Kerstconcert Nostalgische bedrijvigheid in 'de Sam' Pianovirtuoos Louis van Dijlc naar Flakkee Jeugddammen en -schaken in Ouddorp piMiDEn-niEUM U\Ul}NEGEURecIameborden-Autobelettenng-Spandoeken-enz... te Achthuizen PAGINA 4 DINSDAG 2 DECEMBER 2003 't Was vorige week woensdag een dag van herkenning voor veel bewoners van 'de Samaritaan', toen daai' veel oude ambachten werden uitgeoefend als of ze nog elke dag worden bedreven. Een bont gezelschap van dit vroegere handwerk was naai* Sommelsdijk gekomen om gestalte te helpen geven aan de Oude Ambachtendag die vorige week op het programma stond. Stoelen biezen, kantklossen, mosterd maken, beursen breien, edelsmeden, karakter- poppen maken, glas graveren, manden vlechten, spinnen, enz,, enz., tal van bedrijvigheden uit vervlogen tijden herleefden, en de bewoners hebben er weer volop van genoten. De Oude Ambachtendag werd voor het eerst geor ganiseerd en vervangt dit jaar de wintermarkt. Komend voorjaar wordt de traditionele (hobby) voorjaarsmarkt weer gehouden. Rekla*"® Julianaweg84c-3248 AN-Melissant Tel.: 0187-487557 Mobiel: 0626-368886 Net als bij de jeugdschakers is ook bij de jeugddammertjes de competitie van start gegaan. De eerste ronde braclit direct de broers Jan en André Akershoek tegenover elkaar. Jan stond de hele partij beter, maar ging door zijn vlag heen, hij overschreed zijn bedenktijd en broerlief André ging met de punten naar huis. De andere partij ging tussen Dorien Breen en Maurits Grinwis. Het was een leuke partij, waarbij besloten werd tot remise toen ze allebei een dam had den behaald. De tweede ronde bracht de net 8-jarige Maurits tegen André tegen elkaar. Ondanks dat Maurits in het begin een steen voor stond, wist André de voorsprong afhan dig te maken en te winnen. Een echt tijd noodduel werd Dorien tegen Jan, met allebei nog minder dan een minuut bedenktijd; maar er werd heel verstandig tot remise besloten. Bij de schakers was er ook veel vuurwerk. De topper tussen de broers Bezuyen stond op het programma, Martijn was tot nu toe nog ongeslagen en Siemon volgde op een punt. Siemon stond heel goed gedurende de partij, maar Martijn liet zich niet gek maken en snoepte het ene stuk na het andere op, na eerst heel slecht te hebben gestaan. Martijn staat nu op kop met 5 uit 5 en laat als 8-jari- ge de oudere garde achter zich. De tweede plaats wordt ingenomen door Maarten Fran ke, die heel verrassend Karel d'Hondt ver sloeg. Karel was vorig jaar onbetwist de bes te, maar heeft dit jaar ontzettend veel con currentie van de nieuwelingen. Tim Nieuwpoort deed zijn uiterste best tegen Matthijs Reus, maar Matthijs komt goed in vorm en dan is het niet makkelijk. Bart Lok ker kwam goed te staan tegen Max Roden rijs, maar gaf een toren en een paard weg en dat moetje tegen Max niet doen. Coert Kas telein kwam weer in tijdnood tegen Christi- aan Koningswoud, die zich met man en macht goed verdedigde, maar de routine van Coert gaf de doorslag. Marius d'Hondt hield de eer hoog van de Oostdijk door Mandy Derrez te verslaan in een goed opgezette par tij. Harm-Jan Grinwis tegen Chiem van Woerkom werd een spectaculaire partij met bijna mat, toen bijna pat, maar het werd definitief remise door zetherhaling. De partij tussen Jeffrey Grinwis en Bas Nieuwpoort werd ook remise nadat beide spelertjes een pion tot dame hadden gepromoveerd en er verder niets meer op het bord stond. Voor de volgende keer staat de topper Maar ten Franke tegen Martijn Bezuyen op het programma. Bij winst staat Maarten ook op de eerste plaats, maar of het lukt. Op zaterdag 13 december geeft dames koor Toonkunst haar jaarlijkse kerstcon cert. Dit vindt plaats in de R.K. Parochiekerk, Onze Lieve Vrouw Hemelvaart, te Achthuizen. Het dameskoor zingt met medewerking van het mannenkoor 'Ons Koor' en het parochiekoor 'St. Caecilia', o.l.v. de dirigent Guus v.d. Ploeg, klassieke en minder bekende kerstliederen. De muzikale begeleiding wordt ver zorgd door de organisten pianist Andries Stam. Het geheel staat onder leiding van Willem Chr. Meyboom, de dirigent van Toonkunst en Ons Koor. De aanvang is 20.00 uur en de kerk is geopend om 19.30 uur. De toegang is vrij. Op uitnodiging van Stichting Flak- keeNieuws komt één van Nederlands beste pianisten naar Goeree-Over- flakkee om een improvisatieconcert te geven voor jong en oud. Wie kent hem niet, Louis van Dijk, van klassiek tot jazz, geen stijl is hem onbekend. Op woensdag 17 december zal Louis van Dijk een avondvullend programma verzorgen in 't Prieel van recreatie centrum 'de Staver' te Sommelsdijk. Stichting FlakkeeNieuws is sinds dit jaar actief op intemet met de website www.fïak- keenieuws.nl. De stichting verzorgt het nieuws van Goeree-Overflakkee op inter net. Op de website is allerlei nieuws te vin den, van kinderbingo tot het laatste nieuws zoals calamiteiten. Vanaf het begin van de website zijn de bezoekers aardig opgelo pen. De stichting is daar natuurlijk zeer dankbaar voor. Als dank voor de trouwe bezoekers organiseert de stichting het con cert met Louis van Dijk - niet zomaar een pianist, maar naast prachtig pianospel in heel veel verschillende stijlen is hij ook een zeer goede presentator. Louis zal de avond dan ook zelf presenteren. Louis van Dijk is een pianovirtuoos met een lange, rijke en veelzijdige cartière. Hij stu deerde aan het Amsterdams Conservatori um. Hij maakte veel soloplaten, zijn cd 'MozartA'an Dijk-Van Dijk/Mozart' behaalde goud en is zelfs in Japan uitge bracht. Daarnaast maakte hij diverse geluidsdragers in samenwerking met o.a. Daniël Wayenberg. Pim Jacobs en Cor Bak ker. Flij speelde met diverse symfonie orkesten. Louis ontving inmiddels drie Edi- sons. Op 28 april 2000 werd hij benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederiandse Leeuw. Iedereen is van harte welkom om een gezel lige woensdagavond te beleven in 't Prieel te Sommelsdijk. Louis van Dijk zal tevens verzoeknummers spelen, dus u heeft alvast de tijd om een mooi nummer uit te kiezen. De kaartenverkoop is inmiddels gestart en de belangstelling is groot. Toegangskaarten kosten 15 en zijn verkrijgbaar via tele foonnummer 0187-605175 en - indien nog voorradig - bij de ingang op de avond zelf Het concert begint om 20.00 uur, zaal open 19.15 uur.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 4