Keukencentrum Tleleman Melissant uitgeroepen tot beste van Nederland Nieuw boek Huub Oosterhuis in Zierikzee Veluwse Cantorij en nieuw klankbeeld in de Nieuwe Kerk I Bram Krol Gesprek met Provincie vanwege stankoverlast EIIIUnD01-l1IEUWS Unaniem oordeel van landelijke vakjury: Herfststukje maken bij vrouwenver. 'Ora et Labora' Bijeenkomst platforms gehandicaptenbeleid Rommelmarkt jeugdafdeling S.V.I.K. Oogstfeest in Fort Prins Frederik Zware concurrentie Absoluut unicum Slagvaardig Naar de toekomst kijken ZIERIKZEE - Een concert door een bekend Nederlands kamerkoor dat Nederlandse muziek uit alle tijden zingt én de vertoning van de nieuwe powerpoint-presentatie 'De Nieuwe Kerk' vormen de inhoud van de eer ste bijeenkomst voor donateurs en andere belangstellenden van de 'Stichting Vrienden Nieuwe Kerk Zierikzee'. Deze avond van klank en beeld wordt op zaterdag 8 november gehouden in samenwerking met de Orgelcommissie van de Nieuwe Kerk te Zierikzee. Het koor is ondermeer bekend vanwege de regelmatige deelname aan doop- plechtigheden van het Oranjehuis in de kapel van Paleis Het Loo. De organist van de Zierikzeese Nieuwe Kerk, Rinus Verhage zal het orgel bespelen. Eerste Nieuwe Kerk-lezing Ingezonden PAGINA 7 VRUDAG 17 OKTOBER 2003 Het beste keukencentrum van ons land staat in Melissant. Een recente lijk gehouden consumentenonderzoek onder keukenkopers heeft dat uitge wezen. Uit tientallen keukenbedrijven in Nederland is vorige week Keuken centrum Tieleman uit Melissant tot de beste gekozen. De winnaar werd bekend gemaakt door de vereniging Comfortabel Wonen. Bij deze vereni ging zijn alle toonaangevende fabri kanten, leveranciers en organisaties in de 'afbouwsector keukens' aangeslo ten. Van de landelijk willekeurig aangeschreven klanten van de keukencentra, verbaasde het de jury dat alle 140 enquêteformulieren die betrekking hadden op keukencentrum Tiele man werden geretourneerd. "Sommigen zelft met een warme aanbevelingsbrief erbij", zegt een trotse en een traantje weg pinkende directeur Jan Tieleman (51). De winnaar was er als de kippen bij om tegen over Eilanden Nieuws te verklaren dat deze kroon op het werk alléén verkregen kon wor den door motivatie, inzet, servicegerichtheid en het vakmanschap van zijn medewerkers. "Zij zijn het visitekaartje van ons bedrijf. Als team hebben ze temidden van zware concurrentie van branchegenoten deze geweldige prestatie neergezet. Ik ben blij en dankbaar voor dit resultaat" zegt de bekroonde zakenman. De aanleiding van dit landelijk onderzoek lag voor de hand. De keukenbranche had de laatste jaren een negatief imago door faillissementen en klachten van klanten. Met naam en toenaam passeerden de verschillende keukenbedrij ven het afgelopen jaar de revue in kritische consumentenprogramma's zoals Opgelicht, Radar en Kassa. Deze negatieve uitstraling werkte door tot in het hart van de bonafide bedrijven. Volgens de Vereniging Comfor tabel Wonen werd het tijd om het kaf van het koren te scheiden. De uitkomst van de lan delijk gehouden enquête lijkt nu een goed beeld te geven van de betrouwbaarheid en kwaliteit van de in deze markt opererende keukenbedrijven. "Dat wij als beste in de top van alle keuken centra in Nederland op nummer één zijn geëindigd, h^eft mij wel een beetje overval len" geeft Tieleman toe. Het heeft zijn veel eisende klanten echter allerminst verbaasd, blijkens de uitkomst van de enquête. Over keukencentrum Tieleman kwam namelijk geen enkel negatief