LITIE Janneke Koningswoud 'motor achter palliatieve zorg' OPEL Nieuws -^ÊAuro" ■(^innaard 0900-8844 Eiaa)ndelijk nieuws Zangavond t.b.v. Ondergrondse Kerk Dialectavond in Ouddorps museum Verklaring van gemeente Middelhamis rondom het 'Knooppunt' DÖRROSTRUÜK Midwintermarkt: MAKELAARDIJ Sinterklaasmiddag SWO ^-id chr. streekblad op gerejormeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Getuigenoproep lastiggevallen vrouw Snelheids- en autogordelcontrole UiïDÜDï] Taxatierapport nodig van VFoning of bedrijfspand? RA felons: E (0187) 47 02 72 of (0187)68 45 45 www.cormelissant.nl OBILITEITSCENTRUM Nijverheidsweg 4, Dirksland Eén vertmuwd adres voor al uw rijplezier! Autobedrijf Cor Melissant 0187-6015 98 Flalfkee Caravans 0187-60 5191 Cor Melissant Tweewielers 0187-6017 06 êPflat»x Kapspanten i£-EaaBEtei»\ „^,^-.„L Portalen .'-.'\^ Liggers Lateien t; (0187)68 47 21 13 december op Diekhuusplein j^SI^ Visser Visser BARENDRECHT •TEL 0180-642 111 MIDDELHARNIS «TEL 0187-617300 GOUDA «TEL 0182-358 235 BARNEVELD* TEL 0342-405 140 Koninklijk Onderscheiding tijdens lustrumsymposium Calando Voorlichting over AWBZ en PGB Reumapatiëntenvereniging Diaklankbeeld over Normandië Vrijdag 14 november 2003 76e jaargang nr. 7256 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overf laldcee MIDDELHARNIS - Zondagavond om streeks negen uur werd een 42-jarige vrouw uit Middelhamis op de Hoflaan door een groep van vier Jongens (in de leeftijd van veertien tot achttien jaar) lastig gevallen. De vrouw fietste ter hoogte van de begraaf plaats, toen het viertal, eveneens op de fiets haar tegemoet kwam. Tijdens het passeren gaf één van de jongens een trap tegen haar bagagedrager. De vrouw kon nog net van haar fiets afspringen, waardoor zij niet viel. De fiets van de vrouw liep als gevolg van de val wel schade op. De buurtagent van Middelhamis wil graag in contact komen met eventuele getuigen van deze openlijke geweldpleging. Zij kunnen zich melden bij het politiebureau of telefo nisch contact opnemen met 0900-8844 (lokaal tarief). Personeel van de Verkeerspolitie (Project Verkeershandhaving) hield dinsdagmorgen op de Rijksweg N57, op de Oosterweg in Goedereede en op de Staakweg te Dirksland snelheidscontroles. Tevens werden in Oud- dorp automobilisten gecontroleerd op het dragen van de autogordel. Tussen half acht en half tien flitste de radar op de Rijksweg N57 (Goedereede) 109 van de in totaal 1615 passerende automobilisten. Hoogst gemeten overtreding bedroeg 134 km/uur in plaats van'100'. Op de Oosterweg in Goedereede hielden tussen half twaalf en twaalf uur 26 van de in totaal 83 passerende autobestuurders zich niet aan de SO-limiet. Hoogst gemeten snel heid bedroeg 88 km/uur. In Ouddorp werd op de rotonde, ter hoogte van de C1000, tussen één en twee uurs mid dags een autogordelcontrole gehouden. In totaal gingen 23 automobilisten op de bon voor het niet dragen van de autogordel. Tussen negen uur en kwart voor elf reden op de Staakweg in Dirksland 49 van de in totaal 482 passerende autobestuurders harder dan '50'. Hoogst gemeten overtreding bedroeg 91 km/uur. Op zaterdag 13 december wordt er een grote zangavond gehouden in de Ned. Herv. Kerk te Sommelsdijk ten bate van de Stichting De Ondergrondse Kerk (SDOK). Aan de avond werkt mee het mannenkoor 'Elim' uit 's-Gravenpolder o.l.v. André Overbeeke. De organist is Henk Ruitenbeek. Ook werkt mee Lydia Struik als sopraan soliste. Tevens is er ruim plaats gemaakt voor samenzang. SDOK-vooriichter T.W. BCruithof zal kort iets vertellen over de hulp aan de verdrukte christenen in alle delen van de wereld en het project 'Opvang straatkinderen in Roemenië en India'Er zal een collecte gehouden wor den voor dit project. De avond begint om 19.30 uur en de toegang is vrij Jong en oud wordt hartelijk uitgenodigd om deze avond mee te maken. Neem vrienden en bekenden mee. Giften kunnen worden overgemaakt op giro 249300 t.n.v. Stichting De Ondergrondse Kerk te Gorinchem, o.v.v. 