Onthouden van informatie over vermo- gensverldaring UFA leidt tot liet aan vaarden van motie van wantrouwen Lopen voor Unicef, bowlen in De Sta ver Slachtofferhulp lanceert nieuwe naamsbekendheidcampagne Wethouder R T. Grinwis treedt af Begrotingsvergadering uitgesteld tot december Midwintermarkt op Diekhuusplein EIIAUDBI-IIIEUIii^ Voor de gemeenteraad van Goederee- de is het - evenals bij vrijwel alle andere raden - in deze periode van het jaar een drukke tijd. Maar liefst drie weken achter elkaar wordt er een raadsvergadering gehouden. De eer ste vergadering van 30 oktober ken merkte zich door een opvallende vriendelijkheid van de raadsleden tegenover elkaar en het college. Bij de tweede vergadering op rij, van vorige week donderdag, bleek er van deze vriendelijkheid weinig meer over. Er werd zelfs een motie van wantrouwen ingediend tegen wethouder Grinwis, én deze motie behaalde een meerder heid. De rustige en vriendelijke sfeer van de voorgaande vergadering bleek omgewisseld voor een grimmige cri sissfeer. Inmiddels heeft de raad besloten om de begrotingsvergadering van donderdag 13 november uit te stellen naar 18 december. EIIAI1DEI1-I1IEUW5 Drie partijen Verklaring burgemeester Evenals vorige jaren organiseren de Soroptimisten van Goeree Over- flakkee samen met de Midden standsvereniging van Middelhamis een midwintermarkt. Naast kra men met een gevarieerd aanbod staat deze markt in het teken van boeken en muziek. In Nederland worden jaarlijks 4,5 miljoen misdrijven gepleegd en vin den er 300.000 verkeersongelukken plaats. Slachtofferhulp Nederland komt op voor de belangen en rechten van de slachtoffers. Slachtofferhulp is een campagne gestart met adverten ties en commercials op radio en tv. Het doel van de campagne is meer bekend heid te geven aan het belang, de doel stelling en de activiteiten van de stich ting. Ook introduceert Slachtoffer hulp het nieuwe telefoonnummer 0900-0101 en de vernieuwde website. Hulp is dichtbij Deskundige hulp Kerkdiensten Ger. Gem. Dankdag, 12 november 2003 Christenvrouw Diricsland Met Wie??? Met het gemengd koor 'Excelsior' Lotgenotencontact- avond IVIS vereniging PAGINA 2 DINSDAG II NOVEMBER 2003 De geriefloodsen (links) op het terrein van de Visafslag in Stel- lendam waun'oor de vermogensverklaring werd ondertekend. De gemeenteraadsvergadering in Goederee- de van vorige week donderdag was in eerste instantie bestemd om de Begroting voor 2004 te behandelen. Maar het bleek dat er in die begroting melding werd gemaakt van het feit dat de Rabobank beschikt over een ver mogensverklaring van de UFA (de Visaf slag), dit houdt in dat de gemeente, als groot aandeelhouder van de UFA, garant staat voor het in stand houden van het vermogen bij de UFA voor een bedrag van 12.500.000,- gulden. Volgens de opmerking in de begroting wordt de rechtmatige tot standkoming van deze verklaring door de gemeente bestreden. Als gevolg daarvan is de gemeente in overleg met de Rabobank en haar juridisch adviseur momenteel in gesprek om tot een vergelijk te komen in deze zaak. Deze mededeling bleek voor een chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187) 47 10 20 Fax (0187) 48 57 36 Postbus 8, 3240 AA Middelhamis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 10 20 e-mall: Algemeen@gebr-dewaal.com (onder vermelding van 'adv* of 'adm') tarief per mm 0,27: contracttarieven op aanvraag sluitingstermijn zafceiyfce advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur slaitingstermtjn ouerli)densberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, 06-50448359 REDACTIE: hoofdredacteur: J. Vlllerius, tel. (0187)47 10 22, privé (0187) 60 14 40 e-mall: J.Villerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van Ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden gewei gerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal 9,25. Per jaar €35,00. Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze Ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelhamis 342001108 deel van de raadsfracties niet voldoende. De VVD, PvdA en ChristenUnie dienden een verzoek in om de begrotingsraad een week uit te stellen en donderdag uitgebreid te spre ken over deze bewuste vermogensverkla ring. Dit verzoek werd ingewilligd en onder toeziend oog van een goed gevulde publieke tribune werd er vooral aan wethouder Grin wis een aantal kritische vragen gesteld. Namens de drie partijen, die het onderwerp ter discussie hadden gesteld, voerde H. v.d. Meer van de VVD in eerste instantie het woord. Door dat dit onderwerp ook de por tefeuille van de burgemeester betreft, werd de vergadering geleid door de tweede voor zitter, de heer B .L. Noorthoek. Van der Meer stelde dat de genoemde fracties het onder werp van deze avond liever niet ter discussie hadden gesteld. Hij legde uit wat precies de oorzaak is van de ontstemdheid van de drie fracties. Volgens de VVD'er heeft de gemeente op 26 september 2002 een brief ontvangen van de Rabobank West-Flakkee die aan de burgemeester was gericht. De bank wees op de afgifte van een vermogens- verklaring die in oktober 2000 door de gemeente is afgegeven ten gunste van de UFA. Graag zouden de drie fracties in de openba re raadsvergadering horen, hoe er met bovenstaande kwestie door het college is omgegaan en welke gevolgen deze verkla ring voor de gemeente zou hebben. Toen enige tijd geleden met de bank over de finan ciering van de geriefloodsen aan de buiten- haven van Stellendam is gesproken is uit drukkelijk door de toenmalige wethouder financiën -met instemming van de raad - gesteld dat de gemeente op geen enkele wij ze risico wenste te lopen met betrekking tot de bouw van deze loodsen. De gemeente zou alleen nog partij zijn als het zou gaan over het verwerven van subsidies. Volgens Van der Meer blijkt dat uit de nu bekende gegevens, dat de bank ten opzichte van de UFA bereid was om deze loodsen te financieren, maar vroeg wel als voorwaarde naar de UFA toe een vermogensverklaring van 12.500.000 gulden. De toenmalige UFA-directie meende, volgens Van der Meer, te moeten concluderen dat dit wellicht de grootaandeelhouder zou kunnen zijn; de gemeente Goedereede. Vervolgens werd deze verklaring getekend namens de gemeente en door de directie van de UFA. Na afronding van het project is er door de gemeente Goedereede niet verzocht om deze verklaring terug te geven. Ook heeft de bank dit uit eigener beweging niet gedaan. Onduidelijk beeld Momenteel beraden de juristen van beide partijen zich over de totstandkoming van deze verklaring en de ondertekening. Toch spreken de drie raadsfracties hun afkeuring uit over de manier waarop de ondertekening werd verkregen en geplaatst. "Ongezien stukken tekenen en paraferen van deze importantie is in ieder geval niet te verzach ten met de mededeling er niet op gelet te hebben of te zijn meegelift". Van der Meer belooft het college op deze handelswijze van de burgemeester terug te komen als de juri dische bevindingen duidelijk zijn. Het ging de aanvragers van de extra raads vergadering vorige week donderdag dus niet zo zeer om de procedure van de onderteke ning, maar over de brief van de Rabobank. Na ontvangst van deze brief van september 2002 heeft de burgemeester de verantwoor delijke wethouder financiën, P.T. Grinwis ingelicht. Graag zouden de drie fracties dui delijkheid krijgen over het handelen van de wethouder toen hij over deze brief werd^_ ingelicht. Daarom werd de heer Grinwis een aantal vragen voorgelegd. Waarin hem gevraagd werd wat zijn reactie is geweest; welke maatregelen hij heeft voorgesteld en waarom hij de overige twee collegeleden buiten deze kwestie heeft gehouden. En wat heel belangrijk is... waarom is de raad niet ingelicht? En waarom is dit niet bij de vori ge begroting gemeld aan de gemeenteraad. Ze