I E Overeenstemming in Regionaal College over sterkteverdeling Politie Vrijdag JOOP Succesvolle 'Nacht van Bach' 'Het paddestoelenseizoen duurt kort dit jaar' Sing-in in Dirksland EIIAIHHai-fffEUWS EIIAIIDEtl-niEUWS Duikles in zwembad De Staver Improvisatieconcert Jan Jongepier Slotavond 14e Omloop Goeree-Overflakkee Gezellige verkoping in Melissant Reisbureaus Rabobank overgenomen door Globe Kerkdienst Ger. Gemeenten Expositie 'Atelier' in ver pleeghuis 'de Samaritaan' Het Zuid-Hollands Landschap: Top 200 Haast maken Inbraak bedrijf De Schutse Politie Rotterdam-Rijnmond sluit aan bij de omgeving Nog nooit zoveel capaciteit Politiemensen daar waar nodig Meerwaarde Resultaten positief PAGINA 2 DINSDAG 21 OKTOBER 2003^ Terreinmedewerkers van het Zuid- Hollands Landschap kregen de afge lopen weken veel vragen van wande laars over het massale voorkomen van paddestoelen. De recreanten hadden het idee dat er dit jaar wel erg veel paddestoelen in de natuurgebieden van het Zuid-Hollands Landschap te zien zijn. "Dat klopt," zegt Anny Bec kers, medewerker ecologisch beleid en monitoring bij het Zuid-Hollands Landschap. "De hevige najaarsbuien waarmee de herfst werd ingeluid heb ben voor een ware paddestoelenexplo sie gezorgd." Het is niet verbazingwekkend dat juist in de natuurgebieden van het Zuid-Hollands Landschap zoveel paddestoelen te zien zijn. Beckers: "Bij het beheer van onze terreinen houden we specifiek rekening met de wen sen van de paddestoelen. Gelukkig bestaan er geen grote verschillen bij het beheer van soorten van bossen op zandgrond en die op klei- of veengrond. Heel belangrijk voor paddestoelen is dat we dode stammen en dik hout laten staan. Je ziet dit bijvoorbeeld goed op het landgoed Mildenburg in Oost- voome en op Huys te Warmont. Veel padde stoelen leven alleen op dood hout. Haal je de dode bomen uit het terrein, dan verarm je de paddestoelenrijkdom." Ook is het van groot belang om spontane bosontwikkeling te bevorderen en massale groei van kruiden en struiken te voorkomen. "Veel van de 5000 in Nederland voorko mende paddestoelensoorten kunnen welis waar goed tegen donkere en vochtige omstandigheden, maar ze hebben toch vaak behoefte aan een beetje ruimte om zich heen," aldus Beckers. Het rekening houden met de paddestoelen heeft er toe bijgedragen dat een aantal natuurgebieden van het Zuid-Hollands Landschap voorkomen op door de Neder landse Mycologische Vereniging opgestelde lijst van 200 belangrijkste paddestoelenge- bieden in Nederland. Op nummer 25 van deze lijst prijkt het Voomes Duin en de Tenellaplas. Ook in de top 100 staan het Landgoed Mildenburg en het door het ZHL beheerde Huis te Werve. Op plaats 105 staat het Staelduinse Bos en op plaats 172 de Westduinen bij Ouddorp. Beckers: "De lijst is opgesteld door de in de terreinen voorko mende soorten in te delen in bepaalde cate gorieën naar zeldzaamheid. Hoe meer zeld zame soorten er in het gebied voorkomen, hoe hoger het terrein op de lijst staat." Ter illustratie: in de Westduinen zijn de afgelo pen jaren ruim 200 verschillende soorten paddestoelen geteld. Overigens moeten paddestoelenliefhebbers die dit jaar nog herfstpaddestoelen willen zien opschieten. Beckers: "Het paddestoe lenjaar is vreemd verlopen. Door de droog te in de zomer hebben veel paddestoelen die zich in de zomer ontwikkelen geen kans gezien tot wasdom te komen. Eind septem ber zorgde de regen ineens voor een ware explosie. En nu zie je dat veel soorten door de venijnige oostenwind razendsnel uit drogen en als sneeuw voor de zon verdwij nen. Gelukkig zijn er ook paddestoelen als de berkenzwam die het hele jaar te zien zijn." Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overf lakkee OUDE TONGE - Vrijdagochtend werd ont dekt dat was ingebroken in een bedrijf aan de Tramweg, dat onderhoud pleegt aan openbaar vervoerbussen. Nadat men een ruit had geforceerd, ging men naar biimen en doorzocht een kantoor. Uit het kantoor werd een geldkistje met daarin enkele tientallen euro's weggenomen. clir. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-tioUandse en zeeuwse eilanden is een uitgave van UitgeveTsmaat- schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)471020 Fax (0187)485736 Postbus 8, 3240 AA Middelhainis Langeweg 13, Sommelsdljk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 10 20 e-mail; Algemeen@gebr-devpaal.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm'] tarief per mm 0,27: contracttarieven op aanvraag sluitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluitingstermljn overlijdensberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie- opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, 06-50448359 REDACTIE: hoofdredacteur: J. Vlllerius, tel.(0187)4710 22, privé (0187) 60 1440 e-mail: J.Villerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden gewei gerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal 9,25. Per Jaar 35,00. Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelhamis 342001108 First Dive Experience (FDX) start volgende maand de cursus Persluchtdiploma A in Recreatiecentrum "De Staver" in Middel hamis. De cursus leert deelnemers duikma teriaal te gebruiken en behandelt verschil lende facetten van de duiksport. De cursus bestaat uit 3 bijeenkomsten op de zaterdagavonden 8, 15 en 22 november (van 19.00 tot 21.00 uur). Op 22 november 2003 wordt een examen afgenomen en kunnen de deelnemers het door het NOB (De Neder landse Onderwatersport Bond) erkende Persluchtdiploma A behalen. Voor de cursus Persluchtduiken A zijn nog enkele plaatsen vrij. Deelname kost 175,00 inclusief BTW, huur van materialen en toe gang tot het zwembad. Belangstellenden kunnen contact opnemen met FDX, Konin gin Emmastraat 40, 4793 CD Fijnaart, tel: 06-42323140, e-mail: info@fdx.nu, websi te: www.fdx.nu. ^nv FDX First Dive Experience is een onderneming van Stijn Scholte. Deze zwemonderwijzer en gediplomeerd snorkel- en persluchtduik- instructeur uit Fijnaart; volgde zelf een opleiding voor snorkel- en duikinstructeur bij de Nederlandse Onderwatersport Bond (NOB). Stijn is tijdens het volgen van de opleiding zo enthousiast geraakt over het persluchtduiken, dat hij de wonderen van deze onderwatersport met anderen wil delen. Jan Jongepier geeft een improvisatieconcert in de Dorpskerk te Oostvoome. Jongepier staat bekend als een van de beste improvisa toren van Nederland; hij won het concours te Bolsward en daarna drie maal achtereen het wereldberoemde improvisatieconcours te Haarlem. Daarnaast werd hem als eerste de Sweelinckprijs uitgereikt in de Nieuwe Kerk te Amsterdam. Hij studeerde aan het Sweel- inck-conservatorium te Amsterdam bij Piet Kee en is een veelgevraagde musicus zowel in binnen- als buitenland. Hij maakte onder andere concertreizen naar de USA en Mexi co. Jan is rijksadviseur voor orgelbouw en restauraties en was jarenlang hoofdredacteur van het blad "Het Orgel". Hij is organist van de Grote Kerk te Leeuwarden en te