bEJONG Nieuwe aanpak voor veilige sctioolomgeving BIAI«HBn-lflEUW5 n/i Banketstavenverkoop in Stad aan't Haringvliet a* Inpakrollen: sinterklaas - Kerst - Neutraal PAGINA 9 VRUDAAG 21 NOVEMBER 2003 GOEDEREEDE Veel scholen kampen met onveilige situaties tijdens het halen en brengen van kinderen. Uit acties die 3V0 op veel plaatsen heeft gevoerd blijkt dat veel scholen zoeken naar een manier om de verkeersoverlast aan te pak ken. De methode KANS (Kinderen Anders Naar School) van 3VO voor ziet in deze behoefte. De Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. (NAM) ondersteunt dit project met een finan ciële bijdrage. Op de actiedag 'Op voeten en fietsen naar schoor van 3VO in september riepen honderden scholen hun ouders op niet met de auto naar school te komen. Deze oproep krijgt nu een vervolg. De methode KANS biedt scholen een aanpak om met alle betrokkenen het haal- en brenggedrag structureel veiliger te maken. Die aanpak bestaat uit drie onderdelen: de straten rond de school moeten veilig gemaakt worden door bijvoorbeeld een 30 kilome ter zone in te stellen, de voorzieningen op school, zoals een fietsenstalling, moeten in orde zijn en tot slot moeten ouders bereid zijn hun kind zoveel mogelijk lopend of fietsend naar school te brengen. Om de aanpak succesvol te maken, kun nen scholen via 3V0 een zogenaamde KANS-coach inhuren die het proces begeleidt. Uiteraard kunnen scholen ook zonder coach het KANS-project uitvoe ren. Om de 3VO methode op grote schaal aan te kunnen bieden is de NAM bereid gevonden de landelijke campagne voor het KANS-project geldelijk te ondersteu nen en tevens per provincie voor 3 scho len een KANS-coach te financieren. In januari ontvangen alle basisscholen in Nederland informatie over het project. De NAM heeft in haar bedrijfsvoering zeer veel aandacht voor de veiligheid van eigen medewerkers en die van aanne mers. Dit jaar bereikte het bedrijf de mijl paal van 5 miljoen ongevalsvrij gewerkte uren. De NAM besloot hierop enkele donaties beschikbaar te stellen ter onder steuning van maatschappelijke projecten met veiligheid als thema. De KANS- methode is één van de projecten die is gekozen. De Restauratiecommissie van de Ned. Herv. Gemeente te Stad aan 't Haring vliet houdt donderdag 27 november a.s. haar jaarhjkse banketstavenactie. Banketbaïikerij Van der Spoel is weer bereid gevonden haar medewerking hieraan te geven. Vanaf 18.00 uur komt men weer bij u aan de deur met de bekende overheerlijke roomboter- banketstaven. De prijs bedraagt 3,25 per stuk 6,00 per twee stuks. De opbrengst is bestemd voor het dak van de kerk. Tel. (0187) 47 01 78 Fax (0187) 47 01 79 Mobiel (06) 53 25 76 95 Voor ai uw KCr^palCkGtCiOZBn Nieuwste dessins Wij zijn elke avond open van 18.30 tot 20.00 uur, iaehalve vrijdags. GEMEENTE Vergadering 25 november 2003 om 19.30 uur: Raadscommissie Grondgebiedzal<en. Ter inzage De agenda en de bijbehorende voorstellen liggen voor een ieder ter inzage op de afdeling Facilitaire Zaken, gemeentehuis, Tramlijnv»eg 2 te Goedereede. Tevens liggen de stukken ter inzage in de bibliotheek. Hof dijksweg 20 te Ouddorp. Spreekrecht burgers Na de opening van de vergadering bestaat voor bur gers de gelegenheid om gedurende maximaal vijf minuten het woord te voeren over geagendeerde ondenwerpen. Wie hien/an gebruik wil maken meldt dit tenminste 48 uur vóór de aanvang van de vergadering aan de griffier, onder vermelding van naam, adres, telefoonnummer en het ondenwerp waarover men wenst te spreken. Agenda De agenda staat vermeld op de gemeentelijke inter net pagina: wvm.goedereede.nl, Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet delen wij u mede dat een aanvraag om lichte bouwvergunning is ontvangen op 13 oktober 2003 voor: - het plaatsen van een garage/berging op het perceel Keldenweg 13 te Ouddorp; op 7 november 2003 voor: het plaatsen van een tuinhuisje/prieel nabij recre atiewoning Grevelingen 7 (Noordzeepark) te Oud dorp; - het plaatsen van een opstelplaats voor postbussen in de entree van het woongebouw op het perceel Korenbloempad en Dahliapad te Stellendam; op 11 november 2003 voor: het wijzigen van de dakbedekking op het perceel Meidoornstraat 40 te Stellendam. Tevens delen wij u mede dat een aanvraag om een reguliere bouwvergunning is ontvangen op 13 november 2003 voor: het bouwen van een garage/berging op het perceel Oudelandseweg 61 te Ouddorp; op 14 november 2003 voor: het bouwen van een recreatiewoning (t.v.v.) op het perceel Duinakker 16 te Ouddorp; - het bouwen van een garage/berging op het perceel Dijkstelweg 26 te Ouddorp. Deze publicatie is bedoeld om het publiek te informe ren. Tegen de ingekomen bouwaanvragen kunnen geen bezwaren worden ingediend. Welstandscommissies Tevens delen wij u mee dat de eerstvolgende verga dering van de welstandscommissie (gemandateerde behandeling) plaatsvindt op 25 november 2003 in het gemeentehuis te Goedereede. Deze vergadering is openbaar. De eerstvolgende openbare regionale welstandscom missie is op 3 december 2003 in het gemeentehuis te Middelhamis. De agenda's van deze vergaderingen liggen ter inza ge in het gemeentehuis te Goedereede. Vrijstelling Het college is voornemens bouwvergunning te verie- nen voor: - het plaatsen van een garage/berging op het perceel Kelderweg 13a, kadastraal bekend gemeente Oud dorp, sectie E, nummer 4454. Bovengenoemd bouwplan ligt ingaande 24 november 2003 gedurende vier weken ter inzage in het gemeen tehuis bij de cluster Bouwzaken. Gedurende deze termijn kan een ieder tegen het voor nemen aan deze bouvuplannen c.q. verzoeken om vrij stelling medeweri<ing te verienen, schriftelijk zijn ziens wijze indienen bij burgemeester en wethouders, Post bus 38,3253 ZG Ouddorp. Bestemmingsplan 'Landelijk gebied' Burgemeester en wethouders van de gemeente Goe dereede maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 24 november 2003 gedu rende een periode van vier weken tijdens kantooruren ter gemeentesecretarie van Goedereede, sector Grondgebied (Cluster VROM), voor een ieder ter inza ge ligt de door de gemeenteraad in zijn vergadering van 30 oktober 2003 gewijzigd vastgestelde eerste herziening van het bestemmingsplan 'Landelijk ge bied'. Het doel van de onderhavige herziening is het bestemmingsplan in overeenstemming te brengen met de besluiten van Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol land en de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State en de ovenwegingen die daaraan ten grond slag hebben gelegen. Voorts is van de gelegenheid gebruik gemaakt het plan te actualiseren. Het betreft in het algemeen ont wikkelingen, die op zich niet strijdig zijn met het mim- telijke beleid, doch die niet in overeenstemming zijn met het vigerende bestemmingsplan. In een aantal gevallen is hien/oor reeds vrijstelling op basis van arti- GEMEENTE DDELHARNIS Beslissingen Algemene wet bestuursrecht Verleende vergunningen/ontheffingen: - Voogd Promotions, Postbus 231Den Helder - plaat sen 15 driehoeksreclameborden gedurende ver schillende periodes in 2004 (101103) - Hans Groenendijk Fietsen v.o.f., Oudelandsedijk 101, Sommelsdijk - ter beschikking stellen van en in opslagbunker aanwezig hebben van consumenten- vuunwerk (101103) - St. Vrienden Sjaloom