De topvijf uit de eilandelijlie boeltenoogst van 2003 Goed resultaat Sparta 'Prins Maurits' Twee geliefden - verliililierd - in novemberzonnetje Kerst-cd actie Eerst 'Stappen', dan 'Happen' in Ouddorp aan Zee Gratis Schriftelijke Bijbelcursus Muziek tijdens de Midwinter- markt op liet Diekiiuusplein Kerstconcert Jongerenkoor ooof*^ de kleinste^?'' Volleybal Drukkerij Gebr. De Waal In 2003 is een vijftal cultuurliistori- sclie boelien over Goeree-Overflaliltee verschenen. Behandeld worden het ontstaan van het landschap vanaf het begin van de jaartelling, wanneer nomaden vissend en jagend met schapenkudden het veengebied achter de kustwal in trekken. Leven, wonen, bouwen en werken in de Delta als een symbiose tussen de mens en de natuur, die somtijds meedogenloos verbroken werd door overstromin gen. Akkerbouw, veeteelt en visserij hebben als bestaansbron hun stempel gedrukt op het cultuurlandschap van Goeree-Overflakkee. De diversiteit van de pubUcaties is rijkelijk gescha keerd en past binnen de doelstelling van 2003 'het Jaar van de Boerderij'. Een weloverwogen keus verschaft u leesplezier en draagt bij aan kennis en bewustwording van de historie van Goeree-Overflakkee. Landleven op de Kop van Pau Heerschap en Wilbur Heerschap is een reahstische beschrijving van het werkelijke landleven op de Kop van het Eiland. Een handreiking naar de recreant om via fiets-en wandeltocht ken nis te nemen van het karakteristieke klein schalige landschap van Goeree. Naast kijk en leesplezier levert dit boekwerkje een bij drage aan de kennis en bewustwording van dit oudste gebied van de kop. Prijs 8,95. Om de boerderüen, het derde boek uit de serie schetsboeken van Dirksland, is fraai uitgevoerd en rijk geïllustreerd en in het kader van het Jaar van de Boerderij uitgege ven. Een collectief van schrijvers heeft van uit verschillende invalshoeken de historie vastgelegd van de landbouw, de architectuur van de boerderijen en de diverse families die op de boerderijen boerden als eigenaar of pachter rond Dirksland. De koppeling tussen het verleden en de huidige bewoners verle vendigt de herkenbaarheid. Prijs 22,95. Zoals het is gebeurd, de Watersnoodramp van 1953 op Goeree-Overflakkee van D. Hoogzand: 'dat we niet vergeten zullen!' Aangrijpende verhalen van eilandbewoners die vijftig jaar na dato bereid en in staat zijn hun beleving van deze vreselijke ramp te vertellen. Wat zich m een etmaal voltrok in de Delta en heeft diepe sporen nagelaten in de samenleving. Een bedreiging waarvan gehoopt wordt dat dit door het materieelher stel, de Deltawerken, nooit meer zal plaats vinden. Prijs 27,00. Den Bommel, het gedeelde Dorp, de Watersnoodramp 1 februari 1953 van M. Bakelaar. Het voormalige grondgebied van Den Bommel ligt ten grondslag aan dit rijk geïllustreerde boekwerk. De dramatische weergave van de watersnoodramp is ver woord als ooggetuigenverslag door diverse inwoners, daarnaast een zakelijk weergave over schade en de organisatie van herstel werkzaamheden. De illustraties van toen en nu, alsmede de herdenkingsceremonie 50 jaar na dato, completeren het verhaal over de Watersnoodramp van 1953. Prijs 19,95. Veldnamen en boerderüen. Met Harten Minnende van de Sociëteit Rethorica te Sommelsdijk. Aanleiding tot het uitgeven van dit boekwerk was de inventarisatie van toponiemen, veld- of streeknamen op Goe ree-Overflakkee door de Sociëteit. Door een collectief van auteurs is een breed spectrum van het culturele erfgoed van Goeree-Over flakkee beschreven. Over het ontstaan van het eiland, de verkavelingen, de historische boerderijen, wand- of plateeltegels, de mee- krapteelt en sociale aspecten van de boedel- of zorgboerderijen anno 16e eeuw. De gelijkvormige cassette is inclusief de kleur rijke uitgave en bevat