Presentatie 'Getekend' in Provincieliuis Den Haag swo lIV MltEJ ÉAkJ duidelijk Damvereniging ENEO'52 Is iemand deze foto kwijt...? EIIAra^^iCUWS Inzamelen van goederen Oost Europa Werkgroep 'Middelharnis' op zaterdag 1 november EiiAnDEn-niEUWi Verkoop handwerken Bibliotheek Goeree presenteert lezing van Hameeda Lakho Nieuwe voorstelling Pau Heerschap en Piet Westhoeve Podium Lezers van weten het BETER. Uitslagen van maandag 27 oktober: De vragenrubriek van Thuiszorg en Maatschappelijk Werk Goeree- Overflakkee... De lezers van Eilanden Nieuws worden in de gelegenheid gesteld om vragen rondom de thuiszorg te stellen. ledere laatste vrijdag van de maand worden ze door Thuiszorg in deze rubriek behandeld. Als u vragen hebt rondom zorg, indicatie, financiële vergoedingen, enz. kun nen deze gesteld worden via e-mail: welzoduidelijk@ Ithuiszorg-go.nl of schriftelijk op het adres: Thuiszorg en Maatschappelijke Werk Goeree- Overflakkee, Postbus 225,3240 AE Middelharnis. THUISZORG EN M>MTSCHAPPELUK WERK GOEREE OVERFLAKKEE PAGINA 8 VRIJDAG 31 OKTOBER 2003 De medewerkenden aan de presentatie In een zeer stijlvolle bijeenkomst werd vrijdagavond 24 oktober de expositie 'Getekend' gepresenteerd in het Pro vinciehuis te Den Haag. Een bijeenkomst die beschouwd kon worden als de afsluiting van het herdenkingsjaar 1953, waarin een toeUchting gegeven werd op de expositie en waarin een uitvoering plaats vond van de composities die voor dit project zijn geschreven. Kunstenaar Hans Dolieslager, die samen met Wim van Willegen de initiatiefnemer van 'Getekend' is, sprak over de opzet van de exposi tie. Vanuit het boekje 'Het schuldige landschap' van de schrijver Armando illustreerde hij hoe ook het landschap van Goeree-Over- flakkee getekend is door de watersnoodramp van 1953. Door de ini tiatiefnemers werd aan diverse kunstenaars gevraagd om met oude en nieuwe foto's en met tekeningen een artistieke verbeelding te geven van zes locaties waar ons eiland 'getekend' is. Het resultaat is een indrukwekkende geheel waarin geschiedenis en heden samen komen. Cultureel werker Jan Trompper schetste dat 'Getekend' ontwikkeld is onder auspiciën van de Stichting Podium 'Goeree-Overflakkee'. Een stichting die in het kader van het Actieprogramma 'Cultuurbe- reik' subsidie ontvangt van de Provincie en van de vier Eilandelijke gemeenten. Tevens gaf Jan Trompper een toelichting op 'Kijkdijken' en 'Mare'. 'Kijkdijken' was een onderwijsproject waaraan alle basis scholen van Goeree-Overflakkee meededen; zij maakten tweehon derd Kijkdijken met een verbeelding van 1953, 2003, 2053. Het ver haal van de watersnoodramp moet ook verteld worden in het per spectief van de jeugd, want de ouderen van nu zijn de jonge mensen van toen en de jongeren van nu zijn de senioren van straks. 'Mare' is de nieuwe muziektheatervoorstelling voor 2004 die ontwikkeld wordt door het creatieve team achter 'Meekrap'In 'Mare-als de zee spreekt' moet vissersweduwe Swaentje als personificatie van het Getekend' in het Provinciehuis. eiland haar houding bepalen tegenover Mare, de zee die aanklopt bij het eiland. Tussen de sprekers door werd de bijeenkomst gedragen door de uit voering van 'Na de storm' van Niels Dolieslager op twee vleugels door Niels Dolieslager en Maarten van der Meiden. De gedichten van Rien Vroegindeweij met de daarbij horende composities van Wim Soeters vormden het hart van het programma. De stukken werden uitgevoerd door Cees Jongejan (sopraansaxofoon), Filip den Eerza- men (bugel) en Wim Soeters (piano). Ook indrukwekkend klonk het 'Kyrie, Beati Mórtui' van Arie J. Keijzer, een compositie die in pre mière ging tijdens de Nationale Rampherdenking te Oude-Tonge op 1 februari. De Christelijke Oratorium Vereniging 