Cantates te Dirksland Fraai vernieuwd verenigingsgebouw 'De Sclial(el' in Dirltsland door gedeputeerde Van der Sar geopend Wetjes en Weetjes IJsclub Dirksland 110 jaar Mag ik tot Christus komen zoals ik ben? Verrassende uitvoering Muziekschool G-O Zoutwaterwedstrïjd HV Krammer! IVIars Sahibdin in Koffie Radio Plus Whlskyproeverijen in Ouddorp Bustocht naar Dickens festijn in Deventer EiifttiDsrt-iiiEims Kostenvergoeding fouten Belastingdienst is het blad voor uw familieberichten Schotejll jeugd blijft zichzelf verbeteren Bingo in Ooitgensplaat Koor en orkest met vijf topstukken EILANDEN-NIEUWS x^^;i:^u^^;^U+/^k> HIWIEGEH Reclameborden-Autobelettermg-Spandoeken-enz... 'Zie ginds komt de stoomboot in Ouddorp weer aan'! PAGINA 4 DINSDAG 11 NOVEMBER 2003 Op zaterdag 22 november, aanvang 20.00 uur organiseren het Vocaal Ensemble 'Magnificat' en de Stichting Podium 'Goeree-Overflakkee' een prachtig concert in de historische Nederlands Hervormde kerk te Dirksland. Aan dit concert werken mee het Vocaal Ensemble 'Magnifi cat' 0.1.V. Rinus Verhage, het Amster damse Barokorkest 'Il Fiordialiso' en Wim Diepenhorst die een kistorgel en het pas gerestaureerde fraaie hoofd orgel zal bespelen. De toegangsprijs is 8,00 en 5,00 voor schoUeren en 65- plus. Kinderen tot en met 12 jaar mogen gratis naar binnen. Het programma is opgebouwd uit een vijftal topstulcken uit de Duitse en Italiaanse Barok; briljante muziek die in originele bezetting, met oude instrumenten of kopieën daarvan, wordt uitgevoerd. Voor de pauze wordt u meegenomen naar Zuid-Duitsland en Italië met composities van J. Pachelbel (de koraal cantate over 'Was Gott tut, das ist wohige- tan'), F. Durante (het Magnificat) en A. Vivaldi (het Credo). Na de pauze is de beurt aan de Noord-Duitse Barok met het meester werk de cantate 'Herzlich lieb hab ich dich, o Herr'van D. Buxtehude. Een absoluut muzikaal monument is het slotstuk van dit concert, het geniale motet 'Jesu, meine Freude' van J. S. Bach, de com ponist die als het ware op Europees niveau werkte en alle invloeden uit de diverse windstreken in zijn werk integreerde, Tus sen deze hoofdwerken zult u ook nog Icun- nen genieten van een aantal orgelwerken en kunt u opnieuw kennis maken met de klank van het Dirkslandse orgel dat als herboren klinkt. De cantates en motetten werden geschreven als liturgische composities en kennen een enorme diversiteit aan vormen. Het beschrij ven van de cantates die op dit concert uitge voerd worden valt dan ook buiten het bestek van dit bericht. Wat wel genoemd moet wor den is de indrukwekkende manier waarop al deze componisten met de teksten omgaan en de bijzonder creatieve muzikale ideeën die ten grondslag liggen aan deze werken. Het koor zal met een goede articulatie en een expressieve manier van zingen zich enorm inspannen om de grote verbeeldingskracht van deze muziek enigszins recht te doen. Het weet zich daarbij ondersteund door de buig zame klank van de barokviolen van een fan tastisch ensemble en door een buitengewone organist. Samengevat: de bedoeling is om u, als het even kan, in het hart te raken en mee te voeren in een scala van tekstuele en muzi kale affecten. Het Vocaal Ensemble 'Magnificat' bestaat sinds 1987 en telt ongeveer 28 leden. Vanaf de oprichting is Rinus Verhage muzikaal lei der, de werken die