Zorg, Fordstraat 9, Oude-Ton- ge - organiseren kansspel, 6000 deelnemingsbewij- zenè€ 2,00 (101103) - Eiland Vizier, Postbus 250, Middelharnis - organise ren evenement op Diekhuusplein op 14 februari 2004 (101103) - Dorpsgroep Stad, Molendijk 63, Stad aan't Haring vliet - houden Sint Nicolaasintocht vanaf kade te Stad aan't Haringvliet op 22 november 2003 (101103) - Middenstandsvereniging Middelhamis, Postbus 23, Middelharnis - houden midwinterfeest op Diekhuus plein op 13 december 2003 (101103) - Ned. Kankerbestrijding, Sophialaan 8, Amsterdam - openbare inzameling van gelden van 6 t/m 11 sep tember 2003 (101103) - J. Troost, Ringstraat 32, Sommelsdijk - verbranden van snoeihout/stro op tuinperceel 'Hoge Molenwerf' aan de Staverseweg te Sommelsdijk (101103) - A. van der Velde, Zuiddijk 52, Nieuwe-Tonge - ver branden van snoeihout op perceel Battenoordsedijk te Nieuwe-Tonge (101103) - A. Kieviet, Hyacintenstraat 11, Sommelsdijk-ver branden van snoeihout op perceel Achteniveg te Sommelsdijk (101103) - J.W. Verbeek, Koolmees 109, Sommelsdijk - wijzi gen gevel (111103) - T.J. van Klundert, Hofiplein 1Sommelsdijk - wijzi gen gevel (111103) Boeter Bouwbedrijf Middelhamis, Postbus 140, Mid delhamis - uitbreiden kantoorruimte, Langeweg 111 Sommelsdijk (111103) - M. van Vliet, Gorsweg 1, Sommelsdijk-verbranden snoeihout/stro (11M 03) - St. Olympia, Postbus 37, Middelharnis - organiseren en houden kerstparty op 13 december 2003 in recre atiecentrum De Staver (111103) - Nat. Jeugdfonds Jantje Beton, Kaap Hoorndreef 40, Utrecht - openbare inzameling van gelden van 8 t/m 13 maart 2003 (111103) - AV Flakkee, Peuterdijk 20, Herkingen - houden Pal- landtloop op 20 december 2003 (121103) - CR van Putten, Binnenweg 54, Sommelsdijk - ver nieuwen berging (121103) - P.G.I. van den Boogert, Enkele Ring 15, Sommels dijk - uitbreiden woning, Dijkstraat 32 te Sommels dijk (121103) - C. Looij, Dorpsweg 80, Sommelsdijk - uitbreiden woning Spuistraat 8 te Middelhamis (131103) - F. Oldentiurg, Poldersweegje 7, Dirksland - oprich ten bedrijfsloods, Van der Waalsweg 25, Middelhar nis (141103) - Gemeente Middelharnis, Kon. Julianaweg 45, Mid delharnis - oprichten overkapping en aanbrengen logo op schoolgebouw (141103) Verleende bouwvergunningen en In relatie daar mee verleende vrijstellingen: - PaMaMa B.V., Langeweg 113, Sommelsdijk - oprich ten van een wasstraat (131103) Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen (derden)belanghebbenden tegen deze beslissingen binnen zes weken na bekendmaking (datum bekend making staat tussen haakjes achter de desbetreffen de beslissing) een bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Middelhamis, Postbus 1 3240 AA Middelharnis, Nadere informatie is verkrijg baar ter secretarie, tel. 0187 - 47 55 55. Ontvangen bouwplannen Een aanvraag om een regliliere bouwvergunning is ontvangen van: - H. van Dooren voor het plaatsen van een erfafschei- ding op een perceel aan de Simon Stevinweg te Middelhamis (07-11-2003); - C.W. van der Waal voor het uitbreiden van een kei 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening ver leend. Verder zijn in deze herziening wijzigingen aan gebracht die voortvloeien uit het door Gedeputeerde Staten in mei 1996 vastgestelde Herinrichtingsplan Ouddorp-West en de voor het herinrichtingsplan opge stelde (ontwerp) Planuitwerking waaronder de aan passingen in wegtracés, het aanleggen van fiets-, voet- en ruiterpaden en wateriopen, alsmede het reali seren van natuurontwikkelingsgebieden. Aan de bestemming van een terrein ten noorden van het vertjiijfsrecreatieterrein 'De Klepperstee' is onder