KOM OP ZATERDAG 29 NOVEMBER €595,- VAM DER HEIJDEN Uitslag P.V. De Trekvogels NAAR DIRKSLAND VOOR DEZE TOP DEMO Pakjesavond Drukwerk nodig? „Eilanden-nieuws" 3,2 Megapixels ELECTRO WORLD. DE WERELDZAAK DIE JE KEMT +16 Districtsavond Gerard Oomens in Flakkeecialiteiten Zoekactie levert geen resultaat op EIUUnEOMtllEUWS Opzet Abonneert u ook op EIIAtlDEtl-IIIEUWS SONY DSCP8 DIGITALE FOTOCAMERA -^ ^EENSONY X f^AEDE^WERKER^ ■aanwezig om U^ DESKUNDIGTE L INFORMEREN'-i KOM DUS J OOK'. ]().>fV m^'^'^h 3.2mB&kPtxets '-^ Cyber-shot You make it a Sony ^"oot, edit Print EPSON PHOTO STYLUS 935 SO^VJ.CIS^ ZIERIKZEE, HAVENPARK 5, TELEFOON 0111-415202 DIRKSLAND, SCHELPENPAD 26, TELEFOON 0187-601236 Drukkerij Gebr. de Waal kan het U leveren! Telefoon (0187) 471020 Grote zangavond in Ned. Herv. kerk Sommelsdijk PAGINA 7 VRUDAG 28 NOVEMBER 2003 Het Syno-Monopolie spel In een landelijk dagblad van zaterdag 22 november jl. vielen mijn ogen op twee artikelen die waren overgeno men uit de kerkelijke pers. Al lezend bekroop me een naar en vervelend gevoel. De Synode zou een spel spelen. Ik heb het spel een naam gegeven: Syno-monopolie. Ik vroeg me bij het lezen af of de kerk als onze moeder nog toerekeningsvatbaar is. Een vraag die ik hardop wil stellen en uit leggen. Die vraag houdt me bezig naar aanleiding van de overgenomen arti kelen die over het ontstaan van de PKN gaan, de vereniging van drie kerken waartoe op 12 december aan staande elke Synode afzonderlijk moet besluiten. De ene bijdrage was van ds. W. van Gorsel, overgenomen uit het Gereformeerd Weekblad, de andere was van ds. B.H. Weegink die een column in Confessioneel had geschreven. ledere scribent zet ons aan het denken. Als je de bijdragen naast elkaar legt en daarbij de feiten onder ogen ziet dan lijkt het er op dat de Synode het spel 'Syno-monopolie' speelt. Een dergelijk spel zou gestaakt moeten worden. Kijk maar eens mee. De band bewaren Collega Van Gorsel wijst in zijn bijdrage in het Gereformeerd Weekblad op de actuele onderlinge verhoudingen tussen gemeente leden van hervormd gereformeerde gemeen ten. Men lijkt daar niet altijd meer door één deur te kunnen. Ik zou zeggen: terwijl er maar één Deur is. Hij start met iets dat zijns inziens geen punt mag zijn en waarover geen discussie mag zijn, namelijk 'alles wat zich gereformeerd noemt kan nooit instemmen met een plurale kerk'. De schrijver doet die bewering met opgaaf van reden: de belijde nis van de Reformatie is exclusief. Maar - en dan volgt een moeilijk punt - ook al zijn allen tegen SoW, zij komen niet allen tot dezelfde beslissing met alle schadelijke gevolgen van dien. Er ontstaan groepen met kemphaangedragingen. Ds. Van Gorsel ziet al een scheidslijn lopen in onze eigen kring, terwijl de fusie nog geen feit is. Dat baart onze collega zorgen. Ons toch ook? Zorge lijke ontwikkelingen. Zoiets is diep te betreuren. Dat mag gewoon niet gebeuren. Daarom roept hij met klem en indringend op om de tegenstellingen maar niet te veel toe te spitsen; want wie er wel bij vaart, is de satan. Die kans moet hem niet gegeven worden en daarom is het iüak om het gebed tot God te doen of Hij de band tussen broeders van het zelfde huis niet wil verbreken. Een aanspo ring uit een bewogen hart, een herderlijk vermaan uitgesproken door een pastor op leeftijd met levenswijsheid. De oproep tot eenheid is op zijn plaats. Als dienaar van het Woord bevindt de schrijver zich in goed t gezelschap, voor zijn woorden zijn goede getuigen: de Heere en Zijn dienstknechten, de overste Herder van de schapen en Zijn apostelen. Nemen we het daarom ter harte! Het is zaak dat hervormd gereformeerden elkaar op dit moment vasthouden en zich niet uit elkaar laten jagen door dingen die er (nog) niet zijn. Deze waarschuwing lijkt met kracht herhaald te moeten worden als we ons verantwoorden over de woorden van collega Weegink. In de krant volgde namelijk op de bijdrage van Van Gorsel treffend en veelzeggend de column van collega B.H. Weegink uit Kat wijk aan Zee. Hij komt voor wat de her vormd gereformeerden betreft tot dezelfde constatering. Hij stelt ook vast dat hervormd OUDDORP - Uitslag van de postduiventen- toonstelling, gehouden op 21 en 22 novem ber jl. in m.f.g. 