Hagen met prachtige bessen De Joden en de klaagmuur Eiumaen-niEuws CTB-diploma uitgereikt aan jong commercieel/technisch talent Jaar van de -Holland 2003 succesvol Woonruimte LITIE 0900-8844 Smartlap gezocht... 'Ontspanning' Introductiecursus Weer en sterren Open ochtend voor vrouwen 8 BOUW - MATERIALEN 8 SANITAIR 3 TEGELS S HAARDEN Middelharnis - Dinsdag 4 november is aan Martij n Goedegebuur en Geerd Simons liet diploma voor de opleiding Commercieel Technisch Medewerker Bouwmaterialen (CTB) uitgereikt. Beiden zijn werkzaam bij Esselink Bouwmaterialen B.V. in Middelhar nis. Hun opgedane kennis en ervaring blijven deze commercieel/technische talenten, ook in de nabije toekomst, inzetten binnen dit bouwmaterialen- bedrijf. Op vrijdag 7 november is - een week na de landelijke afsluiting - het Jaar van de Boerderij 2003 voor de provin cie Zuid-Holland officieel afgesloten met een geanimeerd en drukbezocht programma op Tiengemeten en in Zuid-Beijerland. Het Erfgoedhuis Zuid-Holland presenteerde daar namens alle plaatselijke en regionale organisatoren de voorlopige 'oogst' van het Jaar aan gedeputeerde L. van der Sar van de Provincie Zuid-Hol land. Kievit Warmte schenkt mooi bedrag aan Sticli- ting Kinderen Kankervrij H\Nl}NEGEUReclameborden-AutobeIettering-Spandoeken-enz... Motie van wantrouwen voor wethouder Grinwis Verdiende overwinning eerste team Wat is er leuker dan een dichte haag waaraan ook nog eens prachtige of lekkere vruchten groeien! Het gaat dan natuurlijk niet om rijke oogst, maar om vrolijke kleuren, vaak samen met prachtige bloei in het voor jaar. Sommige vruchten zijn trouwens goed te ver werken tot lekkere jams en compotes. Ze zitten boor devol vitaminen en pectine. Andere besdragende haagplanten hebben geneeskrachtige eigenschappen en zijn prima voor het maken van thee. Een rijk assortiment (06)22 54 67 92 Inbraak winkel PAGINA 4 VRUDAG 7 NOVEMBER 2003 Jn de achterliggende twee jaar volgden Mar- tijn en Geerd deze pittige opleiding, naast hun gewone werk. Samen met veertien stu diegenoten behoorden ze tot de 14e jaargang van de CTB-opleiding die, sinds de start in 1989 een grote plaats inneemt binnen de bouwwereld. In de praktijk blijken de commerciële, tech nische en managementsmodules een grote, toevoegende waarde te hebben. Het prakti sche en direct toepasbare karakter maken deze opleiding, die een onderdeel van de HIBIN is, tot een sterke concurrent van de meer theoretische studie bedrijfseconomie. Martijn Goedegebuur (l.i en Geerd Simons, jong CTB-talenr bij E.y\e!inl< Het kennisniveau van de CTB-gedipiomeer- den sluit naadloos aan bij de praktijk, terwijl de lesinhouden ieder jaar opnieuw worden aangepast aan de actuahteit. HIBIN staat voor Handelaren in Bouwmate rialen in Nederland. Deze overkoepelende organisatie voor de Nederlandse bouwmate- rialenhandel telt 350 aangesloten vestigin gen. Met elkaar staan ze garant voor 90% van de omzet binnen de bouwwereld. De 85 aangesloten fabrikanten en importeurs maken de HIBIN tot een sterke organisatie. Met die wetenschap in het achterhoofd maakt de HIBIN zich dan ook sterk op het terrein van belangenbehartiging, informatie verstrekking, het bevorderen van onderling contact en het verstrekken van eerstelijns advies. Ook voert de HIBIN overleg met vakorganisaties over de CAO en pensioenre geling. Tenslotte biedt deze organisatie een breed scala aan specifieke producten en diensten, zoals marktinformatie, bemidde ling en arbitrage, reïntegratie en opleidin gen. De CTB-opleiding is hiervan een dui delijk voorbeeld. Aan het bijbehorende diploma wordt binnen de bouwwereld veel waarde gehecht. Een prima stimulans voor Martijn en Geerd en uiteraard ook voor Esselink. Die oogst bleek hoopgevend en veelbelo vend voor de toekomst van de historische boerderij: er is in Zuid-Holland een