O LITIE Wegafsluitingen Rijl(sweg N57 Verwarring rond vergunningverlening 'De Kreek' blijkt tot misverstanden te leiden OPEL Nieuws 0900-8844 ■^/Minnaard Tingieten bij Plattelandsvrouwen De gevaren van de popmuziek Zendings- en evangelisatie zangavond in Stellendam MAKELAARDIJ chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Karels Autoschade Voor Caravan schadeherstel en onderhoud Diefstal scooter Taxatierapport nodig van woning of bedrijfspand? Eilanden Nieuws 75 jaar zie pag. 2 voor jubileum aanbiedingen J. Klepper geeft reactie op interview 'De Kreek' Omdat in het interview met de heren Van der Linden van De Kreek de naam van SGP-raadslid J. Klepper wordt genoemd vroegen wij hem om een reac tie. Deze volgt hieronder: Verplaatsing 'Alle volken, looft den Heere Alti[d 60 kwaliteitsoccasions met 6 tot 12 maanden BOVAG-garantie. A, Herv Ge^ Ondernemer bouwt legaal Eventuele verplaatsing gaat flink wat kosten OBlLlTEiTSCENTRUM Mo's - Caravans - Campers Fietsen - Scooters Eén vertrouwd adres voor al uw rijplezier! Nijverheidsweg 4, Dirksland Telefoon: 0187-6015 98 www.cormelissant.nl ERA Bel ons- (0187)47 02 72 of (0187)68 45 45 taïtittllË üB Glas-hout- combinaties (0187)68 47 21 VisserScVisser BARENDRECHT-TEL 0180-642 111 MIDDELHARNIS «TEL 0187-617 300 GOUDA «TEL 0182-358 235 Beveiligingsdienst Verbouwing Verplaatsing Vrijdag 17 oktober 2003 76e jaargang nr. 7248 Langeweg 38, 3244 BH Nieuwe Tonge Tel. (0187)651396 FOCWA garantiebedrijf ISO 9002 Maak tijdig een afspraak. Voor meer Informatie zie onze website: www.caravanschadeherstel.nl Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee OOLTGENSPLAAT - Maandagmiddag deed een 16-jarige bewoner van de G.A. Theodorapolder aangifte van diefstal van zijn scooter. Onbekenden hadden kans gezien de scooter uit de garage, die niet op slot was, weg te nemen. Surveillerende poli tiemensen zagen even later op het Nachte gaalplein twee knapen met de ontvreemde scooter. Bij het zien van de politie, nam het tweetal de benen. De scooter werd in beslag genomen. De afdeling Oosttlakkee van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen houdt haar maandelijkse bijeenkomst op woensdag 22 oktober in het Infocentrum, Bernhardstraat 27 te Oude Tonge, aanvang 19.45 uur. De heer en mevrouw Roessingh-van Iterson uit Wassenaar komen deze bijzondere avond met een demonstratie 'Tingieten in zand- vorm'. Hun zandvorm-tingieterij is nog de enige in Nederland, dus de organisatie is blij dat het echtpaar deze avond aanwezig kan zijn. De sier- en gebruiksvoorwerpen, die zij maken, zijn 100% puur Banka-tin, gegaran deerd loodvrij, dus allergie-vrij en bijna alle maal zelf ontworpen. Uniek dus! Het tingieten gebeurt in Brusselse aarde, wat het beste resultaat geeft. Er zijn al artikelen te koop voor 3,-, een echte warmegieters- prijs! Het wordt beslist een buitengewone interes sante demonstratie en er worden hele mooie verhalen bij verteld: 'Tin met humor' De smeltoven, die wordt meegebracht is elektrisch, dus er ontstaan dus geen luchtjes of gevaarlijke toestanden. U zult werkelijk verbaasd zijn bij het zien, hoe uit ogen schijnlijk gewoon zand: de prachtigste voor werpen te voorschijn komen. Introduces en andere belangstellenden zijn van harte welkom op deze bijzondere avond 4,- per persoon (koffie of thee inbegre pen). Zaterdagavond is er weer Spiritavond in Goedereede. Op deze avond willen we de video'They sold their souls for rock 'n' rol' draaien. Deze documentaire laat zien wat de invloeden zijn van verkeerde muziek zoals: Madonna, David Bowie, de Spicegirls, Emi nem, de Backstreet Boys, en Britney Spears, de Beatles, AC/DC, en nog vele andere rock groepen. In de documentaire is te zien hoe popsterren er gewoon voor uitkomen dat ze in dienst staan van de