uitgevoerd worden staan in de kerkelijke traditie van de 16e tot en met de 20e eeuw. Regelmatig wordt samenge werkt met instrumentale ensembles of met orgel. Wim Diepenhorst is de vaste begelei der van het koor. Hij studeerde muziekwe tenschappen en orgel en is momenteel werk zaam als rijksadviseur voor orgels. Het barokensemble bestaat uit professionele musici die zich gespecialiseerd hebben in de oude muziek, hun artistiek leider is Frank Polman. De organisatie (het koor en Podium G-O) hopen op uw aanwezigheid en willen u op voorhand hartelijk uitnodigen! "Wetjes en Weetjes" is een rubriek waarin aandacht wordt besteed aan wetgeving, fiscaliteiten, sociale vraagstukken, arbeidsproblemen e.d. Problemen, vragen en onderwerpen kunnen door de lezers worden aangedragen bij de redactie. Zoals iedereen, maakt ook de belastingdienst wel eens fouten. Daardoor kunnen belastingplichtigen worden opgezadeld met advieskosten om de fout door middel van (in eerste instantie) een bezwaarschrift te herstellen. Als het goed is, dient in dit soort situaties de belastingadviseur of boekhouder samen met het bezwaar een ver zoek om kostenvergoeding in. In 'lichte' gevallen bedraagt het bedrag dat vergoed wordt standaard 161. Ingeval het bezwaar een voorlopige aanslag betreft, wordt dit bedrag weleens gehalveerd. Bij zwaardere gevallen, geldt een hoger bedrag. Let op; er moet wel echte schade (lees; gemaakte kosten) zijn. De belastingdienst let bij de beoordeling van het verzoek om kostenvergoeding o.a. op de volgende zaken: De schadepost moet aannemelijk worden gemaakt. Bovendien moet de omvang van de gemaakte kosten in redelijke verhouding staan tot de schade. De belanghebbende moet geen schuld hebben in de ontstane schade. Alleen schade die is veroorzaakt door (ernstig) verwijtbaar handelen van de belastingdienst komt in aanmerking voor vergoeding. De staatssecretaris heeft in een Besluit enkele voorbeelden hiervan gegeven. Van ernstig verwijtbaar hande len is bijvoorbeeld sprake als een belastingcontrole veel langer duurt dan gebrui kelijk en daardoor onnodige extra kosten worden gemaakt. Een enkele vergissing moet geen probleem zijn. Het meerdere malen maken van dezelfde vergissing daarentegen wel. Niet ernstig verwijtbaar is weer het bijvoorbeeld per abuis ver zenden van aanmaningen die na een telefoontje worden ingetrokken. De belastingdienst moet volgens de staatssecretaris bij de beslissing op het verzoek gemotiveerd ingaan op de in het verzoek aangedragen punten. Vraag daarom altijd om een schriftelijke motivatie als een afwijzing niet is toegelicht. Als de belastingdienst akkoord gaat met het verzoek en een kostenvergoeding toe kent, ontvangt de belanghebbende bericht en een kwijtingsformuher. Zodra het ondertekend kwijtingsformulier door de belastingdienst wordt terugontvangen, betaalt de belastingdienst binnen vijf werkdagen uit. ■'De'Abneif "'lfe§tó^êB'll%^|s*%jï|^ leaans,. ■'■■■■■'iVQÏÏd|i|ti|i^;i|f'fiï|tïist' (g«|ij: daarvaf. ■."