'Laudando' o.l.v. Rinus Ver- hage gaf samen met Mieke van Laren (mezzosopraan), Fransje de Visser (dwarsfluit) en Piet Westhoeve (piano) een zeer geconcen treerde uitvoering van dit werk. Alle musici werkten tenslotte mee aan een voorproefje uit Mare met het lied 'Ben ik nog dezelfde vrouw?' van Wim Soeters. De bijeenkomst werd afgesloten door de Commissaris van de Konin gin de heer J. Franssen. De heer Franssen toonde in zijn woorden een grote betrokkenheid op 'Getekend' en roemde de culturele activitei ten zoals die op Goeree-Overflakkee ontwikkeld worden. "Wil je met zelfvertrouwen en zelfbewustzijn in een globaliserende wereld staan dan moet je weten waar je wortels en je dromen liggen. Culturele uitingen zijn daarbij dienstbaar: zij laten, ook met oog voor de klei ne leefgemeenschappen, zien vyat onderscheidt en wat bindt". De vele belangstellenden konden daarna de expositie bezichtigen, zoals die eerder dit jaar ook al te zien is geweest in de vier gemeen tehuizen van ons eiland. De documentaire expositie is ook neerge legd in een bijzonder boek met cd, een prachtig document dat nog steeds verkrijgbaar is bij Het Diekhuus te Middelhamis. "Gete kend" wordt geëxposeerd in het Provinciehuis te Den Haag tot 14 november 2003. Morgen, zaterdag 1 november weer de zoge noemde inzamelmorgen van goederen voor onze medemensen in Oost-Europa. De Oost Europa Werkgroep Middelharnis is zeer dankbaar dat deze actie, die altijd worden gehouden op de eerste zaterdag van de maand, weer kan plaats vinden. Iedereen kan zijn goederen brengen in de oude schuur van het Aannemingsbedrijf Wielhouwer te Mid delharnis. De schuur is gelegen aan de Waterweg (naast huisnr. 37) en is aangege ven middels borden. Er bereiken ons berichten dat de reeds eerder verzonden fietsen bijzonder gewild zijn. Daarom zou het prachtig zijn als u een goe de tweedehands fiets heeft en u doet er niets meer mee, deze af te geven in de loods. Ver der verwijst de werkgroep naar de overige gewenste goederen die hieronder zijn aange geven. In samenwerking met de landelijke stichtin gen zoals: St. Hulp Oost Europa (H.O.E.), St. Kom over en Help (K.O.E.H.), St. Hulp verlening aan Christenen in Roemenië (H.C.R.) en anderen, worden adressen gezocht waar de goederen het meest nodig zijn. Er is de afgelopen jaren al zoveel inge leverd, maar wat nog belangrijker is: Er zijn daardoor al tientallen vrachtwagenladingen weggebracht naar Oost Europa. De goederen kwamen en komen terecht in landen als: Oekraïne, Roemenië, Albanië, Bulgarije, Hongarije en de landen van het voormalige Joegoslavië. Vaak zijn hiervoor kosteloos trailers ter beschikking gesteld, maar ook heeft de werkgroep hier transportbedrijven moeten inhuren. Voor zo'n transport betaalt de werkgroep ongeveer 2.500,00. Mocht u bewogen zijn met ons werk voor onze arme naasten, breng dan u goederen naar de schuur. Wij vragen u hiervoor een minimale bijdra ge van 1,25 per doos of zak. U kunt ons ook financieel ondersteunen door uw gift over te maken op rekening 34.20.07.408 t.n.v. Oost Europa Werkgroep Middelhamis. Vooral de laatste maanden mocht de werkgroep veel en ook grote giften ontvangen. We zijn u daar oprecht dankbaar voor. U kunt er zeker van zijn dat dit geld op een juiste en goede wijze wordt besteed. De komende weken zal met een vrachtwa gen vele tientallen voedselpakketten worden verzonden naar Roemenië. Deze zullen uit sluitend aan de zeer armen in dat land wor den uitgedeeld. Deze pakketten bevatten o.a. rijst, suiker, slaolie, waspoeder, toiletzeep, shampoo, macaroni, margarine enz. Via onze contactpersonen in Roemenië zullen deze worden verdeeld. Binnenkort zullen op de nieuwe website (www.oosteuropa-werk- groep.nl) de foto's worden geplaatst. Natuur lijk