duivel. En fans gewoon doen wat de zanger zingt. Er is zoveel te zeggen over popmuziek en de duivelse invloeden dat het echt de moeite waard is om deze avond vrij te houden. Zeker als de pubertijd aangebroken is, is het belangrijk watje doet en waar je naar luistert, want dat kun je voor je leven meedragen. De avond begint om 19.30 uur maar de Ark is al om 19.00 uur open. We gaan de avond beginnen met het Woord uit een brief van Paulus, Efeze 6:10 'De geestelijke wapenrusting': Met het oog op de duivelse invloeden van buitenaf en hoe je je er tegen kunt wapenen. En natuurlijk word er - juist op deze avond - ook gezon gen. Neem je vrienden en vriendinnen mee en tot zaterdag! Makelaarskantoor Tamboer beëdigd makelaar/laxalcur. lid NVM 0187-476.S.S5 "Begrijpelijk dat ik word genoemd, want als een van de omwonenden van De Kreek en als gemeenteraadslid heb ik mijn bezorgdheid over de ontwikkelingen rond de gewenste bouwvergunningen van De Kreek niet onder stoelen of banken gestoken. Een bezorgdheid die, naast principiële bezwaren, vooral wordt ingegeven door de overlast die de bewoners in de omgeving van De Kreek ondervinden, wanneer bezoekers De Kreek verlaten heb ben. Een overlast die beslist niet beperkt blijft tot de nacht van zaterdag op zondag, zoals gesuggereerd, en zich uitstrekt tot ver buiten het centrum van Ouddorp. Bovendien heb ik in de gemeenteraad mijn zorgen geuit over het open zijn van De Kreek tijdens de verbou wing omdat ik ernstige twijfels heb over de veiligheid van „zo'n zeven- i achthonderd jongeren" die bij een eventuele calamiteit binnen enkele minuten het pand moeten (kun nen) verlaten. En dat met een bouwput voor de deur. Terecht kan de bouwvergunning van 1999 worden uitgevoerd. Met uitzondering van de SGP-fractie heeft de gemeenteraad destijds toestemming gegeven voor deze forse uit breiding. "Vooral de toen als dringend noodzakelijke aangevoerde motieven van kwali teitsverbetering en veiligheidsaspecten hebben de doorslag gegeven voor deze toestem ming. Van enige urgentie is tot op heden overigens niets gebleken. Bij een tweetal nieu we bouwaanvragen in november 2002 en juni 2003 ging het op enkele praktische wijzigingen na, in beide aanvragen om verdere vergroting van het horecagedeelte. Dit in tegenstelling tot de in het interview gesuggereerde verkleining. Dit was voor mij en enke le tientallen omwonenden voldoende reden om bezwaar te maken. Om snel van de bezwa ren af te zijn, werden beide bouwaanvragen weer ingetrokken en is onlangs wederom een nieuwe bouwaanvraag ingediend. Van een eventuele verplaatsing van De Kreek is inderdaad eerder sprake geweest. De eisen waren destijds voor het gemeentebestuur te hoog. Naast een financiële bijdrage ging het om een forse vergroting. Intussen is de overlast toegenomen en moeten er steeds meer kosten worden gemaakt om deze te beperken. Denk maar aan een extra nachtelijke poli- tie-inzet in de zomermaanden, georganiseerd vervoer voor het afvoeren van bezoekers etcetera. Nu de bouw nog (vrijwel) niet is begonnen, en nog geen investeringen zijn gedaan, vin den wij het een goed moment om nog eens te onderzoeken of verplaatsing van De Kreek naar buiten het centrum soms mogelijk is. In de gemeenteraad heb ik gepleit voor een objectief en serieus onderzoek. Zonder voorwaarden of waarschuwingen vooraf, en met alle (on)mogelijkheden die er zijn. Na het onderzoek kan dan door zowel de heren Van der Linden als het gemeentebestuur de afweging worden gemaakt wat er haalbaar is". Op zaterdag 8 november zal de hoofd rijbaan van Rijksweg N57 op twee plaatsen worden afgesloten in ver band met asfalteringswerkzaamhe- den. Van 06.00 tot 12.00 uur zal de weg in beide richtingen zijn afgesloten tussen km 23,8 (kruispunt Goedereede) tot km 26,8 (kruis punt Ouddorp). Bij deze afsluiting wordt het verkeer in de richting Goedereede/Ouddorp omgeleid via de zuidelijke parallelweg. Het verkeer richting Ouddorp/Goedereede wordt omgeleid via de Oudelandse Zeedijk en de waterschapswegen in de polder Westerloo. 