ill. GROEPSLEERKRACHT VELDNAMEN EN BOERDERIJEN ©ÖERÈE-ÓVERfitAKKEE Snert mar kt op Diekhuusplein H.S.V. De Viscromte Ouddorp Gitaaruitvoering uzieiisciiool G-O Bijeenkomst Crohn Vereniging Nu verkrijgbaar! A.D.V.E.N.D.O. EIIAttlSi^lEUWS Damvereniging ENEO '52 te Melissant Damkampioenschap Goeree-Overflakkee 2004 Opbrengst zangavond Woord Daad Groot gezondheidsonderzoek onder jongeren van start Uitslagen van maandag 20 oktober 2003 'ft Hierbij de eindstand van het witvissen Voor de inwoners van doen wij graag een stapje extra. Abonneert U op Eilanden-Nieuws L.DNAMEN EN BOERDERIJEN Goeree-Overflakkee POLDERS, EILAND, LEVEN, WONEN, WERKEN VELDNAMEN EN BOERDERIJEN Goeree-Overflakkee BIJLAGE: KAARTEN i BESTELBON VELDNAMEN en boerderijen Goeree-Overflakkee PAGINA 8 VKUDAG 24 OKTOBER 2003 zetten. Doorduin zag zo'n dreiging over het hoofd en het leed was geschied. Het Jonk wikkelde met een 'twee om drie' combinatie mooi af naar de damlijn, waarna de partij was beslist. C. Visbeen en B. van der Spaan zorgden geen van beiden voor verrassende elemen ten. Het is bekend dat beiden achter het dam bord al gauw tevreden zijn, zodat ook nu de schijven weer al snel in het doosje konden worden gedaan. T. Goedegebuur, die toch wel verrassend spel kan laten zien, heeft het tegen H. Vis been onnodig af laten weten. Visbeen kon met een eenvoudige, slagzet door heel de openstaande linie van Goedegebuur heenlo pen, waarna Goedegebuur een volgende teleurstelling niet meer afwachtte. Afdeling 1: J. Looij - H. Zoonafg. A. Doorn - B. Visbeen1 - 1 A. het Jonk - W. Doorduin3 - O C. Visbeen - B. van der Spaan1 - 1 T. Goedegebuur - H. VisbeenO- 3 Afdeling 2: J. Non - H. van Heukelen1 - 1 B. Grootenboer - P. Kom3 - O H. de Geus L. Steketee3 - O In de eerste afdeling kreeg J. Lqoij deze avond 'nieuwkomer' H. Zoon aan het bord. Dat Zoon wel eens meer een dambord had gezien was duidelijk te merken. Hij gaf goed partij bij zijn sterke tegenstander. De partij werd vanwege de tijdsduur afgebroken en zal op een later tijdstip worden uitgespeeld. A. Doom heeft tegen B. Visbeen geen enkel risico genomen. De partij ging goed gelijk op met aan beide zijden aanvallend spel. Toch kwam Visbeen op het laatst in grote moeilijkheden. Doom brak bij de 55e zet mooi door de lange vleugel van Visbeen heen waarbij hij zelfs nog een schijf voor kwam. Daarna lag de winst voor het grijpen, maar Doom liet (door de zenuwen?) de par tij uitlopen in remise. A. het Jonk voelde zich wat onzeker tegen de Briellenaar W. Doorduin. Je weet maar nooit wat voor vlees je in de kuip hebt. Het werd een evenwichtig spel, maar wel met wat lok- Binnenkort gaan de wedstrijden om het persoonlijk dam kampioenschap van Goeree- Overflakkee van start. \n deze rubriek kunnen lezers hun zegje doen of reageren op hetgeen ze in dit blad gelezen hebben. Inzendingen mogen geen grotere omvang hebben dan ca. 400 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor om ingezonden tekst in te korten of niet te plaat sen. Tevens draagt de redactie geen verantw/oorde- lijkheid voor de inhoud van wat lezers schrijven. Menige jaren ben ik lid geweest van dit gemengd koor. Naar eerst bij Jo van den Heuvel in het jeugdkoor te hebben gezon gen, ben ik later