kunt ook nu al een bezoekje brengen op onze website. Wat kunt u zaterdag brengen: Gebruikte in goede staat zijnde goederen; Sjoelbakken, tafeltennistafels, speelgoed; Handzaaima- chines (u doet er een klein boertje een groot plezier mee); Wol,wol en nog eens wol (op Flakkee breien mensen er dekens van); Hand- en landbouwgereedschappen; Kle ding (heren-, dames- en kinderkleding); Rolstoelen, roUators, ziekenhuisbedden enz.; Brillen; GEEN HUISRAAD OF MEU BELEN (de meeste huizen zijn te klein). U moest eens weten (en heel veel op het eiland weten het al) wat zo'n klein gebaar door u op prijs wordt gesteld in de arme gedeelten van Oost Europa, Namens al deze mensen wil de 'Oost Europa Werkgroep Middelharnis' u hartelijk dank zeggen. Belangrijk; Inzamelen; Elke Ie zaterdag van de maandag. Tijdstip: Tussen 09.30 uur en 11.30 uur; Adres: Waterweg naast nr. 37. (Staat aangegeven met borden). Kontakt; 0187-484228. De handwerkgroep van de SWO organi seert op donderdag 6 november een grote verkoping van 13.30 tot 16.30 uur in het Infocentrum, Bemhardstraat 27 te Oude Tongen. Er is een grote collectie poppen- kleding, o.a. baby bom en barby. Verder zijn er veel mooie artikelen te koop, zoals Kalabasmannetjes, geprepareerde boeken, patchwork tassen, sokken, kindertruien, kaarten, enz. Tevens is er eigen gemaakte advocaat, kaaspopjes en flakkeese kruuk- plaetjes te koop. U kunt de naam van een pop raden. Ook is er een rommelmarkt en een verloting. De koffie met cake kost 0,75. Iedereen van harte welkom. Als 4-jarige komt Hameeda Lakho met haar moeder en zusjes vanuit Pakistan naar Nederland in het kader van gezinshereni ging. Al snel blijkt het leven met haar vader niet wat zij ervan hadden verwacht: hij ont popt zich als een tiran, die de meisjes en hun moeder mishandelt en uitbuit. Hameeda's moeder kan geen kant op, zij is een vreemde in een onbekend land. Uiteindelijk straft haar man alle pogingen om haar dochters te beschermen op uiterst wrede wijze af: samen met haar jongste kind wordt zij verbannen naar Pakistan. Hij vertelt Hameeda en haar zussen dat zij bij een ongeluk de dood von den. De meisjes leven voortaan als slaven, verstoken van onderling contact, van hun moedertaal, en van elke kans op vriendschap met leeftijdsgenootjes. Maar Hameeda blijft rebelleren, zij probeert herhaaldelijk alarm te slaan en op haar veertiende slaagt ze erin het huis te ontvluchten. Na jarenlange omzwervingen lukt haar stukje bij beetje een eigen bestaan op te bouwen, en als ze jai'en later ontdekt dat haar moeder en zus nog in leven zijn, zet ze alles op alles om hen te vin den. Hameeda neemt zelf de ongehoorde stap om haar vader voor het gerecht te sle pen. Zij zoekt niet alleen gerechtigheid voor haar familie, zij wil vooral de tralies bloot leggen die haar en vele andere migranten vrouwen gevangen kunnen houden in een ballingschap tussen twee culturen. Hameeda heeft twee boeken over al deze gebeurtenis sen geschi-even: 'Verborgen Tralies' (2000) over haar aankomst in Nederland en de moeilijke jaren daarna, en 'Gebroken Cir kel' (2002) over de hereniging met haar moeder. Hameeda geeft een lezing over haar leven en werk in de bibhotheek in Ouddorp op dins dag 18 november 2003. De avond begint om 20.00 uur; de zaal is open vanaf 19.30 uur. Toegangskaarten a 3,50 voor deze avond zijn verkrijgbaar in de bibliotheken in Oud dorp, Middelhamis en Hellevoetsluis. Zaterdag 29 november 2003 spelen Pau Heerschap en Piet Westhoeve in de Doopsgezinde Kerk aan de Dorp- stienden te Ouddorp hun nieuwe pro gramma 'In 't voorbiegóón', twee ver- halencycli in het dialect van Ouddorp, afgewisseld met pianomuziek. Het programma begint om 19.30 uur. De entree is, inclusief programma en con sumptie 5. Kaarten