punt naar voren. "Een absoluut unicum" zegt een woordvoerder van de vereniging Comfortabel Wonen. "Eigenlijk is het nu dubbel feest" juicht de in feeststenuning verkerende Tieleman. "Dit jaar bestaat ons bedrijf precies veertig jaar. Door de drukte hebben we niet eens tijd gehad om daar aandacht aan te schenken. Dat doen we volgend jaar wel." Inmiddels stromen uit het hele land de gelukwensen binnen. Ook blij verrast is de gemeente Mid- delhamis. Met Tieleman keukens haalt deze gemeente namelijk een prominent visite kaartje in huis. Aan de rand van de dorps kern bouwt Keukencentrum Tieleman in de nabije toekomst een nieuwe 4000 vierkante Jan Tieleman (foto Arjo van der Graaf]). meter grote showroom waarin bezoekers en klanten kennis kunnen maken met een nieu we lijn van keukens uit binnen- en buiten land. Met deze uitbreiding is een forse inves tering gemoeid. Het nieuwe showroom- en servicebedrijf biedt werkgelegenheid aan 40 tot 50 medewerkers. Het aanvankelijke plan van Tieleman om deze showroom te bouwen op bedrijventer rein Korteweg in Stellendam is hiermee definitief van de baan. De energieke onder nemer had namelijk vier jaar geleden zijn oog laten vallen op deze Stellendamse loca tie tussen de N57 en de Zuiderdiepstraatweg. Ongeveer zeventig procent van Tieleman's medewerkers woont in de gemeente Goede-, reede. Tieleman nam daarom in 1999 op dit regionale bedrijventerrein een optie op 10.000 vierkante meter grond en wilde zo snel mogelijk beginnen. Het liefst wilde hij het hele 13 ha. grote gebied in één keer kopen, maar dat ging niet door omdat de gemeente van haar voorkeursrecht gebruik maakte. De groeiende keukenmarkt dwong hem echter tot snel en slagvaardig handelen. Na tientallen gesprekken met de gemeente Goedereede, waarin inspraak niet mogelijk bleek, was Tieleman begin dit jaar echter nog even ver als vier jaar geleden. Tieleman verzucht: "vele keren bezocht ik de afgelo pen jaren met mijn relaties dit gebied. Ik ging dan met ze op het viaduct over de N57 staan, wees naar het nog kale stuk grond en zei dan: kijk daar staat binnenkort onze nieu we showroom. Steeds werd mij gevraagd wanneer de eerste paal de grond in ging. Ik stond dan telkens met een mond vol tanden. Door deze repeterende exercitie werd ik natuurlijk enigszins ongeloofwaardig in de branche. Met pijn in het hart heb ik dan ook afscheid genomen van de Stellendamse loca tie, simpelweg omdat een langdurige stil stand in onze branche achteruitgang bete kent". Met lichte emotie in zijn stem vervolgt Tie leman: "Ik heb de gemeente Goedereede vorige week schriftelijk bevestigd dat we als kandidaat voor dit terrein, na jaren geduldig wachten, definitief niet meer in de markt zijn. Het heeft nu écht te lang geduurd. De brief is mondeUng toegelicht aan wethouder Lokker. Jammer en triest, maar het is niet anders." Naar verluidt hebben om dezelfde redenen inmiddels meerdere kandidaten voor bedrijvengebied Korteweg zich terug getrokken. Tieleman tenslotte: "we moeten nu naar de toekomst kijken en die ligt wat mij betreft in Middelhamis". Wethouder A. Lokker van de gemeente Goe dereede heeft het afhaken van de heer Tiele man tegenover Eilanden Nieuws bevestigd en zegt het vertrek van dit mooie bedrijf te betreuren. In een reactie zegt de wethouder: "We hebben er alles aan gedaan om de heer Tieleman zoveel mogelijk tegemoet te komen. Daaronder valt zelfs een voor hem gecreëerde uitzonderingspositie bij de pro vincie." Op de vraag