namen het Grinwis kwalijk dat hij een mogelijk groot risico voor de gemeente heeft verzwegen. Van der Meer wees erop dat de wethouder volgens de wet een actieve infor matieplicht heeft en daarin is, volgens de drie partijen, Grinwis in gebreke gebleven. De heer G. Moerkerk van de ChristenUnie vroeg zich af hoe de raad kan werken als er geen actieve informatie wordt verkregen. Het vertrouwen in het college heeft bij hem "een flinke knauw gekregen". Ook mevrouw Tigchelaar van de PvdA vroeg zich af hoe betrouwbaar de collegele den zijn als er geen informatie wordt gege ven. Jammer Bij monde van de heer J. Klepper legde de SGP een verklaring. Deze fractie vindt het jammer dat de vermogens verklaring nu al op de agenda staat. Volgens Klepper is het een zaak die nog in onderhandeling is. Hij ver klaarde dan ook er niet inhoudelijk op in te gaan, voordat de onderhandelingen zijn afgerond. "Toch wil dit niet zeggen dat wij het openbaar debat uit de weg gaan, maar wij willen het niet op dit moment voeren", aldus Klepper. De heer H.T. van Oostenbrugge van het CDA kon een heel eind met de heer Klepper meegaan, want er zou volgens hem schade berokkend kunnen worden door nu de inhoudelijke discussie te voeren. Volgens hem is het tijdstip van de discussie niet ple zierig gekozen. Wel zegt hij toe mee te doen aan de discussie over procedurele zaak. "Want als we niet meedoen zou dit een gemiste kans zijn", aldus Van Oostenbrug ge- De heer P. Feller, partijgenoot van wethou der Grinwis, vond het een "vervelende zaak om nu al hierover te spreken". Hij verklaar de er wel op een zeker moment over te wil len praten, maar niet nu omdat volgens hem de onderhandelingen op constructieve wijze plaatsvinden. Feller bevreemdt het wel dat volgens hem de meeste kritiek uitgaat naar wethouder Grinwis. Hij vraagt zich af of burgemeester buiten schot blijft. De raad besloot vervolgens om terughou dend de discussie te voeren over het lastige onderwetp. Aan wethouder P.T. Grinwis was het vervol gens de taak om uitleg te geven over zijn handelen in de kwestie van de vermogens verklaring. De heer Grinwis verklaarde door een ont stemde en boze burgemeester op de hoogte te zijn gesteld van de brief van de Rabobank, waarin de bank refereerde aan de vermo gensverklaring. Hij heeft geprobeerd om te bemiddelen in het verschil van mening tus sen de bank en de burgemeester. Volgens Grinwis was hij in juni van dit jaar er van overtuigd dat de vermogensverklaring niet meer bestond. Hij zei dit begrepen te hebben uit mondehnge toezeggingen van de direc teur van de Rabobank. Vervolgens redeneer de hij: "er is geen vermogensverklaring meer, dus actieve informatieplicht is niet van toepassing". Wel gaf hij toe een foute beoor deling te hebben gemaakt omdat hij is afge gaan op mondelinge afspraken. "Ik heb geprobeerd om de kwestie niet zakelijk op te lossen, omdat ik het bekeek vanuit de rela tiesfeer", aldus Grinwis, die overigens grif zijn fouten erkende. De heer Van Oostenbrugge constateerde dat Grinwis teveel als bemiddelaar had opgetre den en te weinig als wethouder met informa tieplicht. Grinwis verklaart op vragen van T.A. Bake- laar van de PvdA, dat hij pas in juni de ande re collegeleden had ingelicht, omdat hij niet gerealiseerd had dat de gemeente in de pro blemen zou kunnen komen. "Naiefvond Moerkerk van de Christen Unie het optreden van de wethouder. "Hoe kan een zakenman, als Grinwis, zich zo door de bank laten misleiden", vroeg hij zich af. Burgemeester C. Sinke gaf ook zijn visie op het gebeurde. Hij verklaarde dat hij, evenals de wethouder, er vanuit ging dat er geen ver mogensverklaring meer was. "Na een gesprek met de directie van de Rabobank, waren een topambtenaar een wethouder en een burgemeester er van overtuigd dat de zaak uit de wereld was. Maar dit bleek niet het geval te zijn", aldus Sinke. Hij verzeker de dat er goede