Bekendmaking Ei(ia)ndelijk nieuws Kik bedrijfshygiëne Oliebollenactie Chr. Geref. Kerk Grondwitlof Een advertentie in Eilanden- Nieuws heeft altijd succes...! Schaken en dam men in Ouddorp 'Ontspanning' 'Wat bezielt de ander?' Sneitwandeltochten in Ouddorp iBeiitiiËn-iiiEiJWs Aardappels, groente en fruit Grote BLOEMKOOL aEzzz^zazzEK GEMEENTE DIRKSLAND -'^ÊiM "-flHR Bestrijding van alle piaagdieren Houtwormbestrijding Hygiëne-inspecties HACCP-rapportage Verkeersbeslult Duurzaam Veilig Rijkswaterstaat Fam. M. van der Sluijs FRUITMANDJES BEL VOOR EEN GRATIS WAARDE BEPALING VAN UW WONING Overweel Garantietnakelaars Onverwachte nederlaag Schaakvereniging Uitslagen Schaken 17-11-2003: PAGINA 8 NOVEMBER 2003 »»vi»» Raadsvergadering De gemeenteraad vergadert op donderdag 27 novem ber 2003 om 19.00 uur. Van deze vergadering is vijf dagen voor de vergader datum een exempiaar van de agenda te verkrijgen op het gemeentehuis. Spreekrecht over geagendeerde ondenverpen kan tot 48 uur voor aanvang van de vergadering onder ver melding van naam, adres, telefoonnummer en onder werp, worden aangevraagd bij de griffier: s.kiewiet@dirksiand.ni of 0187 - 60 80 80. Bekendmakingen Algemene wet bestuurs recht Ingestemd met ingediende gewijzigde tel(eningen van: - de Stichting Het van Weel Bethesda Ziekenhuis voor het oprichten van een tijdelijke polikliniek op het per ceel Stationsweg 22, Dirksland (13-11-2003). N.B. Indien u tegen dit besluit (gemotiveerde) bezwa ren hebt, kunt u op grond van de Algemene wet bestuursrecht bij ons een bezwaarschrift indienen, bin nen zes weken nadat dit besluit aan u is bekendge maakt. Het bezwaarschrift wordt dan om advies voor gelegd aan een commissie. Mocht u de beslissing op een eventueel bezwaar schrift niet kunnen afwachten, dan kunt u - na het indienen van een bezwaarschrift - aan de Voorzienin- genreohter van de Rechtbank te Rotterdam (Sector bestuursrecht, Postbus 50951,3007 BM Rotterdam), een voorlopige voorziening vragen. Daarbij is een zogeheten griffierecht verschuldigd. Vergaderingen welstandscommissies De eerstvolgende openbare vergadering van de wel standscommissie (gemandateerde behandeling) vindt plaats op dinsdag 25 november 2003 om 10.30 uur in het gemeentehuis te Dirksland. De eerstvolgende openbare vergadering van de regio nale welstandscommissie vindt plaats op woensdag 3 december 2003 om 14.00 uur in het gemeentehuis te Middelharnis. Voornemen verlenen bouwvergunning Burgemeester en wethouders van Dirksland maken hun voornemen bekend om met toepassing van de vrijstellingsbepaling als omschreven in artikel 19, lid 3, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening reguliere bouwvergunning te verienen aan: - T.C. de Knegt voor het oprichten van een schuur op het perceel Peuterdijk 44, Herkingen. De op dit bouwplan betrekking hebbende stukken lig gen van 24 november tot en met 22 december 2003 op het gemeentehuis, afdeling Algemene Zaken, voor een ieder ter inzage en gedurende deze termijn kan een ieder tegen dit plan schriftelijk zijn zienswijze naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders, Postbus 10, 3247 ZG Dirksland. Verzoeken om bouwvergunning Burgemeester en wethouders van Dirksland maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend dat een aanvraag om reguliere bouwvergunning is bin nengekomen van: - P.C. van Seters voor het oprichten van een blokhut op het volkstuinencomplex aan de Armenweg, per