Torenkraan ramt torenhaan 00 101 Voorbereid ingsconcert voor deelname concours 00 00 Jonge partij Democratisch Platform Nederiand ook in gemeente Middelliarnis uit de startblokken BHAinnai-niEUws Grote FRAMBOZEN of MANDARIJNENTAART 400 gram gevulde ROOMBOTERSPECULAAS ADVOCAAT SNEEUWSTERGEBAK Verder alle GEBAK 5,95 3 voor 15i 20 PETIT FOURS 20 ROOMBOTERKOEKJES 6 porties SATE in saus 6 voorgebraden HAIVIBURGERS 2,5 kg. FARM FRITES 2 bakken HERTOG IJS 14 CORNETS Adriaantje OPENINGSTIJDEN: GEBAK ALTIJD DOEN VRUDAG 31 OKTOBgRjgOS NIEUWE TONGE - De torenhaan van Nieuwe Tonge heeft don derdagmorgen wel de schrik van z'n eenzame leven gehad. Hij kreeg toen namelijk zo'n onorthodoxe oplawaaier dat het stomme beest er toch van is gaan kukelen. Alleen dan wel van boven naar beneden. Het waakzame dier stortte binnen de kerkgracht, op het kerkeiland neer. Gelukkig dat zich daar op dat moment niemand bevond, zodat de vogel in z'n duikvlucht niemand in z'n kuif heeft kunnen pikken. Want wie van zo'n hoogte een koperen plaat op z'n schedel krijgt, zal beslist niet meer zeggen dat al het goede van boven komt... 't Was een klein ongelukje. Tijdens het draaien met een mobiele torenkiaan had de machinist er zó z'n aandacht bij om niet met de rondzwenkende cabine een naast de kraan geparkeerde personen auto te raken, dat 'ie dit inderdaad niet deed. Maar een eindje boven hem ging 't wel mis. Want hoewel de giek van de kraan keu rig over de torenhaan scheerde, bleef één van de kabels van de kraan achter de hanenpoot hangen. Daarbij werd het kruis op de torenspits scheef gerukt, van waaraf de haan al zoveel jaren over Nieuwe Tonge de wacht betrok, en zeilde het kope ren dier, tjoep, naar bene den. Werklieden hebben de onfortuinlijke vogel opge raapt en verwijderden de bekroning van de toren spits. Maar als straks alles gerepareerd is, kraait er geen haan meer naar. Oosthavendijk 8a 3247 LD DIRKSLAND Tel. (0187) 60 27 51 of 60 24 09 Fax (0187) 60 50 11 NipiUS 300 gram)SAMEN SLECHTS SAMEN SLECHTS 400 gram Belgische HERFSTBONBONS 400 gram Belgisch ZEEBANKET samen Wo^ ooo' \lMe' it^oo' 1 week lang samen Woensdag 9 13-17 uur Vrijdag 9-17 uur Zaterdag 9-12 tiur Advertentie geldig t.e.m. zaterdag 8 november 2003 Bestellingen vanaf 12- worden op de routes GRATIS thuisbezorgd. HIWIEGEH Reclameborden-Autobelettering-Spandoeken-enz... Rekla*^® Julianaweg 84c-3248 AN-Melissant Tel.: 0187-487557 Mobiel: 0626-368886 Winterse maaltijd SWO Verlovingskaarten Geboortekaarten Jubileumkaarten Trouwkaarten Visitekaartjes Enveloppen Briefpapier Brochures Fakturen Boeken Folders Posters Gebr. de Waal Drukkerij u .mr Tel. (0187)60 58 14 DPN wil politiek menselijker maken. Sommelsdijker ziet politiek bedrijven als een roeping De gemeenteraad van Middelharnis heeft al meer raadsfracties dan de gemeenten elders op Goeree-Over- flakkee. En als het aan Lucas Hartong uit Sommelsdijk ligt zal er na de gemeenteraadsverkiezingen van 2006 weer een nieuwe naam tussen de frac ties van Middelharnis prijken en vol gens hem is er ook bij de andere gemeenten ruimte voor het gedachte goed van 'zijn' partij. Praktische oplossingen Van heel de bevolking Noch links noch rechts Fanfareorkest 'De Hoopin Dorpstienden te Ouddorp: Fanfareorkest 'De Hoop' uit Stellen- dam geeft op zaterdag 8 november a.s. een concert in m.f.g. 'Dorpstienden' te Ouddorp. Deze avond staat in het teken van de voorbereiding op deelna me van het Stellendamse toporkest aan het KNFM-concours te Zaandam op zaterdag 22 november, waar de Stellendamse muzikanten zich hopen te plaatsen voor de KNFM-landskam- pioenschappen van 2004. Als gastor- kest treedt op de Jouster Fanfare uit het Friese Joure, eveneens behorend tot de beste fanfaregezelschappen van Nederland. De avond begint om 20.00 uur en de toegangsprijs bedraagt 3. De zaal gaat om 19.30 uur open. Voorbereiding Concert te Ouddorp PAGINA 4 En zó ziet 'ie er van dichtbij uit. De haan naar beneden, werklui naar boven, gereed om de scheve bekroning van de torenspits te halen. 