Purme- rend. Jan Jongepier zal improviseren op een aantal bekende melodieën. Hij doet dat in afwisse lende stijlen. Er is ook de mogelijkheid om een thema vanuit het pubhek op te geven. De organisatie hoopt op 25 oktober vele orgelliefhebbers op dit unieke concert mogen begroeten. Het orgel in de Dorpskerk staat nu al lande lijk bekend als een van de best geslaagde res tauraties van de laatste jaren. Oorspronkelijk gebouwd door Batz in 1773, voltooide orgel maker de Graaf het uit Haarlem (Bakenes- serkerk) afkomstige en nu uitgebreide ins trument in 2000. Het concert wordt op zaterdag 25 oktober gehouden om 15.00 uur in de Dorpskerk te Oostvoome. Op donderdagavond 30 oktober 2003 vanaf 20.00 uur vindt in 'Fort Prins Frederik', gelegen aan de Havendijk te Ooltgensplaat, de feestelijke afsluiting plaats van de 14e Omloop Goeree-Overflaldcee. Tijdens deze avond zal het door de deelne mers bijeengebrachte sponsorgeld worden overhandigd aan de vertegenwoordigers van de twee goede doelen die dit jaar aan de Omloop waren verbonden, te weten Doorlo pend Herinneren '53 en Doe een Wens Stichting Nederland. Daamaast zal aan de deelnemer en het team met het hoogste spon- sorbedrag een prijs worden overhandigd. Tijdens de slotavond zijn tevens de Omloop T-shirts te koop. Het officiële gedeelte begint om 20.00 uur. Na een kort officieel gedeelte is er voor alle aanwezigen volop gelegenheid om met elkaar na te praten en ervaringen uit te wis selen over de afgelopen Ornloop. Tevens worden de videobeelden vertoond die tijdens de Omloop op de Kabelkrant te zien waren. Zo zal de sfeer van deze Omloop, van 22 en 23 augustus jl., nog even in herinnering wor den gebracht. Ook zal er een optreden wor den verzorgd door het Flakkees Piratenkoor. Lopers, vrijwilligers, en overige belangstel lenden zijn van harte welkom. De 15e Omloop is gepland op 20 en 21 augustus 2004. Het is mogelijk om nu al voor deze jubileumtocht in te schrijven! stichting tot verzorging van verttandelijk gehandicapten Op 25 oktober aanstaande bent u weer van harte welkom om te komen snuffelen op de jaarlijkse 'Schutse-verkoping'. Vers fruit, heerlijke oliebollen, bolussen en andere bak kersproducten, slaatjes, kaas, groente, snoep, advocaat, panneiikoeken, een uitge breide boekentafel, speelgoed, handwerkar- tikelen, ondergoed en ander textiel, planten, kaarten en cadeau-artikelen zorgen ervoor dat ieder iets van zijn of haar gading zal vin den. Voor de Hefhebbers is er een rommel markt en tussendoor kunt u even uitblazen bij een kopje koffie met cake. De opbrengst van deze verkoping is bestemd voor 'De Schutse'. Dit is een landelijke stichting, uitgaande van de Ger. Gem. in Ned. Deze stichting heeft in Kesteren een instelling voor verstandehjk gehandicapten. Op het eiland Tholen is er een dagactivitei- tencentrum voor gehandicapte kinderen en volwassenen en in Achterberg is onlangs een woon- en zorgboerderij van start gegaan. Een deel van genoemde voorzieningen wordt uit opbrengsten van verkopingen, acties, giften e.d. gefinancierd! Om hieraan een steentje bij te dragen, bent u op 25 okto ber 2003 tussen 10.00 en 15.30 uur in Herv. Verenigingsgebouw 'De Poort', Voorstraat 14 te Melissant welkom. Eerlijk is eerlijk: er waren er lüet zoveel de eerste keer. Het aantal JOOP-bezoekers bleef onder de 20 steken! A.s vrijdag, 24 oktober, gaat JOOP voor de 2e keer dit sei zoen open. Grijp je kans en meet us in de Jongeren Ontmoetingsplek OoltgensPlaat op de gezellige