TiiïIwDEÏt.niEuiia PvdA levert nieuwe wethouder voor gemeente Goedereede Schaken en dammen in Ouddorp Principiële bezwaren toch niet zo groot. Uitslagen Damvereniging 'Dirksland' Aanstaande dinsdagavond om 19.30 uur komt de gemeenteraad van de gemeente Goedereede bijeen om te voorzien in de opengevallen plaats van de in ongenade gevallen wethou der P.T. Grinwis: het is de bedoeling dat de heer T.A. Bakelaar het 'college pluche' zal gaan bezetten. Ook vfordt tijdens die vergadering, mevrouw D.A. Kickert-Schotting benoemd tot lid van de raad van de gemeente Goe dereede. Collegeprogramma Uitslagen dammen 24 november: Maandag 17 november: Afd. 1: Maandag 24 november Afd. 1, bekerronde 2: H. Keuvelaar-D. Wolfert Uitslagen schaken 12e ronde: samsBmÊimmmBimim PAGINA 6 VRUDAG 28 NOVEMBER 2003 De te benoemen wethouder T.A. Bakelaar Op 6 november nam de gemeenteraad van Goedereede een motie van wantrouwen aan tegen wethouder P.T. Grinwis. Hem werd verweten de raad niet voldoende te hebben geïnformeerd in zake de vermogensverkla ring van de UFA. Men is vervolgens op zoek gegaan naar een vervanger voor de heer Grinwis. Deze werd niet bij de partij van Grinwis, het VGB gevonden maar bij de PvdA. Teun Bakelaar die in de vorige raadsperiode ook wethouder is geweest, bleek nu wèl de goedkeuring van de collegepartijen te kunnen wegdragen. Uit het feit dat Bakelaar nu weer wel aan het college mag deelnemen, blijkt dat de princi piële bezwaren van de SGP tegen het verkie- zingsprogranama van de PvdA, zijn verdwe nen. De - in veler ogen - weinig elegante manier waarop in april 2002 wethouder Bakelaar door de Goereese coalitiepartijen werd uitgerangeerd, blijkt voor Bakelaar geen bezwaar te zijn om weer in de coalitie- boot te stappen. Wellicht hebben de verwij ten van fractievoorzitter van de PvdA, mevrouw Tigchelaar, tijdens de vorige wet houdersverkiezing, waarbij de woorden 'onbetrouwbaar' en 'onfatsoenlijk' vielen, ertoe geleid dat de grootste coalitiepartij, de SGP, vond dat ze toch iets goed te maken had. Voor de Goereese PvdA'ers zal deze - onverwachte - deelname aan het college wel enige soepelheid vergen, want binnen ander- halfjaar tweemaal een ommezwaai: van col legepartij naar 'oppositiepartij' - waarbij het Het nieuwe gemeenteraadslid D.A. Kickert. college zeer kritisch werd gevolgd - en weer terug, is een positie die niet door iedereen beneden wordt. Tijdens de vergadering, volgende week dinsdag, zal Dorien Kickert, de plaats van Bakelaar in de raad van Goedereede inne men. Een fenomeen; vier vrouwelijke raads leden in de meest behoudende raad van Goe- ree-Overflakkee! Door de inbreng van het aanstaande college lid en het verloop van tijd tussen het opstel len van het collegeprogramma wordt er dins dag een enigszins aangepast programma ter goedkeuring aan de raad voorgelegd. Maar of de rust in bestuurlijk Goedereede is weer gekeerd? De tijd zal het leren..! Is dammen een spel dat altijd in remise ein digt, zoals vaak wordt beweerd? Dat niet, maar naar mate spelers beter worden, wordt het steeds moeilijker nog een partij te win nen. W. van Schie deed weinig verkeerd tegen A. de Mik Sr., maakte het spel, maar De Mik wist naar remise af te wikkelen. Anders ging het tussen J. van Koppen en H.M. Floresteijn. Floresteijn won een schijf, maar van Koppen nam hem in een omklem ming. Bij goed spel was het wel remise geworden, maar Van Koppen kreeg de kans twee schijven te geven en er vier te slaan en kwam met een schijf dicht bij dam. Floreste ijn kwam er niet meer uit en verloor uitein delijk. Na een door beide