PII^LITIE Marine en KNRM oefenen Dorpsherstel prijs 2003 SIVIB toegekend aan pand Binnenweg in Sommelsdijk HÖGEDAKEN Boerendracht en boerenpracht Kanoërs gered Werkgroep Ozun www.buijze.nl 0900-8844 Verkoping Handwerkkring Den Bommel 'i?S2. //-£ Prinses Margriet snelt Mijntje te liulp Wijkteamchef bij Superpolitielt kievit warmte Nogmaals wilddiner in Goedereede Diaklankbeeld op 55+kring Popmuziek... Wat is daar nou mis mee? chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Inbraak autobedrijf Arbeidsongeval Brand in paardenschuur actief in beeld en geluid Uw woning of bedrijfspand verkopen? Bi} EuropaTuin hebben we een leuke Sint S. Ptet knutseischoorsteen voor je. Deze i'un ie hetemaat zelftn elkaar zet ten en mooi maken. Breng hem ülteriiiK 28 november naar EuropaTuin en koni woensdagmiddag 3 december kijken of 1 Zwarte Piet erin geklauterd is EUROPAlUIN Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee DIRKSLAND - Naar aanleiding van een inbraakmelding bij een autobedrijf aan de Watertoren stelde politiepersoneel van het district De Eilanden vrijdagmorgen een onderzoek in. Onbekenden hadden een deur van het pand geforceerd, waarna er een crossmotor werd weggenomen. STAD aan 't HARINGVLIET - Donderdag middag omstreeks half drie raakte een 18- jarige man uit Bruinisse gewond nadat een heftruck over zijn been was gereden. Het slachtoffer was met een paar collega's pal lets met goederen aan het lossen toen een heftruck naar achteren reed. Hierbij zag de bestuurder de man over het hoofd die net iets van de grond opraapte. Met beenletsel werd hij overgebracht naar het Bethesda-zieken- huis in Dirksland. STAD aan 't HARINGVLIET - Vrijdagoch tend omstreeks half twaalf ontstond er brand in een paardenschuur aan de Zeedijk. Tij dens werkzaamheden met een slijptol was er slijpsel op de zolder terecht gekomen waar door er brand ontstond. De brandweer werd meteen gealarmeerd en ging verder met het blussen van de brand. Omstreeks één uur was het vuur gedoofd. Zaterdag 8 november bevond het sportvis- sersschip Mijntje zich met 42 opvarenden in het Goereesc Gat, toen er problemen ont stonden met de motor. Via de kustwachtpost in de vuurtoren van Ouddorp werd de hulp ingeroepen van de Stellendamse redding- boot. Die werd ongeveer 10.00 uur gealar meerd. Aangezien de Mijntje al op weg was naar de thuishaven was de reddingboot snel ter plaatse. Bij boei SG 8 werd een sleepver- binding gemaakt en de reddingboot bracht de sportvisser naar de buitenhaven van Stel- lendam en meerde het schip daar af aan de eigen steiger, tegenover het boothuis en de aanlegsteiger van de Prinses Margriet zelf. Op vrijdagavond 14 november is dhr. J. de Vos in de studio van Radio Superstar te gast bij het programma Superpolitiek. Dhr. De Vos is wijkteamchef van Goeree-Overflak kee van de politie. Superpolitiek begint om 19.00 uur. Superpolitiek wordt gepresen teerd door Jan van Dop en Berend-Jan Brug- geman. Radio Superstar is te beluisteren op 105.9 (kabel gem. Middelhamis) en 107.3 FM (vrije ether). Ter afsluiting van het Jaar van de Boerde rij zal er op maandagavond 17 november een presentatie worden gehouden in het gemeentehuis van Middelhamis. Leden van het Klederdrachtensemble 'Eeuwkant' zullen een 'modeshow' verzorgen. Een toelichting op de getoonde kleding met de sieraden zal worden gegeven door Cathy Westdorp en Piet Minderhout, autoriteit op het gebied van streeksieraden. In samen werking met het Streekmuseum Goeree- Overflakkee zal een grote groep vrijwilli gers van 'Eeuwkant' u tonen hoe onze voorouders - jong en oud - op het eiland Goeree-Overflakkee waren gekleed. Het belooft een gezellige en bovenal informa tieve bijeenkomst te worden. Iedereen is van harte welkom op 17 november a.s. vanaf 19.15 uur in het gemeentehuis van Middelhamis aan de Koningin