overgestapt naar A.D.V.E.N.D.O., eveneens onder leiding van Jo van den Heuvel. Na dienst plotselin ge dood, zette zijn zoon Cor van den Heuvel zijn werk voort. Wij traden ook op tijdens de Advent op diverse locaties en dan werd steevast aange kondigd, dat het koor met de wel zeer toe passelijke naam, de avond zou opluisteren. Dit werd om begrijpelijke redenen maar zo gelaten. Doch, deze naam is een afkorting, zoals D.O.S. Door Oefening Sterk. Zo is de afkorting A.D.V.E.N.D.O. te verklaren met: Aangenaam Door Vriendschap En Nuttig Door Oefening. Ik vind het wel curieus, dat een oud lid, hopelijk voor altijd, deze tekortkoming in berichtgeving aan de pers, moet verbeteren. Met hoogachting verblijf ik ter plaatse, PIET KORTEWEG Ooltgensplaat In de tweede afdeling was de opkomst niet zo groot. Er waren wat afmeldingen, zodat er maar drie partijen konden worden gespeeld. Maar de spanning is er daarom niet minder om. J. Non en H. van Heukelen, hadden hun strijdbijl maar thuisgelaten. Ze speelden een onopvallende partij, waarbij er geen fouten werden gemaakt. Al ver voor dat de span ning er daadwerkelijk in zou kunnen gaan komen, besloten ze tot remise. Misschien gaat de leeftijd ook een rol spelen? B. Grootenboer heeft de nog ongeslagen P. Kom een nederlaag bezorgd. Kom werd met de rug tegen de muur gezet en kon op het laatst geen kant meer op. Hij probeerde nog aan de wurggreep te ontkomen, maar Groo tenboer was niet meer te vermurwen. H. de Geus had de eer om aan de andere kant van het bord ook een nieuw lid te kunnen verwelkomen, namelijk L. Steketee. Ze speelden een gelijkwaardige partij, maar door de ervaring van De Geus kon Steketee niet verhinderen dat De Geus de winst naar zich toe kon halen. 1. Netten W13 2. Schaaf A21 3. JordaanB29 4. Meersman L32 5. Visser J. d34 6. WestdijkC35 7. Koole A40 8. Poel. v.d. T41 9. Velthuis J42 10. Netten A42 11. Schaaf P45 12. Mastenbroek J46 13. Bruggeman J47 14. KnopsM47 15. Pijl T49 16. Berkenbosch B54 17. Melissant W55 18. Broekhoven, van J57 19. Rijke R57 20. Nimwegen van P59 21. Maarleveld K. van59 22. Jordaan H59 23. Bazen N60 24. Looy P60 25. Groef v.d. P60 De wedstrijden wor den gespeeld op de woensdagen: 19 november 2003, 3 december 2003, 14 janu ari 2004, 28 januari 2004, 18 februari 2004, 17 maart 2004, 14 april 2004, 28 april 2004. De wedstrijden vangen aan om 19.30 uur. Deelname staat open voor inwoners van Goeree-Overflakkee en leden van de dam- verenigingen op dit eiland. Belangstellenden voor de damsport zijn op deze avonden uiteraard ook van harte wel kom. De inschrijving voor deelname kan geschie den via de plaatselijke verenigingen of bij de wedstrijdleider, de heer P. Leroy, Beatrix- straat 7a, 3256 AA Achthuizen, tel. (0187) 632846, en dient te geschieden vóór 8 november 2003. Het inschrijfgeld van 6 euro moet worden voldaan op de eerste speelavond. Het comité van 'Woord Daad' uit Mid- delharnis bedankt iedereen die meegeholpen heeft bij de grote zangavond van zaterdag 18 oktober jl De bijzonder dank gaat uit naar onderstaan de personen en instellingen: de sponsors: Vermeer Eemhaven uit; Rotterdam, Kobout BV. uit; H.I. Ambacht, begrafe nis onderneming J. v.d. Slik, begrafenis onderneming