Samen dóór, samen vast. 1 BiliuniHai-iiiEuws Natuurknutselen Snerttoernooi bij tennis vereniging Ooltgensplaat Afsluiting kinderboeken week Roxenisse Sensationele overwinning Intermezzo Heren 1 I A.Teriomo I J. ^erCouw-van ckn T)od TEUN VAN DER WENDE GEERTRUIDA MIEROP-NUU OMA MIEROP Naai-, Lock- en Borduurmachines Opbrengst sponsorloop Bonisa Zending GEERTRUIDA MIEROP-NUU GEERTRUIDA MIEROP-NUU Adverteert in Eilanden-Nieuws Bestel uw visitekaartjes Gebr. de Waal WILHELM GERARDUS CORNELIS VAN KEMPEN WILHELM GERARDUS CORNELIS VAN KEMPEN echtgenoot van Wilhelmina Margaretha Struik KLARA GROENENDUK- VAN ANTWERPEN Abonneert U op Eilanden-Nieuws JACOMINA SOLDAAT OMAMIEP lOe Nationale Opel Testdag 2003 m m PAGINA SJ DINSDAG 28 OKTOBER 2003 FAMILIEBERICHTEN i 1953 29 oktober 2003 i De eeuwige God zij u een woning 'h Deut. 33 22a S. ij;; Dankbaar en blij zijn wij dat onze geliefde ouders 11; en grootouders I op D.V. 29 oktober a.s hun 50^arig huwelijks- jubileum mogen gedenken. I De tekst waarmee hun huwelijk werd ingezegend 1 wensen wij hun van harte toe, nu en in de toe- komst. I We hopen dit jubileum binnen de familiekring te gedenken. Stolwijk: Joke en Hans IS s Snoek -Terlouw en kinderen Dirksland: Leen en Agnes lI; Terlouw - van Hofwegen en kinderen Chr. de Vrieslaan 42, 3241 GD Middelhamis f Toekomstig adres: il I Waterweg 23, 3241 EJ Middelhamis Met droefheid geven wij kennis dat na een kort stondige ziekte is overleden onze broer en zwager in de leeftijd van 77 jaar. Middelhamis: D. v. d. Wende-Soeteman Goedereede: M. v. d. Wende-van Erkelens Ouddorp: J. Hoek-v. d. Wende Pemis: J. v. d. Wende M. v. d. Wende-Heuvelman Ouddorp, 27 oktober 2003 DANKBETUIGING Wij willen familie, vrienden, buren en bekenden heel hartelijk bedanken voor de vele bezoeken, kaarten en telefoontjes zowel bij vader in het ziekenhuis als bij moeder in de Ireneweg 10. Hun nieuwe adres is: Kinderen Bosloper Fam. C. Bosloper 'De Vliedberg', kamer 201 Hoge Pad 2 3253 BJ Ouddorp Tel. (0187) 68 55 43 En nu, wat verwacht ik, o Heere! Mijn hoop, die is op U. (Psalm 39:8) Met diepe droefheid geven wij u kennis dat de Heere van ons heeft weggenomen, mijn innig geliefde vrouw, onze moeder, schoonmoeder, oma en overgrootmoeder echtgenote van Leendert Kommer Mierop in de leeftijd van 77 jaar en 5 maanden. Zij die haar gekend hebben, zullen beseffen wat wij in haar verliezen. Ouddorp: L. K. Mierop Goedereede-Havenhoofd: N. Grinwis-Mierop G. Grinwis, in liefdevolle herinnering Johan en Esther Léon en Elsa Chanelle, Gabiënne Ouddorp: K. Mierop A. Mierop-Meijer Bianca Leonie Ouddorp: J. van Dam-Mierop KI. van Dam Peter en Sjouke Cheyenne Trudy en Peter Kevin Marcel Leander Ouddorp: K. Melissant-Mierop A. Melissant Carola 25 oktober 2003 Dirkdoensweg 47 3253 AD Ouddorp Gelegenheid tot condoleren woensdag 29 oktober van 19.00 tot 20.30 uur in Hervormd verenigings gebouw 'Eben-Haëzer', Preekhillaan 3 te Oud dorp. De rouwdienst voor familie en belangstellenden zal gehouden worden D.V. donderdag 30 oktober in 'Eben-Haëzer', aanvang 13.30 uur. Aansluitend zal de begrafenis plaatshebben op de algemene begraafplaats aan de Dorpsweg te Oud dorp, omstreeks 14.30 uur. Na de begrafenis is er alsnog gelegenheid