contacten waren met de bank "het ging in de sfeer van jij en jou" en ook in de tijd van de onderhandelingen met de bank rondom de vestiging van de bibliotheek bleek nergens uit dat er nog een vermogens- verklaiing was. De burgemeester bood tijdens zijn uitleg verschillende keren zijn excuses voor de inschattingsfouten die zijn gemaakt "want het boetekleed ontsiert niemand". "Achteraf gezien had het veel beter geweest als de raad De serviceclub 'Soroptimisten Goeree Overflakkee' organiseren dit evenement om geld in te zamelen voor een weeskinderen- project in Malawi. Een van de Flakkeese leden heeft dit kinderdorp deze zomer bezocht en kwam zeer ontdaan terug. Niet alleen zijn er veel weeskinderen ten gevol ge van Aids, maar ook heerst er hongers nood. Dus bouwplannen voor verschillende onderkomens staan op een laag pitje, omdat eerst alle aandacht naar genoeg voedsel voor iedereen, uitgaat. Dus een bijdrage om deze nood te lenigen is zeer welkom. Boeken en muziek Nu is al bekend dat er meerdere kramen met tweedehandsboeken zullen zijn. Ook wordt er gedurende enkele uren die dag een in- en verkoop van bladmuziek georganiseerd. Hoe dit precies zal verlopen is nog niet bekend. Maar zoek vast muziek op waar u niets meer mee doet en raadpleeg uw lijstje van wensen! Ook is er veel aandacht zal voor muziekuit voeringen die dag. Leerlingen en docenten van de muziekschool 'Middelhamis' oefe nen nu al voor concerten en concertjes die op deze dag gegeven worden in de winkels van de leden van de middenstand. Op dit moment is nog niet precies bekend hoe en waar. Maar daar hoort u nader van. In ieder geval is het van belang om deze datum alvast te noteren! Het Diekhuusplein wordt in winterse sferen gebracht en hier zijn kramen te huur. Het aanbod staat in het teken van de december maand. Diverse serviceclubs hebben hun medewerking al toegezegd en 'Goede Doe len' hebben ook al gereserveerd. Maar er kunnen nog meer kramen verhuurd worden aan particulieren, handelaren, kortom aan een ieder die wat te bieden heeft. Ook zal er de hele dag 'rommelmarkt' zijn. Over de aanvangstijd en het aanbod van alle kramen volgt later meer informatie. Voor informatie en verhuur: Edith van de Berg, tel: 487646 of 487972 Email: info@croissy.nl. tijdig was ingelicht". Wel verzekerde Sinke dat het verzwijgen van de vermogensverkla ring geen bewuste misleiding is geweest. Nadat er door de raadsleden nog werd gedis cussieerd over deze zaak bleek dat er bij verschillende partijen nog een behoorlijk portie wantrouwen was. En dit werd niet weggenomen door de schuldbekentenissen van de bestuurders. De heer Klepper van de SGP vroeg zich wel af of de kwestie niet te zwaar werd aangezet: "er zijn toch excuses voor aangeboden?" Toch kon deze vraag niet verhinderen dat de drie partijen een 'motie van wantrouwen' indienden tegen de handelswijze van wethouder Grinwis. De motie gewaagt van een ernstige vertrou wensbreuk ten aanzien van de wethouder financiën omdat er de raad niet tijdig over geïnformeerd werd. Zij stellen de raad dan ook voor om het vertrouwen in de wethouder op te zeggen. Na schorsing werd het spannend in de raads zaal. De grote vraag was wat het CDA zou gaan doen. Bij de stemverklaring verzekerde de SGP dat ze de fouten niet onder tafel wil len vegen, maar met het aannemen van de motie van wantrouwen wordt er niets opge lost, volgens de SGP'ers. De heer Feller bleef grote bezwaren houden tegen het feit dat de motie is gericht tegen een portefeuil lehouder en verder zag hij meer heil in een uitvoeriger bespreking op een later tijdstip. Zijn partij zou daarom de motie tüet steunen. Het CDA gaf van te voren geen stemverkla ring, dus de fractie hield de spanning er nog even in. Bij de stemming bleek dat ook het CDA voor de motie van wantrouwen stem de. Zodat de motie met acht stemmen voor en zeven tegen werd aangenomen: het resul taat was dat wethouder Grinwis geen vol doende steun meer heeft in de gemeenteraad van Goedereede. 