Nimwegen Reklame Geldefshöf Grove bespotting D.V. 18,19 en 20 november gesloten NACHTHOOFDEN EIIAtlDBI-iflEUWS Bijeenkomst CVB 'Goeree' Van alles over bijen... AMNESTY INTERNATIONAL Geboortekaartjes? Bezoek ons op de MAX 3500 stand 215 in de IJsselhallen te Zwolle - SpMÊst k mot^ommt Fm Goloi' Pmts - Ingezonden: ENTHOUSIASTE GROEPSLEERKRACHT m/v Gewetensbezwaren bij het werken in de zorg 'Wie niet in wonderen gelooft, is geen realist. (David Ben Goerion) Amnesty is realist! Damvereniging ENEO '52 te IVIelissant Uitslagen maandag 10 november Gebr. de Waal Drukkerij Sommelsdijk (0187) 47 10 20 Julianaweg 84c - 3248 AN Melissant Wegens deelname aan bedrijfswagenbeurs 7e')otiMi)eJf<-a.i,K/ii(9' SpandoeK^n enz, 'Sjaloom Zorg minimaal 5 nactitdiensten per maand (van 23.00 tot 7.00 uur) PAGINA 4 14 NOVEMBER 2003 Deze week waren mijn vrouw en ik voor inkopen bij een bedrijf in de Hoekse Waard aan het winkelen en werden we getuigen van een ergerlijk voorval. Voor ons liep een wat ouder echtpaar, dat door een tegemoetko mend winkelmeisje geconfronteerd werd met een grove uiting van verregaand onfat soen: vlak voor hun voeten spoog zij roche lend een vieze fluim neer! De uiterst onthut ste vrouw riep; "waarom doe je dat?!", waar op het winkelmeisje antwoordde: "dan kun je erin stappen!". De vrouw gaf het winkel meisje te kennen dat ze zich diep moest schamen en dat ze haar werkgever hiervan in kennis zou stellen, waarop het meisje brutaal antwoordde: "je doet maar wat je niet laten kunt!". Er is nóg een vorm van onfatsoen dat nog iets verder gaat. Daar wordt het uitgespuwde vuil gretig geconsumeerd door een groot deel van het volk, sommigen zwelgen erin. We hebben er de afgelopen weken kennis van kunnen nemen. De satirische televisie programma's over het koningshuis waren afgelopen weken kennelijk het vermaak van miljoenen kijkers, aldus de programmama kers. Het was geen fijne spot meer, zoals in een persiflage wordt bedoeld, maar duidelijk grove spot om te beschadigen. Het meest opmerkelijke van dit soort vermaak is het hoge kijkcijfer. Dit soort programma's zegt veel meer over de makers en de kijkers van deze rioolpro ducten, dan over het koningshuis. Beiden - zowel makers als kijkers, met inderdaad koppen als spijkers - hebben een niveau bereikt waar hun nageslacht trots op zal kunnen zijn. Hoewel, 'nageslacht' is wel een erg groot woord, vooral voor de makers van deze programma's, die over het algemeen een generiek conflict in zichzelf hebben ont dekt. Of om het in hun eigen platte taal uit te drukken; ze zijn van de kletsklets. Zelfs één van de grootste viespeuken van deze tijd, Gerard van het Reve, was present. Zijn mor bide uitstraling, opgeluisterd door zijn huidi ge seniliteit, was als een lekkende zweer aan dit gezelschap toegevoegd. Waar er op cul tureel niveau vuil gespuid wordt, staat hij als vanouds kwijlend in de voorste gelederen. Vermoedelijk zal het Koningshuis deze zaken in een relativerend licht zien en bij zichzelf denken: 'als een deel van de bevol king dit soort humor zo leuk vindt, laat ze daar dan maar van genieten. Vermoedelijk is dat op hun niveau één van de weinige haal bare vormen van plezier' Balkenende en Donner, de vertegenwoordi gers van het volk van de Lage landen, wer den als dankbaar object in één moeite met hetzelfde saus overgoten nadat ze zich kri tisch hadden uitgelaten over beide t.v. pro gramma's over de overschrijding van fat soensgrenzen in de satirische voorstelling. De regels van fatsoen zijn ook door een groot deel van de kamerleden al lang als een ouderwets en lastig te dragen pak afgelegd. En dan volgt uiteraard: 'zo de voorlieden, zo het volk'; en omgekeerd. Het toppunt van gêne werd vertoond door een deel van de ministerraad dat het Balke nende kwalijk nam dat hij vlak na de minis- teiTaad zijn kritiek spuide, want dat wekte de indruk dat de ministers geassocieerd waren met Balkenende's uitspraken, en in hun loyale houding tegenover makers en kij kers paste dat