meer goedkeuring onthouden door Gedeputeerde Sta ten. Dit terrein maakt onderdeel uit van het gebied waarheen bestaande verblijfsrecreatiebedrijven kun nen worden verplaatst in vertsand met de noodzakelij ke kwaliteitsverbetering van de recreatieterreinen. Voor het gehele Verplaatsingsgebied wordt een afzonderiijk bestemmingsplan voorbereid. In het kader van dit bestemmingsplan is ook rekening gehouden met de op 28 juni 2001 door de gemeente raad vastgestelde beleidsregel genaamd 'GSM-Anten- ne installaties'. Tevens voorziet dit bestemmingsplan in onder meer: a. de bouw van een ven/angende bedrijfswoning op het recreatieterrein 'Toppershoedje' te Ouddorp; b. de bouw van een botenloods ten behoeve van de Koninklijke Nederiandse Reddingsmaatschappij tegenover het grote parkeerterrein nabij de Brou- wersdam; c. een uitbreiding van het bedrijventerrein te Goede reede voor de centrale vestiging van Gemeente werken met de daarbij te realiseren voorzieningen zoals een milieustraat, alsmede de bouw van een bedrijfsloods; d. de bouw van een kantoorpand voor het Aanne mingsbedrijf Gebr v.d. Nieuwendijk B.V. te Stellen dam op een gedeelte van het perceel plaatselijk bekend Langeweg 59; e. het realiseren van een iandschapscamping op gron den die gelegen zijn tussen het perceel Een- drachtsdijk 10 en de Langeweg te Stellendam, als mede het uitbreiden van het betreffende bouwvlak; f. een regeling voor het gehele jaar mogen handha ven van de strandpaviljoens, alsmede het uitbrei den van het grondoppervlak van de strandpavil joens en het terras; g. het uitbreiden van de tramremise op het perceel G.C. Schellingenweg 2 te Ouddorp ten behoeve van de Stichting v/h Rotterdamsche Tramweg Maat schappij te Ouddorp; h. wijzigingsbevoegdheden ten behoeve van ontwik kelingen die mogelijk plaats kunnen vinden. In verband met het vorenstaande zijn de plankaarten en de voorschriften aangepast. Het onderhavige bestemmingsplan omvat het gehele grondgebied van de gemeente, met uitzondering van een aantal gebieden waarvoor een recente regeling geldt of een nieuwe regeling in voorbereiding is. Deze gebieden, geregeld in andere bestemmingsplannen, zijn in grote lijnen: - de kernen Ouddorp, Goedereede, Stellendam en Havenhoofd; - het toekomstige bedrijventerrein nabij Stellendam; - de recreatiecomplexen 'Klepperstee', 'Dijkstelweg/ Klarebeekweg', 'De Kriekel', 'Duinlust-Groene Wei de', 'Jonkerstee/Het Bosje' en 'Westhoofd' met uit zondering van het noordelijk gedeelte, alsmede het toekomstige Verplaatsingsgebied; - het recreatie- en natuurgebied 'Kabbelaarsbank'; - het schurvelingengebied, geregeld in het bestem mingsplan 'Oudeland en Oude Nieuwland'; - de gronden ter weerszijde van de Oostdijkseweg; - de 'Havens van Stellendam'; - de 'Slikken van Flakkee'; - het woonwagencentnim Stellendam. Het plan is gewijzigd vastgesteld ten opzichte van het ontwerp zoals dat ter inzage heeft gelegen. Naar aan leiding van ingediende zienswijzen zijn diverse wijzi gingen op de plankaart en in de voorschriften doorge voerd, waarvan de belangrijkste zijn: - het gedeelte van de Vrijheidsweg tussen de Groe neweg en de West Nieuwlandseweg blijft gehand haafd in het bestemmingsplan; de betreffende gron den blijven derhalve buiten de onderhavige herzie ning; in samenhang hiermee is geen vervangend weggedeelte langs de achterzijde van de percelen aan de West Nieuwlandseweg mogelijk gemaakt; de betreffende gronden zijn bestemd tot Natuurgebied, sub-bestemming Ner (extensief dagrecreatief ge bruik); - er is een minimale afstand van 100 m opgenomen tussen te realiseren voetpaden in 't Volgeriand en de