AUTO DELTION Wildbuffet op Akkerieeven DUIVELANDS MEUBELHUIS B.V. Bezoek onze slaapkamerafdeling met 1500 m^ Wij verv\^elkomen de nieuv\^ste Golf! Tafel- voetbalspel HiEzL_I een groepsleerkracht igoed Uitnodiging ledenvergadering www.elvege.nl Oefendrumset Ouddorp onraDEffiffl Uw Volkswagen-dealer 50 opstellingen, 30 tienerkamers De nieuwe Golf. Volkswagen. Wie anders? Tel. 60 38 00 Boekenschuur geopend Voor de inwoners van doen wij graag een stapje extra. HMWEGEH RecIameborden-Autobelettering-Spandoeken-enz... [h voor de hogere groepen voor V/2 a 2 dagen per week. op 27 november 2003 om 19.30 uur Naai-, Lock- en Borduurmachines Een advertentie in Eilanden-Nieuws lieeft altijd succes Afgelopen vrijdagavond organiseer de de familie Poortvliet op hun toe komstig landgoed 'Akkerieeven' te Dirksland een Wildbufïet. Plaats van handeling was de Manege 'Stal de Poorte'. De avond stond in het teken van de cultuur en tradities zoals die rond het jachtbedrijf bestaan. Hiervoor was de Jacht- hoorngroep 'Nouveau Depart' aan wezig, die de avond muzikaal omlijstten en met hun hoorngeschal het buffet openden. Rias en Janneke Poortvliet Wild en jacht Jachthoorn Tableau leggen Traditie Ten slotte volgt voor de liefhebbers hieronder nog de menukaart. Wildzwijn met oystersaus Haas in portsaus Hazenrug met gember/fruitsaus Eend, specialiteit van 't huis Fazantenborst op Italiaanse wijze Fazant met zuurkool en pruimen Wildstoofpot Hertenbiefstuk Ree naturel Zwijnekoteletjes Aardappel -i- knolselderij puree Rijst met kruiden Aardappelkroketten Rode kool Zuurkool Wok groente Chinese mix Diverse champignons Tuttie fruttie Appelmoes Peertjes Dessertbuffet Fruitsalade Slagroomijs Chocoladetaart Advocaat Bavarois Gevulde sinaasappel Warme perziken met ijs Koffie met truffel Feestelijice opening van Globe Reisbureau in Ouddorp Wilgenstraat 1, OOSTERLAND Telefoon (0111)641213/641506 Een nieuwe Golf: dat gaan we vieren! Van 20 t/m 29 november heten wij u hartelijk wellcom tijdens de Nationale Golf Weelc bij ons in de showroom. Tien dagen lang staat de nieuwste Golf in het middelpunt van de belangstelling en kunt u in een feestelijke sfeer kennismaken met de vijfde editie van dit succesnummer. Wanneer u deelneemt aan onze spectaculaire 'Geef me de vijf actie maakt u bovendien kans op één van de vijf exemplaren van de nieuwste Golf ter waarde van 18.275 of op een van de meer dan 5.000 andere prijzen waaronder 50 volledig verzorgde steden arrangementen, 500 Autostadt arrangementen, 500 kledingcheques en 5.000 bijzondere miniatuuruitvoeringen van de Golf. Kom snel langs bij ons in de showroom en vraag naar het 'Geef me de vijf deelnameformulier. Elke deelnemer ontvangt bij inlevering van zijn formulier tijdens de Nationale Golf Week direct een smakelijke attentie*! Kijk voor meer informatie over de 'Geef me de vijf actie' en de voorwaarden op de deelnamekaart in de showroom. De VW dealer voor Goeree Overflakkee en Schouwen Duiveland Meester Iman Caustraat 29, 3251 AP Stellendam. Telefoon 0187 - 49 11 00, Fax 0187 - 49 20 ris eenGolf vanaf 18.275.-. Vanaf prijs is incl. BTW en BPM, excl. verwijderingsbijdrage en kosten rijklaar maken. Brandstof verbruik 0 5,Ü-7,OL/100 km (IL 14,3-20,0 km). COj uilstoot 0 135-168 g/km. Wijzigingen ook in uitvoeringsdetails voorbehouden. Getoonde afbeelding kan meeruitvoeringen bevatten, www.volkswagen.nl Zolang de voorraad strekt. TE KOOP Klein formaat, minder decibels. Ideaal voor beginner. TE KOOP als nieuw, groot model Tel. 60 38 00 Wegens omstandigheden is onze van 's morgens 9 uur tot 's middags 3 uur. Voor 's avonds van te voren bellen! Boekhandel/Antiquariaat H. de Kok Bouwdijk 11, Melissant Tel. (0187) 60 26 57 De modellenboeken voor Verlovingskaartjes Huw e lijkskaa rten geboortekaartjes of jubüeumkaarten worden bij u thuis gebracht, waar u