Enthousiaste tandarts- assistent(e) Eiaa)ndelijk nieuws Zeer fraaie eerste uitvoering Jong Kamerkoor Tiori Musicali' üe 'Dierenspeciaal^aal^ die leef^ PAGINA U EliAtlCBlJflEUW^ GEVFW^GD voor enkele dagen per week Dr. G. W. Kroon *r,%"-*~*..*.*> ***-*-*-*** »****- Konijn (man)..j&*;S5€ 4?' Gerbilj^^^€ 4?' Dwerghamster Leeuwen- kop„-«-arsoC 1?" Aquarium plantjes.-&^;5D€ 1?" GOEDEREEDE M .r,.>-5S,j VRUDAfi 31 OKTOBER 3003 Het was handen wrijven jongstleden zaterdag 25 oktober in de onverwarm de Hervormde Kerk te Dreischor. Gelukkig deed de kilte totaal geen afbreuk aan de schitterende muziek. Twee cantates van Bach, een werk van Purcell en een werk van Mozart wer den ten gehore gebracht. Aanstaande zaterdag wordt dit concert nog een keer uitgevoerd, maar dan in de Her vormde Kerk van Dirksland. Om 20.00 uur stonden het Jong Kamerkoor 'Fieri Musicali' (muzikaal bloemstukje) en een Instrumentaal Ensemble opgesteld in het koor van de kerk. Na een welkomstwoord van initiatiefnemer en dirigent Sietse van Wijgerden klonken de eerste tonen van can tate 182 "Himmelskönig, sei willkommen" van J.S. Bach. Na de sonate volgde het ope ningskoor, waarbij de mooie koorklank meteen opviel. Geboeid luisterden de aan wezigen naar deze prachtige kerkmuziek. Uniek is wel het feit dat de recitatieven en aria's gezongen werden door zangers uit het koor. Jonathan Nap (bas), Renate van Dieren (alt) en Gert-Jan Grinwis (tenor) zongen met verve de verschillende aria's. Na het slotkoor volgde een Concert voor twee trompetten en orgel van A. Vivaldi. Heel enthousiast schalden de trompetklan ken door de kerk, hoezo koude vingers?? Ook Henry Purcell schreef prachtige kerk muziek. Het koor zong het ingetogen "Hear my prayer", naar Psalm 102. Heel zuiver en geconcentreerd gezongen. Na twee delen uit Bach's Trio.sonate BWV 1039, gespeeld door het Instrumentaal Ensemble, klonk het Ave Verum van W.A. Mozart. Misschieri iets te snel uitgevoerd, maar niettemin fraai (tenoren!). Het orgel werd vervolgens bespeeld door Sietse van Wijgerden. Hij voerde drie delen van Bach's Concert in D nach Vivaldi uit. Feestelijke muziek! Ten slotte werd cantate 172 'Erschallet ihr Lie- der, erklinget ihr Saiten!' van J.S. Bach door koor en instrumentalisten uitgevoerd, com pleet met trompetten en pauken. Ook van deze cantate werden de aria's gezongen door koorleden. Jonathan Nap (bas), Paul Kieviet (tenor), Wyanda Verhage en Jantine Wiel- houwer (sopranen) en Renate van Dieren en Corrie Wiegel (alten). Samenvattend kan men spreken van een zeer geslaagde uitvoering. Het is hartverwar mend om te luisteren naar 25 jonge mensen, die blijk geven van een grote hoeveelheid muzikaliteit en re,spect voor al die prachtige oude muziek die het verleden ons heeft nagelaten. Ongetwijfeld zal Flakkee meer horen van dit kamerkoor, deze "muzikale bloem", die in Dreischor al zo mooi open bloeide! De eerstvolgende gelegenheid om dit koor te horen zal zijn op zaterdag (morgen) 1 november in de Hervormde kerk te Dirks land. Hetzelfde programma zal vrijwel iden tiek worden uitgevoerd. Schriftelijke sollicitaties te richten aan: tandarts Kade 4, 3258 AL Den Bonnmei if iO« ■V ';W^;,:;illl!:;-msir^*.m.,m'-jmMTw^fws GEMEENTE Vergadering Gemeenteraad: 6 november 2003 om 19.30 uur Ter inzage De agenda en de bijbehorende voorstellen liggen voor een ieder ter inzage op de afdeling Facilitaire Zaken, gemeentehuis, Tramlijnweg 2 te Goedereede. Tevens liggen de stukken ter Inzage in de bibliotheek, Hof dijksweg 20 te Ouddorp. Spreekrecht burgers Na de opening van de vergadering bestaat voor bur gers de gelegenheid om gedurende maximaal vijf minuten het woord te voeren over geagendeerde onderwerpen. Wie hiervan gebruik wil maken meldt dit tenminste 48 uur vóór de aanvang van de vergadering aan de griffier, onder vermelding van naam, adres, telefoonnummer en het onderwerp waarover men wenst te spreken. Agenda De agenda staat vermeld op de gemeentelijke inter netpagina: www.goedereede.nl. Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet delen wij u mede dat een aanvraag om lichte bouwvergunning is ontvangen op 16 oktober 2003 voor: het wijzigen van de voorgevel van de garage op het perceel Molentienden 77 te Ouddorp; op 21 oktober 2003 voor: het plaatsen van een afdak op het perceel Spuipad ISateStellendam. Tevens delen wij u mede dat een aanvraag om een reguliere bouwvergunning is ontvangen op 23 oktober 2003 voor: - het plaatsen van een berging/ontvangstmimte op een perceel aan de Kabbelaarsbank te Ouddorp; - het plaatsen van een klimtoren op een perceel aan de Kabbelaarsbank te Ouddorp. Deze publicatie is bedoeld om het publiek te informe ren. Tegen de ingekomen bouwaanvragen kunnen geen bezwaren worden ingediend. Welstandscommissies Tevens delen wij u mee dat de eerstvolgende verga- r« a E M E E N T E 1 D D E L H A R N I S Beslissingen Algemene wet bestuursrecht Verleende vergunningen/ontheffingen: - L. van den Hll, Marietjespad 31, Middelharnis - uit breiden schuur (201003) - C. Melissant, Burg. Overdorpstraat 7, Nieuwe-Tonge - plaatsen 2 dakkapellen. De Pannebakker te Nieu we-Tonge (221003) - H.G.M. Mans, Vogelenzang 38, Wijk en Aalburg - Innemen van een standplaats van verkoop van poe- lierswaren (kipproducten) te Sommelsdijk op don derdagochtend van 09.00 uur tot 13.00 uur t/m 31 december 2003 (231003 - H.G.M. Mans, Vogelenzang 38, Wijk en Aalburg - innemen van een standplaats van verkoop van poe- llerswaren (kipproducten) te Stad aan 't Haringvliet op donderdagmiddag van 13.30 uur tot 16.00 uur t/m 31 december 2003 (231003) - J. van Nimwegen, Molenweg 48, Sommelsdijk - ver branden van snoeihout (231003) Verleende bouwvergunningen en In relatie daar mee verleende vrijstellingen: - Dienst Landelijk Gebied, Postbus 3010, Voorburg - oprichten van een vogelobservatiehut Westplaat Bul- tengronden te Middelharnis (241003) - Warenhuis Middelharnis B.V., Postbus 180, Middel harnis - uitbreiden van het winkelpand Beneden Zandpad 17 te Middelharnis (241003) Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen (derden)belanghebbenden tegen deze beslissingen binnen zes weken na bekendmaking (datum bekend making staat tussen haakjes achter de desbetreffen de beslissing) een bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Middelharnis, Postbus 1, 3240 AA Middelharnis. Nadere informatie Is verkrijg baar ter secretarie, tel. 0187 47 55 55. Ontvangen bouwplannen Een aanvraag om een reguliere bouwvergunning is ontvangen van: - A.C. Visser voor het uitbreiden van een woning op het perceel Ringstraat 16 te Sommelsdijk (22-10- 2003); -W.Chr. Tieleman voor het veranderen van een opslagloods op het perceel Zulddijk 47 te Nieuwe- Tonge (22-10-2003). dering van de welstandscommissie (gemandateerde behandeling) plaatsvindt op 11 november 2003 in het gemeentehuis te Goedereede. Deze vergadering is openbaar De eerstvolgende openbare regionale welstandscom missie is op 5 november 2003 in het gemeentehuis te Middelharnis. De agenda's van deze vergaderingen liggen ter inza ge in het gemeentehuis te Goedereede. Verleende en geweigerde bouwvergunning Verleende lichte bouwvergunning voor: - het plaatsen van drie dakkapellen op de woning op het perceel West Nieuwlandseweg 8 te Ouddorp; - het uitbreiden van de recreatiewoning Kastanje 4 (Klepperstee) te Ouddorp; - het