aangrenzende bestemming Woondoeleinden of Tui nen; - de Salamander- en Stekelbaarsroute zijn bestemd tot Water, sub-bestemming Wwb (waterberging); bin nen deze bestemming zijn tevens voetpaden moge lijk gemaakt; - enkele "overboeken" die zijn afgegraven ten behoe ve van waterberging zijn bestemd tot Water; deze lig gen op de hoek West Nieuwlandseweg-West Nieuw- landsedijk, in de hoek van de Groeneweg-Vrijheids- weg, ten noorden van de Vrijheidsweg tussen de Noordweg en de Langedijk en aan de zuidwestzijde van de Kommersweg; - er is een wijzigingsbevoegdheid opgenomen voor het verbreden van kreken ten behoeve van waterber ging; - in de Springertpolder is een bouwvlak met de be stemming Agrarische doeleinden opgenomen; - van een perceel aan de Eendrachtsdijk waar een vertsiijfsruimte en een opslagloods aanwezig zijn, is de bestemming Groenvoorzieningen gewijzigd in de bestemming dagrecreatieve doeleinden, sub-bestem ming dRkd (het houden van kleinvee en dagrecre atief verblijf); hiervoor zijn specifieke bouwvoor schriften opgenomen; - verschillende overige aanpassingen op de plankaart, zoals: het aangeven van de juiste ligging van hoofdwa tergangen, wegfracé's en fiets- en voetpaden; het bestemmen van een bietenstortplaats aan de Groenedijk tot Agrarische doeleinden (A (z)); het bestemmen van de gronden langs het zuidelijk deel van de Groeneweg, die zijn betrokken bij het dijkherstel tot Dijken met landschappelijke en naluuriijke waarden (dN); het wijzigen van de bestemmingsgrenzen tussen de eigendommen van Het Zuid-Hollands Land schap en een aangrenzend particulier tenein in de Preekhilpolder; het mede bestemmen tot Primair waterttering van de beschemiingszone langs de Preekhilsedijk en het aanpassen van de medebestemming Primair waterkering nabij de Middelduinen; het corrigeren van de nadere aanwijzing strand- toegang bij 't Flaauwe Weri< en het laten ven/allen van de nadere aanwijzing strandtoegang in de Middelduinen; het bestemmen tot Verkeersdoeleinden van het bestaande parkeerterreintje bij de strandtoegang nabij de vuurtoren; het bestemmen van een deel van het pad bij de meest westelijke huisjes langs de Groenedijk tot Natuurgebied, sub-bestemming Ner (extensief dagrecreatief gebruik); het aanpassen van de bestemming Woondoelein den bij de woning Zuidweg 12; het bestemmen tot Maatschappelijke doeleinden van het gemaal Witte Brug; het bestemmen tot Groenvoorzieningen van het voormalige provinciale steunpunt aan de Een drachtsdijk; het laten ven/allen van de medebestemming Pri mair waterstaatsdoeleinden voor de haven van Stellendam. Daarnaast zijn enkele ambtshalve wijzigingen in de voorschriften en op de plankaart aangebracht. De belangrijkste zijn: - er is een begripsomschrijving opgenomen voor "plat te afdekking"; - de begripsomschrijving van "stacaravan" is aange past; -de begripsomschrijving van "agrarisch bedrijr is enigszins gewijzigd; in artikelleden die de verhouding tot samenvallende bestemmingen regelen, is een ven/vljzing naar rele vante bepalingen uit de medebestemming Molenbio- toop toegevoegd; - in artikelleden die de verhouding tot de samenval lende bestemmingen Archeologisch waardevol ge bied en Leidingen regelen, is een venivijzing naar relevante aanlegvoorschriften toegevoegd; - de overgangsbepaling ten aanzien van bouwen is buiten de herziening gelaten; - het renvooi op de plankaart is In overeenstemming met de voorschriften gebracht. Gedurende de hiervoor genoemde periode van vier weken kan degene die tijdig zijn zienswijze omtrent het ontwerp van de eerste herziening van het bestem mingsplan 'Landelijk gebied' bij de