zolderruimte van de Ger. Kerk. Op deze locatie ontmoeten steeds weer nieuwe jongeren elkaar. Vrolijkheid en diepgang gaan hier samen. JOOP staat nog steeds voor: Onafhankelijk, gezellig, verrassend en relaxed met goede muziek. Natuurlijk mag er binnen niet wor den gerookt, maar de consumpties zijn gevarieerd en redelijk geprijsd. Jongeren van 16 jaar en ouder: Welkom. Toegang 1,- Locatie: Zuidachterweg Ooltgensplaat. Inloop vanaf 20.00 u. en om 23.00 u. sluiten we zolder en biljart. De reisactiviteiten van de Rabobank worden per 1 november 2003 overge nomen door Globe Reisburogroep, onderdeel van de OAD Groep. Per 1 november aanstaande zullen ook de Rabobank Reisbureaus in Middelhar- nis en Ouddorp onder de noemer Glo be reisbureaus hun activiteiten voort zetten. Het op peil houden van de reizendienstverle- ning vergt forse investeringen. De opleiding en permanente bijscholing van medewer kers, ontwikkeling van nieuwe vormen van dienstverlening en een scherpe inkoop van reizen vragen veel specialisme. Om haar klanten nog beter van dienst te kunnen zijn, heeft Rabobank daarom besloten haar reis activiteiten onder te brengen bij een gespe- ciaUseerde organisatie. Bundeling van krachten Rabobank Middelhamis en Rabobank West- Flakkee zijn blij met de ovemamepartner. Algemeen directeur drs. M.J. de Nijs van Rabobank Middelhamis: "Globe is een Nederlandse reisorganisatie, met veel kennis en ervaring en een uitstekende reputatie in de reiswereld. De combinatie met onze jarenlange ervaring op Goeree-Overflakkee en onze betrokkenheid en persoonlijke aan dacht betekent een bundeling van krachten. Het spreekt vanzelf dat wij zullen zorgen voor een zorgvuldig ovemametraject, zowel voor onze klanten als voor onze medewer kers." Vertrouwde gezichten Voor de klanten van de reisbureaus bij de Rabobank in Middelhamis en Ouddorp ver- Het Regionaal College van de politie Rotterdam-Rijnmond heeft een nieuw sterktemodel goedgekeurd. Uit dit model blijkt dat de korpssterkte is vastgesdteld op 5160 medewerkers. De afgelopen jaren is er in het korps hard gewerkt om de organisatie zo in te richten dat er beter kan worden ingespeeld op de behoefte aan veiligheid. Onder de naam 'Fijnmazigheid' is het korps ingericht in de processen: Directe Hulpver lening, Wijkpolitie, Opsporing en Intake- Service Ondersteuning. Daamaast zal met de oprichting van de Regionale Informatie Organisatie, het gericht inzetten van mede werkers op plaatsen en tijdstippen waar het nodig is worden verbeterd. Tevens is er een nieuw sterkteverdeelsysteem ontworpen en voor de eerste keer toegepast. Tenslotte is met de actie 'Focus' nog eens de stofkam door de organisatie gehaald en is het aantal medewerkers in andere processen dan Wijk- poütie en Opsporing geminimaliseerd. De afgelopen vier jaar is het aantal mensen dat bij de politie in Rijnmond werkt van 44000 naar 5160 gegroeid. Aan de ene kant werden vacatures vervuld en aan de andere kant is er vroegtijdig gekozen voor sterkte- groei op basis van kabinetsvoornemens. Hierdoor is een substantieel aantal mensen al in het korps aan het werk terwijl men elders in het land nog moet beginnen met werven. Rotterdam-Rijnmond is daarmee in personeelssterkte het grootste korps van Nederland geworden. Naast beroepskrach ten is er veel aandacht voor de sterkteop- bouw van de vrijwiUige politie. Het streven is om van de huidige honderd te groeien naar vierhonderd vrijwiUige medewerkers. De afgelopen jaren is er onder het