'Dorpstienden'. Uit de 574 inschrijvingen kwamen na beoordeling door de keurmeesters de volgende liefhebbers met hun duif als schoonste in hun klasse naar Bevlogen duiven klasse 1 oude doffers onder 450 km. Comb. Grinwis. klasse 2 oude doffers boven 450 km, K. Meijer. klasse 3 jonge doffers onder 250 km, B. 't Mannetje. klas.se 4 jonge doffers boven 250 km, H. Kleijn. klasse 5 oude duivinnen onder 450 km, A. Klijn. klasse 6 oude duivinnen boven 450 km, L. Sperling. klasse 7 jonge duiv.n onder 250 km, B. 't Mannetje. klasse 8 jonge duivinnen boven 250 km, A. Kievit. Onbevlogen duiven klasse 9 oude doffers, Grinwis-van Alphen. klasse 10 oude duivinnen, Grinwis-van Alphen. klasse 11 late jongen, B. 't Mannetje. Show duiven klasse 12 oude doffers, G. Olsthoom. klasse 13 jonge doffers, W. en L. Spaans. gereformeerden het allesbehalve eens zijn. Men is behoorlijk verdeeld. Hij voegt er een bijzondere verklaring bij. Hij laat de lezer achter de schermen kijken: er is sprake van opzet in het spel. Als Synodelid geeft hij in zijn column een doorkijk, een korte analyse van de gang van zaken. De verdeeldheid is onderdeel van het spel. Die verdeeldheid was en is gewenst! Het hoort er gewoon bij. Het krachtig verzet van de rechterflank van de kerk tegen het fusieproces van de drie kerken móest worden gebroken. Daarvoor spande de kerkelijke leiding zich met succes in. De zaak is minutieus voorgeprogram meerd en het verzet grotendeels weggemas seerd om de fusie te halen. Hij vertelt zijn waarneming: 'Het proces, dat begon met 'de Bond paaien', heb ik tien jaar van nabij mee gemaakt. De kracht in de rechterflank is gebroken, dus win je het spel. Als de min derheid - overigens al jarenlang de meerder heid van het kerkvolk - dit niet wil slikken, moet ze stikken. Bah!' Woorden van een waarnemer die je aan het denken zetten. Zul ke praktijken zijn een Kerk onwaardig. Wie zou zo'n list Geestelijk durven noemen? Opzet gelukt Wie dan eens terugkijkt, raakt verslagen. Wie de dingen eens op een rijtje zet, vreest het ergste. Uit publicaties en samenkomsten is gebleken dat er grote weerstand onder her vormd gereformeerden heerst(e) tegen het SoW-proces. Het verzet tegen de vorming van een nieuwe kerk die PKN zal heten, was fel. Om maar eens iets te noemen: twee open brieven waarin hervormd gereformeerden hartenkreten slaakten. De diepste gevoelens werden op tafel gelegd. Het Hoofdbestuur luidde in januari 1996 voor de zoveelste keer de noodklok. Korte tijd later trokken maar liefst 350 predikanten gezamenlijk, schou der aan schouder, aan de noodrem met een open brief. Dat is niet gering: meer dan 300 predikanten met hun gemeenten die zij die nen. Dat breed verzet moest kennelijk wor den gebroken, dat huis moest dus verdeeld raken. Die hervormd gereformeerden moes ten elkaar tégen komen. Hoe? Paaien, schrijft ds. Weegink. De opzet schijnt gelukt. Ik zou zeggen: een deel kreeg een appel en is tevreden, een deel kreeg een ei en voelt zich begrepen, een deel nam nergens genoegen mee en weigert ook maar één stap in de beoogde plurale kerk te zetten. Het leed is geschied: de verschillende delen van het hervormd gereformeerde huis zijn het inmiddels danig oneens. We zijn er dus inge trapt. In elk geval is het nu bittere werkelijk heid dat het SoW-proces hervormd gerefor meerden verdeelt. Ds. Van Gorsel consta teert het, ds. Weegink ziet het en we weten het allemaal. Van