'Opvang straat kinderen'. Op donderdagavond 20 november wordt in het 'Museum Ouddorps Raad- en Polder huis' weer een dialectavond gehouden. De aanvang van de avond is 20.00 uur. Pau Heerschap, deskundige op het gebied van de dialecten op Goeree-Overflakkee, zal een inleiding houden over die dialecten. Hij zal in het bijzonder ingaan op het dialect van Ouddorp. Na de pauze, waarin koffie geserveerd wordt, zal hij enkele Ouddorpse schetsen voordragen. Het belooft weer een interes sante, boeiende en humoristische avond te worden. AI er voor die avond meer aanmeldingen zullen zijn dan plaatsen, wordt het program ma herhaald op 27 november. Kaartverkoop en reservering uitsluitend bij de VVV-Ouddorp, telefoon: 0187-681789. In de zaal zijn geen kaarten meer verkrijg baar. Gas -Water -Warmte Dorpsweg 4, Ouddorp, Tel. (0187) 68 21 01 Doordat er rondom de ontwikkeling van het Knooppunt in Middelliarnis veel discussie is ontstaan over de bouw en het stilleggen van de bouw, heeft de gemeente Middelhamis de volgende verklaring afgegeven: "In de gemeenschap van Middelhamis heeft de kwestie rond het Knoopunt veel aandacht gehad. Bij velen werd vanuit het gemeente bestuur een stilte ervaren die niet altijd werd begrepen. De juridische situatie bracht dit evenwel met zich mee. Uiteindelijk is afge sproken dat van de zijde van het college in een openbare vergadering van de raad voor de gang van zaken bestuurlijke verantwoor ding zou worden afgelegd. Tijdens de laatste vergadering van de raad van de gemeente Middelhamis op 6 novem ber j.l. heeft dit plaatsgevonden. Daarbij is ook de communicatie richting de burger aan de orde gesteld, mede gelet op de hiervoor genoemde aandacht voor de kwestie en mede gelet op de vele verhalen die de ronde doen in de gemeente. Het college wil naar aanleiding van de gevoerde discussie dan ook opmerken dat de bouw van het Knooppunt nu weer doorgang vindt omdat uiteindelijk de bezwaarde heeft gemeend het ingediende bezwaarschrift te moeten intrekken. Deze intrekking heeft plaatsgevonden nadat de bouwer van het pand en de bezwaarde overleg hadden gepleegd over een manier waarop aan de bezwaren van betrokkene tegemoet kon worden gekomen. Het overleg daartoe is tot stand gekomen door bemoei enis van een derde uit de gemeenschap. De gemeente heeft buiten dit overleg gestaan en heeft hiervan enkel kennis kun nen nemen. Het college is en was van oor deel dat dit in eerste instantie een kwestie van overleg tussen de direct betrokkenen was vanuit de gedachte dat wat de ene partij wilde realiseren, de andere partij niet echt zag zitten, gelet op de gevolgen die met name de bouwactiviteiten zouden kunnen hebben voor zijn eigendom. Voordat de besluitvorming had plaatsgevon den op het ingediende bezwaarschrift heeft de gemeente gesprekken gevoerd met de bezwaarde om te bezien of aan de bezwaren van betrokkene tegemoet kon worden geko men. Bezwaren overigens die een afgeleide waren van de voorgenomen werkzaamheden en zich met name richten op verkeershinder tijdens de bouwperiode. Door andere instan ties is de formele vraag van een voldoende toetsingskader naar voren gebracht. De uit komst van die discussie was dat de visie van het college dat hiervan wel sprake was de juridische toets niet kon doorstaan. De gesprekken met de bezwaarde verliepen zodanig dat de gemeente moest constateren dat ondanks alle aandacht voor deze kwestie het voldoen aan de vragen van betrokkene op een gegeven moment moest leiden tot een uitkomst die van een integer opererende overheid niet meer verwacht kon worden. Alles is in het werk gesteld om manieren te vinden waarop tegemoet kon worden geko men aan de bezwaren van betrokkene. Op een gegeven moment moest echter worden geconstateerd dat betrokkene meer wilde dan een (volledige) vergoeding voor moge lijke schade aan zijn eigendom. Het college moest dan ook afhaken bij dit overleg in het begin van de procedure. Toen de direct betrokkenen in een later sta dium wel overeenstenmiing hadden bereikt is door de gemeente en de projectontwikke laar onderhandeld of sprake was van geleden schade ten gevolge van besluitvorming bin nen de gemeente. De projectontwikkelaar heeft dit gesteld, doch van gemeentewege is deze