gemeenteraad kenbaar heeft gemaakt, alsmede een belanghebben de die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening zijn zienswijze bij de gemeente raad kenbaar te maken, bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland schriftelijke bedenkingen tegen de gewij zigd vastgestelde eerste herziening van hel bestem mingsplan 'Landelijk gebied' inbrengen. Voor zover bedenkingen bestaan tegen de door de gemeente raad aangebrachte wijzigingen kan door eenieder daartegen eveneens bedenkingen worden ingediend binnen de in deze publicatie genoemde termijn, De schriftelijke bedenkingen moeten gericht worden aan het college van Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland, Postbus 90602,2509 LP 's-Gravenhage. Verzoek om hogere grenswaarde op grond van de Wet geluidhinder Burgemeester en wethouders van Goedereede maken bekend, dat zij overeenkomstig het gestelde in artikel 83 van de Wet geluidhinder, respectievelijk arti kel 12 en volgende van het Besluit grenswaarden bin nen zones gelegen langs wegen voornemens zijn om, in verband met de op 30 oktober 2003 door de raad gewijzigde vaststelling van het bestemmingsplan 'Lan delijk Gebied 1* herziening', bij het college van gede puteerde staten van Zuid-Holland een verzoek in te dienen tot vaststelling van een hogere geluidsbelas ting dan in artikel 82, eerste lid, van de Wet geluid hinder is toegestaan. Dit verzoek is nodig in verband met de toekenning door de gemeenteraad van een agrarisch bouwvlak in de Springertpolder. Door mid del van een vrijstellingsbevoegdheid van burgemees ter en wethouders kan hier een agrarische bedrijfs woning worden gebouwd. Het bovengenoemde ontwerpverzoek ligt met ingang van 24 november 2003 gedurende twee weken tijdens kantooruren ter gemeentesecretarie van Goederee de, sector Grondgebied (Cluster VROM), voor een leder ter inzage. Gedurende deze periode kan een ieder zijn/haar opmerkingen ten aanzien van het ont werpverzoek schriftelijk bij ons college Indienen. TwmBinw^ J, (kxéeteeiie, Poste 3S, 3253 ZG OotWwp. h^tmkvm.0mkmit.i\f U (0)8;^ 49 U 00/lax ■i<> 29 2i fmdi: jwii«iitel»)is8g(»ifere«is.nl Openingjtiiden: ma t/m vi 08.00 12.00 at 13.00-17.00 mi. |<fc tot 19,00 uu^ woning op het perceel Steneweg 94 te Middelharnis (13-11-2003). Een aanvraag om een lichte bouwvergunning is ont vangen van: - P. Looij voor het uitbreiden van een woning op het perceel Steneweg 92 te Middelharnis (12-11-2003); - Woongoed Flakkee voor het wijzigen van de rechter- en linkerzijgevel op het perceel Burgemeester Mijs laan 3 te Middelhamis (12-11-2003). Deze publicaties hebben een informatief karakter. De vermelde bouwplannen zijn niet getoetst en zijn daar om nog niet voor inzage beschikbaar. Kapvergunning verleend aan: - Anton Lokker Hoveniersbedrljf voor het kappen van een boom (fraxinus exelsior) op het perceel Anjer straat 1 te Sommelsdijk (13-11-2003); - G.A. Winkels, Burg. Mijslaan 10, Middelharnis voor het kappen van diverse bomen op perceel Armen weg 1 te Nieuwe-Tonge (13-11-2003); - A. Keijzer voor het kappen van een boom (conifeer) in de voortuin op het perceel Frans Halslaan 39 te Middelhamis (17-11-2003); - A. Kievit voor het kappen van een rij bomen (popu lierenwindscherm) op het perceel Oosthavendljk 50 te Middelhamis (17-11-2003). (Derde) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na bekendmaking (de datum van bekendmaking staat tussen haakjes achter de desbetreffende beslissing vernield) een bezwaarschrift indienen bij burgemees ter en wethouders. Postbus 13240 AA Middelharnis. Indien binnen twee weken na voormelde bekendma king bezwaar wordt