■:v«^':':'."':.:''*:,'".i';f' Rekla*"® Julianaweg84c-3248AN-lVlelissant Tel.: 0187487557 Mobiel: 0626-368 886 "Komt herwaarts tot Mij allen die vermoeid en belast zijt, en Ik zal u rust geven" Mat- th, 11:28). Ja maar.Als u mijn hart zou kennen, zou u begrijpen dat dit voor mij niet kan. Ik heb al zoveel vreselijke zonden gedaan, voor mij kan het echt niet meer. Ik geloof dat je ellen dekennis moet bezitten om tot Christus te komen en dat mis ik. Ik kan zo goed zonder Christus leven, ik voel niets van een gemis. Ik voel me niet 'vermoeid en belast' om mijn zondige leven. Het gaat allemaal prima zo, maar ik weet dat ik zo niet verder kan. Ik voel me zo koud en gevoelloos in mijn rela tie met de Heere. Het lijkt alsof ik de Heere nooit gekend heb. Kan ik dan toch tot Chris tus gaan, zoals ik nu ben? Mag ik van de Heere verwachten dat hij me zo wil ontvan gen? Zijn dit vragen waarop u graag ant woord zou krijgen? Kom dan naar de lezing van de heer L.J. van Valen uit Dordrecht. Hij hoopt dinsdag 18 november hierover te spre ken in verenigingsgebouw Vita Nova aan Van Aerssenstraat 5 te Somraelsdijk. De avond begint om half 8. Voor meer infor matie over de SRA (Stichting Reformato risch Appèl), kijkt u op website www.iongerenavonden.nl of u belt naar 0187-681342 (Huib Klink), Wie de afgelopen maanden over de Westha- vendijk langs de ijsbaan heeft gelopen, kon zien dat er weer druk gewerkt werd bij de IJsclub Dirksland. Er is een nieuw unit-loket geplaatst en de oude werkruimte is opge knapt door de heren De Bonte, Drooger en De Ruiter. Zij hebben veel werk verzet. Ook is alles weer eens goed schoongemaakt en gerepareerd. Deze maand wordt ook de contributie weer opgehaald of worden de accept-giro's verstuurd. Gezien de investe ringen hoopt het bestuur dat er weinig be dankjes zijn van leden. Nieuwe leden kunnen zich nog aanmelden tot 1 december 2003! Na deze datum kan men tijdens een vorstpe riode alleen dagkaarten kopen en geen lid meer worden voor het huidige seizoenVol wassenen betalen 5,00 en kinderen tot 12 jaar 2,50 voor het hele seizoen. Dagkaarten zijn €2,50 en €1,00! Nieuwe leden kunnen zich aanmelden op tel. 601587 en 603004 (na 18.00 uur). Ook voor dit seizoen geldt dat ijshockey ver boden is op de ijsbaan. Nu maar afwachten wat de winter gaat doen. De IJsclub Dirksland die 110 jaar bestaat deze winter is er met haar vrijwilligers alvast klaar voor. Ook tijdens de 2e wedstrijd om de KNZB-Verenigingscompetitie heeft de zwemploeg van de Schotejil uit Middelharnis weer aansprekende prestaties neergezet. In totaal werden 55 persoonlijke records gezwommen, waaronder vier clubrecords. Op de lOOm schoolslag zwom Thijs Trom- per bij de jongens onder 16 jaar een clubre- cord van 1.17.98. Ook Esmee Koedoot (1992) stelde haar clubrecord op de lOOm schoolslag scherper naar 1.28.03. Sebastiaan Rosendaal (1991) verbeterde het clubrecord op de lOOm rugslag naar 1.21.41. De gemengde slotestafette 4x50m vrij vanaf jaargang 1992 leverde een clubrecord op voor Mark Costeris, Melanie van Gemert, Tim Lubbers en Esmee Koedoot in 2.20.11 Bij de meisjes domineerde de Schotejil eigenlijk over de jongste drie leeftijdscate gorieën. Op de lOOm wisselslag jaargang 1992 en later wonnen Esmee Koedoot (1.21.01) en Melanie van Gemert (1.26.75) het goud en het zilver. In dezelfde categorie leverde later de 50m vrij Danica Koedoot (34.22) en Melanie van Gemert (34.56) eveneens een eerste en tweede plaats op. De lOOm schoolslag voor de jaargang 1990 en later leverde voor Mareille de Gast 1.32.03) en Anne Volwerk (1.35.20) resp. de eerste en tweede plaats op. Esmee Koedoot nam later in deze categorie