motto 'politiemensen doen politiewerk'nog eens goed gekeken naar de organisatie van het korps. Werkzaamheden die beter en effi ciënter door mensen met een specifieke beroepsopleiding of achtergrond kunnen worden gedaan worden inmiddels ingevuld door medewerkers zonder politieopleiding. Naast het importeren van specifieke kennis en ervaring in de organisatie zorgt deze wij ze van werken er tevens voor dat niet iedere medewerker een volledige politieopleiding behoeft te volgen. Het korps kwam daardoor sneller op sterkte en executieve politiemensen zijn nu ook alleen nog met politiewerk bezig. Ook taken als het opnemen van aangiften wordt nu gedaan door speciaal opgeleide medewer kers met een administratieve achtergrond. De 'nieuwe' organisatie wordt, in het kader van de verdeüng van politiesterkte, ingericht op basis van werkdmk. De problematiek in de samenleving is leidend in dit nieuwe ver- deelsysteem. Wanneer er veel problemen zijn in een deel van de regio wordt daar ook veel politie ingezet. Zijn er weinig proble men dan is er altijd een basisniveau van poli tiezorg om te zorgen dat het veilig blijft. In de nieuwe sterkteverdeling wordt uitge gaan van het principe dat iedere burger recht heeft op adequate service. Om die reden zijn er op regionaal niveau servicenormen vast gesteld voor bureauopenstelling, telefoni sche bereikbaarheid en diensten die in de onderscheiden politiebureaus verkregen kunnen worden. Tevens zijn er regionale kwaliteitsnormen afgesproken voor de Directe Hulpveriening. Deze wijze van organiseren maakt het moge lijk de beschikbare capaciteit op een goede manier te verdelen ten behoeve van met name bereikbaarheid en beschikbaarheid van de poütie, waardoor er snel en adequaat opgetreden kan worden. Omdat deze service normen en kwaliteitsafspraken de basis vor men van de organisatie zijn ze regionaal vast gesteld in het Regionaal College. De poütie Rotterdam-Rijnmond is meer dan een optelsom van losse wijkteams of distric ten. De omvang van het korps maakt het mogelijk om snel in te spelen op grote gebeurtenissen en calamiteiten. Daamaast wordt er op een aantal vakgebieden specia lisme opgebouwd. Hierdoor kunnen de wijk teams binnen de districten zich meer en beter richten op het werkaanbod in hun gebied. Arrestantenzorg, voorheen een neventaak van agenten, is bijvoorbeeld in de huidige ontwikkeling geprofessionaliseerd tot een dienst arrestantenzorg. Het ontvangen van publiek en beantwoorden van telefoontjes kunnen agenten voortaan aan speciaal opge leide collega's overlaten. Om snel en goed te kunnen reageren op spe cifieke problemen die zich al dan niet onver wacht voordoen, wordt er ten behoeve van de gehele regio een Regionale Ondersteu ningsgroep geformeerd. Deze eenheid kan snel en overal in de regio worden ingezet. Naast de mogelijkheid van snelle inzet zorgt het bestaan van deze groep er tevens voor dat het dagelijkse werk in buurten en wijken niet snel wordt onderbroken voor problemen elders in de regio. Bij de totstandkoming van het landehjk tele foonnummer politie heeft Rotterdam-Rijn mond er voor gekozen om te bouwen aan een professioneel CallCentre. In aanloop heeft dit bij de burgers in de regio best de nodige vragen en opmerkingen opgeroepen. In middels wordt van alle telefoontjes zo'n 85 procent direct afgehandeld. Mensen die bellen worden niet keer op keer doorverbon den maar krijgen direct antwoord of worden naar de juiste persoon doorverbonden. Inwoners van de