ceel nummer 4, Dirksland; - P.G. Kagchelland voor het oprichten van een berging met volière op het volkstuinencompiex aan de Ar menweg, perceel nummer A72, Dirksland; - A.W.J. Witvliet voor het verbouwen van een woning op het perceel Nieuweweg 29, Dirksland. Tevens delen wij u mede dat een aanvraag om lichte bouwvergunning is binnengekomen van: - J. Koningswoud voor het verbouwen van een woning op het perceel Wilhelminalaan 26, Dirksland. Deze publicatie is bedoeld om het publiek te informe ren. Tegen een ontvangen bouwaanvraag kan geen bezwaar worden gemaakt. 'mssmmti WiÊiBÊlltmillK'ÊÊIÊIIl Aangevraagde vergunningen Burgemeester en wethouders maken bekend dat een aanvraag om lichte bouwvergunning is ontvangen voor: - het bouwen van een schuine kapconstructie op een winkel op het perceel Stoofstraat 3 te Ooitgensplaat (ontvangen op 5 november 2003); - het uitbreiden van een woning op het perceel Nieuw straat 30 te Oude-Tonge (ontvangen op 12 novem ber 2003). Een aanvraag om reguliere bouwvergunning is ont vangen voor: - het bouwen van een woning met garage op een per ceel aan de Pastoor van Luenenstraat te Achthuizen, kadastraal bekend gemeente Oostflakke, sectie G, nummer 184 (ontvangen op 7 november 2003); - het bouwen van een keersluis met ophaalbrug aan de Suissendijk te Oude-Tonge(ontvangen op 12 november 2003). Een aanvraag om aanlegvergunning is ontvangen voor: - het aanleggen van een keersluis met ophaalbrug aan de Suissendijk te Oude-Tonge (ontvangen op 12 november 2003). Een aanvraag om monumentenvergunning is ont vangen voor: - het gedeeltelijk vernieuwen/restaureren van het kerkgebouw op het perceel Voorstraat 52 té Ooit gensplaat; Krachtens het gestelde in het tweede lid van artikel 12 van de Monumentenwet bestaat de mogelijkheid om binnen een termijn van veertien dagen bij burge meester en wethouders zienswijzen omtrent liet voor nemen tot het (gedeeltelijk) vernieuwen/restaureren van het pand Voorstraat 52 naar voren te brengen. Nadere informatie over de ontvangen aanvragen om lichte en reguliere bouwvergunning en aanlegvergun ning, is op te vragen bij het taakgebied Volkshuisves ting Ruimtelijke Ontwikkeling en Milieu. Deze publicatie strekt uitsluitend ertoe om het publiek te informeren. Tegen de ingekomen aanvragen kun nen géén bezwaarschriften worden ingediend. Verleende vergunningen Burgemeester en wethouders maken bekend dat een reguliere bouwvergunning is verleend voor: - het bouwen van een woning met bedrijfsruimte op het perceel Molendijk 15 te Oude-Tonge (besluit ver zonden 14 november 2003). Met toepassing van artikel 15 WRO is vrijstelling van het bestemmingsplan 'Ooitgensplaat Dorp' en daarnaast een bouwvergunning verieend voor: - het bouwen van zes woningen en een zorgcentrum aan de Marijkestraat te Ooitgensplaat, kadastraal bekend gemeente Oostflakkee, sectie A, nummer 3001 (besluit verzonden op 7 november 2003). Nadere informatie over de verieende (reguliere) bouw vergunningen, is op te vragen bij het taakgebied Volkshuisvesting Ruimtelijke Ontwikkeling en Milieu. N.B.: Ingevolge artikel 7.1. van de Algemene wet bestuursrecht kunt u tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van verzending een gemotiveerd en ondertekend bezwaarschrift bij het college van burge meester en wethouders indienen. Wanneer een bezwaarschrift is ingediend kunt u de voorzieningen- rechter van de rechtbank verzoeken een voorlopige voorziening