KNRM boten snellen GO 29 te hulp mm m imwmwmmm m immi Nieuws 1 iMBiia Advertentiën. Dankbetuiging, Schotejil jeugd Boerendracht en boerenpracht.. Dankbetuiging. uit de kerken blijft zichzelf verbeteren Ensemble Eeuwkant op volle sterkte in gemeentehuis Middelharnis Schaken en dammen in Ouddorp EIIAtnSBI-IIIEUWS Time to turn bij Spirit Sportvisboot in de mist :i den Heer W. van Eesteren Vermoeidheidssyndroom 90 jaar geleden 31 Oktober tot 14 November 1913 Antirevolutionair IN HOC SIGNO VINCES Orgaan Burgeriyk.@ Stand. T^E BURGEMEESTER der Ge- meente Oude ïonge brengt ter openbare kennes, dat door den Raad dier gemeente m zijne vergadering van 23 October j.l. is vastgesteld een ont werp besluit, waarbij een verbod van aanbouw en herbouw van gebouwen wordt gelegd op terreinen gelegen aan de Noordzijde van de kom der Ge meente, Stukken en teekeningen liggen ge durende dertig dagen vanaf 23 uctober 1913 tot en met 22 November d. a, v. ter gemeentesecretarie ter inzage. Oude Tonge, 23 October 1913. De Burgemeester voornoemd, 7477 BAUMANN. Plaatselijk Nieuws. I^erloofd ^'f i'. isOLöAAT op ZaterdaglöNov. a.s. hunne te herdenken. 7502 Publikatie van ile Vereniging Streeionuseuni, Kertcstraat, Sommelsdljk. E.BL Ook tijdens de 2e wedstrijd om de KNZB-Verenigingscompetitie heeft de zwemploeg van de 'Schotejil' uit Middelharnis weer aansprekende prestaties neergezet. In totaal werden 55 persoonlijke records gezwommen, waaronder 4 clubrecords. Maandagavond 17 november wordt in het gemeentehuis van Middelharnis het Jaar van de Boerderij voor Goe- ree-Overflakkee afgesloten met een speciale presentatie van Ensemble Eeuwkant. Een grote groep deelne mers heeft zich gemeld voor deze pre sentatie, die een coproductie is van Eeuwkant, het Streekmuseum Goe- ree-Overflakkee en streeksieraden- deskundige Piet Minderhoud. In ontwikkeling Medewerking Jeugd Uitslagen 11e ronde Dammen: Uitslagen schaken 10e ronde: Veel mensen lijden aan een mysterieuze ziekte die de naam CVS kreeg. Is CVS werkelijk een ziekte. Waardoor wordt de ziekte veroorzaakt en hoe kunnen patiënten er het beste mee omgaan. Dit onderwerp wordt op maandag 17 november om 21.00 uur behandeld in het programma "Ontwaakt Radio" op Radio Flakkee. De presentatie is in han den van Marjan van Peperstraten. Dins dag om 16.00 uur is de herhaling. PAGINA 6 VRUDAG 14 NOVEMBER 2003 Maandag 10 november was de Goereese kotter GO 29 'Jan Maria' vissende, ongeveer 1 mijl zuidelijk van het lichteiland Goeree, toen er in de machinekamer problemen ont stonden. Het zag er aanvankelijk ernstig uit, Vk'ant het scheepje maakte water, dat vrij snel steeg. Via de Kustwachtpost in de vuurtoren van Ouddorp werd dan ook met spoed hulp gevraagd van de reddingboten 'Griend' uit Ouddorp en 'Prinses Margriet' uit Stel- lendam. De reddingboot 'Koopmansdank' uit Noordland-Burghsluis was toevallig in de buurt voor een andere klus en spoedde zich ook naar de 'Jan Maria' nadat ze het vis- bootje, waarvoor ze opgeroepen waren, hadden los gelaten. Die reddingboot was dan ook als eerste bij de GO 29. Even later kwamen ook de Stellendamse en de Ouddorpse reddingboten ter plaatse. Er werden twee opstappers met pompen overgezet, maar gelukkig kon de bemanning met de eigen pompen het water in bedwang houden. De 'Koopmansdank' kon terugkeren naar haar eigen terrein en pikte onderweg het sport- visbootje weer op, waarvoor ze eerst waren uitgevaren. De 'Prinses Margriet'en de 'Griend' namen samen de kotter op sleeptouw en leverden hem af in de buitenhaven van