regio kunnen tegenwoordig voor een aantal zaken aangifte doen via internet of telefoon. Mensen kunnen vanuit de eigen woning, op een tijdstip dat het hun uitkomt, op deze wijze aangifte doen. De 'winst' of ruimte in capaciteit die hierdoor ontstaat wordt benut voor het werk in buur ten en wijken. De nieuwe werkwijze, de inzet en enthou siasme van alle medewerkers in het korps hebben er voor gezorgd dat de resultaten met sprongen voomit zijn gegaan. Samen met partners wordt inhoud gegeven aan het ver groten van de veiligheid en het oppakken van verdachten. In een jaar tijd is het aantal verdachten dat via het Openbaar Ministerie naar de rechter is gebracht voor misdrijven met 25 procent toegenomen. Voor eenvoudi ger zaken bij de kantonrechter is het aantal zelfs verdubbeld. Ook het optreden op straat en in de wijken tegen allerlei overlastgevend gedrag is mimschoots verdubbeld. Na een periode van ontwikkelen en inrichten vallen nu alle puzzelstukjes op de juiste plaats. Een heldere inrichting van de organi satie, het op straat brengen van het grootste aantal politiemensen ooit in de regio, het verdelen van sterkte op basis van werkdruk, kwaliteitsnormen en het kritisch kijken naar de wijze waarop ondersteunende taken zo goed en efficient mogelijk kunnen worden ingericht. Volgens de politie zijn de resulta ten er.en daar gaat het om In deze rubriek kunnen lezers hun zegje doen of reageren op hetgeen ze in dit blad gelezen hebben. Inzendingen mogen geen grotere omvang hebben dan ca. 400 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor om ingezonden tekst In te korten of niet te plaat sen. Tevens draagt de redactie geen verantwoorde lijkheid voor de inhoud van wat lezers schrijven. Graag wil ik reageren op de advertentie/ aankondiging op de voorpagina van Eilan- den-Nieuws van dinsdag 14 oktober. Ik zal dat doen in de vorm van een ingezonden stuk, in de hoop en het vertrouwen dat u tot plaatsing zult overgaan. Ingezonden brief Met verbazing, nee met verbijstering heb ik de advertentie/de aankondiging gelezen op de voorpagina van Eilanden-Nieuws van 14 oktober jl. met de titel: "Hoe verder na 12 december?" Een aankondiging die doet den ken aan de vraag: hoe nu verder na 11 sep tember 2002 (de aanslag op het wereldhan delscentrum te New York). En dat vind ik ongepast. Vervolgens geen naam, geen af zender? En dan toch op de voorpagina? Zon der screening van de inhoud? En wat er onder meer in dit stuk staat, is de volgende zin: "Wij kunnen niet meegaan in een nieuwe kerk met een onbijbelse grond slag". Met andere woorden: zij die meegaan en nu ook al lid zijn van die kerk, zijn en blij ven lid van een kerk met een onbijbelse grondslag. Je moet maar durven. Zo'n waarde oordeel. Volstrekt ongepast en een christen onwaar dig. Zulke mededelingen schrijven nodigt niet uit, maar schrikken af. Waar haalt iemand het recht vandaan een andere kerk te be schuldigen van een onbijbelse grondslag. Ik zou de schrijver graag willen wijzen op de woorden van Jezus over de splinter en de balk en ik zou de redactie willen uitnodigen dergelijke 'onzin' niet meer te publiceren. Hoogachtend (niet voor de schrijver van het betreffende stuk). Peter Visser Prins Bernhardlaan 145 Middelhamis andert er in feite niets. De reisbureaus blij ven op dezelfde plaatsen gesitueerd, maar gaan per 1 november 2003 onder een andere naam werken. De heer De Nijs: "Klanten die bij de Rabobank een reis hebben geboekt of een voorboeking gedaan hebben, hoeven