zijn verkrijg baar bij de VVV-Ouddorp (tel. 0187 681789), of 's avonds aan de zaal. Het programma 'In 't voorbiegóón' bestaat uit twee verhalencycli. Voor het schrijven van de 'Momenten' heeft Pau Heerschap hoofdzakelijk herinneringen uit de jaren '50 verwerkt. De cyclus 'Voor keuninginne in vaoderland' bestaat uit soms hilarische ver halen over ervaringen uit zijn vroege kinder tijd, via zijn diensttijd in de jaren '60 tot aan zijn leraarschap in de jaren '70. Als we naar het karakter van de vertellingen kijken, zou je kunnen spreken van een 'Autobiografie in scherven'. Een andere dimensie die een zeer grote rol speelt, is de muziek van Piet West hoeve. Hij heeft eigen pianomuziek gecom poneerd, die helemaal geïnspireerd is door de teksten, zodat alles samenvloeit tot een zeer harmonisch geheel. Bij 'Momenten' zijn 'promenades' geschreven, korte stukken die elk de sfeer van het zojuist gelezen ver haal uitbeelden. Bij de verhalencyclus 'Voor keuninginne in vaoderland' is een 4-delige Sonatine geschreven, waarin de melodie van het Wilhelmus in een gestileerde vorm ver werkt is. Inmiddels is dit nieuwe programma opgenomen op CD, met daarbij ook alle tek sten, aangevuld met foto's die betrekking hebben op de inhoud van de verhalen en sfeerbeelden van Hans Dolieslager, die tevens voor de gehele vormgeving van de CD zorgde. De nieuwe CD - na de succes volle CD 'Tussen de haogten', de 2^ van het duo - wordt deze avond ook gepresenteerd en het eerste exemplaar ervan uitgereikt aan burgemeester Sinke van de gemeente Goe- dereede, dit.omdat het een geheel Goereese productie betreft. Na afloop van de avond in de Doopsgezinde kerk is de CD te verkrijgen voor 12,50. Daama is de CD te koop voor 14,95 bij Blz.Vroegindeweij (Ouddorp en Middelharnis), Boekhandel Akershoek (Ouddorp), Boekhandel van der Boom (Sommelsdijk) en VVV-Ouddorp. Afdeling 1: J. Looij - A. het Jonk3-0 A. Doom- H. Zoon1-1 C. Visbeen-B. Visbeen3-0 T. Goedegebuur - W. Doorduin1-1 H. Visbeen - B. van der Spaan3-0 Afdeling 2: H. van Heukelen - H. de Geus3-0 P. Kom-J. Non1-1 Evelien Visbeen - B. Grootenboer0-3 T. de Geus - A. Visbeen0-3 In de eerste afdeling heeft A. het Jonk niet alleen zijn tegenstander J. Looij goed in de gaten moeten houden, maar zeker ook zijn klok. De laatste was er zelfs de oorzaak van dat 't Jonk met lege handen richting Herkin gen moest. Wel voerde hij in tijdnood nog een fraaie damcombinatie uit, maar het resultaat hiervan was onvoldoende om zijn tegenstander van de wijs te brengen. A. Doom en H. Zoon speelden een klassieke partij met weinig waagstukjes. Doom hield met een halve hekstelling een tijdlang zijn tegenstander in het gareel, maar hij moest deze op een gegeven moment toch afbreken. Na 42 zetten werden, na intem beraad, de punten gedeeld. C. Visbeen heeft zijn tegen stander B. Visbeen deze avond een poets gebakken. Hij wist bij de 19e zet zijn broer op slag te zetten zodat hij een doorbraak vond naar de damlijn. C. Visbeen speelde daama de partij foutloos uit en kon de winst mee naar huis nemen. Overigens een mooie prestatie. T. Goedegebuur kon tegen W. Doorduin zijn spelvoordeel lüet in winst omzetten. Door duin verloor zijn tegenstander geen moment uit het oog, waardoor Goedegebuur geen kans kreeg om echt gevaarlijk te worden. Beide spelers waren tenslotte met remise tevreden. In een gelijkopgaande partij mssen H. Vis been en B. van der Spaan leek het er op dat de winst zou kunnen worden gedeeld, maar door een foutieve inschatting van Van der Spaan kreeg Visbeen de mogelijkheid om de partij in zijn voordeel af te maken. In de tweede afdeling was het H. de Geus die zijn tegenstander H. van Heukelen goed in bedwang hield. Hij kwam zelfs bij de 20e zet een schijf voor te staan. Maar