uitbreiden van de woning op het perceel Tolland 27 te Goedereede; - het uitbreiden van de recreatiewoning Het Oude Nieuwland 32 te Ouddorp. Verleende sloopvergunning voor: - het venfl/ijderen van asbesthoudende vloerbedekking uit de woning op het perceel Hongaarseplein 23 te Goedereede; -het slopen van de woning op het perceel Oude Nieuwlandseweg 8 te Ouddorp; - het slopen van de woning met opstallen op het per ceel Smalle Einde 3 te Ouddorp. Lichte bouwvergunning geweigerd voor: het plaatsen van een afdak op het perceel Spuipad ISateStellendam. De stukken van bovenvermelde vergunningen liggen voor u ter inzage in het gemeentehuis bij de cluster Bouwzaken. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden hiertegen binnen zes weken na bekendmaking een gemotiveerd bezwaarschrift indie- nen-bij het college van burgemeester en wethouders van Goedereede. Indien u over een besluit en/of over de wettelijke mogelijkheden informatie wenst, kunt u die bij de clus ter Bouwzaken op het gemeentehuis verkrijgen. Een aanvraag om een lichte bouwvergunning is ont vangen van: - D. de Gier en H.P. Suilen voor het uitbreiden van de woningen op de percelen Prinses Margrietstraat 3 en 3a te Middelharnis (21-10-2003); - H.J. Klem voor het wijzigen van een voorgevel op het perceel Prins Bernhardlaan 107 te Middelharnis (23- 10-2003). Deze publicaties hebben een informatief karakter. De vermelde bouwplannen zijn niet getoetst en zijn daar om nog niet voor inzage beschikbaar. Rectificatie voorgenomen bouwvergun ningen Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning en artikel 51, lid 3 van de Woningwet bouwvergunning te verlenen aan: - Maas-Delta Deurwaarders voor het veranderen van een kantoorpand op het perceel St. Joris Doelstraat 7 te Sommelsdijk; - J.P Verhage voor het verbouwen en uitbreiden van een garage op het perceel Nieuwstraat 63 Kerke pad 54 te Middelharnis. Deze bouwaanvragen liggen met ingang van 27 okto ber 2003 gedurende vier weken voor iedereen ter inzage. Gedurende deze termijn kan iedereen schrif telijk bedenkingen tegen de bouwplannen naar voren brengen bij burgemeester en wethouders van Middel harnis, Postbus 1,3240 AA Middelharnis. Ontvangen sloopplan Een aanvraag om sloopvergunning is ontvangen van: - Beheermij, Dijkers Middelharnis b.v. voor het slopen van een bedrijfsgebouw op het perceel Koningin Julianaweg 40 te Middelhamis (24-10-2003). Welstandscommissie De eerstvolgende vergadering van de welstandscom missie (gemandateerde behandeling) vindt plaats op woensdag 5 november 2003 om 9.00 uur in het gemeentehuis te Middelharnis. Deze vergadering is openbaar. De eerstvolgende openbare regionale welstandscom missie is op woensdag 5 november 2003 om 14.00 uur in het gemeentehuis te Middelhamis. De agenda's van deze vergaderingen liggen één dag van tevoren ter inzage in het gemeentehuis te Mid delharnis. Kapvergunning verleend aan: - Familie v.d. Berg, Zandpad 1, Middelharnis - één pinus sijlvestris in de voortuin (241003) - H. Meijer, Dijkhof 14, Stad aan 't Haringvliet - één ceder in de voortuin (241003) (Derde) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na bekendmaking (de datum van bekendmaking staat tussen haakjes achter de desbetreffende beslissing vermeld) een bezwaarschrift indienen bij burgemees- BfSi ter en wethouders, Postbus 13240 AA Middelharnis. Indien binnen twee weken na voormelde bekendma king bezwaar wordt gemaakt, wordt de werking van de kapvergunning opgeschort. Nadere informatie is ver krijgbaar op de secretarie, telefoon 0187 - 47 55 91/ - 47 55 88. :'l«lemei:www.fniddeö'.affiti.iil. y. PW] 47 55 55 fm 47 55 if/fmé^Mo^mióévmis^ii, ||||||ai<foi: ma t/ni w 03.30 lor 12.00 en '13.00 tot 16.30' uur. GEIVIEENTE DIRKSLAND Commissievergaderingen - Commissie Grondgebied en Economische Zaken: dinsdag 4 november 2003 om 19.00 uur; - Commissie Maatschappelijke Aangelegenheden en Middelen: donderdag 6 november 2003 om 19.00 Van deze vergaderingen is vijf dagen voor de verga derdatum een exemplaar van de agenda te verkrijgen op het gemeentehuis. Nadere inlichtingen worden op verzoek verstrekt door de griffier van de commissies. Spreekrecht over geagendeerde onderwerpen kan tot 48 uur voor aanvang van de vergadering onder ver melding van naam, adres, telefoonnummer en onder werp, worden aangevraagd bij de griffier: s.kiewiet@dirksland.nl of 0187 - 60 80 80. Bekendmakingen Algemene wet bestuurs recht Vergunning verleend aan: - C.A.M. Jacobs voor het stoken van snoeihout op het volkstuinenoomplex aan de Armenweg, Dirksland (14-10-2003). Lichte bouwvergunning verleend aan: - A.F. Bruggeman voor het vergroten van een woning op het perceel Geldersedijk 32, Dirksland (21-10- 2003). Reguliere bouwvergunning geweigerd aan: P.G. Kagchelland voor het vergroten van een berging met een duivenren op het perceel A72 van het volks tuinencomplex aan de Armenweg, Dirksland (21-10- 2003). N.B. Indien u tegen dit besluit (gemotiveerde) bezwa ren hebt, kunt u op grond van de Algemene wet bestuursrecht bij ons een bezwaarschrift indienen, bin- Artikei19lid3WRO Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij voornemens zijn om met toepassing van artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (verienen van vrijstellingen van de bepalingen van het bestem mingsplan) bouvKvergunning te verienen voor: - het plaatsen van een installatie t.b.v. mobiele telefo nie, gelegen aan Nieuwstraat 8 te Oude-Tonge. De bijbehorende stukken liggen met Ingang van 3 november 2003 gedurende vier weken voor een ieder tijdens kantooruren ter inzage in het gemeentehuis, Eisenhowerlaan 1 te Oude-Tonge. Het gemeentehuis is ook de eerste en derde dinsdagavond van de maand geopend tussen 18.00 en 19.00 uur. Een ieder wordt gedurende de termijn van de terinza- gelegging in de gelegenheid gesteld schriftelijk ziens wijzen naar voren te brengen bij het college van bur gemeester en wethouders, Eisenhowerlaan 1, 3255 VA OUDE-TONGE. Degene die een zienswijze heeft ingebracht, zal op een nader te bepalen datum tijdens een hoorzitting in de gelegenheid worden gesteld deze mondeling nader toe te lichten. Verleende vergunningen Burgemeester en wethouders maken bekend dat een reguliere bouwvergunning is verleend voor; - het bouwen van een koelcel op het perceel Oosten- deschedijk 2a te Oude-Tonge (besluit verzonden 20 oktober 2003); - het vernieuwen van de voorgevel en het verhogen van het dak van een woning op het perceel Kerkring 54 te Oude-Tonge (besluit verzonden 20 oktober 2003). Met toepassing van artikel 19, lid 3 WRO is vrijstelling van het bestemmingsplan 'Capelleweg 1983' en daar naast een lichte bouwvergunning verleend voor: - het uitbreiden van de woning op het adres Van Halenstraat 42 te Oude-Tonge (besluit verzonden 24 oktober 2003). nen zes weken nadat dit besluit aan u is bekendge maakt. Het bezwaarschrift wordt dan om advies voor gelegd aan een commissie. Mocht u de beslissing op een eventueel bezwaar schrift niet kunnen afwachten, dan kunt u na het indienen van een bezwaarschrift - aan de Voorzienin- genrechter van de Rechtbank te Rotterdam (Sector bestuursrecht. Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam), een voorlopige voorziening vragen. Daarbij is een zogeheten griffierecht verschuldigd. Verzoeken om bouwvergunning Burgemeester en wethouders van Dirksland maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend dat een aanvraag om reguliere bouwvergunning is bin nengekomen van: - Kroon Den Bommel Projectontwikkeling B.V. voor het veranderen en vergroten van de garage op het per ceel Hortensia 7, Dirksland; Kroon Den Bommel Projectontwikkeling B.V. voor het veranderen van de garage en het oprichten van een serre op het perceel Hortensia 1, Dirksland; - Woningbouwvereniging Dirksland voor het gedeel telijk veranderen van een zorgvoorziening in zorg- appartementen op het perceel Voorstraat 14, Dirks land. Tevens delen wij u mede dat een aanvraag om lichte bouwvergunning is binnengekomen van; - C.A.P. Suijkerbuijk voor het oprichten van een ber ging op het perceel Molendijk 35, Herkingen; - Herkingen Marina B.V. voor het verbouwen van de jachthavenvoorziening op het perceel Kaaidijk 29, Herkingen; - J. Tieleman voor het uitbreiden van de woning op het perceel Beukelaar 5, Melissant. Deze publicatie is bedoeld om het publiek te informe ren. Tegen een ontvangen bouwaanvraag kan geen bezwaar worden gemaakt. Nadere informatie over de verleende reguliere bouw vergunningen is op te vragen bij het taakgebied Volks huisvesting Ruimtelijke Ontwikkeling en Milieu. N.B.: Ingevolge artikel 7.1. van de Algemene wet bestuursrecht kunt u tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van verzending een gemotiveerd en ondertekend bezwaarschrift bij het college van burge meester en wethouders indienen. Wanneer een bezwaarschrift is ingediend kunt u de voorzieningenrechtervan de rechtbank verzoeken een vooriopige voorziening te treffen, indien onverwijlde spoed dit, gelet op de betrokken belangen, vereist. Het bezwaarschrift schorst namelijk niet de werking van het bestreden besluit. Houdt u er wel rekening mee dat voor een verzoek om vooriopige voorziening grif fierechten verschuldigd zijn. Indien u over de besluiten en over de wettelijke moge lijkheden informatie wenst, kunt u terecht bij het taak gebied VROM van de gemeente Oostflakkee. Welstand Ten aanzien van de eerstvolgende vergadering van de welstandscommissie, delen wij u het volgende mee. Van de bouwplannen van zowel de gemandateerde behandeling alsook de commissiebehandeling wordt aantekening gemaakt in een agenda die voor een ieder ter inzage ligt op het taakgebied Volkshuisves ting, Ruimtelijke Ontwikkeling en Milieu (kamer 134) van het gemeentehuis. Voor verdere informatie kunt u (telefonisch) contact opnemen met de heer J. Stelloo, de heer J. Pieterman of de heer M. Hamelink. Welstandszitting (gemandateerde behandeling) Datum 11 november 2003 Tijdstip locatie 9:00 uur gemeentehuis Oostflak kee, kamer 134 Welstandszitting (commissievergadering) Datum 5 november 2003 Tijdstip locatie 14:00-17:00 uur gemeente(huis) Middelharnis Besluit Burgemeester en wethouders van de gemeente Oost flakkee hebben in de vergadering van 23 september 2003 het gewijzigde 'Incassoreglement gemeentelijke belastingen' vastgesteld. Het besluit treedt in werking op de eerste dag na de datum zoals vermeld in dit blad. Het besluit is opgenomen in een daarvoor geordend register en ligt kosteloos ter inzage bij het taakgebied Grond en Bedrijf. Een ieder kan op verzoek, tegen be taling van een bedrag aan leges, een afschrift krijgen van bovengenoemd besluit. Kapvergunning Burgemeester en wethouders maken bekend dat kap vergunning is verieend voor het kappen van: - één wilg op het perceel Galatheseweg 24 te Acht- huizen; - twee Oostenrijkse dennen op het perceel Achthui- zensedijk 86 te Achthuizen; - vier sierkersen aan de Kesperstraat te Oude-Tonge; - negen sleri<ersen aan de Wilhelminastraat te Oude- Tonge; acht