tot con doleren in 'Eben-Haëzer*. Geen bloemen Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen, worden verzocht deze advertentie als zodanig te beschou wen. Heden is overleden onze lieve Wij blijven haar in liefde gedenken. Johan en Esther Léon en Elsa Chanelle Gabiënne Bianca Leonie Peter en Sjouke Cheyenne Trudy en Peter Kevin Marcel Leander Carola Ouddorp, 25 oktober 2003 'VLIETO' Ooltgensplaat Husqvama Viking studio dealer en Pfaff Voor onderhoud reparatie halen wij zonder extra kosten uw machine op. Tel. (0187) 485222 zie www.vlieto.nl VLIETO Onze showroom op Molend^k 25 is na afspraak geopend! Op 8 november organiseert het IVN weer een jeugdactiviteit. In deze tijd van het jaar is het vaak koud en regenachtig. Daarom wordt er natuurknutselen georganiseerd: met behulp van diverse bladeren zelf bla deren maken door de verschillende vormen van bladeren te solderen. Plaats: OBS 'Stellegors', Bosschieterstraat 12 te Stellendam; Tijd: 13.30 uur; Duur: ca. 2 uur; Kosten: 3 p.p. Aanmelden: vóór 6 november bij VVV Ouddorp aan Zee, telefoon 0187-681789 (verplicht in verband met de aanschaf van de benodigde materialen). Zaterdag 8 november houdt de tennisvereni ging in Ooltgensplaat als afsluiting van het seizoen haar tracütionele snerttoernooi. Het is een toernooi waarvoor alle seniorleden worden uitgenodigd om nog eens een balle tje te komen slaan en na te praten over het geweldige seizoen van deze lange hete zomer. Als vanouds is de huiskok van TVO weer uitgenodigd om een enorme ketel snert te maken, want er zullen heel veel deelne mers zijn die van deze gelegenheid gebruik maken en op de koop toe nog even van de heeriijke ambachtelijke snert komen genie ten. Het eigenlijke toernooi begint om onge veer 10 uur, maar vanaf 9 uur zijn de deelne mers van harte welkom voor koffie of thee met iets lekkers erbij. Het is een gezellig- heidstoemooi pur sang. Alle deelnemers worden door elkaar geschud (op papier natuurlijk) en daaruit worden de partijen samengesteld. De wedstrijdjes duren een half uur en het is de bedoeUng dat ieder een viertal partijen speelt. Mocht onverhoopt het weer niet gunstig zijn, dan worden er alter natieve spelletjes gedaan die minstens zo spannend zullen zijn. Desalniettemin gaat de club er vanuit dat er getennist wordt. Het zal deze dag gezellig dn3c worden en men hoopt dat ook nog wat extra mensen komen kijken naar de verrichtingen van de deelnemers. Het einde van de wedstrijden zal omstreeks 18.00 uur plaatsvinden, maar daarna is er nog voldoende gelegenheid om een hapje en een drankje te nuttigen. De organisatie van dit hele gebeuren is in vertrouwde handen van Jaan en Gerrit Poortvliet. Natuurlijk worden zij bijgestaan door de nodige vrij willigers om alles in goede banen te leiden. De donderdag voor de herfstvakantie zijn de kinderen van de groepen 1 t/m 4 in het bos op zoek gegaan naar sprookjesfiguren - laatstgenoemde waren kinderen van groep 8. Twaalf bekende personen moesten worden gezocht en bij twijfel konden ze door vragen de juiste namen te weten komen. Een leer ling van groep 7 ging mee om de namen op te schrijven. De kinderen van groep 8 waren zo goed verkleed en geschminkt en speelden hun rol zo goed, dat het een