's Middags wordt dezelfde hoofdrijbaan in beide rijrichtingen afgesloten vanaf km 30,7 (kruispunt Ouddorp) tot km 35,8 (kruispunt De Punt). Deze afsluiting duurt van 12.00 tot 16.00 uur. Voor beide afsluitingen geldt 'zoveel korter als mogelijk of zoveel langer dan noodzake lijk' Het verkeer zal door middel van route borden worden omgeleid. Aangezien de uit te voeren werkzaamheden weersafhankelijk zijn is er een reservedatum gepland op zaterdag 15 november op dezelf de tijden. Contactpersoon met betrekking tot deze afsluiting is: Dienstkring Zuid-Hollandse Eilanden, Groene Kruisweg 401, 3160 AE Rhoon, Rayon Hellevoetsluis, de heer J.J.S. van den Doel, telefoon: 0181-313288. Op zaterdag 25 oktober is er een zendings- en evangelisatie zangavond. Medewerking wordt verleend door Chr. Malmenkoor D.E.V., o.l.v. Come de Geus en het Chr. kinderkoor 'Jong begonnen', o.l.v. Jan Bezuijen. De meditatie wordt verzorgd door de heer M. Diepeveen, en de organist is Marian van Oostenbrugge. De aanvang van de avond is 19.30 uur en de collecte is bestemd voor de Presbyteriaanse gemeente van Peru. Te zijner tijd wordt hierover meer bekendgemaakt. Er is een boekentafel aan wezig. Kijk op wwv/.axxiauto.nl of kom langs! Watertoren 25, Dirksland Tel. 60 35 90 MAKELAARi Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 www.opelnieuws.nl p^ m^ m V www.opeinieuws.nl Actueel Nieuws Vacatures Shop Evenementen Infemialie Opel Linkz en vanzet^prekendal onz« occasions mcL foto Beste jongelui, Zaterdag 18 oktober verwachten wij jullie weer in Eüm in Nieuwe Tonge met vrienden en vriendinnen! De programmakaartjes lig gen te wachten op nieuwe eigenaars! Vanaf 19:30 uur zijn julhe welkom voor gezellig heid en voor de'film 'The Swiss Family Robinson'. Groeten, CommissieZ.AJ.W. De laatste tijd blijkt swingdisco 'De Kreek' in Ouddorp nogal eens in het nieuws te komen. De oorzaak van deze hernieuwde belangstelling voor de horecagelegenheid ligt in het feit dat de raadsfractie van de SGP in Goede reede een voorstel indiende om een onderzoek te starten naar een eventu ele verplaatsing van 'De Kreek'. In de discussie naar aanleiding van dit voorstel blijken er ook onduidelijkhe den te zijn rondom de vergunningver lening van de momenteel aan de gang zijnde verbouwing van de horecagele genheid. We spraken met vader en zoon Piet en Hugo van der Linden, de uitbaters van 'De Kreek', over de ver gunningverlening voor de verbouwing die momenteel plaatsvindt en over de overlast die sommige bewoners van Ouddorp zeggen te vinden van de bezoekers van de 'De Kreek'. 'De Kreek!' In Ouddorp en omgeving is bij een deel van de bevolking de naam van de horecagelegenheid een begrip geworden in negatieve zin. Geluidsoverlast in de nachte lijke uren van de 'gaande en komende' bezoekers, vandalisme, hangjongeren, klei ne criminaliteit... in veel gevallen wordt deze overlast op het conto van de Ouddorp- se disco geschreven, maar is dit juist? Is het ook altijd 'De Kreek' die overlast geeft? De 58-jarige eigenaar van 'De Kreek', Piet van der Linden is zich langzamerhand terug aan het trekken uit de dagelijkse leiding van 'De Kreek'In zijn zoon Hugo heeft hij een opvolger gevonden, die samen met de bedrijfsleider momenteel zorgt voor het praktische werk in de zaak. In het ongeveer 35-jarige bestaan van 'De Kreek' hebben de Van der Lindens al veel kritiek over hun zaak uitgestort gekregen. "Dit hoort er nu eenmaal bij en ik word er langzamerhand immuun voor", verklaart Van der Linden senior. Hij begrijpt dat er in de