hoe de zaken er nu voorstaan, geeft de wethouder toe dat er nog geen infrastructuur ligt en aan nog geen enkel bedrijf een vergunning is verleend voor vestiging op dit bedrijventerrein. Vol gens de wethouder kan er echter al in 2004 een begin worden gemaakt met de infrast ructuur van bedrijvenpark Korteweg. "Vol gende week gaan we met nieuwe kandidaten praten. Dit terrein moet volgens onze plan nen uiterlijk in 2010 volgebouwd zijn" aldus Lokker. De wethouder meent overigens dat Tieleman veel eerder in Stellendam dan in Middelhamis kan gaan bouwen. Als reden geeft de wethouder op dat de gemeente Goe dereede verder op schema ligt dan de gemeente Middelhamis. "Ik hoop dus dat de heer Tieleman op z'n schreden terug komt. Hij is nog steeds van harte welkom in onze gemeente" aldus wethouder Lokker. Op 30 oktober a.s. zal in restaurant Van Duinzicht in Ouddorp tijdens een feestelijke bijeenkomst het Comfortabel Wonen Con sumenten Label als eerste aan Keukencen trum Tieleman worden uitgereikt. Behalve medewerkers, pers en relaties, zullen dan ook alle keukenfabrikanten die Tieleman in zijn 'collectie' heeft, op directieniveau ver tegenwoordigd zijn. Het concert wordt gegeven door de Apel- doomse muziekkring 'De Veluwse Canto- rij', onder leiding van Greet Aanen. Het con cert bestaat uit twee delen, met vóór de pau ze vocale werken van Nederlandse componisten uit de 16e en 17e eeuw, zoals Clemens non Papa, Josquin dez Prez, Orlan do di Lasso en Jan Pieterszoon Sweelinck. Het bijzondere van deze componisten is dat zij in hun tijd - de Renaissance - wereldbe roemd waren en werken schreven van een ongekend hoog technisch en muzikaal niveau. Het werk na de pauze lijkt bijna geschreven op het Kam en Van der Meulen orgel, de romantische klankkleur is volko men in stijl bij het grootse werk 'Super Omnia'. Dit werk, dat bijna een half uur zal duren, is van de 20e eeuwse en eveneens Nederlandse componist Albert de Klerk. De powerpoint-presentatie is het resultaat van het werk van twee jongeren: Jeroen van der Laan en Joram Looij. Ze maakten prach tige foto's van het interieur en exterieur van de kerk, vaak uit onverwachte hoek en met fraaie details, en verwerkten dat in een klankbeeld, waarvan de tekst wordt inge sproken door Huib Uil. Het is de bedoeling dat dit klankbeeld gebruikt wordt tijdens het zomerseizoen 2004 als de Nieuwe Kerk regelmatig open zal staan voor toeristen. Een opvallende bijkomstigheid van de pro- grammaopbouw voor 8 november is dat deze gelijk loopt met de geschiedenis van de oorspronkelijke St. Lievens Monsterkerk en de latere Nieuwe Kerk te Zierikzee, een overeenkomst die duidelijk zal uitkomen in de powerpoint-presentatie. De muziek vóór de pauze is immers muziek zoals die geklon ken kan hebben in de tijd dat Zierikzee nog een 'kathedraal' rijk was. De werken van Sweelinck, waaronder twee indrukwekken de bewerkingen van Geneefse psalmen (90 en 122) illustreren de overgang naar de Reformatie. De Veluwse Cantorij komt speciaal voor deze gelegenheid naar Zierikzee. Anders dan de naam doet vermoeden, is het kamer koor niet aan een kerk verbonden, wel vor men religieuze werken een belangrijk deel van het repertoire. De Muziekkring 'De Veluwse Cantorij' is in 1971 opgericht met de ambitie om met een goed geselecteerde groep muziekbeoefe- naars nieuwe wegen in te slaan op het gebied van vocale en instrumentale muziek, zowel uit renaissance en barok als uit latere perio den; ook eigentijdse muziek