geheimzinnige en spaimende 'sprookjesjacht' is geworden. Vrijdagmorgen 10 oktober was de finale van de voorleeswedstrijd. Vier fïnaUsten uit groep 5 t/m 8 deden een gooi naar de titel 'voorleeskampioen OBS Roxenisse'. De eerste prijs was voor Monique Stokman uit groep 8. Zij gaat nu verder in de eilandelijke finale op woensdag 19 november in Nieuwe Tonge. De andere lezers (Edo, Ruben en Louise) hebben ook een puike prestatie neer gezet. Tussen het lezen door hebben alle groepen een optreden verzorgd. Pas om 11.50 uw- waren ze klaar met de afsluiting van deze kinderboekenweek. Gezien de opkomst bij de boekenmarkt kan worden geconcludeerd dat er aardig wat ouders zijn die de kinderen stimuleren bij het lezen van boeken. Van bovenstaande activiteiten kunt u foto's vinden op www.obsroxenisséinl. Graag willen wij de opbrengst van de spon sorloop, die gehouden is bij de opening van het winterwerk van de Hervormde jeugd van Middelhamis, doorgeven. Door de geweldi ge inzet van de kinderen, dcbereidwiUigheid van velen uit diverse plaatsen van het eiland om te sponsoren en iets te kopen bij de ver kooptafels, alsook door de giften die werden ontvangen, mocht een bec&ag van 8.250 aan de Bonisa Zending worden overge maakt. Dit prachtige bedrag zal er zeker aan meewerken dat straks een betere school met goede slaapzalen door de kinderen van de Chinese bergdorpen gebruikt kan worden. Mede namens de Bonisa Zending mogen wij iedereen die zijn' aandeel hierin heeft gehad hartelijk danken! De Jeugdraad Hervormde Gemeente Middelhamis Werkgroep Bonisa Zending Goeree Overflakkee Heden overleed onze geliefde zuster, schoonzuster en tante echtgenote van Leendert Kommer Mierop K. Nuij G. Nuij-Meijer P. Nuij G. H. Nuij-v. d. Hoek J. Nuij J. Nuij-Padmos en kinderen Ouddorp, 25 oktober 2003 Diep bedroefd geven wij u kennis van het over lijden van onze geliefde schoonzuster en tante echtgenote van L. K. Mierop in de leeftijd van 77 jaar. Ouddorp: J. Mierop Zoeterwoude: G. Kranse-Mierop Ouddorp: K. Mierop neven en nichten Ouddorp, 25 oktober 2003 Zaterdagavond nam de Heere van ons weg onze geliefde buurvrouw GEERTRUIDA NUU echtgenote van Leendert Kommer Mierop Sterke de Heere man en kinderen met dit verlies. C. Moerkerke P. Grinwis Fam. A. Grinwis Eens in de zoveel tijd speelt volleybalver eniging Intermezzo haar thuiswestrijden in sporthal de Gooye te Dirksland. Het voelt al net zo thuis aan als de Staver. Zo ook voor het eerste herenteam onder leiding van coach Anton van Zijp. Hij zag een aan tal spelers gaan, maar ook een oude beken de terugkomen. Wea/Mevo'80 uit Zierik- zee stopte met nationaal (2e divisie) spelen en Onno Bal kwam terug bij Intermezzo, zondermeer een welkome aanvulling bij de selectie. Jongstleden zaterdag was Fusion 4 uit Rotterdam de tegenstander. Een ploeg waar heren 1 altijd spannende wedstrijden tegen speelt. Eén vervelend detail: Inter mezzo was de afgelopen twee jaar altijd de verliezende partij. Bij aanvang van de wed strijd leek dit weer het geval te worden. De thuisploeg startte zwak. Fusion won met 22-25. Maar in de tweede set nam Leen van de Boogert zijn team op sleeptouw door veel te scoren in de aanval. De één na de andere bal verdween hard op de grond