v. Wageningen, electio- technischbureau Tielec BV, assurantie kantoor Bom, administratiekantoor Buth, assurantiekantoor Visser Visser, Annette mode, Hubo v/d Made.Visser meubelen, braidshuis Elselina, autogara ge Witvliet, aannemingsbedrijf Wiel- houwer, rijwielhandel v. Eek, Flakkee verhuizingen, Minnaard vastgoed, v. Vliet, incl. de sponsors die anoniem wil den blijven. - Het CHR. Urker Visserskoor "Crescen do" met dirigent,organist, solist - Dominee Gielen. - Dhr. M. v/d Boom. - De kerkvoogdij Diaconie van de Neder lands Hervormde kerk uit Middelhamis. - De samenzang organist Jan-Kees Troost. - Boekhandel v/d Boom. (sponsering kaartverkoop) - Koster de Waard. - Beheerder en personeel van de "Hoek steen" - De collectanten kaartverkoop - contro le parkeerwachters de dames die de programma's uitdeelden. - Het "Eilanden Nieuws" voor het plaatsen van de berichtgeving. De totale opbrengst voor het werk van de stichting Woord Daad is 2182,71. De modellenboeken voor Verlovingskaartjes Huwelijkskaarten geboortekaartjes of jubileumkaarten worden bij u thuis gebracht, waar u in alle rust uw keus kunt maken. Gebr. de Waal Drukkerij Sommelsdijk Bel: (0187) 47 10 20 en vraag naar Plony de Waal Drukkerij (01S7) 47 10 20 algemeen@gefar-deWaal.cbrn De Prins Mauritssctiool te Dirksland is een Protestants Ctiristelljke basisschool met een redelijk stabiel aantal leerlingen dat omstreeks de 400 ligt. De leerlingen komen voornamelijk uit de Gereformeerde Genieenten en de Nederlandse Hervormde Kerk (G.B.). De school heeft momenteel 17 groepen. De kleutergroepen zijn gehuisvest in een dislocatie. Vanaf januari 2004 starten we in een prachtig nieuw schoolgebouw met 18 groepen. De school kent een duidelijke zorgstructuur met veel aandacht voor leerlingen die extra zorg nodig hebben. Wij hanteren het leerstofjaarklassensysteem maar bieden zorgleerlingen zoveel mogelljl< zorg op maat. Het team is zonder meer jong en erg enthousiast te noemen. Ook het I.G.T.-onderwijs krijgt ruime aandacht. Dirksland is een groeiende gemeente op het schitterende eiland Goeree-Overflakkee. Er zijn goede verbindingen met de randstad. Op ons eiland heerst nog rust, is er ruimte en kan men bovendien genieten van zee en strand. Alle vormen van voortgezet onderwijs bevinden zich in de directe omgeving van Dirksland. Het bestuur zoekt m.i.v. 1 januari 2004 een ''S^l^i^lm0li'ml^ê!mimlil^ '!iiiliuiiill$i&iiiMii&^ Sollicitanten dienen te behoren tot de Gereformeerde Gezindte. o De VGS code is van toepassing. Ervaring in de bovenbouw is een vereiste. Gezien de samenstelling van het team gaat onze voorkeur uit naar kandidaten behorende tot de Nederlands Hervormde kerk (Ger. Bond) of de Gereformeerde Gemeente. Van sollicitanten wordt verwacht dat zij de grondslag van de school, de Bijbel en de Drie Formulieren van Enigheid, van harte onderschrijven. Voor verdere informatie over de functie kunt u contact opnemen met de heer J. W. Bruggeman (dir.), tel. school (0187) 601729 of privé (0187) 602145 of de heer N. M. O. Maijers (adj.