te treffen, indien onverarijlde spoed dit, gelet op de betrokken belangen, vereist. Het bezwaar schrift schorst namelijk niet de werking van het be streden besluit. Houdt u er wel rekening mee dat voor een verzoek om voorlopige voorziening griffierechten verschuldigd zijn. Indien u over de besluiten en over de wettelijke mogelijkheden informatie wenst, kunt u terecht bij het taakgebied VROM van de gemeente Oostflakkee. Welstand Ten aanzien van de eerstvolgende vergaderingen van de welstandscommissie Dorp, Stad Land (DSL), delen wij u het volgende mee. Van de bouwplannen van zowel de gemandateerde behandeling alsook de commissiebehandeling wordt aantekening gemaakt in een agenda die voor een ieder ter inzage ligt op het taakgebied Volkshuisves ting, Ruimtelijke Ontwikkeling en Milieu (kamer 134) van het gemeentehuis. Voor verdere informatie kunt u (telefonisch) contact opnemen met de heer J. Stelloo, de heer J. Pieterman of de heer M. Hamelink. Welstandszitting (gemandateerde behandeling) Datum 25 november 2003 Tijdstip locatie9:00 uur/ gemeentehuis Oostflak kee, kamer 134 Welstandszitting (commissievergadering) Datum 3 december 2003 Tijdstip locatie14:00-17:00 uur gemeentehuis Middelharnis, Julianaweg 45, Mid delharnis Artikel 19, lid 3 WRO Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij voornemens zijn om met toepassing van artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (verienen vrijstelling van de bepalingen van het bestemmings plan) juncto artikel 20 van het Besluit op de Ruimtelij ke Ordening, bouwvergunning te verlenen voor: - het plaatsen van een brandtrap en een balkonhek aan het pand Langeweg 27 te Ooitgensplaat. De bijbehorende stukken liggen met ingang van 24 november 2003 gedurende vier weken voor een ieder tijdens kantooruren ter inzage in het gemeentehuis, Eisenhowerlaan 1 te Oude-Tonge. Het gemeentehuis is ook elke eerste en derde dinsdagavond van de maand geopend tussen 18:00 en 19:30 uur. Belanghebbenden worden gedurende de termijn van de terinzagelegging in de gelegenheid gesteld schrif telijke zienswijzen naar voren te brengen bij het colle ge van burgemeester en wethouders, Eisenhoweriaan 1,3255 VA OUDE-TONGE. Degene die een zienswijze heeft ingebracht, zal op een nader te bepalen datum tijdens een hoorzitting in de gelegenheid worden gesteld deze mondeling nader toe te lichten. Artikei19, lidaWRO Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij voornemens zijn om met toepassing van artikel 19, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (verienen vrijstelling van de bepalingen van het bestemmings plan) bouwvergunning te verlenen voor: - het bouwen van twee vrijstaande woningen op het Crispijnterrein te Oude-Tonge. De bijbehorende stukken liggen met ingang van 24 november 2003 gedurende vier weken voor een ieder tijdens kantooruren ter inzage in het gemeentehuis, Eisenhowerlaan 1 te Oude-Tonge. Het gemeentehuis is ook elke eerste en derde dinsdagavond van de maand geopend tussen 18:00 en 19:30 uur. Belanghebbenden worden gedurende de termijn van de terinzagelegging in de gelegenheid gesteld schrif telijke zienswijzen naar voren te brengen bij het colle ge van burgemeester en wethouders, Eisenhoweriaan 13255 VA OUDE-TONGE. Degene die een zienswij ze heeft ingebracht, zal op een nader te bepalen datum tijdens een hoorzitting in de gelegenheid wor den gesteld deze mondeling nader toe te lichten. Vaststelling