wwB:\Net Werk en Bijstand, of: Wet Water en Brood mn""Hl Wêê antwoord op personeelstekort in de gezondheidszorg Activiteitenlocaties De Krammerlaan en 't Want: bieden goede gelegenheid voor dagbesteding Sparren en dennen met een zilveren glans WÊÊÊÊ -^^^^l AIR Medical: ^4^^B Vlooienmarkt in Heiievoetsluis Drukwerk nodig? Yier keer een openingsceremonie bij 'Zuidwester' Kerstzangavond SWO Kerstbingo bij SWO EIIAttDEH-niEUWS HP^^H ^^^H^ Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Op woensdag 26 november bezocht het PvdA Tweede kamerHd Mariëtte Hamer Oude Tonge om samen met de Thoolse PvdA wethouder Marjanne Veldhuis en de directeur van het bin nenhofjan van Geffen een forum van deskundigen te vormen. De burge meester van Oostflakkee, de heer Van Pelt, fungeerde als gespreksleider. Wat houdt de wet in? PvdA standpunt ■■■bï"»:, .:'.|p|p| HBff-i^imii WBftgE i|p^ H;.;»:. ;''4|H| BHHE'."''^fl^HI Regionale samenwerking geboden Belangrijke rol CWI Reïntergatie en sociale activatie Met 800.000 medewerkers neemt de gezondheidszorg momenteel ruim 13% van de totale beroepsbevolking voor zijn rekening. Jaarlijks wordt daarin een toename verwacht van lVi%. Opgeteld bij de vervangings- vraag, levert dat per jaar ruim 110.000 vacatures op, aldus de meest recente CBS-cijfers. Dicht bij huis Scherp kijken naar efficiency Kinderopvang en flankerend beleid Werkgelegenheid Drukker// Gebr. de Waal kan het U leveren! Telefoon (0187) 471020 Vorige week was het een drukte van belang in het restaurant van 'Hemes- seroord'. Veel bewoners, familieleden, personeel van Zuidwester en genodig den waren bij elkaar gekomen voor een feestelijke gebeurtenis. Die mid dag werden twee activiteitencentra geopend en hiervoor waren maar liefst vier openingshandelingen nodig. Familieraad De Krammerlaan 't Want Bedankronde Behalve groene, blauwe en gele coniferen is er ook een ongelooflijk mooie groep met loof dat een zilverachtige indruk maakt en dat straalt in de zon. Het zijn de aristo craten onder de sparren en dennen. Nooit opdringerig, maar zeer elegant en van een ongekende charme. Ze zullen niet de wijde verspreiding kennen die bijvoorbeeld blauw- sparren ooit hebben gehad, daarvoor zijn ze te exclusief, maar ze passen in iedere tuin waar ze met respect tot volle glorie mogen uitgroeien. Geef ze die kans en u heeft een juweel in de tuin. De mooiste zilveren sparren Een paar planttips PAGINA 6 DINSDAG 2 DECEMBER 2003 Per 1 januari 2004 wordt de Wet Werk en Bijstand ingevoerd in plaats van de huidige bijstandswet. In PvdA kringen wordt vaak over de Wet Water en Brood gesproken omdat er door het kabinet Balkenende stevig bezuinigd gaat worden op de uitkeringen. Voor de PvdA aanleiding genoeg om de avond te organiseren en te kijken waar de krachten gebundeld kunnen worden om ervoor te zorgen dat we op gemeentelijk niveau een goed sociaal beleid overeind houden. De nieuwe Wet Werk en Bijstand stelt werk boven inkomen en gaat ervan uit dat iedere burger geacht wordt zelfstandig in zijn eigen bestaan te voorzien. Wie niet zelf in zijn bestaan kan voorzien krijgt ondersteuning bij het vinden van werk en inkomensonder steuning voor zolang dat nodig is. Door de nieuwe Wet Werk en Bijstand, die per 1 januari 2004 van kracht wordt, zal er veel gaan veranderen voor de burgers, de gemeenten en de sociale Instellingen. De Wet Werk en Bijstand (WWB) vervangt de algemene bijstandswet (ABW), de wet inschakeling werkzoekenden (WIW) en het besluit instroom-doorstoombanen (ID- banen). Mariëtte Hamer lichtte het PvdA standpunt toe; De nieuwe Wet Werk en Bijstand is gecompliceerd en wil in korte tijd grote ver anderingen tot stand brengen, de gemeenten moeten de wet gaan uitvoeren met minder middelen. Op zich is de deregulering wel positief. Gemeenten kunnen maatwerk leve ren en de mensen aanspreken op wat ze wel en niet kunnen. De PvdA heeft tegen de wet gestemd omdat de vraag of de kans op werk toeneemt niet