van de Rotterdammers. Een wedstrijd volgde waar door de twee partijen geknokt werd tot het einde, met één verschil: Intermezzo won en Fusion mocht terug naar huis met één punt. De overige setuitslagen luiden: 25-16, 25-22 en 25-21. Intermezzo bestond uit: Mare van Biert, Leen van de Boogert, Theo van Biert, Onno Bal, Bastiaan Driece, Matthijs Joppe, Jaap Kransse en Adriaan Tieleman. (Toach Anton van Zijp is nog steeds ongeslagen. Onderstaand de stand. Heren 2e Klasse A: 1. Spivo 25-18 2. Alcazar/ERA 14-14 3. Yum 24-10 4. Fusion 44-9 5. Hou Stand 14-9 6. Intermezzo 14-8 7. Benevia 34-7 Overzicht uitslagen: Heren 3 - Geervliet 13-1 Meisjes A - DVO 24-0 Jongens C - Berkel 14-0 Heren 2 - Fusion 80-4 Dames 1 - RVC/Libanon'50 22-3 Meisjes C2-Wea/Mevo'80 10-4 Heren 1 -RVC/Libanon'50 13-1 Dames 2 - Hollemare 12-2 Meisjes B - Sic Pugno 10-4 bij drukkerij Langeweg 13 SOMMELSDIJK Tel. (0187)471020 Met droefheid geven wij u kennis van het over lijden van mijn geUefde man, onze lieve vader en grootvader in de leeftijd van 79 jaar. Hij is ons zeer dierbaar. Sommelsdijk: W. M. van Kempen-Stmik Veenendaal: Agnes van Kempen Almere: Wilco van Kempen Patricia van Kempen-Benedek Thomas Jan Willem Weert: Corjan van Kempen Tonny van Kempen-Vossen Vera Wouter Ynte Raamsdonksveer: Martin van Kempen Marjolein van Kempen-Wolters Claudia EveUne Bram 26 oktober 2003 Olympiaweg 81, 3245 DL Sommelsdijk De afscheidsdienst zal gehouden worden op don derdag 30 oktober om 13.30 uur in de Geref Kerk, Kon. JuUanaweg 64 in Middelhamis. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de algemene begraafplaats aan de Molenweg in Som melsdijk. Gelegenheid tot condoleren is er na de begrafenis in de bovenzaal van 'Vroonlande', Staakweg 5 in Dirksland. Na een kortstondige ziekte heeft de Heere uit onze familiekring weggenomen onze geliefde zwager en oom 1924 t 2003 Dirksland: J. A. Stmik G. C. M. Struik van Nieuwenhuyzen M. Straik-Zweemer J. H. Braber Dirksland: Middelhamis: Sommelsdijk: 26 oktober 2003 E. J. Boerema G. Boerema-Verweij neven en nichten DANKBETUIGING Voor de vele blijken van medeleven, zowel per- soonUjk als schriftelijk, ons betoond na het overlij den van onze lieve moeder en oma betuigen wij u hiermede onze oprechte dank. Uw medeleven was voor ons een grote steun. Kinderen en kleinkinderen Sommelsdijk, oktober 2003 Bedroefd geven wij u kennis dat, na een geduldig maar bovenal moedig gedragen lijden, van ons is weggenomen mijn Heve vrouw, onze zorgzame moeder, schoonmoeder en oma echtgenote van Cornelis van Tigchelen op de leeftijd van 67 jaar. MeUssant: C. van Tigchelen Oud-Beijerland: L. van Ruiven-van Tigchelen J. van Ruiven Jessica en Ame Ricardo Melissant, 27 oktober 2003 3248 AE Binnenweg 45 Gelegenheid tot condoleren donderdag 30 oktober van 19.00 tot 20.00 uur in het rouwcentram aan de Nieuweweg 2 te MeUssant. De rouwdienst, waarbij u wordt uitgenodigd, zal plaatsvinden vrijdag 31 oktober 2003 om 13.30 uur in de aula van het voornoemde rouwcentrum, aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de nieuwe begraafplaats aldaar. Na de begrafenis is er alsnog gelegenheid tot con doleren in de aula van het rouwcentrum. Liever geen bezoek aan huis Bedroefd geven wij