LITIE 'Ebbe en Vloed' wordt via bijzonder samenwerkingsproject getransformeerd tot multifunctioneel centrum Oostflakkee pakt omgeving Spui Ooitgenspiaat aan Superpolitiek 0900-8844 Kerkdienst GBS Zangavond in Ouddorp Kinderdienst rond 'Operatie Schoenendoos' Met Wie??? Met de muziekschool Opbrengst Snertmarkt Koffie Radio Plus Districtsavond -16: 'De eredienst' S'Q r r-- chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hoUandse en zeeuwse eilanden Man gewond na val in ruim boot Verboden bestrijdingsmiddelen in beslag genomen Inbraak auto Snelheidscontrole GOEDEREEDE Vergadering verplaatst Twee gewonden bij aanrijding Uw woning of bedrijfspand verkopen? Sinterklaas bij 'De Zwaluw' Opname Zendtijd voor Kerken bij E.G. Beréa Oude Tonge Nieuws van de Wereldwinkel Dinsdag 18 november 2003 BIBLIOrA Rotterdam-Rijnmond STELLENDAM - Een achttienjarige man uit Yerseke raakte donderdagmiddag om streeks iialf drie gewond, nadat hij in het ruim van een vissersboot in de Buitenhaven was gevallen. De man was bezig met werkzaamheden aan een luik, toen dit plotseling dichtviel en hij een val maakte van ongeveer drie meter. Het slachtoffer werd, met vermoedelijk een gebroken arm, door GGD-personeel overge bracht naar het Medisch Centrum Rotterdam Zuid. MELISSANT - Donderdagmiddag werd door politiepersoneel van het district De Eilanden bij een 42-jarige landbouwer in Melissant een onderzoek ingesteld naar ver boden bestrijdingsmiddelen. Dit gebeurde naar aanleiding van een eerdere controle door medewerkers van de Algemene Inspec tiedienst. Toen werd geconstateerd dat de landbouwer meer dan tweehonderd kilo bestrijdingsmiddelen in opslag had in zijn bewaarplaats zonder in het bezit te zijn van een licentie. Tevens bleek dat de man zich niet had aangemeld voor een cursus bestrij dingsmiddelen bij de Plantenziektekundige- dienst. Bij de controle donderdagmiddag werden diverse bestrijdingsmiddelen aangetroffen die of vervallen waren of die volgens wette lijk gebruiksvoorschrift niet meer mochten worden gebruikt. Tegen de landbouwer wordt proces-verbaal opgemaakt. OUDDORP - Vrijdagnuddag deed een 55- jarige man uit Hoboken aangifte van inbraak in zijn auto, die stond geparkeerd aan de Vuurtoren. Onbekenden hadden een ruitje ingeslagen waarna een tas, waarin onder meer een mobiele telefoon en een portemon nee, werd weggenomen. STELLENDAM - Personeel van de Ver keerspolitie (Bureau Verkeershandhaving) hield vrijdagochtend snelheidscontrole op de Rijksweg N57 bij Stellendam. Tussen De vergadering van de commissie Grondgebiedzaken, die uitgeschreven was voor hedenavond, is verplaatst naar dinsdag 25 november 2003 om 19.30 uur. half elf en half twaalf reden 22 van de 354 automobilisten daar te hard. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 149 km/u in plaats van de toegestane 100 km/uur. STAD AAN 'T HARINGVLIET - Zondag middag omstreeks half één raakten een 19- jarige automobilist uit Middelhamis en een 22-jarige man uit Sommelsdijk gewond bij een aanrijding op de Lieve Vrouwepolderse- dijk. De auto van het tweetal vloog door nog onbekende oorzaak uit de bocht, reed van de dijk af en belandde tegen een boom. De automobilist werd hierbij uit de auto geslin gerd en de 22-jarige inzittende raakte bekneld. Hij moest door de brandweer uit zijn benarde situatie worden bevrijd en werd vervolgens overgebracht naar het Erasmus Medisch Centrum. De 19-jarige bestuurder werd overgebracht naar het Medisch Cen trum Rotterdam-Zuid. De Technische Onge vallen Dienst steh een nader onderzoek in naar de toedracht van het ongeluk. Makelaarskantoor Tamboer hcüdipd makelaar/laxateur. lid NVM 0187-476.5.55 Het comité van de Gereformeerde Bijbel stichting, afdeling Goeree-Overflakkee hoopt op D.V. 19 november 2003 een dienst te beleggen in de Hervormde Gemeente te Middelhamis, aanvang 19.30 uur. In deze dienst hoopt voor te gaan de weleer waarde heer ds. J. Joppe. Opening door de plaatselijke predikant, de weleerwaarde heer ds. C. Gielen. Organist T. Bakker. GBS boekentafel is aanwezig. Namens het dagelijks bestuur hartelijk welkom. Op donderdag 20 november a.s. zal er in Eben-Haëer, Preekhillaan 3 te Ouddorp een zangavond worden gehouden. Hieraan wordt medewerking verleend door het Chr. SchooUcoor 'Valerius' o.l.v. mevr. T. Huis man uit Ouddorp, het kinderkoor 'luventa' o.l.v. de heer J. Blonk uit Dirksland en Chr. Gem. Zangver. 