de kadastrale kaarten waarop meer dan 1700 veld-, streek- en pol- demamen staan vermeld. In 2003, het Jaar van de Boerderij, is vanuit de liefde voor de streek 'Met Harten Minnende' dit boekwerk uit gegeven. Prijs 49,50. De topvijf van Goeree-Overflakkee is ver krijgbaar bij de reguliere boekhandels op Goeree-Overflakkee. Op zaterdag 6 december a.s. zullen in Oud dorp voor de 6e keer, de 'Snertwandeltoch- ten' worden georganiseerd. Met veel zorg zijn, speciaal voor dit wandelevenement, routes van 10, 25 en 35 km uitgezet. Dit jaar zullen de 25-km en'35-km wandelaars zich weer richting Stellendam kunnen begeven. De routemakers van de VVV en van Hotel Akershoek keken hun ogen uit bij het 'voor lopen'; zo mooi is het 'nieuwe' wandelpad door de 'Kwade Hoek' vanaf de buitenhaven bij Stellendam. De 10-km en 35-km wande laars kunnen zich nu alvast gaan verheugen op de 'Preekhilpolder' en de 'Kleistee'. Al die prachtige natuurgebieden kunnen natuurlijk slechts worden opgenomen door de medewerking van de eigenaren. Het Zuidhollands Landschap en Natuurmonu menten. Wordt jaarlijks geprobeerd om de wandelin gen in een optimaal gewijzigde vorm aan te bieden, zo wordt aan de smaak van de erw tensoep door de keukenbrigade van Hotel Akershoek absoluut niets veranderd! Na het 'stappen' staat dus weer een goed gevulde kop snert voor de wandelaars klaar! Inschrijven voor dit 'Stap-en-Hap'-evene ment is mogelijk vanaf 7.30 uur. De 25-km en 35-km-wandelaars kunnen starten vanaf 8.00 tot 10.00 uur, de 10-km-wandelaars vanaf 8.00 tot 12.00 uur; dit allemaal vanaf de gezellige start- en finishlocatie: Hotel Akershoek aan de Boompjes te Ouddorp. Deelname kost 4,p.p. en is incl. een kop snert en een herinneringsvaantje. Bij alle posten zullen medewerkers van het Ned. Rode Kruis afd. Goeree e.o. aanwezig zijn. De organisatie is aangesloten bij de landelij ke wandelorganisatie K.N.B.L.O. en de De Sparta-dames 1 hebben thuis met 2-2 gelijkgespeeld tegen Apollo uit Numans- dorp. Nu leek het in het begin of Sparta weg gespeeld zou worden, met 25-13 verlies in de eerste set. Na deze koude start begon Sparta warm te draaien, met Mariamie HisschemöUer aan de opslag werden direct enkele punten voor sprong genomen, dit werd niet meer uit han den gegeven, met 25-19 werd deze set afge sloten. Het liep nu veel beter dan in het begin, men was attent op het vlugge spel van de tegenstander. De derde set was na wat punten voorsprong toch nog spannend aan het eind. Tot drie maal toe kwam Sparta op set-point. Apollo wist dit steeds weg te wer ken, toch besUste Sparta deze set met 27-25 in hun voordeel. Tenslotte ging de verde set toch nog naar ApoUo. De dames hadden hier vrede mee. Twee punten afsnoepen van de koploper was een goede prestatie. Ruim anderhalf uur duurde deze wedstrijd. Als de dames zo doorgaan met zoveel inzet zullen er beslist nog meer punten behaald worden. Bravo. Dames II had het heel wat gemakkelijker tegen eveneens ApoUo in, dit was een beginnend team, de wedstrijd was saai, zon der veel inspanning werd een ruime 4-0 overwinning behaald. De Sparta-heren speelden het bij Set-point in Zuidland, een goede 3-1 overwinning, al had er een 4-0 ingezeten. Door wat slordigheden in het laatst van de eerste set ging deze net verloren. De overige sets werden ruim en overtuigend gewomien. Wandelkring Rotterdam e.o.; wandelboek jes kunnen dus worden afgestempeld. Het nieuwe Landelijk Wandelprogramma is ove rigens a 3 bij de VVV's op Goeree-Over flakkee en bij het startbureau verkrijgbaar. Op vrijdag 12 december a.s. geeft het bovenbouw Jongerenkoor van de Christe lijke Scholengemeenschap Prins Maurits uit MiddeUiamis o.l.v. Mar van der Veer een kerstconcert in de Ned. Herv. Dorps- kerk te Dirksland. Leden van het bovenbouwkoor