Na de vakantie nog even aandacht voor uw caravan Kerstconcert Louis van Dijk te Sommelsdijli Volvo's S40 en V40 'still going strong' EIIAfffDBI-tllEUW' Bouw zes senioren- woningen in Dirksland Verkoopsucces compacte Volvo duurt voort Samen zingen in Ouddorp Overhand Is het wel ZO erg? Antisemitisme De islam wereldwijd Hoop op vrede zinloos PAGINA 9 VRIJDAG 17 OKTOBER 2003 De 250 bij BOVAG aangesloten cara- vanbedrijven hopen dat u het in uw caravan weer naar uw zin heeft gehad. Een tip: laat juist nu de specia list even naar uw caravan kijken. Mis schien is er deze zomer iets kapot gegaan, of wilt u een accessoire laten inbouwen. Is de caravan toe aan een BOVAG-onderhoudsbeurt? Het is een uitstekend idee om een en ander te regelen voordat de caravan definitief de winterstalling in gaat. Zodat u vol gend voorjaar zonder problemen weer kunt vertrekken. Het caravanbedrijf krijgt rond deze tijd de modellen voor 2004 binnen. Het werk con centreert zich dus in de showroom, niet in de werkplaats. Daar is nu in veel gevallen wel ruimte: in het voorjaar wil altijd iedereen tegelijk van alles en kunnen de wachttijden flink oplopen. Maak dus nu een afspraak, en u kunt de caravan straks 'klaar voor de vol gende vakantie' naar de stalling rijden. Dat is heel prettig, straks in het voorjaar. Opha len en wegrijden; de caravan op zijn best. Onderhoud Er zijn twee zaken die, als het om uw cara van (en ook uw auto) gaat, direct met elkaar te maken hebben: onderhoud en veiUgheid. Vrijwel alle onderdelen die het bij BOVAG aangesloten caravanbedrijf bij de BOVAG- onderhoudsbeurt controleert, hebben te maken met veiligheid. Rijdend (bijvoor beeld remmen, verlichting, koppeling), maar ook veiUgheid tijdens het gebruik van de caravan op de camping (bijvoorbeeld gas, elektra). Met een BOVAG-sticker op de caravan heeft u eraan gedaan wat u kunt; een plezierige gedachte als u met uw gezin op pad gaat! De periode kort na de zomervakantie is ook een goed moment om uw caravandealer te vragen accessoires in te bouwen. De caravan anno 2003 is al behoorlijk compleet (koel kast en kachel zijn eigenlijk al standaard geworden), maar er komen steeds nieuwe accessoires die de caravan nog completer maken. Neem airconditioning: steeds vaker zie je die op een caravandak. Er zijn verschillende types die op het dak van de caravan kunnen worden geplaatst, maar er zijn ook al types die in de bank passen. Met een boordaccu word je als caravanner optimaal onafhankeUjk. Een goed gevulde accu - géén startaccu! - kun je doorgaans diverse dagen gebruiken, mits u geen stroomvreters op de accu laat werken. De koelkast koeh ook prima op gas. Maar voor verlichting (bij voorkeur energiezuinig halo- geen of TL) en de waterpompjes voldoet de accu ruimschoots. Laat de accu in de cara van zo aansluiten dat deze tijdens het rijden met de combinatie weer wordt bijgeladen. Of neem tegelijk een zonnepaneel! Movers Erg populair zijn ook de zogenaamde cara- vanmovers. Daarmee kan de caravanner zelfs zonder zijn auto en verder geheel zon der duwen en trekken de caravan naar zijn plaats dirigeren. Een mover bestaat uit elek tromotoren die met een aandrijfrol de wielen van de caravan aandrijven. Zoals vroeger de Solex het rijwiel met hulpmiddel voortbe woog. Met een afstandsbediening laat de caravan zich alle kanten op bewegen, zelfs een beetje heuvel op. Dit vergemakkelijkt het plaatsen van een caravan op de camping en thuis in de straat aanzienlijk! Zelfs één wiel op een keg rijden om de caravan hori zontaal te plaatsen gaat heel