Verkoping Geslaagde peuterochtend in Gemeen schapsbibliotheek Middelharnis Kerstkaartenactie Woord en Daad DPN Middelharnis zoekt kandidaten +16 Districtsavond 'Decembermarkt' Scheidend voorzitter wordt erelid Uitslagen Manege Oostmoer Kroniek van het Land van de Zee meermin (Schouwen-Duiveland) EIIAI1I»1-t«EUW5 INKEL Ophalen oud papier Ooltgensplaat Deze week verschijnt 28e jaargang van Nieuws van de wereldwinkel Doopsgezinde Gemeente Ouddorp Uitslag bloedglucosecontrole PAGINA 5 DINSDAG 25 NOVEMBER 2003 Meer dan 65 peutertjes en hun begeleiders hebben de speciale inloopochtend op donderdag 20 november in de Gemeenschapsbibliotheek bezocht. Deze ochtend stond in het teken van Dikkie Dik. Medewerksters van de bibliotheek lazen voor met behulp van het Kamishibai- kastje, een Japans voorleeskastje, uitwaar is Dikkie Dik'. Het was prachtig om al die inge spannen gezichtjes van de kinderen te zien. Natuurlijk hebben we gezocht naar Dikkie Dik en gelukkig konden we op de jeugdafdeling echt kennis maken met deze vriendelijke poes. Heel veel kinderen zijn met Dikkie Dik op de foto geweest en kunnen deze foto ophalen in de bibliotheek. Er is deze ochtend geknutseld, getekend en veel voorgelezen. Elke peuter heeft na afloop een bibliotheektas met een Dikkie Dikboekje voor thuis gekregen. GOEREE- OVERFIAKKEE Voor een internationale Sinterklaasviering gaat men natuurlijk naar de Wereldwinkel! Wijn uit Zuid Afrika, in een glas uit Viet nam, snuisterijen uit India, houtsnijwerk uit Indonesië en nog heel veel meer. Uit alle delen van de wereld anders dan andere cadeau-artikeien. Locatie: aan het Spuiplein achter de Winkeldiek in Middelharnis. Ope ningstijden: Vrijdag van 14.00 uur tot 21.00 uur, en Zaterdag van 09.00 uur tot 17.00 uiu-. Parkeerruimte genoeg, dus: tot ziens in de Wereldwinkel! De Crea-Club van de Ned. Herv. Gemeente te Oude-Tonge zal een verkoopmorgen hou den op vrijdag 12 december 2003, van 9.00 uur tot 12.30 uur in gebouw "Diakonia". Te koop zal zijn: advocaat, oliebollen, diver se soorten kerst- en groendecoraties, werk- stukjes van lood, diverse soorten kransen, kaas van de kaasboerderij enz. Er is ook een leuk hoekje met "rommel" en een verloting met leuke prijsjes. Iedereen wordt hartelijk uitgenodigd om het bij ons gezellig te komen maken onder het drinken van een kopje koffie met een lekker plakje cake of oliebol. De kerstkaartenactie van Woord en Daad gaat weer van start: er zullen wederom mooie kaarten worden verkocht, waarmee u bij aankoop een goed doel steunt. Het pro ject waar dit ja^r voor wordt werkt, is het 'Vakonderwijs' (in vele verschillende lan den. Zoals bijvoorbeeld Burkina Faso, ruim zeven maal zo groot dan Nederland, en één van de armste landen ter wereld. Het ligt gedeeltelijk in de kurkdroge Sahelzóne. Dankzij financiële adoptie via Woord en Daad ontvangen 24.500 kinderen in dit land op vijftien basisscholen Christelijk onder wijs. Bovendien volgen 350 kinderen op deze manier middelbaar onderwijs en ont vangen nog eens 100 leerlingen vakonder wijs op de recent geopende technische school in Léo. In Burkina Faso is veel wer keloosheid, terwijl technische vakmensen schaars zijn. De opleidingen zijn vergelijk baar met de vroegere LTS in Nederland. Om deze kinderen een toekomst met uitzicht te helpen bieden, gaan op heel Goeree-Over- flakkee tientallen kinderen van deur tot deur om kerst-en nieuwjaarskaarten te verkopen. Hoewel zij langs heel veel deuren gaan, kan het toch gebeuren dat u wordt vergeten of dat u niet thuis was. Daarom volgen hieron der de adressen waar u de kaarten ook kunt verkrijgen: Ouddorp: mevrouw W. Pikaart-Grinwis, Oosterweg 16, tel. 681327 en de heer W. Akershoek, Braamstove 4, tel. 681940. Goedereede: mevrouw A. Tebrugge, Looheul 1, tel. 491747. Stellendam: mevrouw C.M. Brinkman, Een- drachtsweg 14, tel. 491048. Melissant: de heer J.J. Menheere, Fabius- straat 63, tel. 602081. Dirksland; de heerM. de Ruiter, Gerbera 31, Na een boeiende eerste informatie-avond in Sommelsdijk en het geven van acte de pre sence richting de plaatselijke politiek, media en bevolking is overduidelijk gebleken dat er behoefte is aan het Democratisch Plat form Nederland (DPN). Daarom stelt de par tij nu de deuren open voor inwoners van de gemeente Middelharnis om zich op te geven als kandidaat-bestuursUd van de nieuwe par tij of lid van de Programma Commissie, die het plaatselijke politieke- en verkiezingspro gramma gaat samenstellen. Coördinator Lucas Hartong: "Veel mensen denken nog dat politiek een 'ver van mijn bed show' is, maar politiek is helemaal niet zo ver van ons vandaan. We hebben dage lijks te maken met de gevolgen van besliss ingen die in het gemeentehuis worden geno men en de vraag is maar: welke beslissingen willen wij dat er genomen worden? DPN is op zoek naar mensen die verstand van zaken hebben op allerlei terrein! Daarbij hoop ik dat veel mensen gaan inzien dat poUtiek ons allemaal aangaat en dat het ontzettend zinvol is om betroldcen te raken en je in te zetten voor de eigen leefomgeving. Als iedereen zijn of haar steentje bijdraagt kunnen we iets bijzonder waardevols en - dat wil ik duide lijk benadrukken - oprecht Flakkees neerzet ten. Kortom; een partij van, voor en door de burgers!" Inwoners van Middelharnis, Sommelsdijk, Nieuwe Tonge en Stad aan 't Haringvfiet kunnen zich aanmelden bij DPN onder tele foon 0187 484255 of 06 54680832 of via email: lucas@democratischplatform.nl Men krijgt dan zo snel mogelijk een infor matiepakketje thuisgestuurd. Kort na de komende jaarwisseling staat een bijeen komst op stapel om de binnengekomen aan meldingen te bespreken en om gesprekken te voeren. Voor meer informatie omtrent DPN in het algemeen kunt u kijken op de website van de nieuwe partij: www.democratischplatform.nl Op zaterdag 29 november zal er een +16 districtsavond van het district Flakkee worden gehouden in het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente van Middel harnis, Chr. de Vrieslaan 40. Deze avond begint om half 8. Evangelist Krijgsman zal spreken over: "Evangelise ren in de wereld van vandaag". Allemaal van harte welkom! De oud papier commissie van de Gerefor meerde Gemeente te Ooltgensplaat hoopt a.s. donderdag, 27 november, het oud papier weer op te halen voor de zending. U wordt verzocht het papier goed gebundeld tijdig buiten te zetten. Vanaf 17.30 uur zal worden opgehaald. tel. 603446 en mevr. E. Baan, Wilhelmina- laan 16, tel. 603051. Herkingen: de heer A. van Eist, St. Elisa- bethstraat 32a, tel. 669715. Nieuwe Tonge: de heer C. Arensman, Burg. Overdorpstraat 10, tel. 651933. Oude Tonge: mevrouw J. Verduin, Emma- straat 22, tel. 641284. Sommelsdijk: mevrouw A. van Heemst, Azaleastraat 11, tel. 483981. Middelharnis: de heer I*. Kieviet, Oost voor gors 83, tel. 486275 en mevrouw M. de Jager, Specht 19, tel. 486687. Stad aan 't Haringvliet: de heer M. Vroegin- deweij. Vrouwtjesweg 68, tel. 612306; mevrouw M. Boogaard, Voorstraat 5, tel. 611654 en M.J. Store, Nieuwstraaf 17, tel. 611228. Den Bommel: mevrouw M. Lokker, Joh. Frisolaan 13, tel. 612217. Ooltgensplaat: mevrouw J. Oosterlee, Veer- weg 1 tel. 631559, mevrouw A. Kreeft, Stoofstraat 20, tel. 632132 en mevrouw