gemaakt, wordt de weri<ing van de kapvergunning opgeschort. Nadere informatie is ver krijgbaar op de secretarie, telefoon 0187 - 47 55 91/ - 47 55 88. Inspraak voorontwerp-bestemmingsplan Beschermd Dorpsgezicht In mei 2000 heeft het Rijk de oude kernen van Mid delhamis en Sommelsdijk aangewezen als beschermd dorpsgezicht. Vervolgens dient de gemeente een beschermend bestemmingsplan vast te stellen. Het concept van dit bestemmingsplan is er inmiddels en het zal tijdens een inspraakavond worden toegelicht. Het bestemmingsplan omvat de oude gedeelten van de kernen van Middelharnis en Sommelsdijk inclusief de winkeldijk met de daarachter gelegen Sommels- dijkse haven. Op het kaartje hierboven is het gebied aangegeven. Inhoud bestemmingsplan In het bestemmingsplan staat het behoud en het her stellen van de aanwezige bebouwing en de steden bouwkundige structuur (straten, stegen, dijken enz.) voorop. De in het bestemmingsplan opgenomen be bouwingsvoorschriften zijn hierop toegesneden. Er wordt een onderscheid aangebracht tussen het histo risch gebied (al eeuwenoud) en het niet-historisch gebied (uitbreidingsgebieden van de vorige eeuw en later). Voor het historisch gebied strekt het bescher mende karakter van de voorschriften verder dan voor het overige gebied. Voor de woongebieden geldt het uitgangspunt behoud en verdere versterking van de woonfunctie. Wat de winkelstructuur betreft is uitgegaan van een kemwin- kelgebied en aanloopstraten. Voor het kernwinkelge bied is gebruik gemaakt van de verzamelbestemming 'Centrumdoeleinden'. Dit is een mime bestemming die naast detailhandel ook zakelijke en persoonlijke dienstvertening mogelijk maakt en eventueel horeca. De aanloopstraten worden aangeduid als gemengd gebied waar de functie wonen voorop staat en waar daamaast ook kleinschalige kantoren, maatschappe lijke functies en zakelijke dienstvertening mogelijk zijn. In het bestemmingsplan is ook een aantal ontwikke lingslocaties opgenomen. De belangrijkste daarvan zijn het Spuikwartier en het gebied rond het Keri<epad in Middelharnis. Aangegeven wordt voor welke doel einden (woningen, winkels e.d.) en onder welke voor waarden binnen de gebieden wijzigingen kunnen plaatsvinden. Inspraakavond Het bestemmingsplan is zo veelomvattend dat in deze publicatie slechts enkele hoofdzaken kunnen worden aangestipt. Het plan wordt namens de gemeente toe gelicht op een inspraakavond die zal worden gehou den op 1 december 2003 in het Prieel van het recre atiecentrum De Staver, Olympiaweg 32 te Sommels dijk. De avond begint om 19.30 uur. Na de toelichting namens de gemeente bestaat de mogelijkheid om op het bestemmingsplan te reage ren. Om u in staat te stellen zo goed mogelijk kennis te nemen van het bestemmingsplan ligt dit voor ieder een ter inzage gedurende de periode 24 november tot en met 19 december 2003 in het gemeentehuis, kamer 11Tijdens die periode kan ook schriftelijk op bet bestemmingsplan worden gereageerd. Van de mondelinge en schriftelijke reacties wordt een eind verslag opgemaakt dat te zijner tijd met het bestem mingsplan aan de gemeenteraad zal worden aange boden. Koningin iuliammeg 45, Postbos 13240 AA MitWAomis. kKernst: ifim.mMliaims.A fel. |0I8;?j4755 55 fax 47 55 47 ewiifc infoftmiiWellrams.nl. OpBtitngstiidw: ma t/m vf 08.30 lot 12.00 en 13.00 tot 14.30 m. Voor de publicaties van de gemeenten Dirl(sland en Oostflakl(ee, alsmede die van het ISGO, verwijzen wij u naar de advertentie elders in deze krant. ^M.m^.M.m.M..m.m'^M.m.m. Industrieterrein 'Oostplaat' Einstein 5, 3241 MC Middelharnis

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 9