wat net in het voordeel van Fleur uitkwam; maar op de rugslag maakte Patty het weer hele maal goed door als eerste aan te tikken. Door haar grote voorsprong op de school slag was het uiteindelijk Tanneke den Eer- zamen die zich clubkampioene mocht noe men. Coen Bolle wist deze titel bij de jon gens biiuien te slepen. De pupillen 2 zwonunen 50 m schoolslag en 50 m vrijeslag. Bij de jongens ging de over winning naar Marco Akershoek. De strijd om de 2e en 3e plaats ging tussen de broers Pieter en Willem-Jan Hoekman. Bij de meisjes werd Cynthia Nagtegaal clubkam pioene. Carolien Tebrugge werd 2e en Lydia Tebrugge 3e. Ook bij de aspiranten werd een spannende strijd gestreden. Op de 100 m schoolslag was het heel verrassend Wendy Kriek die in een supertijd van 1.30.59 als eerste aantikte. Danielle Roodnat werd 2e in een tijd van 1.32.57. Bij de heren wist Kees Akershoek met een tijd van 1.18.05 de eerste plaats te behalen, maar Bjom de Leeuw zat op zijn hielen en op de 50 m vrijeslag, 50 m rugslag en 100 m wisselslag wist Bjom dan ook de Ie plaats te behalen. Dit leverde Bjom dan ook de titel clubkampioen op. Kees Akers hoek werd 2e en Arjan Witte 3e. Bij de dames was het Wendy Kriek die op de 50 m vrijeslag en de 50 m mgslag wederom een Ie plaats behaalde. Danielle wist zich op de 100 m wisselslag goed te verdedigen en werd in een tijd van 1.18.38 Ie. Clubkam pioene bij de dames werd Wendy Kriek. Danielle Roodnat werd 2e en Janet 't Man netje 3e. Op 12 december wordt de Jaarlijkse alge mene ledenvergadering gehouden en op de 13 december zwemt zwemclub 'de Stelle' Speedo wedstrijden in Rozenburg. De spelers van het eerste team van korfbal vereniging Good Luck stonden zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Korbatjo uit Oud- Beijerland in het veld met een missie. Ze wilden deze wedstrijd winnen voor hun ploeggenoot Nico Overduin, die vanwege trieste familieomstandigheden niet mee kon doen. Als vervanger voor Overduin werd een beroep gedaan op de ervaren Leo van der Made. In de beginfase werd direct duidelijk dat Korbatjo zich had gespecialiseerd in het laffe spehype achterverdedigen. De spelers van Good Luck hadden moeite om door dit verdedigende spel heen te komen. Toch kon Good Luck in de loop van de eerste helft een kleine voorsprong nemen, dit voornamelijk doordat de kansen goed benut werden. Voor al verdedigend gaf men weinig weg en met een tussenstand van 7-3 leek het nadmkke- lijk de goede kant op te gaan. Good Luck had ook last van de scheidsrechter die volledig trapte in het acteerwerk van de spelers van Korbatjo. Wanneer een speler van Korbatjo een overtreding maakte, lieten juist zij zich overdreven vallen om de scheidsrechter te beïnvloeden. De scheidsrechter beloonde dit en gaf de vrije ballen steeds aan Korbatjo. Na een raststand van 7-4 bleef de tweede helft de gehele 30 minuten spannend. Geluk kig lette de scheidsrechter nu beter op, zodat Good Luck eindelijk de verdiende vrije bal len mee kreeg. De strijd bleef echter wel gelijk opgaan en Good Luck kon maar met moeite hun voorsprong verdedigen. Good Luck scoorde uithoofde van Marcel Kievit en Samantha en Jan-Willem de Vos op de belangrijke momenten. Hierdoor bleef het initiatief bij Good Luck en kwam men kort voor tijd op de veilige voorsprong van 14- 11. De spanning was echter bij de scheids rechter nog niet weg, want die maakte in de slotminuut nog enkele onbegrijpelijke fou ten. Hierdoor kwam Korbatjo nog op 14-12, maar de punten bleven bij Good Luck. De missie was volbracht en dit zorgde voor een flinke ontlading bij de moegestreden speler en speelsters. Met een overwinning van Good Luck A en gelijkspel van Good Luck 2 tegen Korbatjo, was het opnieuw een suc cesvol weekend voor de vereniging. Doelpuntenmakers: Samantha de Vos (4), Marcel Kievit (4), Jan-Willem de Vos (3), Arjan Zondervan (1), Liesbeth Los (1), Leo van der Made (1). Het interim bestuur van de Ondernemersvereniging Goedereede: v.l.n.r.: Johan van Nieuwenhuyze, René Wissekerke, Cocky Keijzer, John de Jonge en Giel Lokker. Uiterst rechts organisatiedeskundige Bemadette Hemels. blijft en klop, zonodig, bij ons aan!" Aldus Sinke. De burgemeester liet het echter niet alleen bij woorden; namens het gemeentebe stuur