gemakkelijk met een mover. Een relatief nieuw accessoire is het gasa- larm. Dit detecteert gas een geeft dan een luid signaal. Het werkt op een eenvoudig batterijtje en is makkelijk zelf te installe ren. Het horizontaal plaatsen van een cara van op een ongelijk terrein is niet altijd eenvoudig. Er zijn apparaten voor ontwik keld die dit klusje van u overnemen. Twee of vier poten 'tillen' uw caravan en richten hem uit. Natuurlijk is ook hiervoor een boordaccu noodzakelijk. Dit accessoire is tegelijk een ideaal extra middel tegen dief stal, want probeer maar eens te rijden met die poten uit. Ze zijn immers alleen met een afstandsbediening op en neer te bewe gen. Heeft u nog alles in voorraad voor de vol gende (winter- of voorjaars)vakantie? Nu u toch bij uw caravandealer bent, is het prak tisch meteen even door de caravanshop te lopen. Is er nog voldoende toiletvloeistof? En is de gasfles misschien bijna leeg? Als laatste maakt u de caravan nog even lekker helemaal schoon, van buiten en van binnen. De caravandealer heeft in zijn shop diverse producten staan voor het schoonmaken en in de was zetten van de buitenkant van de caravan. Deze aan dacht verdient zich later ruimschoots terug bü de inruil. Op donderdag 11 september is de eerste 'technische' paal geslagen voor de senioren woningen welke worden gebouwd nabij het in aanbouw zijnde zorgcomplex aan de zuid rand van Dirksland. Dit zorgcomplex wordt medio december 2003 opgeleverd en zal in januari 2004 door de bewoners betrokken kunnen worden. De zes seniorenwoningen weUce nu gebouwd worden in opdracht van de woningbouwver eniging Dirksland zijn ontworpen door archi tectenbureau Bom uit Middelhamis. Aanne mingsbedrijf Kroon uit Den Bommel is de hoofdaannemer. De woningen zullen in april 2004 gereed zijn. Het project bevat naast de bovengenoemde woningen nog 9 koopwo ningen en 17 garages. De gunstig geprijsde Volvo's S40 en V40 zyn bekende verschijningen op de Nederlandse automarkt, maar nog steeds is de verkoop van deze goed uit geruste sedan en estate niet te stop pen. Met name de Volvo V40 blijft zeer geliefde by zowel zakelijke als niet-zakelüke rijders. Tot en met juni van dit jaar werden er 3.611 Volvo's S40 en V40 verkocht. Dat zyn 838 auto's meer dan in dezelfde periode vorig jaar. Volvo blijft het goed doen in het segment van de middenklasse auto's. In de zomer van 2002 zijn de Volvo S40- en V40-modellen op een drietal belangrijke punten vernieuwd. Zo zijn bijvoorbeeld de 'inflatable curtains' verder verbeterd, het brandstofverbruik ver laagd en zijn de auto's voorzien van een nieuwe, dynamische grille. Uiteraard is de uitgebreide basisuitrusting onveranderd gebleven. Kortom, een Volvo S40 of V40 blijft een verantwoorde keuze voor mensen die op zoek zijn naar een model met een goede prijs-kwaliteit verhoudmg. Ook de onlangs geïntroduceerde Sports Edi tion op de S40 en V40 slaat aan. Dit uitge breide sportpakket biedt de Volvo's S40 en V40 een aantal noviteiten. Zo zijn beide modellen voor het eerst standaard met 17- inch lichtmetalen wielen uitgerust en be hoort ook het sportief afgestlede onderstelde met Nivomat-niveauregeling tot de basisuit rusting. Bovendien zijn een voor- en achterspoiler, titanium contrastdelen en chromen deurgre pen standaard. Wie zijn oog heeft laten val len op deze uitvoering kan kiezen uit een drietal metallic carrosseriekleuren: Silver, Black Sapphire en Virtual Blue. De Sports Edition is leverbaar met een 2.0-, 2.0T- en I.9D-motor. Er geldt een vanafprijs van 21.695 euro voor een Volvo