de lOOm rugslag voor haar rekening en werd Ie in 1.21.84. Rhiana van Kempen (1989) sloot haar lOOm vlin derslag ook winnend af in 1.22.52. Bij de jongens was het overwicht weliswaar niet zo duidelijk, maar verbeterde Mark Cos teris (1992) zijn lOOm wisselslag naar 1.28.43 en werd hiermee eveneens eerste. Ook op de 50m vrij eindigde Mark Costeris op de Ie plaats in 32.91. Tim Lubbers werd op deze 50m derde. Johan van Nimwegen (1991) zwom een dik p.r. op de lOOm schoolslag in 1.32.72 en werd hiermee der de. Op de lOOm rugslag in de jaargang 1990 en later zwommen Sebastiaan Rosendaal (1.21.41), Mark Nolet (1.22.27) en Jordy de Groot (1.29.63) resp, naar het goud, zilver en brons. Niels Albrechts werd in de categorie 1988 en later 2e op de lOOm vlinderslag in 118.62 en hij werd eveneens 2e op de lOOm vrij in 1,05.64. Bij de senioren zwommen Marjon van Kem pen en Jenny Jongejan op de 200m vrij resp. naar een 2e en 3e plaats in 2.26.27 en 2.30.37, Op de 200m rugslag zwom Marjon van Kempen in 2.41.59 naar de tweede plaats. Leander Noordijk zwom bij de heren op de 200m rugslag in 2.28.66 naar de 3e plaats. In de allerjongste categorie behaalde Anne- gies van t Zand 1994) twee gouden medail les op resp. de 25m vrij (18.78) en de 50m schoolslag (55.34). Ook Janiek de Boed (1994) wist op haar allereerste wedstrijd gelijk al twee keer de eerste plaats te berei ken op de 25m vrij (18.99) en op de 50m schoolslag (55.57). Kimberley van den Hee- rik (1994) werd op de 25m vrij derde in 22.35. Vrijdagochtend was het moment daar dat het totaal vernieuwde vereni gingsgebouw 'De Schakel' in Dirks land officieel werd heropend. Voor de officiële opening was er die morgen al een vergadering geweest van het dage lijks bestuur van het Grevelingen- schap, waarbij ook gebiedsgedepu teerde L.E. van der Sar aanwezig was. Na die vergadering had de gedepu teerde nog tijd in zijn agenda gevon den om het prachtige gebouw officieel te openen. Blij was de burgemeester van Dirksland, drs. S. Stoop, dat hij het gezelschap welkom kon heten in het heel fraaie, bijna geheel ver nieuwde, verenigingsgebouw. Hij hoopt dat het goed toeven voor de heer Van der Sar is geweest in 'De Schakel', ter gelegenheid van de vergadering van het Grevelingen- schap. Tijdens zijn openingstoespraak stond de heer Stoop stil bij de geschiedenis van het verenigingsgebouw. Hij herinnerde aan het feit dat er bij de planvorming in 1956 van alles is geprobeerd om aan fondsen te komen, bijvoorbeeld via de stichting die het legaat beheerde van Paulina van Weel. Het resultaat was dat in oktober 1959 het nieuwe verenigingsgebouw 'De Schakel' werd geo pend. Kort na de ingebruikneming bleek dat er nogal wat klachten waren over het gebouw: de verwarming bleek slecht te zijn en ook het damestoilet bleek klachten te geven. In 1975 werd het gebouw voor het eerst gere noveerd en de gemeente Dirksland had er toen zelfs 125.000 gulden voor over. Stoop legde uit waar het toenmalige gemeentebe stuur dit - zeker voor die tijd - forse bedrag vandaan haalde. De gemeente kon dit bedrag besteden na de liquidatie van de NV Brug- verbinding, waarin de gemeente ook deelne mer was. Hangjeugd Uit de archieven bleek dat er veertig jaar geleden ook overlast werd ondervonden van wat men tegenwoordig 'hangjongeren' noemt. Het gemeentebestuur