Van Heukelen wist daama met een erg gecompliceerde damzet De Geus te overrompelen. De Geus trachtte er nog remise uit te slepen maar kwam daarvoor techniek te kort. Eén van onze lezers kocht onlangs een twee dehands dagboek en trof daarin bijgaande foto van deze mevrouw aan. Is iemand deze foto kwijt of is er een familielid van deze mevrouw die de foto graag hebben wil, dan kan diegene contact opnemen met de redac tie van Eilanden Nieuws: 0187-471020. P. Kom noch J. Non hebben met hun kleine namen grote prestaties geleverd. Waren ze beiden soms bang om te veriiezen? De sfeer was trouwens te gemoedelijk om echte rake klappen uit te delen. Na een paar uur spelen hielden ze het voor gezien en werden de pun ten gedeeld. Evelien Visbeen heeft de sterk spelende B. Grootenboer niet kunnen overtroeven. Door een eenvoudige damconibinatie wist Groot enboer de partij naar zich toe te halen. Hier na zat er voor Evelien niet veel meer in zodat de partij vroegtijdig tot een einde kwam. T. de Geus moest het dit keer opnemen tegen de nog vorig jaar in de eerste afdeling spe lende A. Visbeen. Het valt altijd weer op hoe mevrouw De Geus op enthousiaste wijze haar tegenstanders tegemoet treedt. Ze biedt dikwijls goed tegenstand en niet altijd zon der succes. Maar tegen Visbeen was geen kruid gewassen. Wat is en doet het bureau zorgtoewijzing Dit bureau is ingesteld door zorgaanbieders op Goeree-Overflakkee en het Zorgkantoor en komt in actie wanneer u op een wachtlijst wordt geplaatst. Bijvoorbeeld wanneer u wacht op een opname in een verzorgings- huis, verpleeghuis of thuiszorg. Indien u in aanmerking wenst te komen voor zorg meldt u zich aan bij het regionaal indi catieorgaan (RIO). Het RIO tel: 0187- 488060) stelt de indicatie en vraagt meestal naar de aanbieder van uw voorkeur. De gegevens van de indicatiestelling worden per cliënt doorgegeven aan het Bureau Zorg toewijzing én de zorgaanbieder van uw voorkeur. Deze zal met u contact opnemen om nadere afspraken te maken over de zorg die geïndiceerd is. Het kan voorkomen dat u niet direct de zorg kunt ontvangen omdat de zorgaanbieder van uw voorkeur een wacht lijst heeft. Het Bureau Zorgtoewijzing heeft inzicht in alle wachtlijsten van de regio en bewaakt hierbij het zorgtoewijzingsproces. Als de zor gaanbieder van uw keuze een wachtüjst heeft, zal het Bureau Zorgtoewijzing bijvoorbeeld een andere zorgaanbieder zónder wachtlijst voorstellen. Bij het Bureau Zorgtoewijzing kunt u op werkdagen informatie krijgen over het traject na de indicatiestelhng. Informatie bij mevr. Metske of mevr, v.d. Mast. Dagelijks van 8.30 - 9.30 uur (0187) 488055 Welke rol speelt het Zorgkantoor Een van de hoofdtaken is de inkoop van vol doende en kwalitatief goede zorg. Daarbij hebben ze de volgende uitgangspunten: - Het oplossen van de wachtlijsten als belangrijkste speerpunt - Scheiden van wonen en zorg voorop stel len (extramuralisering meer zorg buiten de muren van een tehuis). Het zorgkantoor maakt afspraken met zor gaanbieders over de hoeveelheid zorg die men mag moet leveren. Wanneer een cliënt té lang moet wachten op zorg, kan het zorg kantoor worden aangesproken op de ver plichting om ervoor te zorgen dat er zorg gegeven wordt volgens indicatie. Het zorg kantoor controleert regelmatig de zorgaan bieders waarmee zij afspraken heeft gemaakt en neemt deel aan de zorgtoewij zingscommissie die eens per 14 dagen de wachtlijst bespreekt en urgenties vaststelt. Ik heb een indicatie aangevraagd bij het RIO Regionaal Indicatie Orgaan) omdat ik mijn huishouden niet kan doen. Ik heb acute reuma. Mijn vraag is afgewezen omdat mijn man gezond is en daarom het huishouden zou moeten doen. Ik ben het daar niet mee eens. Mijn man werkt SO uur per week en gaat 