S40. Een Volvo S40 Sports Edi tion is verkrijgbaar vanaf 25.695 euro; een vergelijkbare V40 is leverbaar vanaf 26.695 euro. IWIilSS' Op woensdag 17 december is er een kerstconcert met Louis van Dijk in 't Prieel van recreatiecentrum 'de Sta- ver'. De avond zal voornamelijk door de concertgever zelf worden ingevuld, wat in combinatie met verzoeknum mers uit het publiek zal leiden tot een gevarieerd programma. Louis van Dijk is een pianovirtuoos met een lange, rijke en veelzijdige carrière. Hij stu deerde aan het Amsterdams Conservatori um, waar hij reeds voor zijn eindexamen solospel werd onderscheiden. Hij maakte veel Ip's; zijn cd 'MozartA'an Dijk-Van Dijk/Mozart' behaalde goud en werd zelfs in Japan uitgebracht. Daarnaast maakte hij ook diverse geluidsdragers in samenwerking met o.a. Jaap van Zweden, Rogier van Otterloo, Daniël Wayenberg, Pim Jacobs, de Dutch Swing College Band, Cor Bakker en vele anderen. Hij speelde met diverse symfonie orkesten, zoals het Utrechts Stedelijk Orkest, het Noordhollands Filharmonisch Orkest, het Brabants Orkest en het Rotter dams Philharmonisch Orkest. Louis van Dijk ontving inmiddels drie Edisons, in 1965, 1988 en 1989, o.a. voor zijn album 'Two for Tea' met Rita Reys. Op 28 april 2000 werd hij benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Het kerstconcert in 't Prieel begint om 20.00 uur; de zaal gaat open om 19.15 uur. Toe- gangskaarten a 15 zijn vanaf heden ver krijgbaar via telefoonnummer 0187-605175 (van 09.00 tot 22.00 uur). Morgen, zaterdag 18 oktober is van 19.30 tot 20.30 uur Samen zingen in het kerkgebouw van de Doopsgezinde Gemeente, Dorpstien- den 3 in Ouddoip. Een ieder van harte welkom. Üe Si^rp. van cL« Isls^rp. (4 - slot) De grootste groepen islamieten in ons land zijn de Turken en Marokkanen. De meesten van hen kwamen hier in de zestiger jaren, toen er in ons land voor bepaalde vormen van zwaar en onge zond werk geen mensen te vinden waren. Deze on- en laaggeschoolde gas tarbeiders hadden aanvankelijk de bedoeling om met het geld dat ze ver dienden later in eigen land een bestaan op te bouwen. Ze hadden hier geen mogelijkheden om hun reUgieuze en rituele islamitische voorschriften na te leven. Zij gingen er echter anders over denken, toen de regering in de jaren '70 de mogeUjkheid van gezinshereni ging bood. En nog eens tien Jaar later waren we immigratieland. Door de gezinshereniging kwam de institutio nalisering van de islam in ons land op gang. Het verblijf van een moslim in een niet-isla- mitisch land zou slechts mogelijk zijn ais de religieuze voorschriften konden worden nageleefd. Er kwamen gebedshuizen, aan vankelijk woningen van islamieten of bestaande gebouwen. Pas later kwamen de moskeeën. Er werden imams aangetrokken die door de Turkse en Marokkaanse overheid waren uitgekozen: imams die de Nederlandse taal en cultuur niet kenden. In 1988 openden in Rotterdam en Eindhoven de eerste scholen op islamitische grondslag hun deuren. Nu zijn er al islamitische scholen op HBO-niveau. Er is een lerarenopleiding in Amsterdam en een islamitische universiteit. Daarnaast ontston den er islamitische organisaties voor maat schappelijke dienstverlening en gezondheids zorg. Er werd op allerlei wijze aandacht gegeven aan de rechten van de allochtonen. Er werd zelfs geknoeid met kinderbijslag en sociale voorzieningen. Controle was nauwe lijks toegestaan, want wie daarmee bezig was, was aan het discrimineren. In 1986 al zag de Islamitische Omroep Stichting (lOS) het hcht. Later werd dat de Nederlandse Moslim