'De Lofstem' o.l.v. de heer M. de Vogel uit Ouddorp. De zangavond vangt aan om 19.00 uur en de toegang is gratis. Ter bestrijding van de kos ten zal er een coUecte worden gehouden. De zangavond is tevens te beluisteren via de kerktelefoon. Op zondag 23 november wordt in de Gere formeerde kerk m Ouddorp een kinderdienst gehouden. In de dienst staat 'Operatie Schoenendoos' centraal staat en zingt het kinderkoor'YESS!' Met 'Operatie Schoenendoos' kunnen we iets moois doen voor kinderen die het veel minder hebben dan wij. Er worden dozen gevuld met spulletjes van ons zelf. Als een doos vol is, gaat hij een verre reis maken naar een ander land om daar een kind heel blij te maken. Ds. Kant vertelt over de gelijkenis van de barmhartige Samaritaan en dat Jezus van ons vraagt, dat we een naaste zijn voor anderen. De dienst begint om 10.00 uur en wordt gehouden in M.F.G. 'Dorp- stienden' in Ouddorp. ledereen is hartelijk welkom. Rinus Verhage en Elly Bakker weten alles over de muziekschool in Middelhamis. In een aflevering van het progratiuna 'Met Wie???' op Radio Flakkee praten zij u hele maal bij over het wel en wee van de muziek school. Weet u bijvoorbeeld hoe lang de school bestaat en hoeveel soorten blokflui ten er zijn? Nee? Luister dan op woensdag 19 november vanaf 18.00 uur naar Radio Flakkee. Dan hoort u de antwoorden en nog veel meer informatie over de muziekschool. De herhaling is op donderdag, ook van 18.00 tot 19.00 uur. De zes samenwerkingspartners 'aan zet'. (Foto Persburo Flakkee) OUDE TONGE - In de gemeente Oostflakkee staat heel wat te gebeu ren op het gebied van ouderenhuisves ting. Inspelend op de woonbehoeften van senioren van vandaag de dag, hebben zes verschillende partners de koppen bij elkaar gestoken om het voor ouderen met een zorgindicatie mogelijk te maken hun 'oude dag' niet persé in een kamertje van een bejaar den- of verzorgingshuis moeten door brengen, maar gewoon in een mooie zorgwoning in het dorp, in de plaats waar ze altijd al woonden, en tóch binnen de bescherming verkeren van een 24-uurs beschikbaarheid/bereik baarheid van de zorg. Extramuraal Daartoe zullen in elke woonkern van de gemeente Oostflakkee woonzorgcomplexen worden gerealiseerd in combinatie met zogenaamde zorgsteunpunten. Via die steunpunten kan dan vanuit woongemeen schap voor ouderen 'Ebbe en Vloed' te Oude Tonge de zorg worden verleend die ouderen ter plekke behoeven. Met andere woorden: de bejaardenverzorging vindt niet langer alleen plaats in het bejaardenhuis, maar gaat ook het huis uit, naar de ouderen thuis. Ofwel: extramurale zorg. Het grootste zorg- steunpunt zal in Oude Tonge worden geves tigd. Onder haar dak - zo worden de plannen gevormd - zou dan tevens huisvesting kun nen worden geboden aan onder meer de fysi otherapie, huisartsen, kinderopvang, een recreatiezaal, een restaurant, een winkeltje en aan Stichting Welzijnswerk Oostflakkee (SWO), die in het geheel welzijnsvoorzie ningen zal bieden. Tevens zullen in Oude Tonge geclusterde woonvormen worden gebouwd voor ca. zes mensen die 'niet lan ger de regie over hun eigen leven hebben', om ook zoveel mogehjk zelfstandig te kun nen blijven wonen. Intentieovereenkomst De zes betrokken partners zijn een samen werkingsverband aangegaan om een en ander in de toekomst gerealiseerd te krijgen. Dat zijn de woningbouwverenigingen 'Den Bommel', 'Beter Wonen' te Oohgensplaat, 'Woongoed Flakkee' te Middelhamis, 'Ebbe en Vloed', Stichting Welzijnswerk Oostflakkee en de gemeente Oostflakkee. Afgelopen donderdagmiddag onderteken den ze gezamenlijk in de directeurskamer in 'Ebbe en Vloed' een intentieovereenkomst, 'om in goed en nauw overleg te komen tot de transformatie van het verzorgingshuis 'Ebbe en Vloed' van een traditioneel