kennis van het voor ons toch nog onverwacht heengaan van onze lieve zorg zame Jessica en Ame Ricardo Gratis uitgevoerde controle en interessante jubileumaanbiedingen De maand 'november' is de afgelopen 10 jaren uitgegroeid tol een heuse Opel-maand. Op de Ie zaterdag van deze maand houdt uw regionale Opeldealer traditiegetrouw de Nationale Opel testdag. Zo bent u zaterdag 1 november van harte welkom bij de Knöps Groepvestigingen in Sommels dijk (Knöps), Noordgouwe (Akkerdaas) en Poortvliet (De Jonge) van harte welkom. De succesformule van de Natio nale Opel Testdag blijft ook dit jaar gehandhaafd. Ken merkend voor deze dag is vanzelfsprekend de gratis 18- punten controle op wintervastheid en veiligheid, met daar aan gekoppeld het Opel Winterplan Certificaat. In verband met het jubileumjaar kost het certificaat - uitsluitend op 1 november 2003 - slechts 10,= in plaats van 17,50. De Nationale Opel Testdag is een feest voor het gehele gezin. Naast de 18-punten controle en de jaarlijkse Opel Testdag Quiz, heeft de Knöps Groep tal van activiteiten voor u georganiseerd, waaronder een gratis exemplaar van een landelijk dagblad, oogmeting door de erkende Eye Wish Groeneveld opticiens uit Middelhamis, Opel minia turen in de Opel Shop, diverse 'Testdag-aanbiedingen' een bezoek aan het Opel Proefritpark, en ook de inwendi ge mens wordt deze dag niet vergeten middels een Hol landse Viskraam (bij Knöps, Sommelsdijk) of een Hol landse Oliebollenkraam (bij Akkerdaas, Noordgouwe). Bovendien zijn er deze dag tien arrangementen en 100 tic kets voor Disneyland® Resort Paris weg te geven. En natuurlijk wordt deze dag ook aan de kinderen gedacht, met diverse attracties, speciale Disney® kleurplaten en feestelijke attenties. Tijdens de Nationale Opel Testdag bestaat ook de mogelijkheid om een proefrit in een nieuwe of gebruikte Opel te maken en zijn er vanwege het 10-jarig jubileum ook tal van 'jubileumaanbiedingen'. Wat te den ken van een nieuwe Opel Agila, Corsa, Astra of Zafira met een navigatiesysteem voor slechts 99,=. Daarmee wordt u letterlijk en figuurlijk de weg gewezen naar plezierig autorijden. Tevens is de aanschaf van een gebruikte auto deze dag héél aantrekkelijk. Op een Astra-occasion uit de OK-Quality Cars selectie hanteert de Knöps Groep dan namelijk, indien gewenst, een uiterst scherp rentetarief van maximaal 3,5%. Voor het actuele aanbod van de Knöps Groep Occasions bent u van harte welkom in de showrooms of op internet: www.knopsbv.nl. De Nationa le Opel Testdag bij de Knöps Groep op zaterdag 1 novem ber 2003 wordt gehouden van 8.30 tot 17.00 uur. U bent er van harte welkom. DIRKSLAND Een frontale aanrijding tussen twee personenauto 's op het Korteweegje, rond half twee vrijdag middag, was er het gevolg van toen bij een wegversmalling twee autobestuurders tegelijk door willen zetten. Bei de automobilisten raakten daarbij gewond. Eén van hen kon het voertuig zelf verlaten, dit in tegenstelling tot de andere bestuurder, die door de brandweer en het ambulancepersoneel uit zijn auto moest worden getild omdat hij mogelijk rug- of nekletsel had. Beide automobilisten moesten naar het ziekenhuis worden gebracht.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 3