verordening De gemeenteraad van Oostflakkee heeft in zijn ver gadering van 13 november 2003 de Inspraakverorde ning 2003 vastgesteld. De verordening ligt bij het taakgebied Burger, Bestuur, Communicatie en Organisatie voor een ieder ter inza ge. Deze verordening treedt in werking zes weken na de dag van bekendmaking. Tijdelijke referendumwet Burgemeester en wethouders hebben besloten te bepalen dat een referendum kan worden gehouden over de Inspraakverordening 2003. Op grond van artikel 144 van de Tijdelijke referen dumwet kunnen belanghebbenden tegen deze beslui ten beroep instellen bij de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De termijn voor hel Indienen van dit beroepschrift bedraagt zes dagen. Deze termijn vangt aan met ingang van de dag na die waarop het besluit bekend is gemaakt. Binnen drie weken na de bekendmaking van dit be sluit kan ledere kiesgerechtigde een verzoek tot het houden van een gemeentelijk referendum indienen. De indiening geschiedt in persoon op het gemeente huis van de gemeente waar de verzoeker als kiesge rechtigde is geregistreerd. De verzoeker ondertekent het formulier ten overstaan van de daartoe door de burgemeester aangewezen ambtenaar en geeft daar bij blijk van zijn identiteit. De door de burgemeester aangewezen ambtenaar tekent in aanwezigheid van de kiesgerechtigde op het formulier de datum aan waarop het verzoek Is ingediend. Een ingediend verzoek kan niet worden ingetrokken en een verzoeker kan niet meer dan één verzoek over hetzelfde besluit indienen. :EiK-.>-^- :lnle.'^ |ftC' i-00 (0(12,00 itl van de. {ïïoaild fav. .:-. 18,00 tol 19.30 üur. ifcv'i... Intergemtsentefijk Samenwerkingsverband Goeree-Overflakkee Wet milieubeheer Mededeling -namens burgemeester en wethouders van de hier genoemde gemeenten- van het dagelijks bestuur van het ISGO. Melding 1. A.J. Neels, Dorpsweg 1 te Ooitgensplaat (Besluit akkerbouwbedrijven milieubeheer). De melding ligt ter inzage vanaf 24 november 2003 gedurende zes weken op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en 13.00 tot 16.00 uur op het gemeente kantoor van Oostflakkee te Oude-Tonge (nr. 1). Dege ne die niet in de gelegenheid Is om de stukken over dag in te zien, kan dit doen tijdens genoemde termijn op dinsdagavond van 18.00 tot 21.00 uur, Hien/oor moet een telefonische afspraak worden gemaakt met het ISGO. Voor nadere inlichtingen en voor kopieën van de ter inzage gelegde stukken (dit laatste tegen betaling), kan contact opgenomen worden met fiet ISGO (tel. 0187--48 31 11). ftfijewsg/*, bstoMÏiJf^^miateltiOfnis.ia. 10187)4881;!)/ i|s'4S;81 99/i«oit info«)Sip.n!GroMllijr,ÏOI87) 48 77 II i^g;tefc(:|)ii7},4è5V3|:ofmtotM :0ï9t^^8(i;i)^?i()iièspottewcg 19, MktdeSio^ iP^eSagstJÏ^^WJ^ aj 10.00.i2.80 Voor de publicaties van de gemeenten Goedereede en Middelharnis verwijzen wij u naar de advertentie eiders in deze krant. (wespen, muizen) Tel. (0187) 64 26 52 (06) 51 70 61 32 Zaterdag 29 november wordt de jaarlijkse oliebol lenactie door de Chr. Gereformeerde Kerk weer gehouden. De opbrengst is deze keer bestemd voor 50% de bouwkas van de Chi. Geref. Kerk en voor 50% voor Calando. Het is dus van harte aanbevo len om deze heerlijke oliebollen te kopen. De ver kopers komen langs als u in Middelharnis of Som- melsdijk woont. De organisatie roept op om de ver kopers niet teleur te stellen, want voor de prijs hoeft u het niet te laten. Er wordt gehoopt dat na afloop van