Julianaweg. De toegang is gratis. De presentatie zal beginnen om 19.30 uur. COBfBl 31 TtL (DUT] 611611 hn 613714 Op 8 november 2003 voer de reddingboot Griend in de oude haven van Stellendam, dit ter voorbereiding op het welbekende 5 december feest, toen de kustwacht post Oud dorp een beroep op de bemanning deed. Ter hoogte van de zandbank de Aardappelen buit, welke in zee voor de Brouwersdam is gelegen, waren twee kanoërs in problemen geraakt. Eén van de kanoërs kon door rug letsel niet meer aan boord van zijn kano komen en dreef ir. h?t water. Ook de beman ning van de reddingboot Pr. Margriet van het KNRM-station Stellendam-buiten werd gealarmeerd. De Griend is vervolgens uit het Zuiderdiep gehaald en samen met de Pr. Margriet vertrokken vanuit de buitenhaven van Stellendam. Ter plaatse gekomen deelde de vuurtoren mede dat men de beide kanoërs uit het oog waren verloren en dat het contact met hun was verbroken. Met de Pr. Margriet werden vervolgens zoekslagen gemaakt. Na enige tijd bleek dat de vuurtoren weer tele fonisch contact met de kanoërs had kunnen maken. Door de kanoërs werden vervolgens lichtkogels afgeschoten. Door de Griend werden de kanoërs gevonden aan de buiten zijde van de zandbank de Ooster. De in het water liggende man is vervolgens door de Griend opgepikt en naar de werkhaven aan de Brouwersdam gebracht. De Pr. Margriet heeft de andere man en beide kano's opge pikt en ook deze naar de werkhaven gebracht. Beide mannen konden daar op ver haal en op temperatuur komen. Op het moment van de reddingsactie was de wind Oost kracht 6 en was het afgaand tij met een golfhoogte van 1 meter. De watertempera tuur was ongeveer 10 graden. Door de goede uitrusting van de kanoërs en hun jarenlange ervaring is de actie goed verlopen. Makelaarskantoor Tamboer beëdigd makelaar/lax.ilcur. lid NVM 0187-476.555 Industrieweg 44 3241 MA Middelharnis Tel.: (0187) 482609 E-mail; infei@kievitwartntejil wwwjaevitwarmte.nl De jagers van Wildbeheereenheid 'De Stel- le&Ouddorp' en Christoph Roder van hotel- restaurant 'De Gouden Leeuw' te Goede reede waren toch wel een beetje verrast door het feit dat het traditionele wilddiner, twee weken geleden, binnen één week was uitver kocht. "Het ging als een lopend vuurtje. Alle 85 converts zaten zo vol, waardoor velen teleurgesteld moesten worden. Daarom gaan we 14 november wéér een feessie bouwe", zegt Christoph op zijn eigen markante wijze. Dat betekent dus dat vrijdag 14 november in 'De Gouden Leeuw' de tafels opnieuw aan eengeschakeld zullen worden, zodat er gege ten kan worden zoals dat gebruikelijk is na een jachtdag, en zullen de eetzalen van jachttrofeeën worden voorzien. Jachthoorn- blazers zullen aanwezig zijn om het diner muzikaal te omlijsten en natuurlijk zal weer een vijfgangen menu worden geserveerd, met wild in de hoofdrol. De kosten bedragen 35 per persoon. Een bijpassend wijnarran gement kost 15. De aanvang is 18.30 uur, omstreeks 19.00 zal aan tafel worden gegaan. Belangstellenden kunnen reserveren bij 'De Gouden Leeuw', tel. 0187-491371. OOLTGENSPLAAT - De volgende samen komst van de 55+kring is op D.V. donderdag 13 november om 14.30 uur in 'Elthato'. Vóór de pauze is er een meditatie, na de pau- Ze komt de heer Stuij uit Halsteren een dia klankbeeld verzorgen over de Elzas en het Zwarte Woud. Allen zijn weer hartelijk welkom. Voor ver voer kan men zich melden bij de familie P. Mans, tel. 631336. Zaterdag 15 november is het weer de derde zaterdag van de maand. Van lO.CK) tot 12.00 uur staan leden van de werkgroep Ozun klaar om uw gebraikte spullen (mits schoon en heel) in ontvangst te nemen ten behoeve van onze zustergemeente in Ozun (Roe menië). We melden u alvast dat er in decem ber geen inzameling zal worden gehouden. Onze locatie is Transportbedrijf Hendriks (voorheen MaUepaard Transport) aan