in alle rust uw keus kunt maken. Gebr. de Waai Drukkerij Sommelsdijk Bel: (0187) 47 10 20 en vraag naar Plony ReklamG jullanaweg 84c - 3248 AN - Melissant Tel.: 0187487557 Mobiel: 0626-368 886 Chr. Basisschool Albert Schweitzer A. van Puttenstraat 1 3243 BA Stad aan 't Haringvliet, s (0187) 61 22 60 Het bestuur van de Vereniging voor Protestants-Christelijk Onderwijs te Stad aan 't Haringvliet vraagt, i.v.m. het komend vertrek van een leerkracht, op korte termijn De Albert Schweitzerschool is een gezellige dorpsschool (110 l.l.) met een enthousiast team. Inlichtingen worden verstrekt door: de directeur J. R. Dillingh, tel. (0187)61 14 41 en de adjunct-directeur P. G. Diepenhorst, tel. (0187) 61 21 71. Sollicitaties kunt u binnen 7 dagen na het verschijnen van deze advertentie richten aan het secretariaat van de vereniging, p/a M. Maliepaard-Doornheim, A. van Puttenstraat 113243 BA Stad aan 't Haringvliet. Woongoed Flakkee houdt een algemene ledenvergadering in het Wijkcentrum aan de Doetinchemsestraat 27 te Middelharnis. De ledenvergadering is toegankelijk voor alle leden van de woning bouwvereniging Woongoed Flakkee. De notulen van de vorige vergadering worden niet voorgelezen. 'VLIETO' Ooltgensplaat Husqvama Viking studio dealer en Pfaff Nu alle Huskystar naaimachines met 20% L KORTING bel snel voor een afspraak naar VLIETO Tel. (0187) 485222 zie www.vlieto.nl -°=\/'" Onze showroom op Molendijk 25 is na afspraali geopend! gespeciaHseerd in centrale verwarming delta industrieweg 40 steïïendam 0187-493319 prijzen, informatie, tips en onze Foto Tour van de mooie plekjes op Goeree Overflakkee en Voorne vindt u op: Zonder lien beiden zou het Wildbuffet niet die vlucht hebben genomen zoals dit nu het geval is. Vond vorig jaar het eerste buffet plaats, voor dit jaar staan er dank zij de belangstelling al twee op stapel: 21 novem ber en 12 december. Terwijl Janneke zich als een duizendpoot bezighield met de sfeervolle aankleding van het restaurant, de samenstelling van het menu en een deel van de bereiding voor haar rekening nam, moest Rias nog hard zijn best doen om het beno digde wild op zijn jachtgronden te schieten. Dat laatste spande er nog om! In samenwer king met de kok van het Van Weel-Bethes- da ziekenhuis, Jan du Pree, vond de slacht plaats. Op de avond van het buffet bereidde Du Pree op voortreffelijke wijze het wild- braad. Gezamenlijk zijn zij er op een uit muntende manier in geslaagd de deelne mers een cuHnair hoogstandje voor te scho telen waarbij excellente wijnen werden geserveerd. Eveneens aanwezig was Chris van Eek, voorzitter van de Wildbeheereenheid Flak- kee (WBE), die als spreekstalrnee.sicr opt rad. Nadat hij ter overdenking de term: 'Geen jacht zonder wild, geen wild zonder jacht" aan de ruim 60 gasten had meegege ven, lichtte hij kort het begrip jagen toe: de jachtuitoefening, jachttradities, wapens, gewijzigde wet- en regelgeving, wildscha de en terrein- en biotoopbeheer. Vervolgens richtte Van Eek zich op het gebruik van de jachtsignalen, de jachthoorn bij de jacht. Binnen het jachtbedrijf is er al heel lang sprake van normen en waarden: de gedrags regels die de basis vormen voor de uitoefe ning van de jacht. Respect voor wild en natuur (weidelijkheidsregels) zowel voor, tijdens en na de jacht. Om wild een faire kans te geven en de natuur niet te beschadi gen of te vernielen. Discipline tijdens de jacht; jagers en drijvers houden zich aan de regels. Veihgheid is hiervan één van de belangrijkste aspecten. Deze wordt tijdens de jacht gebruikt voor de communicatie, zowel voor de jagers als ook voor de drijvers en begeleiders. Gsm- etjes hebben de jachthoorn niet kunnen ver drijven. In onze omgeving wordt Duitse jachthoommuziek geblazen op meerdere hoorns. Met name in gevarieerd terrein met heuvels en bossen is hieraan behoefte. Hier