Stellendam. Deze actie van de 'Griend' en van de 'Prinses Margriet' was voor beiden de 63e actie van 2003, met als bijzonderheid dat ze gezamenlijk aan de 63 kwamen. Voor de 'Koopmansdank' was het de 103de actie van dit jaar. Morgen zijn de deuren van de Ark weer om 19.00 uur open en gaan we om 19.30 uur beginnen met woord en gebed. Na de pau- ze:,Time to turn. Over arm en rijk, geld en bezit. En wat wij daar als christen mee doen. Tot morgen. Groeten het Spiritteam. Dinsdagmorgen vertrok een sportvisboot vanuit 's-Gravenzande voor een dagje vis sen op zee. De twee opvarenden hielden echter geen rekening met de weersomstan digheden. Ze hadden geen marifoon en geen radarplotter aan boord. Ze voeren zover de zee op dat ze de kust niet meer konden zien. En toen het mistig werd, raak ten ze gedesoriënteerd. Ze voeren in zuid oostelijke richting, in de hoop toch wel ergens een keer de wal te zullen bereiken. Uiteindelijk kwamen ze in het Goereese Gat terecht, op de buitenkant van de Hin der, waar maar een meter water stond en waar ze nog steeds geen kust konden ont dekken. Uiteindelijk vroegen ze telefo nisch hulp aan via de Kustwacht, en die alarmeerde de reddingboten van Hoek van Holland en Stellendam: de 'Kapieins Haze- winkel' en de 'Prinses Margriet'. De 'Prin ses Margriet' vond ze al snel en bracht ze bij de Kapiteins Hazewinkel, die ze verder naar binnen begeleidde, terwijl de Stellen damse reddingboot weer naar de eigen hg- plaats kon terugkeren. 80MMBLSDIJK. Geboren: Adrianns, 2. t. Johs. Bchol en J. Visser. Gehuwd Geert Middel, oud 31 jaren, te Rotterdam en Janna Hubrina Dalebout, oud 29 jaren. Overleden Johanna Bakker, oud 71 jaren, echtgenoote van Jan Lodder. Huibreoht Nagtegaal oud 71 jaren. MIDDKLHARNI8. Geboren: Willem z. v. Johannis Wijnhoff en Maria de Koning. Ondertrouwd; Nicolaas Cornelis Zoon, 22 j. en AHda Oathariaa Verhagen, 23 j. te Dordrecht. Gehuwd; Johannis Leonardos Vink, 48 j. en Neeltje Bennemeer, 47 J. DKN BOMMEL. Geboren: Dirk Matheus z.v. C. Bogaard en J. van Zsnlen. Chatharina Maria d.v. P. Terhoeve en J. M, de Boet. Pieter z. v. P. Fokker en Lena Meyer. Jan z, v. P. Holleman en A, Kreeft. Adrianus Anlhonius z. v. F. v. Wgk en A. Hameeteman. Anthonie z. v. L. Westd^jk en J. V. d. Bos. Cornelia z.t. N. H. v.d. Groef en van J. Hokke. Henderika d.v. J.Keuvelaar en J. v. d. Polder. Overleden: Lientje v.d. Nieuwendgk weduwe van J. V. DelftoudTSj.SaraGrootenboerweduwe van M. Meiiasant, ond 85 j. Arij z. v. L. Melis sant en van P. Rosmolen oud 17 j. NIEUWa TONGE. Geboren: Hendrik z. v. Adrianua Vyfhuizen en van Martha Versohut. Ondertrouwd; Leendert Knopa jm. 28 j. en Jannetje Oudzegel jd. 33 jaar. Overleden: Willem van Besteren 67 jaar ge hiiwd met Johanna Dana Zaa\jer. 00LT6ENSPLAAT. Geboren: Jaooba Cornelia d. v.Johannis Jan sen en J. V. d. Mast Jacob z. v. P. Troost en J. Vermaat. Adam z. v. P. d. Veer en L. Duim. Job z. V. B. 7. Veen en M. Duim. Gehuwd: H. Faasse j.m. 23 j. en P. van Kek j. d. 26 jaar. Overleden; Louisa Noordijk 66 jaar echtge noote van D. Holleman. K. O. Verkerk oud 6 jaar. P, Korteweg oud 86 jaar weduwnaar van A. Donkersloot. MELISSANT. GeborenCornelis en Pieter, zoona van Jan van Wielingen en Hendrik» Molenaar. SoinineiBdijk. Maandag is door de fitma Eijsbouts te Asten een aanvang ge maakt met het piaaisen van 2 »klokkes(oelent in den toren, alhier, De vliegmachine welke Zaterdag over onze gemeente (ook van andere plaat sen kiegen we daarvan berichi) trok, en zich van uit Noordelijke naar Zuidwesle- lijke