'Lastige bevalling' Na de stemming gaf de heer H.T. van Oos tenbrugge nog een stemverklaring van zijn partij. Volgens Van Oostenbrugge is het een bewuste keuze van zijn partij geweest om te kiezen voor 'zuiverheid ten allen tijde', "ondanks dat deze keuze een lastige beval ling is geweest". Wel sprak hij zijn waarde ring uit voor het werk van wethouder Grin wis. Maar dit zal voor de betrokkene een schrale troost zijn geweest. Verder bleek uit de discussie dat op een later tijdstip nog zal worden ingegaan op de ondertekening van de vermogensverklaring namens de gemeente. Maar de raad koos ervoor om deze discussie pas te voeren als de onderhandelingen met de Rabobank is afge sloten. De - standaard - slotzin aan het eind van de motie dat de 'raad overgaat tot de orde van dag' verbloemde de ware sfeer na afloop van de raadsvergadering: niet alleen wethouder Grinwis, maar ook het merendeel van de raadsleden en de toehoorders op de publieke tribune toog aangeslagen huis waarts. Er komt dus nog een vervolg; maar de afloop blijft in het ongewisse.In ieder geval is er al één 'slachtoffer' gevallen, want vrijdag middag maakte de gemeente bekend dat wethouder P.T. Grinwis zijn ontslag heeft ingediend. De begrotingsvergadering, die gepland stond voor aanstaande donderdag is ver schoven naar donderdag 18 december om 15.00 uur 's middags. De reeds geplande raadsvergadering van donderdagmiddag 11 december, eveneens om 15.00 uur gaat 'gewoon' door. Ieder jaar melden ongeveer 100.000 landge noten zich bij Slachtofferhulp. Als slacht offer van een misdrijf of een verkeersonge luk hebben zij behoefte aan begeleiding en ondersteuning. Iemand die hen snel en prak tisch bijstaat met tips en adviezen over com plexe zaken zoals schadevergoedingen, juri dische procedures en verzekeringen. Iemand waar zij ook hun verhaal bij kwijt kunnen en die begrijpt waar een slachtoffer in verzeild kan raken. Woninginbraak, stalking, geweldsmisdrijf, huiselijk geweld, een zwaar verkeersonge luk: er zijn veel situaties denkbaar waarin je slachtoffer bent. Ook getuigen of familiele den kunnen voor hulp terecht bij Slacht offerhulp. Het kan iedereen overkomen en lang niet altijd is dat voor de buitenwereld zichtbaar. De huidige campagne maakt duidelijk dat de grootste schade van een ongeluk of misdrijf vaak onzichtbaar is. Dan is het goed om te weten dat deskundige hulp dichtbij is. Hulpzoekenden kunnen terecht bij één van de 75 lokale bureaus in het land of, sinds kort, het landelijke tele foonnummer 0900-0101 bellen (tegen lokaal tarief). Zij komen dan automatisch bij het bureau in hun woongebied. Acht van de tien mensen die aankloppen bij Slachtofferhulp, zijn doorverwezen door de politie. Maar ook mensen die op eigen ini tiatief contact zoeken, worden geholpen. Medewerkers van Slachtofferhulp helpen de gevolgen van een misdrijf of een verkeers ongeluk zoveel mogelijk te beperken op materieel en immaterieel gebied. De dien sten van Slachtofferhulp zijn voor iedereen gratis. Slachtofferhulp heeft zich in de loop van de jaren ontwikkeld tot een deskundige hulp verlenende instantie, die hoofdzakelijk drijft op de inzet van goed opgeleide vrijwilligers uit de meest uiteenlopende beroepsgroepen. Vrijwillig is dan ook alles behalve vrijblij vend. Het is van groot belang dat de vrijwil ligers over de juiste persoonlijkheid en levenservaring beschikken. Goed kunnen luisteren, zonder een oordeel te geven. Betrokken zijn, maar toch een bepaalde pro fessionele afstand kunnen houden. En een praktische instelling koppelen aan een grote doortastendheid. Dat is wat iedere vrijwilli ger in huis moet hebben. Collectieve belangen Een andere, steeds belangrijkere taak van Slachtofferhulp is de collectieve belangen behartiging. Op basis van de jarenlange opgedane ervaringen