deze actie een mooi bedrag kan worden overgemaakt voor deze goede doelen. De minister van Verkeer en Waterstaat heeft een verkeersbeslult genomen betreffende het Instellen van een inhaalverbod op rijksweg 59 in het kader van het convenant Duurzaam Veilig. Dit convenant tussen het Rijk en de decentrale weg beheerders heeft als doel de verkeersveiligheid duur zaam te bevorderen. In het kader van het convenant Duurzaam Veilig zijn alle wegen gecategoriseerd. Rijksweg 59 is vanaf de aansluiting met de N257 (gemeente Schouwen-Duiveland) tot het Hellegatsplein {gemeente Oostflakkee) aangewezen als regionale stroomweg. Uitgangspunt voor een duurzaam veilige inrichting van een regionale stroomweg is onder andere een scheiding van de rijrichtingen. Op rijksweg 59 wordt het inhalen verboden vanaf de aansluiting op de N215 (Tonisseweg) km 36,5 (gemeente Oostflakkee) tot de aansluiting op het Hellegatsplein km 49,5 (gemeente Oostflakkee). De maatregel is gedeeltelijk al ingevoerd in combi natie met, vervroegd uitgevoerde, onderhouds werkzaamheden aan de wegverharding. De rest zal gefaseerd worden ingevoerd op logisch afgebakende trajecten in combinatie met geplande onderhoudswerkzaamheden aan de wegverharding. Overwegende dat het uit het oogpunt van verkeers veiligheid ongewenst is dat er wordt ingehaald besluit ik om op rijksweg 59 vanaf de aansluiting op de N215 (Tonisseweg) km 36,5 (gemeente Oostflakkee) tot de aansluiting op het Hellegatsplein km 49,5 (gemeente Oostflakkee) het inhalen te verbieden door middel van het aanbrengen van een dubbele doorgetrokken streep in de as van de weg (conform artikel 76 van het RVV 1990). Bezwaar indienen Op grond van de algemene wet bestuursrecht kan iedereen wiens belang rechtstreeks bij dit besluit is betrokken hiertegen, binnen zes weken na de dag waarop het besluit is bekendgemaakt, een met redenen omkleed bezwaarschrift indienen. Het bezwaarschrift moet worden gericht aan de minister van Verkeer en Waterstaat en worden gezonden aan de hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat in de directie Zuid-Holland, Postbus 556, 3000 AN Rotterdam. De Minister van Verkeer en Waterstaat namens deze, de hoofdingenieur-directeur, namens deze, het hoofd van de dienstkring Zuid-Hollandse Eilanden M. Uyl Ministerie van Verkeer en Waterstaat TE KOOP a t U jOU per stak vanaf ri U50U per kilo Molenweg 56 Sommelsdijk Openingstijden: ma, di, do en vr 11-12 uur en 4-5 uur Zat. half 9 tot 12 uur Woensdag en zondag gesloten. Wij maken ook Lijnbaanstraat 17-19 3241 CN MIDDELHARNIS tel. 0187-47 57 57 www.overweel.net Aan de vooravond van het Flakkees Dam- kampioenschap troffen de betere darrmiers van Ouddorp elkaar. Koploper De Mik Jr. speelde tegen H.M. Floresteijn. Ditmaal moest hij zich tevreden stellen met remise. Floresteijn is daarmee de eerste speler die de regerend kampioen de eerste punten afhan dig maakte. Voor De Mik Jr. kwam de eer ste plaats niet echt in gevaar; hij staat een straatlengte voor op de anderen. K. Tanis en W. van Schie streden hun strijd,met in het achterhoofd een plaats bij de eerste drie aan het eind van het seizoen. W. van Schie nam een doorbraak ten koste van twee schijven, en K. Tanis stelde de remise veilig door gebruik te maken van een 'plak ker' om ook op dam te komen. In de partijen tassen P. van Eek en J. Moer kerk en die tussen J. van Koppen en C. Mier- op wonnen uiteindelijk de dammers,die kon den