richting voortbewoog, was de om lien minuten over half negen op Duitidigt (Den Haag) opgestegen N?d. vlieger Vin Sleln. Hij had ten doel naar Etampes !e vliegen. De opstijging, bij welke fpgenwooniig waren Jhr. Van den Berch van Heemst e Ie, Secr. van de Kon. Ned. Vereen, voor Luchtvaart, en de heer De Booi, Stci. vau de vak- aideeling Vliegspott dier Vereeniging, ge schiedde zeer jlot, Ilerkingen. Dat op het gebied der fiets de uitvinding steeds nog hooger vlucht neemt, daarvan leverde onze vroegere dorpsgenoot 1.1. week een bewijs. Een door hem zelf vervaardigd tweewielig wagentje was aan de fiets verbonden waarin hij zijn kind van uit Utrecht naar hier meevoerde. Zoowel door Rotterdam als hier had deze veel bekijks. Te vroege pret. De laatste wagen bieten van den Heer A. W. K, werd aan gebracht en diensvolgens van een'g groen daarop voorzien. Op de weegbrug gekomen geraakte zoowel de hit als de wagen tegen den grond. Veel moeite en bovendien ma- teriale schade was daarvan het gevolg, De bietendrager J, Speelman tuimelde in het begin dezer week in het ruim van een onder de lading liggend schip en kwam daarbij zoo gevoelig neer dat van verder dragen geen sprake was en hij zich onder ge neeskundige hulp stelde. Belanghebbenden zij bekend gemaakt het Kohier Personeele Belasting No. 4, jde kwartaal 1913 den 31 October 1.1. den Rijksontvanger te Middelharnis, ter invor dering is ter hand gesteld en een ieder is verplicht dien aanslag te voldoen. Alelissaut Aan Jb. Goedegebuur, Is op zijn verzoek met ingang van i Jan. a.s. door den gemeenteraad eervol ontslag ver leend als lantaarnopsteker, Door den gemeenteraad is tot gem. geneesheer benoemd de heer G. Huisman, arts te Amsterdam en zulks in de plaats van dokter G. van Terwisga, aan wien met ingang van i Dec. a.s. op zijn verzoek eervol ontslag is verleend. AAT MUS. en W. TIESING. Wordt niet ontvangen. Oude Tongue, 28 Oct. 1913. 7470 Zoo de heere wil en zij leveu hopen onze gelieide ouders J, IIOGC55ES1 1888 EN 1913 Hunne dankhare Kinderen Behiuod on Khinkiiidcrcn. Dirksknd 12 Nov. 1913. Waar 'tons onmogelijk is allen, die belangstelden in ons Zilveren feest, hoofd voor hoofd, persoonlijk dank te zeggen doen we dit langs dezen weg. De 3e Novb. is ons tot een onver- gelelijke gemaakt. En mogen ook de wenschen en lieden in proza en poëzie tot ons geko men, vervuld worden. 7498 Namens ons gezin, J. v. D. WAAL, H. d. Chr. Sch. Middelharnis, 7 Nov. 1913. Ondergeteekende gevoelt zich langs dezen weg verplicht om haren op- rechlen en wclgciucenden dank toe te brengen aan wijlen te Nieuwe Tonge, voor de trouwe en eerlijke behandeling die hij mij be wezen heelt, toen hij voor mij Rent meester was. Melissant, C November 1913. 7496 Wed. J. C. KOPPENAAL NED. HERV. KERK Beroepen: te Bruchem en Kerkwijk/Delwij- nen, D. Breure te Bameveld; te Kamerik, G. Herwig te Wierden; te Nijkerkerveen, M. Goudriaan te Lunteren; te Oegstgeest (wijkgemeente Noord), K.G. Zwart te Tiel/Drumpt; te Sleeuwijk, CA. Westerman te Goor; te Weesp, kandidaat J.S. Dijkhuizen te Weesp, die dit beroep heeft aangenomen; te Harderwijk, H. Westerhout te Krimpen aan den IJssel; te Nijkerk (wijkgem. 