esdoorns aan de Kennedystraat te Oude-Ton ge; - vier sierkersen aan de Dabbestraat te Oude-Tonge; - één es aan de Oostdijk te Oude-Tonge; Deze besluiten zijn verzonden op 24 oktober 2003. Bij genoemde besluiten kunnen belangen van ande ren dan de direct-belanghebbenden betrokken zijn. De derden-belanghebbenden hebben de mogelijkheid om binnen zes weken volgende op de dag van verzending van de besluiten (dit betreft dus niet de datum van publicatie) daartegen een gemotiveerd bezwaarschrift In te dienen bij de burgemeester en wethouders van de gemeente Oostflakkee. Voorts bestaat nog de mogelijkheid vooriopige voorziening te vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Rotterdam, indien onvenwljlde spoed, gelet op de betrokken belan gen, dat noodzakelijk maakt. Als u over dit besluit en over de wettelijke mogelijkhe den informatie wenst, kunt u die verkrijgen bij het taak gebied Nieuwe Werken en Onderhoud van de gemeente Oostflakkee. Hogere grenswaarde Burgemeester en wethouders van Oostflakkee maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 13, lid 2 van het Besluit Grenswaarden binnen zones langs wegen bekend dat een ontwerpverzoek hogere grenswaarde (Wet Geluidhinder) betrekking hebbende op het vrij- stellingsverzoek ex artikel 19 lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening voor een bedrijfswoning aan Sta tionsweg 4 in Oude-Tonge met Ingang van 3 novem ber 2003 gedurende twee weken tijdens kantooruren voor een ieder ter inzage ligt in het gemeentehuis, Eisenhowerlaan 1 in Oude-Tonge. Gedurende deze termijn kan een ieder ten aanzien van het ontwerpverzoek schriftelijke opmerkingen maken welke gericht moeten worden aan het college van burgemeesteren wethouders, Eisenhoweriaan 1, 3255 VA OUDE-TONGE. Op maandag 10 november 2003 om 16.00 uur wordt in het gemeentehuis van Oostflakkee, Eisenhoweriaan 1 in Oude-Tonge een openbare zitting gehouden, waarbij een ieder in de gelegenheid wordt gesteld opmerkingen te maken ten aanzien van het ontwerp verzoek hogere grenswaarde. Extraatje voor minima Deze informatie gaat over de 'Langdurigheldstoeslag 2003'. Op basis van landelijke afspraken om langdurige mini ma ook reeds in het jaar 2003 een extraatje te geven, heeft ook de Gemeente Oostflakkee daartoe een regeling ontworpen. De voora/aarden om voor deze zogenoemde 'Langdurigheldstoeslag' in aanmerking te komen, zijn afgestemd op deze landelijke afspraken en zijn hieronder op een rijtje gezet. Voorwaarden Om voor een Langdurigheidstoeslag In aanmerking te komen, moet u (en uw eventuele partner) per 1 november 2003 voldoen aan de volgende voonwaar- den: - in Oostflakkee wonen; - 23 jaar of ouder maar jonger dan 65 jaar zijn; - ononderbroken en gedurende minimaal zes maan den een eigen (gezins-)inkomen op minimumniveau gehad hebben, dat niet geheel uit inkomsten uit vol- tijdarbeid bestaat; - een vermogen hebben dat minder bedraagt dan 4.975,00 voor alleenstaanden of 9.950,00 voor gezinnen; - een aanvraag indienen in de periode 1 november 2003 tot en met 5 december 2003 tenzij automati sche toekenning plaatsvindt In dezelfde periode. Bedragen Langdurigheldstoeslag Bij de Langdurigheidstoeslag gelden vaste bedragen, afhankelijk van uw gezinssituatie. Een alleenstaande ontvangt 320,00, een alleenstaande ouder 400,00 en een gezin/samenwonenden 450,00. Bij de Langdurigheidstoeslag is het aantal kinderen In het gezin dus niet van belang. Inkomen Om voor de 'Langdurigheidstoeslag' in aanmerking te komen, moet u minimaal zes maanden een inkomen op minimumniveau gehad hebben. Indien u bijvoorbeeld een Anw-pensioen (Algemene nabestaanden wet) heeft en er zijn geen andere