krijgt aandacht. In haar dertigjarige bestaan trad de Cantorij niet alleen in Apeldoorn op, maar ook in vele andere plaatsen in binnen- en buitenland, zoals de kathedralen in Canterbury, Wells en Bristol en in de Dom te Schlesswig en Nauniburg. Ook nam de Cantorij deel aan de Internationale Masterclass o.l.v. Colin Carr. De artistieke leiding was steeds in handen van gerenommeerde musici, zoals Maarten Kooy, Meti Smit Duyzentkunst, Jan Klein- bussink en, sedert de laatste negentien jaar. Greet Aanen. Hoewel het bestuur van de Stichting Vrien den Nieuwe Kerk Zierikzee deze avond in de eerste plaats aanbiedt aan de honderden donateurs van de stichting, zal het vanwege de samenwerking met de Orgelcommissie tevens een openbaar concert zijn dat voor ieder toegankelijk is. Aanvang 20.00 uur. In Verenigingsgebouw Eben Haëzer, Preekhillaan 3 in Ouddorp is eer gele genheid voor het maken van een herf ststukje, dit wordt georganiseerd door Vrouwenvereniging 'Ora et Labora'. Op woensdagochtend, 22 oktober om 9.00 uur wordt er begonnen. Er is koffie met cake. De kosten zijn 6,-, inclusief materialen (zelf schaar, mesje en lepel meebrengen). U kunt zich opgeven bij mevrouw Pikaart, Oosterweg 16, telefoon: 681327. De opbrengst is ten bate van de Stichting Spaans Evangelische Zending. Het bestuiu' hoopt veel deelnemers te mogen begroeten. Het jaar 2003 is door de Europese Unie uit geroepen tot Europees Jaar van mensen met een handicap. Het Europees Jaar wil het con tact tussen mensen met en zonder handicap verbeteren en versterken. Het streven is volledige integratie in de maatschappij van tnensen met een handicap of chronische ziekte. De drie thema's die centraal staan in het Europees Jaar zijn onderwijs, arbeid en vrije tijd. In het kader van het Europees Jaar organis eren de platforms gehandicaptenbeleid (plat forms) van de regio Zuid-Hollandse eilan den een manifestatie met informatiestand, sportdemonstraties en workshops. Deze manifestatie vindt plaats op 25 oktober van 13.00 tot 17.00 uur in Sociaal Cultureel Cen trum De Torenstee, Wethouder van der Veldenweg 5 te Numansdopr. Het Tympaan Instituut en de Sociaal Peda gogische Dienst Zuid-Holland Zuid ver lenen ondersteuning bij de organisatie. De manifestatie is voor jong en oud, voor mensen met en zonder handicap. Er kan meegedaan worden met een dartwedstrijd, rolstoeldansen of diverse andere sporten. Er is een workshop over het persoonsgebonden budget en in de 'knoppenwinkel' kunt u ken nismaken met allerlei (al dan niet aangepaste) moderne apparatuur. Voor meer informatie kunt u contact opne men met A. Prinsen in Oude Tonge, tel. 641303 of A. Tanis in Ouddoip, 681927. Half oktober verschijnt een nieuw boek van Bram Krol: 'Schreeuw uit het oerwoud'. Het behandelt een tot op vandaag onbekende grote volksbe weging, onder de stam van de Twa, in het gebied oostelijk van Mbandaka (Evenaarsprovincie), die grotendeels in het tropische regenwoud leeft. De auteur heeft als eerste westerling kennis genomen van dit fenomeen. Hij beschrijft levendig zijn ervaringen, en geeft een analy se van deze beweging, haar culturele en sociale achtergronden en haar invloed. Er zijn al meer dan 100.000 Twa's bij betrok ken of mogelijk nog veel meer. Velen zoch ten aansluiting bij de Presbyteriaanse Kerk, een verrassende wending waarvan dit boek vol zit. Het boek is kritisch, interessant, komisch en aangrijpend geschreven. In het boek zijn ook zestien fotopagina's opgenomen. Tijdens