profiteren van lichte fouten van hun tegenstanders. P. van Eek hield daarmee de rode lantaarn met de schamele score van 1 punt en J. van Koppen gaat ook zakken in het tossenklassement. Uitslagen Dammen 17-11-2003: H. M. Floresteijn - A.P.C de Mik1-1 P. van Eek - J. Moerkerk0-3 J. van Koppen - C. Mierop 0-3 K. Tanis - W. van Schie 1-1 Bij de schakers een beperkt programma omdat het Ie achttal moest aantreden voor de bondscompetitie (verslag elders). Maar toch werd er weer hard geknokt voor de pun ten. Peter Klink dolf het onderspit tegen Jan Grinwis die daarmee zijn eerste overwinning van het seizoen behaalde. Peter verdedigde zich met het Scandinavisch en kwam uitein delijk veel beter te staan; maar een paar min dere zetten gaven Grinwis de kans een mat- aanval te lanceren die niet meer te stoppen bleek. Maart Breen blijkt plotseling meer te kunnen met de zwarte stokken dan hij ooit gedacht kon hebben. Hij had daarbij wel de medewerking nodig van Willy Tanis-Koole die een uitstekend opgezette partij (Italiaans) met een misplaatste loperzet uit handen gaf. Willy dacht dat ze een mooie penning had op de zwarte dame maar zag daarbij over het hoofd dat deze gedekt stond door een loper. Dus loper kwijt en partij verloren. Willy kennende zal ze binnenkort wel toe slaanheren U bent gewaarschuwd! Eeuwit Santifort en Adam van Huizen maakten er een leuk koffiehuispartijtje van. Ergens verloor Eeuwit een kostbaar pionne tje maar nog had hij niet hoeven te verliezen als hij zijn loper op het bord had gehouden, (lopers van ongelijke kleur). Daarna ging het hard en wist Adam een pion naar de over kant te brengen. Van Esvelt en Zonneveld speelden een interessante Konings-Indische partij waar wit zich vergallopeerde door zijn toren in te laten sluiten. De zwarte koning kon deze bedreigen en wit zag zich genood zaakt deze te offeren tegen een loper. Heel even leek het erop dat wit nog een vesting Maandag 17 november speelde het Ie acht tal van Schaakvereniging Ontspanning zijn allereerste thuiswedstrijd tegen de naburige vereniging schaakvereniging De Penning 2 uit Rozenburg. Op papier leek dit één van de 'zwakkere broeders' in de groep, dus alle reden om 'ervoor te gaan'. Maar hoe anders liep het: zwakkere broeders bestaan niet meer en het eerste team liep de gehele avond achter de feiten aan. Eddy Derrez liet als invaller voor de afwezige Cees van den Nieuwendijk een gezonde en correcte remi se aantekenen, waarop niemand ook maar iets kon aanmerken. Jaap Santifort speelde volgens eigen zeggen 'als een krant' en ver speelde al snel zijn c-pion. Met enig kunst en vliegwerk wist hij veilig de remisehaven te bereiken. Willem Jan Tanis kreeg een Scan dinavische partij op het bord; hij dacht mid dels een loperoffer voor 3 pionnen winnend spel te krijgen, maar zijn tegenstander vond telkens de juiste ripostes. Net op het moment dat Willem-Jan er niet meer in geloofde, bracht een remisevoorstel uitkomst. Arie 'Baas speelde niet kort daarna ook remise. Een Siciliaan met 3. b3 en 4. Lb2 werd door de zwarten actief tegengespeeld, hetgeen resulteerde in een gelijke stand. Zwart bood remise aan, wat Ane om onduidelijke rede nen afsloeg. Enkele zetten later bood Arie toch maar remise aan, wat werd aanvaard. Frans Troost had ondertussen een dijk van een stelling opgebouwd. Een Konings-Indi sche partij waarin Frans vrij stokkenspel en ruimtelijk overwicht had; een kwestie van tijd en de zwarte