schreef in die tijd een brief naar de schoolhoofden of zij de jongeren er op willen wijzen dat de parkeer terreinen bij de verenigingsgebouwen niet als speelplaats werden gebruikt. Stoop herinnerde er aan dat de gemeenteraad er uitgebreid over heeft gediscussieerd of men 'De Schakel' wel moest renoveren, want er werd vanuit de raad de suggestie gedaan om een nieuw verenigingsgebouw bij Sportcomplex 'De Gooye' te ontwikke- Gedeputeerde L.E. van der Sar knipt de schakel door, waardoor 'De Schakel' officieel werd geopend. lingen. Uiteindelijk is er toch besloten om 'De Schakel' op de huidige plaats te handha ven en volgens Stoop heeft het verenigings gebouw 'een metamorfose ondergaan die zijn weerga niet kent'. De renovatie die in april van dit jaar is begonnen bestond uit het vergroten van de grote zaal door het verwijderen van het oude podium, de herinrichting van de keuken vol gens de nieuwste hygiënische normen. Ook is er een nieuwe entree gebouwd en een stoe- lenberging. Er is in 'De Schakel' nu ook een vernieuwd podium beschikbaar. De totale kosten van de verbouwing waren ongeveer een half miljoen euro. Gebiedsgedeputeerde Van der Sar opende vervolgens het nieuwe verenigingsgebouw, door middel van het doorknippen van de 'schakels' van een 'gouden' ketting. De eer ste vergadering in het vernieuwde gebouw was hem heel goed bevallen en hij beloofde erop aan te zullen dringen bij het Grevelin- genschap en andere instanties om ook hun vergaderingen in 'De Schakel' te zullen hou den. Van der Sar sprak over de bevordering van de 'sociale cohesie'. Hij doelde hiermee op de functie die een dergelijk verenigings gebouw heeft op de bevordering van de gemeenschapszin. Daarom ziet de provincie ook zeker het nut van dergelijke gebouwen, zéker in de kleine kernen, en dragen zij ook hierin hun - financiële - steentje bij op grond van de verordening leefbaarheid kleine ker nen. Van der Sar vindt het te prijzen in de gemeente Dirksland 'dat zij haar nek durft uit te steken' om een dergelijk gebouw te bekostigen in een tijd dat postkantoren, ban ken en winkels verdwijnen uit de kleine ker nen. Als gebiedsgedeputeerde sprak hij de wens uit dat dit gebouw ook breed benut zal wor den. Hij ziet hier zeker in plaats voor in de verdere vitalisering van het landelijk gebied. Somber Aannemer Kroon, die met de onderaanne mers en architect Gestel, heeft gezorgd voor dit fraaie resultaat was de volgende spreker. Hij herinnerde zijn eerste contact nog met 'De Schakel', "Op een druilerige dinsdag middag zijn we er eens wezen kijken. Het gebouw was donker, somber en leeg. Aan de muur hing een schilderij van een zigeuner meisje met een traan op de wangen wat alles nog droeviger maakte". Het deed hem deugd dat 'De Schakel' nu fris en helder is. Omdat volgens Kroon het zigeunermeisje wel in de container zal zijn verdwenen bood hij, ter vervanging, een mooi schilderij aan van de Goereese kunstenaar Hans Dolieslager. Wethouder Sandee nam dit natuurlijk graag in ontvangst. Aan het slot van de bijeenkomst dankte bur gemeester Stoop allen hartelijk die hebben meegewerkt aan de realisering van de fraaie 'Schakel' en hij wenste de familie Steenber gen vee! succes toe in hun nieuwe omge ving. RV. De Zwaluw organiseert op vrijdag 14 november een gezellige bingo-avond. Met iedere