10 io; ,0* De Stichting Welzijns werk Oostflakkee organi seert op woensdag 12 november een winterse maaltijd in 't Centrum te Ooltgensplaat. De maal tijd bestaat uit erwtensoep en een toetje. De kosten bedragen 7,- per per soon. De avond begin om 18.00 uur, de zaal is open vanaf 17.30 uur. U kunt zich aanmelden t/m 7 novem ber bij mevrouw De Bon te, telefoon: 631300. Langeweg 13 3245 KE Sommelsdijk Postbus 27 3240 AA Middelharnis Tel. (0187)471020 Fax (0187) 48 57 36 H 4>A Vroonweg 23 3247 CG DIrksland Fax 60 53 04 E-mail: hogchem.hoveniers@hogcheni.ni Vanavond, vrijdag 31 oktober, organiseert Democratisch Platform Nederland (DPN) een 'open avond' in wijkcentrum 'De Zwa luw' aan de Sperwer in Sommelsdijk. We vroegen de coördinator van DPN, Lucas Hartong naar zijn beweegredenen om zijn partij ook in de eilandelijke raden te laten vertegenwoordigen. De heer Hartong is geboren in Dordrecht, na zijn gymnasiumopleiding studeerde hij theo logie in Zeist. Toch koos hij er niet voor om werkzaam te zijn in de theologie. "Ik was erg jong toen ik afstudeerde en had te weinig levenservaring om predikant te worden." Hartong koos toen voor de journalistiek en werkte als p.r. medewerker. "Door mijn werk werd ik met allerlei zaken geconfronteerd en zo kwam ik ook in aanraking met het gedach tegoed van Pim Fortuyn. Zijn ideeën over de contacten van de overheid met de burgers en zijn visie op de maatschappij spraken mij erg aan". Hartong werd daarom ook actief bin nen de partij van Fortuyn, de LPF, waar hij een pr-fitnctie vervulde. De politiek van Fortuyn benadrukt de ver antwoordelijke samenleving en dat is juist wat Hartong ook in zijn partij DPN voor ogen staat. Hartong is niet bij de LPF geble ven. "Er is in die partij een te grote ver deeldheid en ook met de extreme opvattin gen van sommige mensen in de partij was ik het niet eens. Met meerdere mensen in de provincie Zuid-Holland en ook in andere provincies hebben we toen het Democratisch Platform Nederland opgericht", aldus Har tong. Toch heeft Hartong nog goede contac ten met de LPF. Ook is hij persoonhjk goed bevriend met Marten, de broer van Pim For tuyn. Harttong weet zich geïnspireerd door Albert Schweitzer, zijn visie op de mens en de eer bied voor het leven is ook de zijne. "De hou er niet van om mensen in te delen in autocht onen en allochtonen: Je bent allereerst mens!" De coördinator van DPN voorziet een samenleving die steeds meer zal verharden, zeker nu de overheid alsmaar terugtreedt. De partij Leefbaar Rotterdam, opgericht door Pim Fortuyn, doet het in zijn ogen nog niet zo slecht, maar toch vindt hij het een gevaar dat er in het kielzog van een dergelijke partij nogal wat extreme mensen zich bevinden. Wel houdt hij zijn hart vast voor de toe komst, als hij de arrogantie van sommige moslims beziet. Hij verwacht daardoor in de toekomst gewelddadige reacties van extre me figuren. De partij DPN is half december vorig jaar opgericht in samenwerking met Leefbaar Rotterdam met het oog op deelname aan de Provinciale Statenverkiezingen in Zuid-Hol land. De partij haalde enkele honderden stemmen, dus zeker geen kans op een zetel in de Staten. "Dit hadden we ook niet ver wacht, maar we hebben wel veel positieve reacties gehad en er is een netwerk opge richt, waarin we de partij wellicht in een federatief verband nog verder kunnen uit breiden", aldus de coördinator van DPN. Vanuit de provinciale politiek richtte Har tong zijn blik op de gemeentepolitiek van zijn woonplaats, de gemeente Middelharnis. Op de 'open avond' van zijn partij wil hij inventariseren wat de burger wil. Hij weet vanuit de streekpers en contacten met bur- i,.