hebben speciale lessen stemvorming. Veel van hen volgen ook het examenvak muziek. Medewerking wordt verleend door het Voome's Dameskoor o.l.v. René Verhoeff, zeer bekend in de regio. Ook verzorgt zij optredens in het buitenland. In september jl. heeft het koor nog een 6-daagse con certreis naar Oostenrijk gemaakt. Tevens wordt medewerking verleend door de Kon. Zangvereniging 'Rotte's Marmen- koor' met een geheel eigen programma o.a. met hun tenorsoüst Cees Reabel. Aan het orgel Jan Upperman. Het belooft een prachtige avond te wor den. Aanvang 20.00 uur; entree 4,00. Bent u nieuwsgierig naar deze gratis cursus? Niet? Neem dan toch even de moeite om dit stukje te lezen. Er kan voor u heel wat van afhangen. Zoekt u het geluk? Het is te vinden in de Bijbel, waarover deze cursus gaaL De cursus (22 lessen, in twee delen van 10 en 12 lessen) bevat een eerste kennismaking met de Bijbel. De eerste 6 lessen behandelen het Oude Testament (het eerste deel van de Bijbel). Over de schepping van alle dingen, maar vooral over de mens. Daarna kwam de zonde in de wereld, met als gevolg de dood en alle ellende die we nu om ons heen zien. Over de ondergang van de eerste wereld door de zondvloed. Over de belofte van God aan de voorvaders van Israël, Abraham, Izak en Jacob. Over de Messias, de Heere Jezus, de Zaügmaker, Die uit het volk Israël geboren zou worden. Eveneens over de voorgeschiedenis van het ontstaan van het volk Israël, waaruit Hij ge boren zou worden. In de volgende 4 lessen, die gaan over het Nieuwe Testament (het tweede deel van de Bijbel) zien we Jezus, die op aarde gekomen was, grote wonderen doen, de prachtige gelijkenissen vertellen, maar werd aan het einde van Zijn leven, onschuldig veroor deeld, aan het kruis gehangen en gedood. Tenslotte horen we van Zijn opstanding en Zijn hemelvaart. Maar ook vragen, waaróm dit gebeuren moest en wat het nut daarvan is en voor wie. Nu, dit is voor hen, die Hem nodig hebben, voor hen is Hij de Weg, de Waarheid en het Leven. En wie zonder Hem niet kan leven, voor hen is Hij het leven en geeft Hij het leven. Dat is het ware geluk, dat is de blijde boodschap van het Evangelie. Dan wordt (in het tweede gedeelte van de cursus in 12 lessen), behandeld de tijd na Jezus en de verspreiding van Zijn EvangeUe over de wereld. Deze twaalf lessen behande len het leven en de daden van Jezus en Zijn discipelen. Daarin kunnen we zien hoe God de mens verlost en redt van het kwaad, door Jezus Christus Zijn Zoon. Dit woord is een kracht van God tot zaligheid, voor ieder die in Hem gelooft. Het eeuwige leven is: Hem te ken nen en de kracht van Zijn opstanding. Deze Jezus zal eenmaal terugkomen naar deze wereld om iedereen te oordelen naar wat wij gedaan hebben, goed of kwaad. Ver lossing van het kwade is nodig en mogelijk, door Jezus de ZaUgmaker. Dat is de bood schap aan u. De Bijbel wijst u de weg aan en daarom wijzen wij u op de Bijbel. U kunt zonodig via deze gratis cursus aan een Bijbel komen en zo worden begeleid in het leren lezen ervan. Het adres van de cursus is: SchrifteUjke Bijbel Cursus (SBC), Postbus 35,4413 ZG Krabbendüke. P.S.: Zie ook de elders in dit blad geplaatste advertentie. November is niet de maand die bekend staat als zonnig. Vrijdag was het echter een stralende dag en dat kwam Piet Breen en Herma Akers hoek heel goed uit, want de 28e van november hadden zij juist uitge kozen voor hun huwelijksdatum. Zonder paraplu's kon het bruids paar met gevolg het gemeentehuis van Goedereede uitwandelen. Bij het verlaten van het gemeentehuis werden de pasgehuwden verwel komd door een zwerm van 'geblazen bellen'Toen de bellen eenmaal waren opgetrokken wachtte het echtpaar Breen de volgende verras sing. Onderaan de trap van het gemeentehuis stonden twee