te beantwoorden is, de rechten en plichten zijn niet gelijk zijn verdeeld, de nieuwe wet er niet voor zorgt dat werk ook daadwerkelijk loont omdat zorgtaken onder geschikt raken, en de financiering niet goed geregeld is. HH^^^K:.; ::j£^H^^^ Hl ^fflz'>^M Maijanne Veldhuis: "Door de nieuwe wet wordt de sociale dienst van de gemeente een beleidsmakende instantie in plaats van een uitvoerende. Er bestaat daarvoor bij gemeenten een gebrek aan deskundigheid en bovendien ontbreken de financiële midde len". De afdelingen sociale zaken van de vier gemeenten op Goeree-Overflakkee wer ken daarom samen om op tijd klaar te zijn voor de nieuwe wet. Deze wordt wel van kracht op 1 januari 2004 maar de gemeenten hebben dan nog eenjaar de tijd om de beno digde verordeningen vast te stellen. Of de samenwerking ook zal leiden tot een gemeenschappelijk beleid en één uitvoeren de instantie is nog maar zeer de vraag. "De intentie is er wel maar er zijn nog vele knel punten", aldus van Pelt. "Op Tholen zijn er zeer goede afspraken gemaakt met het Centrum voor Werk en Inkomen (CWI), dat zich gevestigd heeft binnen de gemeente. Door de kleine afstand is er een fysieke samenwerking mogelijk en kunnen ook inwoners eenvoudig op de hoogte blijven van het aanbod" aldus Wet houder Veldhuis. Volgens Jan van Geffen heeft Goeree-Overflakkee destijds door het getouwtrek van de vier gemeenten onder ling, en het daardoor uitblijven van een krachtige lobby, zijn kansen verspeeld om een CWI vestiging te krijgen. "Doodzonde omdat er nu samengewerkt moet worden met het CWI in Hellevoet en Rotterdam". Hij is van mening dat er in de nieuwe situatie opnieuw een poging gedaan zou moeten worden. In ieder geval zal de sociale indica tiestelling op het Binnenhof gebeuren. Jan van Geffen: "in 's Hertogenbosch loopt Dat betekent dat de sector zich constant moet inspannen voor een adequate persone le bezetting. Voor een deel kan onze eigen arbeidsmarkt in de behoefte voorzien. Ter aanvulling is werving in het buitenland ech ter geboden. Adecco Gezondheidszorg, per sonele dienstverlener bij uitstek voor zieken huizen en zorginstellingen richt zijn vizier via Adecco International Recruitment (AIR) Medical op België en Duitsland. Daar ligt momenteel een uitstekende en betaalbare oplossing voor personeelstekorten. AIR Medical, speciaUst in werving, selectie en inzetorganisatie van medisch personeel vanuit het buitenland, heeft veelbelovende ervaringen met het rekruteren en inzetten van medisch personeel uit België en Duits land. Door hervormingen in de gezondheids zorg doet zich in die landen een situatie voor die haaks staat op de actualiteit in Neder land. Er is geen tekort, maar juist een over schot aan medisch gekwalificeerd personeel. Olav Bongarts, Manager Specialties bij Adecco, vertelt: 'Voor een bepaalde catego rie medisch speciahsten uit België en Duits land is het momenteel zeer moeilijk om in eigen land het hoofd boven water te houden. Een groeiende groep oriënteert zich op de moge lijkheden in Nederland. Wij hebben nu bij voorbeeld al basisartsen, kinderartsen, anes thesisten en gekwalificeerde OK-assistenten in ons bestand, die zó aan de slag kunnen. Daar kunnen we in Nederland van profite ren'. De inzet van medisch personeel uit het bui tenland is natuurlijk niet nieuw. De 'opbrengst' is echter niet altijd even floris sant geweest. Bongarts heeft daar wel een verklaring voor: 'De nadruk heeft iets te veel gelegen op rekrutering uit landen die qua taal, cultuur en opleidingsniveau ver van Nederland afstaan. Doordat ziekenhuizen en zorginstellingen onvoldoende tijd en man kracht konden vrijmaken voor opvang, begeleiding en aanvullende opleiding, is de inzet dikwijls onvoldoende rendabel geble ken. Voor zowel de instellingen als de betrokken buitenlandse medewerkers heeft dat tot veel teleurstellingen geleid. Dat wil niet zeggen dat je bij de pakken neer moet zitten. Want de problematiek blijft, name