verzorgings huis naar een extramuraal en regionaal ope rerende instelling'. In de intentieovereenkomst is ondermeer vastgelegd dat tot dit doel: - een Platform Wonen Zorg Welzijn wordt opgericht; - de woningbouwverenigingen, 'Ebbe en Vloed' en SWO voor huurders en cUënten hun dienstverlening zullen uitbreiden tot een 'woon-, zorg-, welzijn- en dienstverlening sarrangement'; - de woningbouwverenigingen, 'Ebbe en Vloed', SWO en de gemeente Oostflakkee hun dienstverlening zullen combineren en meer toegankelijk zullen maken voor alle burgers van Oostflakkee door het vestigen van een één-loket-functie in het toekomstige multifunctionele centram 'Ebbe en Vloed'. Er komt zicht op dat tegen de steeds terugkerende blauwalgen in Ooit genspiaat maatregels genomen gaan worden, althans, op lokaal niveau. De gemeenteraad van Oostflakkee heeft namelijk in haar vergadering van afgelopen donderdagavond een kre diet van 32.667 beschikbaar gesteld voor verbetering van de omgeving van het Spui, dit in verband met de blauwalgenproblematiek. Slecht In nauw overleg met het waterschap Goeree- Overflakkee is een aantal maatregelen op een rijtje gezet ter verbetering van de huidi ge situatie van het voormalige Spui, die ronduit slecht te noemen is. De cultuurhisto rische waarde ervan is voor een groot deel verloren gegaan, de waterkwaliteit is slecht en de regelmatig temgkerende blauwalgen problematiek zorgt voor stankoverlast en voor dode vissen en vogels. En door dit alles neemt natuurlijk ook de belevingswaarde van dit fraai stukje historisch Ooitgenspiaat sterk terug. Een drastische verbetering op diverse aspecten is dan ook dringend gewenst. Maatregels Als maatregels ter verbetering kan worden gedacht aan herstel van het waterkerende sluisje tussen het Spui en de haven, herstel- werkzaainheden aan de oevers van de water gangen en het Spui, het aanbrengen van een verversingsmogelijkheid met polderwater naar het Spui, en het versterken van de bele vingswaarde van het gebied. De kosten voor renovatie van het sluisje worden geraamd op 75.000, de kosten voor het verbeteren van de oevers bedragen naar verwachting 22.000 en de kosten voor het versterken van de recreatieve functie van het gebiedje - het aanleggen van een wandelpad langs het Spui, alsmede het plaatsen van een aantal bankjes en een informatiepaneel - zijn begroot op 8.000, in totaal dus 105.000. Partijen Het onderhoud van het sluisje berust formeel bij de gemeente Oostflakkee, maar het waterschap Goeree-Overflakkee is bereid een bijdrage te leveren in de renovatie ervan. Een ter zake door haar aangevraagde subsi die heeft de provincie vanuit cultuurhisto risch oogpunt toegekend. En voor de aan passing van de oevers van het Spui, eventu eel met recreatieve verbetering, werd een subsidie toegekend vanuit de Groene Ver bindingen. De bij de aanpak van het Spui betrokken par tijen zullen de kosten gezamenlijk dragen. Dat zijn Rijkswaterstaat, de provincie Zuid- Holland, de gemeente Oostflakkee, het waterschap Goeree-Overflakkee en het zui veringschap Hollandse Eilanden en Waar den. Complimenten Volgens een verdeelsleutel wordt het deel van de kosten dat ten laste komt van de gemeente Oostflakkee geraamd op 32.667, te dekken uit de reserve Toekomstige initia tieven. Hiervoor verstrekte de raad donder dagavond graag krediet. Niet alleen vanwe ge het feit dat met de plannen eindelijk iets concreets gedaan zal worden aan de blauw algenproblematiek, maar ook omdat in de totale kosten ad 105.000 de gemeente Oostflakkee nauwelijks eenderde deel hoeft bij te dragen. Wat dit laatste betreft sprak de heer De Wit (VLO) zelfs zijn complimenten uit voor "degenen op het gemeentehuis die de onderhandelingen hebben gevoerd". Bomen Wel werd nog aandacht gevraagd voor de natuurwaarde van het gebied, die verloren lijkt te gaan als het geheel op de schop wordt genomen. Zo wees de heer Van Gurp (SGP) op de bezorgdheid van Plaatse inwoners, die menen "dat de gemeente het laatste stukje natuur afpakt. Ik vertrouw erop dat bomen die weggaan, worden teruggeplaatst", aldus Van