J. Kooyman, Pieter Biggestraat 22, tel.: 631986. De handwerkgroep 'Met hart en handen' biedt de oogst van het afgelopen seizoen aan in de Doopsgezinde Gemeente te Oud dorp. U vindt er de prachtigste creaties zoals prachtig geborduurde kerstkleden, hand doeken, kerstkaarten en een grote collectie Baby-bom en Annabel poppenkleding. Voor de kinderen is er ook een speciaal hoekje met grabbelton. Er worden bloembollen, kamerplanten, boeken, CD's, antiek en curiosa aangebo den en u kunt er weer eigengebakken over heerlijke cake's, banketstaven, speculaas- staven, koekjes, speculaaskoekjes en echte 'Flakkeese Kruukplaetjes' kopen. Nieuw dit jaar zijn de kerst-chocolade, fruit en noten. In de koffiehoek kunt u dit lekkers proeven en een kopje koffie drinken. Kom ook en maak er een gezellige (mid-)dag van! Vrijdag: 28 november 16.00-20.00 uur. Zaterdag: 29 november 10.00-16.00 uur. Uitslag van de dressuurwedstrijd voor pony's, proeven F4a en F6a, gehouden op zaterdag 22 november jl. in Manege Oost- moer, Oostmoersedijk 2a te Stad aan't Haringvliet. Voor deze proef dient een minimaal aantal punten behaald te wor den van 210. Proef F4a. Fleur Jonker, Katinka, 231 pnt; Daniella Vis, Daisy, 227 pnt; Tamara Bake- laar. Lady, 226 pnt; Miranda Bazen, Tazz, 225 pnt; Chantal Jansen, RosaUe, 223 pnt, tevens diploma F4 behaald; Diedrik Hoek, Fenjala, 222 pnt, tevens diploma F4 behaald; Chayenne Beijer, Tazz, 222 pnt, tevens diploma F4 behaald; Alice Bom, Lady, 222 pnt; Adriaan Hoek, Mickey Boy, 220 pnt, tevens diploma F4 behaald; Amy v.d. Weer den, Tirza, 218 pnt; Liza Vis van Heemst, Tazz, 217 pnt; Stacey Kalf, Quint, 216 pnt; Charita de Vogel, Lady, 213 pnt; Mies Koopman, Cupido, 210 pnt; Linda Vervloet, Tracy, 207 pnt; Andrea Daalmeijer, Quint, 206 pnt. Proef F6a. Manon de Jong, Bennie, 240 pnt, tevens diploma F6 behaald; Noelle Marken- stein, Tazz, 236 pnt, tevens diploma F6 behaald; Mariska v. Groningen, Annabelle, 234 pnt, tevens diploma F6 behaald; Ester Verhoeff, PoUy, 231 pnt; Vanity Monnee, Garens, 230 pnt; Kim Visser, Daisy, 229 pnt, tevens diploma F6 behaald; Anne v. Middel koop, Rosaüe, 229 pnt, tevens diploma F6 behaald; Kathalien v. Leenen, My Guy, 229 pnt; Evelien Almekinders, Anouschka, 229 pnt, tevens diploma F6 behaald; Jaimy Argoudelis, Bennie, 229 pnt; Amande v. Santen, Fenjala, 227 pnt, tevens diploma F6 behaald; Madeion Tieleman, Mickey Boy, 226 pnt; Nadine Peekstok, Katinka, 224 pnt; Adrienne Luiten, Fenjala, 224 pnt; Louise Gutteling, Quint, 221 pnt, tevens diploma F6 behaald; Kirsten Bubbert, Fenjala, 220 pnt, tevens diploma F6 behaald; Irina v. Namen, Bennie, 218 pnt, tevens diploma F6 behaald; Cynthia Monnee, Tazz, 217 pnt; Ingrid de Vogel, Tracy, 214 pnt; Eline Bestman, Tazz, 213 pnt, tevens diploma F6 behaald. De naar aanleiding van de Wereld Diabetes- dag gehouden bloedglucosecontrole, gehou den in de apotheek te Sommelsdijk en Oud dorp, heeft het volgende resultaat op gebracht: In Sommelsdijk zijn er 25 perso nen geweest, waarvan er 8 tot de risicogroep behoorden. Eén persoon is doorverwezen naar de huisarts met meer dan 7,8 mmol/1 en 2 personen zaten net onder de grens. Deze zijn aangeraden het zelf in de gaten te hou den. In Ouddorp zijn er 15 personen geweest waarvan er 5 tot de risicogroep behoorden met 2 grensgevallen. Diabetesvereniging Nederland Afd. Goeree-Overflakkee SOMMELSDIJK - Het bestuur van de Bouwvereniging Sommelsdijk zal het voortaan zonder zijn voorzitter, de heer H.L. van Kampenhout, moeten stellen. Op de algemene ledenvergade ring die donderdagavond in Vita Nova werd gehouden, trad hij af als voorzit