«,«,i.,B.,»,.;„.3v.,/ ......:^.,.i ■:CV;'/-A ■■■- Lucas Hartong, die met zijn partij DPN een plaats in de gemeenteraad van Middelharnis wil veroveren. gers dat er ook in Middelharnis veel onvrede leeft onder de inwoners met het beleid van het gemeentebestuur. Hij herinnert aan de stankoverlast van verschillende bedrijven en de door velen verguisde doorbraak van de Langeweg naar de Westplaat. Volgens hem wordt transparantie in beleid en besturen in Middelharnis node gemist. Lucas Hartong, ziet desgevraagd, zeker nog wel ruimte voor DPN in de raad van Mid delharnis, ondanks dat er al twee lokale par tijen - ABB en VDB'78 - actief zijn binnen Middelharnis. Ongeacht de goede dingen die deze partijen hebben, ziet Hartong het als een gemis dat deze partijen niet kunnen terugvallen op hun achterban op landelijk niveau. De DPN heeft landelijk veel meer knowhow dan de locale partijen. "Wij kun nen mensen aanspreken in de landelijke politiek", aldus Hartong. Wel wijst hij erop dat als de DPN eenmaal vertegenwoordigd is in de gemeenteraad de partij zeker zal samenwerken met de andere partijen. De DPN wil van heel de bevolking zijn en Hartong weet dat de doorsnee burgers in de gemeenten maar weinig betrokken zijn met het bestuur van de gemeente. Volgens Har tong heeft dit als oorzaak dat het gemeente bestuur te weinig signalen vanuit de bevol king oppakken. Als voorbeeld noemt hij de onveiligheid in de buurt: "Je kunt je er wel bij neerleggen dat de politie niet de moge lijkheid heeft om in te grijpen vanwege per soneelstekort. Ik reken dit de 'gewone poli tieman' niet toe. Maar het gemeentebestuur kan wel pogingen ondernemen om te komen tot een eigen bewakingsdienst, voor zowel het winkelcentrum als andere probleemge bieden. Dit zou een voorbeeld zijn van besturen met visie". Een ander punt is het positieve saldo van de begroting van de gemeente Middelharnis. "Ondanks een posi tief saldo van 500.000 Euro worden toch de belastingen verhoogd. Ik kan begrijpen dat de burger dan zegt: Hoe kan dit? Wat gebeurt er met het geld? Ook het structurele tekort van 'De Staver' zou aangepakt moe ten worden, maar er gebeurt niets". Hartong pleit ervoor dat de gemeenteraad met derge lijke zaken echt dualistisch aan de slag moet en dat ziet hij nog veel te weinig in zijn gemeente. "Er is iets mis in deze gemeente, waarom zou anders een organisatie als de Huurdersvereniging zelf naar Den Haag moeten om zaken aan te kaarten?" zo vraag Hartong zich af. Hartong heeft nog meer vragen: graag zou hij willen weten wat er achter de schermen is gebeurd bij de intrek king van de bezwaren tegen de bouw van Het Knooppunt. Het zijn volgens hem alle maal dingen waar de burger - als belasting betaler - recht op heeft om het te weten. Het is moeilijk om de DPN in een poUtiek hokje te plaatsen. Volgens Hartong is de DPN noch links noch rechts. "Zowel de Par tij van de Arbeid als de VVD hebben allebei doelgroepen waar ze voor opkomen, de ene voor de zwakken en de andere partij voor de middenstanders en dat zijn allebei pluspun ten, die wij ook van harte onderschrijven. Gezien zijn overtuigd christenzijn voelt hij zich verbonden met de christelijke partijen. Volgens hem is het heilzaam om vanuit die bron politiek te bedrijven, toch Wijst hij de band tussen Kerk en Staat, zoals de SGP voorstaat, ten stelligste af. "Ik zie de politiek meer als een vak dat ik als christen beoefen". Toch staat hij volledig achter wat hij heeft meegekregen van het christelijke erfgoed. Op de vraag waarom hij in de politiek is gegaan zegt Hartong dat hij dit als een roe ping beschouwt. "Je bent gestoord als je de poütiek ingaat, want je krijgt veel kritiek. Als je dan geen 'drive' hebt haak je af'. Gevraagd naar zijn roeping antwoordt Har tong: "eerbied