het lezen werpt de auteur allerlei vragen op. Zijn de Twa pygmeeën, of niet? Wie moetje als pygmee beschouwen? (40.000 mensen of anderhalf miljoen, alleen al in de Democra tische Republiek Congo?) Hoe overtuigend is het geloof in een massabeweging? Verder constateert de auteur allerlei origine le kerkelijke vernieuwingen, bijvoorbeeld in de muzikale stijl, doordat de christelijke beweging onder de Twa's slechts zijdelings be'invloed wordt door de gevestigde kerken in Congo. Opeens zijn er tussen de 100.000 en 250.000 christenen meer, zo vanuit het animisme! Het klinkt onwaarschijnlijk, maar dat is inderdaad het geval in Congo. Het wonderlijke is, dat niemand het goed na kan gaan. Het oerwoud is té groot en té onbe kend. De nieuwe gelovigen zijn voor het overgrote deel ongeletterd. Een adembene mend en uiterst actueel zendingsboek. Schreeuw uit het oerwoud is uitgegeven door stichting Agapè in Doom, telt 156 pagina's en kost 12,50 euro. Op zaterdag 1 november houdt het jeugdbe- stuur van S.V.I.K. in de Victoriahal aan de Philipshoofjesweg in Dirksland een rom melmarkt. Van 10.00 uur tot 15.00 uur bent u welkom om lekker langs alle kraampjes te lopen en een lekker kopje koffie te drinken. Ook zul len er enige kinderactiviteiten aanwezig zijn. Natuurlijk kunt u ook nog een kraam huren. De kosten per kraam zijn 3.75 euro. Heeft u interesse dan kunt u terecht op het telefoon nummer 609314. Doorgang alleen bij vol doende aanmeldingen. De bekende dichter en schrijver Huub Oosterhuis uit Amsterdam spreekt binnenkort in de Nieuwe Kerk te Zierikzee. Dit is het gevolg van een nieuw initiatief waarbij bekende Nederlanders, die werken op het raakvlak van kerk en samenleving, uitgenodigd worden om in een 'Nieu we Kerk Lezing' te vertellen van hun inspiratie en ervaringen. Op donder dag 23 oktober om 20.00 begint de lezing van Huub Oosterhuis, waaraan tevens twee gitaristen - het gitaarduo Dik de Koning en Julia Bognar - zul len meewerken. Tegelijkertijd is deze avond een aanzet om tot een oecumenische ontmoetingsplaats te komen waar kerkelijke en niet-kerkelijke mensen uit de wijde omgeving elkaar ont moeten en bezig zijn met een gezamenlijke bezinning over de plaats van inspiratie en geloof in de samenleving van de 20e eeuw. Het is de bedoeling dat dergelijke avonden enkele malen per jaar in de Nieuwe Kerk gehouden zullen worden. De naairi van Huub Oosterhuis, die nationa le bekendheid kreeg toen hij vorig jaar de overdenking hield in de rouwdienst van Prins Claus, is nauw verbonden met die van de Amsterdamse Studenten-ecclia, een gemeenschap die op zondag samenkomt in het cultureel centrum 'De Rode Hoed'. In de kerkelijke ontwikkeling van de tweede helft van de 20e eeuw speelde Oosterhuis een belangrijke rol o.a. in zijn opvatting over de celibaatskwestie en het conflict met de toen malige bisschoppen. Zijn Amsterdamse stu- denten-ecclesia werd een kweekplaats van geheel nieuwe muziek. Van daaruit is een groot aantal liederen de kerken ingegaan en worden deze nog steeds volop gezongen. Huub Oosterhuis voegde zowel aan de katholieke als reformatorische liturgie een nieuwe taal toe, die getuigt van vernieuwing, maar ook verdieping. In samenwerking met de componisten Bernard Huijbers en Antoine Oomen verschenen en verschijnen veel liederen, die geënt zijn op de taal van de bijbel, maar vaak weer een eigen weg gaan. Zijn teksten zijn verstaan baar maar nooit oppervlakkig en hij maakt gebruik van vertassende beelden en