lijk: het structurele capaciteitstekort. Door het dichter bij huis te zoeken, kunnen we die problematiek nu effectief aanpakken. En dat is van grootbelang. Denk aan de vergrijzing, de wachtlijsten en de aangekondigde budget- rondes'. Medisch gekwalificeerd personeel uit onze buurlanden laat zich snel, probleemloos en kostentechnisch verantwoord inzetten, vol gens Bongarts: 'Het opleidingsniveau komt overeen met Nederland, zij het dat met name Duits medisch personeel iets gespecialiseer der is. En daar is juist behoefte aan. Ook qua werkcultuur zijn er nauwelijks verschillen. In Nederlandse organisaties is de hiërarchie iets minder strikt, wat alleen maar op prijs wordt gesteld. Van een taalbarrière is nau welijks sprake. Onze ervaring is dat de 'inte gratie' in Nederlandse ziekenhuizen en instellingen zeer snel verloopt en dat samen werking met Nederlandse collega's feitelijk direct op gang komt' AIR Medical werkt nauw samen met Adec co Gezondheidszorg. Daar is bewust voor gekozen, omdat Adecco Gezondheidszorg de personeelssituatie bij opdrachtgevers door en door kent en over geavanceerde middelen beschikt om bij eventuele nieuwe klanten knelpunten in de personeelssfeer snel bloot te leggen. Olav Bongarts:'Kenmerkend voor Adecco Gezondheidszorg, is dat ze meestal met een eigen specialistenteam bij ziekenhuizen en zorginstellingen 'in huis' zitten. Dat team kijkt scherp daar de efficiency en rentabili teit van in- en externe personeelsstromen. Zitten daar hiaten in, dan signaleren ze dat bij wij ze van spreken ogenblikkelijk. Dan kunnen ze vervolgens alle kanalen van Adecco aan boren voor een snelle, kwalitatieve oplos sing". Is die oplossing op de binnenlandse arbeids markt niet te vinden, dan komt AIR Medical in beeld. Alle registers gaan dan open om gekwalificeerd personeel uit het buitenland op te sporen en naar Nederland te halen. AIR Medical regelt daarbij letterlijk alles: de werving selectie, de contractering, de reis naar Nederland en desgewenst ook de huis vesting en begeleiding in Nederland. Daarbij verloopt alles uiteraard conform alle wette lijke en arbeidsrechtelijke bepalingen die in Nederland van kracht zijn. Olav Bongarts: 'Onze opdrachtgevers hebben nergens omkijken naar en hoeven niet te vrezen voor onaangename veirassingen achteraf. Alles wordt correct en professioneel geregeld. Daarbij hebben wij maar één oogmerk: snel le en rendabele inzet voor de wenselijke ter mijn. En het mooiste is dat dat allemaal in beweging gezet kan worden via één vast en vertrouwd aanspreekpunt: het specialisten team van Adecco Gezondheidszorg' het project onder deze naam al enige tijd en de resultaten zijn uiterst succesvol. Iemand die zich 's morgens aanmeldt, is vaak 's middags al aan het werk. Er wordt gezocht naar de mogelijkheden van elke individu, de talenten, de belangstelling. Centraal staat: hoe kunnen we de kansen van die persoon vergroten, als het gaat om een nieuwe plek in de arbeidsmarkt? Deze Work First-aanpak geldt in eerste instantie specifiek voor de nieuwe instroom van bijstandsontvangers. Belangrijk is hierbij de rol van casema nagers die vanaf het moment van aanvraag van de uitkering tot en met de duurzame uit stroom betrokken zijn bij het reïntegratie- proces. Wel blijft het nog steeds moeilijk om aan het eind van de rit daadwerkelijk een reguliere baan te vinden. Wethouder Veldhuis besloot haai' betoog dat een flankerend beleid zoals kinderopvang zeer belangrijk is. Voor alleenstaande ouders die aan het werk moeten, is dit een absoluut vereiste. Ook zullen sollicitatie trainingen verzorgd moeten worden. Jan van Geffen is van mening dat in het ver leden onvoldoende is gekeken naar de werk gelegenheid op Goeree-Overflakkee. De regionale industrieterreinen hebben nauwe lijks bijgedragen aan de werkgelegenheid. Er zou in de toekomst meer aandacht aan dit aspect gegeven moeten worden bij het toe laten van bedrijven. Ook de visie van Oost flakkee op