zich geen zorgen te maken. Lopende boekin gen gaan gewoon door en worden vanaf 1 november a.s. afgehandeld door de mede werkers van Globe. Klanten kunnen blijven rekenen op onze vertrouwde service en per soonlijke aandacht van de hen vertrouwde gezichten. Immers, alle reizenmedewerkers van beide banken gaan straks voor Globe werken. Onze klanten büjven van harte wel kom om hun nieuwe boekingen te doen." Vrijdag 7 november is er van 19.00 uur tot 20.00 uur een sing-in in de Ned. Herv. kerk van Dirksland. U en jij bent van harte welkom! Muzikale begeleiding door het plaatselij ke combo "IMAGE". Er zal een collecte zijn t.b.v. aanschaf geluidsapparatuur. STAD aan 't HARINGVLIET - De aangekondigde kerkdienst van woensdag 22 oktober, kan om gezondheidsredenen van ds. Dries- sen niet door gaan. SOMMELSDUK - In de verbindingsgangen van verpleeghuis 'de Samaritaan' is momenteel een expositie te zien van medewerkers van het 'Atelier' uit Sommelsdijk. In het 'Atelier', een externe locatie van activiteitencentrum 'D'n Duyt', werkt een aantal mensen met een ver standelijke handicap. Maximaal 5 dagen per week zijn de kunstenaars bezig met o.a. tekenen, schilderen en keramiek. Er wordt met verschil lende materialen gewerkt, zoals acrylverf en pastelkrijt. Alle materialen zijn verwerkt op papier of doek, en zijn professioneel ingelijst. Het werk dat ten toon wordt gesteld, is expres sief van kleur en ieder heeft zijn eigen stijl ont wikkeld. Naast de verkoop van schilderijen is er ook de mogelijkheid tot het huren van kunst werken. De expositie in 'de Samaritaan' is te zien t/m 1 december a.s. Als kraal in de Culturele Kralenket- ting 2003, een initiatief van de Stich ting Podium Goeree-Overflakkee, was er op 3 oktober de Nacht van Bach in de Rooms-kathoUeke kerk te Middelhamis. Voor ons eiland was dit een nieuw evenement, ondermeer vanwege de multimediale invalshoek en het late tijdstip. De publieke belangstelling was overweldigend; zelfs moest een aantal mensen teleur gesteld worden omdat in de kerk geen plaatsen meer beschikbaar waren. De organisatie overweegt zeker om de Nacht van Bach in het voorjaar van 2004 te herhalen. In een stijlvol voorprogramma met gedich ten over Bach en muziek voor blokfluit en orgel - uiteraard ook van Bach - kreeg het publiek als het ware een grote opmaat voor het hoofdprogramma. In deze opmaat ver raste vooral het prachtige blokfluitspel van EUy Bakker de luisteraars. Na een pauze met consumptie volgde tot over het middernach telijk uur het hoofdprogramma. Een pro gramma waarin verteller Mar van der Veer de aanwezigen meenam op reis door het leven van Bach; een leven dat bezien werd vanuit diverse invalshoeken. De power- pointpresentatie van Jeroen van der Laan en het camerawerk van Joran Looij ondersteun den het gloedvolle verhaal op een creatieve manier. Maar wat zijn woorden en beelden over Bach zónder de muziek van deze groot ste componist aller tijden. Met orgelspel van Rinus Verhage en koorzang van de Christe lijke Oratorium Vereniging 'Laudando' werden de thema's als 'Bach en zijn omge ving', 'Bach als pedagoog' en 'Bach en het geloof vanuit zijn composities geïllus treerd. Alles bij elkaar was het een prachtig en indrukwekkend geheel, waar door het pubhek heel positief op werd gereageerd. Voor 2004 wordt niet alleen nagedacht over een herhaling van de Nacht van Bach, maar wordt ook een 'Nacht van de Romantiek' ontwikkeld.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 2