Gorsel schrijft dat partijen elkaar zo ongeveer in de ban doen: 'Als je niet op mijn standpunten staat, dan ben je een vijand, een venader, en dan word je ver dacht van kwade trouw. Kijk, dat vind ik bepaald verontrustend. Dat mensen die één zijn in geloof en leven, die dezelfde predi king brengen of begeren, in kerkelijk opzicht als kemphanen tegenover elkaar staan.' De kracht in de rechterflank is merkbaar gebro ken. Een tegen zichzelf verdeeld huis. Ken nelijk zat het venijn van de duivel in de staart (van het proces). Minutieus voorgeprogrammeerd De zaak is minutieus voorgeprograrruneerd en het verzet grotendeels weggemasseerd, aldus ds. Weegink. Hij tekent erbij aan dat een deel van de synodeleden, dat het niet in het hart heeft om vóór te zijn, helaas al zover is 'dat het het hart niet heeft om op het moment suprème tegen te stemmen.' Reden genoeg om van programmering en massage te spreken. Ik noem twee opmerkelijke din gen. Allereerst is er de bekende Handreiking van de Synode in de vorm van een verklaring. telt duizenden abonnees en wordt op Goeree-Overflakkee zo goed als huis-aan-huis gelezen! klasse 14 oude duiviiuien, W. en L. Spaans, klasse 15 jonge duivinnen, fam. Ewijk. klasse 16 viertallen, fam. Ewijk. De hoofdprijs voor de allerschoonste van de tentoonstelling werd bij de bevlogen duiven gewonnen door de heer. A. Klijn bij de onbevlogen duiven door Grinwis-van Alphen en bij de showduiven door W. en L. Spaans. Diverse sponsors zorgden middels beschikbaar gesteld reclame materiaal voor een fleurig aangeklede show, die veel bezoe kers trok. Zowel vrijdag als zaterdag draaide het Rad van Avontuur op volle toeren en gingen veel bezoekers met een mooie prijs naar huis. Naar het gewicht van het varken werd veel geraden; het exacte gewicht was 121,5 kg., wat door 7 mensen werd geraden. Het winnende nummer bij de Amerikaanse verloting voor de stereoset was 116. De wagen met boodschappen werd gewonnen door de fam. Grinwis. Zaterdagavond wer den de kampioenen gehuldigd en werd een aantal duivenbonnen van goede Uefhebbers uit de streek bij opbod verkocht. De vereni ging dankt de medewerkers van de 'Dorp stienden', de middenstand, sponsors, schen kers van duivenbonnen, inzenders, bezoe kers en allen die hebben meegewerkt of in welke vorm dan ook hebben bijgedragen aan het succes van deze tentoonstelling. Eilanden-Nienws is een krant die n op de hoogte Ijondt van het regionale nieuws. Maar we doen meer! Ook extra informatie over uiteenlopende onderwerpe»^ wordt n vooigeschoteld. En natuurlijk komt aw advertentie in Eilanden-Nienws prima tot zyn recht, en.... hQ wordt gezien! Het is voor hervormd gereformeerden moge lijk een verklaring te tekenen waarin staat dat zij in de PKN de plaatseUjke gemeente willen houden zoals die nu is. De kerkenraad stuurt zo'n verklaring, ondertekend door de preses en de scriba, naar de Synode op: de gemeente blijft in het oude gereformeerde spoor. Ouderling De Jager uit Sliedrecht vroeg tijdens een bijeenkomst aan de preses van de Synode wat de Handreiking meer bood dan kerkordelijk al mogelijk was. Daarop kwam een helder antwoord: 'niets, we hebben alleen nog eens op een rijtje gezet wat er kerkordelijk mogelijk is'. De verkla ring is de opbrengst van een antibreuken- commissie, de commissie Stelwagen. Met leden van het Hoofdbestuur van de Gerefor meerde Bond, van het Comité tot Behoud van de Nederlandse Hervormde Kerk en van het Gekrookte Riet als bezwaarden werden gesprekken gevoerd. Nu spreekt het Hoofd bestuur met waardering over de verklaring en roept kerkenraden op die te tekenen, ter wijl de andere twee gesprekspartners die stellig afwijzen omdat de nieuwe kerk als plurale kerk recht overeind blijft staan, de grondslag van de Hervormde Kerk blijft het struikelblok. Interessant detail in