Omroep. In verschillende plaatsen kwamen slagerijen en andere winkels waar producten worden verkocht die aan de islamitische voorschriften voldoen. En zo verwieif de islam zich definitief een plaats in ons land waar tot voor kort het christendom de domi nante godsdienst was. Vond de verovering van christelijke gebieden door moslims eeuwenlang elders in de wereld plaats, de bedreiging is nu wel heel dichtbij gekomen. Mohammed J. Gaffar van "de Stichting Welzijn voor Moslims" is ervan overtuigd dat de islam uiteindelijk de over hand zal krijgen. De islam streeft op grond van haar religie naar wereldheerschappij. Het doel van de islam is heel de wereld aan Allah te onderwerpen. Moslims zien in de heer schappij van de islam over de gehele aarde het heU van de wereld. En laten we maar niet te gemakkelijk denken dat het allemaal wel mee zal vallen. Voor de Eerste Wereldoorlog was nog 20% van de Turkse bevolking christelijk, nu nog 0,2 pro cent. Er speelt zich onder de oppervlakte heel wat af. Op zwarte scholen gebeuren dingen die het daglicht niet mogen zien. Steeds ster ker worden de geruchten dat vanuit moskeeën tertoristische bewegingen worden opgezet en gesteund. Wie zal weten wat er ook in Neder land wordt voorbereid om Allah groot te maken. Als men zich sterk genoeg voelt, treedt men als een politieke kracht in de pubü- citeit. Dan is het leed niet te overzien. De jihad is een goddelijk bevel en wordt als een heilige plicht beschouwd. De kritiek op deze bevolkingsgroep is in de laatste tijd toegenomen. De wijze waarop veel moslims zich profileren en de mislukte migratie maken veel Nederlanders niet blij met de aanwezigheid van zoveel moslims in ons land. Pim Fortuyn heeft in zijn boek 'Tegen de islamering van onze cultuur" dur ven zeggen wat velen dachten. Ook de aan slagen in de Verenigde Staten op 11 septem ber en elders in de wereld (Riad, Bali, Casa blanca, Djakarta, Jeruzalem en Bombay, om er maar een paar te noemen), alle gepleegd door moslims, hebben daartoe bijgedragen. De komst van de AEL (Arabisch-Europese r fl ,.-, I f De plaats van waar Mohammed ten hemel steeg. Liga) in Nederland, een politiek-maatschap- pelijke beweging met Abou Jahjah als leider, vervult ons met een zekere huiver. Zij wil dat islamitische feestdagen op scholen verplichte vrije dagen worden. Israëlische producten moeten worden geboycot. De verplichting dat Arabieren Nederlands leren wordt als discri minerend beschouwd. Leerlingen op rooms- katholieke en protestants-christelijke scholen moeten hoofddoekjes kunnen dragen. Het ziet ernaar uit dat de AEL zich voor de verkiezin gen van 2006 laat inschrijven. Het noemen van de dingen die in en buiten ons vaderland plaatsvinden, heeft niets te maken met discriminatie of vreemdelingen haat. We zouden niets Uever zien dat mensen die door de nood gedreven ons land zijn bin nengekomen vol üefde worden opgenomen. Maar ze hebben dan wel de plicht zich als gast te gedragen en de bestaande culturele en reli gieuze waarden te respecteren. En dat is het, waarover we het hier hebben. We zijn bezorgd over de ontwikkelingen in onze samenleving en daarbuiten. Wie tegenwerpt dat het hier slechts om enkele kleine fanatie ke groepjes gaat, beseft niet wat voor dreiging er van fundamentaUstische moslims uitgaat. Wereldwijd hebben ze hun netwerk, ook in ons land. We denken hierbij aan de periode vóór de Tweede Wereldoorlog. Ook al gaat de verge lijking niet in alle opzichten op, we treffen hierbij toch heel wat overeenkomsten aan. Toen Hitler in het vizier kwam, had