tractoren opgesteld, met daar tassenin een spandoek, dat nog eens bevestigde dat die twee 'verkikkerd' op elkaar zijn. De tractoren waren van het landbouwbedrijf van Piet. Samen met zijn Herma, de dochter van Bakker Bram Akershoek uit Ouddorp, hopen zij nog lang verkikkerd op elkaar te büjven in hun huis aan de Groenmarkt in Goedereede. Een leuk cadeau om te geven en te krijgen, dat is het zeker. De nieuwe cd-folder van Stichting 'Ontmoeting' geeft een mooi over zicht welke cd's in de decembermaand voor delig verkrijgbaar zijn. En... de cd's zijn dubbel voordelig. Een groot gedeelte van de opbrengst komt rechtstreeks ten goede aan dak- en thuislozen. De actiefolder bestaat uit ruim 40 cd's, dus u heeft veel keus. Het assortiment bestaat uit onder andere leuke kinder-cd's, de mooiste koren-cd's, prachti ge instrumentale cd's en natuurlijk veel kerst cd's. Op Goeree-Overflakkee zijn de cd-fol- ders onder de begunstigers van Stichting 'Ontmoeting' verspreid. Heeft u er geen ont vangen, maar wilt u dat wel graag, bel of mail dan naar de secretaris van het comité van 'Ontmoeting' op Goeree- Overflakkee; Willeke Breederveld, tel. 0187 492281, e- mail piwima@hotmail.com. U krijgt het boekje dan zo snel mogelijk in huis. Profi teer nu van de folderaanbieding. Bij een bestelling vanaf 12,00 ontvangt u een cd cadeau! De actie duurt tot en met 31 decem ber 2003. Dan ook een fijn geboortekaartje. Wij hebben ze voor u. Maak uw keuze uit ons nieuwe modellenboek! SOMMELSDUK Tel. (0187) 471020 Zaterdag 13 december vindt er een feeste lijke Midwintermarkt plaats, georgani seerd door de serviceclub Soroptimisten Goeree-Overflakkee. Op het Diekhuus- plein en bij omringende winkeliers zal er naar een grote verscheidenheid aan muziek geluisterd kunnen worden. Naast de jaarlijks aanwezige ronmielmarkt zal de markt dit jaar in het teken staan van boeken en muziek. Ook enkele andere servi- ceclubs zullen hun bijdrage leveren aan deze wintermarkt. In de kramen zal er een divers aanbod zijn van verschillende met deze win termaand verwante artikelen. Er is life-muziek waarvan u op het Diek- huusplein de hele dag kunt genieten en er zal een in -en verkoop van bladmuziek plaats vinden. De locaties waar u naar de diverse muzikanten kunt luisteren zijn: De grote zaal van het Diekhuus waar o.a. pianisten en een gitaarensemble te beluiste ren zijn, daarnaast zal in de winkel van Buijsse ook pianospel en andere instrumen ten te beluisteren zijn. Andere winkels waar verschillende muzi kanten hun muziek zullen laten klinken zijn: de Hema, bakker Bienefelt, de Outdoorshop, Fabert, Het Binnenhuis, Everjeans en bij het VVV op de Kaai. Het Delta kwintet zal van af 11.00 uur bij Croissy spelen, dit kwintet vormt al enige tijd samen een formatie. Project voor weeskinderen Deze activiteiten worden door de soropti misten ondernomen ten behoeve van het doel, het project voor weeskinderen in Mala wi met de naam Matunkha waar de familie Nanninga zich voor inzet. Een indruk van dit project wordt gegeven door vrienden van deze familie die hen daar leerden kennen. Toen Jasper na zijn artsexamen ging werken in een regionaal overheids hospital in Mzu- zu, Malawi ontmoetten Jasper en Tanja de familie Namiinga. Bert, Mathilde en hun 4 kinderen woonden daar reeds 6 jaar en Bert werkte als tropen arts in dit ziekenhuis waar een drukke eerste hulp, volle zalen en veel tragische gevallen veel voldoening in het werk gaven maar waar de artsen ook vaak met lege handen stonden. Door de oprukkende aids-epidemie ontwik kelden ziekenhuizen steeds meer de status van sterfhuizen, Jasper en Tanja waren erg ontdaan van wat ze zagen. Bert Nanninga kreeg steeds meer het gevoel aan het kortste eindje te trekken en de tragiek buiten de zie kenhuizen werd