overhandigde hij het interim-bestuur een cheque van vijfhonderd euro als tege moetkoming in de opstartkosten. Boven verwachting was de opkomst van de ondernemers uit de gemeente Goedereede. Donderdagmiddag bleek dat de Goereese zakenmensen mas saal gehoor hadden gegeven aan de uitnodiging van de Initiatiefgroep Ondernemersvereniging Goedereede, voor de oprichtingsvergadering van een Ondernemersvereniging. In de 'mijnzaal' van de Visafslag in Stellen- dam, konden de belangstellenden nauwe lijks een plaatsje vinden. En dit deed de voorzitter van de Initiatiefgroep Ondeme- mersvereniging Goedereede goed. Voorzit ter René Wissekerke, dankte alle aanwezi gen voor hun positieve reacties. Aan het begin van de bijeenkomst stelde Wissekerke zijn collega-bestuursleden voor. Het bestuur blijkt in eerste instantie nog gevormd te zijn door een aantal ondernemers uit de gemeen te. Naast voorzitter Wissekerke van Wisse kerke Techniek B.V. zijn daar interim-secre taris Giel Lokker van Lokker en Reitsma Register Experts, de penningmeester Johan van Nieuwenhuyzen van de UFA en tweede voorzitter John de Jonge van Rabobank Westflakkee, Cocky Keijzer neemt de secre- tariaatswerkzaamheden voor haar rekening. Volgens de voorzitter zou het bestuur graag nog wat uitbreiding zien van vertegenwoor digers van de drie bedrijfsterreinen in de gemeente Goedereede. "Het bestuur van de Initiatiefgroep had vooraf afgesproken dat er minstens vijf ondernemers zich moesten aanmelden voor er officieel met een ondememersvereniging van start kon worden gegaan", aldus de voorzitter. Donderdag bleek dat deze limiet wel bijna vijftienvoudig werd overschreden, want wel vierenzeventig bedrijven hadden zich bij de Initiatiefgroep aangemeld. Wis sekerke stelde dat de opgerichte vereniging zéker geen concurrent wil zijn van bestaan de ondememersverenigingen zoals midden standsverenigingen en de vereniging voor recreatiebedrijven. Maar door de Initiatief groep is geconstateerd dat er in de gemeente Goedereede nog een behoorlijk aantal bedrijven is dat zich door hun ligging en pro fessie niet bij de bestaande verenigingen thuis voelen. Doelgroep Wissekerke legde uit dat de doelgroep voor de Ondememersvereniging ligt bij bedrij ven die op de industrieterteinen gesitueerd zijn. Deze bedrijven missen vaak een lokaal netwerk om zaken in gezamenlijkheid aan te pakken. Als voorbeeld noemde hij de con tacten met verschillende overheden, zoals de gemeente, provincie, water- en zuiverings schap. Ook in de onderhandelingen met nutsbedrijven zou de Ondernemersvereni ging een middel kunnen zijn om gezamen lijk op te treden. Ook zou er gezamenlijk beveiliging kunnen worden ingekocht, "want vorig jaar is er op het Industrietenein Delta een kleine twintig keer ingebroken", aldus Wissekerke, Ook het verschijnen van vier verschillende afvalophalers op het industrietertein in Stellendam, lijkt Wisse kerke iets te veel van het goede. De Onder nemersvereniging zou ook op dit gebied de krachten kunnen bundelen en één contract af te sluiten met een vuilophaler. De Initiatief groep heeft verder nog een aantal punten opgesteld waaraan zij de komende tijd aan dacht willen besteden, zo laat de bewegwij zering op de verschillende industrieterreinen nogal wat te wensen over, evenals (of het ontbreken van) de verlichting. Ook staat de vereniging een 'upgrading' van de industrie terteinen voor, zodat men kan laten zien dat een industrieterrein er ook netjes uit kan zien. Interim-secretaris Giel Lokker legde de aan wezigen uit hoe de Ondememersvereniging in de toekomst haar leden ten dienste zal trachten te zijn. Zo zullen er lezingen geor ganiseerd worden over bepaalde onderwer pen. Ook kunnen er bedrijfspresentaties van de aangesloten ondernemers worden georga niseerd, zodat men op de hoogte is van eikaars producten en diensten. Ook het orga niseren van contactbijeenkomst tussen de ondernemers van hetzelfde bedrijfsterrein staat hoog op de agenda. Lokker beloofde dat het bestuur zich volledig zal inzetten want "we willen iets betekenen voor de leden", zo verzekerde hij. Gemeentebestuur Nadat de penningmeester Johan van Nieu wenhuyzen nog wat financiële zaken aan de leden bekend maakte en hij de sponsors van deze dag - Koekjesfabriek Nipius