1), P.H. van Trigt te Ede. Aangenomen: naar Emmen (VPGE - wijkgem. Emmermeer), K.H.W. Klaassens te Maastricht/Eijsden (SOW); naar Zeven bergen, F. de Graaf te Waarde. Bedankt: voor Katwijk aan Zee (wijkgem. Andreas), J. het Lam te Wezep-Hattemer- broek; voor Westerhaar, T.C. Verhoef te Giessen-Oudkerk. Toegelaten en beroepbaar: M. Eibers, Amsterdamseweg 219, 1182 GW Amstelveen; Y. Schoonhoven, Carte- siusstraat 168, 2562 SN Den Haag; J. van Werkoven-Romeijn, Verenigd Europalaan 6, 2111 WKAerdenhout. Toegelaten en niet beroepbaar: D. Berendsen te Amersfoort; P.G. Oskamp te Nieuw-Lekkerland. Beroepbaar: kandidaat A. Markus, Abste- derdijk 87, 3582 BC Utrecht. Tel. 030- 2940152. E-mail: amarkus@theo.uu.nl. GEREF. KERKEN Beroepen: te Papendrecht (De Morgenster), P. van Die te Oud-Beijerland; te Rotterdam- Charlois, H. van Heijst te Almkerk. Aangenomen: naar Papendrecht, P. van Die te Oud-Beijerland. GEREF. KERKEN (VRIJG.) Beroepen: te Brunssum-Treebeek, J.M. Oldenhuis te Wetsinge-Sauwerd; te Hoek, P.G. Boon te Zuidwolde i.c.m. Ruiner- wold/Koekange; te Oosterwolde i.c.m. Wijnjewoude, kandidaat H. Prins te Almelo; te Beverwijk, kandidaat G.E. Messelink te Ede. CHR. GEREF. KERKEN Aangenomen: naar Oud-Beijerland, J.W. van Pelt te Zwijndrecht. GEREF. GEMEENTEN Beroepen: te Middelharnis, M. Karens te Werkendam; te Urk, A.H. Verhoef te St. Catharines (Canada). Bedankt: voor Meliskerke, M. Karens te Werkendam; voor Randburg (Zuid Afrika), C. Hogchem te Bameveld. Op de lOOm schoolslag zwom Thijs Tromp- per bij de jongens onder 16 jaar een clubre- cord van 1.17.98. Ook Esmee Koedoot (1992) stelde haar clubrecord op de lOOm schoolslag scherper naar 1.28.03. Sebastiaan Rosendaal (1991) verbeterde het clubrecord op de lOOm rugslag naar 1.21.41. De gemengde slotestafette 4x50m vrij vanaf jaargang 1992 leverde een clubrecord op voor Mark Costeris, Melanie van Gemert, Tim Lubbers en Esmee Koedoot in 2.20.11. Bij de meisjes domineerde de Schotejil eigenlijk over de jongste drie leeftijdscate gorieën. Op de lOOm wisselslag jaargang 1992 en later wonnen Esmee Koedoot (1.21.01) en Melanie van Gemert (1.26.75) het goud en het zilver. In dezelfde categorie leverde later de 50m vrij Danica Koedoot (34.22) en Melanie van Gemert (34.56) eveneens een eerste en tweede plaats op. De lOOm schoolslag voor de jaargang 1990 en later leverde voor Mareille de Gast (1.32.03) en Anne Volwerk (1.35.20) resp. de eerste en tweede plaats op. Esmee Koedoot nam later in deze categorie de lOOm rugslag voor haar rekening en werd l^in 1.21.84. Rhiana van Kempen (1989) sloot haar lOOm vlin derslag ook winnend afin 1.22.52. Bij de jongens was het overwicht weliswaar niet zo duidelijk, maar verbeterde Mark Cos teris (1992) zijn lOOm wisselslag naar 1.28.43 en werd hiermee eveneens eerste. Ook op de 50m vrij eindigde Mark Costeris op de 1^ plaats in 32.91. Tim Lubbers werd op deze 50m derde. Johan van Nimwegen (1991) zwom een dik p.r. op de lOOm schoolslag in 1.32.72 en werd hiermee der de. Op de lOOm rugslag in de jaargang 1990 en later zwommen Sebastiaan Rosendaal (1.21.41), Mark Nolet (1.22.27) en Jordy de Groot (1.29.63) resp. naar het goud, zilver en brons. Niels Albrechts werd in de categorie 1988 en later 2^ op de lOOm vlinderslag in 1.18.62 en hij werd eveneens 2^ op de lOOm vrij in 1.05.64. Bij de senioren zwommen Marjon van Kem pen en Jenny Jongejan op de 200m vrij resp. naar een 2^ en 3® plaats in 2.26.27 en 2.30.37. Op de 200m rugslag zwom Marjon van Kempen in 2.41.59 naar de tweede plaats. Leander Noordijk zwom bij de heren op de 200m rugslag in 2.28.66 naar de 3^ plaats. In de allerjongste categorie behaalde Anne- gies van 't Zand (1994) twee gouden medail les op resp. de 25m vrij (18.78) en de 50m schoolslag (55.34). Ook Janiek de Boed (1994) wist op haar allereerste wedstrijd gelijk al twee keer de eerste plaats te berei ken op de 25m vrij (18.99) en