mee kan de jacht gestuurd worden. Achter eenvolgens bestaan er hoomsignalen voor: 'het verzamelen van de jagers', 'de begroe ting', 'veitrek naar het veld', 'aanblazen van de drift', 'stil en luid drijven', 'drift voorbij', 'eten en drinken', 'hert dood', 'wild zwijn dood', 'reewild dood', 'haas dood', 'veerwild dood', 'fazant dood', 'terug drijven', 'sneller drijven in linie', 'hondenroep', 'wagenroep', 'allen verza melen', 'tableau leggen', 'dood blazen diverse soorten wild', 'einde jacht', 'halali' en 'tot ziens'. Na het signaal wordt het tableau uitgelegd op bijvoorbeeld een bed van dennengroen, eventueel afgebakend met fakkels. Hierbij gelden speciale regels. Eerst ligt het 'grof- wild': hert, damhert, zwijn, ree en vos, daar na 'ideinwild', waarbij 'haarwild' voor 'veerwild' Ugt. Alle wild ligt op de rechter zijde met het hart omhoog. De deelnemers aan de jachtdag stellen zich op rond het tableau, waarbij elke groep een vaste plaats heeft: jagermeester, jagers, drijvers, honden mensen en blazers. Door eerstgenoemde volgt een verslag van de jachtdag en een opsomming van het geschoten wild per soort. Als laatste eerbewijs wordt elke wild soort 'doodgeblazen'. Tot slot wordt de 'breuk' overhandigd aan de schutters. Dit is een takje detmengroen dat op traditionele wijze door de jagermeester aan de jager wordt overhandigd met de wens Weidmann- nsheil". Deze beantwoordt dit met "Weid- mannsdank", gevolgd door een dronk. Het Wildbuffet op 'Akkerieeven' lijkt bij de gratie van de familie Poortvliet nu al een tra ditie te gaan worden in Dirksland. De deel nemende gasten worden op een warme wijze ontvangen. Gedurende de avond worden ze verwend met een keur aan culinaire wildge rechten, afgesloten met een uitgebreid des sertbuffet. Vrijdagavond jl. eindigde de avond met koffie en... een eigengemaakte truffel - Janneke Poortvliet ten voeten uit. Hoorngeschal deed de buffetgangers in 'Stal de Poorte' uitgeleide, waarbij velen te ken nen gaven: 'Tot volgend jaar!' Niet alleen met de Manege, maar ook met het Wild buffet is 'Akkerieeven' lüeuw leven ingebla zen. Wildbuffet 21 november 2003 Salade met gerookte ganzenborst De reisactiviteiten van de Rabobank zijn per 1 november overgenomen door Globe Reisburogroep. Het reisbureau van de Rabobank in Ouddorp hoort bij ank in Ouddorp hoort bij één van de 74 reisbu reaus die overgenomen zijn door Globe Reisburo. Om dit heuglijke feit te vieren is op 21 november een Open Huis gehouden voor de klanten. Het was een feestelijke dag compleet met soesjes en champagne en natuurlijk wer den de kinderen ook niet vergeten. De klanten werden getrakteerd op een leuke attentie. ledere klant kreeg op vertoon van de uitnodigingskaart een vakantie cadeau bon ter waarde van 15,-. Tevens maakt men dan kans op een luxe kotterset. De winnaar wordt in de week na het Open Huis persoonlijk op de hoogte gebracht. Voor de klanten van het voormalige Rabo bank Reisbureau verandert er weinig. "Klanten kunnen blijven rekenen op de vertrouwde service en persoonlijke aan dacht van de voor hen vertrouwde gezich ten. Alle medewerkers van ons reisbureau zijn namelijk meegegaan naar Globe Reis buro", aldus de officemanager. Globe Reisburo in Ouddorp is bereikbaar op telefoonnummer 0187-667700 en e- mailadres ouddorp@globereisburo.nl. Globe Reisburogroep is een landelijke reisbureauketen die zich onderscheidt door vakkennis en service. Dat betekent voor de klanten onbezorgd genieten van een droomvakantie, want alles wordt tot in de puntjes geregeld, tot aan de benodigde ver zekeringen toe. Globe Reisburogroep heeft circa 200 reisbureaus waarvan 10 zaken kantoren. Het hoofdkantoor is gevestigd in Holten. Globe Reisburogroep is onderdeel van de Oad Groep B.V, Nederlands groot ste touroperator.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 6