inkomsten geweest, heeft u mogelijk ook recht op de toeslag. Studenten vallen niet onder de doelgroepl Maatregelen en fraude Indien u in de laatste zes maanden verwijtbaar niet heeft meegewerkt aan de toeleiding naar de arbeids markt - niet heeft meegewerkt aan scholing en/of opleiding bijvoorbeeld - en u daarom een maatregel heeft gehad, heeft dat invloed gehad op uw arbeids markt-perspectief. Een maatregel betekent dat u tij delijk een veriaging van uw uitkering heeft gehad. Als dat het geval is, heeft u geen recht op de 'Langdurig heidstoeslag'. Als u in de periode 1 mei 2003 tot 1 november 2003 inkomsten naast uw bijstandsuitkering heeft gehad en deze niet of niet tijdig heeft opgegeven aan de gemeente, is uw inkomen hoger geweest dan de bij standsnorm en heeft u geen recht op de Langdurig heidstoeslag. Dat de teveel ontvangen bijstand van u wordt teruggevorderd, maakt dat niet anders. Aanvragen Als u in 2003 van de gemeente al een bijdrage uit het sociaal cultureel fonds heeft ontvangen, behoeft u géén aanvraag in te dienen. Als u aan de voorwaar den voldoet, zal automatisch de eenmalige Langdu righeidstoeslag 2003 aan u worden nabetaald. Indien u dus geen bijdrage uit het sociaal cultureel fonds heeft ontvangen en in aanmerking wilt komen voor de Langdurigheidstoeslag 2003, moet u een aan vraag indienen. De gemeente (Sociale Zaken) stuurt binnenkort haar klanten met een periodieke Abw-, loaw- en loaz-ultkering een aanvraagformulier toe. Inwoners van Oostflakkee die geen uitkering van de gemeente (Sociale Zaken) ontvangen, kunnen een aanvraagformulier afhalen bij de balie van Sociale Zaken. Deze is gevestigd in de hal van het gemeen tehuis aan de Eisenhoweriaan 1 en is iedere werkdag geopend van 09.00 uur tot 12.00 uur. Het is ook mogelijk om iedere werkdag van 08.00 uur tot 12.00 uur een aanvraagformulier telefonisch aan te vragen' via telefoonnummer 0187 - 64 22 00 en te vragen naar de heer A. Kommené. Aan deze publicatie kunnen geen rechten worden ont leend. Afsluiting gedeelte Schoolstraat te Acht huizen in week 46 wordt gestart met het herbestraten en het afkoppelen van het verhard oppervlak met bijbeho rende werken in de Schoolstraat te Achthuizen. Het betreft het gedeelte tussen de Kloosterstraat en de Polderstraat. De werkzaamheden duren tot en met week 50 of zoveel korter als mogelijk of langer dan noodzakelijk. Tijdens deze periode is de Schoolstraat tussen de Kloosterstraat en de Polderstraat in zijn geheel afge sloten voor doorgaand verkeer. Wij bieden onze excuses aan voor het ongemak en de eventuele overlast. Onderhoudswerkzaamheden openbare verlichting Met het oog op het komend jaargetijde is het van groot belang dat de openbare veriichting bij u in de straat goed werkt. De firma CityTec heeft daarom van de gemeente Oostflakkee opdracht gekregen om de kwa liteit van de lichtmasten in de gemeente sterk te ver beteren. Dit houdt in dat in de komende 4 weken (week 45 tot en met week 48) er in de verschillende kernen een aantal lichtmasten vervangen wordt. De volgorde van de uitvoering is als volgt: - Den Bommel/ Zuidzijde - Ooitgensplaat - Achthuizen/Langstraat - Oude-Tonge Door onvoorziene omstandigheden kan het gebeuren dat er afgeweken wordt van de hierboven genoemde planning. Mocht u vragen of opmerkingen hebben naar aanlei ding de uitvoering van de bovengenoemde onder- houdsweri^aamheden dan kunt contact opnemen met de heer P.W. Lak, taakgebied Nieuwe Werken en Onderhoud (0187-64 22 00). m 13.00 (ot !7.0Owi, «fa en <jwd» dlmiiag ytm Js mw^ 's övondi g8S(«rf sou 18.00 tot 19.30 our. »,»-^„i.uiii>,^jrir»^i^

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 10