ronde prachtige prijzen, u bent allen van harte welkom in ons lokaal aan de Dorpsweg 2 in Ooitgensplaat. Koffie en thee staan klaar en zijn gratis, lokaal open vanaf 19.15 utir, aanvang bin go 20.00 uur. Op vrijdag 21 november 2003 is er een bijzondere uitvoering van de Muziekschool 'Goeree-Overflakkee' in de grote zaal van het Diekhuus, Beneden zandpad 7 te Middelharnis. Dit leerlingenconcert is bijzonder vanwege de ongebruikelijke combi natie blokfluit-keyboard en vanwege de muziek die gespeeld wordt in soms nieuwe arrangementen. De aanvang is 19.30 uur en de toegang is gratis. Voor het blokfluit aandeel laten ongeveer 20 leerlingen in de leeftijd van 9 t/m 15 jaar van zich horen. De blokfluitisten zijn 2e, 3e en 4e jaars leerlingen van de Muziekschool en in het ensemble spelen 6e jaars leerlingen. Docente Elly Bakker heeft voor deze presen tatie allerlei leuke stukjes uit de methodes gekozen en het ensemble speelt o.a. de 'Moonlight Serenade' van Miller en de 'Chattanooga choo choo' van Wan'en. Het ensemble speelt op sopraan, alt, tenor en basblokfluit. Docent Frank de Vreeze treedt aan met 12 keyboard leerlingen. Enkele hiervan hebben nog maar net 3 maanden les, maar de mees ten weten al flink van wanten. Ongeveer de helft van de muziekstukken wordt in groeps verband gepresenteerd; het gaat dan om combinaties van keyboards of van key boards en blokfluiten. De composities varië ren van musical tot pop en drie leerlingen hebben zelf muziekstukken geschreven. De begeleidende partijen voor het een en ander zijn geschreven door Frank de Vreeze zelf. Chipz in Black, Coldplay en Elton John zijn de bekendere popartiesten waarvan deze avond stukken gespeeld worden. Bijzonder voor deze presentatie is de vor ming van een heuse popformatie met blok fluiten en keyboards. Vier keyboards en twee blokfluiten spelen ,speciaal voor de gelegenheid, door Frank de Vreeze gemaak te bewerkingen. U beleeft hiermee een Flak- keese primeur en u kunt dan luisteren naar 'Memory' van Webber, 'Chipz' van Chipz in Black en naar 'Clocks van Coldplay. Leerlingen, docenten, bestuur en directie van de Muziekschool hopen op uw aanwe zigheid en verheugen zich bij voorbaat op een prachtig en inspirerend concert! Komende zaterdag, 15 november hoopt de HV Kranmier de derde zoutwaterwedstrijd van het seizoen te vissen. De exacte locatie is nog niet bekend, maar het zal ergens op of rond de maasvlakte zijn. Alles in overleg met de vissers. Inschrijven vanaf 8,00 uur tot 8.30 uur in De Goede Reede Zuiderdiepstraatweg 28 te Stellendam. De inschrijfkosten zijn 2,50. Er wordt gevist van 9.30 uur tot 13.30 uur. Tot vrijdagavond 21:00 uur, kunt u bij onderstaand telefoonnummer aas bestellen, zodat dat geen belemmering hoeft te zijn. Ook voor inhchtingen of andere vragen (geen vervoer misschren?) belt u met 0187- 603051 of u mailt naar hvkrammer@hot mail.com. We zien u graag zaterdagmorgen. Op zaterdag 15 november om 14.30 uur zal Sinterklaas in de haven van Ouddorp, fees telijk worden verwelkomd door o.a. burge meester Sinke en zijn echtgenote en hope lijk honderden zingende kinderen. Sint en Pieten zullen vervolgens in een gezellige optocht vertrekken richting het M.F.G. Dorpstienden waar bij binnenkomst bekend zal worden gemaakt welke kinderen op z'n mooist hebben gekleurd. De Pieten hebben