partijen mooi gespeelde partij, waar Van den Ouden winst in handen had, maakte deze een kapitale fout en gaf daarmee een zekere winst uit handen; tot zijn grote teleurstelUng moest hij berus ten in remise tegen Mierop. W. van Schie - A. de Mik sr. 1-1 J. van Koppen - H.M. Floresteijn 3-0 C. Mierop - J. van den Ouden 1-1 Bij de schakers een beperkt programma omdat het 2e team van Ontspanning moest aantreden tegen Dordrecht 7 Maar er waren toch wel een paar krakers deze avond. De nummers 2 en 1 speelden tegen elkaar, namelijk Willem-Jan Tanis en Reinier van der Wende. Een leuke Siciliaan, merk Sche- veningen, waar het initiatief steeds van eige naar wisselde zonder dat één van beide in verliesgevaar kwam. Het slot was bijzonder origineel en aardig; beide partijen wisten tot twee maal toe tot dame te promoveren, maar het bleef uiteindelijk remise. Arie Baas moest het met zwart opnemen tegen Cees van den Nieuwendijk; via zetverwisseling kwam er een Dame-Indiër op het bord, waar Cees dreigend op kwam zetten. Op gegeven moment werd zelfs door wit een loper op g7 geofferd om de koningstelling te openen. Baas verdedigde zich echter nauwgezet en wist het grootste gevaar te bezweren. Cees bood remise aan, wat door Arie gretig werd aanvaard. In de post-mortem bleek dat wit wel een gewonnen eindspel op het bord kon krijgen, maar dat is achteraf praten. Door deze remise wist Jaap Santifort de 3e plaats weer over te nemen door een uitstekende overwinning op Wilco Breen. Een Aangeno men Damegambiet werd door zwart te pas sief voortgezet waardoor wit met zijn e-pion de koning definitief in het centrum kon hou den en middels een penning wat materieel voordeel kon veroveren. De dreiging van een promotie van de witte g-pion werd zwart te machtig en leidde uiteindelijk tot de ondergang. Speelman wist met zwart een eindspel uit te melken en uiteindelijk te win nen van Adam van Huizen. Adam was tus sen de dammers gaan zitten; hij doet name lijk ook mee aan de Flakkeese damkam- pioenschappen en wist in de Ie ronde subtiel van Floresteijn te winnen! Eeuwit Santifort en Jan Grinwis maakten er een schuifpartij- tje van. Een remiseaanbod van Jan werd door Eeuwit resoluut van de hand gewezen, maar dit kwam hem bijna te duur te staan. Jan won een kostbare boer en leek op winst af te stevenen. Helaas kon Jan het juiste plan niet vinden en moest hij uiteindelijk in remi se berusten. Over Wim van Geelen tegen Frans Troost kunnen we kort zijn; nergens werd echt het evenwicht verbroken dus was remise een correcte uitslag. Een meeslepen de partij brachten Jan Verzijden en Krijn van der Wende op het bord. Een geweigerd damegambiet, waar wit een voordeeltje had, dit verspeelde aan zwart, die op zijn beurt groot tot winnend voordeel had, maar op het H. Keuvelaar-Jac. Wolfert W. Kn-Joh. Wolfert Afd 2: W. Nieuwland-C. v.d. Kroon W. Stolk-J. v.d. Groef M. Poortvliet-J. Knöps Jac. Wolfert-Joh. Wolfert Afd 2: H. de Munck-A. Los W Nieuwland-J. v.d. Groef A. Los-H. de Munck Bekerronde 2: W. Stolk-M. Poortvliet J. Knöps -C. v.d. Kroon .0-3 .0-3 .1-1 .1-1 .1-1 .0-3 .3-0 .3-0 ....1-1 .0-3 ,0-3 ,3-0 laatst onzeker werd en van een koude kermis thuiskwam door uiteindelijk nog te veriie- zen. Zo gaat het soms.,., een wreed spel dat schaken! Willem-Jan Tanis - Reinier v.d. Wende rem Cees v.d. Nieuwendijk - Arie Baas rem Jaap Santifort - Wilco Breen 1-0 Adam van Huizen - Piet Speelman O-1 Eeuwit Santifort - Jan Grinwis rem Wim van Geelen - Frans Troost rem Jan Verzijden-Krijn van der Wende 1-0

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 6