Hans en Marcel Gaasenbeek troffen grote armoede aan tijdens reis naar Roemenië Eilanden-Nieuws: een krant die G-E-L-E-Z-E-N wordt De Zwarte Pion Zwarte Pion LITIE 3 Sil>t Concert op twee orgels in de Breepleinkerk Prijswinnaars actie 'de leukste vakantiekaart' b verslaat koploper! z=b+te 3 nd Groeten af/emaa/ f EIIAIIDBMniEUWS Bijeenkomst over de Modernisering AWBZ en tHchjcS/ 'yiifvcm^er 3 yilfvem^er ^DSt: tinncyi: D.V. 17 november hoopt Ricardo Clement, Neptunuslaan 4, 3255 TP Oude-Tonge 13 te worden. Wie stuurt hem een kaart? Een fijne dag gewenst! ^HnUnifverzi^At: ,1k.. PAGINA 11 VRUDAG 14 NOVEMBER 2003 Enkele weken geleden werd er in deze krant een verzoekje geplaatst voor handgereedschap en andere artikelen die vader en zoon Gaasenbeek mee zouden kunnen nemen op hun reis naar Roemenië. Door de lezers werd positief gereageerd en met veel geschonken artikelen werd de reis naar Roemenië ondernomen. Tijdens hun verblijf in Roemenië, kwamen de Gaasenbeeken terecht in een zeer arme samenleving. In het dorp, Firiteaz, dicht bij de grote stad Arad, waar ze hebben geassi steerd bij het opzetten van een plaatselijk christelijke gemeente, troffen ze armoedige omstandigheden aan. "De mensen in dit dorp zijn zeer arm omdat ze vrijwel geen inkom sten hebben; ze moeten leven van wat ze zelf verbouwen en ze mesten ook varkens en ganzen of kippen. De onverharde wegen geven een troosteloze aanblik aan het geheel", aldus Hans Gaasenbeek. Behoefte aan alles Volgens Gaasenbeek blijkt er in het dorp, door de grote armoede aan vrijwel alles behoefte te zijn, ondanks dat er in de nabij gelegen stad van alles te koop is. Getroffen door die armoede hebben Hans en Marcel besloten om ook materiele hulpverlening te gaan geven. Ze willen daarbij de eilandelij- ke bevolking inschakelen. Ze verzekeren dat alles, wat ze binnenkrijgen, ter plaatse wordt uitgedeeld: "Er blijft niet één cent aan de 'strijkstok' hangen". Bij het laatste bezoek aan Roemenië, wat vijf dagen duurde, hebben ze veel dingen kunnen realiseren, waarvan hier een over zicht volgt: er zijn twee huizen gekocht en geheel betaald en een ander huis is voor 70% betaald. Van de Stichting Filadelfia in Dirks- land werden middelen ontvangen om een nieuwe CV-ketel te kopen ook is er een nieu we wasmachine gekocht. Ter plaatse zijn twee fornuizen gekocht en geplaatst "een van de fornuizen was nog loeiheet, toen we hem kochten en oplaadden", aldus Gaasen beek. Ook is er een nieuwe auto gekocht, die al voor 55% is betaald. Verder is er veel tuin- gereedschap gekocht en verspreid. Het vele gereedschap wat geschonken werd door de bewoners van Goeree-Overflakkee is even eens onder de inwoners verspreid. Door Flakkeese ondernemers werden twee printers en een kopieerapparaat geschonken, deze werden ter plaatse geïnstalleerd. Ook is er nog een varken betaald en een hoeveel heid voedsel gekocht en verspreid. Ook is er aan verschillende arme personen een klein geldbedrag gegeven om kleding te kopen. De meegenomen Hollandse kaas werd ook in Roemenië uitgedeeld omdat deze daar niet te koop is of niet te betalen. Nog meer nodig Volgens Gaasenbeek is er nog meer nodig en hij zou daarvoor weer een beroep willen doen op de lezers van dit blad. Allereerst is er geld nodig, omdat er een voortdurende behoefte is aan allerlei zaken die ook ter plaatse gekocht kunnen worden, want "we willen een kerkzaaltje bouwen in dit arme dorp, dat door de week ook dienst kan doen als ontmoetingsplaats". Eerst wordt er geprobeerd geld in te zamelen voor kerstpakketjes voor de kinderen van het dorp. Dit gaat ongeveer vijf euro per pakket je kosten. Ook zijn kleine 'tastbare dingen', zoals een tube tandpasta en een