-dir.), tel. privé (0187) 487850. Sollicitaties kunt u tot uiterlijk D.V. zaterdag 8 november 2003 richten aan de secretaris van het bestuur van de Vereniging tot Stichting en Instandhouding van Scholen met de Bijbel te Dirksland, de heer A. P. van der Velde, Beatrixlaan 22, 3247 AA Dirksland. Op vrijdag 31 oktober presenteren de gitaarleerlingen van de Muziek school zich in de grote zaal van het Diekhuus, Beneden zandpad 7 te Middelharnis. De aanvang is 19.30 uur en de toegang is gratis. Het betreft hier de eerste uitvoering in het nieuwe schooljaar; een schooljaar waarvoor weer een bonte hoeveelheid aan uitvoeringen gepland is. Het muziek maken tijdens diverse voorspeelmomenten behoort tot een van de wezenlijke onderdelen van het muziekonderwijs. Musiceren doe je uiteraard voor jezelf, maar zeker ook voor anderen. Er ontstaat tijdens de voorbereidingen voor en op de uitvoering zelf een hogere concen tratie op de kunst, die het beste uit de muzikant kan boven halen. Docent Leo Verkerk heeft voor deze avond ongeveer 40 leerlingen geactiveerd, die op allerlei manieren voor het voetücht zullen treden. Erg leuk is de bijdrage van de twee grote ensembles, het jonge en het volwassenen Flakkees Gitaar Ensemble. Verder kunt u luisteren naar veel solo, duo en trio optredens. Het repertoire komt echt uit alle hoe ken en gaten van de muziekgeschiedenis en gaat bijvoorbeeld van Haydn via Carulli en via "Merk toch hoe sterk" naar "Bubble gum blues". Alles bij elkaar is het een zeer aantrekkelijk en gevarieerd geheel waar u zeker van zult genieten. Leerlingen, docent, directie en bestuur van de Muziekschool hopen op uw aanwezigheid en zullen er aUes aan doen om u te verrassen met veel prachtige muziek. Op zaterdag 8 november 2003 houdt de Crohn en Colitis Ulcerosa Vereniging Nederland, afd. Zeeland, haar jaarlijk se Algemene Ledenbijeenkomst in Motel Goes, A. Fokker straat 100 te Goes. Voor deze bijeenkomst zijn een drietal sprekers uitgenodigd, t.w.: Dr. A. A. Tanis, gastro-enteroloog, verbonden aan het Streekziekenhuis te Vlissingen. Onderwerp: 'Bijver- scliijnselen'. Dr. D. D. E. Zimmerman, chirurg, verbonden aan het Erasmus MC te Rotterdam. Onderwerp: 'Fistels'. Mevr. M. van Marissing, consulente, verbonden aan 'Het Klaverblad' te Goes. Onderwerp: Wat kan Het Klaver blad voor als patiëntenorganisatie betekenen? De zaal is open vanaf 10.15 uur en deze bijeenkomst is toe gankelijk voor leden, familieleden en belangstellenden. Voor meer informatie kan men zich wenden tot het secreta riaat: Tel. (0118) 616129 of e-mail: ecuvn.afdzldzeeland- net.nl Boek Deze luxe, genaaid gebonden uitgave (en cassette), A4-formaat, telt 352 pagina's en meer dan 500 foto's en illustraties. Ruim 10 auteurs hebben bijgedragen aan dit lazensv^^aardig naslagwerk. De aanleiding tot de uitgave was de inventarisatie van de veld-, streek-, polder- en boerderijnamen op Goeree-Overflakkee. Maar ook het ontstaan, van het eUarid, de verkaveling, de historische boerderijen, wandtegels, meestdven, sociale aspecten, cultuurhistorische en maatschappelijke ontwikkelingen, al deze facetten worden uitgebreid belicht. De meer dan 1700 veld-, streek-, polder- en boerderijnamen op poeree-Overflakkee zijn tevens op kadastrale kaarten vastgelegd. Dé deelkaarten vormen het totale eiland en het geheel meet bijna 6 bij 2 meter Deze kaarten (gedrukt op speciaal landkaartenpapier) zijn opgenomen in een aparte cassette, diè ihfet het boek één geheel vormt. 