steeds groter. Hij zag dui zenden weeskinderen en bejaarden waar nie mand naar omzag! Hij was er van overtuigd dat als de proble men in Malawi bij de basis zouden worden aangepakt (goede voorlichting, scholing en basisgezondheidszorg voor kinderen) dit de bevolking later veel ellende zou besparen en aan het idee van Bert en zijn familie om 'een kindvriendelijk dorp' te bouwen werd gestalte gegeven na zijn vertrek uit het zie kenhuis en zijn vestiging in Rumphi. In 2000 waren Jasper en Tanja bij hen op bezoek en waren verbaasd over hetgeen er bereikt was in zo'n korte tijd. Er was een school, een watertcservoir, een kook- en eet lokaal en studenten van de TU Delft ont wierpen op dat moment een maismolen met lokale materialen. De moed en het doorzet tingsvermogen waarmee Bert en Mathilde hun idealen nastreven is indrukwekkend en voor veel mensen daar een enorme steun. Op dit moment zijn alle ontwikkelingen in volle gang en is alle steun van iedereen die dit kan geven vanuit de Westerse wereld zeer wel kom. Jasper en Tanja hebben het ervaren als een hartverwarmend project met zeer gast vrije initiatiefnemers die bezoekers graag ziet komen. -59- Buiten is het schitterend. De sneeuw heeft de bomen en struiken in een plaatje veranderd. De boerderij ligt verscholen tussen al de witte pracht. Het dak is een witte muts geworden. Tombo rent en vliegt door dat witte, zachte koude spul. Hij snuffelt er stevig aan en blaft dan luid, om vervolgens ach ter de lapjeskat aan te rennen. Die wervelt als een wind door de sneeuw heen om en een veilig heen komen te vinden. Het dak van het bakhuisje en de vensterbanken ervan dragen ook een laagje sneeuw, ziet Toke. Willem, denkt Toke weemoedig, als ze het huisje bekijkt. Die zat er altijd zo graag. Maar het is voorbij. "Af, Tombo", zegt ze tegen de hond, die steeds blaft. Hij geniet van de sneeuw en het vooruitzicht, dat hij mee mag. "We gaan", zegt Frederik. Ze lopen naar het bos. "Schitterend is het hier", zegt Toke, als ze een eind het bos in zijn gelopen en drukt Frederiks arm eens stevig. "Ja", antwoordt Frederik en houdt haar even tegen. Dan kust hij haar teder. Het is als vroeger, denkt Toke. Tombo vindt het maar niets. Hij begint hard te blaffen. "Die baas ook, hè, Tombo?" zegt Toke, maar ze blijft staan. Dan duwt Tombo tegen Frederik aan. "Je bent jaloers, jongen", zegt Frederik. "Maar vooruit, jij krijgt je zin. We gaan weer verder." Uren wandelen ze door het bos. Ze krijgen niet genoeg van de natuur en van eikaars aanwezigheid. "Je komt hier echt tot rust", zegt Toke. "Zeg dat wel", antwoordt Frederik. "Maar we gaan nu weer naar huis, anders wordt het te laat." "Misschien kurmen we morgen met onze gasten dezelfde wandeüng maken", antwoordt Toke. "Ten minste, als het niet te ver is voor Elske." "Dat is een stevig kind. Die kan er wel tegen, denk ik", antwoordt Frederik. Als Frederik in de schuur is, haalt Toke haar hand- werkmand uit de kast. Ze haakt nog een poos aan een beige vestje. Vanavond moet ze het afkrijgen. Ze legt het plat op tafel neer. Het is mooi geworden. Als het nu maar past. Ze is zo druk bezig, dat ze vergeet de tafel te dekken. Als ze de buitendeur hoort, schrikt ze. Snel zet ze theewater op en zet de mand weer in de kast. De afwerking alleen nog, dan is het vestje klaar, denkt ze. Hierna zal ze eens een vest voor Thonia haken. Het sneeuwt de hele avond. Als Frederik de ronde doet, ligt er al een heel pak. Hij kijkt naar het bakhuis en denkt aan zijn broer. Dan staart hij naar de kant van het dorp. Daar hgt het kerkhof, waar Willem, maar ook zijn jongen begraven is. Zijn zoon, zijn opvolger. De maan schittert op het witte dak van de oude boerderij, waar voortaan een opvolger ontbreekt. De volgende dag praten ze na kerktijd nog