Gurp. Doch in dat laatste had raads voorzitter burgemeester Van Pelt maar een zwaar hoofd: "als u dit letterlijk bedoelt, nee, dezelfde bomen zult er beslist niet terug zien..." Maar toen ook de heer Meeuwsen (PvdA) en Knoester (ChristenUnie) pleitten voor behoud of herstel van de bomenaan plant, liet ook Van Pelt weten "zich geen Spuidijk zonder bomen voor te kunnen stel len". Bovendien wees hij erop "dat op Goe ree-Overflakkee in de breedte gesproken de laatste jaren flink wat bomen gekapt zijn, maar dat daar steeds ook weer jonge bomen voor in de plaats werden geplant." Met ande re woorden: zó'n zwaar hoofd heeft Van Pelt nu ook weer niet; gelukkig maar. zaterdag 1 November is de snertmarkt gehouden. Er is totaal 204 liter snert ver kocht en een groot aantal zakjes met kruuk- pleatjes.Ook zijn er behoorlijk wat paimen- koeken gebedeen, en verkocht. De opbrengst van de markt is ongeveer 900,- euro. Ondanks de regen is het toch geslaagd. Woord en Daad en stichting 'Ontmoeting' danken de middenstandsvereniging Middel hamis van harte. Want door hun (geldeUj- ke)steun is het weer een behoorlijke opbrengst geworden. Op zaterdag 22 november is mevrouw P. Berrevoets-Ringelberg, griffier van de gemeente Middelhamis, te gast in het actu aliteitenprogramma Koffie Radio Plus van Radio Superstar. Koffie Radio Plus begint om 10.00 uur. De presentatie is in handen van Jan van Dop. Radio Superstar is te belui steren op 105.9 (kabel gem. Middelhamis) en 107.3 FM (vrije ether). Op vrijdag 21 november zijn het CDA, de VVD en de ChristenUnie te gast in het poh- tieke discussieprogramma Superpolitiek van Radio Superstar. Deze uitzending wordt live uitgezonden vanuit het Diekhuus. De pre sentatie Ugt in handen van Jan van Dop en Berend-Jan Bmggeman. De uitzending begint om 19.00 uur. Radio Superstar is te beluisteren op 105.9 (kabel gem. MiddeUiar- nis) en 107.3 (vrije ether). Woensdag 26 november komt Sinterklaas met zijn pieten naar het Wijkgebouw aan de Sperwer. Komen jullie ook? Entree 1,00 euro 1,20 euro. De middag duurt van 16.30 uur tot ongeveer 17.30 uur; Leeftijd: t/m 12 jaar We gaan ook nog wat knutselen voor ons zelf en Sinterklaas. Tot ziens! Op zondag 23 november zal de kerkdienst van Evangelie Gemeente Beréa Oude Tonge te horen zijn over de radio, en wel bij de Zendtijd voor Kerken op 747 AM. Voorgan ger H.J.P. Scheermeijer spreekt aan de hand van het thema 'Rust, Ruimte en Natuur' over de mogelijkheden die God geeft. Mensen zijn op zoek naar de zin van het leven. Er moet toch meer zijn tussen hemel en aarde? Maar toch blijft het vaak wat vaag. Zijn we op zoek naar een religieus gevoel of naar een persoonlijke relatie met God? En waar vin den we God eigenlijk? Is Hij wel bereikbaar en wat gaat dat ons kosten? In de Bijbel lezen we dat God ons zoekt. Hij geeft mst en mimte voor onze ontwikkeling, met als uit eindelijk doel dat we in onze bestemming komen. God creëert een nieuwe natuur, te beginnen bij ons. Bent u nieuwsgierig geworden? Of heeft u altijd al een keer wil len luisteren hoe het er bij de Evangelie Gemeente Beréa Oude Tonge aan toe gaat? Dan kunt u zondag 23 november om 17.02 uur afstemmen op 747 AM. Na afloop kunt u telefonisch reageren via telefoonnummer 035-6727373 of via website wvyw.zvk.nl. GOEREE- OVERFL^iKKÊE Ja, ze zijn er: de koffiepads van Max Have laar! Natuurlijk koopt u die bij de Wereldwinkel. En voor uw sinterklaascadeautjes heeft u daar ook een ruime keus. Dus: tot ziens, op vrijdag van 14.00 uur tot 21.00 uur, en op zaterdag van 09.00 uur tot 17.00 uur.' Waar? Op het Spuiplein, achter de Winkel- diek in Middelhamis, ennede koffie staat klaar! Op vrijdag 21 november zal een -16 dis trictsavond van het district Flakkee worden gehouden in het kerkgebouw van de Gere formeerde Gemeente van Middelhamis, Chr. de Vrieslaan 40. Deze avond begint om half 8. Het thema van deze avond is: 'De eredienst' Een ouderling, diaken, koster en een orga nist zullen iets van hun taak in de eredienst Allemaal van harte welkom.'

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 1