stelling zou moeten instor ten volgens de 'kiebitzers' langs het bord. Er zat echter een opzichtig valletje in - een aftrekschaakje - en Frans trapte daar met open ogen in, een zet na de tijdscontrole; hij sloeg met zijn toren een pion op a7 en kon deze na het antwoord Lc5 schaak in het doosje doen en zijn tegenstander feliciteren. De eerste tegenslag voor het Ouddorpse team. Niet lang daarna moest ook Reinier van der Wende zijn koning omleggen. Ook een Konings-Indische partij, waar het heel lang gelijk opging. Ook hier tastte de Oud- kon bouwen,maar een breekzet op de koningsvleugel gaf de zwarte toren ruim baan en er restte Hans niets anders dan zijn tegenstander te feliciteren. Van Meenen en van Geelen deden lange tijd niet voor elkaar onder. Een Oud-Indische opening waar het evenwicht lange tijd niet verbroken werd totdat Hans een pion weggaf. Het resterende eindspel bleek uiteindelijk verloren. Jan Grinwis - Peter Klink1-0 Willy Tanis-Koole - Maart Breen .0- 1 Eeuwit Santifort - Adam van Huizen .0 - 1 Hans van Esvelt - Gert-Jan Zormeveld O - 1 Hans van Meenen - Wim van Geelen .0 - 1 dorpse speler gruwelijk mis en moest hij in het eindspel een stuk inboeten en daarmee ook de partij. Derhalve een 2-4 achterstand met nog twee partijen te gaan. Wilko Breen bracht de Ouddorpers weer een beetje hoop op gelijkspel door te winnen. Het Deens gambiet werd goed en correct opgevangen door Wilko; deze wist zijn pionvoorsprong te behouden gedurende de gehele partij en verzilverde deze in het verte eindspel. Alles hing toen af van Jan Verzijden die remise afsloeg (kon ook niet anders) en in een gigantisch tijdnoodduel een pion wist te winnen, deze vervolgens weer verloor, er weer twee wist te winnen, weer eentje verl oor, wist te promoveren naar dame, op zoek ging naar het mat (in minder dan één minuut speltijd), dit bijna bereikte maar de witte koning toch liet ontsnappen in plaats van deze in de hoek te jagen. Uiteindelijk ging hij door zijn vlag en kon de tegenstander remise opeisen. Derhalve een 3,5-4,5 neder laag. De volgende uitwedstrijd tegen het Sprin gende Peerd in Puttershoek moet uitwijzen of Ontspanning nog om de bovenste plaatsen kan meedoen. Een nederlaag met een bitter nasmaakje... Als, indien, maar..., maar dat geldt niet in de sport, dus ook niet bij het schaken! Aanstaande donderdag 27 november zal er in c.b.s. 'de Bron' onder het thema 'Wat bezielt de ander?' een ontmoeting zijn tus sen verschillende partnerkerken. Dit alles komt voort uit het werk van de Oecumeni sche werkgroep, die werkzaam is op Goe ree-Overflakkee. Deze avond is het de beurt aan Evangelie Gemeente Beréa Oude Tonge om de deuren te openen. De avond zal beginnen om 19.45 uur. Ieder een is van harte welkom in het gebouw van 'de Bron', Melkweg 75 te Oude Ton ge- In Ouddorp worden weer de jaarslijkse Snertwandeltochten (10, 25 en 35 km) gehouden. Hiervoor zijn speciaal uitgezet te wandelroutes uitgezet langs onder ande re polders, dijken en door duinen. Het startpunt is Hotel Akershoek, Boompjes 1, Ouddorp. Tussen 8.00-10.00 uur kunt u starten voor de 25 en 35 km en tussen 8.00-12.00 uur kunt u starten voor de 10 km. In het jaar 2002 waren er 358 deelne mers! De wandeltochten worden gehou den op 6 december. De deelnemingspiijs bedraagt 3,50, incl. een kop snert en een herinneringsvaantje. Inlichtingen bij de VVV: tel: 0187-68 17 89.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 8