toerisme en recreatie laat de eco nomische gevolgen, en dan met name de werkgelegenheid, onderbelicht. Marjanne Veldhuis vulde hierbij aan dat de Interne samenwerking tussen de afdelingen Sociale zaken en Economische zaken belangrijk is, maar ook hjnen met externe betrokkenen moeten kort gehouden worden. Tussen wal en schip De Wet Werk en Bijstand heeft zeker zijn goede kanten. Gemeenten krijgen een duide lijke stimulans om mensen aan het werk te helpen die al langdurig thuis zitten. Werk brengt mensen samen, verschaft mensen inkomen en onafhankelijkheid, het brengt struktuur aan en biedt toekomstperspectie ven. De gemeenten krijgen een budget om de uitkeringen te betalen en een deelbudget om te inversteren in projecten die tot een arbeidsplaats moeten leiden. Voor een aantal personen zal dit werken, maar voor sommi ge niet; daarvoor moet er een vangnet zijn. Mensen mogen niet tussen wal en schip terecht komen. Op de avond bracht één van de aanwezigen een triest verhaal naar voren in verband met zijn lOAW uitkering en de solicitatieplicht tot 57,5 jaar. Duidelijk werd dat de PvdA openstaat voor klachten, menin gen en oplossingen. In de verdere behande ling van de WWB zal de vraag van de inwo ner van Oude Tonge meegenomen worden en leiden tot kamervragen. op zaterdag 6 december wordt er in het sportcentrum De Eendraght aan de Sportlaan in Heiievoetsluis wederom de maandelijkse vlooienmarkt gehouden. Dat de Hellevoetse vlooienmarkt in een behoefte voorziet blijkt elke keer weer uit de overweldigende belangstelling die bestaat, zowel bij de bezoekers als bij de deelnemers. Vele tien tallen standhouders zien telkens weer hun overtollige goederen van eigenaar verande ren. De vlooienmarkt, al jaren enorm populair, is geen markt zoals een ieder welhaast kent, maar een markt waar particulieren hun over tollige spulletjes aan de man kunnen bren gen. Ook verenigingen maken veelvuldig gebruik van dit soort markten om b.v. res tanten van hun eigen rommelmarkten, fancy fairs etc te slijten. Particulieren die vanuit hun hobby dingen vervaardigen of b.v. een verzameling op willen ruimen, kunnen ook inschrijven voor een plaats op de vlooien markt Voor de vlooienmarkt kunnen alleen parti culiere standhouders geplaatst worden, die hun overtollige goederen willen verkopen. Er mogen bedrijfsmatig geen goederen wor den verkocht. De vlooienmarkt in Heiievoetsluis is voor het publiek geopend van 9.00 tot 14.00 uur en de toegangsprijs bedraagt 1,50 per persoon. Voor meer informatie kan men bel len met Kwekel Evenementen, tel 0181 - 313742. De eerstvolgende vlooienmarkt wordt gehouden op zaterdag 10 januari 2004. SOMMELSDIJK De bezoekers van de bijeenkomst zullen zéker wel ervaren hebben dat de feeststem ming, waarin de bewoners en begeleiders verkeerden wel degehjk terecht was. Door verschillende renovaties aan twee gebouwen op het tertein van Hemesseroord, zijn er twee vrijwel nieuwe onderkomens gecreëerd, waarin de bewoners, binnen de poorten van Hemesseroord overdag hun tijd door kunnen brengen. In De Krammerlaan en 't Want heeft Zuidwester goede locaties gevonden voor een professionele .opvang voor een deel van de bewoners van Hemes seroord. Tijdens het officiële gedeelte in het restau rant voerde de heer Heyboer namens de familieraad het woord. Hij feliciteerde Zuid wester met het resultaat van twee prachtige dagbestedingcentra. Hij vond het goed dat er voor de gasten van Hemesseroord dergelijke dagbestedingplaatsen worden opgezet. Vol gens Heyboer is het goed dat de mensen van Hemesseroord ook overdag iets te doen heb ben want, "Mensen die zich vervelen kunnen vervelend worden, wat zich dan weer kan uiten in ongewenst gedrag". De spreker her innerde aan de lange tijd van voorbereiding en ook aan de verhuizingen die door de ver bouwing noodzakelijk waren. Volgens Hey boer waren het nu doelmatige gebouwen geworden, waarbij "alle onveilige toestan den" verleden tijd zijn. Hij