's morgens om 7.00 uur de deur uit en komt 19.00 uur thuis. Daar naast heeft hij wat bestuurlijke functies. Wat moet ik nu doen We hebben dit voor u nagevraagd bij het Zorgkantoor. U moet binnen 6 weken schriftelijk bezwaar maken bij het RIO tegen de beslissing en een heroverweging vragen. Wanneer dit niet leidt tot een bevredigende oplossing kunt u de verdere procedure bij het RIO opvragen (postbus 225, 3240 AE Mid delhamis). De klacht gaat dan door naar een onafhankelijke instantie. Ik heb zorg van de Zorg en Welzijn Groep. Is dit hetzelfde als Thuiszorg en verandert daar ook iets aan naar aanleiding van de modernisering van de AWBZ Thuiszorg Goeree-Overflakkee (van oor sprong gezinsverzorging) en de Zorg en Welzijn Groep (van oorsprong hier het kruiswerk) zijn twee aparte zorgaanbieders en leveren beide thuiszorg. Zij hebben Bezoekadres: Gebouw 'De Dlllenburg', Juliana van Stolberglaan 19,3241 GL Middelharnis Thuiszorg: Telefoon (0187) 48 80 80 Fax (0187) 48 80 88. Maatsch. Werk: Telefoon (0187) 48 80 70 Fax (0187) 48 80 77 l afspraken met elkaar gemaakt over wie wel ke producten levert. De Zorg en Welzijn Groep levert vooral (wijk)verpleging en ver- zorgt de uitleen op Goeree-Overflakkee. Thuiszorg Goeree-Overflakkee levert huis houdelijke hulp, de persoonlijke verzorging, gespecialiseerde verzorging (begeleiding), alphahulp en dagverzorging. Warmeer we beiden zorg leveren bij een cliënt, wordt dit afgestemd (wie doet wat, wanneer en wie is verantwoordelijk voor wat). Voor de cliënten van de Zorg en Welzijn Groep verandert er weinig; misschien veran dert de benaming van de dienstverlening, maar de daadwerkelijke zorghandelingen blijven gelijk. Dat betekent dat de Zorg en - Welzijn Groep zorg blijft leveren binnen 24 uur, gepland of ongepland en dat eveneens uitleen van verpleegartikelen mogelijk blijft. Ook de wijze waarop cUënten de Zorg en Welzijn Groep kunnen benaderen verandert niet. Zij blijven op afroep inzetbaar en er is een zogenaamde "zorglijn" (tel 0181- 626226) die de wijkziekenverzorgenden of wijkverpleegkundigen kunnen oproepen wanneer dat nodig is. Van belang is dat deze medewerkers een goed overzicht hebben van alle zorg die geleverd kan worden op Goeree-Overflak- kee zodat zij de cliënten goed kunnen advi seren over welke zorg zij kunnen aanvragen. Omdat ik mijn been gebroken heb, kreeg ik thuiszorg. Hulp bij aankleden, wassen e.d. en huishoudelijke hulp. Nu kreeg ik te horen van de verzorgster dat mijn indicatie over twee weken afloopt. Door allerlei complicaties kan ik nog steeds geen zwaar j huishoudelijk werk doen. Klopt het dat de thuiszorg moet stoppen omdat er geen indi catie meer is? Ja, dat is terecht, U moet zelf tijdig vragen om een nieuwe indicatie als u op die datum nog niet zonder hulp kunt. De thuiszorgme dewerker beschikt over de nodige formulie ren en kan u helpen bij het invullen en indie nen bij het RIO. Ik ga binnenkort verhuizen naar een Woon Zorg Complex. (WOZOCO) Men zegt dat ik nu zorg moet nemen van het verzorgings- huis, maar ik wil graag mijn thuiszorgme dewerker houden. Kan dat? Ja, dit is mogelijk. De vernieuwingen in de AWBZ hebben o.a. tot doel dat de cliënt nog meer keuze vrijheid heeft. Zolang u zelfstandig woont (en dat is ook het geval in een WOZOCO of wanneer u tijdelijk wordt opgenomen in een zorgcentrum of hospice) kunt u de zorg blijven ontvangen van de zorgaanbieder waar u aan gewend bent. Wanneer er een nieuwe indicatie door het RIO wordt gesteld moet u daarbij aangeven naar welke zorgaanbieder uw voorkeur uit gaat. Mogelijk kunt u in de toekomst ook thuis zorg ontvangen wanneer u in een verzor gingshuis gaat wonen. Andersom kan dit ook het geval zijn.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 8