natuurlijk niet. Alle voorgaan de premiers, vermoedelijk met de voltallige ministerraad, zouden op dergelijke program ma's kritisch hebben gereageerd, maar dat vergeten de hoogstaande heren politici. Vooral ook de heer Bos en consorten, in hun politiek hypocriete stellingneming. Grove spot is bedoeld om te beschadigen en te beledigen, en dat was in deze satirische programma's volop aanwezig. Anders vindt het tegenwoordige kijkerspubliek het al gauw saai en oninteressant. Waarden en nor men? Waar praten we nog over? Dat zijn voorbije zaken, die komen nooit meer terug. Dagelijks geven we als volk uiting aan de minachting voor waarden en we tonen een volkomen gebrek aan fatsoensregels. Dat heeft weinig van doen met humor en cuhuur. Dat heeft te maken met een volkomen gebrek aan innerlijke beschaving en verant woordelijkheidsgevoel. Dat heeft ook alles te maken met het van God los zijn. Het kan er zelfs op duiden dat we overgegeven wor den aan onszelf. En dat betekent dat je geen beschermende hand meer boven je hebt om je staande te houden. En dan is er altijd één die het laatst lacht... Chr. v.d. Veer Korteweegje 50, Nieuwe Tonge Wegens zwangerschapsverlof en ouderschapsverlof van één van onze leerkrachten is het bestuur van de Hervornnde Basisschool 'Het Kom pas' te Stellendam voor de bovenbouw op zoek naar een Bij6e! HERV. BASISSCHOOL 'Het Kompas' Is een lokale basisschool waar we proberen te leven en te werken vanuit het geloof In God en Zijn Woord. We werken aan een omgeving waarin we respect tussen leerkrachten en leerlingen hoog In het vaandel hebben. Daarnaast streven we naar een vriendelijk en veilig klimaat en hechten een groot belang aan orde en regelmaat. We zoeken kandidaten voor een parttime dienstverband (3 middagen per week en Invallen bij ziekte) voor de periode december 2003 tot en met het einde van het lopende schooljaar. Wat wij vragen van de kandidaten: Dat zij kerkelijk meelevend zijn, bij voorkeur Hervormd op gereformeerde grondslag. Dat zij Instemmen met de doelstelling en grondslag van de school. Dat zij beschikken over een volledige bevoegdheid. Dat zij bereid zijn zich In te zetten bij buitenschoolse activiteiten. Dat zij beschikken over een collegiale instelling. Voor inlichtingen kunt u contact opnemen met de directeur, de heer L. Blokland, tel. 0187-492458 (school) en 0187-491976 (privé). Sollicitaties binnen 10 dagen richten aan de secretaresse van het bestuur, mevrouw O. L. A. van der Kuil, Schoolstraat 17, 3251 AX Stellendam. Op vrijdag 21 november 2003 hopen de SGP-jongeren Flakkee weer een avond te beleggen. Deze avond zal beginnen om 20.00 uur en zal gehou den worden in het verenigingsgebouw van de Gereformeerde Gemeente aan de Mozartsingel 2 te Dirksland. Het thema van deze avond is 'Gewetensbe zwaren bij het werken in de zorg'. Drs. A. van Wolfswinkel, woonachtig in Dirksland en huisarts te Hellevoetsluis, hoopt over dit thema te spreken. Velen hebben met dit onderwerp in de praktijk te maken. Voor anderen is het ook interessant. De heer Van Wolfswinkel zal dit onderwrp met voorbeel den uit de praktijk toelichten. Het belooft een boeiende en leerzame avond te worden. Iedereen is van harte welkom! Op donderdagavond 20 november a.s. hoopt de Chr. vrouwenbond 'Goeree' weer bij elkaar te komen in verenigings gebouw 'Oostdam' te Goedereede. De avond begint om 20.00 uur. Mevrouw Vogelaar zal iets vertellen over evange lisatie in China, over een kindertehuis en een kerkje dat gesticht is. Het belooft een fijne en leerza me avond te worden. Gasten en nieuwe leden zijn van harte welkom. De afdeling Oostflakkee van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen houdt haar maandelijkse bijeenkomst op woensdag 19 november a.s. in het Infocentrum, Bemhard- straat 27 te Oude Tonge, aanvang 19.45 uur. John en Marijke Driebergen uit Rijns burg zijn imkers. Zi hebben een mooie imkerij in Noord wij kerhout die iedereen kan bezoeken, maar deze avond komen zij naar hier heen. Het