op de 50m schoolslag (55.57). Kimberley van den Hee- rik (1994) werd op de 25m vrij derde in 22.35. Met zichtbaar plezier deelnemen is er al: Wil Pater en Cor Hameeteman. In Het Feijne Kwartier, het onderkomen van Ensemble Eeuwkant in Dirksland, is hard gewerkt om Boerendracht en boerenpracht' straks zo mooi mogelijk voor het voetlicht te brengen. Het gaat er natuurlijk om, dat wat getoond wordt een historisch verantwoord beeld geeft van de streekdracht van Goeree-Over- flakkee. Omdat op Goeree-Overflakkee de streekdracht relatief vroeg is losgelaten en de belangstelling voor 'het oude goed' hier laat op gang is gekomen, is onze streek- drachtgeschiedenis een vrij onontgonnen gebied. Hoe meer je er mee bezig bent, hoe meer je je realiseert dat er nog heel veel te ontdekken valt. Ensemble Eeuwkant is dan ook constant in ontwikkeling en er is een voortdurend streven naar verbetering. De publieke belangstelling is in de zeven jaar dat Eeuwkant bestaat erg gegroeid. Dat stimuleert enorm om de historie van de streekdracht te achterhalen, uit te diepen en te laten zien. Het enthousiasme van de deelnemers is bij jong en oud even groot. De leden van het Ensemble hebben er zichtbaar plezier in om dit specifieke deel van de streekgeschiedenis uit te dragen. Het komende optreden in het kader van het Jaar van de Boerderij, in het gemeentehuis van Middelharnis, samen met het Streekmuseum en Piet Minderhoud, is een nieuw hoogtepunt in de ontwikkeling van Ensemble Eeuwkant. De structurele groei van ons streekdrachtge- beuren zou niet mogelijk zijn geweest zon der de welwillende medewerking van Rabo bank West-Flakkee, de gemeente Dirksland, het Streekmuseum, het notariaat Ter Braak en Schuring en antiquair Krijgsman uit Mid delharnis. Daarnaast hebben nog velen ons op de een of andere manier geholpen om de streekdracht van Goeree-Overflakkee op de kaart te zetten. De resultaten daarvan vallen niet altijd op, maar zijn talrijk. De streek dracht heeft een plaatsje gekregen in diverse publicaties in het kader van het Jaar van de Boerderij. Op scholen worden werkstukken over de streekdracht gemaakt en spreekbeur ten gehouden. Ensemble Eeuwkant geeft gastlessen op scholen in de regio. Families laten zich voor speciale gelegenheden 'in dracht' fotograferen enzovoort. Een van de uitgangspunten van Ensemble Eeuwkant is dat in principe iedereen eraan mee moet kunnen doen. We vinden deelna me van jeugd essentieel en de inbreng van de jongeren even belangrijk als die van de ouderen. We proberen iedereen zo goed mogelijk uit de verf te laten komen. Dat betekent met beperkte middelen veel passen en meten, inkorten en uitleggen, vee! combi neren en improviseren. Maar dat houdt het ook spannend en maakt elke activiteit steeds weer de moeite waard. En wat is er mooier dan bij de aanloop naar 17 november een stel kleintjes vol overtui ging te horen zeggen: "We hebben er zó 'n zin in!" CATHY WESTDORP Zoals eenmaal eerder dit seizoen kende deze ronde bij de dammers louter winnaars en verliezers. Inzet van deze avond was de strijd om de tweede plaats. Momenteel staat K. Tanis op deze plaats. Hij ondervond niet veel tegenstand van de onderaan staande P. van Eek. Na beurtelings een schijf weggege ven te hebben,volhardde Van Eek in deze speelwijze en kwam opnieuw een schijf ach ter. De plusschijf van Tanis stond zodanig dat het hele spel van van Eek belemmerd werd en hij moest Tanis dan ook de hand geven ten teken van overgave. Ook Floresteijn loert op de tweede plaats en middels