even met Thonia. "Je mag nu ook wel meegaan", zegt Toke, die medelij den met haar schoonzus heeft. Ze vindt het vervelend, dat Thonia de hele dag alleen zit. "Nee, ik kom morgen", antwoordt Thonia. "Vamnid- dag ga ik naar tante Maria. Die vindt het ook fijn, als er iemand komt. En vanavond heeft de buurvrouw gevraagd of ik een poosje bij hen kom." "Dat is fijn voor je", zegt Toke hartelijk. Eigenlijk is ze er bhj om, dat het zo geregeld is. Ze ziet er een beetje tegenop om Heleen en Thonia tegelijk op bezoek te hebben. Als Heleen een inzinking heeft, is het soms moeilijk met haar om te gaan. Ze voelt zich dan gauw bezeerd. "Kijk goed uit met de sneeuw?" vraagt ze nog aan Tho nia. "Ik loop wel als het nodig is", antwoordt die. "Frederik kan je vanmiddag wel naar tante brengen en later weer ophalen", stelt Toke voor. "Nee, dat hoeft niet. Ik neem mijn fiets wel mee ter ondersteuning", antwoordt Thonia. "Ga nu maar gauw. Frederik staat te wachten." Ze moet inderdaad opschieten. Rob komt straks met Heleen en Elske. Dan moeten ze er zijn. Als ze een half uur thuis zijn, komt Rob met vrouw en kind eraan rijden. Toke is een beetje zenuwachtig. Ze heeft Elske nog niet meegemaakt. Hoe reageert het kind erop, als haar moeder weer eens een neerslachti ge bui heeft? Ze heeft zich echter voor niets zenuwachtig gemaakt. Heleen is in een goed humeur. Ze heeft bezoek van een ouderling gehad en die heeft haar voor het eerst eens uit laten praten. Daarna heeft hij met haar gebeden. Ze is er behoorUjk vol van. Opeens ziet Toke het kind naar haar moeder zitten luisteren. Het is niet goed voor haar om altijd zulke verhalen aan te horen, denkt ze bezorgd. "Wil je een boekje lezen, Elske?" vraagt ze vriendehjk, om het kind af te leiden. "Heb u die?" vraagt Elske blij. Haar donkere ogen kijken Toke afwachtend aan. "Ja, kom maar mee. Dan mag je er een paar uitkiezen." Elske gaat met haar naar de logeerkamer. Haar paar- denstaart wipt parmantig op en neer, als ze voor Toke uitloopt. Ze zoekt vijf boekjes uit. "O, u hebt ook een pop", zegt ze. "Die is nog van mij geweest", zegt Toke. "Je mag er wel mee spelen." En daar staat nog een wiegje en wat een leuk poppen- stoeltje is dat", wijst Elske. "Mag ik daar ook mee spe len?" "Ja hoor", antwoordt Toke. Toke doet alles in een rieten mand. De boeken, het wiegje met de pop erin en het poppenstoeltje. "Nu kun je fijn spelen", zegt ze. Elske vindt het prachtig. Ze speelt er mee op de keu kentafel. Toke wil in de kamer gaan zitten, maar ze willen allemaal graag in de gezellige woonkeuken blij ven. Er wordt buiten aan de deur gekrabd. 'Tombo wil naar binnen", zegt Frederik. "Hebt u een hond?" vraagt Elske. "Ja, een heel lieve bouvier. Als je er bang voor bent, zal ik hem wel buiten laten." "Als hij hef is, ben ik er niet bang voor", zegt Elske, maar ze doet wel een stapje terug, als Tombo binnen komt. Maar na een poosje zit ze bij zijn mand. "Hij doet niks", zegt ze. "Het is echt een lieve hond. Geef me eens een poot", sommeert ze Tombo. Het dier steekt een forse poot naar voren. Elske pakt hem vast. Ze schudt hem heen en weer. Ze krijgt niet gauw genoeg van het spelletje. De pop hgt stil in het wiegje en het stoeltje staat ernaast. De hond is een veel echtere speelkameraad. "Krijg ik ook een hond, mam?" vraagt ze aan Heleen. "Alsjeblieft niet", antwoordt Heleen. "Het zou anders heel goed voor je zijn", zegt Rob. "Dan kon je elke middag een eind met hem gaan wan delen. Dan kwam je tenminste in de buitenlucht." Heleen reageert er niet op. Rob weet, dat hij dan beter niet door kan gaan, al spijt het hem voor Elske en voor zichzelf. Het zou goed zijn voor het kind een beest te hebben om te kunnen verzorgen. (wordt vervolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 5