1 Inclusief kaartencassette Prijs €49,50 Verschijningsdatum 25 oktober 2003 1 Bij reservering via deze bestelbon is het boek tegen contante betaling af te halen op de zaterdagen 1 en 1 8 november 2003 van 09.00 uur tot 17.00 uur in De Doele te Sommelsdijk aan de Sint Joris Doelstraat no. 32 1 en voor het overige vanaf de verschijningsdatum te koop in de boekhandel, Boek- en Muziekhandel Van der Boom te Sommelsdijk, Boek- en Kantoorboekhandel Vroegindeweij te Middelharnis en Ouddorp. I 1 Graagexempla(a)r(en) 1 Naam 1 Adres - ,1 Postcode Plaats I Datum ■,,-,.,■ I I Handtekening I 0^ Bestelbon in enveloppe naar: Sociëteit Rethorica Langeweg 93 3245 KG Sommelsdyk Deze week start de GGD Zuidhollandse Eilanden met een groot gezondheidsonderzoek onder circa 2500 jongeren in de leeftijd van 18 tot 25 jaar in alle gemeenten op de Zuid- Hollandse eilanden. Het onderzoek moet representatieve gegevens opleveren over gezondheidsproblemen bij wat oudere jongeren en hun achtergron den. Onderwerpen die in de vragenlijst aan de orde komen zijn onder andere leefstijl (roken, blowen, alcohol, sport, vrijetijdsbesteding), het voorkomen van psychische problemen en zaken als pesten en geweld. Om zo eerlijk mogelijk antwoorden te krijgen en ter bescherming van de privacy van de jongeren die meedoen, worden alle vragenlijsten anoniem verwerkt. Het is de be-doeling dat alle aangeschreven jon geren meedoen. Aan de hand van de gegevens kan de GGD specifiek inspelen op de jeugdgezondheidsproblematiek. Ook worden de voornaamste kenge tallen opgenomen in de Monitor Ge-zondheid, waarover alle gemeenten op de Zuid-Hollandse eilanden nu de beschikking heb ben. Het doel van de Monitor is om periodiek de actuele gegevens over de volksgezondheid op de Zuid-Hollandse eilanden te presente ren ten behoeve van het (gemeentelijke) gezondheidsbeleid. De informatie in de Monitor Gezondheid geeft een beeld van de gezond heid van de inwoners van de ge-meente en van de regio op dit moment. In komende versies van de Monitor zullen ge-leidelijk ook trends in de gezondheidstoestand van de bevolking op de Zuid-Hol landse eilanden zichtbaar worden. Zaterdag 1 november wordt de jaarlijkse Snertmarkt op het Diek huusplein in Middelharnis gehouden. Dit jaar worden er helaas geen poters verkocht. Wel kunt u er pannenkoeken, kruukplaetjes, kaarten en andere din gen kopen. Ook zijn er een aantal spelletjes. De onkosten worden grotendeels vergoed door de 'ondememings- vereniging Middelhamis'. De opbrengst is bestemd voor de stich tingen 'Woord en Daad' en 'Ontmoeting'. De erwtensoep (snert) met stokbrood, is in de voorverkoop ver krijgbaar En u kunt ook een zakje Kruuplaetjes bestellen. Tot en met dinsdag 28 oktober kunt u telefonisch bestellen bij de Fam van Heemst tel: 483981 of fam. Kieviet tel.: 486275. De prijs van 1 bak (+/- 1 liter) soep bedraagt EUR 3.00. Stokbrood kost EURl.OO en de kruukplaetjes kosten per zakje EUR 2.50 Op don derdag 30 oktober tussen 19.00 en 21.00 wordt uw bestelling thuis bezorgd. Voor Middelhamis en Sommelsdijk is de bezorging gratis en voor Nieuwe Tonge en Stad a/h Haringvliet wordt EUR 2.50 extra gerekend.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 8