hij maar een kleine groep aanhangers. Het duurde ech ter niet lang of de hele Duitse bevolking - op enkele uitzonderingen na - ging blindelings achter de Führer aan. We weten wat de gevol gen waren. Binnen enkele jaren stond heel de wereld in brand en het kostte talloze mensen, waar onder zes miljoen Joden, het leven. Lang dacht iedereen dat het nog wel mee zou vallen. Alleen Churchill had het gevaar onderkend, maar zijn 'onheilsvoorspellingen' werden weggehoond. Als hij waarschuwde voor de Duitse bewapening kreeg hij ten ant woord dat eUc land het recht had zich te bewa penen. Als hij de Britten aanbeval zich op een oorlog voor te bereiden, zei men dat machts politiek tot oorlog leidde. Ondanks Hitlers onverbloemde oorlogszucht bleef het Engelse volk in zijn vredeUevende leiders geloven. "Vrede in onze dagen" had Chamberlain zijn volk verzekerd, nadat hij Tsjecho-Slowakije aan Hitler verkwanseld had. Vrede, en geen gevaar! Totdat op 1 september 1939 de natio naal-socialistische oorlogsmachine Polen binneimiarcheerde en 'vrede in onze dagen' een illusie bleek te zijn. We zeggen het nog maar eens: Wie zijn geschiedenis vergeet, is gedoemd haar opnieuw te beleven! Vooral de Joden moeten het ontgelden. Het antisemitisme Ujkt ook in Nederland een trend te worden. Joden pesten is in de mode. Het aantal gevallen van schelden, bedreigen en het brengen van de Hitlergroet neemt onrustbarend toe. In 1999 was er één daad van fysiek geweld bekend. Maar er is veel veran derd. En in België en Frankrijk is het allemaal nog erger dan hier. Het aantal anti-Joodse incidenten komt voor een belangrijk deel voor rekening van moslims in Nederland, vooral van Marokkaanse jongeren. Steeds meer Joden zien ervan af hun keppeltje te dra gen omdat ze uitgescholden, bespuwd en bedreigd werden. Ze durven zich met de uiterüjke kentekenen van hun geloofsovertui ging niet meer vrij op straat te bewegen. Dat is des te kwalijker omdat mosüms het recht op uitoefenen van hun rituelen - bij voorbeeld het dragen van de hoofddoek - met hand en tand verdedigen. Het zou zinvoller zijn als de betreffende jongeren een schoolreisje naar Auschwitz zouden maken dan dat ze thuis als maar naar uitzendingen van Arabische tv- zenders zitten te kijken die hun antisemitisch gif via talloze satellietschotels de huiskamers in braken. Bij de Amsterdamse synagogen vonden min stens vier gevallen van geweld plaats. Er werd gedreigd met een mes, er werden stenen gegooid en een jongen met een keppeltje werd gemolesteerd. In Utrecht werd een Joodse leerling na jaren treiteren in elkaar geslagen en uitgescholden voor vuile Jood. Bij een verkeersruzie werd een man die een davidsster op zijn auto had in elkaar gesla gen. Daarbij riep de dader: We gaan de Joden vermoorden. Een Turks-Marokkaans voet balteam (SC Oriënt uit Amsterdam) werd uit de competitie gehaald nadat het tegen een orthodox Joods jeugdteam was uitgedraaid op schoppartijen en de Hitlergroet. Op de Dam werden hakenkruisen geschilderd. Antisemitische spandoeken met 'zes miljoen was niet genoeg' werden meegedragen. Groepjes Marokkaanse pubers verziekten op meerdere plaatsen de dodenherdenking in Amsterdam met kreten: Joden, die moeten we doden. De herdenking van het 55-jarig bestaan van Israël in de St. Joriskerk te Amersfoort werd verstoord door pro-Pale- stijnse organisaties, zoals het Palestina-Kom- mittee, de AEL en door jongeren, merendeel van allochtone afkomst. Onze multiculmrele samenleving is bezig een broedplaats te wor den waar internationale conflicten worden