leven van de bijen en wat deze diertjes voor onze gezondheid kunnen betekenen, is zéér fascinerend! Het is bijna ongeloof lijk, wat een mooie gezonde natuurproduc ten bijen maken, zoals honing. Royal Jelly, pollen en propolis. Deze avond is er van alles over te horen én te zien, want er wrodt ook nog een aantal prachtige dia's ver toond! John en Marijke nemen deze avond heerlij ke honingkoek mee, als tractatie bij de kof fie. Later kunt u ook verschillende soorten honing proeven, want er is echt veel ver schil tussen de ene en de andere soort. Verder wordt er verrassend lekkere honing- wijn geschonken! Tenslotte wordt het ook nog een beetje een doe-avond, want alle aanwezigen krijgen de gelegenheid om een echte bijenwas kaars te maken voor slechts 1,-. Deze grote kaars wordt gerold van vellen bijen was met honingraatmotief in piramide- vorm, met een bijtje erop geprikt. Beslist een leuk en origineel cadeautje voor de komende feestdagen! In de pauze en ook later op de avond kunt u produkten van de imkerij kopen, zoals honing, honingwijn, honingbonbons, ho- ningdropjes, zelfs honingzeep en nog véél meer! Inroducees en andere belangstellenden zijn van harte welkom op deze gevarieerde, informatieve en zeker gezellige avond a 4,- per persoon (incl. koffie of thee). Werkgroep G-O, tel. 48 54 52 (Aiuiet) internet: www.amnesty.flakkee.net Afdeling 1: H. Zoon - B. van der Spaanafg. W. Doorduin - H. Visbeen3 - O B. Visbeen - T. Goedegebuur3 - O J. Looij - C. Visbeen1 - 1 A. Doom-A. het Jonk1 -1 Afdeling 2: P. Kom - L. Steketee3 - O Evelien Visbeen - A. Visbeen3 - O B. Grootenboer - T. de Geus3 - O J. Non - H. de Geus3 - O In de eerste afdeling moest de partij tussen H. Zoon en B. van der Spaan vanwege de tijd worden afgebroken. Met nog negen schijven voor beiden op het bord liggen de kansen nog geheel open. W. Doorduin heeft een verrassende overwinning behaald op de koploper H. Visbeen. Al bij de 22e zet wist Doroduin met een slimme combinatie de damlijn bij zijn tegenstander te bereiken. Hoewel deze dam geen lang leven beschoren was, moest Visbeen de rest van de partij het toch met een schijf minder doen. Door- duin speelde de partij daarna foutloos uit en kon zodoende de begeerde puntjes meenemen naar Den Briel. T. Goedegebuur, die soms verrassend uit de hoek kan komen, heeft het tegen B. Visbeen niet kunnen redden. Bij de 20e zet kwam hij door een verkeerde afruil een schijf achter, waarna het in het vervolg van de partij alleen nog maar bergafwaarts ging. Goedegebuur liet zich niet verder pijnigen en veegde zijn schijven op een hoop. J. Looij en C. Visbeen waren deze avond zeer voor zichtig. Beiden waren bang om een gevoelige tik te krij gen. De scherpe kanten werden bewust vermeden zodat de partij uitUep op remise. A. Doom en A. het Jonk voelden er niet veel voor elkaar een puntje te gunnen. Beiden speelden vurig op winst, maar de partij bleef in evenwicht. In het slot dacht 't Jonk nog winstkansen te bespeuren maar Doom kon zonder moeite remise afdwingen. In de tweede afdeling werden vier partijen gespeeld. OpmerkeUjk was dat deze partijen allen door de wit- spelers werden gewonnen. Het motto 'wit begint, zwart wint' ging deze avond dan ook beslist niet op. P. Kom wist een gemakkelijke overwinning te boeken op zijn tegenstander L. Steketee. Steketee zag een damcombi- natie van Kom over het hoofd, zodat hij het verdere van de partij met drie schijven minder moest doen. Ondanks kranig verweer kon Steketee een nederlaag niet meer ontlopen. Evelien Visbeen heeft door haar overwiiming op A. Visbeen haar derde winstpartij laten noteren. Met een mooie damcombinatie wist ze haar tegenstander te overbluffen, waama ze de winst niet meer uit handen gaf. Evehen kruipt al aardig naar de hoogste geledin gen. Wie weet, gaat ze nog in de prijzen vallen. T. de Geus was niet opgewassen tegen de geroutineer de B. Grootenboer. Het beginspel was behoorlijk te overzien, maar mevrouw De Geus kon in het vervolg van de partij geen