deze kwes tie: niet met Gereformeerde Bond dreigde een breuk, maar met de andere twee; niet de Gereformeerde Bond dreigde achter te blij ven als de PKN een feit wordt, maar de ande re twee. De Gereformeerde Bond had al gezegd in de PKN te zullen zijn. De com missie heeft dus feitelijk de eigenlijke breuk niet kunnen bezweren. Wat dan wel? De cotimüssie heeft met de verklaring wel de wig tussen hervormd gereformeerden dieper ingedreven. De scheiding onder de her vormd gereformeerden is versterkt. Door de ingezonden verklaringen heeft de Synode bij aanvaarding van het verenigingsbesluit reeds een groot deel van de hervormd gere formeerde gemeenten in de gefuseerde kerk binnengehaald. Voor de hardnekkige bezwaarden is echter tot 12 december geen oplossing. Die breuk lijkt men voor lief te nemen. De verklaring is in de rechterflank van de kerk minimaal een twistappel te noe men. Het heeft daar zeker niet bijgedragen tot eenheid. Verdienstelijk voor het spel. Een tweede opmerkelijk feit is wat ds. Jelte- ma in 'Woord Dienst' noemde: 'Het ach terlijke van de hervormde kerk.' Hij legde de vinger bij het afvaardigingsysteem van de Hervormde Kerk. In zijn bijdrage sprak ds. Weegink ook van de meerderheid van het kerkvolk dat dingen moet slikken. Wat blijkt? Er is in het geheel geen sprake van en evenredige afvaardiging. Ds. Jeltema geeft een voorbeeld en vergelijkt twee classes. Drie en veertigduizend hervormden uit de classis Nijkerk hebben in de Synode één afgevaardigde met één stem, maar 5.200 hervormden uit de classis Middelstum heb ben in de Synode ook één afgevaardigde met één stem. Volgens collega Jeltema zijn er 'in de leiding van de kerk ongetwijfeld mensen geweest die besef hadden van de onrecht vaardigheid van het huidige afvaardiging systeem. Ik heb lang gehoopt op een initia tief tot aanpassing. Tot mijn verbazing en spijt is dit tot nu toe uitgebleven.' De schrij ver legt de vragen voor of misschien een eveiu'edige afvaardiging zou zijn ingegaan tegen de belangen van hen die streefden naar modernisering van de hervormde kerk; of dat misschien een evenredige afvaardiging zou zijn ingegaan tegen de belangen van de voorstanders van het SoW-proces. Op grond van de feiten heeft de Synode de schijn in ieder geval tegen en kan moeilijk anders gezegd worden dan dat zij niet heeft beijverd zich te onthouden van de schijn des kwaads. Nog een aantal pikante details? Maar liefst tweemaal achtereen(!) is als preses van de Generale Synode een predikant uit de kring van de Gereformeerde Bond gekozen. Dat is gelet op de samenstelUng van de Synode zeker bijzonder. Is de kans van slagen onder de aanvoering van een 'Bonder' misschien groter? Haal je daarmee hervormd gerefor meerden wat wind uit de zeilen? Feit is dat de preses van de Synode classes bezocht om de vragen die over de fusie leven te beant woorden en de ongerustheid die heerst weg te nemen. Is het toevallig dat de secretaris generaal van de kerk dr. B. Plaisier een zwa ger van dr. Ir. J. van der Graaf is, die tot voor kort algemeen secretaris van de Gerefor meerde Bond was? Zou ds. Weegink deze details ook rangschikken onder het paaien, programmeren en wegmasseren? S(y)node plannen Zijn de hervormd gereformeerden tegen elkaar uitgespeeld, dan kan de Synode het spel winnend uitspelen, aldus collega Wee gink. Op 12 december moet de Synode het Syno-monopolie, zoals ik dat spel dan maar noem, wiimen. En dan wordt de balans opge maakt volgens ds. Weegink. De citeer: 'Spijt betuigingen zullen over de tafel rollen: zo hadden we het nooit bedoeld. Dan wentelen we ons in de collectieve deken van deemoe digheid en rispen we het ene schuldgevoel na het andere op. Dan trekken we het boete kleed aan en maken er een burka met twee ooggaten van. En onder dat afzichtelijke kleed krijgt zowel de een