enorm netwerk van betrokken agrarische onderne mers, musea, historische en natuurvereni gingen en boerderijliefhebbers ontstaan die zich inspannen voor het behoud van het his torische boerenbedrijf. Honderden evenementen vonden plaats: van openstellingen van boerderijen tot en met lessen op school. De boerderij van de fami lie Molenaar te Nieuwerkerk aan den IJssel Graag zou ik in het bezit komen van het complete lied, dat mijn vader vroeger ver schillende keren voor mij heeft gezongen. Het lied heeft meerdere coupletten, gezon gen op de melodie van 'Daar juicht een toon', maar alleen het eerste couplet ken ik nog. Dat luidt als volgt: Ze waren met hun drieën thuis Twee zusters en een broeder De vader zwalkte op het ruime sop Op 't kerkhof rust de moeder In de coupletten daarna ging het over zwaar noodweer. Maar verder weet ik het niet meer. Is er iemand die het complete lied kent en mij daaraan wil helpen...? Met meer dan normale belangstelling zie ik reacties tege moet P.M. Bakelaar, Weihorst 9! 3332 RR Zwijndrecht. Tel. 078-6129976 kreeg bovendien de publieksprijs in de ver kiezing van Boerderij van het Jaar. Een greep uit de activiteiten in 2003: - het lespakket voor het basisonderwijs 'Hoe oud is deze boerderij?'; - een fotowedstrijd op de website; - een symposium over ruimtelijke kwaliteit; - een cursus voor historici en het project Oral history; - legio publicaties, waaronder de Onder- houdswijzer voor de boerderijen; - de boerderijenestafette; - de boerderij als centraal thema tijdens Open Monumentenweekend 2003; - diverse exposities, tentoonstellingen, lezin gen en fietsroutes; - de landehjke verkiezing Boerderij van het jaar (waarvan de publieksprijs naar een Zuid-Hollandse boerderij ging!); - streekgerechten en 'de boerenwereidkeu- ken' op diverse boerderijen. Ter gelegenheid van deze officiële afsluiting is door het Erfgoedhuis Zuid-Holland het een rapport 'Een voorlopige balans' gepre senteerd. Hierin staat een gedetailleerd over zicht van alle Zuid-Hollandse activiteiten die in dit jaar zijn georganiseerd. Op 5 september jl. werd het nieuwe bedrijfspand van Kievit Warmte op indus trieterrein De Oostplaat te Middelharnis officieel geopend. De aanwezigheid van zóveel mensen werd door Kievit Warmte zeer op prijs gesteld en heeft deze dag tot een groot succes gemaakt, dat ze niet licht zullen vergeten. Een niet onbelangrijk doel van deze dag was het ophalen van geld voor de stichting KiKa (Kinderen Kanker- vrij). In totaal heeft Kievit Warmte ter gele genheid van haar opening 2.215.00 aan giften ontvangen. Dit bedrag heeft zij ver dubbeld, waardoor 4.430.00 overgemaakt kon worden op girorekening 8118 van de Stichting Kinderen Kankervrij. Rekiai"® Julianaweg 84c-3248 AN-Melissant Tel.; 0187-487557 Mobiel: 0626-368 886 Tijdens de extra gemeenteraadsvergadering van de gemeente Goedereede nam gisteren een meerderheid van de raad een motie van wantrouwen aan tegen het beleid van wet houder P.C. Grinwis. In de motie werd de wethouder verweten dat hij te weinig infor matie heeft doorgegeven aan de gemeente raad. De motie werd ingediend door VVD, PvdA en Christenunie. Naast deze partijen kreeg de motie ook steun van het CDA waardoor de stemverhouding acht tegen zeven was in het voordeel van de bewuste motie was. De motie keurde het beleid van de wethouder af inzake de Vermogensverklaring van de UPA (Visafslag). De gemeente blijkt voor ruim 12 miljoen gulden garant te staan bij de bank. Van dit feit waren maar weinigen op de hoogte en zowel de raad als het college is hierover, in de ogen van de meerderheid van de raad, veel te laat ingeücht. Grinwis, als wethouder financiën hiervoor verantwoor delijk, bekende dat hij onzorgvuldig is geweest in de informatievoorziening. Een ander verantwoordehjk collegelid, bur gemeester C. Sinke, als portefeuillehouder visserij, trok in deze zaak het boetekleed aan. Uit de discussie bleek dat de Raad later over de rol van de burgemeester in deze zaak nog terug zal komen. Wat de gevolgen zijn voor de wethouder is nog niet duidelijk, maar als een meerderheid van de raad hem niet meer steunt blijft er voor hem nog maar één conclusie over en dit zal aftreden zijn. In het Eilanden Nieuws van dinsdag hopen we uitgebreid verslag te doen van deze bij zondere raadsvergadering in Goedereede, Dinsdag 28 oktober jl speelde het Ie team van S.V. 