avontuurlijk spel wist hij De Mik Sr de baas te blijven. Voor J. van den Ouden en W. van Schie werd het dan ook zaak om nauwkeurig te spelen,wilden ze aanspraak blijven maken op de tweede plaats; Van den Ouden had wel wat tijd nodig tegen J. van Koppen. Het werd de langste partij van de avond uiteindelijk. Van den Ouden kwam een schijf voor tegen van Koppen en deze schijf liep door naar dam, hetgeen beslissend bleek. Van Schie en C. Mierop speelden een gelijk- opgaande partij,die pas een winnaar kreeg,doordat Mierop (in grote tijdnood) in het eindspel een onnauwkeurigheid beging. Met een schijf minder is het nog wel remise- achtig,als je beiden over een dam beschikt. Maar natuurlijk is dit niet meer zo,als je die dam verspeelt,zoals Mierop overkwam. K. Tanis-P. van Eek 3-0 A. de Mik Sr.-H. M. Floresteijn0-3 J. van Koppen-J van den Ouden0-3 C. Mierop-W. van SchieO- 3 Bij de schakers een RSB bekerwedstrijd; het viertal van Ontspanning bestaande uit Jaap Santifort,Willem-Jan Tanis.Cees van den Nieuwendijk en Reinier van der Wende dol ven naar harde strijd het onderspit tegen SV Nieuwerkerk a/d IJssel met 1-3. Geen schan de met een ratingverschil van ruim 200 pun ten. In de huishoudelijke competitie wist Arie Baas zich op de 3e plaats te nestelen middels een overwinning op Wim van Geelen. De Zwarte Leeuw alwaar van Geelen zich dit seizoen mee verdedigd kwam niet helemaal uit de verf en zodoende wist wit voldoende aanknopingspunten te vinden om beslissend uit te halen. Het grappige was dal beide spe lers niet merkten dat zwart een onreglemen taire zet deed.dit tot grote hilariteit van de omstanders. Aan de uitslag deed dit niets af. Ook viel deze maandagavond de eerste ech te salonremise te noteren. De heren Speel man en Santifort besloten de eikaars handen te schudden na 1. d4!!! Dit waarschijnlijk om eikaars vriendschap niet op de proef te stellen! Hans van Meenen blijft wisselvallig spelen zo ook deze keer. Met zwart wist Eddy Der- rez middels een leuk torenzetje een kostbare pion in het verre middenspel te veroveren. De techniek van Eddy laat wat dat betreft niets te wensen over en hij wist dit materiële voordeel met vaste hand naar winst te voe ren. Adam van Huizen weet na deze avond ook weer wat winnen is. Een Weense partij waar lange tijd Willy Tanis-Koole goed weerwerk wist te bieden, zelfs, ietsje beter kwam te staan maar uiteindelijk een loper in de aanbieding deed, waar Adam geen nee tegen kon zeggen. Maart Breen had ons vorige verslag blijk baar goed gelezen en trok met zwart fel van leer tegen Grin wis. Een uitstekend lope- roffer bracht Maart het zoet van de overwin ning daar de witte koning in zijn hemd gezet werd en een dankbare prooi voor de zwarte stukken was. Frans Troost bracht Albert Schaefer op en dit uitgerekend op zijn verjaardag (van harte nog Albert). Een middengambietje werkte uiteindelijk averechts voor Albert. Zijn stuk ken stonden gedeplaceerd en Frans weet daar wel raad mee. Tot slot speelden Wilko Breen en Gert-Jan een zeer interessante par tij waarin beiden elkaar het vuur aan de sche nen legden. Uiteindelijk resteerde een eind spel met een witte pluspion die geen gewicht in de schaal kon leggen omdat er lopers van ongelijke kleur aanwezig waren. Arie Baas-Wim van Geelen 1 - Q Piet Speelman-Eeuwit Santifortrem Hans van Meenen-Eddy Derrez O- 1 Adam van Huizen-Willy Tanis-Koole 1 - O Jan Grinwis-Maart Breen O - I Frans Troost-Albert Schaefer1-0 Wilko Breen-Gert-Jan Zonneveld rem

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 6