bedankte ook de vele sponsors die voor middelen hebben gezorgd, waardoor verschillende zaken kon den worden aangeschaft. Hij wenste alle gebruikers van de nieuwe mimten veel geluk in de toekomst toe. Namens het centrem De Krammerlaan voer de leidinggevende Trudy Compagne het woord. Tijdens de ingrijpende verbouwing van het onderkomen aan de Krammerlaan verzekerde dat ze ontdekt heeft dat er een groot verschil bestaat tussen 'zorgtaal' en 'bouwtaal'. Zij legde uit dat het vernieuwde onderkomen speciaal is ingericht voor deel nemers met moeilijk voorspelbaar gedrag. Ook is er heel goed over de inrichting van Door een druk op de knop opende één van de deelnemers hel MCG gedeelte van 't Want. het gebouw nagedacht. Zo moest het gebouw 'prikkelarm' waardoor er door de deelnemers binnen de muren van het een- tram een plaats van rust wordt gevonden. "Het is een mimte voor werk en ontspanning geworden, die door de gebmikers zelf is ingericht", aldus mevrouw Compagne. Ankie Lokker, de leidinggevende van 't Want, schetste een stukje geschiedenis van de bouw van het dagbestedingcentram. Vol gens haar kwam enige jaren geleden het idee bij Zuidwester naar voren om een scheiding aan te brengen tussen het wonen en werken van de gasten. Er zou dus een dagbesteding centram moeten komen. "Er werd veel gedacht, gepraat en gepuzzeld", zo gaf ze haar contacten met de architect en de bou wers weer. Zij gaf uitleg over de drie ver schillende afdelingen die in 't Want onder dak vinden. Zo is er het centrale gedeelte voor algemeen gebruik, hierin een snoezel- ruimte. In deze raimte kunnen de bewoners tot rast komen in een speciaal voor dit doel ontworpen hangmat, of op een groot water bed. In diezelfde raimte kunnen de zintuigen van de bewoners ook geprikkeld worden door verschillende soorten licht en geuren. Ook kan men in het muzieklokaal door beweging voor een microfoon muziek uit een audio-installatie laten komen. Verder is er in 't Want nog het MCG - Meer voudig Complex gehandicapte - gedeelte. Hierin staan de zorg- en doelgerichte activi teiten centraal. En in het seniorengedeelte is er veel aan dacht voor een zinvolle dagbesteding voor de wat oudere bewoner. Er kunnen sociale contacten onderhouden en ook alle andere zaken die gericht zijn op de ouder wordende deelnemer. De drie afdelingen van Het Want hebben wel alle drie een verschillende ingang. Maar toch is er binnen het gebouw alle ruimte om elkaar te ontmoeten. In het programma, rondom de opening was een heuse dankronde opgenomen. En dit bleek wel nodig te zijn, want de beide lei dinggevenden hadden veel mensen te bedan ken. Dit gebeurde op ludieke wijze tot veel hilariteit onder de aanwezigen. Het resultaat waar aan velen hebben bijgedragen kon ver volgens worden geopend. Onder aanvoering van drumband 'De Rof fels' trok er een lange rij belangstellenden over het tertein van Hemesseroord, op weg naar de verschillende locaties. Die elk op een speciale manier werden geopend. Dit varieerde van een druk op de knop tot het oplaten van ballonnen. Vervolgens was het de beurt aan de vele bezoekers om de vernieuwde onderkomens te bezichtigen: De doelmatige inrichting is zeker niet ten koste gegaan van de gezellige sfeer die de verschillende vertrekken uits traalden. Zilverachtig loof komt vooral bij twee geslachten coniferen voor: Abies-soorten die zowel den als zilverspar worden genoemd (hoewel de echte dennen Pinus heten) en de sparten (Picea-soorten). Het ver schil tussen zilversparten en sparren is vooral aan de kegels te zien. Bij Abies staan de vrouwehjke kegels rechtop. Zodra de zaden erin rijp zijn vallen de kegelschubben af, komen de zaden vrij en blijft de kem staan. Bij Picea hangen de kegels en ze vallen in hun geheel af als de zaden erait zijn. De 'kerstboom' of 'deimenboom' is een Picea- soort (Picea abies) die eigenlijk fijnspar heet en in de bosbouw het bekende vurenhout levert. De beste zilverkleurige Abies-cultivars