'Ontspanning' zijn tweede uitwed strijd tegen Hendrik Ido Ambacht I, een op papier iets sterkere tegenstander. Ondanks twee invallers wist het team een verdiende overwinning uit het vuur te halen. Eddy Derez speelde een omegelmatige Scandina vische partij, maar wist op het juiste moment te counteren. Een remise was derhalve een logisch gevolg. Frans Troost ging ten onder in een Catalaanse partij. Frans neemt zich eik jaar voor weer eens wat aan theorie te doen, na deze partij misschien ook wel noodzakelijk... Daarna wist Arie Baas mid dels een magneetcombinatie twee pionnen buit te maken op zijn tegenstander; dit mate riële voordeel werd verder uitgebreid tot vier pionnen en een stuk, wat uiteindelijk resul teerde in overgave van zijn tegenstander. Reinier .^an .der Wende had een klein duur zaam voordeeltje vanuit de opening, maar wist uiteindelijk niets meer te bereiken en moest in remise berusten. Santifort boekte een knappe winst vanuit een Nimzo-Indiër. Een prettige aanvalstelling, waar de druk op diverse pionnen zwart uiteindelijk de das om deed. Zonneveld consolideerde de voor sprong middels een correcte remise in een Siciliaanse Draak. In de uitvluggerfase wis ten Van den Nieuwendijk (ook een Sicili aanse Draak) en Tanis (Engels) de beslissen de halfjes toe te voegen, zodat Ouddorp met een 3,5-4,5 overwinning de thuisreis kon aanvaarden. Daarmee doet 'Ontspanning' volop mee bovenin klasse 3A. Waarom is de ondergaande zon groot en rood? Welke sterrenbeelden kunnen we in de winter zien? Hoe vinden we de poolster en wat hebben we daaraan? Waarom kunt u tijdens uw verjaardag uw sterrenbeeld niet aan de hemel vinden? Krijgen we een springvloed als alle planeten aan één kant van de aarde staan? Waar vinden we de Die renriem? Waarom verandert de maan van gestalte? Is er leven op Mars? Is de zon een ster? Wat is het verschil tussen een ster, een planeet en een satelliet? Hoe ontstaat een regenboog? Heeft u wel eens een kring om de zon (of maan) gezien? Wat zeggen sta pelwolken en sluierwolken over de toestand van de dampkring? Weet u hoeveel kubieke km water er tijdens de zondvloed naar bene den kwam? Dag- en nacht is er veel te zien en te vragen. Kent u niet alle antwoorden, wilt u oude ken nis opfrissen of nieuwe gezichtspunten aan gereikt krijgen? Op dinsdag 25 november 2003 start weer de introductiecursus 'Weer en sterrren op vakantie en thuis'De cursus duurt tot 23 december. In vijf avonden van half acht tot half tien kunt u kentiismaken met de leidende sterrenbeelden, het zonne stelsel, de planeten, de maan en de melkweg. Ook het weer en de Hollandse wolkenluch ten worden besproken en met dia's getoond. Werkt het KNMI mee, dan kan ook nog door een telescoop worden gekeken. De Kokse- weg ten westen van Sommelsdijk is een goe de waameemplek met vrij uitzicht zonder 'lichtvervuiling'U kunt zich voor de cursus melden bij het Diekhuus in Middelharnis, tel. 0187-482400 (tussen 09.00 en 12.00 uur), e-mail: receptie@hetdiekhuus.nl. Hierbij wordt u van harte uitgenodigd voor de open ochtend voor vrouwen, georgani seerd door de Hervormde Stuurgroep Qolt- gensplaat/L angstraat. Spreekster deze morgen is Ineke Brugman- Prins. Zij hoopt te spreken over het thema: Maarte/t Luther (klankbeeld). Locatie: Herv. Verenigingsgebouw