uitgevochten. De verontrustende signalen van jodenhaat vragen om een veel daad krachtiger politiek-justitieel optreden dan we tot nu toe gezien hebben. Het anti-joods zijn komt echter niet alleen bij allochtonen voor. Strijdliederen en -kreten als 'Hamas, harnas, Joden aan het gas' en 'kan kerjoden' behoren al jaren tot het vaste reper toire van Feyenoord-supporters, vooral als het zogenaamde Legioen tegen Ajax speelt. Onsmakelijke grappen over Joden komen niet alleen op de tribune, maar eveneens in columns voor. Ook op dit punt is ons land de laatste jaren verloederd. Zoiets begint klein, wordt steeds groter en loopt uiteindelijk uit de hand. Wie stoer wil overkomen richt zich op Joden. Steeds meer gaan er meezingen in het anti- Israël koor. Kampioen is Gretta Duisenberg, de vrouw van de bekende bankdirecteur met haar grappen over zes miljoen handtekenin gen. Ook oud-premier Van Agt, blijkt zich met zijn geschiedenisvervalsend artikel in het R.D. in haar gelederen te hebben geschaard. Van een dergelijk persoon zou je toch mogen verwachten dat hij zijn mening op feiten baseert. Israël is het enige land waar een Jood een Jood is. De ontwakende islam is bezig de sharia (de islamitische wetgeving), de soenna (het voor beeld van de profeet) en de hadith (de uitspra ken van Mohammed) uiterst serieus te nemen. En het christelijke avondland met zijn multiculturele en multiconfessionele maat schappij wordt door dialogen en vertegaande tolerantie afgestompt, gedestabiliseerd en murw gemaakt. De moslimwereld is bezig het conflict in het Midden-Oosten steeds meer tot een interna tionale islamitische zaak te maken. Onlangs bleken bij een ontvoering in Israël de daders een paar in Duitsland opgegroeide moslim jongeren te zijn. Kort daarop voerden mos limjongeren uit Groot-Brittannië een terreur aanslag uit op een nachtclub in Tel Aviv. Het is wel duidelijk dat het conflict een dui delijk geestelijk aspect heeft. De islam wil de bevrijding van Palestina tot een religieuze phcht van alle moslims maken en zo worden één miljard mensen voor dit doel gemobiM- seerd. Er is sprake van een botsing van twee mach ten. Tegenover de cultuur van het westen staat de religie van het oosten. De islam geniet in onze tolerante westerse wereld, waar kerk en staat gescheiden zijn, een vertegaande vrijheid. De islam zelf is intolerant, compromisloos. Een scheiding tussen godsdienst en staat is voor een moslim ondenkbaar. De jihad maakt de islam fanatiek en oorlogszuchtig. De islam büjkt een gods dienst van agressie en geweld te zijn. Allerlei gebeurtenissen in de wereld bevestigen dit. In 1990 waarschuwde Alexander King, de voor zitter van de club van Rome, al voor het oprukkend islamitisch gevaar. James Dan- forth Quayle, vice-president onder Bush Sr. ziet nazisme, communisme en islam als de drie kwaden van de twintigste eeuw en WUly Claes, voormalig secretaris-generaal van de NAVO stelde na de val van de BerHjnse muur niet langer het communisme maar het islami tisch fundamentalisme als de nieuwe vijand van het westen voor. De islam acht zich ver boven het jodendom en christendom verheven. Islamitische regerin gen zijn vrijwel overal autoritair en despo tisch. De oorlog die de islam wereldwijd voert is in feite een godsdienstoorlog. De Hamas, Hezbollah, al-Qaida, Jemaah Islamiyah, de Grijze Wolven, de Moslim Broederschap zijn alle islamitische organisaties. Ze hebben zon der uitzondering een religieuze kleur. Een van hun doelen is de bevrijding van Pale stina. Ook al is het gebied van de Arabieren 