positie meer vinden waardoor zij van een nederlaag verschoond zou kunnen blijven. De pun ten gingen ook hier naar de witspeler. Ook J. Non wist met wit zijn tegenstander H. de Geus te verschalken. Het zag er in het begin niet naar uit, maar door een verkeerde afmil van De Geus kreeg Non een vrije doorgang naar de damlijn, waama hij de par tij met succes in zijn voordeel kon afmaken. Goeree-Overflakkee Inzamelen klein gevaarlijk aNal gemeente Mlddelharnls Namens de gemeente Middelharnis delen wi] u mede dat op 17,18,19,20 en 21november 2003 door de chemowagen van de fa. Van Gansewinkel het klein gevaarlijk afval wordt opgehaald. Door middel van een geluidsinstallatie wordt u er op attent gemaakt dat de chemowagen bij u m de straat is. Het is de bedoeling dat u de box naar de chemowagen brengt en overhandigt aan het personeel van de chemowagen, die de inhoud van de box verwijdert, waama u hem weer terug krijgt. Ook klein wit- en bruingoed tot de grootte van een stofzuiger kunt u bij de chemowagen inie- veren. Zet de box a.u.b. niet onbeheerd langs de weg, dit levert gevaar op voor kinderen, dieren en het milieu. De chemowagen komt bij u langs volgens onderstaand schema: -Maandag 17 november Stad aan't Haringvliet en Nieuwe-Tonge. - Dinsdag 18 november Middelharnis ten noorden van de Kon Julianaweg. - Woensdag 19 november: Middelharnis ten zuiden van de Kon. Julianaweg. - Donderdag 20 november:Sommelsdijk ten noorden van de Kon. Julianaweg. - Vrijdag 21 november Sommelsdijk ten zuiden van de Kon. Julianaweg Middelharnis Industrieterrein Oostplaat Inwoners van het buitengebied kunnen telefonisch verzoeken of de chemowagen langs komt, zij kunnen dit vóór 19 november a.s. opgeven bij het ISGO op werkdagen tussen 8.30 uur en 10.30 uur, tel. 0187-487711. Wet milieubeheer Mededeling -namens burgemeester en wethouders van de hier genoemde gemeenten- van het dagelijks bestuur van het ISGO. Melding 1Maatschap C. en L. Maliepaard, Molendijk 65 te Stad aan 't Haringvliet (Besluit voorzieningen en installaties milieubeheer). De melding ligt ter inzage vanaf 17 november 2003 gedurende zes weken op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uuren 13.00 tot 16.00 uur op het gemeentekantoor van Middelharnis (nr 1). Degene die niet in de gelegenheid is om de stukken overdag in te zien, kan dit doen tijdens genoemde termijn op dinsdagavond van 18.00 tot 21.00 uur Hiervoor moet een telefonische afspraak worden gemaakt met het ISGO. Ontwerp-beslulten 2. Op 9 maart 2003 is een aanvraag om een oprichtingsvergunning ingevolge de Wet milieube heer ontvangen van WMS Jachtservice voor een constructiewerkplaats annex lasinrichting aan de Boezemweg 4 te Oude-Tonge. 3. Op 2 juni 2003 is een aanvraag om een oprichtingsvergunning ingevolge de Wel milieubeheer ontvangen van Gulf-Demarol B.V. voor een brandstofuitgiftestation met een Outdoor Payment Terminal (OPT) en LPG-tankstation aan de Provincialeweg ong. te Goedereede. Wij zijn voornemens om namens burgemeester en wethouders van de desbetreffende gemeen ten deze vergunningen te verlenen. Aan de vergunning worden voorschriften verbonden ter bescherming van het milieu. De ontwerp-besiuiten en de overige relevante stukken liggen ter inzage van 17 november 2003 gedurende vier weken op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur op het kantoor van de gemeente Oostflakkee te Oude-Tonge (nr. 2) en Goedereede (nr. 3). Degene die niet In de gelegenheid is om tie stukken overdag in te zien, kan dit doen tijdens genoemde termijn op dinsdagavond van 18.00 tot 21.00 uur. Hiervoor moet een telefonische afspraak worden gemaakt met het ISGO. Schriftelijke bedenkingen tegen het ontwerp-besluit kunnen door een ieder vanaf 18 november 2003 gedurende vier weken worden ingediend bij het ISGO, Postbus 313,3240 AH Middelharnis. Op verzoek blijven uw persoonlijke gegevens geheim. Als daarom wordt gevraagd, zal een open bare (hoor)zitting worden gehouden. Tijdens deze zitting wordt