tandenbor stel van harte welkom. De verpakking dient echter wel klein te zijn, zodat het met een personenauto meegenomen kan worden. Verder zouden de hulpverleners graag in het bezit komen van een (gebruikte) bestelbus of bestelauto, voot het werk in Roemenië. Wie vijf euro kan missen voor een kerstpak ketje voor een kind, kan dit storten op reknr.: 361353774 van St. Filadelfia in Dirksland, onder vermelding van 'Roemenië'. Voor verdere informatie over het werk en het aanbieden van hulp kan men terecht bij Hans Gaasenbeek, telefoon: 0187 612526. Sommige huizen zijn voor Neder landse begrippen onbewoonbaar. Overzicht voor ronde 11 in de huishoudelij ke competitie bij de schaakvereniging De Zwarte Pion te Middelhamis, gespeeld op 10 november jl. Van Hooff - Dupree1-0 Hennekes - Minnaar1-0 Struik - De Jagerrem. Neleraan - Visser 0-1 Mulder - Bom0-1 Loosjes - De Haan 0-1 Lesuis - M. Lagendijk rem. C. Smi t -Visrem. Vreeker - Noordijk0-1 Het eerste team speelde voor de RSB tegen Lombardijen. De strijd eindigde in een 4 1/2 - 3 1/2 overwinning voor De Zwarte Pion. Persoonlijke resultaten: Van den Ouden - Wu0-1 Mourik-Kuyper 1-0 Lagendijk - Ottenhof1-0 Moedt - Frishertrem. Verolme - KoorevaarO- 1 Van Prooijen - Bengsch1-0 Peeman - Van de Wetering 1-0 Van der Waal - Van Manen O- 1 In de derde ronde van de 7 rondige RSB competitie moest het eerste team van de Zwarte Pion aantreden tegen de koploper, het sterk gestarte Lombardijen. Dat deze ploeg heus wel wat kon werd ai snel duide- Hjk. Een remise voor de uit vorm zijnde Jan Moedt was nog goed, maar hierna kwam de Zwarte Pion met 2,5 - 0,5 achter door veriies voor Martin aan bord 5 en Lendert - die helaas alweer het onderspit moest delven - aan bord 1 tegen de sterke Wu (wie? Wu[) Gelukkig keerde daarna het tij door over winningen van Bram en Cesar met wit, aan de borden 2 en 4. Dit ging niet zonder slag of stoot. Zo kreeg Bram het na goede opening met pionwinst nog erg lastig, toen hij in een voor beide spelers moeilijk toreneindspel terecht kwam. Na een mindere zet van Bram leek zwart alsnog op remise aan te kunnen koersen. Gelukkig is het schaakspel niet altijd onrechtvaardig (t is maar hoe je 't bekijkt) en kon hij alsnog afwikkelen naar winst. Voor Cesar's tegenstander was het spelletje misschien wel onrechtvaardig, toen hij door Cesar vanuit mindere stelUng (met een zoge heten kwaliteit minder) plots werd mat gezet. Maart verloor vervolgens, na één kans op overleven gemist te hebben, vanuit de opening vrij kansloos aan bord 8. Zodoende kwam alles neer op de laatst twee partijen van Wim en Ivo. Wim Peeman (van uit tijdelijk bivak of trainingskamp? het zie kenhuis) werd na vanavond topscorer, hij heeft - na alweer een met zwart goed gespeelde partij - nu het maximale aantal van 3 uit 3, dus 100% gescoord! Ivo was als vanouds weer eens als laatste klaar. Geluk kig klaarde hij de klus - ondanks de voor hem zo typerende tijdnood - naar behoren en bezorgde zo zijn team de winst! En die kwam daardoor uiteindelijk op 4,5 - 3,5. Hiermede is de Zwarte Pion weer volop in de race voor de prijzen. Puzzelreglement 1. Stuur je oplossingen aan het eind van de maand naar Oom Ko, p/a Eilanden-NieuwS; Postbus 8, 3240 AA Middelbamis. Per maand zijn er 100 120 punten te verdienen. Zelfgemaakte raad sels voorzien vaa oplossing leveren 15 extra punten op. Stuur af en toe een briefje, dat wordt beantwoord. 