als de ander een plaats. In die wonderlijke lethargie vinden we elkaar; het zal de kerk niet wezen als het zo niet gaat.' Hef is toch te gek voor woor den. Moeten we ons als kerk niet diep scha men voor zulke praktijken? Met de woorden dat de kerk als moeder ziek is, ben ik opge groeid. LichameUjk is zij gebroken. Maar de vraag dringt zich bij ons op: is zij wel toere keningsvatbaar? Een beetje moeder die haar huis verzorgt, doet dit haar kinderen niet aan. Met voorbedachten rade zou hier een moeder de kinderen tegen elkaar opzetten, want zij wil een ongewenst gemengd huwe lijk doordrukken. Na de onmogelijke huwe lijkssluiting gaan de gehuwden naar de kerk om te danken. Dat kinderen buiten zijn en verdriet hebben is voor later. Later komen de getrouwden in het boetekleed naar buiten en gaan ze met de kinderen praten: fusie en federatie(komen voor de dag, samen onder BIJ VAN DER HEIJDEN Supercompacte digitale camera met 3.2 Effective Megapixel (max. Resolutie 2048 x 1536 pixels), 3x Optical Zoom en 3x optische zocmtSmart zoom), flitser met rode ogen reductie en heeft een Automatische en handmatige scherpstelling. De (fSB-aansluiting is geschikt voor voor PC en Mac gebruikers. ^^^m stand-alone fotoprinter met o.a. functie als foto's afdrukken vanaf de meeste typen geheugen-kaarten, USB DIRECT-PRINT, maximumresolutie van 5760 geoptimaliseerde dpi, EPSON OuickOry" -zeskleureninkten, foto's van geheugenkaarten naar CD-R-drives opslaan en vervolgens rechtstreeks afdrukken vanaf CD-R-drives, automatische snijder en papier- rolhouder voor doorlopend en panoramisch afdrukken. onder nr. 144/1996 ter inzage liggen en die op verzoek onverwijld en Kosteloos zullen worden toegezonden. Pnjs- en modelwijzigingen voorbehouden. Prijzen zijn exclusief verwijderingsbijdrage. Afbeeldingen kunnen afwijken ten QfZKhte van de opgegeven lypenummere. Aanbiedingen geldig tot 2 weken as verspretding ai zolang de vporraad strekt. de unieparaplu verdergaan. Collega Wee gink aangehaald: 'Het huidige fusiemodel is een dwangbuis. Het helpt met beide handen om een krimpende kerk teloor te doen gaan. Voor wie 's nachts niet kan slapen gaat het gedenkboek open, We horen een preses die de partners in SoW plechtig de liefde ver klaarde, maar er volhartelijk bijvoegde dat die keuze nimmer betekent dat de kerk kiest tegen delen van zichzelf. Nou dan! Trekken de niet-meegaanders aan het langste eind? Op termijn, ja. Ze priemen de kerk irritant in haar geweten. Het goede werk zal na 12-12 worden gedaan. De anti-breukcommissie moet steken opzetten in de nog vrije onder handelingsruimte. Kerkelijke regels bestaan uit breiwerk, naar gelang er behoefte aan mouwlengte is. Fusie én federatie komen voor de dag. Een kerk die zich opdeelt in SoW en legitiem aanvullend cluster, om samen onder de unieparaplu verder te gaan.' De Synode blijkt dus heel goed te weten hoe een ramp en breuk voorkomen, hoe de een heid bevorderd, hoe de liefde gevoed kan worden, maar kennelijk wil zij eerst met de woorden van ds. Weegink de bom laten bar sten en dan de zaak op orde brengen. Snode platmen, synodale kwaadwilligheid. Gewe tenloos laat men gewetensbezwaarden lij den. Gevoelloos ziet men aan hoe hervormd gereformeerden ruziën en elkaar als kemp hanen te lijf gaan, want het schijnt onderdeel van het Synodaal monopoliespel te zijn. Hervormd gereformeerden lijken te moeten ontwaken. Ze houden toch zo veel van hun oude moeder? Hoeveel jaren zijn zij nu al in de weer om moeder van haar ziekbed op te richten? Hoe lang zoeken zij haar gezond heid al? Werden verschillende verenigingen niet opgericht om moeder uit haar vervallen staat op te richten? Er is maar één remedie: de kinderen moeten zich niet door de zieke moeder laten uitspelen, maar ze moeten de hoofden bij elkaar steken en met de neuzen dezelfde