zins wendingen. Dit laatste is de reden waarom gevraagd is of Huub Oosterhuis wil spreken over het onderwerp 'De taal van de bijbel' - hoe spreekt de bijbel over God? Oosterhuis zal zijn verhaal illustreren met een aantal liede ren die via een cd ten gehore gebracht zullen worden. Vanzelf bestaat er de mogelijkheid om met Oosterhuis in gesprek te gaan. Via een boekentafel kan men kennismaken met het uitgebreide werk van de priester-dichter. Als toegang wordt een gering bedrag gevraagd om de kosten te kunnen bestrijden. Kaarten zijn in voorverkoop verkrijgbaar bij boekhandel De Vries, Havenplein te Zierik zee. De eerste Nieuwe Kerk lezing begint om 20.00 uur. Op 7 oktober hadden vertegenwoor digers van Park Nieuw-Zeeland, van Huurdersvereniging Middelhamis, van Sportclub Hartpatiënten en van Havenkwartier Sommelsdijk een bespreking met directie Groen, Water en Milieu van Provincie Zuid Hol land. Onderwerp van gesprek was het verzoek aan de provincie om handhavend op te treden tegen Fleuren Compost BV in verband met de voortdurende stankoverlast in Middelhar- nis. De provincie is doordrongen van het feit, dat de inwoners van Middelhamis een onaanvaardbare overlast ondervinden van de stank, die Fleuren Compost veroorzaakt. Dat is mooi, maar wat doet de provincie aan de oplossing van de problemen? Fleuren Compost werd door de provincie vele malen aangespoord tot het nemen van maatregelen. Tweemaal werd een dwang som verbeurd ten bedrage van in totaal 30.000,-maar resultaat bleef tot nu toe uit. De voornaamste stankoverlast schijnt te worden veroorzaakt door de bij het produc tieproces vrijkomende stoffen mercaptaan en zwavelwaterstof. De huidige milieuver gunning loopt tot oktober 2004. Vóór die datum dient Fleuren een nieuwe vergunning aan te vragen. De provincie is bereid Fleu ren een nieuwe vergunning te verlenen, mits er maatregelen genomen worden, die er toe zullen leiden, dat de stankhinder tot een acceptabel niveau wordt terug gebracht. Door een vooraanstaand technisch bureau wordt thans gewerkt aan voorstellen om de problemen op te lossen. Bij controle van de varkenshouderij van Genugten werd door het ISGO geconsta teerd, dat de wet Milieubeheer en de vergun ningsvoorwaarden slecht worden nageleefd. Binnenkort zullen ISGO en provincie geza menlijk een bezoek brengen aan het bedrijf om vast te stellen of het bedrijf activiteiten ontplooit, waardoor het onder toezicht van de provincie wordt gesteld. Het gaat dan met name om de bijvoederfabriek op hetzelfde terrein. Van Genugten is gemaand nog dit jaar een nieuwe revisievergunning aan te vragen. Ook in dit geval zal de provincie niet eerder een vergunning verlenen voor aleer duidelijk is, dat de stankhinder tot een acceptabel niveau is teruggebracht.. Wat betreft het voornemen van het ISGO om vergunning te verlenen aan Kunst Eco- service BV om aan de Johannes Polderse- weg een opslag- en distributiecentrum voor de opslag van chemische meststoffen op te richten kan het volgende worden medege deeld: De Middelburgse rechtbank heeft een varkenshouder uit Oostburg veroordeeld tot forse straffen in verband met het niet nale ven van vergunningsvoorschriften en milieuwetgeving. Bij deze affaire was ook Kunst Ecoservice BV betrokken. Dit bedrijf pleegde ook straf bare feiten, zoals o.a. het op verkeerde naam zetten van mestbonnen. Het bedrijf, de directeur D. Kunst en de mededirecteur kre gen boetes opgelegd van resp. 5000,- 1250,- en 2000,-. De betrokkenen