al laten weten onderweg, allerlei doldwaze en leuke activiteiten te gaan organiseren zoals zaklopen en taai-taai happen. Als afsluiting van deze middag zullen Sinter klaas en zijn Pieten voorop gaan in de lam- pionnenoptocht. De route loopt als volgt: M.F.G. Dorpstienden - Hoenderdijk - Weststraat - Hofdijksweg - Vliedberg- ter rein Cl000 - richting Diependorst - Preek- hillaan -Broekweg-Stationsweg-Raadhuis- straat-Boompjes-Dorpstienden. Met de aankomst van Sinterklaas begint overigens ook het 'Ouddorpse Eurospektakel'kas sabonnen verzamelen van de deelnemende winkeUers, per 45,in een enveloppe inleveren en dan is het wekelijks 'prijzen winnen' geblazen! Op zaterdag 15 november is Mars Sahibdin te gast in de studio van Radio Superstar bij het actualiteitenprogramma Koffie Radio Plus. Mars Sahibdin is op 28 november a.s. te zien in de cabaretvoorstelling ANP in de Staver. Hij komt in de studio praten over deze cabaretvoorstelling. Koffie Radio Plus begint om 10.00 uur. Radio Superstar is te beluisteren op 105.9 (kabel gera. Middelhar nis) en 107.3 FM (vrije ether). Gall Gall Ouddorp organiseert in samen werking met de Scotch Single Malt Whisky Society een tweetal whlskyproeverijen op woensdag 26 en vrijdag 28 november a.s. bij Café Restaurant Akershoek, Boompjes 1 te Ouddorp. U kunt kennismaken met een selectie zeer uiteenlopende whisky's. Dit alles onder de deskundige begeleiding van de heer Ad de Koning, voorzitter van de SSMWS, chemisch ingenieur, en werkzaam geweest bij o.a. de Japanse distillery Sunto- ry. Bij het 'Nosen en Tasten' zullen zes van de veertien verschillende Scotch Single Malt Whisky's uit diverse regio's uitgebreid besproken worden. Het programma van een avond ziet er als volgt uit: - 19.45 uur aanvang en ontvangst met een kopje koffie - Inleiding - Lezing en diapresentatie - Nosing Tasting - Whisky wedstrijd - Vragen en/of opmerkingen - 22.00 uur einde van het programma De kosten van deze lavond bedragen 10 per persoon. U kunt telefonisch (tel: 0187 - 681944) of in de winkel (Molenblok 4 te Ouddorp) reserveren. Er zijn slechts een beperkt aantal plaatsen, dus reageer snel! Wegens grote belangstelling voor de busreis op 20 december naar het Dickens Festijn in Deventer heeft de Stichting Regio 'VVV Zuid-Hollandse Eilanden een tweede bus ingezet. Wilt u dit bijzondere festijn meemaken, wacht niet te lang met boeken, want vol=vol! Elk jaar herleeft de 19e eeuwse stad van Charles Dickens in volle glorie. Alle perso nages uit de beroemde boeken komen tot leven, zoals de vrek Scrooge, de geest van Marley, Oliver Twist en David Copperfield. Niet alleen op straat maar ook achter de prachtig verlichte ramen en openstaande deuren komt de romantische sfeer de bezoe ker tegemoet. Op straat bedelen zwervers, zingen kinderen en hangt de geur van hout vuurtjes en gepofte kastanjes. Er zijn volop lekkernijen te koop, zoals punch, wafels en natuurlijk Deventer Koek. De opstapplaatsen zijn: Melissant, Stellen- dam, Helievoetsluis, Rockanje, Oostvoome, Brielle en Spijkenisse. Boeken voor deze bustocht kunt u bij de VVV kantoren in Middelharnis, Hellevoet- sluis, Rockanje, Oostvoome en Brielle en de agentschappen in Abbenbroek en Spijkenis se. Meer info telefonisch: 0181-401600 0187-484870.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 4