gelegenheid geboden om het bevoegd gezag en eventuele overige aanwezigen van gedachten te wisselen over het ontwerp besluit. Tevens wordt de gelegenheid geboden om mondelinge bedenkingen in te brengen. De aanvrager van de vergunning zal tevens in de gelegenheid worden gesteld de zitting bij te wonen. Voor nadere inlichtingen en voor kopieën j^^^^^^^^^^^^^ van de ter inzage gelegde stukken (dit ^j|^i^^^^^^^^^»i5*f| laatste tegen betaling), kan contact opge- ||J||KJ«iHp^|p|3JSiift^^ nomen worden met het ISGO (tel. 0187- ■^^^Êt^&'^^^$:^^^^^UiÊÊWM!i^Ê 48 81 11) ^^^^^isW^pi^fSSl^fcpsïÖji^K^H Bij ons heeft u een ruime keus en natuurlijk uitstekende service! Tel. (0187) 487557 Fax (0187) 483709 Mobiel (0626) 368886 E-mail: wc.nlmwegen@wanadoo.nl Sjaloom Zorg is een regionale netwerkorganimtie die begelek ondersi- ongevei: lichamelijke an verstandelijke handicap en anderen die zorg behoeven. Deze zorg varieert van enkele uren begeleiding per week tot dagelijkse intensieve zorg, van logeeropvang tot dagbesteding en begeleidende woonvormen. Sjakiom Zorg heeft zes zorgvoorzieningen en een dagbestedingsproject van waaruit 100 medewerkers werkzaam zijn. Een regiokantoor, gevestigd in Dirksland, ontwikkelt strategisch Ixleid en ondersteunt de organisatie bij de uitvoering van haar kerntaken. Sjaloom Zorg werkt vanuit een christelijk perspectief. Inde visie van de organisatie staan de zorgvraag en het volwaardig burgerschap van cliënten centraal. In Dirksland ontstaat een uniek samenwerkingsproject tussen Zorgcentrum Geldershof en Sjaloom Zorg: w/oonvoorzlening Akelei waar 16 cliënten met een verstandelijke beperking woonachtig zullen zijn. Voor de intern wonende cliënten In deze woonvoorziening en Zorgcentrum Geldershof zijn we per 1 januari 2004 op zoek naar enthousiaste Taken/verantwoordelijkheden: het verzorgen van de cliënten van woonvoorziening Akelei en Zorgcentrum Geldershof het overnemen van de werkorganisatie van de avonddienst, het controleren van de avonddienst en het toezien op de nachtrust het verrichten van voorkomende administratieve werkzaamheden een bijdrage leveren aan het inwerken van nieuwe collega's U bent iemand die: in het bezit is van een relevante MBO/HBO opleiding, bijv. SPW-4, HBO-V, A-, B-, of Z-Verpleegkunde affiniteit heeft met de ouderen- en gehandicaptenzorg zelfstandig kan werken binnen het kader van het individuele zorgplan beschikt over goede sociale en communicatieve vaardigheden flexibel is en kan improviseren zich mondeling en schriftelijk goed kan uitdrukken Gezien de doelgroep van de cliënten vragen we respect en invoelingsvermogen met de achtergrond van beide organisaties en de doelgroep. U komt in dienst bij Zorgcentrum Geldershof. Het salaris (FWG 40) en een goed, flexibel secundair arbeidsvoonwaardenpakket zijn conform de CAO Verpleeg en Verzorgingshuizen. Er zijn bij- en nascholingsmogelijkheden. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met: dhr. J.G. Don, zorgmanager Zorgcentrum Geldershof, tel. (0187) 602055 of dhr. P.C. Goedhart, manager wonen/dagbesteding Sjaloom Zorg, tel. (0187) 609400. De sollicitatiegesprekken zullen In principe plaatsvinden op woensdag 2 december a.s. Een schriftelijke sollicitatie kunt u vóór 22 november 2003 richten aan: Regiokantoor Sjaloom Zorg, t.a.v. mevr. M.C. Quist, senior P&O, Watertoren 8c, 3247 CL Dirksland. Zorgcentrum Geldersbof is een modem zorgcentrum. Het biedt plaats aarr 78 ouderen met name a^omstig uit de gemeente Dirksland. In samenweiKing met het regionale verpl^ghuis wordt er middels een verpieegunit en meerzorgproject verpleging en tiegeleiding gdxiden aan verpleeghuisgeïndiceerde cliënten. Tevens is er In samenw&rking met de plaatselijke woningtKiuwverenIging een woonzorgcomplex gemaliseerd waar 20 ouderen gehuisvest zijn. De zorg- en dienstverlening in het woonzorgcomplex won^t aanget>oden in samenwerking mei de thuiszorgorganisaties. STICHTING ZORGCENTRUM

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 4