ter van het bestuur. Het kan niet anders of zijn vertrek zal een lege plek aan de bestuurstafel betekenen; Van Kampenhout is maar liefst drieënder tig jaar bestuurslid geweest, waarvan tweeëndertig jaar voorzitter. "Het is mij een waar genoegen geweest deze vereniging te leiden", aldus Van Kam penhout. "Naar eer en geweten heb ik getracht het schip te leiden en het schip is goed op koers. Het totaal verjongde bestuur neemt nu de vlag over." Het bestuur van de bouwvereniging is hem zeer dankbaar voor al die jaren die hij zich ten dienste stelde van de sociale woningbouw, waarvan die van Sommelsdijk in het bijzonder. Als blijk van erkentelijkheid voor zijn staat van dienst heeft het bestuur de heer Van Kam penhout benoemd tot erelid van de bouw vereniging en ontving hij hiervoor een oor konde. Ook de Raad van Toezicht, in de persoon van de heer J.B. van Gerdingen, liet zich bij dit afscheid niet onbetuigd. "Uiteraard wil len we u hartelijk feliciteren met uw erelid maatschap. Het is u van harte gegund want tweeëndertig jaar voorzitterschap is een groot aantal jaren. En het is geen gemakke lijke taak. Onder uw bezielende leiding, in samenwerking met anderen, zijn vele pro jecten gerealiseerd. U heeft dan ook vele uren op de bouwvereniging doorgebracht. Het beeld dat ik hier onder meer bij heb is dat, als we het gebouw dan binnenkwamen, u regelmatig stug zat te typen op de type machine. Want aan een computer heeft u zich nooit gewaagd. Ik mag wel zeggen dat we dankzij de heer Van Kampenhout een voortreffelijk functionerende coöperatie hebben, hartelijk dank voor uw grote inzet." Op 18 december volgt er voor genodigden een informeel afscheid. De lege plek in het bestuur wordt nu opge vuld door mr. P.J. van Alphen. Over wie de functie van voorzitter op zich zal gaan nemen, is formeel nog geen besluit geno men. Op vrijdagavond 28 november ver schijnt de 28e editie van het jaarboek 'Kroniek van het Land van de Zeemeer min (Schouwen-Duiveland)'. Traditie- getroAlv zal dit gebeuren tijdens de najaarsledenvergadering van de Ver eniging Stad en Lande van Schouwen- Duiveland. Deze vergadering wordt gehouden in het Dorpshuis van Bruinis- se, vanaf 19.30 uur. De Kroniek wordt door de voorzitter van de Commissie Jaarboek van Stad en Lande, de heer D. van der Wekken, gepresenteerd aan bestuur en leden van de vereniging. Bij deze presentatie zullen de auteurs, voor zover mogelijk, actief betrokken wor den. De presentatie wordt besloten met de aanbieding van het eerste officiële exemplaar van het jaarboek 2003 aan de loco-burgemeester van Schouwen- Duiveland, mevrouw G.J. van de Velde- de Wilde. De Commissie Jaarboek van Stad en Lande voert de redactie van de Kroniek. Zij heeft er voor gekozen om van het jaarboek 2003 een themanummer te maken, dat geheel gewijd is aan de watersnoodramp van 1953 op Schouwen-Duiveland, hoe die verwerkt is en een aantal gevolgen van deze ingrijpende gebeurtenis. De Commissie heeft met de keuze van dit thema aansluiting willen zoeken bij de vijf tigjarige herdenking van de water snoodramp, een onuitwisbaar en markant historisch gegeven in deze streek. Toch is geprobeerd om niet het zoveelste gedenk boek samen te stellen, maar juist een aantal aspecten van en rond de watersnoodramp te belichten, die in dit herdenkingsjaar nog niet of niet zo expliciet aan de orde zijn geweest. De Commissie hoopt dat de inhoud van deze Kroniek een aantal dingen toevoegt aan alles wat er is en is geweest en hierdoor een meer waarde aan dit alles geeft. De keuze voor deze invalshoek heeft een tiental artikelen opgeleverd, die op het