met individuele geval len is een schat aan informatie verzameld, die de positie van zowel slachtoffer als Slachtofferhulp aanzienlijk kan verstevigen en zelfs kan uitmonden in het aanpassen van wetgeving. Slachtofferhulp doet onderzoek om daarmee het eigen aanbod te verbeteren en voorstellen te ontwikkelingen voor de verbetering van wetten, regels en de behan deling van slachtoffers. Op dit moment speelt Slachtofferhulp een actieve rol bij het nationale veiligheidsbeleid, waarbij Slacht offerhulp de landspolitiek adviseert over preventie en het verbeteren van de positie van het slachtoffer. OUDDORP - 14.30 en 19.00 uur, ds. M. Mondria MELISSANT - 14.30 en 19.00 uur, ds. J. Schipper DIRKSLAND - 10.00 en 19.00 uur, ds. J.W. Verweij HERKINGEN - 14.30 uur. ds. A. Bac, 19.00 uur, stud. J.M.D. de Heer MIDDELHARNIS - 9.30 uur, ds. A.A. Brugge, 14.30 uur, ds. A.J. Gunst en 19.00 uur, stud. G. van Manen NIEUWE TONGE - 14.30 en 19.00 uur stud. L. Terlouw OUDE TONGE - 14.30 uur, ds. C. van Krimpen en 19.30 uur, ds. G. Clements STAD aan 't HARINGVLIET 15.00 uur, ds. 1.1. van Eckeveld en 19.30 uur ds. A. A. Brugge. OÖLTGENSPLAAT - 14.30 en 19.00 uur, ds. C. de longste. D.V. woensdag 12 november hoopt De Christenvrouw weer bijeen te komen in Onder de Wiek om kwart voor 8. Spreker die avond zal zijn ds. L. I. Lingen uit Middelhamis. Hij wil ons veel dingen duidelijk maken over 'loodse feesten'. Ook zal er nog op deze avond even aandacht besteed worden aan het 55-jarig bestaan van de vereniging. Gasten en leden, van harte welkom. Het bestuur Ria van der Vlugt en Beny Koote zijn op woensdag 12 november om 18.00 uur in de studio van Radio Flakkee. Zij zijn enthou siaste leden van het gemengd koor 'Excel sior' uit Dirksland en gaan daar ongetwij feld enthousiast over vertellen in het pro gramma "Met Wie???". Ook de geschiedenis van het koor komt aan de orde. Weet u bij\'oorbeeld hoeveel leden het koor heeft en dat mannen met open armen ontvangen worden om mee te zin gen? Op 21 november geeft het koor een concert in de 'Schakel' in Dirksland. De opbrengst is voor Calando. De herhaling donderdag. Ook van 18.00 tot 19.00 uur. De Multiple Sclerose Vereniging Neder land, afd. Goeree-Overflakkee nodigt u weer uit voor een Lotgenotencontactavond op donderavond 20 november. We hopen dat er dan ook weer de partners of eventuele man- telzorgers aanwezig kunnen zijn. Aanvang: 20.00 uur. Locatie: Verpleeghuis De Samaritaan, te Sommelsdijk. Belangstellenden zijn van harte welkom. Inlichtingen, Karin Schippers tel. 499000 of Ankie Posthuma tel. 486155. Sommelsdijk - Woensdag 5 november werden de 'gouden lopers' van Unicef warm ont haald door 'De Staver'Gouden Lopers zijn kinderen die vijf maal of vaker meegelopen hebben met de Unicefloop deze zomer. Het waren dan ook niet de eerste de besten, die kwamen bowlen in Middelhamis. Deze jongens en meisjes zetten zich al minstens vijf jaar in voor leeftijdgenoten ver weg, die het minder hebben dan zijzelf. Wellicht was het daarom zo'n ontspannen sfeer toen kinderen, die elkaar voor het grootste deel niet ken den, groepjes moesten vormen om samen de bowlingbaan op te gaan. Hun eigen schoe nen waren snel verwisseld voor de speciale bowlingschoenen daarna verschenen snel hun namen op de schermen boven de baan en kon het sportieve evenement beginnen. Tijdens het spelen werd er door De Staver nog een consumptie aangeboden en aan het einde van de wedstrijd was er voor een ieder nog een klein prijsje. Kortom, de vrijwilligers van Uni cef en de deelnemende kinderen kijken - onder dank aan de medewerkers van De Staver - terug op een geslaagde ontmoeting én op de geslaagde Unicefloop van 14 juni jl. Er deden toen 21 basisscholen van het eiland mee met bij elkaar 463 deelnemers, die 15.200,47 bijeen brachten voor werkende kinderen in Bangladesh.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 2