aansprakelijkheid niet erkent. De ver wachting was echter dat nog lange procedu res gevolgd moesten worden om die vraag uiteindelijk juridisch beantwoord te krijgen. Op grond hiervan en ter voorkoming van een last voor de gemeenschap van Middelhamis is een overeenkomst gesloten waarbij een eind is gemaakt aan de lopende procedures en waarbij duidelijk de meningen van de gemeente en de projectontwikkelaar zijn vastgelegd. Om deze situatie te bereiken is aan betrokken ontwikkelaar het recht van bouw van 50 woningen in de Westplaat toe gezegd waarvoor de grond tegen de dan gel dende grondprijs te koop zal worden aange boden". Makelaarskantoor Tamboer beëdigd makclaar/Uixateur. lid NVM 0187-4765.'ï.'ï Actueel Nieuws Vacatures Shop Evenementen Informatie Opel Linkz en vonzdfsprekendal onze occoskjns Ind. foto 2 beëdigde/gecertificeerde makelaars/taxateurs NVM Altijd 60 kwaliteitsoccasions met 6 tot 12 maanden BOVAG-garantie. Kijk op ^r^r^.axxiauto.nl of kom langs! Watertoren 25, Dirksland Tel. ÓO 35 90 ELISSANT MAKELAARDIJ Middelhamis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. (0187)482606 Helaas is in de editie van dinsdag de datum van de midwintermarkt op het Diekhuus plein niet vermeld. Deze datum is op zater dag 13 december. Er is dan een markt in het teken van BOEKEN EN MUZIEK. Op dit thema kan dus gekocht en verkocht worden. Maar ook kunnen andere zaken verhandeld worden. De kraamhuur is 50 euro, dit geld is bestemd voor een weeskinderendorp in Malawi. Goede doelen betalen voor een hele kraam de halve prijs. Informatie over kraam huur: Edith van de Berg tel: 487646 of 487972 Email: info@croissy.nl REGISTERACCOUNTANTS Woensdag 12 november was een bij zondere dag voor Roparun Hospice Calando in Dirksland. Het was die datum precies vijf jaar geleden dat Calando in Dirksland officieel werd geopend. Het bestuur vierde dit lus trum met een symposium, wat een goed idee bleek te zijn dat door velen werd gewaardeerd, gezien de grote opkomst naar sporthal 'De Gooye' in Dirksland, waar een en ander plaats vond. Deskundigen op het gebied van de palliatieve zorg waren vanuit alle windstreken naar Dirksland getogen voor het symposium. Voor één van de organisatoren, mevrouw J.H. Koningswoud-ten Hove (algemeen directeur van Calando), bleek de bij eenkomst nog een verrassing in petto te hebben. Zij werd aan het begin van de avond benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. De Konink lijke Onderscheiding werd haar uitge reikt door burgemeester Stoop van de gemeente Dirksland. Mevrouw Koningswoud heeft haar onder scheiding met name te danken aan haar inspanningen op medisch terrein. Zo was zij van 1992 tot 2002 bestuurslid en secretaris van de Nederlandse Patiëntenvereniging (NPV), afdeling Goeree-Overflakkee. Van 1992 tot 1998 was ze bestuurslid van het Provinciaal Samenwerkingsverband Zuid- Holland van de NPV en van 1996 tot heden "rijwilliger bij het NPV consultatiepunt. Ook is ze lid van de Medisch Ethische Com missie van het Van Weel Bethesdazieken- huis te Dirksland. Vanuit de Medische Ethische Commissie werd in 1996 een werkgroep palliatieve zorg ingesteld. Mevrouw Koningswoud was van af het begin secretaris van deze werkgroep, die in 1997 resulteerde in de oprichting van de Stichting Palliatieve Zorg Dirksland. Van daaruit kon in 1998 worden overgegaan tot de realisatie van een hospice in Dirksland, waarvan ze als 'de motor van het project' kan worden beschouwd. Sinds 1 juli 1998 is zij aangesteld als algemeen directeur. Door haar niet aflatende ijver is er thans sprake van een structurele financiering uit reguliere middelen tot ongeveer 70% van de kosten. De overige 30% worden nog steeds opge bracht door middel van acties en met de hulp van vrijwilligers. Toen het hospice eenmaal in de steigers stond, heeft zij sinds 1999 actief gewerkt aan de oprichting van het Netwerk Palliatieve Zorg Goeree-Overflakkee en omliggend eilanden. Hierbij gaat het om een zo breed Burgemeester Stoop reikte namens Hare Majesteit de Koninklijke Onderscheiding uit aan algemeen directeur van Calando, Janneke Koningswoud. (Foto: Persburo Flakkee) flexibel mogelijk aanbod van palliatieve zorg. Daarom is er ook een Mobiel palliatief Team ingesteld. Vanuit haar hoofdfunctie houdt mevrouw Koningswoud zich bezig op lokaal, regionaal en landelijk niveau met ontwikkelingen van de palliatieve zorg en neemt zijd deel aan diverse pilotprojecten. Zo neemt zij deel aan het pilotproject van de Projectroep Integratie Hopicezorg, heeft zij zitting en diverse klankbordgroepen en begeleidingsgroepen en neemt zij deel aan de pilotstudie van het Erasmus Medisch Centrum in Rotterdam, inzake een geïnte greerd Zorgpad tijdens de laatste achten veertig uur van het leven. Tenslotte heeft mevrouw Koningswoud actief meegewerkt aan de oprichting van de Associatie van High care Hopices, die vanaf 2000 een feit is en waarbij nu elf hospcies zijn aangesloten. Zij vervult bij deze Associatie de functie van secretaris. Tevens heeft zij een actieve bij drage geleverd aan de oprichting van de Beroepsgroep voor verpleegkundigen in de palliatieve zorg, te weten de Nederlandse Vereniging voor Verpleegkundigen in de Palliatieve Zorg (NVVPZ), waarvan zij de functie van voorzitter vervult. Mevrouw Koningswoud stond perplex toen haar de Koninklijke Onderscheiding werd uitgereikt: "voor wie ik dat had gedacht, voor mij in ieder geval niet.En: "ik krijg deze onderscheiding nu wel, maar jullie heb ben het gedaan...", zo sprak ze tot haar medewerkers. Ter gelegenheid van het eerste lustrum van Calando werd voor medisch ingewijden een interactief symposium belegd. In een aantal workshops dachten de deelnemers van het symposium na over diverse thema' s die met palliatieve zorg samenhangen, onder andere 'pijn en pijnbestrijding', 'begeleiding van rouw en rouwenden''depressie en verward- heid', 'ontwikkelingen binnen de palliatieve zorg', 'kwaliteit van de palliatieve zorg tij dens de laatste 48 uur van het leven', 'het eigene van de verpleegkundige in de pallia tieve zorg' en - van groot belang: 'multidis ciplinaire samenwerking leidt tot interdis ciplinair aanbod in de palliatieve zorg'. De workshops stonden onder leiding van geren ommeerde sprekers uit de medische wereld, zoals prof dr. Zuurmond, prof. dr. Van den Bout, dr. Banninck, dr. Van der Velden, dr. Van Zuylen en drs. Tennissen. Tijdens een aansluitende forumdiscussie werd nader ingegaan op het besprokene tij dens de workshops. Geconcludeerd kon worden dat veel ontwikkelingen in de pallia tieve zorg weliswaar werkelijkheid zijn geworden, maar ook dat er nog zeer veel moet gebeuren, met name waar het gaat om de integratie van de palliatieve zorg in de totale geneeskunde, als erkend onderdeel daarvan. Hiertoe wordt momenteel veel onderzoek verricht, maar het belang en de waarde van palliatieve zorg zal vooral eerst wetenschappelijk bewezen moeten worden, wil het die plaats krijgen die ze verdient. Op uitnodiging van de Reumapatiëntenvereniging Goeree Overflakkee e.o. wordt op maandag 24 november voorlichting gegeven over de moderni sering van de AWBZ -i- PGB door mevr. drs. M.v.d. Lubben-v.d. Veen van het Regionaal Patiënten Consum.enten Platform/Rijnmond (RPCP/R). Leden en belangstellenden van harte welkom. Plaats: Personeelsrestaurant van het zie kenhuis te Dirksland. Aanvang: 19.45 uur. Woensdag 19 november a.s. hoopt de afdeling MiddeUiamis/Som- melsdijk van de 'Christenvrouw' bij elkaar te komen in verenigings gebouw 'de Hoeksteen' aan de Ring te Middelhamis. De heer W.L. Stuij uit Halsteren zal een diaklankbeeld tonen over Normandië. Leden en gasten zijn hartelijk welkom. Aan vang 19.45 uur. De SWO, afdeling Plaatselijke Commissie Oude-Tonge organiseert voor 55-plussers uit Oude Tonge een gezellige Sinterklaasmiddag met bingo en verrassing. De middag wordt gehouden in het Infocentrum, Bemhardstraat 27 op woensdag 26 november a.s., aanvang 14.00 uur. De deelnamekosten bedragen 3,50 p.p. Opge ven bij de SWO, tel. 641344, tot en met vrijdag 21 november a.s. Graag tevens opgeven indien u geen suiker mag gebruiken of als u vervoer nodig heeft. U bent van harte welkom.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 1