eerste gezicht sterk uiteenlopend van aard zijn en toch een herkenbare samenhang hebben omdat ze alle een relatie hebben met die ene gebeurtenis. De artikelen handelen onder meer over de gebeurtenis zelf en over de strijd die werd geleverd om het eiland weer droog te krij gen. Maar ook over de manier waarop een schrijver als Simon Carmiggelt in zijn beroemde 'Kronkels' zijn indrukken weerg af Verder worden de gedenkboeken die zijn verschenen nader belicht, maar ook de ramp monumenten die zijn gemaakt en bijzondere museale voorwerpen uit die periode. Socio logische studies naar de gevolgen van deze watersnoodramp voor mens en samenleving van Schouwen-Duiveland worden uitge diept en verklaard. Verder komen bijvoor beeld geschenkwoningen aan de orde als aspect van internationale hulpverlening, maar wordt ook beschreven hoe hulpverle ning vanuit het buitenland leidde tot duurza me vriendschapsbanden. Na de overhandiging van het officiële eerste exemplaar aan de loco-burgemeester is de 28e Kroniek ter vergadering verkrijgbaar. De prijs voor leden van Stad en Lande bedraagt 15. Voor niet-leden is deze Kro niek voor 20 in de boekhandel te koop. -57- En er is heimwee naar zijn vader, die hij niet gekend heeft. Nog éénmaal kijkt hij naar het verlaten huis. Dan stapt hij in de auto. Hij gaat naar huis. Er wordt op hem gewacht! HOOFDSTUK 30 De rit duurt lang voor Ernst zijn gevoel, maar ein delijk is hij er. Uit het witte huisje straalt Ucht. Hij parkeert de auto in de carport. Dan gaat de deur open en komt moeder naar buiten. Hij ziet haar afwachtende gezicht onder het lamplicht van de buiten deur. Snel loopt hij naar haar toe en slaat zijn arm om haar schoiJder. Zo voert hij haar zacht mee naar binnen. "Hilde", zegt hij, als hij binnenkomt en zij er niet is. "Ze vond jouw thuiskomst iets voor ons beiden", ant woordt zijn moeder. "Wat fijngevoelig van haar", zegt hij. Mede daarom houdt hij zoveel van Hilde. Om haar gevoelvolle karakter. Zij zal ook graag willen horen hoe het afgelopen is, maar ze voelt dat het voor moe der en hem heel teer ligt. "Ik was net op tijd aanwezig voor de teraardebestel- ling", zegt Ernst zacht. Dan deelt hij het hele verslag van de begrafenis mee. Zijn moeder luistert met alle aandacht. De spier in haar hals klopt heftig, ziet Ernst. "Later ben ik bij de predikant geweest. Hij is een sym pathieke man. Hij wist veel van vader te vertellen. De heb gevraagd of we contact kunnen blijven houden. Daar was hij toe bereid. De spier klopt nog steeds heel heftig. De hele gebeur tenis heeft niet alleen mij, maar ook mijn moeder aan gegrepen, denkt Ernst. "Ik heb het ouderUjk huis van vader nog gezien", ver- teh Ernst. "Weet u, ik verlangde opeens zo naar hem, toen ik daar stond." "Dat heb ik mijn hele leven gedaan", zegt moeder zacht. Nu weet Ernst niet wat hij antwoorden moet. Die bekentenis doet hem echter heel erg goed. Dan ver stoort de telefoon hun stilzwijgen. "Dat zal Hilde zijn", zegt Ernst en staat op. Het komt hem goed uit, dat de telefoon gaat. "Goedenavond, u spreekt met Ernst Zweismann." "Dag, Ernst." Haar zachte stem künkt in zijn oren. "Dag, lieveling." "De zei m'n naam nog niet eens." "Dat hoeft ook niet. Jouw stem herken ik uit alle ande re." "Hoe was het vandaag, Ernst?" vraagt ze zacht. "Een heel bijzondere dag, Hilde. De zal je morgen avond alles vertellen, als ik bij julüe kom. Is dat goed?" "Natuurlijk. Dat is beter dan door de telefoon. Maar ik wilde je laten weten, dat ik met je meeleef." "Dat weet ik. Dat heb je laten merken door moeder en mij de gelegenheid te gunnen om samen te zijn, toen ik