zijn in hoger beroep gegaan. (Bron: PZC 7 okt. '03). Volgens jurisprudentie van de Raad van Sta te kan een vergunning worden geweigerd, als de personen, die het bedrijf exploiteren niet betrouwbaar zijn en vanuit het handha- vingverleden al bekend is dat er een grote kans is dat zij de vergunning niet zullen Onder de noemer Flakkees Festival organiseren de gezamenlijke service- clubs van Goeree Overflakkee op zaterdag 1 november a.s. het inmid dels traditionele Oogstfeest. In de bij zondere atmosfeer van Fort Prins Fre derik in Ooltgensplaat kan iedereen weer komen genieten van een prima oogstmaal van poters met boerenkool en zuurkool en appeltaart toe. Leer lingen van de Groene School in Som melsdijk dragen zorg voor een passen de versiering van de feestzalen in een kleurrijke herfstsfeer. Ook dit jaar is het uiteraard weer de bedoe ling dat twee goede doelen dankzij deze avond kunnen oogsten. De opbrengst van deze avond is bestemd voor het ziekenhuis in Dirksland ten behoeve van de Chemo-toe- dieningskamer en voor de vakantiewoning van de Lionsclub Goeree Overflakkee. In het ziekenhuis is een speciale ruimte inge richt voor mensen, die een dagbehandeling moeten ondergaan. De behandelaars, de mensen van het oncologieteam, vinden daar bij een huiselijke omgeving erg belangrijk. Vooral in deze tijd waarin door de grote toe loop van patiënten de behandeling en bege leiding dreigen te verzakelijken. Er zijn iimiiddels comfortabele stoelen aangeschaft, maar de ruimte is nog te klinisch. Met een deel van de opbrengst van het Oogstfeest kan het oncologieteam de ruimte verder gezellig aankleden en inrichten om op die manier mensen die een dagbehandeling moeten ondergaan een steuntje in de rug te bieden. Het team vindt goede behandeling, liefde volle verzorging en een gevoel van veilig heid immers de meest belangrijke basisvoor waarden om met zieke mensen om te gaan. De Lionsclub Goeree Overflakkee zet zich al jaren in voor het beheer van twee aange paste vakantiewoningen, waar gehandicap ten en hun familieleden tegen een niet-com- mercieel tarief gebruik van kunnen maken. Recent zijn de twee woningen 'ingeruild' voor één ruime volledig aangepaste woning. Daarbij was o.a. dringend behoefte aan een speciale til-lift voor de badkamer, zodat deze ook door rolstoelgebruikers kan worden benut. De gezamenlijke serviceclubs vinden ook dit doel een uitstekende bestemming van de te behalen opbrengst van het Oogst feest. Zij hopen tijdens het feest op 1 novem ber aan vertegenwoordigers van het Zieken huis Dirksland en van de Stichting Vakan tiewoning Gehandicapten een mooie check te kunnen overhandigen. Veel bedrijven hebben zich inmiddels weer bereid verklaard een bijdrage te leveren aan de organisatie van het Oogstfeest. Voor een mooi feest zijn nog veel gasten nodig, zodat we met elkaar zowel de oogst kunnen vieren als de goede doelen kunnen laten oogsten. Kaarten voor dit feest kosten 22,50 en zijn verkrijgbaar bij de VVV-kantoren in Oud dorp en MiddeUiamis, en bij Croissy. naleven. Dit punt werd door meerdere partij en in hun bedenkingen tegen de vergunnin gaanvraag van Kunst Ecoservice ingebracht. Langzamerhand wordt duidelijk, dat de terechte weerstand van de bevolking tegen de voortdurende stankoverlast uiteindelijk tot resultaat zal leiden. Namens, Huurdersvereniging Middelharnis, Park Nieuw Zeeland, Sportclub Hartpatiënten en Havenkwartier Sommelsdijk

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 7