nacht van zaterdag op zondag rondom het sluitingsuur best wel overlast in de omgeving wordt erva ren. "Maar hoe kan het ook anders als zo'n zeven a achthonderd jongeren op het zelfde tijdstip 'De Kreek' verlaten?" zo verduide- EUSSAHT 2 beëdigde/gecertificeerde makelaars/taxateurs NVM Trappenbouw Staal - RVS - Eigen ontwerpen REGISTERACCOUNTANTS Vader en zoon Van der Linden: Piet (rechts) en Hugo. lijkt de horecaondernemer. Hij vindt dat er te werken is met de sluitingstijd van twee uur 's nachts, "maar dan moet er wel een uitloop komen tot vier uur, zodat er meer ruimte ont staat om te werken. De bezoekers gaan dan geleidelijk de straat op en de overlast zal dan veel minder zijn", zo verzekert Van der Lin den. Hij weet dat dit beleid in de meeste gemeenten in Nederland wordt gevoerd. Overigens wijs de horecaondernemer er op dat er dit jaar de minste klachten zijn geweest met betrekking tot overlast. Ondanks de genoemde immuniteit van de horecaondernemer, doet hij er wel alles aan om grote overlast te voorkomen. Om zowel binnen als buiten 'De Kreek' de orde te bewaren is er een beveiligingsdienst aange steld. Deze dienst zorgt ervoor dat ook in de omgeving van 'De Kreek' er zo weinig mogelijk overlast voor de omwonenden wordt gegeven. "Onze bewaking gaat soms wel eens een beetje te ver van 'De Kreek' vandaan. Want het blijkt dat als er door inwoners van Ouddorp overlast wordt erva ren of vandalisme wordt geconstateerd, één telefoontje naar 'De Kreek' beter en vlugger lijkt te helpen dan contact opnemen met de politie", aldus Van der Linden. Dit overal op 'inspringen' van de bewaking van 'De Kreek' is teruggebracht tot ongeveer tachtig meter rondom de horecagelegenheid, "want we gaan niet voor anderen controleren". Ook zijn er binnen en buiten 'De Kreek' een tien tal bewakingscamera's aangebracht waar mee de bezoekers èn de omgeving in de gaten kunnen worden gehouden. De Van der Lindens wijzen erop dat er ook nog andere horecagelegenheden in het centrum zijn die eveneens overlast veroorzaken. De groepen hangjongeren op parkeerterrein 'Dorpstien- den' hebben, volgens de horecaonderne mers, lang niet altijd met het 'Kreekbezoek' te maken. "Er zijn bepaalde groepen jonge ren, die er bij ons, als gevolg van hun gedrag niet inkomen. We zijn hierin heel strikt. Maar wij kunnen er niet aan doen dat ze bij collega ondernemers zonder meer worden binnengelaten, met alle gevolgen van dien", aldus Van der Linden. Om de veiligheid van de bezoekers te waarborgen zijn er voor een horecaondernemer heel veel voorschriften die dienen te worden nageleefd en waar het gebouw aan dient te voldoen. "Soms zijn we wel eens jaloers op de organisatoren van de schuurfeesten. Zij kunnen met een minimum aan veiligheidsmaatregelen een grote hoe veelheid bezoekers bedienen. We vragen ons dan wel eens af: waarom wij niet? Zij krijgen er wel ontheffing voor, maar de omzet zakt bij de collega's in de horeca op een dergelijk avond. Dit is niet eerlijk, want de horecaondernemer wordt steeds zwaarder belast!" De huidige verbouwing van 'De Kreek' heeft veel te maken met die veiligheidsvoorschrif ten, maar ook met de Arbo-omstandigheden voor de personeelsleden. De verleende bouwvergunning heeft al een flinke geschie denis. Volgens de ondernemers is in 1999 al vergurming verleend om het vermaakcen- trum 'in de hoogte' te verbouwen. "In die tijd zijn er geen bezwaren tegen de vergunning ingediend en daarom is deze ook verleend. Ik mocht zelfs - in strijd met het bestemmings plan - tot een goothoogte van 8,5 meter bou wen", aldus Van der Linden. Later bleek 'De Kreek' toch nog wat meer aanpassingen op de in 1999 verleende ver gunning nodig te achten. Voor die aanpassin gen werd een bouwvergunning aangevraagd, maar deze werd vanwege de