kant op gaan. Het gaat om onze oude moeder die op twee sterke benen moet staan: Schrift en gereformeerde belijdenis. Compromisloos. Als moeder dan gedacht had dat zij ons in haar ziekelijkheid even in aparte kamers kon isoleren vanwege onder linge ruzie die zijzelf in de hand werkte, om vervolgens haar eigen gang te kunnen gaan, dan heeft zij het echt mis. Reset programma, einde massage. Syno-monopolie spelbre kers: 'we hebben het profetisch Woord dat zeer vast is' en de drie Formuheren voor Enigheid en Eenheid. We kennen en zoeken de eenheid in de religie van de belijdenis! Ds.J.W. van Estrik Hervormd predikant Goedereede ^%\euweTo„^^^ Wij verwachten jou morgenavond de 29ste! Neem je een klein kadootje mee?! Een cre atieve surprise of een origineel gedicht hoort er eigenlijk wel bijJe hebt zaterdagavond 13 december vast in je agenda gereserveerd voor het Jeugdwerk. We willen die avond om 19.00 uur beginnen met soep, broodjes en nog meer. Opgeven hiervoor kan a.s. zaterdag. Tot ziens morgen, vanaf 19.30 uur in 'Elim', Zuiddijk, Nieuwe Tonge. Commissie Z.A.J. W. Morgen, zaterdag 29 november, zal er een 16 districtsavond van het district Flakkee worden gehouden in het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente van Middelhar- nis, Chr. de Vrieslaan 40. Deze avond begint om half 8. Evangelist ïCrijgsman zal spreken over 'Evangeliseren in de wereld van vandaag'. Allemaal van harte welkom! Van diverse kanten werd aan Jan Lodder, de presentator van het bekende programma 'Flakkeecialiteiten' van Radio Flakkee, gevraagd om de opnamen die destijds zijn gemaakt met Gerard Oomens uit Oude-Ton- ge nog eens uit te zenden. Vier uitzendingen werden toen ingeruimd voor deze geweldige verteller. In één van de uitzendingen vertel de hij over de ingrijpende gebeurtenissen die hij meemaakte in de Tweede Wereldoorlog. Gerard is nu 88 jaar. Zaterdag 29 november om 09.00 uur zal de eerste opname nogmaals worden uitgezonden. De volgende opnamen worden steeds een week later uitgezonden. Dinsdag om 18.00 uur is de herhaüng. Op een afstand van ongeveer een uur varen vanaf de haven van Stellendam raakte in de nacht van afgelopen maandag op dinsdag een opvarende van een zeeschip overboord. Onmiddellijk werd een grote zoekactie opgestart. De Kustwachtpost Ouddorp piep te om 01.45 uur de bemanning van de Stel- lendamse reddingboot 'Prinses Margriet' op. Ook de reddingboot uit Hoek van Hol land, de 'Kapiteins Hazewinkei', en uit Noordland-Burghsluis, 'de Koopmansdank" werden opgeroepen. Daarnaast nam een zevental andere schepen deel aan de zoekac tie, zodat er in totaal tien vaartuigen waren uitgerukt. Helaas leverde het zoekwerk geen resultaat op. Om 07.00 uur dinsdagmorgen werd de zoekactie door de Kustwacht beëin digd en konden de schepen naar hun thuis basis terugkeren. SOMMELSDIJK Op zaterdag 13 december wordt een grote zangavond gehouden in de Ned. Herv. Kerk te Sommelsdijk ten bate van de Stichting De Ondergrondse Kerk (SDOK). Aan de avond werkt mee het mannenkoor 'Elim' uit "s- Gravenpolder o.l.v. André Overbeeke; de organist is Henk Ruitenbeek. Ook werkt de sopraan-soliste Lydia Struik mee. Tevens biedt het programma is er ruim plaats voor samenzang. SDOK-voorlichter de heer T.W. Kruithof zal kort iets vertellen over de hulp aan verdrukte christenen in alle delen van de wereld en over het project 'Opvang straat kinderen in Roemenië en India'. Voor dit project zal tijdens de zangavond een collec te worden gehouden. De avond begint om 19.30 uur; de toegang is vrij! Jong en oud hartelijk welkom; neem vrienden en beken den mee. En wilt u financieel steunen? Gif ten kunnen worden overgemaakt op giro 249300 t.n.v. Stichting De Ondergrondse Kerk te Gorinchem, o.v.v. 'Opvang straat kinderen'

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 7