thuiskwam. Zodat we er rustig over konden praten. Dat is heel fijngevoelig van je geweest..., al had je er namurlijk gerust bij mogen zijn. Want jij hoort bij mij..." Het bUjft even stil aan de andere kant van de Ujn. "Hilde?" "Ik ben er wel, hoor", antwoordt ze. "Kom je morgen avond op tijd? Dan hebben we een lange avond. M'n moeder vroeg trouwens of jij jouw moeder meebracht. Vader heeft vergadering en jouw moeder zit anders zo alleen." Dat heeft ze zelfbedacht, denkt Ernst. "Het is hef van je, Hilde. Ik zal het haar vragen." Ze praten nog even. Dan gaat Ernst naar de kamer terug. "'t Was Hilde", zegt hij. "Haar moeder vraagt of u morgenavond meekomt, als ik erheen ga." "Och", antwoordt moeder. Ze is vol van alles wat ze net gehoord heeft. Ernst heeft Hilde, maar zij is Willem kwijt, voorgoed kwijt. Hoe wel hij in haar hart een plaats zal blijven houden, net zoals hij gehad heeft toen hij nog leefde, tot de dood ook haar wegneemt. Ze sluit haar ogen. Ernst ziet hoe broos zij eruit ziet. "Ik ga koffie voor ons beiden klaarmaken, moeder", zegt hij en streelt even over haar blonde haren, waar de grijze haren doorheen schemeren. "De kan begrijpen, dat u van deze man gehouden hebf zegt hij er zacht achteraan. Het is als balsem op een wond, dat haar kind dat van zijn vader zegt. Het is toch goed geweest, dat hij er heen gegaan is. Ze hoeft immers nooit bang te zijn, dat ze Ernst kwijt zal raken. Het duurt lang voordat Ernst de koffie klaar heeft. Zijn hoofd is zo vol gedachten, dat hij de eenvoudigste han delingen amper kan verrichten. Eerst knoeit hij met de koffie en later laat hij de melk overkoken. Maar goed, dat mijn studenten me hier niet kunnen zien staan stun telen, denkt hij en hij veegt het gasstel zo goed moge lijk schoon. Hij besluit vannacht te blijven slapen. Dan moet hij morgenochtend wel een uur eerder opstaan, maar hij doet het wel. Zijn moeder heeft deze dag ook veel moe ten verwerken. Ze zal ongetwijfeld in gedachten bij de begrafenis geweest zijn en daarna hepft ze het hele ver haal te horen gekregen. Ho, daar gaat de melk er voor de tweede keer bijna overheen. Hij grijpt het pannetje haastig van het gas, zodat er een scheutje melk over de grond vliegt. Met een zucht gaat hij ook dat opruimen. "Het heeft lang geduurd, moeder", zegt hij, als hij bin nenkomt. "Het liep allemaal niet mee." Ze drinken zwijgend hun koffie. Ernst voelt zich opeens heel moe. Hij wil vanavond niet laat naar bed gaan. "Wat heeft u vandaag gedaan, moeder?" vraagt hij om de stilte te doorbreken. "Niet veel", antwoordt ze enkel. Hij begrijpt haar en vraagt niet verder. "Ik blijf vannacht hier. U hoeft er morgenochtend niet uit te komen, want ik ga een uur eerder weg. De moet nog even wat ophalen in mijn kamer." "De help je weg", antwoordt ze. Hij weet, dat hij nu niets meer hoeft te zeggen. Ze zal opstaan en hem weghelpen, net zoals ze al die jaren heeft gedaan, toen hij nog thuis was. "Het hoeft echt niet", zegt hij toch nog. "Dat weet ik", antwoordt ze enkel. "Bent u nog iets aan het schilderen op het moment?" vraagt hij. "Ja", antwoordt ze, maar ze staat niet op, zoals anders om hem haar werk te laten zien. Haar hoofd staat er niet naar, denkt Ernst. "Ik wil op tijd naar bed", zegt hij na nog even in de krant gekeken te hebben. Het nieuws kan hem op het moment niet boeien. Er is teveel in zijn eigen belevingswereld gebeurd deze dag. "Dat is goed", antwoordt zijn moeder. "Moeder.even aarzelt hij"Vindt u het goed, dat ik de Bijbel meeneem, die van mijn vader geweest is?" (wordt vervolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 5