Eltha- to, Zuid-Achterweg 27 te Oolt- gensplaat. Datum: woensdag 12 november a.s. Tijd: 9.30 tot 11.30 uur (vanaf 9.15 uur is er koffie) Kinderoppas aanwezig. Besdragende haagheesters groeien liefst wat 'los' en maar licht gesnoeid. Alleen als het echt nodig is, moet er wel worden ingegre pen. Laat ze voor de rest hun gang maar gaan. De meeste van deze heesters (en kleine bomen) bloeien en geven namelijk alleen vruch ten aan takken die in het vorige of hetzelfde jaar zijn gegroeid. Die moeten er dan wel aan blijven. Dat geldt bijv. voor lijsterbes, duin- doom, sneeuwbes en Callicarpa. Die bloeien aan eenjarige takken. Rozen en liguster bloeien aan takken die in hetzelfde jaar zijn gegroeid. Verwanten van de grote fruitsoorten als appel en peer vor men ook vruchten aan zogenaamde kortloten, speciale korte vrucht takjes. Die kunnen dus wat meer snoei hebben, maar dan worden er natuurlijk ook minder vruchten gevormd. Soorten met kortloten zijn o.a. vuurdoom, kornoelje, meidoom, sierappel en dwergkwee. Dwergmispels kunnen wel tot heel smalle, strak geschoren hagen worden gevormd. Er is keuze uit vruchtdragende haagheesters voor hoge tot heel lage hagen. Prima soorten zijn bijv. de vuuresdoom (Acer ginnala met roodgroe- ne gevleugelde vrachten), Berberis-soorten met roze, rode of berijpt blauwe 'bessen'. Chaenomeles (dwergkwee) vomit gele, vaak roods gestippelde 'appeltjes' (lekker in jam), Colutea (de blazenstraik) vormt lichtgroene tot roodachtige 'blazen', komoeljes (Comus-soor- ten) witte of zwarte steenvrachten (bij Comus mas zijn ze rood en eetbaar). Bij dwergmispels (Cotoneaster) groeien de bessen in tros sen of alleenstaand. Meidooms (Crataegus) vormen kleine rode 'kersjes'Diverse soorten olijfwilg (Elaeagnus) krijgen gele of rode, soms zilverwitte steenvruchten die deels eetbaar zijn. Kardinaalshoe den (Euonymus) hebben roze tot rode vruchten met een oranje zaad (giftig), duindoom (Hippophae) vormt helder geeloranje eetbare bes sen die barsten van de vitamine C. Hulst (Ilex) heeft geen uitleg nodig. De blauwe jeneverbessen (Junipems) kent ook iedereen. Ligusters vormen zwarte, giftige bessen, bij kamperfoelie (Lonicera) zijn ze rood, oranje, geel of violet en giftig. De Mahonia (mahonie- straik) krijgt blauwberijpte steenvrachten (heerlijk in compote). Sie- rappeltjes (Malus) zijn rood, geel, oranje of brain en allemaal eetbaar. De vuurdoom (Pyracantha) vormt oranjerode, gele of rode bessen. Vlierstruiken (Sambucus) krijgen zwarte, rode of witte bessen in trossen. Lijster- en meelbessen (Sorbus) bieden veel keus: rood, roze, oranje, geel of wit. Sneeuwbessen (Symphoricarpos) vormen witte, lilaroze, soms zelfs parelmoerachtige bessen. Taxus heeft rode, soms Hulst (Ilex) levert een wintergroene haag, met opvallende bessen. (Foto:PPH) ook gele bessen met een giftig zaad. Maar vergeet ook de vele bota nische rozen niet, die prachtige (en gezonde: veel vitamine C!) bot tels geven. Een haag planten is heel eenvoudig Dat kan in de rij (1) of als 'losse' haag (2), waarin de planten ver sprongen ten opzichte van elkaar staan. Graaf een gleuf (I) of maak twee rijen plantgaten (2). Maak de bodem(s) goed los, meng flink veel organisch materiaal plus wat beendermeel door de uitgegraven grond. Zet met twee man de planten op hun plaats. Een houdt ze rechtop, de ander schept de verrijkte grond in de plantgaten. De grond goed aantrappen rond de wortels. Daarna flink water geven. Hebt u wel eens op het Tempelplein in Jeruzalem gestaan en de Klaagmuur gezien? Er zijn ongetwijfeld lezers(essen) die deze vraag met 'Ja' kunnen beantwoorden. Ze hebben de 'reis van hun leven' gemaakt, en in Palestina de heilige plaatsen bezocht waar Jezus heeft rondgewandeld en Zijn wonderen verricht. Ze zullen ook de klaagmuur gezien hebben. Maar ook zij, die dit