groeien langzaam en blijven heel lang klein. Abies lasiocarpa 'Compacta' is een van de mooiste. Hij vormt een brede piramide van zilver(blauw) loof. Na tien jaar is hij 90 cm hoog. Nog beter zilverkleurig is Abies lasiocarpa 'Argen- tea'. Van Abies koreana met zijn paarsblauwe kegels zijn schitteren de vormen met zilvergrijs loof beschikbaar. Ze hebben vaak het Engelse 'Silver' of Duitse 'Silber' in hun naam. Maar kies ze niet puur en alleen op naam, want sommige zijn witbont in plaats van vol ledig zilverkleurig. Bij Picea zijn tal van zilver(blauwe) vormen voorhanden. P. pungens 'Moerheim' heeft lange, grijze naalden, bij de andere vormen zijn ze meestal korter en stijver ('pungens' betekent 'stekend'). Ook andere geslachten hebben planten met een zilveren uitstraling opgeleverd. Een echt miniatuurboompje met grijsgroen loof dat van onderen zui ver zilverkleurig is, is Juniperas communis 'Compressa'. Ideaal voor kuipen, bakken en rotstuiritjes. Hij wordt zo'n 45 cm hoog. Een van de mooiste bodembedekkende jeneverbescultivars is J. horizontalis 'Hughes'De plant spreidt zich over de grond uit, is s winters blauw grijs en 's zomers meer zilvergrijs. Eveneens bodembedekkend, maar iets meer zilverblauw is J. horizontalis 'Blue Chip'. Ook bij de dwergcipres (Chamaecyparis) komen cultivars voor die een zilver- blauwgrijze indrak maken. C. lawsoniana 'Pembury Blue' is er zo een. Hij groeit in een losse kolomvorm. Zilverkleurige dwergvormen van sparren en dennen staan prachtig in de strakke grijsblauwe sierpotten. (foto R. v.d. Burg/PPH) Zowel sparten als zilversparten hebben een hekel aan kalk in de grond. Deze moet liefst neutraal (pH 7) of iets zuur zijn en veel orga nisch materiaal bevatten. Sparten wortelen nogal oppervlakkig en staan graag vrij in de tuinraimte. Zilversparten houden wat meer van gezelschap en zijn makkelijk te combineren. Op zonnige plekken worden de prachtige kleuren het meest intens. De dwergvormen zijn uitstekend geschikt voor gebruik in potten en andere containers. Bekleed potten en kuipen van binnen met noppenfolie. Dat isoleert geweldig en beschermt de planten. Zorg wel dat de drainageopening open blijft. Maak bij planten die met een kluit in gaaslap zijn gele verd, de gaaslap pas in het plantgat los en spreid hem op de bodem uit. De wortels groeien er wel doorheen en zo voorkomt u dat de kluit grond rond de wortels uit elkaar valt. Drak de grond na het inplanten goed aan en geef de eerste periode royaal water tot de plant tekenen van hergroei vertoont. De Plaatselijke Commissie van de SWO te Ooltgensplaat organissert in samenwer king met zangvereniging 'Advendo', zangvereniging 'Jubilate', jongerenkoor 'Jehosua' en het 'Burg. W.M. v/d Harst Tamboer Trompetter Corps' een kerstzang avond op maandag 22 december a.s. in 't Centram, van Weelstraat 10 te Ooltgens plaat, Tevens wordt medewerking verleend door de Plaetse zangertjes. Deze avond begint om 19.30 uur, de zaal is open om 19.00 uur. Alle 50-plussers van Ooltgens plaat zijn van harte welkom! De Plaatselijke Commissie van de SWO te Den Bommel organiseert op woensdag 17 december a.s. een kerst bingo voor alle volwassenen uit Den Bommel in 't Westerlicht. Deze mid dag begint om 14.00 uur, de zaal is open om 13.30 uur. Na de bingo is er om 17.30 uur - een broodmaaltijd. De deelnamekosten bedragen 2,50 voor de bingo. Voor de broodmaaltijd kunt u zich t/m dinsdag 9 december a.s. aan melden bij Lenie Lokker, te!.: 611449. MIDDELHARNIS - Donderdag 4 december 19.30uur, ds. P. Mulder. OUDDORP - Donderdag 4 december, 19.30 uur, stud. G. van Manen uit Krabbendijke. HERKINGEN - Woensdag 3 december, 19.30 uur, stud. E. Bakker. NIEUWE TONGE - Woensdag 3 december 19.30uur, ds. G.J.N. Moens. OUDE TONGE - De dienst van woensdag 3 december, waarin ds. A. Schot voor zou gaan, gaat NIET door. DIRKSLAND - Woensdag 3 december, 19.30 uur, stud. L. Terlouw

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 6