4, Bij 500 punten ont vang je een boefcen- bon van 10,-. Enkele brieven wachtten nog op beantwoor ding. Vandaag de reacties erop. Het punten- overzicht zal verschillenden van jullie weer stimuleren om trouw de zaak op te lossen. Intussen mogen we heel wat puzzelaars blij maken met een bon. Doe je best hoor! Naar welke kant zou het weegschaaltje door slaan als je deze dingen uit de Bijbel erop kon leggen? Gebruik het gewichtenover zicht. Op schaal A 2 dingen en op schaal B maar liefst 4. Talent: 34200 gram. De Romeinse pond (N.T.) was 328 gram. Oudtestamentische pond: 570 gram. Sikkel: 11,4 gram. A: 1Eén gouden schild van Salomo, (zie 1 Kon. 10:17) 2. Absaloms haar. (2 Sam. 14:26) B: 1. Maria'snardus waar ze Jezus mee zalfde. (Joh. 12:3) 2. De gouden tong die Achan uit Jericho stal. (Joz. 7:21 2. De akkerprijs die Jeremia gaf voor het land van Hanameël. (Jer. 32:9) 3. Het gewicht van een week lang eten voor Ezechiël terwijl hij op zijn zij 1 (Ez.4:10) Wat komt er uit de rebus van Marijn Villerius (Dirksland)? Arnette Vogelaar (Rhoon) Zo, zo, jij ging dus naar Engeland en liet de vaderlandse bodem aan de kant. Fijn in een winkel stage lopen en daar natuurlijk helpen met verkopen. Je schrijft vast nog wel over Je belevenissen, want die willen we natuurlijk niet graag missen. Jarinda van Splunter en zussen (Ouddorp) Nou zeg, jullie vader heeft heel wat meegmaakt en is lelijk van een ladder geraakt. Drie maanden met zo 'n kraag om lopen is heel wat. Niet gemakkelijk, zoiets word je echt zat. Verder hadden jullie nog iets heel leuks te zeggen. Je gaat er vast geld voor opzij leggen. Arjo en Gijsbert van Gils (Achthuizen), Amette Vogelaar (Rhoon), Comelis Villerius en Jeroen Poortvliet (Dirks land) en Jarinda van Splunter (Ouddorp). Aartjan-60, Adriaan-202, Amanda-192, Anja-452, Anne Co-173, Arianne-229, Arjan-411, Arjo-36, Amette-90, Benno-440, CaroUen-Ul, Christian-50, Coen-179, Comé-486, Comeüs-3, Ellen-490, Floris- 339, Gerjanne-55, Guido-484, Gijsbert-7, Jacob-432, Jaimie-460, Jan WiUem Bijnag- te-33, Jarinda-10, Jeroen-14. Leonie Bijnag- te-79, Leonie Tanis-103, Liesbeth-185, Lianne Br.-15, Maaijke-260, Marieke-13, Matthias-495, Marjolien Schr.-225, Marleen M.-413, Marijn-475, Marinda-460, Naomi- 98, Nathalie-374, Niels-230, RicardO-69, Rinus-419, Ruth-318, Wietse-467, Wille- mijn-74. Op vrijdag 21 november 2003 geven de organisten Martin Mans en John Propitius een concert op twee orgels in de Breeplein kerk in Rotterdam. Het Fontein en Gaal orgel wordt gebruikt in combinatie met een drieklaviers, electronisch orgel dat op het podium staat. John Propitius is een vermaar de organist die al jaren concerten geeft door het gehele land. Het programma dat zij ten gehore brengen, bestaat uit improvisaties over geestelijke liederen en allerlei andere thema's en zij wisselen elkaar daarbij af op de klavieren. Beide organisten staan bekend om hun improvisatietalent en hebben elk hun eigen stijl ontwikkeld. Men kan tevens verzoeken indienen voor aanvang of via het e-mail adres: martin.mans@planet.nl. Op tweede kerstdag 26 december om 20.00 uur is het traditionele kerstconcert in de Bree pleinkerk van Duo Gavotte. En in 2004 start een nieuwe concertserie met verzoeken en gastmusici. Het concert op 21 november begint om 20.00 uur. De toegang bedraagt 7,= voor volwassenen en 3,= voor kinderen onder de 12 jaar. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de deur vanaf 19.15 uur. Improvisatietalent Improvisaties zijn uitbeeldingen van een thema of tekst. Op een orgel kan dit met vele registercombinaties tot uitdrukking worden gebracht. Het orgel van de Breepleinkerk is geknipt voor deze muziekstijl. Het is een John Propitius. Martin Mans. romantisch orgel met een tremulant en prachtige uitkomende stemmen. Het impro viseren staat beide organisten op het lijf geschreven. Mans heeft een serie van 12 improvisatie CD's uitgebracht die gretig aftrek vindt bij het publiek. Deel 1 uit deze serie is met een