voorrecht moesten mis sen, hebben door foto' s in krant of tijdschrift of door middel van het beeldscherm van televisie of computer, zich een indruk kun nen vormen van deze muur. Eigenlijk heet zij 'Westelijke muur'. Het was het westelijk stuk van een buitenmuur. Die buiteimiuur was gebouwd rond het gehele complex van gebouwen met de daar bij behorende raimten, die samen de tempel van Jerazalem hebben uitgemaakt. Het gaat dan om de tempel, die Herodes de Grote liet bouwen en die door haar pracht en praal wereldberoemd was. Deze Herodes had met geweld de heerschap pij over Israël aan zich getrokken. Om het verbitterde volk voor zich te winnen, her stelde hij de tempel te Jerazalem met grote pracht van marmeren zuilen, galerijen, enz. Vele jaren heeft dit werk geduurd. In het jaar 64 voor Christus was het af. Dit stuk muur is het enige wat overbleef van deze tempel, toen de soldaten van Titus, zoon van keizer Vespasianus, in het jaar 70 deze, na de bele gering, verwoestten. Wel een machtig stuk muur. Het is raim 18 meter hoog en opgebouwd uit enorme blok ken steen. In de spleten groeit gras en wilde planten. Voor dat deze tempel er kwam, had Jerazalem twee andere gehad. Ze stonden op dezelfde plaats. De eerste tempel was ge bouwd door koning Salomo. Wie de ge schiedenis van deze tempelbouw in I Konin gen 6 naleest, komt onder de indrak van de schoonheid ook van deze tempel. Maar dit huis van God heeft het nog geen vierhonderd jaar uitgehouden. Toen werd het door Nebu- kadnezar verwoest. Toen de ballingen onder leiding van Ezra en Nehemia uit Babyion waren teraggekeerd, zette Zerabbabel zich aan de arbeid. Hij bouwde de tweede tempel. Ze was klein en onaanzierüijk en kon niet met de eerste wor den vergeleken. De herinnering eraan raakte bij het volk op de achtergrond. Men noemt dan ook wel de tempel van Herodes, niet de derde, maar de tweede. Gelet op deze achtergrond wordt duidelijk, waarom de orthodoxe Joden met zoveel heimwee bij de muur vertoeven. Vooral op Vrijdagavond, wanneer de zon onder gaat en de Sabbat begint, is het er drak. Dan worden daar de klaagliederen van Jeremia aangehe ven. Ze klagen en wenen over de voorbijge gane glorie van Israël. Zo is deze muur: 'klaagmuur' gaan heten. De gewoonte om te klagen bij de muur van de tempel van Herodes is al oud. Na de ver woesting van Jerzalem (70) gebood keizer Hadrianus de Joden zich verre van Jeraza lem te houden. Keizer Constantijn was wat milder. Van hem mochten de Joden één keer per jaar, op de plaats waar de tempel had gestaan, komen klagen. In de twaalfde eeuw werd de tegenwoordige klaagmuur aan de Joden toegewezen als gebedsplaats. De Joden geloven, dat God Zijn bijzondere barmhartigheid nog nooit van deze muur heeft weggenomen. In die verwachting bidden Joden uit de gehele wereld bij de klaagmuur. "Hierom zal ik rouw bedrijven en huilen, ik zal beroofd en naakt gaan, ik zal misbaar maken als de draken en treuren als de jonge straisen..." "Wij tasten aan de want gelijk de blinden, en gelijk die geen ogen hebben, tasten wij; wij stoten ons op de middag als in de scheme ring, wij zijn in woeste plaatsen gehjk de doden. Wij brommen allen gelijk de beren, en wij kirren doorgaans gelijk de duiven..." Sommigen hebben gebedenboeken bij zich. Ze lezen hun gebeden en kussen soms het boek. Ook kussen zij de muur. Ze prevelen zachtjes of snikken luid. AI biddend bewe gen zij het lichaam heen en weer. Kleine gebeden op stukjes papier geschreven, steekt men in de spleten van de muur. Men bidt persoonlijk, maar ook groepsge wijze. Op bepaalde tijden heffen de klagers een vaststaand wisselgebed aan. Een leider bidt en de anderen antwoorden. Een van deze litanieën voltrekt zich aldus: Leider: "Terwille van de plaatsen, die een zaam zijn geworden". Antwoord: "Zitten wij neer en klagen". Leider: "Terwille van de tempel die ver woest is". Antwoord: "Zitten wij neer en klagen". Leider: "Terwille van de muren die neerge haald werden". Antwoord: "Zitten wij neer en klagen". Leider: "Terwille van onze heerlijkheid die heengegaan is". Antwoord: "Zitten wij neer en klagen". Zo werpen de bewegehjke Joden zich neer voor het enorme stuk muur, allen biddend, allen klagend en smekend dat Jaweh nog eenmaal in de genade zou willen neerzien op de plaats waar eens Zijn tempel blonk als een berg van sneeuw. Toen de muur de tempel nog beschermde, zongen de bedevaartgangers die op de feest dagen naar Jerazalem trokken: "Eén dag in uwe voorhoven is beter dan duizend elders; ik koos liever aan de dorpel in het huis mijns Gods te wezen, dan lang te wonen in de ten ten der goddeloosheid". Het zijn de woorden van psalm 84. En na duizenden jaren, nu alleen de klaag muur getuigt van de vroegere tempel, zegt hun nageslacht het na. Met dezelfde devotie zingen zij psalm 84, maar ook alle andere bedevaartspsalmen, ook nu nog. En menig een legt zijn hand tegen de oude stenen, streelt hen, kust hen of drakt zijn voorhoofd daar tegenaan. Ze vormen een minderheid onder de Joden van vandaag. De grote meerderheid doet er niet meer aan mee. Voor hen is dit alles en ook de muur, enkel symbool geworden. Voor hen herinnert de klaagmuur aan de on vergankelijkheid van het volksbestaan. Daarop vertrouwen zij. Daaraan willen zij meewerken en de oude Joodse staat weer opbouwen. Niet met Gods hulp, maar met motoren en tractoren. Ze zijn rationalisten voor wie de muur een bron van inspiratie blijft. De orthodoxe Joden, wier leven is samengegroeid met hun religie, betreuren het materiahstisch karakter van het heden daags Zionisme. De klaagmuur is de eeuwen door omstreden geweest. Een oorzaak van twist tussen Joden en Arabieren. Deze muur was en is nog steeds, zeer heilig voor de Joden. Maar het was tegelijk een deel van een heilig Arabisch bouwwerk. Het was oorzaak van eindeloze ongeregeldheden, schermutselingen en ge vechten tussen beide partijen. Geschied schrijvers beschouwen het als een wonder, dat tot 1929 geen ernstige moeilijkheden ontstonden. Maar in dat jaar kwam het tot een uitbarsting. Een klein incident bij de klaagmuur was de aanleiding tot een reeks opstanden in geheel Palestina, waarbij veel Joden en Arabieren werden gedood. De muur was daarom heilig voor de Joden, omdat het Heilige der Heiligen er vroeger vlak bij lag. Dat was de raimte in de tempel waar de Ark des Verbonds - de kist waarin de Wetstafelen van Mozes bewaard werden - stond. Nog steeds wordt bij de klaagmuur de zaak door politieagenten in de gaten gehouden om ongeregeldheden te voorkomen. Het is ook verboden bij de klaagmuur te fotograferen. Als er over Jerazalem wordt gestreden, is de klaagmuur een deel van de inzet. Juist het bezit van Jerazalem maakt de vredesbespre kingen tussen de Joden en de Arabieren zo uiterst moeilijk en mislukken ze keer op keer. Vrede voor Jerazalemwanneer? Het spore ons aan te doen wat psalm 122 aanbeveelt: "Bidt om de vrede van Jeraza lem". Om van harte mee te zingen met de berij ming van die psalm: "Bidt met een algemene stem, Om vrede voor Jeruzalem. Het ga hun wel, die... u beminnen". H.H. B. TE HUUR in de gemeente Goedereede Inlichtingen: Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee DIRKSLAND - Donderdagmorgen, om streeks half vijf werd in een winkel aan het Schelpenpad ingebroken. De 54-jariae eige naar, die boven de winkel sliep.'werd wak ker van glasgerinkel en zag enkele mannen bij het pand staan. De inbrekers hadden een rait van het pand ingegooid, waarna twee plasma-schermen werden weggenomen. Met de buit stapten de daders in e'en gereed staande auto, waarna ze wegreden in onbe kende richting.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 4