ingediende bezwaren door raadslid J. Klepper en 24 andere inwoners van Ouddorp ingetrokken. De verbouwing die momenteel plaatsvindt geschiedt echter nog op de toen verleende vergunning van 1999. "Het is te gek: we wil len kleiner bouwen, maar worden verplicht groter te bouwen, terwijl de omgeving dit niet wil. Maar door de ingetrokken bouwver gunning voor de kleinere verbouwmg wordt ik gedwongen om de grotere verbouwing van 1999 uit te voeren, die in principe hoger en vele malen groter is. Het college en de eige naren waren hier niet blij mee maar we wor den er toe gedwongen", aldus Van der Lin den. Het gaat volgens de Van der Lindens niet zo zeer om een uitbreiding van de swingdisco, maar de ruimte die nu extra wordt gecreëerd wordt voornamelijk benut om aan de eisen van de veiligheids-, en Arbo-regels te vol doen en niet te vergeten de regels van het ISGO. "De uitbreiding in de hoogte zal bij voorbeeld worden benut voor een perso- neelsverblijf, want de Arbodienst verlangt een ruimte waar het personeel zich om kan kleden of zich even terug kan trekken. Ook wordt de entree vergroot, want de portierslo- ge moet voorzien worden van kogelvrij glas. Het is zeker niet de bedoeling dat er meer ruimte wordt gecreëerd om nog meer bezoe kers te kunnen ontvangen. Dit is niet aan de orde", zo verduidelijkt Van der Linden.Tij- dens de laatst gehouden gemeenteraadsver gadering bleken ook de veiligheidsomstan- digheden rondom de verbouwing wat zorgen op te leveren bij de raadsleden. Van der Lin den ontkent dat er gevaarüjke situaties rond om het pand zijn. "Ik begrijp wel, dat als er midden in de week gekeken wordt, het er allemaal niet zo veilig uitziet. Maar dan zijn we gesloten. In het weekend zijn de uitgan gen vrij en is er geen kans dat de bezoekers in een kuil terechtkomen. Het is momenteel zelfs veiliger geworden, want fietsen voor de nooduitgangen plaatsen is nu helemaal onmogelijk!" aldus Van der Linden. Vol gens hem geeft het geen pas dat er diverse raadsleden ideeën naar voren brengen, zon der zichzelf ervan te overtuigen hoe de situ atie in werkelijkheid is. "De kom niet van een andere planeet, dus een gesprek is altijd mogelijk. Niemand heeft mij nog benaderd". Een meerderheid van de gemeenteraad heeft op initiatief van de SGP-fractie een voorstel aangenomen, waarin het college de opdracht krijgt een onderzoek te doen naar een even tuele verplaatsing van 'De Kreek'Volgens Van der Linden is dit idee niet nieuw: "want ongeveer tien jaar geleden heb ik het gemeentebestuur een voorstel gedaan ovei de verplaatsing van mijn bedrijf. Ik had toen een plaats gevonden waar we heen zouden kunnen verhuizen. Als de gemeente mij toen een redelijk bedrag had gegeven was ik allang vertrokken. Maar dat plan werd toen van tafel geveegd. Het bevreemdt mij dat de toenmalige wethouder, de heer Klepper, nu met een voorstel tot verplaatsing komt! Hij had toen de keus" De horecaondernemers vinden zelf niet dat ze uit het centrum van Ouddorp weg moeten. Ze weten dat dit ook niet de wU is van de col lega's in Ouddorp. "Door de berichtgeving over de verplaatsing hebben we al verschil lende reacties gehad van collega's, die omzetderving vrezen als wij vertrekken, want het is echt niet zo dat de jongeren een hele avond bij ons binnen zitten, ook de andere horecagelegenheden, zoals eetgele- genheden worden bezocht", volgens Van der Linden. Ook het wegvallen van de sociale controle vinden de Van der Lindens een groot nadeel van verplaatsing. Toch willen ze het idee van verplaatsen van 'De Kreek' niet helemaal verwerpen. Ze willen best om de tafel gaan zitten met de gemeente, "maar het prijskaartje zal nu veel hoger zijn dan tien jaar geleden", zo waarschuwen de Van der Lindens.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 1