gouden CD bekroond. Ook buiten de landsgrenzen zijn de improvisaties van Mans bekend. Martin Mans is dit jaar 25 jaar kerkorganist en heeft in vier orgelcon certen aandacht aan dit feit besteed. Op 20 december is het slotjubileumconcert in de Martinikerk in Bolsward. John propitius Deze musicus is kerkorganist vanaf 1969 en was achtereenvolgens verbonden aan de Calvijnkerk in Baam, de Oude Kerk in Bar- neveld en tegenwoordig is hij organist in de Gereformeerde kerk (vrijgemaakt) te Drie bergen. Daarnaast is hij dirigent van twee gemengde koren in Kesteren en Soest en tevens van een kinderkoor in Kesteren. Gedurende zijn loopbaan heeft hij LP's en CD's opgenomen met orgelmuziek, samen zang en koorbegeleiding. Op 21 november kruisen de wegen van deze beide organisten zich in de Breepleinkerk. Zij brengen elk hun eigen improvisatiestijl ten gehore. Voor nadere informatie: www.martin mans.nl. Op 1 april van dit jaar is de Modernisering van de AWBZ een feit geworden. Wat betekent dat voor mensen die zorg nodig hebben van de thuiszorg, een verzorgings- of verpleeghuis, de gehandicaptenzorg of de geestelijke gezondheidszorg? De indi catiestelling is veranderd, het persoonsge bonden budget is makkelijker gemaakt en zorgaanbieders kunnen voortaan verschil lende soorten zorg leveren. Gaan we er als cliënt hierdoor op vooruit? Deze vragen staan centraal op de bijeenkomst 'eerste resultaten van de modernisering van de AWBZ'. Op 28 no-vember aanstaande. van 12.00 tot 17.30 uur in de Ontmoe- tingskerk te Spijkenisse is iedereen van harte welkom om over dit onderwerp mee te praten. In verband met de catering vra gen wij u zich van tevoren aan te melden bij het Regionaal Patiënten Consumenten Platform (RPCP) Rijnmond, (010) 4670522. Sprekers zijn de heer Corino (directeur Rjo ZHE), de heer Agten (zorgkantoor ZHE), de heer Nienkemper (zorgconsulent Stichting Zuidwester, sector Gehandicap tenzorg) en de heer De Jong (wethouder Middelhamis). De bijeenkomst is georganiseerd door het Regionaal Patiënten Consumenten Plat form (RPCP) Rijnmond. V.l.n.r. de heer en mevrouw Rijk, mevrouw en de heer van Dam en Jacqueline de Koning. Vooraan v.l.n.r. de familie Van Mazijk en Annemieke Mierop. Rabobank Flakkee Oost heeft deze zomer de actie 'de leukste vakantiekaart' gehouden. Klanten die een reis bij de bank geboekt had den, konden een leuke, bijzondere, originele vakantiekaart opsturen. Zij maakten daar mee kans op één van de drie reischeques. De bank heeft véle leuke kaarten ontvangen, waardoor de actie een groot succes is gewor den. De prijswinnaars zijn de heer en mevrouw Rijk uit Oude Tonge (een reischeque t.w.v. 100,00), de familie Van Mazijk uit Acht huizen (een reischeque t.w.v. 75,00) en de heer en mevrouw Van Dam uit Ooltgens- plaat (een reischeque t.w.v. 50,00 Zij zijn op donderdag 30 oktober uitgenodigd op het bankkantoor in Oude Tonge. Onder het genot van een hapje en een drankje wer den allereerst alle vakantieverhalen uitge wisseld. Daarna werden de prijzen uitgereikt door Jacqueline de Koning en Annemieke Mierop. Zoals bekend is Rabobank Flakkee Oost per 1 augustus 2003 gestopt met de verkoop van reizen. Twee medewerksters van Rabobank Flakkee Oost, Heleen Vink en Annemieke Mierop, hebben echter onder de naam 'The Travel Company'de verkoop van reizen van de bank overgenomen. De prijswinnaars kunnen met hun reischeque dan ook terecht bij The Travel Company. Met deze vakan tiekaartenactie is aan het reizentijdperk van Rabobank Flakkee Oost nu echt een einde gekomen. Maar voor alle overige bankzaken bhjft Rabobank Flakkee Oost al haar klanten natuurlijk graag van dienst!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 11