voor het leven en ik voel me geroepen om een steentje bij te dragen aan een leefbare samenleving". Reeds voor het begin van de zomervakantie was er bij De Hoop al door diverse mensen gefilosofeerd over de te kiezen concours- werken, en dat is al lang geen simpele opga ve meer: men heeft al zoveel werken uitge voerd dat het steeds moeilijker wordt om stukken te vinden die dirigent en muzikanten van het Stellendamse orkest nog kunnen boeien, hetzij door de mooie klanken, hetzij door de vereiste technische vaardigheden. Men kwam in Stellendam uiteindehjk toch - zoals altijd - weer tot een zeer verantwoord besluit: als verplicht werk werd gekozen voor Abysses van Franco Cesarini en als keuzewerk voor Paganini Variations van Philip Wilby, een compositie die momenteel op het repertoire staat van veel Engelse top- brassbands. Nadat eind augustus de voorbereidingen waren gestart, volgde op zaterdag 25 oktober een eerste concert in het Belgische stadje Geel, waar dirigent Arie Stolk en zijn orkest een beste beurt maakten: "'t Is goe luustere naer dien OUanders". Naast De Hoop viel er ook veel te genieten van het Vlaams Fanfa reorkest, een regionaal orkest met veelal jon ge muzikanten, dat de muzikale pannen van het dak speelde. Op zaterdag 8 november volgt dan het twee de gedeelte van de voorbereidingsconcerten. Het optreden van De Hoop staat gepland voor de pauze en het startschot, beter gezegd de startklank, zal vallen om 20.00 uur. Eerst zal een tweetal werken van de in de fanfare wereld zeer bekende Philip Sparke worden uitgevoerd: Triptych for Brass en Hymn of the Highlands, waarmee de richting van de Ierse en Schotse dansen wordt ingeslagen. Daarna de Abysses. Abysses zijn peilloze dieptes onder in de oceaan waar lichtgeven de en doorzichtige wezens op de loer liggen om hun prooi te verschalken, hetgeen ver tolkt wordt in het langzame eerste deel. In het tweede deel zijn roofvissen druk in de weer om in razendsnelle vaart allerlei onge wervelde diertjes van een lagere soort te verschalken. In het derde deel wordt de majestueuze blauwe walvis ten tonele gevoerd, die als koningin van de oceaan hoog boven de dieptes haar prachtige zwem- kunst vertoont en laat zien dat zij uiteindelijk de heerseres is van alle wateren. Echte wal visgeluiden begeleiden de verstilde en soms ook weer massale tonen van het orkest. Paganini Variations bestaat uit zestien in elkaar overiopende variaties, die handelen over een enigszins ahematieve violist die het vooral zoekt in non-conformistische klanken en ongebruikelijke technische vaardigheden en die daarbij alleriei extremiteiten vooral met uit de weg gaat. Een zeer bijzondere compositie, die toch ook weer opvalt door bijzonder prachtige samenklanken en extre me, maar toch uitvoerbare technische moei lijkheden. De South Rampart Street Parade, een soort lampionnenoptocht in Amerikaanse stijl, besluit het programma van Fanfareorkest De Hoop uit Stellendam. Ook de Jouster Fanfare zal een hoogstaand en boeiend programma ten gehore brengen, dat bij het ter perse gaan van deze krant nog met bekend was. Gezien de grote kwaliteiten van ook dit orkest kan het publiek er echter van uitgaan dat de Friezen mede garant zul len staan voor een fantastische muzikale avond. Compositie-opdracht Tenslotte is er nieuws te melden over de compositie-opdracht die De Hoop op grond van haar prestaties en verdiensten voor de imn^'J^TJ'^'* ontvangen van de UNISONO. Componist Micha Hamel heeft na veel vijven en zessen zijn compositie toch gereed gekregen. De titel luidt: 'Songs of Joy and Sorrow'. Na het concours zullen du-igent Arie Stolk en zijn muzikanten zich gaan buigen over de ins en outs van het stuk, waarna waarschijnlijk op zaterdag 7 februari 2004 de première zal volgen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 4