in de vorm van 's lands beste speculaasjes en de Rabo bank voor de bijdrage in de kosten van de bijeenkomst - was het woord aan burge meester C. Sinke van Goedereede, die met wethouder J. van Oosterom het college van B. en W. vertegenwoordigde. Sinke felici teerde het interim-bestuur en hij vond dat het ook voor de gemeente gemakkelijk nu er één aanspreekpunt is waarin alle ondememers vertegenwoordigd zijn. Zo zullen zij ook een gemakkelijke ingang hebben bij de gemeen te. Hij bleek goede ervaringen te hebben opgedaan in zijn vorige gemeente waar een 'stevige' ondememersvereniging de belan gen van haar leden vertegenwoordigde. Hij beloofde dat de gemeente in de toekomst er alles aan zal doen om de contacten in de naaste toekomst beter te kanaliseren. De bur gemeester is blij dat "initiatief op de juiste tijd en op de juist plaats is tot stand geko men". "Hou u scherp, en zorg dat u bij de tijd Non verbaal De Ondememingsvereniging heeft zich, onder andere ten doel gesteld om hun leden voorlichting te geven. De aanwezigen bij de oprichtingsvergadering kregen alvast een voorproeve van wat hun te wachten kan staan. Een leerzaam voorproefje werd ter afsluiting van de bijeenkomst gegeven door organisatiedeskundige mevrouw drs. Ber- nadette M. Hemels. Mevrouw Hemels zorg de voor een boeiende presentatie, die met grote aandacht door de ondememers uit het Goereese werden gevolgd. Zij legde 'de kracht van non verbale informatie' uit in de contacten die mensen uit het zakenleven tel kens tegenkomen. Aan de hand van foto's betrok zij de aanwezigen bij haar voor dracht. Ze benadrukte dat de eerste vijf minuten tijdens een contact heel belangrijk zijn. De eerste indruk die gemaakt wordt bij - bijvoorbeeld - een sollicitatiegesprek kan van veel betekenis zijn, volgens mevrouw Hemels. Zij hield haar gehoor voor dat als er in de eerste vijf minuten door een sollicitant een slechte indmk wordt gemaakt, hij of zij van goede huize moet komen om dit in het verdere gesprek weer goed te maken. Zij verluchtte haar bijdrage met tal van voorbeelden, uit het dagelijks leven. Uitge breid werd er stilgestaan bij de houding van bekende mensen. Zo werd de uitstraling en de gebarentaal van ex-president Clinton van de VS nader bekeken. De toehoorders werden ook ingeschakeld door de communicatiedeskundige. Er wer den foto's getoond van verschillende men sen, waarbij de aanwezigen konden zeggen wat voor gevoel ze kregen bij het zien van de lichaamshouding en het uiterlijk van de per sonen. Veelal bleken de reacties uit de zaal overeen te komen met de werkelijkheid, wat dan ook bevestigde dat er zeker in zakelijke contacten gelet dient te worden op de kle ding en de lichaamstaal. Ook werden door mevrouw Hemels de diverse gebraiken en gebaren in verschillende landen naast elkaar gezet. Kennis hiervan is zéker belangrijk voor de ondememers die zaken doen in het buitenland. Aan het eind van haar lezing kreeg mevrouw Hemels de ondememers zelfs zo ver dat ze 'Altijd is Kortjakje ziek...' bijna allemaal mee klapten. Na deze leerzame bijdrage van mevrouw Hemels was het tijd voor een drankje en de mosselmaaltijd. Wellicht zullen de Goereese ondememers, daar zowel verbaal als non verbaal hebben gecommuniceerd. De Goereese ondernemers op rij in de bankjes van de mijnzaal. De plaatselijke commissie van de SWO van Ooltgensplaat organiseert op dinsdag 16 december a.s. een kerstmaaltijd in 't Centrum, Van Weelstraat 10 te Ooltgens plaat. De maaltijd begint om 18.00 uur, de zaal is open om 17.30 uur. Aanmelden bij mevrouw De Bonte, tel. 631300, vóór 10 december a.s. Op zondag 7 december hoopt ds. Van Estrik uit Goedereede met jeugdvereniging Daniël uit Ouddorp een thema-middag te lei den over het SoW-proces. Iedereen is harte lijk welkom. Kijk voor het laatste nieuws op ivdaniel.filtemet.nl. Op woensdag 10 december a.s. organiseert Stichting Welzijnswerk Oostflakkee een crea-middag voor de jeugd in 't Centmm, Van Weelstraat 10 te Ooltgensplaat. Voor alle kinderen van groep 1 t/m 8 is de middag van 13.30 tot 15.30 uur. De deelnamekosten bedragen 1,50 per kind. Opgave via school of bij Corina Pieterse, tel.: 632848 of bij Linda Zevenbergen, tel.: 632254.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 7