de Heerendijk te Ouiie-Tonge. Mogen wij weer rekenen op uw steun? Alvast hartelijk dank! Contactpersoon is dhr. G, Groenendijk, tel: 0187-641934. De werkgroep Ozun van de Nederlandse Hervormde Kerk te Oude-Tonge. MIDDELHARNIS- Voor de achtste keer op rij heeft de uitreiking van de Dorpsherstelprijs plaatsgevonden. Deze prijs is bestemd voor een in het oog lopende restauratie binnen de Gemeente Middelharnis en heeft als doel het stimuleren en ondersteunen van particulieren bij het restaureren van panden, stoepen of straatmeubi lair. Net als vorig jaar is het winnende object wederom afkomstig uit Som melsdijk. Het gaat om het prachtig gerestaureerde woonhuis van de fami lie Das aan de Binnenweg 7. Opvallend is dat al enkele jaren het meren deel van de nominaties afkomstig is uit Som- mel.sdijk. Volgens Hans Kastelein, voorzitter van de SMB (Stichting voor Sociale en Maatschap pelijke Belang die de Dorpsherstelprijs in 1996 in het leven heeft geroepen), zou de stimulerende werking die van de restauraties en de prijs uitgaan hiervoor een reden kun nen zijn. Maar helemaal sluitend is deze ver klaring niet. Helaas waren er in tegenstelling tot de voorgaande jaren geen vijf maar vier genomineerde objecten, waarvan drie in Sommelsdijk. In de dorpen Nieuwe Tonge en Stad aan het Haringvliet zijn tot grote spijt van de stichting geen geschikte objec ten aangetroffen. Nu is het zo dat in Sommelsdijk de laatste jaren diverse panden gerestaureerd worden, een feit dat vorig jaar tijdens de prijsuitrei king al ter sprake kwam toen een pand aan de Enkele Ring in Sommelsdijk de prijs ont ving. Het kan de oplettende voorbijganger dan ook niet ontgaan zijn dat aan de Binnen weg en de Westelijke Achterweg aldaar een aantal opvallende restauraties hebben plaats gehad die het straatbeeld hebben verfraaid en een meerwaarde aan de omgeving toe voegen. Kunstwerk De prijsuitreiking vond plaats in de raads zaal van het gemeentehuis in Middelhamis. Net als voorgaande jaren was er ook nu een muzikaal optreden en wel door 'Sempre's not so big band'. Dit is een formatie die bestaat uit tien blazers en een ritmesectie van drie personen die een bigbandrepertoire bracht met nummers van Duke Ellington, de Ramblers en Glenn Miller. Wethouder W. van der Kamp feliciteerde de genomineerden en reikte de Dorpsherstel- De familie Das met de ontvangen Dorpsherstelprijs. Links wethouder Van der Kamp en tweede van rechts de heer Kastelein. prijs 2003 uit. Het juryrapport vermeldt over het winnende pand van de familie Das onder meer dat het terugbrengen van het woonhuis naar de oorspronkelijke staat zeer goed is geslaagd. Dit komt door het terugbrengen van de originele raam- en deurpartijen en onder meer het inboetwerk dat met grote zorgvuldigheid is verricht. Het geheel ver sterkt de gevellijn van de Binnenweg. De familie Das is twee jaar bezig geweest met de restauratie van het woonhuis. Het huis was in de jaren '70 helemaal verbouwd en aangepast maar zij wilden het vanuit een stuk nostalgie in de oude stijl terugbrengen. Om dit te kunnen realiseren hebben ze oude foto's in itfchieven geraadpleegd van hoe het vroeger was en het huis in oude glorie her steld. De heer en mevrouw Das ontvingen een pastel van de Slikken van Flakkee. Het kunstwerk is gemaakt door Suzan Offereins van het International Art Centre in Middel hamis. Nominaties Van der Kamp noemde als eerste genomi neerde het winkelpand aan de Binnenweg 5 te Sommelsdijk, dat naast het winnende pand van de familie Das is gevestigd. Hierin is cadeauwinkel annex atelier 'De Zonnewij zer' gevestigd waarin de dagbesteding van de Stichting Zuidwester plaatsvindt. Eige naar hiervan is Woongoed Flakkee. Het juryrapport geeft aan dat het pand 'herboren' is door de uitgebalanceerde gevelvorming en het gebruik van eigentijdse materialen. Het