614 maal groter dan dat van Israël, daarmee zijn ze niet tevreden. Alles moet onder de hoede van de islam komen. Het kankergezwel Israël moet uit het islamitische midden wor den weggesneden. De door de Palestijnse Autoriteit aangestelde imams prediken dat de Joden de vijanden van Allah zijn. Allah ont kent het bestaansrecht van Israël. De islam ziet de oorlog tegen Israël als een religieuze plicht. De zoveelste poging om tot vrede in het Midden-Oosten te komen zal ook nu weer een illusie blijken te zijn. Men had alom hoge verwachtingen gehad van de nieuwbenoemde - en inmiddels weer afgetreden - Palestijnse premier Mahmoud Abbas. In de eerste rede tot zijn volk ver klaarde hij niet tegen zijn eigen burgers te zul len opü-eden. Daarmee werd tegelijk duidelijk dat elke hoop op vrede zinloos was. Zolang aanvoerders van terroristische organisaties niet gearresteerd worden, maar gewoon kun nen blijven doorgaan met het plegen van aan slagen totdat heel Palestina vrij zal zijn, en zij hun ideologie van de haat ongehinderd kun nen blijven propageren, kan er van vrede geen sprake zijn. Als er ooit nog een betere ver houding met Israël zal komen, dan zijn er generaties nodig om de haatgevoelens onge daan te maken. Hoe lang zal het nog duren en wat moet er allemaal nog gebeuren voordat de wereld zal gaan inzien dat er in deze strijd geen compro missen mogelijk zijn? De Arabische wereld - met Arafat achter de schermen voorop - schreeuwt om Joods bloed. De vrijdagpreken in de moskeeën spreken over oorlog. Er moeten zoveel mogelijk kolonisten vermoord worden. Al het land tussen de Jordaan en de Middel landse Zee is islamitisch land. Wee de isla miet die dat niet gelooft. Ook de Palestijnse schoolboekjes liegen er ook niet om. De haat tegen de Joden wordt de kinderen met de paplepel ingegeven: in verhaaltjes, films, en op school. Palestijnse kinderen leren de jihad - geweld en dood - verheerlijken. Vro lijke, onschuldige kinderstemmetjes zingen: Als ik door de straten van Jeruzalem zwerf, zal ik zelfmoordenaar worden! Voor marte laren is er een beloning: het schone hierna maals voor het slachtoffer en geld en eer voor de trotse ouders. En dat alles voor de goede zaak: de naam van Allah! Wie is in staat een dergelijke goddelijke haat te gene zen? Tegenover het bijbelse: Ik God) zag zege nen wie U (het Joodse volk) zegent, en vloe ken wie U vloekt, stelt de imam: Gezegend is hij die in de naam van Allah een jihad voert; gezegend is hij die tegen Israël strijdt, zich zelf en zijn kinderen met explosieven omhangt, en zich op deze wijze onder de apen en zwijnen de Joden) begeeft en zegt: Allah is groot! Het zal niet lang meer duren, dan zal Palestina terugkeren in de boezem van de islam, aldus de imams. Bij Joden gaat het leven van een mens boven alles. Alle 613 geboden en verboden verval len op het moment dat het leven van een mens in gevaar is. Bij de islam wordt de dood ver heerlijkt. Vrede? Vrede sluit je toch niet met vijanden van Allah? En daarom wordt de stem van Allah, die boven alles uitgaat, nog steeds overdonderd door ontploffende autobussen, kermende gewonden en snikkende familieleden. Een zee van niet te beschrijven leed en razernij wordt er door die stem ontketend Die stem - hoe luid ze ook klinkt - dringt ech ter tot de V.S., V.N., E.U. niet door. Wat een troost dat de leer niet van New York of Straatsburg, maar van Sion zal uitgaan (Jesaja 2:1-3 en Micha4:1-2)! V.H. Jasser Arafat ontvangt de Nobelprijs voor de vrede.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 9