tweede door de jury genomineerde object is van de families Stolte en Loep. Zij bewonen een voormalige landbouwschuur aan de Westelijke Achterweg 51 in Sommelsdijk die is getransformeerd tot twee woningen. Het juryrapport vermeldt hierover dat de res tauratie goed is uitgevoerd, harmonieert en bijdraagt aan het historische silhouet van de oude dorpskern in Sommelsdijk. Vervolgens was de derde nominatie een woonhuis aan het Vingerling 41 in Middel hamis van de heer Plooij en mevrouw Vis. Volgens het juryrapport is men met behoud van de eigen identiteit erin geslaagd het pand prachtig te restaureren met aandacht voor details en originaliteit. Bovendien past het pand goed in de omgeving van de pittoreske haven. Voor de eigenaars houden de nomi naties een stok erkenning en waardering in en om dit kracht bij te zetten werd door de genodigden ter felicitatie het glas geheven. Met een informeel samenzijn werd de avond afgesloten. De genomineerden heffen het glas ter ere van de Dorpsherstelprijs 2003. INKOMENS- EN VERMOGENSPLANNING De mannen van de marine en de Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij worden regelmatig voor moeilijke opgaven geplaatst bij het redden van mensen in nood. Het is van het allergrootste belang, ja soms wel van levensbelang, dat zij dan in goede en soepe le samenwerking hun klus klaren. Daarvoor vinden er jaarlijks oefeningen plaats, waar bij de reddingboten van de KNRM en heli's van de Marine gezamenlijke acties uitvoe ren. Een dergelijke oefening vond plaats afgelopen vrijdag 7 november in de mon ding van het Slijkgat. De reddingboten Griend uit Ouddorp en Prinses Margriet en Willemtje uit Stellendam werkten samen met een heli. Er werden personen vanaf de reddingboten de heli in gehesen en omge keerd daalden mensen vanuit de heli neer op een reddingboot. Ook kan op zo'n oefening de communicatie tossen de verschillende boten, de heli en de Kustwacht getest wor den. Bij deze reddingacties is het contact met de Kustwachtpost in de vuurtoren van Ouddorp van groot belang. Op de foto zien we hoe een redder van de K>fRM omhoog gaat, de heli in. DIRKSUHD, VROONWEG 23, 0187-601354, DONDERDAG VRI|DAG KOOPAVOND Zaterdag 15 november houdt de Hand werkkring van de Ned. Herv. Gem. te Den Bommel weer haar jaarlijkse verkoping. Tussen 10.00 en 15.00 uur is iedereen van harte welkom in het verenigingsgebouw 'Bij de Bron'. Er is weer van alles te koop, zoals: Advo caat, Kruukplaetjes, appelkoeken. oliebol len, vers gebakken vis, enz. In de cadeauhoek zijn er weer leuke hand gemaakte spullen en bij de enveloppen- stand is het altijd prijs. Verder zijn er diverse raadspelletjes met mooie prijzen. Daarnaast kan er met elkaar gezellig kof fie en thee gedronken worden met eigen gebakken cakt. De opbrengst is ditmaal voor de restaura tie van het kerkorgel. De handwerkkring hoopt veel belangstel lenden te begroeten. Op woensdag 19 november wordt, namens de Herv.gemeente van Oude Tonge, voor iedereen vanaf 12 jaar een twee uur duren de video getoond over popmuziek. De video is zeer onthullend en bevat materiaal dat u niet zult zien op tv of in andere media. Een hele avond over popmuziek....is dat nu nodig, denkt u misschien? Kom, kijk en overtuig uzelf! Luister je zelf wel eens naar Radio 538, Yorin, Eminem, Backstreet Boys, Britney Spears, etc. Heeft u (klein)kinderen die ermee in aan raking komen? Dan hopen we van harte dat u/jij erbij bent. Zodat u/jij weet wat er speelt, gezongen wordt en getoond wordt. Zodat je een keu ze kunt maken: wil ik hiermee verdergaan? We beginnen de avond om half 8, want het progranmia is erg vol. Om even na tienen hopen we af te ronden, maar als je na wilt praten, dan kan dat. Graag zelfs! Je bent welkom in ver.gebouw Diakonia vanaf 19.00 uur.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 1